Peugeot 308 SW - dlouhodobý test startuje
 
 
 
 
 
 

Peugeot 308 SW - dlouhodobý test startuje

již zítra na TipCars.com

Jaké ojeté Subaru Forester za 350 tis. Kč?
nejčtenější články
1. Jaký zvolit benzínový motor pro druhou generaci Hyundai i30?
2. Vybíráme benzínový motor pro Ford Focus III
3. Mazda 3 2.0 Skyactiv - a nespokojený majitel
 
Týdenní testy ojetin mají svou omezenou vypovídající hodnotu. Abychom přinesli skutečný obrázek a plnohodnotné informace, rozhodli jsme se důkladně prověřit zánovní francouzskou ojetinu po dobu šesti měsíců. Jaké radosti a strasti nám přinese?
TESTY, 18.05.11 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Peugeot 308

Peugeot 308 SW - dlouhodobý testS příchodem prvních květnových dnů zahajujeme dlouhodobý test. Z programu Peugeot Vyzkoušené vozy nám padla do oka "tři-sta-osmička" ve verzi kombi se vznětovou šestnáctistovkou HDi o výkonu 66 kW (jeden z nejprodávanějších modelů v tomto konceptu od Peugeotu). Tento vůz byl dovezen z Francie, kde byl v provozu od ledna 2010 a poté importován do Česka. Všechny nabízené automobily v programu Peugeot Vyzkoušené vozy procházejí vstupní prohlídkou jejímž výsledkem je získání Pečeti jakosti Dekra (podrobnější informace jsme o tomto programu přinesli v samostatném článku). Během přebírání jsme vůz ještě navíc podrobně prohlédli za asistence nezávislého odborníka ze společnosti Auto AZ Comsulting, který potvrdil velmi dobrý stav tohoto Peugeotu (výsledek podrobné kontroly můžete vidět v závěru článku). Aby byl dlouhodobý test maximálně objektivní a zajímavý, budeme se postupně věnovat jak servisním úkonům, tak veškerým provozním výdajům. Proto hned příští týden podrobíme 308 SW testu spotřeby na naší příměstské trati odrážející smíšený provoz.

Dlouhodobý test Dynavix Tera Testovaná 308 SW působí jako většina ostatních testovacích automobilů. Minimální kilometrový nájezd (25.000 km) nezhoršil jízdní vlastnosti ani komfort v kabině. Nepozoroval jsem žádné vůle ani žádné jiné negativa. Vůz je prostě jako nový. To platí i o interiéru, který nenese závažnější známky opotřebení. Oproti svému předchůdci v podobě modelu 307 si Peugeot dal záležet a 308 je daleko kvalitnější a spolehlivější (zde jen připomínám, že mnoho 307 postihlo samovznícení). Tento fakt potvrzený ze všech stran (soused, pojišťovny, servisy atd.) se u 308 nepotvrdil a je výsadou pouze 307. V mých očích je 308 velmi kvalitním vozem, který je ve spojení s dieselem navíc vysoce úsporný a poskytuje v běžných podmínkách dobré jízdní vlastnosti. Jste-li však řidič sportovec a ze svého kombi chcete vždy dostat maximum například v zatáčkách, na 308 SW rovnou zapomeňte. Rychlejší jízdu po kvalitních silnicích snese, ale nic víc.

Pečeť jakosti DEKRA - Peugeot 308 SW 

Peugeot 308 SW

Interiér - 100%
Nebyl zjištěn žádný zápach v interiéru, sedadla v dobrém stavu, bez viditelného opotrebení a s bezvadnou funkcí mechaniky, čalounení interiéru a/nebo strop a/nebo koberec v excelentním stavu, bezvadná funkce ovládání oken a nastavování zpětných zrcátek

Elektrický systém - 100%
Bezvadná funkce kontrolních prvku a prístroju, bezvadný chod kontrolovaných funkcí topení a vetrání, bezvadná funkce ovládacích prvku, kontrolovatelné funkce klimatizace jsou bezvadné, bezvadná funkce ostatní výbavy, protokol chybové paměti nevykazuje žádné závady, nabíjecí proud baterie v porádku a funkcní startér v dobrém stavu

