0
zpět
 

diskuze k tématu: 3 sedačky - 1x rotační v Galaxy / Sharan / Alhambra....

kategorie zařazení tématu: poradna, technické dotazy, ostatní
Pavla K.
počet příspěvků12
datum registrace03.10.2017
Úterý 31.10.2017 14:47, 3 sedačky - 1x rotační v Galaxy / Sharan / Alhambra....
ahoj vám všem pánové a dámy,

zkoušela jsem najít nebo dojít pomoci na holčičích/rodičovských webech, ale nikde nic, tak spolehnu tady na vás.... zatím se mi od vás tady dostalo vždy rychlé a dobré odpovědi, z kterých jsem si udělala vlastní funkční závěr - čímž děkuji za aktivitu na své předešlé dotazy.

Vy s větší rodinou (min. 3 děti) a větším autem - Galaxy, Sharan, Alhambra....

Zvažuju koupi otočné=rotační autosedačky typu Cybex Privia nebo Joie spin 360 atp.
Máte ji někdo? vejdou se s ní ještě další dvě autosedačky (případně 1 sedačka a 1 podsedák) do druhé řady sedadel ?
reagovat
HoNZA
počet příspěvků248
datum registrace28.04.2008
Středa 01.11.2017 23:19, mimi bazat
Ahoj, tohle je spíš dotaz na mimibazar. Mám tři děti a koupil jsem pro jistotu ještě větší auto než S max. takže sedačky vůbec neřeším...
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Čtvrtek 02.11.2017 01:06, 3 děti
3 děti vozím ve Versu, to je auto menší než např. Smax. Nevím proč konkrétně preferujete otočnou sedačku. Existují sedačky co fungují v protisměru do cca 3-4 let. Jízda v protisměru je nejbezpečnější a to nejen pro děti v autě, ale třeba i pro dospělé ve vlaku.

Pro nejmenší dítě jsem koupil sedačku BeSafe iZi Kid X2 i-Size. Podle crash testů je jedna z nejlepších. Je vyráběná v Norsku a ne v Číně, její cena je asi proto celkem vysoká. Do Versa se v pohodě vejde a vedle ní se vejdou další 2 sedačky pro starší děti.

Nicméně ohledně sedaček, trochu mě nahlodalo toto video: https://www.ted.com/talks/steven_levitt_on_child_carseats Ten pán tvrdí, že podle dlouhodobých statistik z USA od roku 1975 je dětská autosedačka od 3-6 let a dál stejně bezpečná jako pás v autě a podsedák. Otázka ale je, jak na tom jsou moderní autosedačky vs. pás. Ta statistika co zmiňuje je už od roku 1975 a tehdy asi moc kvalitní sedačky nebývaly, zvlášť asi u bočního nárazu.
reagovat
David V
počet příspěvků2049
datum registrace16.05.2007
Čtvrtek 02.11.2017 08:09, RE: 3 děti
Petr S napsal:
3 děti vozím ve Versu, to je auto menší než např. Smax. Nevím proč konkrétně preferujete otočnou sedačku. Existují sedačky co fungují v protisměru do cca 3-4 let. Jízda v protisměru je nejbezpečnější a to nejen pro děti v autě, ale třeba i pro dospělé ve vlaku.Pro nejmenší dítě jsem koupil sedačku BeSafe iZi Kid X2 i-Size. Podle crash testů je jedna z nejlepších. Je vyráběná v Norsku a ne v Číně, její cena je asi proto celkem vysoká. Do Versa se v pohodě vejde a vedle ní se vejdou další 2 sedačky pro starší děti. Nicméně ohledně sedaček, trochu mě nahlodalo toto video: https://www.ted.com/talks/steven_levitt_on_child_carseats Ten pán tvrdí, že podle dlouhodobých statistik z USA od roku 1975 je dětská autosedačka od 3-6 let a dál stejně bezpečná jako pás v autě a podsedák. Otázka ale je, jak na tom jsou moderní autosedačky vs. pás. Ta statistika co zmiňuje je už od roku 1975 a tehdy asi moc kvalitní sedačky nebývaly, zvlášť asi u bočního nárazu.


