0
zpět
 

diskuze k tématu: názor? - AUDI A3 2.0 TDi, 104kW, nafta

kategorie zařazení tématu: poradna, automobilky, německá vozidla
dajush
počet příspěvků3
datum registrace01.06.2017
Čtvrtek 01.06.2017 18:10, názor? - AUDI A3 2.0 TDi, 104kW, nafta
Zdravím,
nikde jsem podobný článek na tuto verzi audiny nenašla, proto se chci zeptat. Jaké máte zkušenosti a doporučili by jste nebo ne? Mám v merku ročník 2003 (nalítaných 221tis) a 2005 (nalítaných 186tis). Bratr mě upozorňuje ať si AUDI nepořizuju, že je to kazové (ale které auto není :) ) CHtěla bych znát názor ostatních.

Předem díky za odpovědi
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Pátek 02.06.2017 10:01, RE:
Řekl bych, že je to motor PD a v 2litrové vairantě to není dobrá volba, měli jsem ty motory v oktávkách na firmě a hrůza a děs v oktávce to bylo 103 kW. Těmto motorům bych se zdaleka vyhl, jinak kazit se může vše, to je pravda, ale toto je jistota. Stačí googlit něco o těch motorech.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Pátek 02.06.2017 10:37, Jedině 1.9 TDI nebo benzín 1.6
dajush napsal:
Zdravím, nikde jsem podobný článek na tuto verzi audiny nenašla, proto se chci zeptat. Jaké máte zkušenosti a doporučili by jste nebo ne? Mám v merku ročník 2003 (nalítaných 221tis) a 2005 (nalítaných 186tis). Bratr mě upozorňuje ať si AUDI nepořizuju, že je to kazové (ale které auto není :) ) CHtěla bych znát názor ostatních.Předem díky za odpovědi


Ahoj, za mě to samé co říká driver111.
Já bych bral raději 1.9 TDI nebo benzínový 1.6 MPI...
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Pátek 02.06.2017 11:42, RE: názor? - AUDI A3 2.0 TDi, 104kW, nafta
dajush napsal:
Zdravím, nikde jsem podobný článek na tuto verzi audiny nenašla, proto se chci zeptat. Jaké máte zkušenosti a doporučili by jste nebo ne? Mám v merku ročník 2003 (nalítaných 221tis) a 2005 (nalítaných 186tis). Bratr mě upozorňuje ať si AUDI nepořizuju, že je to kazové (ale které auto není :) ) CHtěla bych znát názor ostatních.Předem díky za odpovědi


Miluju chytráky s takovým názorem - řeknou co je kazové (třeba zuby taky, že jo), ale poradil bratr něco rozumného?
Do A3 opravdu stačí 1,6, já osobně bych dal přednost 1,8T, nebo 1,9 TDI 81 kW (když už). Hlavně s sebou vezměte někoho, kdo autům rozumí, a odhalí např. bouraný auto. Dál už jsou to jen obecné rady, které se tady točí furt dokola...
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Pátek 02.06.2017 11:51, RE: názor? - AUDI A3 2.0 TDi, 104kW, nafta
Pepe napsal:
dajush napsal:
Zdravím, nikde jsem podobný článek na tuto verzi audiny nenašla, proto se chci zeptat. Jaké máte zkušenosti a doporučili by jste nebo ne? Mám v merku ročník 2003 (nalítaných 221tis) a 2005 (nalítaných 186tis). Bratr mě upozorňuje ať si AUDI nepořizuju, že je to kazové (ale které auto není :) ) CHtěla bych znát názor ostatních.Předem díky za odpovědi
Miluju chytráky s takovým názorem - řeknou co je kazové (třeba zuby taky, že jo), ale poradil bratr něco rozumného?Do A3 opravdu stačí 1,6, já osobně bych dal přednost 1,8T, nebo 1,9 TDI 81 kW (když už). Hlavně s sebou vezměte někoho, kdo autům rozumí, a odhalí např. bouraný auto. Dál už jsou to jen obecné rady, které se tady točí furt dokola...


