0
zpět
 

diskuze k tématu: auto do 40 000 kč s nízkou spotřebou

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, česká vozidla, italská vozidla
Bzencan
počet příspěvků17
datum registrace26.10.2017
Čtvrtek 26.10.2017 01:21, auto do 40 000 kč s nízkou spotřebou
Dobry den,
jeste nikdy jsem nekupoval auto. Jsem take mlady, nemam moc penez. Tzn. opravdu musime pracovat s temi limity:
Male auto, do 40 000kc.
Co nejnizsi spotreba (5.5l prumer ci mene).
Spolehlivost (co nejmensi naklady v nasl. letech)
Idealne s STK do 2019.
man. ci auto. KLIMA (bez klimy to v poslednich letech to uz v lete asi nejde, ze?).
Auto planuji pouzivat 2-3 roky.

Zatim se mi nejlepsi zda Fiat Punto 2 gn. JTD (nafta). Nasel jsem i tento inzerat blizko domova:
http://www.autoparkkyjov.cz/autobazar/nabidka-vozu/?id=1221
Co vy na to? Firma se jevi solidne.

Take uvazuji o Fabii 2002 1,4 mpi (dostal jsem na nabidku za 35 000kc, ve meste kde bydlim...ja ty lidi znam, auto ve vynikajicim stavu, garazovane, 130 000km, problem: nema to klimu ani automat. okna, a vetsi spotrebu nez punto).

Dalsi znacky, o kterych uvazuji: Peugeot 206 1,4 HDI.

Otazky:
1. Je jeste nejaky model, ktery mam zvazit? (tzn. spotreba/cena brana v potaz)
2. Byla by chyba zkusit lokalni autobazar? Nebo mam radeji zkouset jen osobni vlastniky? Co velke firmy jako AAA auto?
3.Mam mit strach z aut dovezenych ze zahranici? A zvlaste pak, pokud jeste nebyly u nas zaregistrovany?

Za Vase rady vam budu moc vdecen.
reagovat
David V
počet příspěvků2054
datum registrace16.05.2007
Čtvrtek 26.10.2017 08:57, Lepší vrabec v hrsti...
Bral bych tu Fábii a s absencí klimy se smířil.
Když nemám prachy, nemůžu mít halt všecko.
A na dovoz u aut za 40 bych se asi vysmahl úplně.
reagovat
Martin72
počet příspěvků82
datum registrace30.09.2016
Čtvrtek 26.10.2017 10:20, auto do 40tis.
Jak píše David, lepší oželet nějakou tu výbavu a mít něco co poslouží než obráceně. Co se týče Punta, tak tam bych volil benzínovou verzi. Umí jezdit za 6l/100km +/- 0,5l podle nohy.
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Čtvrtek 26.10.2017 13:02, RE:
Buď bych šel do té fábie a smířil se s tím, že je bez klimi (co v autě není se nepokazí) a nebo bych hledal punto, ale v tom benzínu, jak se píše v předchozím příspěvku.
reagovat
A4
počet příspěvků134
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 26.10.2017 15:06, Jako jedna z nejlepších možností
se mi tady jeví benzínový Yaris
reagovat
Bzencan
počet příspěvků17
datum registrace26.10.2017
Čtvrtek 26.10.2017 20:42, RE: auto do 40tis.
Martin72 napsal:
Jak píše David, lepší oželet nějakou tu výbavu a mít něco co poslouží než obráceně. Co se týče Punta, tak tam bych volil benzínovou verzi. Umí jezdit za 6l/100km +/- 0,5l podle nohy.


Ahoj Martine,
ja jsem nasel super punto benzin, 29 000kc, bohuzel mi ho pani vyprodala behem jednoho dne:(.
Punto se mi zatim jevi jako nejlepsi varianta.
Chapu, ze benzin doporucujes z toho duvodu, ze u starych dieselu je problem s motorem predpokladany, a tim padem i narocnost jeho opravdu? (tzn. chapu, ze dieselove motory jsou drahe na opravu?)
reagovat
Bzencan
počet příspěvků17
datum registrace26.10.2017
Čtvrtek 26.10.2017 20:43, RE: Jako jedna z nejlepších možností
A4 napsal:
se mi tady jeví benzínový Yaris


diky za tip, Yaris jsem ale zatim bohuzel v nabidce nikoho nenasel.
reagovat
Bzencan
počet příspěvků17
datum registrace26.10.2017
Čtvrtek 26.10.2017 20:45, RE: Lepší vrabec v hrsti...
David V napsal:
Bral bych tu Fábii a s absencí klimy se smířil. Když nemám prachy, nemůžu mít halt všecko.A na dovoz u aut za 40 bych se asi vysmahl úplně.