Karosérie - 86%
Mechanika bez závad, vizuální prohlídkou nebylo zjišteno žádné předchozí poškození v důsledku nehody, lícování karoserie je v pořádku, karoserie v bezvadném stavu, nebyly zjištěny žádné deformace, boule či koroze, lak v bezvadném stavu bez jakéhokoli poškození, skla pouze s minimálními stopami opotřebení a/nebo škrábanci, dodatecne montované a plastové díly (mřížky, nárazníky, zrcátka, antény, lišty apod.) poškrábané, nebo s drobným poškozením od kamínku

Kola - 71%
Ráfky bez závad, které by ovlivňovaly jejich funkci, lehké kosmetické vady (škrábance), náhradní kolo /dojezdové kolo/ sada na opravu použitelné, pneumatiky jsou v souladu s předpisy a hloubka vzorku je více než 3 mm.

Brzdový systém - 79%
Brzdová kapalina v pořádku. Od výměny brzdové kapaliny neuběhly víc jak 2 roky, hladina brzdové kapaliny v normálu, brzdové destičky /obložení a kotouče/ bubny v dobrém stavu, nad hranicí opotřebení

Motor a převodovka - 100%
Stav motorového oleje v normálu, od poslední výměny oleje najeto méně jak 7500 km, Stav chladící kapaliny v normálu, nemrznoucí směs vyhovuje až do −20°C, systém chlazení bez vad a netěsností, vizuální kontrolou motorového prostoru nebyly zjištěny žádné vady ani chybějící součástky, nebo případná poškození /stav oleje servorízení je v normálu, motor nevykazuje žádný únik oleje, převodovka a/nebo rozvodovka a/nebo přídavná převodovka nevykazují žádný únik oleje, v průběhu zkušební jízdy byla zjištěna správná činnost motoru a/nebo spojky a/nebo převodovky (automatické převodovky), v průbehu zkušební jízdy nebyly zjištěny atypické zvuky agregátu

Skupina podvozek - 88%
Výfukový systém je v dobrém stavu, stopy zacínající povrchové koroze, spodek vozidla a antikorozní ochrana podvozku nenese žádné stopy poškození, brzdové a palivové potrubí v dobrém stavu (dle vizuální kontroly), zavešení kol, ložiska kol, tlumiče pérování v dobrém stavu

Prohlídky - 100%
Servisní prohlídka provedena před ne více jak 3000 km a jedním rokem, servisní knížka má všechny ostatní prohlídky řádně dokumentované, zákonem předepsané prohlídky v rámci platnosti

 

Peugeot 308 SW - dlouhodobý testPodle obou provedených prohlídek je Peugeot 308 SW ve skvělé kondici. Nás nyní budou zajímat veškeré náklady spojené s provozem tohoto automobilu. Detailně se zaměříme na servisní prohlídky, podrobíme vůz pravidelné diagnostice a rovněž se bude věnovat samotné spotřebě paliva, která je podle našich prvních zkušeností u této "slabší" verze vznětové šestnáctistovky HDI velmi příjemná.

Peugeot 308 SW - dlouhodobý testPeugeot 308 SW komentuje Ing. Aleš Zich ze společnosti Auto AZ Consulting: "Peugeot 308 nahradil na přelomu let 2007/2008 model 307 a převzal většinu jeho techniky včetně palety motorů. Celkově není tento model na trhu ojetin příliš žádaný. Důvodem může být trochu pokažená pověst z hlediska spolehlivosti u modelové řady 307, která se potýkala s mnoha nemocemi podvozku či elektroinstalace. Kdo však žádá zajímavý design a pohodlné cestování bez vysokých nároků na jízdní vlastnosti, je u těchto Peugeotů na správné adrese. Cenově patří jak modely 307, tak i 308 k cenovému průměru ve své třídě...".

Níže připojujeme protokol z prohlídky vozidla Auto AZ Consulting, kde jsou popsány jednotlivé části vozidla a jejich stav je oznámkován stejně jako ve škole (1 = nejlepší, 5 = nejhorší).

Vozidlo: Peugeot 308 SW 1,6HDi 66kW, první registrace 2/2010, tachometr: 23550 km, dovoz z Francie (autorizovaný) 

Pravdivost údajů uváděných prodejcem vozidla: 1
Vůz je původem z Francie, servisní knížka přiložena k vozidlu a řádně vyplněna.


