Ford Mondeo Kombi 2.2 TDCi: Čas zrání
 
 
 
 
 
 

Ford Mondeo Kombi 2.2 TDCi: Čas zrání

již zítra na TipCars.com

Na co pozor u starší benzínové Hondy Accord?
nejčtenější články
1. Jaký je tříválec 1,2 HTP?
2. Volvo V40 nebo Ford Focus?
3. Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?
 
Nosný pilíř Fordových úspěchů ve střední třídě už má svá léta, jenže na novou generaci si podle všeho ještě nějaký pátek počkáme. Výrobce s modrým oválem však neskládá zbraně a brání se morálnímu zastarávání Mondea, seč mu síly a technologie stačí.
TESTY, 18.02.13 | 00:00
hodnocení článku 5.0 b / 2x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Ford Mondeo

"Důvěřuj, ale prověřuj", zní provařené moudro poukazující třeba také na to, že dokonalost již dokonalého je dána mimo jiné důsledným, opakujícím se prověřováním vysoké úrovně nastolených měřítek. Pohroužíme-li se z obecné roviny do divokých konkurenčních vod autoprůmyslu, potažmo střední třídy, je příhodným objektem takového průzkumu Ford Mondeo, v našem případě v rodinném balení kombi. Čtvrtá generace globálního nosníku Fordova výrobního programu se právě vynachází v ne zrovna záviděníhodné situaci netrpělivého čekání na nástupce, který už tu měl být – aktuální předpovědi ale hovoří až o roce 2014. Docela pěkná šlamastyka tohle šetření, co říkáte? Jenže ať si o něm myslíte cokoliv, tohle auto podobně jako Passat stále táhne a opravdu má něco do sebe - i proto si může Ford všechny ty zlomyslné odklady docela v klidu dovolit.

Ford Mondeo kombi 2.2Důvěrně známou tvář Mondea v duchu kinetického designu není nutné sáhodlouze představovat. Ač velký svými rozměry, působí "stejšn" díky množství oblin a výdutí docela kompaktním dojmem. Z boku nejlépe vynikne snaha konstruktérů o co nejlepší využití půdorysu auta ve jménu vnitřního prostoru, což je patrné především na hodně krátké kapotě. U leckterých kombíků následuje po uchlácholení estéta elegancí boků i přídě až nepříjemné procitnutí při pohledu na praktické pozadí. Ne tak u zadku Mondea, který za zbytkem auta v estetice nezaostává, víko zavazadlového prostoru si přitom svými rozměry uchovává příkladné možnosti pro nakládání rozměrnějších předmětů. Určitě líbivější než před faceliftem je "diodová" grafika zadních světel, v našem případě tu byly také dvě koncovky výfuku a výrazné křidélko nad zadním oknem.

