Ford Mondeo kombi 1.6 TDCi ECOnetic - Sbohem a šáteček
 
 
 
 
 
 

Ford Mondeo kombi 1.6 TDCi ECOnetic - Sbohem a šáteček

již zítra na TipCars.com

S jakým motorem koupit Renault Clio II?
nejčtenější články
1. Jaký vybrat diesel pro Škodu Octavii III?
2. Toyota Previa - nejspolehlivější rodinná ojetina do 200 tis. Kč?
3. S jakým benzínem koupit Giuliettu?
 
Řekněte mondeu „pápá“! Na dveře už (konečně) klepe nová generace. Jelikož jsme měli mondeo už pěkně dávno, vzali jsme si ho do testu, abychom věděli, jestli se stále vyplatí pro koupi (stará generace by mohla mít nějakou tu slušnou slevičku) a abychom měli srovnání s novou generací.
TESTY, 18.08.14 | 00:00
hodnocení článku 3.5 b / 6x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Ford Mondeo

Co napsat o mondeu. Snad všechno už bylo řečeno. Je to obehraná písnička. Ale já propadl kouzlu starých desek, a tak si všechno společně pořádně zopakujeme.

Velikost
Mondeo není žádný drobek. Jestli chcete menší auto, se kterým by manželka v pohodě zaparkovala, tak po něm nepokukujte. Tohle je auto opravdu velké. Je přes 4,8 metru dlouhé (budeme mluvit o kombi, které jsme měli v testu), široké 1,9 metru, ale to jen bez zrcátek. S nimi překoná dva metry. Důležitým údajem je také průměr otáčení větší než 12 metrů. Takže žádný obratný kolibřík. Ale je to stále lepší než třeba Volvo. Obří rozměry nejdou ruku v ruce se světlou výškou. Ta standardní je někde lehce nad jedenácti centimetry a naše verze ECOnetic, která musí mít co nejmenší odpor vzduchu, je ještě o kus níž. Rozbitá polňačka na chatu tak dá autu pořádně nažrat trávy a místy třeba i hlíny.

Prostornost
Jenže jestli chcete opravdu prostorné auto, mondeo je to pravé. Právě prostornost nás bude v nové generaci zajímat nejvíc, protože ta současná má jednu ohromnou výhodu – vnitřní šířku. Modleme se, aby Ford mezigeneračně neprohospodařil tuhle výhodu stejně, jak je tomu u nového focusu.
Ford Mondeo 1.6 TDCi ECOnetic Titanium Plus 
Nejužší místo na zadních sedadlech napříč - 132,5 cm
Naše testované mondeo má v oblasti loktů na zadních sedadlech fantastických 132,5 cm. To znamená, že se sem vejdou tři dětské sedačky vedle sebe! Kdo má tři děti, ví, jak je obtížné pro ně sehnat auto. Většinou se musí sahat už do velkých MPV, a to už je jiná cenová kategorie.Stejně jako v oblasti loktů vzadu, je hodně místa i vepředu (nejužší místo mezi dveřmi má 132 cm). Dost místa je na všech sedadlech na kolena, na hlavu (vzadu mých 190 cm má velmi solidní rezervu – nad sedákem je totiž 96 cm). A kufr? Třebaže není tak hluboký jako u octavie, je hodně dlouhý. 118 cm v normálu a po sklopení sedadel může mít skoro dva metry. Naše auto mělo jen kit na opravu pneumatiky, který byl zasazen do polystyrenové vycpávky pro náhradní kolo. Popravdě řečeno, dovedli bychom si představit lepší využití tohoto prostoru.

Design
O tom, jestli je auto zastaralé po vizuální stránce, nebo je stále moderní, se s nikým nebudeme přít. Tohle je věc osobního vkusu. Ford se snažil udržet tohle auto při životě dost dlouho svým váháním s uvedením nové generace, že můžeme souhlasit s odpůrci designu. Také ale můžeme souhlasit s příznivci, kteří podotknou, že design vozu je nestárnoucí a na to, kolik je autu let a kolik dostalo jen vágních faceliftů, mu to stále sluší.
Ford Mondeo 1.6 TDCi ECOnetic Titanium Plus 
Zvětšení šedivých ploch na přístrojovce vzhledu jen pomohlo
To o interiéru je třeba se zmínit víc. Ford vyslyšel nářky uživatelů, kteří nedokázali přečíst na stříbrných knoflících ovládacího panelu ani jednu ikonku. A tak stříbrná barva opustila přístrojovku a je to jen k dobru věci. Bohužel se zub času zakousl do ovládání a command centre ovládaný tlačítky na volantu je poněkud přežitek. Proklikávání v hromadě nabídek je úmorné a odpoutává pozornost víc než rozečtená kniha. Navíc velký displej mezi rychloměrem a otáčkoměrem by mohl mít dispozice na to, aby zobrazoval alespoň navigační údaje… No, ale když navigace nefunguje tak, jak má… Bohužel jsem na svých cestách nejednou našel místo, kde byly navigační údaje nedostatečné. Navíc dotykový displej by se měl spíš nazývat displejem vyklepávaným, protože nic jiného než silnější úder na displej neprobudilo většinu ikonek.