Davide, proc by ses na dovoz vykaslal?
Ja bohuzel nachazim v me cennove kategorii docela dost dovozu..
Chapu, ze u dovozu nevime, co s autem bylo. Ale to v CR casto take ne.


Mimochodem, panove,jeste jedna otazka:
ted jsem mluvil s panem (asi velmi solidni chlap z vedlejsi vesnice), ktery nabizi za 14 000 VW Polo.
https://www.sbazar.cz/1663gogo/detail/25880286-prodam-auto
Problem je tam koroze - videt na obrazku. Stk do zacatku 2019. najeto ai 160 000kc, zda se, ze velmi solidni starsi lidi - s panem jsem mluvil. Mluvil se mnou velmi otevrene - lidi od nas takovi jsou V motoru problem neni. Gumy snad take nove. Take mi ukaze ruzne faktury co se na aute za posl. roky delalo. co vy na to?
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pátek 27.10.2017 00:08, RE: auto do 40 000 kč s nízkou spotřebou
Bzencan napsal:
Dobry den, jeste nikdy jsem nekupoval auto. Jsem take mlady, nemam moc penez. Tzn. opravdu musime pracovat s temi limity:Male auto, do 40 000kc. Co nejnizsi spotreba (5.5l prumer ci mene). Spolehlivost (co nejmensi naklady v nasl. letech)Idealne s STK do 2019.man. ci auto. KLIMA (bez klimy to v poslednich letech to uz v lete asi nejde, ze?).Auto planuji pouzivat 2-3 roky. Zatim se mi nejlepsi zda Fiat Punto 2 gn. JTD (nafta). Nasel jsem i tento inzerat blizko domova: http://www.autoparkkyjov.cz/autobazar/nabidka-vozu/?id=1221Co vy na to? Firma se jevi solidne. Take uvazuji o Fabii 2002 1,4 mpi (dostal jsem na nabidku za 35 000kc, ve meste kde bydlim...ja ty lidi znam, auto ve vynikajicim stavu, garazovane, 130 000km, problem: nema to klimu ani automat. okna, a vetsi spotrebu nez punto).Dalsi znacky, o kterych uvazuji: Peugeot 206 1,4 HDI.Otazky: 1. Je jeste nejaky model, ktery mam zvazit? (tzn. spotreba/cena brana v potaz)2. Byla by chyba zkusit lokalni autobazar? Nebo mam radeji zkouset jen osobni vlastniky? Co velke firmy jako AAA auto?3.Mam mit strach z aut dovezenych ze zahranici? A zvlaste pak, pokud jeste nebyly u nas zaregistrovany?Za Vase rady vam budu moc vdecen.


