0
zpět
 

diskuze k tématu: Druhé auto v rodině, do města a okolí do 300tis, audi A3, škoda rapid spaceback, toyota yaris?

kategorie zařazení tématu: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady
roivo
počet příspěvků3
datum registrace20.11.2018
Úterý 20.11.2018 10:10, Druhé auto v rodině, do města a okolí do 300tis, audi A3, škoda rapid spaceback, toyota yaris?
Dobrý den,
potřeboval bych poradit ohledně výběru druhého auta v rodině a to převážně pro jízdu ve městě a okolí cca 30km( dálnice ostrava- frýdek-místek). První auto je škoda superb II 2013 kombi 2.0tdi, DSG, bohužel po krádeži mlhovek a následně navigace, auto parkujeme asi 7min chůze od bytu na hlídaném parkovišti. Druhé auto bych chtěl benzín, automat, abychom ho mohli nechat stát před bytem a v klidu se vyspat:) a nabízí se mi možnosti, které jsou teď momentálně v nabídce, Audi A3, r.v.2010, koupeno v čr, 80tis. km, servis pouze autorizované Audi, s-tronic, 1,4tfsi , cena 275tis, pak mě zaujala Toyota Yaris r.v. 2016, 40tis km, koupeno v čr, servis pouze Toyota, 1,3 i selection A/T, cena 290tis a teď mě ještě zaujala Škoda Rapid spaceback, koupeno v čr, 46tis km, servis pouze Škoda, 1,4tsi, DSG od soukromého prodejce za 266tis. Všechny auta jsou s podobnou výbavou. Byl bych rád, kdyby někdo mi dokázal zhodnotit tento výběr, ve smyslu kvality motoru, převodovek, servis atpod., protože by se jednalo o jizdu ve městě( ostrava) a přilehlého okolí( frýdek-místek) vzdálenější trasy by jela škodovka. A máme pejska, který se občas vozí v kufru:) V žádném z těchto aut jsem zatím nejel ani neseděl. Děkuji za odpověď, případně, navrhnout nějakou eventualitu. Ještě je dobré se zmínit, že manželka jezdí do práce Superbem do frýdku, a máme dvě děti, školního věku.
reagovat
Pepee
počet příspěvků61
datum registrace09.02.2016
Úterý 20.11.2018 12:32, RE: druhe auto v rodině, do města a okolí do 300tis, audi A3, 3koda rapid spaceback, toyota yaris?
citace:
reakce na: roivo, 20.11.2018 10:10 (Dobrý den, potřeboval bych por ...)


Kupte si něco, o co není mezi zloději zájem, aby se neopakovala situace ze Superbu. Takže z této trojky za mě Toyota.
reagovat
BobanHTP
počet příspěvků2404
datum registrace19.08.2015
Úterý 20.11.2018 13:31, RE: druhe auto v rodině, do města a okolí do 300tis, audi A3, 3koda rapid spaceback, toyota yaris?
citace:
reakce na: roivo, 20.11.2018 10:10 (Dobrý den, potřeboval bych por ...)


Dobrý den, Yaris je z nich nejspolehlivější. U Rapidu půjde o DSG se suchou spojkou, takže cca kolem 120tis.km budete muset udělat opravu za cca 30tis.kč. Ostatní díly by měly být ok.

Pak je tu možnost koupit skladovku nový Citroen C3 s autometem Aisin(japonsko), který řádí mnohem plynuleji, než DSG a nevykazuje takovou poruchovost jako DSG se suchou spojkou.

Kdybyste oželel automatickou převodovku, doporčil bych Vám Ford C-MAX 1.6 Ti-VCT cca 2012+. Auto je velmi příjemné, spolehlivé a velmi NEzajímavé pro zloděje. Bohužel najít ho s automatem je docela složité, přitom powershift je spolehlivá, pokud se pravidelně mění olej(což průměrný čech nedělá, radějí to propije )

Ale jako definitivní řešení vidím: prodejte Superb II, kupte si Ford S-MAX s automatem, nejlépe motor 2.0 TDCi, berte tak rok 2012+ a zjístite, že je to daleko lepší vůz, než jakákoliv Škodovka, navíc perfektně dělaný na rodinu i se psem
reagovat
roivo
počet příspěvků3
datum registrace20.11.2018
Úterý 20.11.2018 16:04, RE: RE: druhe auto v rodině, do města a okolí do 300tis, audi A3, 3koda rapid spaceback, toyota yaris?
citace:
reakce na: Pepee, 20.11.2018 12:32 (Kupte si něco, o co není mezi ...)


taky tak uvazuji, jen mi prijde ta a3 nebo rapid trosku dospělejší :)
reagovat
roivo
počet příspěvků3
datum registrace20.11.2018
Úterý 20.11.2018 16:08, RE: RE: druhe auto v rodině, do města a okolí do 300tis, audi A3, 3koda rapid spaceback, toyota yaris?
citace:
reakce na: BobanHTP, 20.11.2018 13:31 (Dobrý den, Yaris je z nich nej ...)


s tím superbem nic dělat nebudeme, pro naše rodinné potřeby stačí :) kouknu ještě na ten citroen, ale pravděpodobně ten yaris bude favorit :) děkuji
reagovat
vavrisimo
počet příspěvků178
datum registrace03.07.2013
Středa 21.11.2018 08:17, RE: RE: RE: druhe auto v rodině, do města a okolí do 300tis, audi A3, 3koda rapid spaceback, toyota yaris?
Ach jo, borec chce poradit mezi A3, Yarisem a Rapidem, tak mu poradíme C3 a C-Max a pro jistotu ještě střelit Superba a koupit si jinou dieselovou ojetinu...

Za mě - pokud chcete vyřešit váš problém, tzn. snížit riziko krádeže, tak z vámi popsaných variant určitě Toyotu, prostě proto že to není koncern. Nehledě na to, že A3 i Rapid mají potenciálně rizikovou 7g DSG, oproti (předpokládám) převodovce CVT u Yarise, která je jízdně specifická, ale pravděpodobně spolehlivější. Na ježdění po městě ideál a ten kousek po dálnici z Ostravy do Frýdku bych fakt neřešil.

A Superba si nechte, S-MAX není lepší řešení, zvlášť pokud jste se Supem spokojený.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.