0
zpět
 

diskuze k tématu: Auto 95% dalnice

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, japonská vozidla, ostatní
map001
počet příspěvků3
datum registrace26.05.2016
Čtvrtek 26.05.2016 12:01, Auto 95% dalnice
Resim momentalne otazku jake auto z vlastnich zdroju na dalnici (CR, Nemecko).
Na jeden zatah 600-a vice km. Jezdeni po meste do 20-30km, plus rodinne auto na vikendy.

Momentalne jezdim sluzebni oktavou 110kw (nafta), s bezpecnostni vybavou navic jako ACC, cili pouzivam i adaptivni tempomat (zvykl jsem si). Ale mozna to budu muset ozelet.

Auto bude z vlastnich zdroju, sluzebni uz mit nebudu.

Premyslim o levnejsi rok dva roky stare ojetine, podle cen mi prijdou prijemne v dieselu Honda Civic 88kw a Toyota Avensis 93kw. To bych asi ufinancoval s pouzitim uveru. Daji se sehnat do 450tis.

Nebo premyslim koupit Volvo V70 s nalitanyma 200-300 tis, ktere bude levnejsi, vetsinou vybavenejsi, ale daji se ocekavat servisni zasahy...

Nakonec bych mohl jezdit vlastni kiou Ceed 85kw v dieselu, rocnik 2007, cili bez filtru pevnych castic, jezdi pekne a ma jen 100tis a jeste neco najezdi a servis za pusu - necekam zadny velky servis. Bohuzel nema ASR/ESP a to jsem na oktave uz kolikrat sledoval, ze mi to na mokru/lede pomahalo. Bohuzel jsem s ni uz mel zkusenost na dalnici, kdy jsem projel aquaplanningem kaluzi a pak se radne rozkyval doleva/doprava po chytnuti kol, ale ustal jsem to. To se mi s oktavkou nestalo, mam najeto 60tis. kazdy rok. Pak bych poresil domu mensi auticko pro rodinu.

A ted babo rad :) - budu rad za napady, dekuji

reagovat
Ma007
počet příspěvků194
datum registrace26.11.2013
Čtvrtek 26.05.2016 12:42, kia
za mňa dojazdi tú Kiu. Vymeniť sa to neplatí, holt na vode a ľade treba jazdiť pomalšie.
reagovat
map001
počet příspěvků3
datum registrace26.05.2016
Čtvrtek 26.05.2016 12:57, RE: kia
Ma007 napsal:
za mňa dojazdi tú Kiu. Vymeniť sa to neplatí, holt na vode a ľade treba jazdiť pomalšie.


Tak dalo by se to vydrzet a najet treba 50tis a setrit na dalsi a lepsi... Jen to nema ani tempomat...
reagovat
Citroenak
počet příspěvků719
datum registrace13.04.2012
Čtvrtek 26.05.2016 15:03, Tempomat
No dorobit si tempomat nemoze byt problem. Dokonca mozno aj to ESP (neviem ako to ma kia) je tam mozno predpripravene a dalo by sa dorobit. Treba sa len opytat spravnych odbornikov.
Co viem, na tempomat staci packa z vrakaca za par korun a dobra diagnostika.
reagovat
rzr1911
počet příspěvků13
datum registrace05.02.2013
Čtvrtek 26.05.2016 23:41, Dodělání tempomatu?
Adaptivní tempomat nedoděláte, to není jen o nastavení rychlosti. Standardní tempomat se dá koupit jako kit z Číny za 2000Kč, adaptivní nejde ani u některých asijských aut ani teď do nového auta.
reagovat
Citroenak
počet příspěvků719
datum registrace13.04.2012
Pátek 27.05.2016 08:56, Tempomat
V clanku je ale uvedene, ze chyba tempomat. Myslel som preto obycajny tempomat. Adaptivny by asi bol trochu problem, minimalne namontovat radar na predok. Ako ale pisete, kit za 2000 korun + nejaka montaz a kia ma obycajny tempomat. To je myslim najrozumnejsie riesenie vzhladom k usetrenym peniazom.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pondělí 30.05.2016 11:01, Za mě jednoznačne Ford Mondeo 2.0 TDCi :-)
map001 napsal:
Resim momentalne otazku jake auto z vlastnich zdroju na dalnici (CR, Nemecko).Na jeden zatah 600-a vice km. Jezdeni po meste do 20-30km, plus rodinne auto na vikendy.Momentalne jezdim sluzebni oktavou 110kw (nafta), s bezpecnostni vybavou navic jako ACC, cili pouzivam i adaptivni tempomat (zvykl jsem si). Ale mozna to budu muset ozelet.Auto bude z vlastnich zdroju, sluzebni uz mit nebudu.Premyslim o levnejsi rok dva roky stare ojetine, podle cen mi prijdou prijemne v dieselu Honda Civic 88kw a Toyota Avensis 93kw. To bych asi ufinancoval s pouzitim uveru. Daji se sehnat do 450tis.Nebo premyslim koupit Volvo V70 s nalitanyma 200-300 tis, ktere bude levnejsi, vetsinou vybavenejsi, ale daji se ocekavat servisni zasahy...Nakonec bych mohl jezdit vlastni kiou Ceed 85kw v dieselu, rocnik 2007, cili bez filtru pevnych castic, jezdi pekne a ma jen 100tis a jeste neco najezdi a servis za pusu - necekam zadny velky servis. Bohuzel nema ASR/ESP a to jsem na oktave uz kolikrat sledoval, ze mi to na mokru/lede pomahalo. Bohuzel jsem s ni uz mel zkusenost na dalnici, kdy jsem projel aquaplanningem kaluzi a pak se radne rozkyval doleva/doprava po chytnuti kol, ale ustal jsem to. To se mi s oktavkou nestalo, mam najeto 60tis. kazdy rok. Pak bych poresil domu mensi auticko pro rodinu.A ted babo rad :) - budu rad za napady, dekuji