Pepe nečil se, pokud umíš číst, tak jsem poradil, že ten motor nee , pak z toho vyplývá, že je potřeba se poohlédnout jinde, ale dnes je horko, že
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Pátek 02.06.2017 12:56, tomu bych se vyhnul
2.0 tdi z techto let urcite za zadnou cenu nebrat, ne bezduvodu jsou levnejsi nez 1.9 tdi
Takze souhlas s prispevky nademnou nafta 1.9 tdi, benzin 1.8t i 1.6
reagovat
dajush
počet příspěvků3
datum registrace01.06.2017
Pátek 02.06.2017 13:07, RE: názor? - AUDI A3 2.0 TDi, 104kW, nafta
Pepe napsal:
dajush napsal:
Zdravím, nikde jsem podobný článek na tuto verzi audiny nenašla, proto se chci zeptat. Jaké máte zkušenosti a doporučili by jste nebo ne? Mám v merku ročník 2003 (nalítaných 221tis) a 2005 (nalítaných 186tis). Bratr mě upozorňuje ať si AUDI nepořizuju, že je to kazové (ale které auto není :) ) CHtěla bych znát názor ostatních.Předem díky za odpovědi
Miluju chytráky s takovým názorem - řeknou co je kazové (třeba zuby taky, že jo), ale poradil bratr něco rozumného?Do A3 opravdu stačí 1,6, já osobně bych dal přednost 1,8T, nebo 1,9 TDI 81 kW (když už). Hlavně s sebou vezměte někoho, kdo autům rozumí, a odhalí např. bouraný auto. Dál už jsou to jen obecné rady, které se tady točí furt dokola...


Určitě si sebou někoho vezmu, sama bych auto nekoupila Možná myslel zrovna ten motor, ale to teď nezjistím

Jinak všem děkuju za názory, aspoň vím, že stačí 1.6 - 1.9
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Pátek 02.06.2017 14:55, RE: názor? - AUDI A3 2.0 TDi, 104kW, nafta
driver111 napsal:
Pepe napsal:
dajush napsal:
Zdravím, nikde jsem podobný článek na tuto verzi audiny nenašla, proto se chci zeptat. Jaké máte zkušenosti a doporučili by jste nebo ne? Mám v merku ročník 2003 (nalítaných 221tis) a 2005 (nalítaných 186tis). Bratr mě upozorňuje ať si AUDI nepořizuju, že je to kazové (ale které auto není :) ) CHtěla bych znát názor ostatních.Předem díky za odpovědi
Miluju chytráky s takovým názorem - řeknou co je kazové (třeba zuby taky, že jo), ale poradil bratr něco rozumného?Do A3 opravdu stačí 1,6, já osobně bych dal přednost 1,8T, nebo 1,9 TDI 81 kW (když už). Hlavně s sebou vezměte někoho, kdo autům rozumí, a odhalí např. bouraný auto. Dál už jsou to jen obecné rady, které se tady točí furt dokola...
Pepe nečil se, pokud umíš číst, tak jsem poradil, že ten motor nee , pak z toho vyplývá, že je potřeba se poohlédnout jinde, ale dnes je horko, že


