0
zpět
 

diskuze k tématu: závada - Exxcest.radiat.fluid.temper

kategorie zařazení tématu: poradna, technické dotazy, automobilky, italská vozidla, typ vozidla, osobní
nepřihlášený uživatel
počet příspěvků-
datum registrace-
Středa 23.09.2015 19:36, závada - Exxcest.radiat.fluid.temper

vozidlo: Fiat Punto Grande
rok výroby: 2006
palivo: benzin
výkon v kW: 57
kód motoru: nevím

popis závady: Dobrý den, mám Fiat Punto Grande 1,4 r.v. 2006,poslední dobou mi při nastartování na displeji začne signalizovat Exxcest.radiat.fluid.temper nebo tak nějak zní to hlášení, nemáte někdo stejnou zkušenost?? Nejsem technik, nevím jednak co, ani jak závažná je to porucha, tak jak se k tomu postavit. A dále nevíte, kde je možné objednat Rele do tohoto vozu a kolik tak stojí?? Moc děkuji za odpověď Jana.

kód chyby určené na diagnostice: Exxcest.radiat.fluid.temper

typ diagnostického přístroje: -

kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: -
reagovat
David V
počet příspěvků2053
datum registrace16.05.2007
Středa 23.09.2015 21:26, RE: závada - Exxcest.radiat.fluid.temper
nepřihlášený uživatel napsal:
vozidlo: Fiat Punto Granderok výroby: 2006palivo: benzinvýkon v kW: 57kód motoru: nevímpopis závady: Dobrý den, mám Fiat Punto Grande 1,4 r.v. 2006,poslední dobou mi při nastartování na displeji začne signalizovat Exxcest.radiat.fluid.temper nebo tak nějak zní to hlášení, nemáte někdo stejnou zkušenost?? Nejsem technik, nevím jednak co, ani jak závažná je to porucha, tak jak se k tomu postavit. A dále nevíte, kde je možné objednat Rele do tohoto vozu a kolik tak stojí?? Moc děkuji za odpověď Jana.kód chyby určené na diagnostice: Exxcest.radiat.fluid.temper typ diagnostického přístroje: -kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: -


No, to mi přijde jako vysoká teplota chladicí vody.
Ano, může to být závažná porucha, pokud se motor přehřeje.
Relátek takové auto obsahuje desítky a obvykle nebývají drahá snad ani v autorizáku, kde je budou umět identifikovat i objednat.
reagovat
smazaný uživatel
počet příspěvků
datum registrace
Středa 23.09.2015 23:29, re:
Dobrý den. Hláška na displeji všeho vozu upozorňuje na přehřátí motoru, například z důvodu nedostatku chladící kapaliny. V případě neřešení se může jednat o vážný problém.
reagovat
tomaskrtek
počet příspěvků982
datum registrace18.03.2008
Čtvrtek 24.09.2015 09:43, RE: závada - Exxcest.radiat.fluid.temper
David V napsal:
nepřihlášený uživatel napsal:
vozidlo: Fiat Punto Granderok výroby: 2006palivo: benzinvýkon v kW: 57kód motoru: nevímpopis závady: Dobrý den, mám Fiat Punto Grande 1,4 r.v. 2006,poslední dobou mi při nastartování na displeji začne signalizovat Exxcest.radiat.fluid.temper nebo tak nějak zní to hlášení, nemáte někdo stejnou zkušenost?? Nejsem technik, nevím jednak co, ani jak závažná je to porucha, tak jak se k tomu postavit. A dále nevíte, kde je možné objednat Rele do tohoto vozu a kolik tak stojí?? Moc děkuji za odpověď Jana.kód chyby určené na diagnostice: Exxcest.radiat.fluid.temper typ diagnostického přístroje: -kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: -
No, to mi přijde jako vysoká teplota chladicí vody. Ano, může to být závažná porucha, pokud se motor přehřeje.Relátek takové auto obsahuje desítky a obvykle nebývají drahá snad ani v autorizáku, kde je budou umět identifikovat i objednat.


pokud se tato hláška objeví po nastartování nikoliv při provozu tak to na přehřátí nevypadá. nebude třeba zavzdušněný chladící okruh vlivem nějaké trhliny v hadici apod.? topí auto normálně?
reagovat
PetrT
počet příspěvků1076
datum registrace24.05.2009
Čtvrtek 24.09.2015 11:39, kontakt
Vzhledem k tomu že je to Fiat typuju špatný spoj na čidle teploty nebo vadné čidlo. Už jen to že se nápis ukáže před zahřátím motoru tomu nasvědčuje.
reagovat
free78
počet příspěvků300
datum registrace19.09.2008
Čtvrtek 24.09.2015 13:11, diagnostika - live data
To chce připojit základní diagnostiku. Načíst paměť závad. Dle chybového hlášení co tam najdu a NAVÍC k tomu ještě dle live dat z teplotního čidla určím závadu.
Jestli to v live datech ukazuje třeba stálých -40°C nebo stálých +150°C je jasno. Čidlo nebo vedení k čidlu pašlo v pizdu...

Např.: Mě to ukazovalo v chybách chybu čidla teploty nasávaného vzduchu. Tak sem se mrknul do live dat a tam bylo trvale -40°C. Koupil jsem za 200,- nové čidlo a bylo to OK.
reagovat


aktualizovat
toto téma sledujete

přestat sledovat toto téma

podobná vozidla v nabídce:




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všechna práva vyhrazena.