Karoserie: 2
Nosné části: Původní, nebyly rovnané = bez známek opravy po havárii
Vnější karosářské díly: Původní, několik drobných promáčklin, patrných pouze při detailním zkoumání. Jedna drobná deformace zadního nárazníku, cca 2cm. Stav odpovídající používanému vozidlu. Čelní sklo i ostatní skla v pořádku.
Lak: Velmi dobrý, pouze drobné oděrky a jeden delší škrábanec na PZ blatníku, cca 15cm. Pouze kosmetická záležitost, ochranná funkce laku je i v tomto místě zachována.
Motor: 1
Zátah motoru: Velmi dobrý, plynulý, bez výhrad
Zvuk, subj. stav: Studený start v pořádku. Teplé starty v pořádku. Bez úniku oleje.
Převodovka a pohon kol: 1
Řazení v pořádku, plynulé, bez výhrad. Spojka plně funkční.
Podvozek: 1
Podvozek celkově bez vůlí, opotřebení běžné odpovídající ujetým kilometrům.
Brzdy: 1
Původní, plně funkční.
Výfukové potrubí: 2
Funkční, bez koroze.
Pneumatiky: 1
Ještě dobře použitelné letní, cca 60% vzorku.
Interiér: 1
Velmi pěkný a zachovalý, téměř jako nový. Zkontrolována funkce všech prků elektrické výbavy

Celkové hodnocení: 1
Auto neprošlo těžší havárií, nosné části jsou v původním stavu. Celkově se jedná o velmi pěkný vůz, jehož stav se blíží stavu nového vozu a odpovídá uváděnému počtu najetých kilometrů. V tuto chvíli není na vozidle nutné nic řešit a je možno ho rovnou provozovat bez dalších servisních zásahů a investic.

3D prezentaceAutor: Petr Šikl
"výkonu není nikdy dost..."

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
přílohy
Peugeot 308 SW - protokol prověrky


související testy

VIDEOTEST: Peugeot 308 GT (2015)
V rámci naší spolupráce s českým online magazínem autoweb.cz vám dnes přinášíme srovnávací videotest Peugeotu 308 GT s motorizacemi 1.6 THP 205 a 2.0 BlueHDi 180. Jak jezdí ostrá provedení třista-osmičky?
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 19.05.2011 10:21 
Vítám iniciativu redakce psát o věcech, které motoristy skutečně zajímají. Jsem zvědav na výsledek testu. Mimochodem, možná jsem přehlédl, ale není tam uvedena prodejní cena.
- 19.05.2011 16:36 
donald napsal:
Vítám iniciativu redakce psát o věcech, které motoristy skutečně zajímají. Jsem zvědav na výsledek testu. Mimochodem, možná jsem přehlédl, ale není tam uvedena prodejní cena.
Taky jsem tu cenu chtěl poptávat, ale pak jsem si prohlédnul celou fotogalerii a je tam vidět...
- 19.05.2011 17:08 
Giorgio napsal:
Taky jsem tu cenu chtěl poptávat, ale pak jsem si prohlédnul celou fotogalerii a je tam vidět...
Vše jsem se snažil nafotit .-)
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Dacia Duster 1,6 SCe - zas o kus dál

12.února 2018
Nový Duster je ve své druhé generaci zas o kus lepším autem, i když by benzínová šestnáctistovka mohla být úspornější.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (999) | komentářů (0) otevřít článek...

Mazda CX-5 2.0 Skyactiv – jde to i bez turba

5.února 2018
Nové CX-5 staví na kvalitách předchozí generace. I zde fungují sportovní design, skvělé jízdní vlastnosti a atmosférické benzínové motory.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 170) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot Traveller Dangel 4x4: kvalitní, ale drahý

29.ledna 2018
Kdo chce střední dodávku s pohonem všech kol, zas až tolik možností nemá. Vedle Mercedesu-Benz V/Vito a Volkswagenu T6 ho nyní nabízí i Peugeot pro modely Expert/Traveller. Čtyřkolku jsme vyzkoušeli v osobní verzi Traveller s dieselem 2.0 BlueHDI.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 100) | komentářů (0) otevřít článek...

BMW 630d xDrive – nástupce 5 GT

22.ledna 2018
Automobilka BMW se dál snaží zaplnit sebemenší mezery mezi jednotlivými řadami. Nové Grand Tourismo je více praktické než pětka, ale méně okázalé než sedmička. Je to recept na úspěch?
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (578) | komentářů (0) otevřít článek...

