0
zpět
 

diskuze k tématu: ALFA ROMEO 156 vs MONDEO vs BMW e46

kategorie zařazení tématu: poradna, automobilky, německá vozidla, italská vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Úterý 27.10.2015 16:40, ALFA ROMEO 156 vs MONDEO vs BMW e46
Zdravím, jaký vůz ke koupi by jste mi doporučily?
Alfa Romemo 156 nebo Ford Mondeo MK3, a nebo BMW e46?
rozpočet mám do 100 000,- (+ bokem na případné opravy,povinný servis,atd)
Jaké by bylo nejlepší? V rámci spolehlivosti, ceny nahr.dílu, ve výbavě uvnitř , a komfort jízdy ?
Děkuji.
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1232
datum registrace08.09.2009
Úterý 27.10.2015 18:03, Co doporučit?
Abys nejprve začal se studiem gramatiky.
Kruci, dokážu pochopit překlepy, neúplná slova, ale hrubáky jsou zcela zásadní a neodpustitelné, to o něčem svědčí, nezlob se na mě.

Jinak z těch tří Modeo s 1,8i nebo 2,0i. levné, dostupné ND, je jich všude kupy a z těchto tří Mondeo bude nejméně napadáno tuzerem domácím a broukem Pytlíkem. Ojetá Alfa je kapitolou sama o sobě, e46 taktéž. U Mondea je šance vybrat relativně nejlepší technický stav.
reagovat
Valnoha
počet příspěvků322
datum registrace03.01.2011
Úterý 27.10.2015 19:16, to by me zajimalo
Proc je e46 kapitola sama pro sebe. Mel jsem tri roky 330i a suverene nejlepsi auto co jsem kdy mel. Pak jeste rok 330d a rovnez velka spokojenost.
K dotazu: Mondeo je volba rozumu ale e46 je volba srdcem. Sehnat ale peknej a spon trosku vybavenej kus za kilco bude honicka....
reagovat
Zdeny60
počet příspěvků1232
datum registrace08.09.2009
Středa 28.10.2015 03:35, RE: to by me zajimalo
Valnoha napsal:
Proc je e46 kapitola sama pro sebe. Mel jsem tri roky 330i a suverene nejlepsi auto co jsem kdy mel. Pak jeste rok 330d a rovnez velka spokojenost. K dotazu: Mondeo je volba rozumu ale e46 je volba srdcem. Sehnat ale peknej a spon trosku vybavenej kus za kilco bude honicka....


Protože za cento to bude vybydlenej nepoužitelnej pelech, kde prvotní investice bude rovna ceně auta.
reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Středa 28.10.2015 07:35, RE: to by me zajimalo
Valnoha napsal:
Proc je e46 kapitola sama pro sebe. Mel jsem tri roky 330i a suverene nejlepsi auto co jsem kdy mel. Pak jeste rok 330d a rovnez velka spokojenost. K dotazu: Mondeo je volba rozumu ale e46 je volba srdcem. Sehnat ale peknej a spon trosku vybavenej kus za kilco bude honicka....


Spíše bych řekl, že 156 je volba srdcem a E46 je volba egem. Jenom se to ego maskuje za "radost z jízdy" apod., neb každý v této zemi se rodí jako mistr volantu. Ale u většiny majitelů to bylo, je a bude "jo, mám vrtuli". Když se na to s odstupem více jak 10 let dívám, částečně se v tom vidím taky, i když mě to auto tehdy nijak za srdce, za rozum ani za koule nechytlo. Až/jestli budu za pár let měnit svůj současný roadster, určitě dám do výběru i Z4, ale to je přece jen jiná kategorie. "Konzumní" BMW prostě pro mě budou masírky ega mnohem víc než továrna na řidičské zážitky. Problém té E46 konkrétně je ten, že do 100 tisíc sehnat slušnou bude s ohledem na staří a rozpočet opravdu problém. Dost velkou úlohu v tom opět hraje ono ego, kdy si to auto za posledních 5 let může dovolit kde kdo, což bohužel znamená, že drtivá většina exemplářů se pohybuje na hraně klinické smrti.
reagovat
Reno
počet příspěvků1352
datum registrace30.03.2010
Středa 28.10.2015 13:43, RE: to by me zajimalo
Valnoha napsal:
Proc je e46 kapitola sama pro sebe. Mel jsem tri roky 330i a suverene nejlepsi auto co jsem kdy mel. Pak jeste rok 330d a rovnez velka spokojenost. K dotazu: Mondeo je volba rozumu ale e46 je volba srdcem. Sehnat ale peknej a spon trosku vybavenej kus za kilco bude honicka....


no jo za kilčo jo, ale když máš trošku lepší rozpočet


http://www.tipcars.com/basic/karta.php?kf=4825
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Středa 28.10.2015 17:23, RE: to by me zajimalo
Giorgio napsal:
Valnoha napsal:
Proc je e46 kapitola sama pro sebe. Mel jsem tri roky 330i a suverene nejlepsi auto co jsem kdy mel. Pak jeste rok 330d a rovnez velka spokojenost. K dotazu: Mondeo je volba rozumu ale e46 je volba srdcem. Sehnat ale peknej a spon trosku vybavenej kus za kilco bude honicka....
Spíše bych řekl, že 156 je volba srdcem a E46 je volba egem. Jenom se to ego maskuje za "radost z jízdy" apod., neb každý v této zemi se rodí jako mistr volantu. Ale u většiny majitelů to bylo, je a bude "jo, mám vrtuli". Když se na to s odstupem více jak 10 let dívám, částečně se v tom vidím taky, i když mě to auto tehdy nijak za srdce, za rozum ani za koule nechytlo. Až/jestli budu za pár let měnit svůj současný roadster, určitě dám do výběru i Z4, ale to je přece jen jiná kategorie. "Konzumní" BMW prostě pro mě budou masírky ega mnohem víc než továrna na řidičské zážitky. Problém té E46 konkrétně je ten, že do 100 tisíc sehnat slušnou bude s ohledem na staří a rozpočet opravdu problém. Dost velkou úlohu v tom opět hraje ono ego, kdy si to auto za posledních 5 let může dovolit kde kdo, což bohužel znamená, že drtivá většina exemplářů se pohybuje na hraně klinické smrti.