Ford Mondeo kombi 2.2Současná generace Mondea už dávno není žádnou žhavou novinkou, utěšeně velkou porcí nadstandardní výbavy nejlepšího provedení Titanium X se ale snaží generační bolístky svým majitelům "pofoukat" a úspěšně se jí to daří. Není naším zvykem přepisovat tabulkové ceníky, ale některé položky u letitého auta střední třídy skutečně stojí za povšimnutí – co takhle dát si celkem v deseti stupních vyhřívané, respektive chlazené, kožené sedačky, nezávislé topení nebo aktivní podvozek? K tomu jsou tu samozřejmě poměrně běžné detaily jako adaptivní tempomat, vyhřívání předního okna a trysek ostřikovače (tyto funkce bych montoval do všech nových aut povinně), hlídač opuštění jízdního pruhu s vibrací do volantu, strážce mrtvého úhlu a mnoho dalších. Nikdy bych taky nevěřil, jak moc mě potěší plnohodnotná rezerva – holt časy se mění. Skvělý byl rovněž tlustý vysoký koberec nejen na podlaze, ale i jako výstelka ve dveřních přihrádkách. Oproti většině konkurence se ve Fordu i v nejnižší poloze sedadla sedí docela vysoko, zvykání na tuhle charakteristiku nám na oplátku zpříjemňovalo takřka ideální tvarování sedadel, trochu chyběla jen možnost prodloužení sedáku. Ford má tradičně o něco štíhlejší věnec multifunkčního volantu, který je alespoň Ford Mondeo kombi 2.2bohatě vypolstrovaný. Pozornost řidiče přitahují dva velké displeje. První z nich, zobrazující funkce navigace, hutně hrající audiosoustavy Sony a topení, najdete uprostřed masivního středového panelu, který už nikdy moc hodnotně vypadat nebude, jakkoliv v černém matu vypadá mnohem lépe než v někdejší stříbřence. Druhý, také docela velký, je hluboko zanořený mezi tachometrem a otáčkoměrem. Jeho grafika není špatná, proklikávání se nekonečnými menu při potřebě změnit nastavení některých systémů auta je ale zbytečně zdlouhavé. Prostorem na zadních sedadlech se Fordův velký kombík řadí k tomu nejlepšímu ve střední třídě (samozřejmě až za Superb) a kromě enormně vytáhlých basketbalistů si za sebou pohodlně sednou i dva urostlí čahouni. Ač Mondeo vyhlíží zvenku elegantním dojmem a nelze mu upřít ani jistý sportovní švih, není to na rozdíl od řady konkurentů v žádném případě na úkor velikosti zavazadelníku. Jeho snadno přístupných 542 litrů se spolu s Toyotou Avensis Wagon řadí za těžko překonatelného Superba combi (633 litrů). Sklopení sedadel do roviny pak přinese expanzi až na 1 733 litrů.

(+) spousta místa uvnitř i v zavazadelníku

(+) špičková výbava

(-) nekonečné menu informačního systému

(-) levněji působící středový panel

Ford Mondeo kombi 2.2Fordovy dieselové motory prodělaly za posledních dvacet let bouřlivý vývoj, který je posunul od lenivých dva trojek či nespolehlivých jedna osmiček turbo až k dnešním sofistikovaným common-railům řady Duratorq TDCi, které měly premiéru ve třetí generaci Mondea. Pod kapotou testovaného auta pracoval nejsilnější vznětový agregát, jaký si do Mondea můžete pořídit, a sice čtyřválec o zdvihovém objemu 2.2 litru, který v aktuální specifikaci dává mocných 147 kW výkonu. Impozantní točivý moment čítá poctivých 400 Nm, které energicky vyplňují pásmo mezi 1 750 – 2 750 otáčkami. Hluková izolace motoru je na velmi slušné úrovni a není rozdílu v tom, zda se motor probouzí po dlouhém spánku v desetistupňovém mrazu nebo po deseti minutách odstávky při jízdě na dovolenou. Po vibracích ani památky a také zvenku se ze strojovny line jen kultivované pochrochtávání. Obstojná byla spotřeba nafty, která v kombinaci vykazovala okolo sedmi litrů na sto, ve městě se vyšplhala k devítce. Mimo husté aglomerace se naopak bez větších problémů vejdete do šesti a tisícikilometrový dojezd není žádnou chimérou. Příjemně mě Ford Mondeo kombi 2.2překvapila pružnost motoru už od nejnižších otáček, kde TDCi nemá tendence "chcípat" jako mnozí konkurenti (s nepadáním otáček pod únosnou mez citelně pomáhá elektronika), nýbrž se po krátkém rozdýchání ochotně rozbíhá do otáček. Oproti starší modifikaci se 129 kW byly účinně potlačeny náznaky turboefektu okolo 2 000 otáček, takže přísun síly je velmi nenásilný, což na druhou stranu může mít za následek subjektivně méně dynamický pocit z jízdy. S velmi dobrým zátahem můžete počítat asi do 4 000 otáček, funkce overboost aktivovaná prošlápnutím plynu až na podlahu, nadopuje ke standardní porci točivého momentu dalších 20 Nm navíc. Na dnešní poměry byla nesmírně potěšující absence start-stopu. Bez výhrad bylo řazení šestistupňového manuálu, které je navzdory delším drahám řadicí páky obdivuhodně přesné a hladké. Převodovka si díky porci točivého momentu může dovolit ekonomicky dlouhé převody, aniž by tím trpěla dynamika přepravy.