Motor
V tomhle voze pracovala šestnáctistovka o objemu 1,6 litru, která spaluje naftu. Přídomek ECOnetic pak ukazuje, že je zaměřena na spotřebu a ekologii. Výkon 85 kW na automobil této velikosti stačí. Tedy alespoň by stačit měl. Je na poklidné ježdění. Nic velkého. Žádné velké sprinty nečekejte. Zrychlit můžete (točivý moment má 270 Nm v rozmezí 1 500 – 2 250 ot./min s možností overboostu), ale žádná raketa to není. Zrychlovat tedy raději s rozmyslem. Už tabulková hodnota 12,1 s při zrychlení na stovku není žádná velká pecka.

Delší rozsah převodů je občas na škodu Navíc nohu autu do cesty nastavuje ekologie a Ford přes ni každou chvíli klopýtne. Dnešní normy emisních limitů nenechávají výrobcům moc prostoru na to, co jsme zažívali dříve s akceleračními pumpičkami v karburátorech – plný kotel, saze od výfuku, ale prudké zrychlení. Startovat z klidu pod plným plynem prakticky nejde. Auto se začne dusit a elektronika nechá všechno se pomaličku rozhoupat. Mají to dnes skoro všechna moderní auta s „ekologickými“ motory, zvláště ty s turbem. A Ford Mondeo není výjimkou. Navíc se tu potkává motor s převodovkou s dlouhými stupni a zkráceným stálým převodem 1:3,69 místo standardních 1:4,06. Takže kopečky, které ve staré Škodě Fabia Combi 1.4 dávám s přehledem na čtyřku, tady chytá mondeo na ten samý stupeň jen tak tak a někdy je třeba i podřadit. Šestka je vyloženě na dálnici (při 130 km/h točí motor lehce nad 2 000 ot./min), pětka se čtyřkou na okresky a zbylé stupně do města. Velká výtka směřuje k zelené šipce, ukazující možnost přeřazení nahoru. Držet se jejích pokynů znamená jezdit neustále v úrovni mezi 1 200-1 400 ot./min, kde celé auto vibruje jak stará Tatramatka.

Probudit ho nejde tak snadno. Právě ekologické omezování plynu a nedostatečný tlak v turbu způsobuje, že vymotat se od 1 200 přes 1 600 ot./min trvá celou věčnost. Je tedy lepší jezdit podle citu s úrovní otáček nad 1 600 ot./min.


Podvozek
Na šestnáctipalcových ráfcích byly navlečeny celkem vysoké ekologické pneumatiky Michelin s nízkým valivým odporem. Na rozměry 215/60 R16 se zdálo, že pružení je až příliš tvrdé. Pneumatikami nebo velkými ráfky to být nemohlo. Jediné logické vysvětlení přitvrzení podvozku je v tom, že verze ECOnetic jsou o něco nižší, tudíž k úpravám muselo nutně dojít. Ale nečekejte, že by Ford Mondeo vyrazil posádce zuby. Stále je to auto s příkladnými jízdními vlastnostmi, které se skvostně řídí. Je to auto, které poslouchá řidiče a ten nemusí poslouchat auto. Společně s Mazdou 6 je to poslední mohykán této kategorie, který dokáže zprostředkovat i pocit radosti z jízdy. I velké kombi plně naložené dokáže v zatáčkách krásně tlačit do stopy a vyjíždět z ní bez ztráty kytičky. I kdyby novou generaci nechali se stejným podvozkem, byli bychom rádi. Jenže asi přijde elektrický posilovač a je to, víte kde…

Spotřeba
Nenechal jsem se vláčet nesmysly z prospektů a dopředu se nepodíval, jaká by měla být tabulková hodnota spotřeby. Ty jsem si našel až posléze. Začnu tedy tím, co jsem sám naměřil. Prvních několik desítek kilometrů, kterými jsem pracovně obkroužil prázdninově vylidněnou Prahu po Barrandovském kopci > Jižní spojce > Průmyslové > Chlumecké > Pražském okruhu až zpátky na Barrandov, ukázalo na počítači průměrnou spotřebu neskutečných 4,2 l na 100 km. Dolní čelist jsem si musel po přečtení opřít o volant, aby mi tolik nepadala. Následovala několikanásobná jízda skrz Prahu přes centrum kolem muzea. Tady už šplhá průměrná spotřeba na 5,2 l. Svoji práci tu hrdě představuje Stop/Start systém, který mě ale neustále vnukává myšlenku, co se stane s turbem, které vytlačí tohle nemalé auto do velkého kopce Barrandova, aby na posledních světlech u Slivence zastavilo a přestalo se na dvě minuty mazat, protože zrovna řidič chytnul červenou. No, snad to mají u Fordu vyřešeno.