Alfa 156 je sice krásná dodnes, ale řekl bych že na hranici nebo dokonce už za hranicí klinické smrti jich bude daleko větší procento než těch BMW. Bávo je prostě odolnější, to se popřít nedá.
Alfa potřebuje dost nadstandardní péči a to se v našich končinách u ojetin moc nenosí. Kor u modelu který i v dobrém stavu nemá hodnotu o moc vyšší než dvě sady pneumatik na něj.
Jedině koupit nějakou uplně nedomrvenou a dát ji dohromady, ovšem otázka je jestli se to ještě vyplatí.

reagovat
Giorgio
počet příspěvků814
datum registrace09.05.2007
Čtvrtek 29.10.2015 06:17, RE: to by me zajimalo
PetrT napsal:
Giorgio napsal:
Valnoha napsal:
Proc je e46 kapitola sama pro sebe. Mel jsem tri roky 330i a suverene nejlepsi auto co jsem kdy mel. Pak jeste rok 330d a rovnez velka spokojenost. K dotazu: Mondeo je volba rozumu ale e46 je volba srdcem. Sehnat ale peknej a spon trosku vybavenej kus za kilco bude honicka....
Spíše bych řekl, že 156 je volba srdcem a E46 je volba egem. Jenom se to ego maskuje za "radost z jízdy" apod., neb každý v této zemi se rodí jako mistr volantu. Ale u většiny majitelů to bylo, je a bude "jo, mám vrtuli". Když se na to s odstupem více jak 10 let dívám, částečně se v tom vidím taky, i když mě to auto tehdy nijak za srdce, za rozum ani za koule nechytlo. Až/jestli budu za pár let měnit svůj současný roadster, určitě dám do výběru i Z4, ale to je přece jen jiná kategorie. "Konzumní" BMW prostě pro mě budou masírky ega mnohem víc než továrna na řidičské zážitky. Problém té E46 konkrétně je ten, že do 100 tisíc sehnat slušnou bude s ohledem na staří a rozpočet opravdu problém. Dost velkou úlohu v tom opět hraje ono ego, kdy si to auto za posledních 5 let může dovolit kde kdo, což bohužel znamená, že drtivá většina exemplářů se pohybuje na hraně klinické smrti.
Alfa 156 je sice krásná dodnes, ale řekl bych že na hranici nebo dokonce už za hranicí klinické smrti jich bude daleko větší procento než těch BMW. Bávo je prostě odolnější, to se popřít nedá. Alfa potřebuje dost nadstandardní péči a to se v našich končinách u ojetin moc nenosí. Kor u modelu který i v dobrém stavu nemá hodnotu o moc vyšší než dvě sady pneumatik na něj. Jedině koupit nějakou uplně nedomrvenou a dát ji dohromady, ovšem otázka je jestli se to ještě vyplatí.


O tom žádná, proto píšu, že 156 je volba srdce (jako i jiné alfy). Člověk ji musí milovat a musí být ochotný do ní investovat. Jenže u alfy se to tak nějak čeká, u bavoráka to pořád ještě někoho může překvapit.Ostatně stav 156 a E46 bych dneska už neváhal srovnávat. Co E46 měla dříve navrch v robustnosti, to už si dávno vybrali dřívější majitelé. Vždycky mě pobaví, když se někdo ptá na alfy, bavoráky, audiny, mergly apod. a do dotazu dává kritérium nízké náklady (prostě jen narovinu nechce říct, že na provoz nemá). Takový ať si fakt koupí za 50 tisíc mondeo, za dalších 50 ho dá do cajku a pak bude spokojený. Mondeo liftback/sedan s benzinovým dvoulitrem, přestavět na LPG, to jediné mi dává smysl, pokud někdo chce "lepší" svezení za pár kaček. A pak jsou tu samozřejmě japončíci, třeba Mazda 6.
reagovat
danet - redakce TipCars
počet příspěvků535
datum registrace16.11.2012
Pátek 30.10.2015 09:45, RE: to by me zajimalo
Valnoha napsal:
Proc je e46 kapitola sama pro sebe. Mel jsem tri roky 330i a suverene nejlepsi auto co jsem kdy mel. Pak jeste rok 330d a rovnez velka spokojenost.K dotazu: Mondeo je volba rozumu ale e46 je volba srdcem. Sehnat ale peknej a spon trosku vybavenej kus za kilco bude honicka....



Dobrý den, podělíte se o svou 3-letou zkušenost s vozem v recenzi? http://www.tipcars.com/#vlozit-zkusenost Budeme potěšeni!
reagovat
Valnoha
počet příspěvků322
datum registrace03.01.2011
Pondělí 02.11.2015 18:25, staci trosku pohledat
Jiz jsem se podelil se zkusenosti. Psal se tenkrat rok 2008....
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.