(+) výkon a pružnost v celém otáčkovém spektru

(+) ideální zpřevodování

(+) kultivovanost

(+) malá spotřeba

Ford Mondeo kombi 2.2Jestli u Mondea něco nezestárlo, pak rozhodně výtečné jízdní vlastnosti, ba naopak – v tomhle důležitém směru uzrál velký Ford jako víno. Už jsem se zmínil o systému aktivního podvozku, který umí chování už tak dobrého základu rozfázovat do třech úrovní dle libosti řidiče (normal, comfort, sport), i když upřímně řečeno, zas tak velký rozdíl mezi jednotlivými stupni není. Nejsilnější kombi, ač skoro o dva metráky těžší než základní benzínová motorizace, nevykazovalo na silnici ani nejmenší známky nejistoty. Směrová stabilita v táhlých obloucích byla příkladná a problémy mu nedělaly ani prudší změny směru bez ohledu na velikost nákladu. Fyzikální hranice přilnavosti leží opravdu vysoko a pakliže se jí přeci jen podaří docílit, začne se Fordka předvídatelně sunout předními koly ven ze zatáčky, při větší zátěži pak celým bokem. Při snaze o Ford Mondeo kombi 2.2razantní výjezd ze zatáčky jsem občas zaznamenal jisté potíže s přenosem točivého momentu na vozovku, což spolehlivě signalizovala zběsile blikající kontrolka stabilizace. Navzdory obutým sedmnáctkám se Mondeo statečně vyrovnávalo s nástrahami českých silnic po těžké zimě a komfort posádky nebyl nijak dramaticky ohrožen ani na vyloženě mizerných cestách. Elektrické posilovače mi pro svůj nepřirozený charakter k srdci nikdy dvakrát nepřirostly, u Forda se ale jistého úspěchu přeci jen dosáhnout podařilo. Živá zpětná vazba i tuhost ve volantu přebíjejí negativa spíše delšího převodu řízení a směrová stabilita tak není ohrožena ani v hodně vysokých rychlostech.

(+) výborný kompromis mezi tuhostí a komfortem odpružení

(+) velmi dobrá stabilita za všech okolností

(-) horší trakce při razantní akceleraci

Ford Mondeo kombi 2.2Ford Mondeo s nejsilnějším dieselem a nejlepší výbavou nenastražil žádná negativní překvapení a s bohorovným klidem předložil řadu pádných argumentů, proč o něm i nadále hovořit jako o vážném uchazeči o sympatie náročných zákazníků. O tom koneckonců svědčí i jejich neutuchající zájem rekrutující se ze širokého spektra trhu. Velký kombík poslouží stejně dobře jako dopravní prostředek pro klidné kolébání se krajinou cestou k babičce, reprezentativní firemní kočár nebo (a to především) jako výkonný expres pro pohodlné přesuny na dlouhé vzdálenosti. Základních 802.990 Kč za testovanou verzi není málo, při vědomí nabízené kvality ve spojení s takřka "neprůstřelnou" porcí výbavy ale nejde ani v nejmenším o cifru zbytečně nadhodnocenou. Hledáte slabiny? Ano, Mondeo je stále jen předokolka a pod kapotou nenajdete žádný šestiválec - i to už je ale dneska spíš relativní problém. Pak už tu jsou jen ty detaily z kolonky "my dva a čas" jako je celkové morální zastarání modelu nebo třeba ne moc přehledné palubní systémy.hodnocení
brzdy
2
design
2
dílenské zpracování
1
dynamika motoru
2
jízdní komfort
1
ovladatelnost
1
prostornost
1
pružnost motoru
1
řazení
1
řízení
2
sedadla
1
spotřeba
2
výhled z vozu
2
zavazadelník
1
celkové hodnocení - průměr:
1.42
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
technický popis
karoserie
typkombi
rozměry a hmotnosti
délka (mm)4830
šířka (mm)1886 / 2078
výška (mm)1512 / 1548
rozvor (mm)2850
rozchod kol vpředu (mm)1579
rozchod kol vzadu (mm)1595
světlá výška (mm)102
provozní hmotnost (kg)1590
maximální hmotnost (kg)2275
počet míst (os.)5
objem zavazadlového prostoru (l)542 / 1733
motor
typvznětový
počet válců4
zdvihový objem (ccm)2179
max. výkon kw (k)/ot./min.147 (200) / 3.500
max. kroutící moment nm/ot./min.420-450 / 1.750 - 3.000
výkony
max. zrychlení (0-100km/h) s8,3
max. rychlost (km/h)225
spotřeba
město7,8
mimo město5,0
kombinovaná6,0
převodovka
typ převodovkymanuální
počet rychlostních stupňů6
palivová soustava
palivoNM
objem nádrže (l)70
přenos hnací síly
pohonpřední kol
zavěšení kol
vpředuMcPherson a spodní příčná ramena
vzaduvíceprvková náprava
brzdy
vpředukotoučové s vnitřním chlazením
vzadukotoučové
pneumatiky a ráfky
pneumatiky215/50 R17
cena
cena nejlevnější verze v základní motorizaci (kč)573.990,-
cena testovaného vozu bez příplatkové výbavy (kč)912.790,-
   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
v této diskuzi zatím není žádný příspěvek
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Volkswagen Golf Variant 1.5 TSI DSG: další hřebíček do rakve dieselů