To je velmi zajímavé. Já když jsem řešil sedačku 3-6 (resp. 18-36 kg), tak mě zarazilo, že pokud nemá sedačka ISOFIX, tak při nárazu přitěžuje dítěti. Sháněl jsem na to téma info, ale tehdy jsem nebyl úspěšný, tak jsem koupil s ISOFIXEM a do auta dodělal (amatérsky, abych nedávno zjistil, že moje 16 let starý Mondeo isofix má ukrytý v opěradle (musí se proříznout polstr a nacpat tam to plastový vedení, co je k sedačkám)).
V případě čelní srážky je to asi jedno, pokud sedačku drží isofix a pás drží jen dítě, ale u bočního nárazu je sedačka určitě bezpečnější. Máme nějaký Cybex s dodatečnou ochranou proti bočnímu nárazu.
Omlouvám se za trochu OT téma.
reagovat
Pavla K.
počet příspěvků12
datum registrace03.10.2017
Čtvrtek 02.11.2017 10:51, RE: mimi bazat
HoNZA napsal:
Ahoj, tohle je spíš dotaz na mimibazar. Mám tři děti a koupil jsem pro jistotu ještě větší auto než S max. takže sedačky vůbec neřeším...



právě proto Honzo píšu, že jsem jinde nepochodila, na holčičích nebo rodičovských servrech a věřte mi nebylo a není jich málo, kde prolézám (přeci jen dát 10t. za věc, kterou pak neotočím v autě přes jiné sedačky...), proto se ptám tady...
Koupili jsme taky větší auto - Ford Galaxy - pro jistotu, ale zkušenost s otočnou autosedačkou nemám ani nikdo z mého okolí-proto hledám informace kde se dá
reagovat
Pavla K.
počet příspěvků12
datum registrace03.10.2017
Čtvrtek 02.11.2017 11:05, Petr S - proč otočná
Petře domnívám se, že s tou otočnou sedačkou budu rychlejší v upínání nejmladší dcery-bude přístupnější, pak jí jen otočím, bouchnu dveřmi a frčím. To nemluvím o rychlosti v nečase nebo mrazu..., který se blíží. Nevím zda ráno vozíte děti do školy ale občas je to teda opruz a křik a každá vteřina dobrá.
Do auta nejmladší poutám a odpoutávám obvykle 3x za den, někdy i 5x - díky tomu, že jsme na vsi a školy starších jsou jinde, nákupy, kroužky....
Ještě se mi malá vejde do vajíčka (8kg / 6měs.-nesedí), mám ho na izofixu, ale fyzicky je pro mně dost náročné nadzvedávat těžké vajíčko s těžkým dítětem do izofixu-slibuju si od toho to, že malou přinesu k autu, nebo dovezu na kočáru-popadnu jí a přesadím face to face, bez břinkání do hlavy o rám dveří jak se budu pokoušet jí tam dát co nejlíp a zakrýt dekou a tak je to čistě z nějaké představy většího pohodlí a menšího stresu hlavně ráno pro mně.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Čtvrtek 02.11.2017 15:49, RE: 3 děti
David V napsal:
Petr S napsal:
3 děti vozím ve Versu, to je auto menší než např. Smax. Nevím proč konkrétně preferujete otočnou sedačku. Existují sedačky co fungují v protisměru do cca 3-4 let. Jízda v protisměru je nejbezpečnější a to nejen pro děti v autě, ale třeba i pro dospělé ve vlaku.Pro nejmenší dítě jsem koupil sedačku BeSafe iZi Kid X2 i-Size. Podle crash testů je jedna z nejlepších. Je vyráběná v Norsku a ne v Číně, její cena je asi proto celkem vysoká. Do Versa se v pohodě vejde a vedle ní se vejdou další 2 sedačky pro starší děti. Nicméně ohledně sedaček, trochu mě nahlodalo toto video: https://www.ted.com/talks/steven_levitt_on_child_carseats Ten pán tvrdí, že podle dlouhodobých statistik z USA od roku 1975 je dětská autosedačka od 3-6 let a dál stejně bezpečná jako pás v autě a podsedák. Otázka ale je, jak na tom jsou moderní autosedačky vs. pás. Ta statistika co zmiňuje je už od roku 1975 a tehdy asi moc kvalitní sedačky nebývaly, zvlášť asi u bočního nárazu.
To je velmi zajímavé. Já když jsem řešil sedačku 3-6 (resp. 18-36 kg), tak mě zarazilo, že pokud nemá sedačka ISOFIX, tak při nárazu přitěžuje dítěti. Sháněl jsem na to téma info, ale tehdy jsem nebyl úspěšný, tak jsem koupil s ISOFIXEM a do auta dodělal (amatérsky, abych nedávno zjistil, že moje 16 let starý Mondeo isofix má ukrytý v opěradle (musí se proříznout polstr a nacpat tam to plastový vedení, co je k sedačkám)).V případě čelní srážky je to asi jedno, pokud sedačku drží isofix a pás drží jen dítě, ale u bočního nárazu je sedačka určitě bezpečnější. Máme nějaký Cybex s dodatečnou ochranou proti bočnímu nárazu.Omlouvám se za trochu OT téma.


