Škoda Octavia 1,6i - proč se dusí motor?
 
 
 
 
 
 

Škoda Octavia 1,6i - proč se dusí motor?

již zítra na TipCars.com

Tesla Semi: revoluční elektrický tahač ujede na jedno nabití až 800 km a na stovku zrychlí za pět sekund
nejčtenější články
1. S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?
2. Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?
3. KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?
 
Hledáme s automechanikem závadu na mém voze. Automobil jde nastartovat, vše funguje, jak má, zdá se bez problémů, ale když přidám plyn, automobil se začne dusit.
TECHNICKÁ PORADNA, 31.10.11 | 00:00
hodnocení článku 3.7 b / 3x
vaše hodnocení: 5 b.
z naší nabídky:
Škoda Octavia
Autor dotazu:Lucie Weissová
Značka, model:Škoda Octavia
Bližší označení:1,6l
Rok výroby:1997
Palivo:benzín
Výkon v kW:55kW
Kód motoru:-
Popis závady:Dobrý den,

hledáme s automechanikem závadu na mém voze, nejprve se předpokládalo, že jde o čerpadlo, ale pravděpodobně tomu tak není.

Automobil jde nastartovat, vše funguje, jak má, zdá se bez problémů, ale když přidám plyn, automobil se začne dusit a zhasne. Musí se držet v extrémních otáčkách, aby se rozjel.

Z výfuku jde pak šedý kouř a prská špínu.

V listopadu se měnila kliková hřídel a v září či říjnu všechny kapaliny včetně oleje.

Prosím o radu, na co se zaměřit nebo co by mohlo být v nepořádku, potřebuji automobil opravit opravdu co nejdříve.

Děkuji za odpověď.

S pozdravem,

Lucie Weissová
Kód chyby určené na diagnostice: 
Typ diagnostického přístroje: 
Kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: 


Odpověď:

Vážená Lucie,

Vaše závada se po přečtení zadání a výsledků Všeho bádání zdá býti velmi snadná. Mám celkem 3 nápady, co by popisované chování motoru mohlo způsobovat po vyloučení překážky na straně dodávky paliva.

Začnu od té, podle mého názoru, nejméně pravděpodobné příčiny problému, avšak úplně vyloučit jej nelze. Jde o závadu na snímači teploty motoru, který může být poškozen nebo je závada na přívodní kabeláži popřípadě na konektoru. Ve velké většině případů je za závadu zodpovědný pouze špatný kontakt. V horším případě pouze zkresluje informace, takže je velmi obtížné jej najít. U teplotního čidla na bázi termočlánku (s měnící se teplotou se mění odpor snímače) je tento problém dvojnásobný. Mnohdy se stane, že přerušenému vedení nebo poruše snímače odpovídá nějaká hodnota odporu a té zase naopak odpovídá teplota. Velmi často je přiřazena nízká teplota, takže se ECU chybně domnívá, že je motor studený a podle toho dávkuje palivo. Množství paliva může dosáhnout horní meze zápalnosti, což provází dušení motoru nebo běh na nižší počet válců. Přidáním plynu naopak má motor tendenci zhasnout. V žargonu se tomu říká, že se motor „přechlastává“. Tomu by odpovídalo i vzezření a zápach spalin.

Nicméně tady to vypadá na nějakou překážku, a teď myslím skutečně fyzickou překážku, v sacím nebo výfukovém kanálu. Spíše bych se zaměřil na výfukovou soustavu, neboť překážka na straně sání se neprojevuje dušením motoru, ale spíše tendencí ke zhasnutí při neopatrné manipulaci se spojkovým pedálem. Při uvedení vozidla do pohybu se projevuje neochotou jet, což je pravděpodobně stejný příznak, jako když se ucpe něco ve výfukové soustavě.

Správné navržení výfukové soustavy má obrovský vliv na chování motoru. Nehodlám se tady rozepisovat o tom, že se výfuková soustava ladí, neb fyzikálně ji namodelovat za pomocí výpočetní techniky je zatím velmi obtížné, spíše nemožné. Mnozí mladí nadšenci si vymění zadní tlumiče, ne-li pouze koncovky s vidinou nějakého získaného koně na výkonu. Bohužel musím konstatovat, že jediné co reálně zvýší, je hladina hluku. Nelze ani vyloučit, že se naopak zvýšenou tlakovou ztrátou o nějakého koně připraví. Klíčové slovo je tady tlaková ztráta, se kterou se při návrhu motoru počítá. Pokud se časem zvýší buď zásahem řidiče nebo opotřebením katalyzátoru, motor nezůstane bez odezvy. Je možné, že je zanesený nebo spálený katalyzátor a tím došlo k poměrně zásadnímu zvýšení tlakové ztráty. Dále je možné, že se v některém z tlumičů uvolnila tlumící výstelka ze skelné vaty a letící spaliny ji vtlačily do výfukového potrubí, kde teď brání průchodu spalin.