Ahoj, měl jsem pár let Peugeot 206 1.1 ben. 44kw, r.v.2002 a celkovou spotřebu jsem měl do 6l s tím, že vůz stál v roce 2014 44000kč, měl klimu, abs, 2xairbag, mlhovky i vyhřívaná zpětná zrcátka. Co mě dostalo, vše fungovalo a auto jsem ještě dobře prodal letos. Jinak 206 má velmi levné díly z druhovýroby, opravdu na úrovni Felicie a Fábie I, takže za mě paráda. Jediné co si zkontroluj je stav zadní nápravy, ta se musí repasovat celá za cca 6500kč.
Za mě je 206 luxusní auto za malý peníz a motor 1.1 je příjemný společník... Diesel nemá smysl pak...
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pátek 27.10.2017 00:08, RE: auto do 40 000 kč s nízkou spotřebou
Bzencan napsal:
Dobry den, jeste nikdy jsem nekupoval auto. Jsem take mlady, nemam moc penez. Tzn. opravdu musime pracovat s temi limity:Male auto, do 40 000kc. Co nejnizsi spotreba (5.5l prumer ci mene). Spolehlivost (co nejmensi naklady v nasl. letech)Idealne s STK do 2019.man. ci auto. KLIMA (bez klimy to v poslednich letech to uz v lete asi nejde, ze?).Auto planuji pouzivat 2-3 roky. Zatim se mi nejlepsi zda Fiat Punto 2 gn. JTD (nafta). Nasel jsem i tento inzerat blizko domova: http://www.autoparkkyjov.cz/autobazar/nabidka-vozu/?id=1221Co vy na to? Firma se jevi solidne. Take uvazuji o Fabii 2002 1,4 mpi (dostal jsem na nabidku za 35 000kc, ve meste kde bydlim...ja ty lidi znam, auto ve vynikajicim stavu, garazovane, 130 000km, problem: nema to klimu ani automat. okna, a vetsi spotrebu nez punto).Dalsi znacky, o kterych uvazuji: Peugeot 206 1,4 HDI.Otazky: 1. Je jeste nejaky model, ktery mam zvazit? (tzn. spotreba/cena brana v potaz)2. Byla by chyba zkusit lokalni autobazar? Nebo mam radeji zkouset jen osobni vlastniky? Co velke firmy jako AAA auto?3.Mam mit strach z aut dovezenych ze zahranici? A zvlaste pak, pokud jeste nebyly u nas zaregistrovany?Za Vase rady vam budu moc vdecen.


Ahoj, měl jsem pár let Peugeot 206 1.1 ben. 44kw, r.v.2002 a celkovou spotřebu jsem měl do 6l s tím, že vůz stál v roce 2014 44000kč, měl klimu, abs, 2xairbag, mlhovky i vyhřívaná zpětná zrcátka. Co mě dostalo, vše fungovalo a auto jsem ještě dobře prodal letos. Jinak 206 má velmi levné díly z druhovýroby, opravdu na úrovni Felicie a Fábie I, takže za mě paráda. Jediné co si zkontroluj je stav zadní nápravy, ta se musí repasovat celá za cca 6500kč.
Za mě je 206 luxusní auto za malý peníz a motor 1.1 je příjemný společník... Diesel nemá smysl pak...
reagovat
Bzencan
počet příspěvků17
datum registrace26.10.2017
Pátek 27.10.2017 00:37, RE: auto do 40 000 kč s nízkou spotřebou
BobanHTP napsal:
Bzencan napsal:
Dobry den, jeste nikdy jsem nekupoval auto. Jsem take mlady, nemam moc penez. Tzn. opravdu musime pracovat s temi limity:Male auto, do 40 000kc. Co nejnizsi spotreba (5.5l prumer ci mene). Spolehlivost (co nejmensi naklady v nasl. letech)Idealne s STK do 2019.man. ci auto. KLIMA (bez klimy to v poslednich letech to uz v lete asi nejde, ze?).Auto planuji pouzivat 2-3 roky. Zatim se mi nejlepsi zda Fiat Punto 2 gn. JTD (nafta). Nasel jsem i tento inzerat blizko domova: http://www.autoparkkyjov.cz/autobazar/nabidka-vozu/?id=1221Co vy na to? Firma se jevi solidne. Take uvazuji o Fabii 2002 1,4 mpi (dostal jsem na nabidku za 35 000kc, ve meste kde bydlim...ja ty lidi znam, auto ve vynikajicim stavu, garazovane, 130 000km, problem: nema to klimu ani automat. okna, a vetsi spotrebu nez punto).Dalsi znacky, o kterych uvazuji: Peugeot 206 1,4 HDI.Otazky: 1. Je jeste nejaky model, ktery mam zvazit? (tzn. spotreba/cena brana v potaz)2. Byla by chyba zkusit lokalni autobazar? Nebo mam radeji zkouset jen osobni vlastniky? Co velke firmy jako AAA auto?3.Mam mit strach z aut dovezenych ze zahranici? A zvlaste pak, pokud jeste nebyly u nas zaregistrovany?Za Vase rady vam budu moc vdecen.
Ahoj, měl jsem pár let Peugeot 206 1.1 ben. 44kw, r.v.2002 a celkovou spotřebu jsem měl do 6l s tím, že vůz stál v roce 2014 44000kč, měl klimu, abs, 2xairbag, mlhovky i vyhřívaná zpětná zrcátka. Co mě dostalo, vše fungovalo a auto jsem ještě dobře prodal letos. Jinak 206 má velmi levné díly z druhovýroby, opravdu na úrovni Felicie a Fábie I, takže za mě paráda. Jediné co si zkontroluj je stav zadní nápravy, ta se musí repasovat celá za cca 6500kč. Za mě je 206 luxusní auto za malý peníz a motor 1.1 je příjemný společník... Diesel nemá smysl pak...