16.října 2017
Jednou z hlavních inovací faceliftovaného Volkswagenu Golf je zcela nový benzinový motor 1.5 TSI EVO s technologií vypínání válců. Nakolik je tato funkce přínosná, jsme zjišťovali v kombi Variant ve spojení s automatem DSG.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 353) | komentářů (0) otevřít článek...

Nissan X-Trail 2.0 dCi - lehké retuše

9.října 2017
Po třech letech tu máme faceliftovaný model, u kterého je inovací jen pomálu. Ono vlastně ani nebylo moc co zlepšovat, X-Trail je totiž nejprodávanějším SUV na světě.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (778) | komentářů (0) otevřít článek...

BMW M760iL xDrive: Ať si v Bruselu trhnou nohou

2.října 2017
Automobilky se mohou přetrhnout, aby vyhověly nařízení o snižování emisí oxidu uhličitého, které vede ke snižování počtu válců a objemu. Pořád tu jsou ale výrobci, kteří se nebojí a pořád umějí postavit motorový klenot v podobě dvanáctiválce. Kdo ví, zda to není naposled…
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 681) | komentářů (3) otevřít článek...

Seat Leon Cupra - výkonu není nikdy dost

25.září 2017
Tenhle Seat je nejvýkonnějším modelem, který kdy sjel z výrobní linky. Po poslední faceliftu má totiž rovných 300 koní. Projeli jsme verzi ST s pohonem předních kol a manuální převodovkou.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (924) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 DSG - v plné parádě

18.září 2017
Má nejvýkonnější diesel v nabídce, sedm míst a s řadou příplatků se cena pohybuje kolem 1,3 milionu korun. Tenhle Kodiaq není pro každého. Tak pro koho?
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (1 708) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Octavia RS TDI - čtyři rychlé oči

11.září 2017
V porovnání s benzínovým RS je to dieselové těžší, pomalejší a dražší. Má ale také své přednosti.
hodnocení: 2.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 379) | komentářů (0) otevřít článek...

Volkswagen Arteon 2.0 BiTDI: Passat pro vyvolené

4.září 2017
Nástupce modelu CC sice technicky vychází z Passatu, pod odvážně střiženým kabátem by ale tento konzervativní model asi hledal jen málokdo. Za volantem vrcholné naftové verze jsme zjišťovali, nakolik ospravedlnitelná je asi o 180 000 tisíc vyšší cena.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 040) | komentářů (1) otevřít článek...

Opel Insignia 2.0 Turbo 4x4: kde ty koně jsou?

