0
zpět
 

diskuze k tématu: Audi Q7,Volvo XC90 nebo Hyundai iX55

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit
Mirda40
počet příspěvků2
datum registrace09.02.2017
Pátek 23.02.2018 14:54, Audi Q7,Volvo XC90 nebo Hyundai iX55
Dobrý den,
přemýšlím o koupi SUV s 4x4 pohonem.Nebudu sním jezdit deně,auto je myšleno pro jízdu s karavanem,na ryby,na hory atd.Nájezd cca 10 000km/ročně.Jdemi o spolehlivost a jízdní vlastnosti např.stím karavanem.Zatím mám pořadí 1.audi(benzín 3,6),2.hyundai,3.volvo.
Ceny běžných náhr.dílů co jsem koukal jsou vpodstatě stejné,jde jen oto kde nakupuješ.
Může napsat někdo svoje zkušenosti s některým z aut?
Díky Mirek
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1230
datum registrace08.09.2009
Sobota 24.02.2018 08:09, RE: Audi Q7,Volvo XC90 nebo Hyundai iX55
Mirda40 napsal:
Dobrý den,přemýšlím o koupi SUV s 4x4 pohonem.Nebudu sním jezdit deně,auto je myšleno pro jízdu s karavanem,na ryby,na hory atd.Nájezd cca 10 000km/ročně.Jdemi o spolehlivost a jízdní vlastnosti např.stím karavanem.Zatím mám pořadí 1.audi(benzín 3,6),2.hyundai,3.volvo.Ceny běžných náhr.dílů co jsem koukal jsou vpodstatě stejné,jde jen oto kde nakupuješ.Může napsat někdo svoje zkušenosti s některým z aut?Díky Mirek


Zkušenosti ti nenapíšu, ale barvitě ti popíšu kalvárie, co zažíval před lety sousoused, když si pořídil XC90 a napadnul tu čtvrtmetr sněhu.Stručně řečeno, byl v prdeli. Zůstal viset na rovný polní cestě. měl zimní gumy, samosebou, ale prostě ty salámy to nebraly. A díky propracovanému systému 4x4, kdy zabírá pouze 1 (JEDNO) kolo ze čtyč, byl v rici. Dvakrát nebo třikrát jsme mu pomohl (Subaru ¨a pak radši začal jezdil firmení Oktávkou., když napadl sníh Tak asi tak vhodné bylo XC90 do sněhu.-)))
reagovat
HoNZA
počet příspěvků248
datum registrace28.04.2008
Neděle 25.02.2018 09:45, RE: Audi Q7,Volvo XC90 nebo Hyundai iX55
Zdeny60 napsal:
Mirda40 napsal:
Dobrý den,přemýšlím o koupi SUV s 4x4 pohonem.Nebudu sním jezdit deně,auto je myšleno pro jízdu s karavanem,na ryby,na hory atd.Nájezd cca 10 000km/ročně.Jdemi o spolehlivost a jízdní vlastnosti např.stím karavanem.Zatím mám pořadí 1.audi(benzín 3,6),2.hyundai,3.volvo.Ceny běžných náhr.dílů co jsem koukal jsou vpodstatě stejné,jde jen oto kde nakupuješ.Může napsat někdo svoje zkušenosti s některým z aut?Díky Mirek
Zkušenosti ti nenapíšu, ale barvitě ti popíšu kalvárie, co zažíval před lety sousoused, když si pořídil XC90 a napadnul tu čtvrtmetr sněhu.Stručně řečeno, byl v prdeli. Zůstal viset na rovný polní cestě. měl zimní gumy, samosebou, ale prostě ty salámy to nebraly. A díky propracovanému systému 4x4, kdy zabírá pouze 1 (JEDNO) kolo ze čtyč, byl v rici. Dvakrát nebo třikrát jsme mu pomohl (Subaru ¨a pak radši začal jezdil firmení Oktávkou., když napadl sníh Tak asi tak vhodné bylo XC90 do sněhu.-)))


Zdeny, ono hodně záleží na roku výroby. První XC 90 měly haldex II. generace a po faceliftu měly IV. generaci, která se na sněhu chová podstatně lépe. pokud zůstane majitel u příčetného rozměru kol tak ve sněhu nebude mít problém. Větší zradu bych viděl v tom, že XC 90 se na tahání těžkých vleků moc nehodí, protože má převodovku, která se musí vejít do příčné zástavby. Na samotné auto to většinou stačí, ale tahání těžkých vleků odplácí rychlým opotřebením. Q7 první generace by mě odradila jízdou a strašidelným servisem. Vychází mi tak ten Hyundai. To je spolehlivé auto, které jsem měl půjčené v Americe a najel s ním asi 4000 mil. Pohodlí a ticho jaký v Evropských autech člověk nenajde /a to Hyundai obecně moc nemusím/, ale u nás se dá koupit jen s naftovým třílitrem, který stejně jako u volva namáhá převodovku na hranici jejích schopností. Lepší jsou ty kusy před faceliftem, který má výkon 176 kW a přece jen je k té převodovce šetrnější.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.