Ahoj na tak dlouhé cesty potřebuješ fakt koráb, za mě by to byl mírně jetý Ford Mondeo 2.0 TDCi s nějakou lepší výbavou. Jde o spolehlívý motor, dobrý podvozek, ale také dobré odhlučnění. Nevím ale jestli seženeš verzi s adaptivním tempomatem .... Pořád ale budeš jezdit s o řád bezpečnějším a pohodlnějším autem, než je pracant Ceed (noc proti němu, na běžné využití je to dobré auto!!!)
Držím palec s výběrem!
reagovat
map001
počet příspěvků3
datum registrace26.05.2016
Sobota 04.06.2016 09:21, RE: Za mě jednoznačne Ford Mondeo 2.0 TDCi :-)
BobanHTP napsal:
map001 napsal:
Resim momentalne otazku jake auto z vlastnich zdroju na dalnici (CR, Nemecko).Na jeden zatah 600-a vice km. Jezdeni po meste do 20-30km, plus rodinne auto na vikendy.Momentalne jezdim sluzebni oktavou 110kw (nafta), s bezpecnostni vybavou navic jako ACC, cili pouzivam i adaptivni tempomat (zvykl jsem si). Ale mozna to budu muset ozelet.Auto bude z vlastnich zdroju, sluzebni uz mit nebudu.Premyslim o levnejsi rok dva roky stare ojetine, podle cen mi prijdou prijemne v dieselu Honda Civic 88kw a Toyota Avensis 93kw. To bych asi ufinancoval s pouzitim uveru. Daji se sehnat do 450tis.Nebo premyslim koupit Volvo V70 s nalitanyma 200-300 tis, ktere bude levnejsi, vetsinou vybavenejsi, ale daji se ocekavat servisni zasahy...Nakonec bych mohl jezdit vlastni kiou Ceed 85kw v dieselu, rocnik 2007, cili bez filtru pevnych castic, jezdi pekne a ma jen 100tis a jeste neco najezdi a servis za pusu - necekam zadny velky servis. Bohuzel nema ASR/ESP a to jsem na oktave uz kolikrat sledoval, ze mi to na mokru/lede pomahalo. Bohuzel jsem s ni uz mel zkusenost na dalnici, kdy jsem projel aquaplanningem kaluzi a pak se radne rozkyval doleva/doprava po chytnuti kol, ale ustal jsem to. To se mi s oktavkou nestalo, mam najeto 60tis. kazdy rok. Pak bych poresil domu mensi auticko pro rodinu.A ted babo rad :) - budu rad za napady, dekuji
Ahoj na tak dlouhé cesty potřebuješ fakt koráb, za mě by to byl mírně jetý Ford Mondeo 2.0 TDCi s nějakou lepší výbavou. Jde o spolehlívý motor, dobrý podvozek, ale také dobré odhlučnění. Nevím ale jestli seženeš verzi s adaptivním tempomatem .... Pořád ale budeš jezdit s o řád bezpečnějším a pohodlnějším autem, než je pracant Ceed (noc proti němu, na běžné využití je to dobré auto!!!) Držím palec s výběrem!

Tak na Mondeo jsem se koukal zatim jen tak velmi vzdalene. Mrknu asi na nejaka srovnani s Octavii a nebo se nekde projedu. Ale nekde jsem slysel, ze tempomat ve focusech jezdi do 140. Nakonec jeste resim, jestli nevzit stejnou oktavu, cili III, 110kw, akorat jsou docela drahe ikdyz s najezdama skoro 200tis. kilometry. Otazka je, co to bude jeste stat na servisech a opravach, pokud budu jezdit dalsich 100-150 tis.
Holt se jich i v Nemecku zbavuji, protoze ve 210tis se delaji rozvody.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.