Ale všechny tyhle hodnoty jsou jen s mojí osobou. Prázdné auto. Co se stane, když auto bude plné? Do auta tedy putuje dětská sedačka, do ní můj syn, manželka vedle něj a v kufru v krabici zabalená velká robotická sekačka, jídlo, náhradní oblečení pro děcko. A je to tady. Neduhy, které jsem popisoval výš, se tady projevují v plné nahotě. Najednou si auto občas i chcípne, protože prostě nepřijalo můj požadavek na sešlápnutí plynu jako adekvátní a rozjet se do kopce na výpary prostě nestačí.

Pak následovala cesta po D8, trocha kopců Českého středohoří, cesta zpátky a výsledek… 5,8 l na 100 km. Srovnejme si to s tabulkou – město 4,8 l, mimo město 3,8 l a kombinace 4,2 l na 100 km. Sami vidíte, že přiblížit se hodnotám nešlo ani na dostřel. Přesto uznávám, že naměřená spotřeba je vzhledem k zatížení a trati velmi pěkná. Na to, že provozní hmotnost auta je 1,5 tuny, já mu přidal další metrák a spoustu ještě rodina, pak musím smeknout.

Jen kdyby do řízení nekecala tolik ta ekologie, oželil bych klidně o dvě deci vyšší spotřebu.


Cena
A teď dotaz nejzásadnější. Vyplatí se koupit si dosluhující mondeo? Začnu s cenou. Ta základní u tohoto vozu je 499.990 Kč. Ale to je liftback s benzínem. Náš kombi s naftovou šestnáctistovkou startuje na nemalých 700.690 Kč. Výbava na přání, jako je vyhřívané čelní sklo, tempomat, automatické přepínání dálkových světel, automatické stěrače, vyhřívaná všechna sedadla, hromada bezpečnostních systémů nebo modrá metalíza, je za 59.200 Kč. Celkem tedy 759.890 Kč.

S takovouhle cenovkou váháme, zda doporučit ke koupi, či ne. Jenže auto je to vybavené komplet. Nic nechybí. Klidně bychom i oželeli některé libůstky, jako hlídač vyjetí z jízdního pruhu, navigaci… Takže kdyby byla nějaká vhodná slevička při konci života této generace s vědomím, že Ford zveřejnil ceny nového mondea v Německu, kde jsou prakticky stejné jako u Volkswagenu Passat (tedy vysoké), pak jednoznačně ano. Za tuhle virtuální slevu dostanete auto, které málo žere, je extrémně prostorné, je pohodlné a je radost ho řídit. Ukažte mi takové druhé z francouzské nebo japonské provenience.

Já bych ale nakonec asi přece jen sáhnul po dvoulitru, který je dokonce levnější. Možná, že i ta spotřeba by byla s chladnou hlavou velmi podobná.

Hodnocení:

+ Jedno z nejprostornějších aut na trhu, hlavně do šířky

+ Výborné jízdní vlastnosti

+ Kvalita

- Motor příliš dbá na ekologii

- Už hodně starý model

- Vyšší cenahodnocení
brzdy
2
design
3
dílenské zpracování
1
dynamika motoru
3
jízdní komfort
2
ovladatelnost
2
prostornost
1
pružnost motoru
3
řazení
1
řízení
1
sedadla
1
spotřeba
2
výhled z vozu
3
zavazadelník
3
celkové hodnocení - průměr:
2
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
3D prezentace
technický popis
karoserie
typkombi
rozměry a hmotnosti
délka (mm)4 950
šířka (mm)2 092
výška (mm)1 742
rozvor (mm)2 850
provozní hmotnost (kg)1 505
maximální hmotnost (kg)2 265
počet míst (os.)5
minimální poloměr otáčení (m)6
objem zavazadlového prostoru (l)549/1740
motor
typvznětový
počet válců4
zdvihový objem (ccm)1 596
max. výkon kw (k)/ot./min.85 (115) / 4 000
max. kroutící moment nm/ot./min.270/1 500
výkony
max. zrychlení (0-100km/h) s12,1
max. rychlost (km/h)185
spotřeba
město4,8
mimo město3,8
kombinovaná4,2
co2 (g/km)109
převodovka
typ převodovkymanuální
počet rychlostních stupňů6
palivová soustava
palivonafta
objem nádrže (l)70
cena
cena nejlevnější verze v základní motorizaci (kč)499.900
cena testovaného vozu bez příplatkové výbavy (kč)700.690
cena příplatkové výbavy (kč)59.200
celková cena testovaného vozu (kč)759.890
   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
Petr S - 19.08.2014 21:24 
Ad Mondeo je možné sehnat v akci s 2,0 TDCi okolo 650 tisíc ve výbavě titanium... co má recenzované auto vlastně za výbavu, že slabá 1,6tka stojí 760 tisíc? Ještě něco lepšího než titanium?
Pavlik - 19.08.2014 21:54 
Petr S napsal:
Ad Mondeo je možné sehnat v akci s 2,0 TDCi okolo 650 tisíc ve výbavě titanium... co má recenzované auto vlastně za výbavu, že slabá 1,6tka stojí 760 tisíc? Ještě něco lepšího než titanium?