28.sprna 2017
Nová generace Opelu Insignia má ve své nabídce motorů dvoulitrové turbo s 260 koňmi a pohonem všech kol. Jenže místo adrenalinu se dostavilo rozčarování. Přitom samotné auto má rozhodně co nabídnout.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 238) | komentářů (1) otevřít článek...

Ford Fiesta 1,0 EcoBoost – skvělá, ale zatím drahá

21.sprna 2017
Fiesta ve své osmé generaci výborně jezdí, dobře vypadá a momentálně stojí víc než větší Focus. Vyplatí se si připlatit? To jsme zjišťovali při našem pravidelném redakčním testu.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (1 212) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Tipo kombi 1,4 T-Jet: na pohodu

14.sprna 2017
V dubnu tohoto roku jsem mohl otestovat Tipo hatchback s naftovou šestnáctistovkou. Na druhý pokus jsem naopak zvolil kombík s benzínovým motorem.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 875) | komentářů (8) otevřít článek...

Test BMW M3 M Competition: Zlatá bestie

7.sprna 2017
Při pohledu na toto BMW M3 si říkám, že je skoro škoda zaplnit tento prostor nějakými slovy. Že by bylo lepší dát jenom velké fotky. Protože tohle auto žádné dlouhé komentáře nepotřebuje. Je to prostě M3, a ta už z principu nemůže být špatná.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 158) | komentářů (0) otevřít článek...

Opel Insignia - na druhý pokus mnohem lépe

31.července 2017
Nová generace Insignie by měla být téměř ve všech parametrech lepší než předchůdce. Pojďme to zjistit v našem redakčním testu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 695) | komentářů (0) otevřít článek...

Renault Koleos - největší z rodu

24.července 2017
Druhá generace Renaultu Koleos nedávno vstoupila na trh. K testu jsme si vybrali vznětový dvoulitr s pohonem všech kol.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 453) | komentářů (0) otevřít článek...

Test Dacia Logan MCV Stepway Outdoor: rumunský Scout

17.července 2017
Při prvním setkání s oplastovanou verzí Dacie Logan MCV ve verzi Stepway Outdoor jsem na ni zíral doslova s otevřenou pusou. Tohle že je Dacia? A nebyl jsem zdaleka sám, komu se tohle auto vzhledově zamlouvalo.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (4 830) | komentářů (12) otevřít článek...

Test kloubového autobusu Scania: když chceš vyjet, musíš si dýchnout

10.července 2017
Krátce jsme si vyzkoušeli městský nízkopodlažní kloubový autobus Scania Citywide s pohonem na CNG. Jelikož šlo o autobus přihlášený ve Švédsku, byl vybavený jednou specialitou, kvůli které jsme se málem ani nerozjeli.
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (929) | komentářů (0) otevřít článek...

Citroën C-Elysée 1,6 VTi - jiný, přesto stejný

3.července 2017
Sedan s benzínovou šestnáctistovkou a automatem? Na první pohled se může zdát, že tato kombinace zůstane v Česku na ocet. Přesto má modernizovaný model co nabídnout.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 275) | komentářů (0) otevřít článek...

Mazda 6 Wagon 2.2 Skyactiv-D: hlukový kontrast

26.června 2017
Mazda 6 má asi nejtišší naftový čtyřválec na trhu, kvůli kterému ale za jízdy vynikají jiné ruchy. Pořád je to ale nejlépe jezdící neprémiové kombi střední třídy, které by mělo díky nové funkci G-Vectoring jezdit ještě lépe. Jde to ještě vůbec?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (2 390) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Octavia Combi 1,6 TDI DSG v redakčním testu

19.června 2017
Nedávno jsme na TipCars otestovali faceliftovaný hatchback se zážehovou 1,4 TSI a šestistupňovým manuálem. Tentokrát prověříme kombíka s dieselovou šestnáctistovku, výkonem 85 kW a sedmistupňovým automatem.
hodnocení: 4.2 b. (5x) | sekce: testy | počet přečtení (2 307) | komentářů (6) otevřít článek...