Ahoj Bobane, diky za odpoved. No ja bych 206 chtel. Jednu mame uz doma a vim, ze to jsou super auta. Z nejakeho duvodu ale na trhu ojetin nejsem schopen zadny Peugeot najit..proste ty auta nejsou jako ojetiny k mani .
reagovat
Martin72
počet příspěvků82
datum registrace30.09.2016
Pátek 27.10.2017 06:42, RE: auto do 40tis.
Bzencan napsal:
Martin72 napsal:
Jak píše David, lepší oželet nějakou tu výbavu a mít něco co poslouží než obráceně. Co se týče Punta, tak tam bych volil benzínovou verzi. Umí jezdit za 6l/100km +/- 0,5l podle nohy.
Ahoj Martine, ja jsem nasel super punto benzin, 29 000kc, bohuzel mi ho pani vyprodala behem jednoho dne:(. Punto se mi zatim jevi jako nejlepsi varianta. Chapu, ze benzin doporucujes z toho duvodu, ze u starych dieselu je problem s motorem predpokladany, a tim padem i narocnost jeho opravdu? (tzn. chapu, ze dieselove motory jsou drahe na opravu?)


Z momentální místní nabídky bych volil https://www.tipcars.com/fiat-punto/fiat-punto-12-16v-elx-36420097.html
Tento model má vše co bych si u takového prcka představoval a s motorem 1.2 16V se neztratíš ani na dálnici. Dovozu bych se nebál, pokud chceš starší ojetinu ve slušné výbavě, tak stejně většinou bude mít původ někde na západ od nás.
reagovat
mufik.martin
počet příspěvků248
datum registrace09.05.2007
Pátek 27.10.2017 07:08, RE: auto do 40 000 kč s nízkou spotřebou
Bzencan napsal:
BobanHTP napsal:
Bzencan napsal:
Dobry den, jeste nikdy jsem nekupoval auto. Jsem take mlady, nemam moc penez. Tzn. opravdu musime pracovat s temi limity:Male auto, do 40 000kc. Co nejnizsi spotreba (5.5l prumer ci mene). Spolehlivost (co nejmensi naklady v nasl. letech)Idealne s STK do 2019.man. ci auto. KLIMA (bez klimy to v poslednich letech to uz v lete asi nejde, ze?).Auto planuji pouzivat 2-3 roky. Zatim se mi nejlepsi zda Fiat Punto 2 gn. JTD (nafta). Nasel jsem i tento inzerat blizko domova: http://www.autoparkkyjov.cz/autobazar/nabidka-vozu/?id=1221Co vy na to? Firma se jevi solidne. Take uvazuji o Fabii 2002 1,4 mpi (dostal jsem na nabidku za 35 000kc, ve meste kde bydlim...ja ty lidi znam, auto ve vynikajicim stavu, garazovane, 130 000km, problem: nema to klimu ani automat. okna, a vetsi spotrebu nez punto).Dalsi znacky, o kterych uvazuji: Peugeot 206 1,4 HDI.Otazky: 1. Je jeste nejaky model, ktery mam zvazit? (tzn. spotreba/cena brana v potaz)2. Byla by chyba zkusit lokalni autobazar? Nebo mam radeji zkouset jen osobni vlastniky? Co velke firmy jako AAA auto?3.Mam mit strach z aut dovezenych ze zahranici? A zvlaste pak, pokud jeste nebyly u nas zaregistrovany?Za Vase rady vam budu moc vdecen.
Ahoj, měl jsem pár let Peugeot 206 1.1 ben. 44kw, r.v.2002 a celkovou spotřebu jsem měl do 6l s tím, že vůz stál v roce 2014 44000kč, měl klimu, abs, 2xairbag, mlhovky i vyhřívaná zpětná zrcátka. Co mě dostalo, vše fungovalo a auto jsem ještě dobře prodal letos. Jinak 206 má velmi levné díly z druhovýroby, opravdu na úrovni Felicie a Fábie I, takže za mě paráda. Jediné co si zkontroluj je stav zadní nápravy, ta se musí repasovat celá za cca 6500kč. Za mě je 206 luxusní auto za malý peníz a motor 1.1 je příjemný společník... Diesel nemá smysl pak...
Ahoj Bobane, diky za odpoved. No ja bych 206 chtel. Jednu mame uz doma a vim, ze to jsou super auta. Z nejakeho duvodu ale na trhu ojetin nejsem schopen zadny Peugeot najit..proste ty auta nejsou jako ojetiny k mani .