Já myslím, že Pepeho narážka patřila bratrovi, nikoliv tobě.
Jinak 2005 je určitě A3 druhé generace, 2003 může být první i druhá. Pokud se jedná o tu novější, tak o motorech tu platí to co o benzínových motorech do octavie II v také aktuálním vlákně. Na výběr je tedy benzínových motorů dost, ale bezproblémových je málo, v podstatě pouze 1,6MPI. Pokud člověk ví co a jak, tak ještě 2, FSi. Možná i 3,2 FSi - ale to poradí jiní...
Pokud by stačila předchozí, tedy první, generace A3, tam jsou doporučitelné asi všechny motory. Při malém ročním nájezdu bych volil benzín bez turba. Atmosférická 1,8 jede docela hezky.
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Pátek 02.06.2017 15:48, RE: názor? - AUDI A3 2.0 TDi, 104kW, nafta
KoobaS napsal:
driver111 napsal:
Pepe napsal:
dajush napsal:
Zdravím, nikde jsem podobný článek na tuto verzi audiny nenašla, proto se chci zeptat. Jaké máte zkušenosti a doporučili by jste nebo ne? Mám v merku ročník 2003 (nalítaných 221tis) a 2005 (nalítaných 186tis). Bratr mě upozorňuje ať si AUDI nepořizuju, že je to kazové (ale které auto není :) ) CHtěla bych znát názor ostatních.Předem díky za odpovědi
Miluju chytráky s takovým názorem - řeknou co je kazové (třeba zuby taky, že jo), ale poradil bratr něco rozumného?Do A3 opravdu stačí 1,6, já osobně bych dal přednost 1,8T, nebo 1,9 TDI 81 kW (když už). Hlavně s sebou vezměte někoho, kdo autům rozumí, a odhalí např. bouraný auto. Dál už jsou to jen obecné rady, které se tady točí furt dokola...
Pepe nečil se, pokud umíš číst, tak jsem poradil, že ten motor nee , pak z toho vyplývá, že je potřeba se poohlédnout jinde, ale dnes je horko, že
Já myslím, že Pepeho narážka patřila bratrovi, nikoliv tobě.Jinak 2005 je určitě A3 druhé generace, 2003 může být první i druhá. Pokud se jedná o tu novější, tak o motorech tu platí to co o benzínových motorech do octavie II v také aktuálním vlákně. Na výběr je tedy benzínových motorů dost, ale bezproblémových je málo, v podstatě pouze 1,6MPI. Pokud člověk ví co a jak, tak ještě 2, FSi. Možná i 3,2 FSi - ale to poradí jiní...Pokud by stačila předchozí, tedy první, generace A3, tam jsou doporučitelné asi všechny motory. Při malém ročním nájezdu bych volil benzín bez turba. Atmosférická 1,8 jede docela hezky.


Čoveče asi jo , tímto se hluboce Pepemu omlouvám a číst neumím já...
reagovat
tabas
počet příspěvků2
datum registrace14.10.2011
Pátek 02.06.2017 21:33, Audi A3
Auto s 200 000 na tachometru může koupit jen blázen.
Bude pořád v servisu a platit a platit.......
Hlavně TDI který mělo pořád studený starty a krátké trasy. Auto do města...
reagovat
driver111
počet příspěvků528
datum registrace13.03.2013
Sobota 03.06.2017 11:45, Tvtzbz kdujdh dthf
Diesel s200 tis.na Tachu je relativně dobře zajeté auto.ja prodával auto skoro se 400 a teď s tím borec jezdí každý týden do Němec.jen jde o to jak se o to člověk stará.moje auto bylo i s těmi km v lepším stavu než leštěnky ze 100 tis.
reagovat
KoobaS
počet příspěvků1008
datum registrace23.04.2014
Pondělí 05.06.2017 08:12, RE: Audi A3
tabas napsal:
Auto s 200 000 na tachometru může koupit jen blázen. Bude pořád v servisu a platit a platit.......Hlavně TDI který mělo pořád studený starty a krátké trasy. Auto do města...