Mercedes-Benz E Coupe: zlatá elegance

15.ledna 2018
Poprvé se Coupé v řadě E objevilo u minulé generace, ale pravé éčko to úplně nebylo. To nová generace je éčkem se vším všudy, včetně armády asistenčních systémů. Vyzkoušeli jsme ji s nejvýkonnějším benzinovým čtyřválcem E300 a devítistupňovým automatem.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 044) | komentářů (3) otevřít článek...

Renault Alaskan 2.3 dCi - ve jménu Navary

8.ledna 2018
Proč vymýšlet něco nového, když stačí sáhnout do aliance a vypůjčit si osvědčenou a léty prověřenou techniku? Přesně to je recept na nový Renault Alaskan, který stojí na základech Nissanu Navara, který je tu s námi už dva roky. Alaskan vstupuje do segmentu, kde už delší dobu operuje Volkswagen Amarok, Ford Ranger nebo Mitsubishi L200.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (732) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford EcoSport 1.5 TDCi - na druhý pokus

1.ledna 2018
Nejmenší SUV od Fordu se poprvé podívá i do Česka. Vyzkoušeli jsme jej v předstihu s novým dieselem s označením EcoBlue a pohonem všech kol. Tato kombinace dorazí do Česka až za několik měsíců.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (851) | komentářů (0) otevřít článek...

BMW X3 30d: zas o chlup lepší

25.prosince 2017
Projeli jsme třetí generaci BMW X3 a jen těžko hledali zásadnější chyby. Svou dokonalost si ale nové SUV nechá náležitě zaplatit.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (755) | komentářů (0) otevřít článek...

Lexus IS 300h: když hybrid dává smysl

18.prosince 2017
Prémiový sedan střední třídy Lexus IS se po čtyřech letech dočkal modernizace, kterou ale navenek asi ani nepoznáte. Uvnitř už je změn více a výrobce slibuje i vylepšení podvozku. Vyzkoušeli jsme hybridní provedení 300h.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (759) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Fiesta ST 1.0 EcoBoost: radost s otazníky

11.prosince 2017
Zatímco zvenku se osmá generace Fordu Fiesta proměnila jen nepatrně, uvnitř nezůstal kámen na kameni. Za volantem třídveřové verze s litrovým tříválcem EcoBoost 120 k jsme zjišťovali, zda nezapomněla to, co uměla nejlépe. Skvěle jezdit.
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (1 127) | komentářů (0) otevřít článek...

Nissan Qashqai 1,6 dCi 4x4 - na výbornou

4.prosince 2017
V našem pravidelném redakčním testu jsme se podívali pod pokličku vylepšení, kterými se pyšní faceliftovaný Qashqai.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 101) | komentářů (1) otevřít článek...

Opel Grandland X 1,2 Turbo: německý Francouz

27.listopadu 2017
Do našich spárů se dostalo další z malých SUV, tentokrát jde o model Grandland X, který využívá techniku Peugeotu 3008.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (1 033) | komentářů (0) otevřít článek...

Seat Arona 1.0 TSI - chování premianta

20.listopadu 2017
Na trh se valí další a další nové crossovery. A každý z nich má jiné přednosti. Třeba testovaná Arona s litrovým tříválcem se ukázala jako zábavné auto, ve kterém si řízení užijete.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 072) | komentářů (0) otevřít článek...

Honda Civic X 1.5 Turbo CVT: jezdí skvěle, ale co ten design?

13.listopadu 2017
Desátá generace Hondy Civic přináší celou řadu technických novinek. Některé potěší, jiné už méně. Nejvíc diskuzí ale stejně vyvolává design vozu, který je japonsky bláznivý, obzvláště s barevným Orange Pack. Nový Civic jsme vyzkoušeli s benzinovým 1.5 Turbo a variátorovým automatem.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 599) | komentářů (1) otevřít článek...

Citroën C3 Aircross 1.2 PureTech - další do ranku

6.listopadu 2017
S malými SUV se poslední dobou roztrhl pytel. Jednou z novinek je i C3 Aircross, kterého jsme prověřili v pravidelném týdenním testu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 122) | komentářů (0) otevřít článek...