Ohledně ISOFIXu, ten drží sedačku hlavně v oblasti břicha. Na hrudník pořád ještě tlačí horní část sedačky. Zdaleka ne všechny sedačky vel. 18-36kg mají top tether. Třeba naše Cybex i Romer pro 18-36kg ho nemají.
reagovat
Petr S
počet příspěvků1241
datum registrace28.11.2008
Čtvrtek 02.11.2017 16:01, RE: Petr S - proč otočná
Pavla K. napsal:
Petře domnívám se, že s tou otočnou sedačkou budu rychlejší v upínání nejmladší dcery-bude přístupnější, pak jí jen otočím, bouchnu dveřmi a frčím. To nemluvím o rychlosti v nečase nebo mrazu..., který se blíží. Nevím zda ráno vozíte děti do školy ale občas je to teda opruz a křik a každá vteřina dobrá. Do auta nejmladší poutám a odpoutávám obvykle 3x za den, někdy i 5x - díky tomu, že jsme na vsi a školy starších jsou jinde, nákupy, kroužky.... Ještě se mi malá vejde do vajíčka (8kg / 6měs.-nesedí), mám ho na izofixu, ale fyzicky je pro mně dost náročné nadzvedávat těžké vajíčko s těžkým dítětem do izofixu-slibuju si od toho to, že malou přinesu k autu, nebo dovezu na kočáru-popadnu jí a přesadím face to face, bez břinkání do hlavy o rám dveří jak se budu pokoušet jí tam dát co nejlíp a zakrýt dekou a tak je to čistě z nějaké představy většího pohodlí a menšího stresu hlavně ráno pro mně.


Ta sedačka BeSafe co máme je na ISOFIXu a z auta se nevyndává tak jako vajíčko. Ta už není určená k přenášení dětí, je v autě napevno. Oproti vajíčku je ta sedačka ve vyšší poloze a taky dál od sedadla (aby větší dítě mělo místo na nohy). Dítě se do ní dává tím pádem mnohem snáž než do vajíčka. V případě MPV má dítě hlavu zhruba v oblasti ramen dospělé osoby, takže "instalace" dítěte je celkem snadná. Montáž je usnadněná i tím, že pásy drží magnety po stranách, takže při usazování nepřekáží, dítě si na ně nesedne. Doporučuji si to vyzkoušet v obchodě a uvidíte sama.
reagovat
Pavla K.
počet příspěvků12
datum registrace03.10.2017
Pátek 03.11.2017 20:21, výsledek dotazu
Ahoj všem kdo se pokusili poradit a tímto jim moc děkuji !!

Mám výsledek a proto ho sem zveřejním, třeba to někomu pomůže.
Konečně se mi podařilo dohledat někoho kdo měl otočkou sedačku a to dokonce 3 a vyzkoušet.

Maxi-Cosi AxissFix - je pro dítě nejmenší jak uvnitř tak i zvenku, nelíbil se mi pás vedený přes sedačku jako takovou, přestože byla poutaná na isofixu. Do menšího auta útlému dítku naprosto stačí a je v pohodě.

Renolux Nextconfort 360° - velká až obrovská protorná měkoučká sedačka - ale je až moc velká. Není isofixová, pásy překáží, někde jsem vyčetla že testy taky nic moc, ale majitelka pěla chválu-nicméně majitelce neseděly tři děti v řadě... dítě se v této sedačce musí otočit dříve po směru než výše zmiňovaný AxissFix - vzhledem k mému neustálému cukání a popojíždění ala taxislužba bude krční páteř dcery chráněná déle a více v protisměrné sedačce, kde vydrží déle

tramtadadá a vítězem dnešního testu se stává
Romer Dualfix - Sedačka střední, pěkně prostorná, zkoušeli jsme dítě 7,5kg a v ní je pěkně, nezapadlé, netrčící, protáčet v autě lze celkem bez problémů (vedle ní je sedačka cybex 18-35kg) - je isofixová, nikde žádný přídavný pás, nic nepřekáží, ovládání nejsnazší, vzhled na živo se nám líbil nejvíc, včetně tuhosti boků-je to ale jen pocit a pohmat žádnej ADAC tak na druhou stranu je to Romer...takže potah atd. pěkný, měkoučký pratelný, barevná škála dostačující

Třeba někomu tyhle poznatky pomohou... díky kdo jste mi napsal a i dočetl až sem a mějte se
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.