Volkswagen Passat Variant 2.0 TDI: Inovace bez legrace
 
 
 
 
 
 

Volkswagen Passat Variant 2.0 TDI: Inovace bez legrace

již zítra na TipCars.com

Zima je tady. Připravte své auto na mrazy
nejčtenější články
1. Pick-up za 400 tisíc korun: Navara nebo Amarok?
2. Grandis nebo Galaxy? Vybíráme sedmimístné MPV za 160 tisíc korun
3. Jakou malou dodávku s dieselem?
 
Volkswagen vloni na podzim představil nové auto, které rozhodně nově nevypadá. Jaký tedy Passat sedmé generace vlastně je?
TESTY, 12.04.11 | 00:00
hodnocení článku 1.0 b / 1x
vaše hodnocení: 1 b.
z naší nabídky:
Volkswagen Passat

Volkswagen Passat Variant 2.0 TDIStále více automobilek se v poslední době vyhýbá dramatickým mezigeneračním proměnám u jednotlivých modelových řad. Důvody jsou nasnadě. V první řadě menší ekonomická náročnost a pak taky vcelku logická úvaha na téma proč zásadně měnit něco, co dobře funguje. Nový Suzuki Swift jen staře vypadá, „nový“ Passat značený B7, ale z velké části opravdu starý je, jakkoliv PR materiály mohou tvrdit něco jiného. Passat není z důvodu své „profláknutosti“ auto, na které by se testman vyloženě těšil, ale prověřování starých známých pravd bývá přínosné, takže jsem byl zvědav, jakým směrem se ubírá „novinka“. A jaké provedení by mohlo mít lepší vypovídací hodnotu než stříbrný kombík s dvoulitrovým turbodieselem?

Design: Stárnoucí pragmatik
Volkswagen Passat Variant 2.0 TDIPrvopočátek všech uštěpačných poznámek tepajících „novost“ současného Passatu tkví logicky v jeho minimálně inovovaném zevnějšku, který se i nadále řídí mottem především nikoho neurazit. Dřívější poněkud bezpohlavní design dostal u novinky důstojnější náboj identifikující Passata s Phaetonem či Touaregem po faceliftech. S ostřejšími hranami se už beztak usedlé auto tváří ještě usedleji než dřív. Kromě obecného „zostření“ hledejte změny především v osvětlovací soustavě. Kromě rozměrnějších předních světel (xenony jen za příplatek) jsou tu dynamičtěji střižené mlhovky a především horizontálně orientovaná koncová světla nyní v základu bez LED diod. Lehce přepracovaná jsou také vnější zpětná zrcátka. Rozměrové rozdíly jsou vlivem nepatrných změn některých komponent karoserie minimální, což nic nemění na tom, že Passat Variant je kratší než většina konkurentů.

Interiér: kvalita se neochodí
Volkswagen Passat Variant 2.0 TDIJakkoliv jsou interiéry Passatu po generace poněkud fádní, až bezpohlavní, nelze jim především v případě řady B6/B7 upřít po všech stránkách vysokou kvalitativní úroveň. Kdo někdy seděl v Passatu CC, bude za volantem nového modelu v mžiku jako doma. Nové jsou v zásadě jen analogové hodiny, které ze středu přístrojovky dost nešťastně vytěsnily spínač nouzových blikačů a pár dalších detailů. Mezi ně řadím jiný design dveřních výplní nebo vcelku logický přesun ovladače elektrické ruční brzdy z místa vlevo od volantu na středový tunel. Testovaná výbava Comfortline nenabídne sérii propagované technologické „novinky“ (novinky jsou to jen v případě VW) jako bezklíčový přístup a startování, parkovací asistent nebo hlídače jízdního pruhu a vzdálenosti od vpředu jedoucího vozidla a spokojuje se pouze se základní sadou servomotorků obsluhující okna a zrcátka, dvouzónovou klimatizací nebo kvalitním audiem. Následují v podstatě samá pozitiva a sociální jistoty. Passat má po všech stránkách velmi dobré přední sedačky, které nyní malinko přitvrdily. Šikovným detailem je fakt, že přední hlavové opěrky lze posunovat i v horizontální rovině bez jejich současného naklápění, jak bývá zvykem jinde. Navzdory vnějším rozměrům zaostávajícím za konkurencí je v interiéru místa habaděj a Volkswagen by mohl v tomto směru udílet lekce z efektivního využití obestavěného prostoru. Vyniká místo před nohami zadních cestujících, kteří se ani v nejmenším nemusí obávat otlačených kolen. Také v příčném směru je místa tak akorát, trpí jen případný střední pasažér vzadu. Velkou devízou Variantu je výborně využitelný zavazadelník. Z konkurence je sice zdaleka nejužší (1000 mm), zato nabídne nejvíc místa na délku (1200 mm) a má pravidelné tvary. Na pravém boku kufru najdete praktické tlačítko uvolňování zadních opěradel, do kterých následně stačí cvrnknout a máte k dispozici obří ložnou plochu s rovným dnem. Celkový objem kufru je stejný jako dřív navzdory rozdílné hodnotě udávané výrobcem – vtip je v připočtení litrů místa pro rezervu.