V kvalitním bazaru stačí slušně poprosit a oni tam namotaj třeba obligátních 120 tkm... S tím už se pak do servisu nemusí tak často
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Pondělí 05.06.2017 10:56, RE: názor? - AUDI A3 2.0 TDi, 104kW, nafta
driver111 napsal:
KoobaS napsal:
driver111 napsal:
Pepe napsal:
dajush napsal:
Zdravím, nikde jsem podobný článek na tuto verzi audiny nenašla, proto se chci zeptat. Jaké máte zkušenosti a doporučili by jste nebo ne? Mám v merku ročník 2003 (nalítaných 221tis) a 2005 (nalítaných 186tis). Bratr mě upozorňuje ať si AUDI nepořizuju, že je to kazové (ale které auto není :) ) CHtěla bych znát názor ostatních.Předem díky za odpovědi
Miluju chytráky s takovým názorem - řeknou co je kazové (třeba zuby taky, že jo), ale poradil bratr něco rozumného?Do A3 opravdu stačí 1,6, já osobně bych dal přednost 1,8T, nebo 1,9 TDI 81 kW (když už). Hlavně s sebou vezměte někoho, kdo autům rozumí, a odhalí např. bouraný auto. Dál už jsou to jen obecné rady, které se tady točí furt dokola...
Pepe nečil se, pokud umíš číst, tak jsem poradil, že ten motor nee , pak z toho vyplývá, že je potřeba se poohlédnout jinde, ale dnes je horko, že
Já myslím, že Pepeho narážka patřila bratrovi, nikoliv tobě.Jinak 2005 je určitě A3 druhé generace, 2003 může být první i druhá. Pokud se jedná o tu novější, tak o motorech tu platí to co o benzínových motorech do octavie II v také aktuálním vlákně. Na výběr je tedy benzínových motorů dost, ale bezproblémových je málo, v podstatě pouze 1,6MPI. Pokud člověk ví co a jak, tak ještě 2, FSi. Možná i 3,2 FSi - ale to poradí jiní...Pokud by stačila předchozí, tedy první, generace A3, tam jsou doporučitelné asi všechny motory. Při malém ročním nájezdu bych volil benzín bez turba. Atmosférická 1,8 jede docela hezky.
Čoveče asi jo , tímto se hluboce Pepemu omlouvám a číst neumím já...


V poho, chápu
V podstatě jsem s tebou souhlasil, byť na 1,6 pohlížím trochu s despektem, tak jsem tam hodil tu 1,8T. Ale je pravda, že u Audi i VW měla atmosféra 1,8 proměnnou délku sání (na rozdíl od Oct), tak tam jela dobře i ta.
reagovat
Pepe
počet příspěvků1133
datum registrace09.05.2007
Pondělí 05.06.2017 10:57, RE: Audi A3
KoobaS napsal:
tabas napsal:
Auto s 200 000 na tachometru může koupit jen blázen. Bude pořád v servisu a platit a platit.......Hlavně TDI který mělo pořád studený starty a krátké trasy. Auto do města...
V kvalitním bazaru stačí slušně poprosit a oni tam namotaj třeba obligátních 120 tkm... S tím už se pak do servisu nemusí tak často



Dobře ty...podepisuju
reagovat
capslock
počet příspěvků354
datum registrace28.07.2007
Středa 07.06.2017 17:36, RE: názor? - AUDI A3 2.0 TDi, 104kW, nafta
dajush napsal:
Zdravím, nikde jsem podobný článek na tuto verzi audiny nenašla, proto se chci zeptat. Jaké máte zkušenosti a doporučili by jste nebo ne? Mám v merku ročník 2003 (nalítaných 221tis) a 2005 (nalítaných 186tis). Bratr mě upozorňuje ať si AUDI nepořizuju, že je to kazové (ale které auto není :) ) CHtěla bych znát názor ostatních.Předem díky za odpovědi


Především záleží, kolik kilometrů ročně chceš s autem najet.

Pokud chceš audinu do města, postačí benzínová 1.6.

Pokud ji chceš na delší cestování, 2.0 TDI 103kW v těchto prvních ročnících je dobrá volba (typ motoru BKD), jelikož tato verze motoru podle mě nemá problémový filtr pevných částic ani vadný náhon olejového čerpadla (ale raději si to ověř) a nabídne vynikající dynamiku a nízkou spotřebu.
reagovat




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.