BMW 530d xDrive v testu: Mnichov vrací drtivý úder

12.června 2017
Sedmá generace sedanu BMW 5 (G30) dostala většinu technických fines z větší řady sedm, vypadá jako sedmička, ale jezdí ještě lépe. Její základní naftový šestiválec navíc dává pořádnou facku downsizingu. Vysvětlíme proč.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (2 219) | komentářů (0) otevřít článek...

Renault Clio Grandtour 1,5 dCi - omlazený spořílek

5.června 2017
V Renaultu usoudili, že je nejvyšší čas Clio faceliftovat. Přidali tedy pár kosmetických změn, nový motor a lepší výbavu. Pojďme se společně podívat na výsledek.
hodnocení: 3.3 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (1 417) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaguar F-Pace: první velká

29.května 2017
Model F-Pace je první SUV této britské značky, které se v rukou indického vlastníka docela daří. Je obdivuhodně krásné, skvělé jezdí, ale s jednou věcí jsem se smířit nedokázal.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 483) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Octavia 1.4 TSI - svižně s rozumnou spotřebou?

22.května 2017
Výrobce dostal ze čtrnáctistovky 110 kilowat, přičemž u nové Octavie slibuje kombinovanou spotřebu 5,2 litru na 100 kilometrů. Jaká je realita?
hodnocení: 4.3 b. (4x) | sekce: testy | počet přečtení (7 193) | komentářů (17) otevřít článek...

Nový Volkswagen Crafter: zasloužený titul

15.května 2017
Třetí generace oblíbené dodávky, která vznikla již bez spolupráce s Mercedesem, se pyšní oceněním mezinárodní Van of the Year 2017 a podle našich je držitelem tohoto ocenění naprosto oprávněně.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 157) | komentářů (0) otevřít článek...

Kia Rio 1,25 CVVT: i základ potěší

1.května 2017
Začíná na necelých 280 tis. korunách a za tuto cenu nabídne agilní dvanáctistovku známou z přechozí generace i velký zavazadlový prostor. A to není zdaleka vše.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 825) | komentářů (0) otevřít článek...

Alfa Romeo Giulia: souboj rozumu a citu

24.dubna 2017
Jen rychlost a krása k úspěchu nestačí. Alfa Romeo se s modelem Giulia opět snaží dostat na výsluní prémiového segmentu. Jenže i přes nadšené reakce novinářů její prodeje alespoň u nás nijak neoslňují. Za volantem vrcholné naftové verze s automatem jsme zjišťovali, co je za tím.
hodnocení: 3.8 b. (4x) | sekce: testy | počet přečtení (2 096) | komentářů (0) otevřít článek...

VW Golf Variant - pan dokonalý

17.dubna 2017
Volkswagen Golf prošel modernizací, která mezi kompakty přinesla revoluční technické novinky. Spíš než ovládání gesty ale běžného Čecha zaujme možnost spojit 2.0 TDI 110 kW se sedmistupňovým automatem. Jak to funguje, jsme vyzkoušeli v kombi Variant.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (3 021) | komentářů (1) otevřít článek...

Honda Civic 1,0 VTEC - nová generace boduje prostorností a podvozkem

10.dubna 2017
Novinka postavená na zcela nové platformě s víceprvkovou zadní nápravou a agresivním kukučem se začala prodávat i v ČR. K testu jsme si vzali verzi s benzínovým litrovým tříválcem o výkonu 95 kW.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 847) | komentářů (4) otevřít článek...

Fiat Tipo: kde jste, srdcaři?

3.dubna 2017
Je prostorné, komfortní a má výborný poměr ceny a přidané hodnoty. Bude to ale stačit? Otestovali jsme nové Tipo s naftovou šestnáctistovkou.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (5 264) | komentářů (31) otevřít článek...