Pokud vím, tak Ford má ještě vyšší verzi než Titanium a to Titanium X. Nicméně v cenách teď mají v rámci "výprodeje" mondea a focuse docela binec, protože třeba právě "akční" 2,0 TDCi 103kw v Titaniu stojí o dost méně než 1,6 TDCi v nižší výbavě Trend.
Ne321 - 20.08.2014 10:22 
Petr S napsal:
Ad Mondeo je možné sehnat v akci s 2,0 TDCi okolo 650 tisíc ve výbavě titanium... co má recenzované auto vlastně za výbavu, že slabá 1,6tka stojí 760 tisíc? Ještě něco lepšího než titanium?


V podstate cokoliv je lepsi nez Titanium, Titanium je v dnesni dobe skoro zakladni vybava, tedy krome tech uplnych akcnich zakladu, ale to uz jsou opravdu extremni holatka nehodna stredni tridy.
Zdeny60 - 20.08.2014 11:26 
Pavlik napsal:
Zdeny60 napsal:
Pavlik napsal:
Zdeny60 napsal:
Legacy nebou Outback s boxer-dýzlem. Cena srovnatelná, pořádný 2litr se stejnou spotřebou jako nějaká 1,6ekocosi, jen s tím rozdílem, že ten 2litr ti nebude na křižovatce při rozjezdu chcípat. K tomu připočti pohon 4x4 a máš kandidáta ještě lepšího.
Když pominu, že legasy je o dost dražší a outback o hodně dražší, tak subaru diesel je šunt. V rodině jedno legasy combi diesel bylo (ročník 2008, koupeno nové) a po 150 tisících km byl motor v roce 2012 odepsán jako neopravitelný. Přitom poctivě servisované auto se kterým řidič slušně zacházel - i podle vyjádření servismanů ze subaru je 2,0 boxer diesel propadák v trvanlivosti.
Zaspal jsi dobu. Problém byl do roku 2010, kde byl skutečně problém s ložiskem kliky na straně převodovky. To byla fatální závada a měnil se blok na záruku. V roce 2010 byl tento problém odstraněn a stejně tak byl upraven i spojkový set. Dnes si na problémy se spojkou nikdo už nestěžuje, klikovka resp. její uložení vyřešeno, zrovna tak, jako regenerace DPF. Jinak jestli jsi nepostřehnul, bavíme se o autě (Mondeo) MY 2015, tak nevím, proč meleš o Subaru z roku 2008. Zkus se podívat na současný stav a změníš názor. Dnes máš hromady boxer dýzlů s 200+tkm a nemají problém a to dokonce ani s DPF. Jinak když chceš hovořit o propadáku, pak nezapoměň zmínit ještě produkci das Auto, to mají problémů dost a to nejen v dýzlu, ale zejména v benzínu, kde dodnes nezvládli řetězový rozvody a museli se vrátit k řemenům. Jinak k tomu, že ti označili motor jako neopravitelný, tak se domnívám, že šlo a malamuty, kteří nevědí, co ajak - GO boxer dýzla vyjde na cca 50-70tCZK a máš nový motor, ovšem musí jízt o první motory 2008-2010. Ty novější už tímto fakticky netrpí.
"Neopravitelný" motor v případě toho auta o kterém jsem psal znamenal neekonomická oprava ve vztahu k zůstatkové ceně auta. Každopádně tahle konkrétní zkušenost velmi otřásla mou důvěrou ve značku subaru a poslední profláknuté fatální problémy motorů 2,5 mou nedůvěru jen prohloubily. Jinak trvám na tom, že subaru legasy i outback jsou podstatně dražší než současné dosluhující mondeo - to je možné sehnat v akci s 2,0 TDCi okolo 650 tisíc ve výbavě titanium, tomu subaru konkurovat nemůže ani náhodou. PS: koncernové motory jsou kapitolou samou o sobě a nezasluhují si ani komentář .


Tak předně, znovu opakuji, bavíme se o roku 2014. Ale i přesto, GO motoru je de facto nový polomotor s novou klikou, cena 50-70tCZK. tak si nějak nedovedu představit, co se tomu motoru mohlo stát, že oprava nebyl rentabilní?

A rád bych požádal, o jaé fatální problémy s 2,5i motorem se jedná? Díky az odpověď.
Icy - 05.10.2014 19:51 
David V napsal:
zeneva napsal:
To si u Fordu delaj srandu? 12,1 z nuly na sto? a kdyz ten megakufr (coz je pro Cechacky nejdulezitejsi) poradne nalozim, tak to bude 15? no do toho bych nechtel sednout... ale hlavneze 1,6 obsah je radobyekologickej... Drzim palce!
Přesně tak. Mám tabulkový sprint pod 9sec. Teď jsme byli na dovo, plný auto, kola na střeše, klimatizovalo to a byla to líná lemra . Další auto bude mít aspoň 200 kobyl.