(+) přehledné ovládání a kvalita zpracování
(+) skladný zavazadelník
(+) celková prostornost
(-) nulová originalita
(-) tvrdý plast na spodku přístrojovky občas tlačí do kolen

Motor: klidný tichošlápek
Volkswagen Passat Variant 2.0 TDIPo penzionování mýtických motorů 1.9/2.0 TDI PD obšťastňuje zájemce o dieselovou motorizaci Passatu (tj. skoro všechny) dvojice common-railů. Když ponecháme stranou základní šestnáctistovku se 77 kW, zbývá tu už jen dvoulitr (103kW a 125 kW), a to je v dnešní době žalostně málo. Většina zásadních konkurentů totiž vedle dvounulek slaví úspěchy s mnohem výkonnějšími diesely o dvě deci většího objemu, u Volkswagenu však zatím kde nic tu nic. Paradoxní na celé situaci je, že právě testovaný motor (103 kW) bude většině fleetovým zákazníkům VW nejspíš bohatě stačit. Není moc disciplín, ve kterých by wolfsburský common-rail nějak extra vynikal, jednou z nich je však rozhodně skvělé odhlučnění. Akustická pohoda na palubě byla velmi dobrá už u předchozího typu, B7 přidává další izolační vrstvy do čelního skla i do „tapecírunku“ mezi kabinou a motorem. Druhou a nutnou říci tradiční devizou „tédéíčka“ je hospodárnost. Za pomoci standardního ručně řazeného šestikvaltu s obzvláště dlouhou šestkou, jsem i v tuhých mrazech dosahoval skvělých hodnot: dálnice za 6, ucpané město za 6,4 a courání venkovem za 4 litry – co dodat? Dál už je to common-railová klasika. Dvoulitr se energičtěji rozbíhá okolo dvou tisíc a lze jej poměrně snadno vytáčet až k červenému poli otáčkoměru (5.000 ot./min.). Efektivní kompromis mezi hospodárností a dynamikou představuje výseč 2.500 – 3.500 otáček, přičemž potěšujíci je, že na slušnou dynamiku auta nemělo zásadnější vliv jeho aktuální zatížení. Výkonový limit se tak projeví především při snahách o pružnou akceleraci nebo na dálnici. Diesely pro Passat jsou sériově vybaveny komplexem šetrných technologií Blue-motion zahrnující rekuperaci brzdné energie a systém řízeného zhasínání motoru Start – Stop. Jakkoliv druhou z těchto vymožeností nemám rád, musím konstatovat, že u testovaného auta se projevovala docela inteligentně a hlavně pružně.

(+) spotřeba
(+) odhlučnění
(-) menší pružnost ve vysokých rychlostech

Jízdní vlastnosti: lepší, než byste čekali
Volkswagen Passat Variant 2.0 TDIVýznamnějších změn nedoznaly přirozeně ani podvozkové skupiny sedmé generace. Stále je tu proto klasika ve složení McPherson vpředu a víceprvková náprava vzadu. Málokdo by to od Passata čekal, ale zasvěcení vědí, že jeho jízdní schopnosti jsou neprávem podceňovány. Jakkoliv je Volkswagen ze všech svých konkurentů pravděpodobně nejměkčí, projevuje se při dravější jízdě nad očekávání agilně. Svižný průjezd esíčkem sice (zejména v případě Variantu) díky takřka dokonalému odizolování od vnějšího světa nepřinese žádné adrenalinové prožitky, jistota a lehkost s jakou si Passat v zatáčkách počíná je ovšem příkladná. Řízení jako obvykle neoplývá zpětnou vaznou, je nicméně poměrně přesné a nejen díky němu je chování auta dobře čitelné. Doménou manažerského speciálu je přirozeně rychlá jízda přímým směrem, kde wolfsburský seladon do nějakých 180 km/h neruší svou posádku takřka ničím. Takřka bezkonkurenčně se jeho podvozek vypořádává s ženijními nástrahami českých vozovek. Odpružení s bohorovným klidem absorbuje rozličné nerovnosti a jen tu a tam cestující na ty větší upozorní nesmělým žuchnutím. Příjemný posun jsem zaznamenal v otázce vyladění brzd – k silnému a velmi trvanlivému účinku se konečně přidalo také citlivé dávkování, které dává vale jedovaté pověsti svých předchůdců.