Audi Q5: Jistota, kterou očekáváte

27.března 2017
Druhá generace Q5 je přesně taková, jak jsem očekával. Technicky vytříbená, špičkově zpracovaná, skvěle jezdící, ale tak trochu chladná, bez emocí. Vyzkoušeli jsme nejoblíbenější verzi s 2.0 TDI 140 kW, novým pohonem všech kol quattro ultra a vzduchovým pérováním.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 811) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota Proace: do třetice všeho dobrého

23.března 2017
Jako poslední z užitkových trojčat jsme vyzkoušeli tu od Toyoty. Vedle designu se od ostatních liší designem, označením některých verzí, příznivější cenou, ale také zatím omezenou nabídkou výbav a motorů. Vyzkoušeli jsme plechovou verzi s prostředním rozvorem a motorem 1.6 D-4D.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 001) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota C-HR 1.2 Turbo: dospělí ji zbožňují a děti nenávidí

20.března 2017
Kompaktní crossover od Toyoty asi způsobí v rodinách nejeden problém, tedy pokud v něm hodláte častěji převážet děti. Hrozí totiž, že z nich uděláte závisláky na tabletu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 564) | komentářů (1) otevřít článek...

MINI Cooper SD Countryman - je větší než si myslíte

13.března 2017
Tohle Mini je zatím největším modelem v historii značky. Aktuální generace dostala nové motory i převodovky a díky pohonu na všechny čtyři kola s ním můžete vyrazit i do lehčího terénu. Otestovali jsme naftový dvoulitr s automatickou převodovkou.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 098) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 5008 2.0 BlueHDI - Kodiaqu po krku?

6.března 2017
Peugeot se toho nebojí. Poslední dobou chrlí novinku za novinkou a když se rozhodl představit novou generaci modelu 5008, za hlavního konkurenta označil Škodu Kodiaq.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (2 088) | komentářů (0) otevřít článek...

Test: Kia Optima SW 2,0 T-GDI GT

27.února 2017
Sportovně střižené provedení s názvem GT má pod kapotou přeplňovaný dvoulitr v benzínu s výkonem 180 kW. Jak na nás auto po týdenním používání zapůsobilo?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 873) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Edge - kus Ameriky

21.února 2017
V záplavě líbivých uhlazených SUV působí Ford Edge hodně chlapácky. Jeho ostře řezané tvary umocňují jeho už tak dost statnou postavu. Má šanci prorazit jen se čtyřválci a cenovkou přes milion korun? Vyzkoušeli jsme verzi Sport s dvouturbovým turbodieslem a automatem.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 791) | komentářů (0) otevřít článek...

Audi Q2: Něco jako SUV

20.února 2017
Vozy SUV jsou extrémně módní. Vždyť každé čtvrté auto prodané v roce 2016 v Evropě bylo SUV. A tak Audi jede na vlně a představuje další a další taková auta. To nejmenší z nabídky je Q2. Je to ale ještě vůbec SUV?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 172) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Kuga 2.0 TDCi ST Line – pro pohodovou jízdu

13.února 2017
Faceliftovaná Kuga ve své druhé generaci se konečně dostala do prodeje. Vyzkoušeli jsme ji s nejsilnějším dieselem a pohonem všech kol.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (2 453) | komentářů (1) otevřít článek...

Test Renault Mégane kombi 1.5 - plebejský původ

6.února 2017
Vozy modelové řady Mégane za úspěch vždy vděčily lákavé kombinaci rozumné ceny a praktických vlastností. Platí to i pro stávající kombík, který jsme vyzkoušeli se středním naftovým motorem.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 897) | komentářů (3) otevřít článek...

Nový Hyundai i30: čím nás překvapil?

31.ledna 2017
Už nějakou dobu se nás snaží televizní reklamní spot na nový Hyundai i30 přesvědčit, že má tohle auto vyráběné v Nošovicích silný sportovní charakter. Po prvních kilometrech za volantem v okolí španělské Malagy už víme, v čem tkví jeho skutečná kvalita.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (3 505) | komentářů (0) otevřít článek...

Citroën C3: zmenšený Cactus

30.ledna 2017
Novinky spojuje originální vzhled s prostorným interiérem, velkým zavazadelníkem a nezáludným chováním na silnici. Ne všechno se ale povedlo na výbornou.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 357) | komentářů (0) otevřít článek...