S těma 147 kW sice Mondeo (2.2 TDCi) jede jako urvané ze řetězu, ale spotřeba je cca 8l (pneu šíře 235) což je hodně.
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Mercedes-Benz E Coupe: zlatá elegance

15.ledna 2018
Poprvé se Coupé v řadě E objevilo u minulé generace, ale pravé éčko to úplně nebylo. To nová generace je éčkem se vším všudy, včetně armády asistenčních systémů. Vyzkoušeli jsme ji s nejvýkonnějším benzinovým čtyřválcem E300 a devítistupňovým automatem.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (647) | komentářů (3) otevřít článek...

Renault Alaskan 2.3 dCi - ve jménu Navary

8.ledna 2018
Proč vymýšlet něco nového, když stačí sáhnout do aliance a vypůjčit si osvědčenou a léty prověřenou techniku? Přesně to je recept na nový Renault Alaskan, který stojí na základech Nissanu Navara, který je tu s námi už dva roky. Alaskan vstupuje do segmentu, kde už delší dobu operuje Volkswagen Amarok, Ford Ranger nebo Mitsubishi L200.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (646) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford EcoSport 1.5 TDCi - na druhý pokus

1.ledna 2018
Nejmenší SUV od Fordu se poprvé podívá i do Česka. Vyzkoušeli jsme jej v předstihu s novým dieselem s označením EcoBlue a pohonem všech kol. Tato kombinace dorazí do Česka až za několik měsíců.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (701) | komentářů (0) otevřít článek...

BMW X3 30d: zas o chlup lepší

25.prosince 2017
Projeli jsme třetí generaci BMW X3 a jen těžko hledali zásadnější chyby. Svou dokonalost si ale nové SUV nechá náležitě zaplatit.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (644) | komentářů (0) otevřít článek...

Lexus IS 300h: když hybrid dává smysl

18.prosince 2017
Prémiový sedan střední třídy Lexus IS se po čtyřech letech dočkal modernizace, kterou ale navenek asi ani nepoznáte. Uvnitř už je změn více a výrobce slibuje i vylepšení podvozku. Vyzkoušeli jsme hybridní provedení 300h.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (702) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Fiesta ST 1.0 EcoBoost: radost s otazníky

11.prosince 2017
Zatímco zvenku se osmá generace Fordu Fiesta proměnila jen nepatrně, uvnitř nezůstal kámen na kameni. Za volantem třídveřové verze s litrovým tříválcem EcoBoost 120 k jsme zjišťovali, zda nezapomněla to, co uměla nejlépe. Skvěle jezdit.
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (1 041) | komentářů (0) otevřít článek...

Nissan Qashqai 1,6 dCi 4x4 - na výbornou

4.prosince 2017
V našem pravidelném redakčním testu jsme se podívali pod pokličku vylepšení, kterými se pyšní faceliftovaný Qashqai.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (906) | komentářů (0) otevřít článek...

Opel Grandland X 1,2 Turbo: německý Francouz

27.listopadu 2017
Do našich spárů se dostalo další z malých SUV, tentokrát jde o model Grandland X, který využívá techniku Peugeotu 3008.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (779) | komentářů (0) otevřít článek...

Seat Arona 1.0 TSI - chování premianta

20.listopadu 2017
Na trh se valí další a další nové crossovery. A každý z nich má jiné přednosti. Třeba testovaná Arona s litrovým tříválcem se ukázala jako zábavné auto, ve kterém si řízení užijete.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (955) | komentářů (0) otevřít článek...

Honda Civic X 1.5 Turbo CVT: jezdí skvěle, ale co ten design?

13.listopadu 2017
Desátá generace Hondy Civic přináší celou řadu technických novinek. Některé potěší, jiné už méně. Nejvíc diskuzí ale stejně vyvolává design vozu, který je japonsky bláznivý, obzvláště s barevným Orange Pack. Nový Civic jsme vyzkoušeli s benzinovým 1.5 Turbo a variátorovým automatem.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 518) | komentářů (1) otevřít článek...

Citroën C3 Aircross 1.2 PureTech - další do ranku

6.listopadu 2017
S malými SUV se poslední dobou roztrhl pytel. Jednou z novinek je i C3 Aircross, kterého jsme prověřili v pravidelném týdenním testu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (906) | komentářů (0) otevřít článek...