(+) tlumení nerovností
(+) jistota v zatáčkách a vysokých rychlostech
(+) naladění brzd
(-) necitlivé řízení

Závěr
Volkswagen Passat Variant 2.0 TDIVylepšený Passat podle očekávání nepřináší žádné revoluční inovace a s německou pečlivostí se soustředí spíše na vylepšení léty prověřených konstant. Okoukaná karoserie důvěrně známých tvarů ukrývá neméně profláknutý, avšak po funkční stránce takřka dokonalý interiér. Dvoulitr TDI je solidní motor, se kterým se v Passatech asi budete setkávat nejčastěji, celkově ale automobilku citelně handicapuje absence silnějších naftových alternativ. Jízdní vlastnosti potěší jak jistotou, tak zejména výborným komfortem. Suma sumárum, Passat v rámci svojí kategorie i nadále představuje velmi solidní průměr zdatně podpořený jeho umně získanou aureolou etalonu. Co na tom, že nejeden konkurent je hezčí, rychlejší, lépe vybavený a třeba taky levnější.

Vůz pro test byl zapůjčen z programu "auto-plus". logo auto-plus

následně stačí cvrnknout a máte k dispozici
dvoulitr (103kW a 125 kW), a to je vhodnocení
brzdy
2
design
3
dílenské zpracování
1
dynamika motoru
1
jízdní komfort
3
ovladatelnost
2
prostornost
2
pružnost motoru
2
řazení
3
řízení
1
sedadla
2
spotřeba
2
výhled z vozu
1
zavazadelník
3
celkové hodnocení - průměr:
2
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
technický popis
rozměry a hmotnosti
délka (mm)4771
šířka (mm)1820
výška (mm)1516
rozvor (mm)2712
rozchod kol vpředu (mm)1552
rozchod kol vzadu (mm)1551
světlá výška (mm)96
provozní hmotnost (kg)1571
maximální hmotnost (kg)2180
minimální poloměr otáčení (m)5,7
objem zavazadlového prostoru (l)513/1641
motor
typ4válcový dieselový
počet válců4
zdvihový objem (ccm)1968
vrtání x zdvih (mm)81 x 95,5
max. výkon kw (k)/ot./min.103(140)/4200
max. kroutící moment nm/ot./min.320/1750-2500
výkony
max. zrychlení (0-100km/h) s10
max. rychlost (km/h)210
spotřeba
město5,6
mimo město4,0
kombinovaná4,6
co2 (g/km)119(135)
palivová soustava
palivoMotorová nafta, cč. min. 51, dle EN 590
objem nádrže (l)70
   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 15.04.2011 10:03 
Fanda napsal:
Také na vás může spadnout meteorit.
To je jisté, ale ještě žádné auto v historii nehavarovalo kvůli selhání brzd, že?
- 15.04.2011 10:49 
Koloss napsal:
To je jisté, ale ještě žádné auto v historii nehavarovalo kvůli selhání brzd, že?
Jistě,že auto havarovalo,kvůli selhání brzd.Nevím,ale jestli nějaké auto havarovalo kvůli tomu,že mělo elektricky ovládanou ruční brzdu,vozy mercedes používají tento sistém již řadu let.Brzdy u vozů jsou dvou a více okruhové,tak by k jejich okamžitému selhání nemělo dojít.Druhá věc je pokud je řidič nezodpovědný a brzdy nemá již v pořádku a stále jezdí,tak se to může stát.Ale na autě máte spoustu možností poruchy,která může zavinit nehodu.Proto je důležité nepodceňovat pravidelný servis a údržbu.A jsem si jist a za to dám ruku do ohně,že je daleko pravděpodobnější havárie kvůli selhání brzd u staré vylítané šunky s mechanickou ruční brzdou,než u moderního vozu s elektricky ovládanou ruční brzdou.Problém elektricky ovládané ruční brzdy je v tom,že je finančně nákladná případná porucha.Jezdím dvacet tři let,poslední tři roky již pouze jako řidič amatér a vždy jsem dbal na to aby auto mělo v bezvadném pořádku brzdy,řízení a nikdy jsem nešetřil na pořádném obutí.Jo a ještě chci napsat,že zhruba před čtyřmi lety mi v Černé hoře prorazil kámen nádrž a při tom i trubičku s brzdovou kapalinou a auto dokázalo zabrzdit.