Kia Stonic 1,4 CVVT - fešný crossover

30.října 2017
Malá SUV se v Evropě prodávají skoro jako rohlíky a tak není divu, že také automobilka Kia přispěchala s novinkou, která sází především na design.
hodnocení: 3.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 687) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Karoq: ničím nás nepřekvapila, což je ale vlastně pochvala

23.října 2017
První kilometry za volantem nového SUV jsme odkroutili na silnicích na Sicílii a připadali jsme si jako doma. Tamější silnice jsou totiž stejně kvalitní jako ty naše. A někdy i horší, takže o chování podvozku toho víme opravdu hodně. Víme také, jak jezdí tříválec 1.0 i nový čtyřválec 1.5 TSI.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 856) | komentářů (0) otevřít článek...

Volkswagen Golf Variant 1.5 TSI DSG: další hřebíček do rakve dieselů

16.října 2017
Jednou z hlavních inovací faceliftovaného Volkswagenu Golf je zcela nový benzinový motor 1.5 TSI EVO s technologií vypínání válců. Nakolik je tato funkce přínosná, jsme zjišťovali v kombi Variant ve spojení s automatem DSG.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 897) | komentářů (0) otevřít článek...

Nissan X-Trail 2.0 dCi - lehké retuše

9.října 2017
Po třech letech tu máme faceliftovaný model, u kterého je inovací jen pomálu. Ono vlastně ani nebylo moc co zlepšovat, X-Trail je totiž nejprodávanějším SUV na světě.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 185) | komentářů (0) otevřít článek...

BMW M760iL xDrive: Ať si v Bruselu trhnou nohou

2.října 2017
Automobilky se mohou přetrhnout, aby vyhověly nařízení o snižování emisí oxidu uhličitého, které vede ke snižování počtu válců a objemu. Pořád tu jsou ale výrobci, kteří se nebojí a pořád umějí postavit motorový klenot v podobě dvanáctiválce. Kdo ví, zda to není naposled…
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 968) | komentářů (3) otevřít článek...

Seat Leon Cupra - výkonu není nikdy dost

25.září 2017
Tenhle Seat je nejvýkonnějším modelem, který kdy sjel z výrobní linky. Po poslední faceliftu má totiž rovných 300 koní. Projeli jsme verzi ST s pohonem předních kol a manuální převodovkou.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 195) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 DSG - v plné parádě

18.září 2017
Má nejvýkonnější diesel v nabídce, sedm míst a s řadou příplatků se cena pohybuje kolem 1,3 milionu korun. Tenhle Kodiaq není pro každého. Tak pro koho?
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (2 076) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Octavia RS TDI - čtyři rychlé oči

11.září 2017
V porovnání s benzínovým RS je to dieselové těžší, pomalejší a dražší. Má ale také své přednosti.
hodnocení: 2.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 763) | komentářů (0) otevřít článek...

Volkswagen Arteon 2.0 BiTDI: Passat pro vyvolené

4.září 2017
Nástupce modelu CC sice technicky vychází z Passatu, pod odvážně střiženým kabátem by ale tento konzervativní model asi hledal jen málokdo. Za volantem vrcholné naftové verze jsme zjišťovali, nakolik ospravedlnitelná je asi o 180 000 tisíc vyšší cena.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 317) | komentářů (1) otevřít článek...

Opel Insignia 2.0 Turbo 4x4: kde ty koně jsou?

28.sprna 2017
Nová generace Opelu Insignia má ve své nabídce motorů dvoulitrové turbo s 260 koňmi a pohonem všech kol. Jenže místo adrenalinu se dostavilo rozčarování. Přitom samotné auto má rozhodně co nabídnout.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 955) | komentářů (1) otevřít článek...

Ford Fiesta 1,0 EcoBoost – skvělá, ale zatím drahá

21.sprna 2017
Fiesta ve své osmé generaci výborně jezdí, dobře vypadá a momentálně stojí víc než větší Focus. Vyplatí se si připlatit? To jsme zjišťovali při našem pravidelném redakčním testu.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (1 432) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Tipo kombi 1,4 T-Jet: na pohodu

14.sprna 2017
V dubnu tohoto roku jsem mohl otestovat Tipo hatchback s naftovou šestnáctistovkou. Na druhý pokus jsem naopak zvolil kombík s benzínovým motorem.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (3 627) | komentářů (8) otevřít článek...

Test BMW M3 M Competition: Zlatá bestie

7.sprna 2017
Při pohledu na toto BMW M3 si říkám, že je skoro škoda zaplnit tento prostor nějakými slovy. Že by bylo lepší dát jenom velké fotky. Protože tohle auto žádné dlouhé komentáře nepotřebuje. Je to prostě M3, a ta už z principu nemůže být špatná.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 364) | komentářů (0) otevřít článek...

