0
zpět
 

diskuze k tématu: Jaké koupit auto do 120 000 tisíc korun na ježdění do práce a výlety.

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, automobilky, německá vozidla, japonská vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Pátek 27.12.2013 12:58, Jaké koupit auto do 120 000 tisíc korun na ježdění do práce a výlety.
Dobry den,

Potřebuji poradit jaké auto do 120 tisíc vybrat na ježdění do práce a občasné výlety. Do práce jezdím cca 160 km denně, tudíž 250 pracovních dni x 160 km denně, je 40 tisíc km ročně plus na výlety ročně bych bral cca 5 tisíc km. Celkem by to mělo byt okolo 45 tisíc km ročně.

Po třicítce už mne žádné svižné jízdy neberou, teď už spíš jezdím klidnou jízdu s kafíčkem, proto spíš vyžaduji, pohodli a nízkou spotřebu.

Doposud jsem jezdil na Honda Civic coupe 1.5 16V benzin, r.v. 1994, americká verze, spotřeba okolo 7 litru na 100 km, investice byly za 10 let vlastněni minimální, chtěl bych opět Japonce ale bohužel do 120 tisíc Kč žádného nepořídím který by se mi zamlouval, konkrétně se mi libý Honda Civic 2.2 i-CTDi r.v. 2005.

Já přemýšlím o naftě, ale známi mi doporučuje benzin s plynem, ale nějak se mi to nezamlouvá, nikdy jsem plyn neměl a trochu se ho i bojím, mít v kufru nádrž se stlačeným plynem. Zároveň se říká, že plyn je suchy, tudíž víc trpí motory a rychleji odcházejí.

Teď se nechci nikoho dotknout je to pouze a čistě můj názor ale značky typu renault, opel, shevrolet, kia, hiundai, citroen, peugeot a škoda nepřiznávám autem ale spíše trakaře s dřevěnými koly, počáteční investice vysoké, opravy drahé a časté, požitek s jízdy absolutně žádný.

Po prohlížení ojetin na internetu spíše se mi líbil sedan a coupe ale nebráním se i kombi. Po přečtení několika článku na internetu se my osvědčily následující značky,

1 kandidát Audi A4 r.v. 2002 až 2004 1.9 TDi
2 kandidát BMW 320 r.v. 2002 až 2004 2.0 TDi
3 kandidát Mercedes-Benz class E r.v. 2002 až 2004 3.3 TDi

Deku předem za kladnou odpověď.

S pozdravem
Vladimír.
reagovat
stréc od piva
počet příspěvků652
datum registrace23.11.2007
Středa 01.01.2014 20:24, uhhhh
10 let staré naftové auto na nájezd 45 000km ročně?
pokud budu brát,že ty uvedená auta již budou mít za sebou hodně přes 300 000km,tak pokud seženete dobrý kousek,který nebude po velké bouračce,ty kiloemetry nebudou stočené,turbo,dvouhmota,spojka,vstřiky ještě vydrží (pokud tedy majitel neprodává z důvodů nadcházejících těchto livkidačních investic)...tak pak ano..jděte do toho..

jinak zvažte LPG to při těchto starých autech se tak nekazí...
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Čtvrtek 05.06.2014 16:52, re:
Dobrý den. K vozům na LPG: pokud je přestavba provedena kvalitně, není třeba se obávat o životnost motoru, pouze je vhodné častěji měnit motorový olej. Z Vámi vybraných vozů bych Vám doporučil BMW řady 3. Dieselové motory jsou povedené a spolehlivé s nízkou spotřebou paliva. Auto nabídne také velmi dobré jízdní vlastnosti a slušnou dynamiku.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.