- 16.04.2011 21:05 
Fanda napsal:
Jistě,že auto havarovalo,kvůli selhání brzd.Nevím,ale jestli nějaké auto havarovalo kvůli tomu,že mělo elektricky ovládanou ruční brzdu,vozy mercedes používají tento sistém již řadu let.Brzdy u vozů jsou dvou a více okruhové,tak by k jejich okamžitému selhání nemělo dojít.Druhá věc je pokud je řidič nezodpovědný a brzdy nemá již v pořádku a stále jezdí,tak se to může stát.Ale na autě máte spoustu možností poruchy,která může zavinit nehodu.Proto je důležité nepodceňovat pravidelný servis a údržb...
O tu zbytečně vysokou cenu jde taky. To má každý plnou hubu ekologie, ale nakonec se místo pár lanek a nějaké páky za pár korun montuje drahý a složitý systém. Ovšem EKO magoři měří je obsah CO2 vpuštěný do atmosféry. To je u mě ryzí demagogie.
Ad brzdová kapalina. Nemusím snad připomínat, že pokud je brzdová kapalina v systému, tak auto ještě brzdí, jen se při netěsné soustavě propadá pedál. Ovšem pokud ji brzděním vytlačím, tak můžu mít na každé kolo samostatný okruh a auto prostě nebrzdí.
- 17.04.2011 17:31 
Fanda napsal:
Tak nevím,proč by měl řidič za jízdy brzdit ruční brzdou,vozy Mercedes mají tento sistém ruční brzdy již spoustu let.Problém je pokud se to porouchá.Oprava je velmi drahá.Konkrétně známému se to na Pasatu porouchalo.
"Tak nevím, proč by měl řidič za jizdý brzdit ruční brzdou".. No třeba proto, že se mu chce, ne?
"mercedes má tento systém brzdy už řadu let".. Dobrý důvod se této značce vyhnout obloukem, ne?
WV Passat a drahá oprava... neznám levnou opravu u Passatu, ale u koncernu se všechno cenové příkoří vynahradí ukájení se palubofkou z měkčených plastů, takže byl tvůj kamoš určitě nakonec spokojen....

- 17.04.2011 22:12 
typek napsal:
"Tak nevím, proč by měl řidič za jizdý brzdit ruční brzdou".. No třeba proto, že se mu chce, ne?
"mercedes má tento systém brzdy už řadu let".. Dobrý důvod se této značce vyhnout obloukem, ne?
WV Passat a drahá oprava... neznám levnou opravu u Passatu, ale u koncernu se všechno cenové příkoří vynahradí ukájení se palubofkou z měkčených plastů, takže byl tvůj kamoš určitě nakonec spokojen....

Tvé příspěvky mě nikdy nezklamou
Vtipně trefné.
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Ford Fiesta ST 1.0 EcoBoost: radost s otazníky

11.prosince 2017
Zatímco zvenku se osmá generace Fordu Fiesta proměnila jen nepatrně, uvnitř nezůstal kámen na kameni. Za volantem třídveřové verze s litrovým tříválcem EcoBoost 120 k jsme zjišťovali, zda nezapomněla to, co uměla nejlépe. Skvěle jezdit.
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (805) | komentářů (0) otevřít článek...

Nissan Qashqai 1,6 dCi 4x4 - na výbornou

4.prosince 2017
V našem pravidelném redakčním testu jsme se podívali pod pokličku vylepšení, kterými se pyšní faceliftovaný Qashqai.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (739) | komentářů (0) otevřít článek...

Opel Grandland X 1,2 Turbo: německý Francouz

27.listopadu 2017
Do našich spárů se dostalo další z malých SUV, tentokrát jde o model Grandland X, který využívá techniku Peugeotu 3008.
hodnocení: 3.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (622) | komentářů (0) otevřít článek...