Opel Insignia - na druhý pokus mnohem lépe

31.července 2017
Nová generace Insignie by měla být téměř ve všech parametrech lepší než předchůdce. Pojďme to zjistit v našem redakčním testu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 009) | komentářů (0) otevřít článek...

Renault Koleos - největší z rodu

24.července 2017
Druhá generace Renaultu Koleos nedávno vstoupila na trh. K testu jsme si vybrali vznětový dvoulitr s pohonem všech kol.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 807) | komentářů (0) otevřít článek...

Test Dacia Logan MCV Stepway Outdoor: rumunský Scout

17.července 2017
Při prvním setkání s oplastovanou verzí Dacie Logan MCV ve verzi Stepway Outdoor jsem na ni zíral doslova s otevřenou pusou. Tohle že je Dacia? A nebyl jsem zdaleka sám, komu se tohle auto vzhledově zamlouvalo.
hodnocení: 4.7 b. (7x) | sekce: testy | počet přečtení (7 535) | komentářů (12) otevřít článek...

Test kloubového autobusu Scania: když chceš vyjet, musíš si dýchnout

10.července 2017
Krátce jsme si vyzkoušeli městský nízkopodlažní kloubový autobus Scania Citywide s pohonem na CNG. Jelikož šlo o autobus přihlášený ve Švédsku, byl vybavený jednou specialitou, kvůli které jsme se málem ani nerozjeli.
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 050) | komentářů (0) otevřít článek...

Citroën C-Elysée 1,6 VTi - jiný, přesto stejný

3.července 2017
Sedan s benzínovou šestnáctistovkou a automatem? Na první pohled se může zdát, že tato kombinace zůstane v Česku na ocet. Přesto má modernizovaný model co nabídnout.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 524) | komentářů (0) otevřít článek...

Mazda 6 Wagon 2.2 Skyactiv-D: hlukový kontrast

26.června 2017
Mazda 6 má asi nejtišší naftový čtyřválec na trhu, kvůli kterému ale za jízdy vynikají jiné ruchy. Pořád je to ale nejlépe jezdící neprémiové kombi střední třídy, které by mělo díky nové funkci G-Vectoring jezdit ještě lépe. Jde to ještě vůbec?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (2 864) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Octavia Combi 1,6 TDI DSG v redakčním testu

19.června 2017
Nedávno jsme na TipCars otestovali faceliftovaný hatchback se zážehovou 1,4 TSI a šestistupňovým manuálem. Tentokrát prověříme kombíka s dieselovou šestnáctistovku, výkonem 85 kW a sedmistupňovým automatem.
hodnocení: 4.2 b. (5x) | sekce: testy | počet přečtení (3 000) | komentářů (6) otevřít článek...

BMW 530d xDrive v testu: Mnichov vrací drtivý úder

12.června 2017
Sedmá generace sedanu BMW 5 (G30) dostala většinu technických fines z větší řady sedm, vypadá jako sedmička, ale jezdí ještě lépe. Její základní naftový šestiválec navíc dává pořádnou facku downsizingu. Vysvětlíme proč.
hodnocení: 3.0 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (2 772) | komentářů (0) otevřít článek...

Renault Clio Grandtour 1,5 dCi - omlazený spořílek

5.června 2017
V Renaultu usoudili, že je nejvyšší čas Clio faceliftovat. Přidali tedy pár kosmetických změn, nový motor a lepší výbavu. Pojďme se společně podívat na výsledek.
hodnocení: 3.3 b. (4x) | sekce: testy | počet přečtení (1 646) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaguar F-Pace: první velká

29.května 2017
Model F-Pace je první SUV této britské značky, které se v rukou indického vlastníka docela daří. Je obdivuhodně krásné, skvělé jezdí, ale s jednou věcí jsem se smířit nedokázal.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 727) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Octavia 1.4 TSI - svižně s rozumnou spotřebou?

22.května 2017
Výrobce dostal ze čtrnáctistovky 110 kilowat, přičemž u nové Octavie slibuje kombinovanou spotřebu 5,2 litru na 100 kilometrů. Jaká je realita?
hodnocení: 3.7 b. (13x) | sekce: testy | počet přečtení (13 395) | komentářů (17) otevřít článek...

