0
zpět
 

diskuze k tématu: Audi A4 quattro / Passat b5 4motion / BMW (rwd/xdrive)

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, zábava, typ vozidla, osobní, hybridy, cng, lpg, volná diskuze
Shyno
počet příspěvků1
datum registrace01.02.2020
Sobota 01.02.2020 18:45, Audi A4 quattro / Passat b5 4motion / BMW (rwd/xdrive)
Zdravím, rád bych se Vás zeptal jaké auto byste mi doporučili. Chtěl bych nějaké zábavné, které ale bude i prostorné (přemýšlíme o založení rodiny) a tudíž s ne moc vysokými náklady na provoz a údržbu.
Nákupní cenou bych si představoval max okolo 150k.
Nebráním se ani předělaným motorům na LPG, pokud jim to neuškodí.
Napadly mě tyto Audi A4 quattro / Passat b5 4motion / BMW (rwd/xdrive) v provedení kombi. U koncernu bych nejspíše volil klasickou 1,9 TDI, nebo zvolit jiný motor Co se týče BMW, tak tam jsem poměrně ztracen... Možná ještě nějaká Alfa, ale u nich si nejsem jist spolehlivostí a náklady na údržbu .
S autem by se jezdilo převážně po městě, takže krátké trasy, a o víkendu projížďka mimo + blbnutí na místech tomu určených. Jednou za čas bych v tom autě s přítelkyní chtěl i přespat - proto verze kombi. Momentálně mám Seat Leon 1M 1,6 a i když se v něm přespat dá není to nic extra A co se týče zábavy, to si asi obrázek víte udělat sami
Přemýšlel jsem i nad Subaru Forester SG, ale co jsem četl tak je to poměrně nenasytná "mrcha" s LPG si moc nerozumí a bohužel prostorově není tak velký jak se zdá.
Mohli byste mi nějaké doporučit Klidně i jiné než jsem zde zmínil.
Díky!
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Pondělí 03.02.2020 09:04, RE: Audi A4 quattro / Passat b5 4motion / BMW (rwd/xdrive)
citace:
reakce na: Shyno, 01.02.2020 18:45 (Zdravím, rád bych se Vás zepta ...)


No, nedá mi to.
Koncern s 1,9 tdi je podle mě přesný opak zábavného auta.
Napsal jsi, že uvažuješ o Alfě, jediná, která trochu připadá v úvahu je 159. Z benzínových motorů lze na lpg rozumě přestavět jedině základní 1,8MPi od Oplu. Ostatní motory jsou přímovstřikové. 159 je oproti starším alfám o dost těžší a je to výsledek spolupráce alfy s GM. 1,8i sice moc nejede, ale je to nejjednodušší motor v nabídce. V tvém rozpočtu dosáhneš na naftové 1,9 a 2,4. 2,4JTDm se vyhni - ve své poslední evoluci motor trpí na praskající hlavy. Proto jsou 159 s touhle motorizací občas v nabídce za směšnou cenu. 1,9JTDm jsou spolehlivější než 2,4 a uživatelsky jsou o světelná léta lepší než 1,9Tdi. Nejsem si jistý, jtestli se dá sehnat tovární verze bez DPF. Pokud ano, tak je to asi nejlepší volba. Pokud ne, tak se budeš muset o DPF a EGR více starat. S 1,9 se taky pojí nepovedená převodovka M32 - jak jinak než od Oplu. Řeší se to výměnou za repas, který v ČR/SK dělají snad 2 lidi. Nejlepší motory v 159 jsou 2,0JTDm a 1,8TBi, ty jsou ale asi mimo tvůj rozpočet.
Jinak je 159 hlavně designovka - zvenku vypadá větší než je uvnitř, ale pro rodinu by to mělo stačit. Jak jsem psal, tak oproti 156 přibrala 159 dost na váze. Má to výhody ve vyšší bezpečnosti, auto je robustnější. Utrpěly tím hlavně jízdní vlastnosti, které jsou ale i tak stále výborné. Tebou zmíněné koncerny si namaže na chleba. Je třeba si taky uvědomit, že oproti B5 passatu s 1,9tdi je alfa 159 s 1,9jtd podstatně modernější a složitější auto - údržba není zadarmo a vyplatí se najít si svého alfáckého mechanika. Těch už je sice docela dost, ale pořád mají dost práce.
Jako další dobrý kandidát mi příjde honda accord s benzínem.
Obě auta bych spíš než v bazarech hledal u příznivců značky.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 04.02.2020 13:51, RE: Audi A4 quattro / Passat b5 4motion / BMW (rwd/xdrive)
citace:
reakce na: Shyno, 01.02.2020 18:45 (Zdravím, rád bych se Vás zepta ...)

Ahoj, vyjmenoval jsi většinu aut, které i když fungují, nízké náklady na provoz úplně nemají. Přitom zábava není dána jen výkonem. Proto za mě klidně běž do kombíku Ford Focus III 1.6 Ti-VCT, nejlepší je ten 92kw, který jde sehnat v Německu, kde vybírej výhradně u prodejců Fordu a s celou historií. Focus je totiž návykový, ikdyž ve trojce vypadá fádněji. Navíc ukazuje se býti velmi spolehlivým a fortelně udělaným.

Mě ale napadá jiné auto pro tebe , Honda Civic 1.8 VTEC, už hatchback má kufr přes 400l, což stačí i na kočárek s nákupem a o zábavu(když pojedeš sám) se postará výborný a spolehlivý motor. Náklady na údržbu nebudou tak vysoké, dokonce podvozkové díly už jsou dostupné i z druhovýroby a ne všechny jsou špatné. Motor a převodovka přežijí auto

PS: Alfu Romeo 159 kombi 2.0 JTD má můj šéf a kamarád, opravdu se nekazí a jede dobře. Ale jakmile něco odejde, byť jen opotřebením, ceny letí výš než obvykle. To platí i pro FAP filtr, který sice neodejde, ale už byl i na umělé vypálení(najeto má 200tis.km). Občas odejde nějaký senzor ABS apod. ale jako celek Alfa v dieslu 2.0 je výjimečně dobré auto. Ženu možná neosloví tvrdý a nízký podvozek, tak i tam bych ještě počkal až ji koupíš menší auto
reagovat
Pavlik
počet příspěvků1325
datum registrace09.10.2008
Úterý 04.02.2020 20:45, RE: RE: Audi A4 quattro / Passat b5 4motion / BMW (rwd/xdrive)
citace:
reakce na: BobanHTP, 04.02.2020 13:51 (Ahoj, vyjmenoval jsi většinu a ...)


Hlavní problém Alfy 159 je vnitřní prostor. Pro posádku ještě se zavřením očí ujde (prostor je jako v nižší střední třídě, přitom auto je velikostí střední třída), ale kufr je u u kombi maximálně pro legraci. Navíc má vysoký práh a mizernou variabilitu i tvar. Docela bych chtěl vidět to přespání v autě. Podle mě jako auto pro rodinu jen pro skalního fanouška značky.
Souhlasím s doporučením Accorda 2,4 , ale hodně pochybuji, že za danou cenu bude něco slušného ke koupi.
Osobně bych se podíval po Renaultu Laguna 3 s motorem 2,0 DCi 127kw a 4control - nečekaně zábavné, spolehlivé a rozumně prostorné auto.
PS: u kteréhokoli ze zmíněných aut se nedá předpokládat levný provoz jako u octavie 1 TDI s rotačkou. Buď chceš zábavu nebo levný provoz....
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.