Seat Arona 1.0 TSI - chování premianta

20.listopadu 2017
Na trh se valí další a další nové crossovery. A každý z nich má jiné přednosti. Třeba testovaná Arona s litrovým tříválcem se ukázala jako zábavné auto, ve kterém si řízení užijete.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (821) | komentářů (0) otevřít článek...

Honda Civic X 1.5 Turbo CVT: jezdí skvěle, ale co ten design?

13.listopadu 2017
Desátá generace Hondy Civic přináší celou řadu technických novinek. Některé potěší, jiné už méně. Nejvíc diskuzí ale stejně vyvolává design vozu, který je japonsky bláznivý, obzvláště s barevným Orange Pack. Nový Civic jsme vyzkoušeli s benzinovým 1.5 Turbo a variátorovým automatem.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 410) | komentářů (1) otevřít článek...

Citroën C3 Aircross 1.2 PureTech - další do ranku

6.listopadu 2017
S malými SUV se poslední dobou roztrhl pytel. Jednou z novinek je i C3 Aircross, kterého jsme prověřili v pravidelném týdenním testu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (784) | komentářů (0) otevřít článek...

Kia Stonic 1,4 CVVT - fešný crossover

30.října 2017
Malá SUV se v Evropě prodávají skoro jako rohlíky a tak není divu, že také automobilka Kia přispěchala s novinkou, která sází především na design.
hodnocení: 3.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 301) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Karoq: ničím nás nepřekvapila, což je ale vlastně pochvala

23.října 2017
První kilometry za volantem nového SUV jsme odkroutili na silnicích na Sicílii a připadali jsme si jako doma. Tamější silnice jsou totiž stejně kvalitní jako ty naše. A někdy i horší, takže o chování podvozku toho víme opravdu hodně. Víme také, jak jezdí tříválec 1.0 i nový čtyřválec 1.5 TSI.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 505) | komentářů (0) otevřít článek...

Volkswagen Golf Variant 1.5 TSI DSG: další hřebíček do rakve dieselů

16.října 2017
Jednou z hlavních inovací faceliftovaného Volkswagenu Golf je zcela nový benzinový motor 1.5 TSI EVO s technologií vypínání válců. Nakolik je tato funkce přínosná, jsme zjišťovali v kombi Variant ve spojení s automatem DSG.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 351) | komentářů (0) otevřít článek...

Nissan X-Trail 2.0 dCi - lehké retuše

9.října 2017
Po třech letech tu máme faceliftovaný model, u kterého je inovací jen pomálu. Ono vlastně ani nebylo moc co zlepšovat, X-Trail je totiž nejprodávanějším SUV na světě.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 039) | komentářů (0) otevřít článek...

BMW M760iL xDrive: Ať si v Bruselu trhnou nohou

2.října 2017
Automobilky se mohou přetrhnout, aby vyhověly nařízení o snižování emisí oxidu uhličitého, které vede ke snižování počtu válců a objemu. Pořád tu jsou ale výrobci, kteří se nebojí a pořád umějí postavit motorový klenot v podobě dvanáctiválce. Kdo ví, zda to není naposled…
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 895) | komentářů (3) otevřít článek...

Seat Leon Cupra - výkonu není nikdy dost

25.září 2017
Tenhle Seat je nejvýkonnějším modelem, který kdy sjel z výrobní linky. Po poslední faceliftu má totiž rovných 300 koní. Projeli jsme verzi ST s pohonem předních kol a manuální převodovkou.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 068) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 DSG - v plné parádě

18.září 2017
Má nejvýkonnější diesel v nabídce, sedm míst a s řadou příplatků se cena pohybuje kolem 1,3 milionu korun. Tenhle Kodiaq není pro každého. Tak pro koho?
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (1 915) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Octavia RS TDI - čtyři rychlé oči

11.září 2017
V porovnání s benzínovým RS je to dieselové těžší, pomalejší a dražší. Má ale také své přednosti.
hodnocení: 2.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 576) | komentářů (0) otevřít článek...

Volkswagen Arteon 2.0 BiTDI: Passat pro vyvolené

4.září 2017
Nástupce modelu CC sice technicky vychází z Passatu, pod odvážně střiženým kabátem by ale tento konzervativní model asi hledal jen málokdo. Za volantem vrcholné naftové verze jsme zjišťovali, nakolik ospravedlnitelná je asi o 180 000 tisíc vyšší cena.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 220) | komentářů (1) otevřít článek...