Nový Volkswagen Crafter: zasloužený titul

15.května 2017
Třetí generace oblíbené dodávky, která vznikla již bez spolupráce s Mercedesem, se pyšní oceněním mezinárodní Van of the Year 2017 a podle našich je držitelem tohoto ocenění naprosto oprávněně.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 352) | komentářů (0) otevřít článek...

Kia Rio 1,25 CVVT: i základ potěší

1.května 2017
Začíná na necelých 280 tis. korunách a za tuto cenu nabídne agilní dvanáctistovku známou z přechozí generace i velký zavazadlový prostor. A to není zdaleka vše.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (2 590) | komentářů (0) otevřít článek...

Alfa Romeo Giulia: souboj rozumu a citu

24.dubna 2017
Jen rychlost a krása k úspěchu nestačí. Alfa Romeo se s modelem Giulia opět snaží dostat na výsluní prémiového segmentu. Jenže i přes nadšené reakce novinářů její prodeje alespoň u nás nijak neoslňují. Za volantem vrcholné naftové verze s automatem jsme zjišťovali, co je za tím.
hodnocení: 3.8 b. (4x) | sekce: testy | počet přečtení (2 332) | komentářů (0) otevřít článek...

VW Golf Variant - pan dokonalý

17.dubna 2017
Volkswagen Golf prošel modernizací, která mezi kompakty přinesla revoluční technické novinky. Spíš než ovládání gesty ale běžného Čecha zaujme možnost spojit 2.0 TDI 110 kW se sedmistupňovým automatem. Jak to funguje, jsme vyzkoušeli v kombi Variant.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (3 627) | komentářů (1) otevřít článek...

Honda Civic 1,0 VTEC - nová generace boduje prostorností a podvozkem

10.dubna 2017
Novinka postavená na zcela nové platformě s víceprvkovou zadní nápravou a agresivním kukučem se začala prodávat i v ČR. K testu jsme si vzali verzi s benzínovým litrovým tříválcem o výkonu 95 kW.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (2 070) | komentářů (4) otevřít článek...

Fiat Tipo: kde jste, srdcaři?

3.dubna 2017
Je prostorné, komfortní a má výborný poměr ceny a přidané hodnoty. Bude to ale stačit? Otestovali jsme nové Tipo s naftovou šestnáctistovkou.
hodnocení: 4.8 b. (4x) | sekce: testy | počet přečtení (6 827) | komentářů (33) otevřít článek...

Audi Q5: Jistota, kterou očekáváte

27.března 2017
Druhá generace Q5 je přesně taková, jak jsem očekával. Technicky vytříbená, špičkově zpracovaná, skvěle jezdící, ale tak trochu chladná, bez emocí. Vyzkoušeli jsme nejoblíbenější verzi s 2.0 TDI 140 kW, novým pohonem všech kol quattro ultra a vzduchovým pérováním.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (2 056) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota Proace: do třetice všeho dobrého

23.března 2017
Jako poslední z užitkových trojčat jsme vyzkoušeli tu od Toyoty. Vedle designu se od ostatních liší designem, označením některých verzí, příznivější cenou, ale také zatím omezenou nabídkou výbav a motorů. Vyzkoušeli jsme plechovou verzi s prostředním rozvorem a motorem 1.6 D-4D.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 719) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota C-HR 1.2 Turbo: dospělí ji zbožňují a děti nenávidí

20.března 2017
Kompaktní crossover od Toyoty asi způsobí v rodinách nejeden problém, tedy pokud v něm hodláte častěji převážet děti. Hrozí totiž, že z nich uděláte závisláky na tabletu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 869) | komentářů (1) otevřít článek...

MINI Cooper SD Countryman - je větší než si myslíte

13.března 2017
Tohle Mini je zatím největším modelem v historii značky. Aktuální generace dostala nové motory i převodovky a díky pohonu na všechny čtyři kola s ním můžete vyrazit i do lehčího terénu. Otestovali jsme naftový dvoulitr s automatickou převodovkou.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 254) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 5008 2.0 BlueHDI - Kodiaqu po krku?

6.března 2017
Peugeot se toho nebojí. Poslední dobou chrlí novinku za novinkou a když se rozhodl představit novou generaci modelu 5008, za hlavního konkurenta označil Škodu Kodiaq.
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (2 378) | komentářů (0) otevřít článek...
 
/ 21 (1031)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Peugeot 308 ...