To se dost divim, před par tydny jsem se dival na bazos zrovna na ty 206 je jich tam obrovske množství na vyber. Kolem 20 tis jsou pekne kousky, ale to jsou 3dveraky, o které není velky zajem. A kolem 30 uz jsou opravdu krasny 5dv. Zena ma 206 1,9D 3dv. My osobne uz bysme 3dv znovu nechteli, ale auto je to paradni. Koupili jsme ho před 2 lety za 19 tis + 3 tis ekodan a mělo to jen vadu brzdového valce. Takze hned po koupi se vymenil brzdovy valec, rozvody, filtry, naplne plus nejake drobnosti celkem za 10 Tis + dalších 6 tis kompletni sada plechacu s letnaky. Takze suma sumarum 38 tis vcetne servisu a druhé sady kol. Kolik to ma najeto nikdo netusi, ale motor nebere ani kapku kapalin a za 40 tis km co ho mame mělo auto jen 2 zavady. Od koupe nefungoval otackomer, coz by tak nevadilo, ale po roce odesel i ukazatel rychlosti, takze nove budiky za 500 z bouraného auta a potom vrtule chladice do neceho mlatila, takze novy vetrak který stal několik stovek. Jinak auto je nezmar, startuje v mrazu na tuknuti, zadni lemy mají akorát oloupany lak, ale nikde nerezne akroat je to desny traktor. Auto jsme kupovali s tim, ze po roce pujde z domu, ze to bude kasicka na prachy....no a uz ho budeme mit treti rok a chystáme se ho vymenit jen proto, ze chceme místo nej 807/C8. Dily jsou na nej opravdu neskutecne levny, mechanicky je to hodne jednoduche auticko, takze narozdil od moji C5 nam to opravuje servis u nas na vesnici. Nas kus asi nemel jednoduchy život v minulosti když prihlednu ke stavu prednich sedacek a je videt, ze auto bylo obouchane všude mozne (předchozí majitelka zena, co autum vůbec, ale vůbec nerozumela) a presto porad slouží. Klidne bych koupil stejne auto znova, jen bych vzal 5dv verzi (prakticnost), verzi po faceliftu (mnohem hezci) a v benzinu (ta 1,9D je strasnej traktor, ale jede za 5l). Jinak dělala se ještě geometrie a před mesicem nova baterka. takze pokud vam staci 3dv koupite to auto hodne levne a da se ještě smlouvat. 5dv jsou trosku drazsi a drzi si lepe cenu, je o ne vetsi zajem. Urcite tyto auta hledat spise v soukromych inzercích typu bazos, protože na bazaru moc nejsou a nebo jsou drazsi. Preci jen i bazar musí z neceho zit. A hlavne od soukromého majitele zjistite co bylo na aute delano a co ne. Da se hodne penez usetrit když najdete kousek s vymenenymi rozvody a sadou zimich i letnich pneu. Punto II. generace jsem mel, ale mel jsem smulu na kus, zde na tipcars je i moje recenze (oranzove tridvirko). Dodnes ho ma kamarad. Dokud jelo tak to bylo super auticko, bohužel v mem pripade dost zlobilo, takze hodne pod cenou slo kamaradovi. Ten si dokazal casem všechny vady odstranit. A když si porovnam moje punto za 115 tis (s problemy) a 206 za 19 tis bez problemu :)......
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pátek 27.10.2017 07:31, fabia
Bral bych tu fabii, protože víš od koho jí kupuješ, takže to snad nebude žádná past, pokud koupíš auto v bazaru nebo na inzerát, nikdy nevíš co kupuješ, obzvlášť u takhle levného auta. Na výbavu bych se vykašlal, na začátek ti to stačí a co tam není, to se nemůže podělat.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.