Testovali jsme BMW 7 aneb šest plus čtyři, rovná se osm

23.ledna 2017
Ne, nechceme vás zkoušet z jednoduché matematiky. Jen jsme chtěli poukázat na skutečnost, že jsme vyzkoušeli zcela nový vznětový šestiválec BMW vybavený čtyřmi turbodmychadly, který jako první dostala nová řada 7. Ten má totiž nabídnout požitek osmiválce.
hodnocení: 3.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (2 499) | komentářů (5) otevřít článek...

Kia Niro - hybridní crossover potěší hlavně ve městě

16.ledna 2017
Chcete větší prostorné auto, s kterým budete jezdit hlavně po městě a jeho okolí? Zvažte hybridní novinku Kia Niro.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (4 237) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota C-HR 1,8 Hybrid – mimozemšťan

9.ledna 2017
Tenhle japonský crossover jako by do segmentu menších SUV spadl z nebe. Výrazný design doplňuje stylový interiér i vyvážené jízdní vlastnosti.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (3 084) | komentářů (0) otevřít článek...

Audi SQ7: nejlepší jízda roku 2016

2.ledna 2017
Letos jsem vyzkoušel řadu rychlých a úžasných sportovních aut. Paradoxně to nejlepší svezení jsem ale zažil ve velkém SUV s dieselovým motorem. Že jsem se zbláznil? Ne, protože 4.0 V8 TDI s elektrickým kompresorem je skutečný zázrak techniky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 578) | komentářů (1) otevřít článek...

BMW 540i - tohle auto chceme za rok pod stromeček

27.prosince 2016
Přání z titulku máme od té doby, kdy jsme mohli vyzkoušet zcela novou generaci pětkového BMW s třílitrovým šestiválcem a pohonem zadních kol.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (3 321) | komentářů (5) otevřít článek...

BMW 330e iPerformance: plug-in hybrid z Mnichova

19.prosince 2016
Potěší dynamikou, kvůli nižší spotřebě si ho ale asi nekoupíte. Přeplňovaný čtyřválec s elektromotorem pod kapotou trojkového sedanu sice nabízí dynamiku šestiválce, ve výsledku je ale dražší a ne o moc úspornější než čistokrevné 330i. Navíc má hybrid kvůli malé nádrži dojezd, který asi bude po čase vadit.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (2 323) | komentářů (102) otevřít článek...

Seat Leon 1.0 TSI - tříválec překvapil

12.prosince 2016
Sto patnáct koní umí Leon dostat na stovku za 9,5 sekundy. S lehkou nohou budete jezdit za pět litrů.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (2 549) | komentářů (0) otevřít článek...

Test Seatu Ateca: Je to opravdu tak dobré auto?

5.prosince 2016
Seat nestíhá vyrábět nový model Ateca. Jak se lidem zalíbil? I v ČR je po tomhle autě sháňka a dodací lhůty jsou přízračné. Proč? Je to tak dobré SUV? Nebo dokonce – je to nejlepší SUV v dané třídě, jak jsme už zaslechli?
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (5 392) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Focus 1.5 EcoBoost ST-Line: mimikry

28.listopadu 2016
Toužíte po Focusu ST a nemáte na něj peníze? Pokud vám nevadí, že máte pod kapotou benzinovou nebo naftovou patnáctistovku, ale hlavně když tak vypadá, můžete sáhnout po optickém paketu ST-Line. My jsme vyzkoušeli EcoBoost.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (4 049) | komentářů (0) otevřít článek...

BMW X4 - menší brácha mafiána

23.listopadu 2016
Úspěch většího modelu X6, který se prodává již ve druhé generaci, utvrdil marketingové stratégy v Mnichově, že je třeba kout železo, dokud je žhavé a zaplnit veškeré mezery na trhu. Proto přišel s dalším kupé postaveným na bázi SUV, modelem X4.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 517) | komentářů (0) otevřít článek...
 
/ 21 (1014)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Ford Mondeo ...