Opel Insignia 2.0 Turbo 4x4: kde ty koně jsou?

28.sprna 2017
Nová generace Opelu Insignia má ve své nabídce motorů dvoulitrové turbo s 260 koňmi a pohonem všech kol. Jenže místo adrenalinu se dostavilo rozčarování. Přitom samotné auto má rozhodně co nabídnout.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 654) | komentářů (1) otevřít článek...

Ford Fiesta 1,0 EcoBoost – skvělá, ale zatím drahá

21.sprna 2017
Fiesta ve své osmé generaci výborně jezdí, dobře vypadá a momentálně stojí víc než větší Focus. Vyplatí se si připlatit? To jsme zjišťovali při našem pravidelném redakčním testu.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (1 347) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Tipo kombi 1,4 T-Jet: na pohodu

14.sprna 2017
V dubnu tohoto roku jsem mohl otestovat Tipo hatchback s naftovou šestnáctistovkou. Na druhý pokus jsem naopak zvolil kombík s benzínovým motorem.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (3 189) | komentářů (8) otevřít článek...

Test BMW M3 M Competition: Zlatá bestie

7.sprna 2017
Při pohledu na toto BMW M3 si říkám, že je skoro škoda zaplnit tento prostor nějakými slovy. Že by bylo lepší dát jenom velké fotky. Protože tohle auto žádné dlouhé komentáře nepotřebuje. Je to prostě M3, a ta už z principu nemůže být špatná.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 277) | komentářů (0) otevřít článek...

Opel Insignia - na druhý pokus mnohem lépe

31.července 2017
Nová generace Insignie by měla být téměř ve všech parametrech lepší než předchůdce. Pojďme to zjistit v našem redakčním testu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 885) | komentářů (0) otevřít článek...

Renault Koleos - největší z rodu

24.července 2017
Druhá generace Renaultu Koleos nedávno vstoupila na trh. K testu jsme si vybrali vznětový dvoulitr s pohonem všech kol.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 658) | komentářů (0) otevřít článek...

Test Dacia Logan MCV Stepway Outdoor: rumunský Scout

17.července 2017
Při prvním setkání s oplastovanou verzí Dacie Logan MCV ve verzi Stepway Outdoor jsem na ni zíral doslova s otevřenou pusou. Tohle že je Dacia? A nebyl jsem zdaleka sám, komu se tohle auto vzhledově zamlouvalo.
hodnocení: 5.0 b. (5x) | sekce: testy | počet přečtení (6 181) | komentářů (12) otevřít článek...

Test kloubového autobusu Scania: když chceš vyjet, musíš si dýchnout

10.července 2017
Krátce jsme si vyzkoušeli městský nízkopodlažní kloubový autobus Scania Citywide s pohonem na CNG. Jelikož šlo o autobus přihlášený ve Švédsku, byl vybavený jednou specialitou, kvůli které jsme se málem ani nerozjeli.
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 004) | komentářů (0) otevřít článek...

Citroën C-Elysée 1,6 VTi - jiný, přesto stejný

3.července 2017
Sedan s benzínovou šestnáctistovkou a automatem? Na první pohled se může zdát, že tato kombinace zůstane v Česku na ocet. Přesto má modernizovaný model co nabídnout.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 421) | komentářů (0) otevřít článek...

Mazda 6 Wagon 2.2 Skyactiv-D: hlukový kontrast

26.června 2017
Mazda 6 má asi nejtišší naftový čtyřválec na trhu, kvůli kterému ale za jízdy vynikají jiné ruchy. Pořád je to ale nejlépe jezdící neprémiové kombi střední třídy, které by mělo díky nové funkci G-Vectoring jezdit ještě lépe. Jde to ještě vůbec?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (2 661) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Octavia Combi 1,6 TDI DSG v redakčním testu

19.června 2017
Nedávno jsme na TipCars otestovali faceliftovaný hatchback se zážehovou 1,4 TSI a šestistupňovým manuálem. Tentokrát prověříme kombíka s dieselovou šestnáctistovku, výkonem 85 kW a sedmistupňovým automatem.
hodnocení: 4.2 b. (5x) | sekce: testy | počet přečtení (2 610) | komentářů (6) otevřít článek...