Kia Stonic 1,4 CVVT - fešný crossover

30.října 2017
Malá SUV se v Evropě prodávají skoro jako rohlíky a tak není divu, že také automobilka Kia přispěchala s novinkou, která sází především na design.
hodnocení: 3.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 487) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Karoq: ničím nás nepřekvapila, což je ale vlastně pochvala

23.října 2017
První kilometry za volantem nového SUV jsme odkroutili na silnicích na Sicílii a připadali jsme si jako doma. Tamější silnice jsou totiž stejně kvalitní jako ty naše. A někdy i horší, takže o chování podvozku toho víme opravdu hodně. Víme také, jak jezdí tříválec 1.0 i nový čtyřválec 1.5 TSI.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 683) | komentářů (0) otevřít článek...

Volkswagen Golf Variant 1.5 TSI DSG: další hřebíček do rakve dieselů

16.října 2017
Jednou z hlavních inovací faceliftovaného Volkswagenu Golf je zcela nový benzinový motor 1.5 TSI EVO s technologií vypínání válců. Nakolik je tato funkce přínosná, jsme zjišťovali v kombi Variant ve spojení s automatem DSG.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 583) | komentářů (0) otevřít článek...

Nissan X-Trail 2.0 dCi - lehké retuše

9.října 2017
Po třech letech tu máme faceliftovaný model, u kterého je inovací jen pomálu. Ono vlastně ani nebylo moc co zlepšovat, X-Trail je totiž nejprodávanějším SUV na světě.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 110) | komentářů (0) otevřít článek...

BMW M760iL xDrive: Ať si v Bruselu trhnou nohou

2.října 2017
Automobilky se mohou přetrhnout, aby vyhověly nařízení o snižování emisí oxidu uhličitého, které vede ke snižování počtu válců a objemu. Pořád tu jsou ale výrobci, kteří se nebojí a pořád umějí postavit motorový klenot v podobě dvanáctiválce. Kdo ví, zda to není naposled…
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 940) | komentářů (3) otevřít článek...

Seat Leon Cupra - výkonu není nikdy dost

25.září 2017
Tenhle Seat je nejvýkonnějším modelem, který kdy sjel z výrobní linky. Po poslední faceliftu má totiž rovných 300 koní. Projeli jsme verzi ST s pohonem předních kol a manuální převodovkou.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 135) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 DSG - v plné parádě

18.září 2017
Má nejvýkonnější diesel v nabídce, sedm míst a s řadou příplatků se cena pohybuje kolem 1,3 milionu korun. Tenhle Kodiaq není pro každého. Tak pro koho?
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (1 976) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Octavia RS TDI - čtyři rychlé oči

11.září 2017
V porovnání s benzínovým RS je to dieselové těžší, pomalejší a dražší. Má ale také své přednosti.
hodnocení: 2.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 665) | komentářů (0) otevřít článek...

Volkswagen Arteon 2.0 BiTDI: Passat pro vyvolené

4.září 2017
Nástupce modelu CC sice technicky vychází z Passatu, pod odvážně střiženým kabátem by ale tento konzervativní model asi hledal jen málokdo. Za volantem vrcholné naftové verze jsme zjišťovali, nakolik ospravedlnitelná je asi o 180 000 tisíc vyšší cena.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 268) | komentářů (1) otevřít článek...

Opel Insignia 2.0 Turbo 4x4: kde ty koně jsou?

28.sprna 2017
Nová generace Opelu Insignia má ve své nabídce motorů dvoulitrové turbo s 260 koňmi a pohonem všech kol. Jenže místo adrenalinu se dostavilo rozčarování. Přitom samotné auto má rozhodně co nabídnout.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 811) | komentářů (1) otevřít článek...

Ford Fiesta 1,0 EcoBoost – skvělá, ale zatím drahá

21.sprna 2017
Fiesta ve své osmé generaci výborně jezdí, dobře vypadá a momentálně stojí víc než větší Focus. Vyplatí se si připlatit? To jsme zjišťovali při našem pravidelném redakčním testu.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (1 389) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Tipo kombi 1,4 T-Jet: na pohodu

14.sprna 2017
V dubnu tohoto roku jsem mohl otestovat Tipo hatchback s naftovou šestnáctistovkou. Na druhý pokus jsem naopak zvolil kombík s benzínovým motorem.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (3 379) | komentářů (8) otevřít článek...

Test BMW M3 M Competition: Zlatá bestie

7.sprna 2017
Při pohledu na toto BMW M3 si říkám, že je skoro škoda zaplnit tento prostor nějakými slovy. Že by bylo lepší dát jenom velké fotky. Protože tohle auto žádné dlouhé komentáře nepotřebuje. Je to prostě M3, a ta už z principu nemůže být špatná.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 323) | komentářů (0) otevřít článek...

Opel Insignia - na druhý pokus mnohem lépe

31.července 2017
Nová generace Insignie by měla být téměř ve všech parametrech lepší než předchůdce. Pojďme to zjistit v našem redakčním testu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 944) | komentářů (0) otevřít článek...