Možná Vás napadne, jak je možné, že nastartování a volnoběh je zcela v pořádku. Je to relativně snadný mechanismus. Tlaková ztráta roste se čtvercem rychlosti vycházejících spalin. Při volnoběhu je spáleno přibližně 0,8 l benzínu za hodinu, čemuž odpovídá malý objem spalin, a přestože se vlivem ztráty vzduje tlak za spalovací komorou, nedosáhne ještě takové hodnoty, aby to bylo postřehnutelné. Ovšem v okamžiku potřeby výkonu, což je zejména rozjezd nebo akcelerace, se objem spalin zněkolikanásobí, čímž vzroste rychlost a kvadraticky pak hodnota tlakové ztráty. Množství spalin přitékajících k místu „zúžení“ je větší než za místem zúžení a začne se vzdouvat tlak (snadno si představíte nádobu s vodou, když máte vyšší přítok než odtok. Hladina začne růst...). V určitém okamžiku už je protitlak (vzdutý tlak) tak vysoký, že spaliny už neproudí ven z válce po otevření výfukového ventilu, ale stlačují se v celém potrubí až po místo problému až do uzavření ventilu. Velká část jich zůstane stlačená ve válci a s pohybem pístu k dolní úvrati expandují. Pokud je tlak spalin ve válci v dolní úvrati vyšší než sací tlak, nedojde k nasátí čerstvé směsi s hořlavinou nebo je jí velmi málo a píst potom nekoná práci. A to je přesně to dušení, čím více plynu, tím je motor ochotnější zhasnout. Motor se Vám podaří bez zátěže roztočit na vysoké otáčky, neboť k tomu není zapotřebí tolik paliva, jako uvést vůz do pohybu a motor odpor v potrubí je schopen překonat (protitlak je ještě nízký). Rozjedete se potom díky kinetické energii motoru z jeho rychle se pohybujících a rotujících částí. V tu chvíli spíše funguje jako setrvačník. Pokud se Vám podaří uvést vozidlo do pohybu, zkuste při zařazené rychlosti pustit všechny pedály. Možná si to motor nechá líbit a vozidlo pojede, aniž by měl motor sklony zhasnout. Zkuste jemně přidávat plyn s přeřadit na druhý stupeň a zase pustit všechny pedály, na rovině by ještě tohle měl motor zvládnout (bez klimatizace a ostatních zařízení). Pak postupně zrychlujte a sledujte chování motoru. Napřed přestane pozvolna táhnout a s větším sešlápnutím plynu se začne dusit. Po uvolnění plynového pedálu se zase vzpamatuje a nezhasne a auto se udrží v pohybu. Pak jde s největší pravděpodobností o ucpaný výfuk a nechte jej svého mechanika prohlédnout.
Autor: David V