BMW 530d xDrive v testu: Mnichov vrací drtivý úder

12.června 2017
Sedmá generace sedanu BMW 5 (G30) dostala většinu technických fines z větší řady sedm, vypadá jako sedmička, ale jezdí ještě lépe. Její základní naftový šestiválec navíc dává pořádnou facku downsizingu. Vysvětlíme proč.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (2 547) | komentářů (0) otevřít článek...

Renault Clio Grandtour 1,5 dCi - omlazený spořílek

5.června 2017
V Renaultu usoudili, že je nejvyšší čas Clio faceliftovat. Přidali tedy pár kosmetických změn, nový motor a lepší výbavu. Pojďme se společně podívat na výsledek.
hodnocení: 3.3 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (1 553) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaguar F-Pace: první velká

29.května 2017
Model F-Pace je první SUV této britské značky, které se v rukou indického vlastníka docela daří. Je obdivuhodně krásné, skvělé jezdí, ale s jednou věcí jsem se smířit nedokázal.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 612) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Octavia 1.4 TSI - svižně s rozumnou spotřebou?

22.května 2017
Výrobce dostal ze čtrnáctistovky 110 kilowat, přičemž u nové Octavie slibuje kombinovanou spotřebu 5,2 litru na 100 kilometrů. Jaká je realita?
hodnocení: 4.1 b. (7x) | sekce: testy | počet přečtení (10 219) | komentářů (17) otevřít článek...

Nový Volkswagen Crafter: zasloužený titul

15.května 2017
Třetí generace oblíbené dodávky, která vznikla již bez spolupráce s Mercedesem, se pyšní oceněním mezinárodní Van of the Year 2017 a podle našich je držitelem tohoto ocenění naprosto oprávněně.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 263) | komentářů (0) otevřít článek...

Kia Rio 1,25 CVVT: i základ potěší

1.května 2017
Začíná na necelých 280 tis. korunách a za tuto cenu nabídne agilní dvanáctistovku známou z přechozí generace i velký zavazadlový prostor. A to není zdaleka vše.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (2 133) | komentářů (0) otevřít článek...

Alfa Romeo Giulia: souboj rozumu a citu

24.dubna 2017
Jen rychlost a krása k úspěchu nestačí. Alfa Romeo se s modelem Giulia opět snaží dostat na výsluní prémiového segmentu. Jenže i přes nadšené reakce novinářů její prodeje alespoň u nás nijak neoslňují. Za volantem vrcholné naftové verze s automatem jsme zjišťovali, co je za tím.
hodnocení: 3.8 b. (4x) | sekce: testy | počet přečtení (2 203) | komentářů (0) otevřít článek...

VW Golf Variant - pan dokonalý

17.dubna 2017
Volkswagen Golf prošel modernizací, která mezi kompakty přinesla revoluční technické novinky. Spíš než ovládání gesty ale běžného Čecha zaujme možnost spojit 2.0 TDI 110 kW se sedmistupňovým automatem. Jak to funguje, jsme vyzkoušeli v kombi Variant.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (3 336) | komentářů (1) otevřít článek...

Honda Civic 1,0 VTEC - nová generace boduje prostorností a podvozkem

10.dubna 2017
Novinka postavená na zcela nové platformě s víceprvkovou zadní nápravou a agresivním kukučem se začala prodávat i v ČR. K testu jsme si vzali verzi s benzínovým litrovým tříválcem o výkonu 95 kW.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 977) | komentářů (4) otevřít článek...

Fiat Tipo: kde jste, srdcaři?

3.dubna 2017
Je prostorné, komfortní a má výborný poměr ceny a přidané hodnoty. Bude to ale stačit? Otestovali jsme nové Tipo s naftovou šestnáctistovkou.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (6 060) | komentářů (33) otevřít článek...

Audi Q5: Jistota, kterou očekáváte

27.března 2017
Druhá generace Q5 je přesně taková, jak jsem očekával. Technicky vytříbená, špičkově zpracovaná, skvěle jezdící, ale tak trochu chladná, bez emocí. Vyzkoušeli jsme nejoblíbenější verzi s 2.0 TDI 140 kW, novým pohonem všech kol quattro ultra a vzduchovým pérováním.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 945) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota Proace: do třetice všeho dobrého

23.března 2017
Jako poslední z užitkových trojčat jsme vyzkoušeli tu od Toyoty. Vedle designu se od ostatních liší designem, označením některých verzí, příznivější cenou, ale také zatím omezenou nabídkou výbav a motorů. Vyzkoušeli jsme plechovou verzi s prostředním rozvorem a motorem 1.6 D-4D.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 372) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota C-HR 1.2 Turbo: dospělí ji zbožňují a děti nenávidí

20.března 2017
Kompaktní crossover od Toyoty asi způsobí v rodinách nejeden problém, tedy pokud v něm hodláte častěji převážet děti. Hrozí totiž, že z nich uděláte závisláky na tabletu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 725) | komentářů (1) otevřít článek...