Renault Koleos - největší z rodu

24.července 2017
Druhá generace Renaultu Koleos nedávno vstoupila na trh. K testu jsme si vybrali vznětový dvoulitr s pohonem všech kol.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 725) | komentářů (0) otevřít článek...

Test Dacia Logan MCV Stepway Outdoor: rumunský Scout

17.července 2017
Při prvním setkání s oplastovanou verzí Dacie Logan MCV ve verzi Stepway Outdoor jsem na ni zíral doslova s otevřenou pusou. Tohle že je Dacia? A nebyl jsem zdaleka sám, komu se tohle auto vzhledově zamlouvalo.
hodnocení: 4.7 b. (6x) | sekce: testy | počet přečtení (6 769) | komentářů (12) otevřít článek...

Test kloubového autobusu Scania: když chceš vyjet, musíš si dýchnout

10.července 2017
Krátce jsme si vyzkoušeli městský nízkopodlažní kloubový autobus Scania Citywide s pohonem na CNG. Jelikož šlo o autobus přihlášený ve Švédsku, byl vybavený jednou specialitou, kvůli které jsme se málem ani nerozjeli.
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 031) | komentářů (0) otevřít článek...

Citroën C-Elysée 1,6 VTi - jiný, přesto stejný

3.července 2017
Sedan s benzínovou šestnáctistovkou a automatem? Na první pohled se může zdát, že tato kombinace zůstane v Česku na ocet. Přesto má modernizovaný model co nabídnout.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 475) | komentářů (0) otevřít článek...

Mazda 6 Wagon 2.2 Skyactiv-D: hlukový kontrast

26.června 2017
Mazda 6 má asi nejtišší naftový čtyřválec na trhu, kvůli kterému ale za jízdy vynikají jiné ruchy. Pořád je to ale nejlépe jezdící neprémiové kombi střední třídy, které by mělo díky nové funkci G-Vectoring jezdit ještě lépe. Jde to ještě vůbec?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (2 750) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Octavia Combi 1,6 TDI DSG v redakčním testu

19.června 2017
Nedávno jsme na TipCars otestovali faceliftovaný hatchback se zážehovou 1,4 TSI a šestistupňovým manuálem. Tentokrát prověříme kombíka s dieselovou šestnáctistovku, výkonem 85 kW a sedmistupňovým automatem.
hodnocení: 4.2 b. (5x) | sekce: testy | počet přečtení (2 807) | komentářů (6) otevřít článek...

BMW 530d xDrive v testu: Mnichov vrací drtivý úder

12.června 2017
Sedmá generace sedanu BMW 5 (G30) dostala většinu technických fines z větší řady sedm, vypadá jako sedmička, ale jezdí ještě lépe. Její základní naftový šestiválec navíc dává pořádnou facku downsizingu. Vysvětlíme proč.
hodnocení: 3.0 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (2 642) | komentářů (0) otevřít článek...

Renault Clio Grandtour 1,5 dCi - omlazený spořílek

5.června 2017
V Renaultu usoudili, že je nejvyšší čas Clio faceliftovat. Přidali tedy pár kosmetických změn, nový motor a lepší výbavu. Pojďme se společně podívat na výsledek.
hodnocení: 3.3 b. (3x) | sekce: testy | počet přečtení (1 596) | komentářů (0) otevřít článek...

Jaguar F-Pace: první velká

29.května 2017
Model F-Pace je první SUV této britské značky, které se v rukou indického vlastníka docela daří. Je obdivuhodně krásné, skvělé jezdí, ale s jednou věcí jsem se smířit nedokázal.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (1 662) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Octavia 1.4 TSI - svižně s rozumnou spotřebou?

22.května 2017
Výrobce dostal ze čtrnáctistovky 110 kilowat, přičemž u nové Octavie slibuje kombinovanou spotřebu 5,2 litru na 100 kilometrů. Jaká je realita?
hodnocení: 4.1 b. (9x) | sekce: testy | počet přečtení (11 543) | komentářů (17) otevřít článek...

Nový Volkswagen Crafter: zasloužený titul

15.května 2017
Třetí generace oblíbené dodávky, která vznikla již bez spolupráce s Mercedesem, se pyšní oceněním mezinárodní Van of the Year 2017 a podle našich je držitelem tohoto ocenění naprosto oprávněně.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 310) | komentářů (0) otevřít článek...

Kia Rio 1,25 CVVT: i základ potěší

1.května 2017
Začíná na necelých 280 tis. korunách a za tuto cenu nabídne agilní dvanáctistovku známou z přechozí generace i velký zavazadlový prostor. A to není zdaleka vše.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (2 321) | komentářů (0) otevřít článek...

Alfa Romeo Giulia: souboj rozumu a citu

24.dubna 2017
Jen rychlost a krása k úspěchu nestačí. Alfa Romeo se s modelem Giulia opět snaží dostat na výsluní prémiového segmentu. Jenže i přes nadšené reakce novinářů její prodeje alespoň u nás nijak neoslňují. Za volantem vrcholné naftové verze s automatem jsme zjišťovali, co je za tím.
hodnocení: 3.8 b. (4x) | sekce: testy | počet přečtení (2 255) | komentářů (0) otevřít článek...