MINI Cooper SD Countryman - je větší než si myslíte

13.března 2017
Tohle Mini je zatím největším modelem v historii značky. Aktuální generace dostala nové motory i převodovky a díky pohonu na všechny čtyři kola s ním můžete vyrazit i do lehčího terénu. Otestovali jsme naftový dvoulitr s automatickou převodovkou.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 199) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 5008 2.0 BlueHDI - Kodiaqu po krku?

6.března 2017
Peugeot se toho nebojí. Poslední dobou chrlí novinku za novinkou a když se rozhodl představit novou generaci modelu 5008, za hlavního konkurenta označil Škodu Kodiaq.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (2 240) | komentářů (0) otevřít článek...

Test: Kia Optima SW 2,0 T-GDI GT

27.února 2017
Sportovně střižené provedení s názvem GT má pod kapotou přeplňovaný dvoulitr v benzínu s výkonem 180 kW. Jak na nás auto po týdenním používání zapůsobilo?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (2 024) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Edge - kus Ameriky

21.února 2017
V záplavě líbivých uhlazených SUV působí Ford Edge hodně chlapácky. Jeho ostře řezané tvary umocňují jeho už tak dost statnou postavu. Má šanci prorazit jen se čtyřválci a cenovkou přes milion korun? Vyzkoušeli jsme verzi Sport s dvouturbovým turbodieslem a automatem.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 931) | komentářů (0) otevřít článek...

Audi Q2: Něco jako SUV

20.února 2017
Vozy SUV jsou extrémně módní. Vždyť každé čtvrté auto prodané v roce 2016 v Evropě bylo SUV. A tak Audi jede na vlně a představuje další a další taková auta. To nejmenší z nabídky je Q2. Je to ale ještě vůbec SUV?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 252) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Kuga 2.0 TDCi ST Line – pro pohodovou jízdu

13.února 2017
Faceliftovaná Kuga ve své druhé generaci se konečně dostala do prodeje. Vyzkoušeli jsme ji s nejsilnějším dieselem a pohonem všech kol.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (2 720) | komentářů (1) otevřít článek...

Test Renault Mégane kombi 1.5 - plebejský původ

6.února 2017
Vozy modelové řady Mégane za úspěch vždy vděčily lákavé kombinaci rozumné ceny a praktických vlastností. Platí to i pro stávající kombík, který jsme vyzkoušeli se středním naftovým motorem.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (3 071) | komentářů (3) otevřít článek...

Nový Hyundai i30: čím nás překvapil?

31.ledna 2017
Už nějakou dobu se nás snaží televizní reklamní spot na nový Hyundai i30 přesvědčit, že má tohle auto vyráběné v Nošovicích silný sportovní charakter. Po prvních kilometrech za volantem v okolí španělské Malagy už víme, v čem tkví jeho skutečná kvalita.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (3 792) | komentářů (0) otevřít článek...

Citroën C3: zmenšený Cactus

30.ledna 2017
Novinky spojuje originální vzhled s prostorným interiérem, velkým zavazadelníkem a nezáludným chováním na silnici. Ne všechno se ale povedlo na výbornou.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 472) | komentářů (0) otevřít článek...

Testovali jsme BMW 7 aneb šest plus čtyři, rovná se osm

23.ledna 2017
Ne, nechceme vás zkoušet z jednoduché matematiky. Jen jsme chtěli poukázat na skutečnost, že jsme vyzkoušeli zcela nový vznětový šestiválec BMW vybavený čtyřmi turbodmychadly, který jako první dostala nová řada 7. Ten má totiž nabídnout požitek osmiválce.
hodnocení: 3.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (2 595) | komentářů (5) otevřít článek...

Kia Niro - hybridní crossover potěší hlavně ve městě

16.ledna 2017
Chcete větší prostorné auto, s kterým budete jezdit hlavně po městě a jeho okolí? Zvažte hybridní novinku Kia Niro.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (4 326) | komentářů (0) otevřít článek...
 
/ 21 (1022)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Volkswagen P ...