VW Golf Variant - pan dokonalý

17.dubna 2017
Volkswagen Golf prošel modernizací, která mezi kompakty přinesla revoluční technické novinky. Spíš než ovládání gesty ale běžného Čecha zaujme možnost spojit 2.0 TDI 110 kW se sedmistupňovým automatem. Jak to funguje, jsme vyzkoušeli v kombi Variant.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (3 455) | komentářů (1) otevřít článek...

Honda Civic 1,0 VTEC - nová generace boduje prostorností a podvozkem

10.dubna 2017
Novinka postavená na zcela nové platformě s víceprvkovou zadní nápravou a agresivním kukučem se začala prodávat i v ČR. K testu jsme si vzali verzi s benzínovým litrovým tříválcem o výkonu 95 kW.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (2 029) | komentářů (4) otevřít článek...

Fiat Tipo: kde jste, srdcaři?

3.dubna 2017
Je prostorné, komfortní a má výborný poměr ceny a přidané hodnoty. Bude to ale stačit? Otestovali jsme nové Tipo s naftovou šestnáctistovkou.
hodnocení: 4.8 b. (4x) | sekce: testy | počet přečtení (6 391) | komentářů (33) otevřít článek...

Audi Q5: Jistota, kterou očekáváte

27.března 2017
Druhá generace Q5 je přesně taková, jak jsem očekával. Technicky vytříbená, špičkově zpracovaná, skvěle jezdící, ale tak trochu chladná, bez emocí. Vyzkoušeli jsme nejoblíbenější verzi s 2.0 TDI 140 kW, novým pohonem všech kol quattro ultra a vzduchovým pérováním.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 999) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota Proace: do třetice všeho dobrého

23.března 2017
Jako poslední z užitkových trojčat jsme vyzkoušeli tu od Toyoty. Vedle designu se od ostatních liší designem, označením některých verzí, příznivější cenou, ale také zatím omezenou nabídkou výbav a motorů. Vyzkoušeli jsme plechovou verzi s prostředním rozvorem a motorem 1.6 D-4D.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 482) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota C-HR 1.2 Turbo: dospělí ji zbožňují a děti nenávidí

20.března 2017
Kompaktní crossover od Toyoty asi způsobí v rodinách nejeden problém, tedy pokud v něm hodláte častěji převážet děti. Hrozí totiž, že z nich uděláte závisláky na tabletu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (2 792) | komentářů (1) otevřít článek...

MINI Cooper SD Countryman - je větší než si myslíte

13.března 2017
Tohle Mini je zatím největším modelem v historii značky. Aktuální generace dostala nové motory i převodovky a díky pohonu na všechny čtyři kola s ním můžete vyrazit i do lehčího terénu. Otestovali jsme naftový dvoulitr s automatickou převodovkou.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: testy | počet přečtení (1 229) | komentářů (0) otevřít článek...

Peugeot 5008 2.0 BlueHDI - Kodiaqu po krku?

6.března 2017
Peugeot se toho nebojí. Poslední dobou chrlí novinku za novinkou a když se rozhodl představit novou generaci modelu 5008, za hlavního konkurenta označil Škodu Kodiaq.
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (2 297) | komentářů (0) otevřít článek...

Test: Kia Optima SW 2,0 T-GDI GT

27.února 2017
Sportovně střižené provedení s názvem GT má pod kapotou přeplňovaný dvoulitr v benzínu s výkonem 180 kW. Jak na nás auto po týdenním používání zapůsobilo?
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (2 073) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Edge - kus Ameriky

21.února 2017
V záplavě líbivých uhlazených SUV působí Ford Edge hodně chlapácky. Jeho ostře řezané tvary umocňují jeho už tak dost statnou postavu. Má šanci prorazit jen se čtyřválci a cenovkou přes milion korun? Vyzkoušeli jsme verzi Sport s dvouturbovým turbodieslem a automatem.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 986) | komentářů (0) otevřít článek...

Audi Q2: Něco jako SUV

20.února 2017
Vozy SUV jsou extrémně módní. Vždyť každé čtvrté auto prodané v roce 2016 v Evropě bylo SUV. A tak Audi jede na vlně a představuje další a další taková auta. To nejmenší z nabídky je Q2. Je to ale ještě vůbec SUV?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: testy | počet přečtení (1 292) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford Kuga 2.0 TDCi ST Line – pro pohodovou jízdu

13.února 2017
Faceliftovaná Kuga ve své druhé generaci se konečně dostala do prodeje. Vyzkoušeli jsme ji s nejsilnějším dieselem a pohonem všech kol.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: testy | počet přečtení (2 819) | komentářů (1) otevřít článek...
 
/ 21 (1027)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Ford Mondeo ...