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 01.11.2011 13:32 
David V napsal:
To je těžký, když vím, snažím se popsat některé procesy více detailně. Je to automobilový server, tak to snad není úplně od věci. Pokud je výklad zmatený, pokusím se na tom do budoucna zapracovat.
Na druho stranu mohla moje rada znít, nechte zkontrolovat průchodnost výfukové soustavy a je to odbyté. Dotazů na odpověď jednou větou je prakticky drtivá většina. Jenže já se snažím o víc, než jen odkázat tazatele na servis nebo mu ve třech bodech poradit několik okruhů. Snažím se popsat např. princ...
Pro mě je tahle závada noční můra u benziňáků. Dělaly mi to po čase všechny motory. Už jsem to tu jednou psal při podobném dotazu. Motor se při přidání plynu v nižších rychlostech začne dusit a auto zpomaluje, čím více se tlačí na pedál plynu. Pomůže protůrování na nautrál a pak to držet ve vyšších otáčkách. Tohle je svinská závada a nedá se ji dohledat. Typický servisák nedouk ji hledá ve špatném palivovém čerpadle, "ucpaném" (takzvaná buranská analýza) výfuku. Nepomůže ani výměna čerpadla, ani komplet výfuku...už vůbec za to nemůže lambda, nebo elektronika sacího ústrojí... To podle mě bude opotřebením motoru v bloku a v hlavě. Nízké tlaky + něco s ventily... Vždycky se to projevilo při snížené kompresi, dřív ne!!! Takže podle mě to bude závada samotného motoru. Takže hlava ven... mrknout se na ventily, zdvihátka, na těsnící kroužky pístů...atd. Elektronika za to nemůže a ani výfuk ne. Tam prostě dochází k nějakým blokům v oblasti komprese a výmny směsi ve válcích. Já takhle kdysi zgenerálkoval komplet dva benzíny a nepomohl jsem si. Pak se ukázalo, že byla chyba v samotném motoru. Auta šly na díly...
- 02.11.2011 00:00 
gablenz napsal:
Pro mě je tahle závada noční můra u benziňáků. Dělaly mi to po čase všechny motory. Už jsem to tu jednou psal při podobném dotazu. Motor se při přidání plynu v nižších rychlostech začne dusit a auto zpomaluje, čím více se tlačí na pedál plynu. Pomůže protůrování na nautrál a pak to držet ve vyšších otáčkách. Tohle je svinská závada a nedá se ji dohledat. Typický servisák nedouk ji hledá ve špatném palivovém čerpadle, "ucpaném" (takzvaná buranská analýza) výfuku. Nepomůže ani výměna čerpadla, ani...
Říkalo se tomu porézní blok motoru a kromě novějších aut (rok 2002 a nahoru) jsem to viděl taky na Škodách 100. Jen v kostce, blok motoru je v některém místě prostě tak řídký, že se neudrží tlak spalin uvnitř. Tady bych ovšem začal opravdu kontrolou výfuku a katalyzátoru, pak kontrola ventilů a tlaku ve válcích, také bych přes diagnostiku zjistil kolik si auto vlastně bere benzinu na běh naprázdno. Jak autor správně poznamenal, může jít pouze o vadné čidlo teploty, které prostým pohledem na palubku nepoznáte, protože jsou tam 2, jedno pro palubku a jedno pro ŘJ motoru. Pokud auto i na prázdno hodně bíle kouří, může se přisávat voda do spalovacího prostoru, úniky nejsou ze začátku skoro pozorovatelné, ale přesto je v benzinu té vody dost aby se auto po přidání plynu přidusilo. Hledat problém na čerpadle nebo na cestě čerpadlo-motor je blbost, tato závady by byla vidět na diagnostice v malé dodávce paliva, pokud tedy mechanik dokáže výstup programu vůbec správně přečíst a zná hodnoty které by měl motor vykazovat
- 02.11.2011 10:54 
Rover623 napsal:
Říkalo se tomu porézní blok motoru a kromě novějších aut (rok 2002 a nahoru) jsem to viděl taky na Škodách 100. Jen v kostce, blok motoru je v některém místě prostě tak řídký, že se neudrží tlak spalin uvnitř. Tady bych ovšem začal opravdu kontrolou výfuku a katalyzátoru, pak kontrola ventilů a tlaku ve válcích, také bych přes diagnostiku zjistil kolik si auto vlastně bere benzinu na běh naprázdno. Jak autor správně poznamenal, může jít pouze o vadné čidlo teploty, které prostým pohledem na palu...
Ta chyba na čidlech se nikdy takhle neprojevuje. Auto buď jede nebo nejede. Vadné čerpadlo zpúsobí vysazování motoru, ale ne takové dušení a tyhle efekty. Já kdysi vyměnil u jednoho auta celý výfuk, čidlo polohy škrt klapky, L klapku, nechal prohlídnout vstřiky na diagnostickém přis. a vyměnit jejich filtříky, vyměnil jsem bosch čerpadlo plus hadice, dal tam novou sací hadici od L klapky, vyměnil jsem cívku plus kabely a svíčky... dal novou lambdu a kat za 9000. A? Dělala to ještě huř! Pak se změřily tlaky a bylo to tam! 9 9 8 9. Emise? Třikrát nad limit. Spotřeba? 15 litrů u oplovského 2.0. Takže zpátky to rozebrat a rozprodat díly zájemcům. Motor se mi něchtělo u téhle staré plečky zachraňovat. V autorizácích brali čuňata prachy za zbytečné diagnostiky. 700 za jednu... A padaly hlášky o ucpaných výfucích (čerstvě měněný,,,) a čerpadelch (nové... i s elektroinstalací).
- 04.11.2011 11:53 
Pani nepíše, proč se měnila kliková hřídel a zda motor před výměnou klikové hřídele šel normálně, nebo dělal totéž. Potom by byla chyba při sestavování motoru.
- 07.11.2011 11:46 
Můžu se mýlit, ale doufám že jste si zkontrolovala stav a funkci svíček.
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Octavia I - jak vyřešit problémy s klimatizací?

3.října 2013
Koupil jsem minulý rok Octavii 1 s nefunkční manuální klimatizací (minulému majiteli fungovala a asi tam prý nebude chladivo). V létě jsem zajel do servisu na doplnění.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (10 427) | komentářů (2) otevřít článek...

Škoda Octavia 1.2 TSI - co znamená pára z výfuku?

4.června 2013
Zjistil jsem, že mi jde po nastartování pára z výfuku. Kapalinu mi trošičku dolili v servisu a od té doby neubývá. Jezdím v týdnu jen krátké trasy cca 4 km tam a zpátky, někdy nastartuji i čtyřikrát za tyto 4 kilometry.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (5 654) | komentářů (19) otevřít článek...

Fiat Punto - jak vyřešit kolísání otáček?

2.května 2013
Po nastartování někdy vyjedou otáčky až na 3 000. Když vyřadím, tak otáčky kolísají mezi 800 až 2 500. Dočetl jsem se, že to může být teplotní čidlo.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (8 962) | komentářů (10) otevřít článek...

Jak vyřešit vrzání přední nápravy u Fiatu Bravo?

26.února 2013
Poradíme s pazvuky ozývajícími se při rozjezdu při nízkých teplotách od přední nápravy.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (4 190) | komentářů (22) otevřít článek...

Renault Megane - kontrolka složení výfukových plynů

5.února 2013
Nahradil som nefunkčnú lambdasondu novou. Naďalej ale svieti na displaji kontrolka analýzy výfuk. plynov, aj kontrolka 'servis'.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (6 126) | komentářů (4) otevřít článek...

Renault Clio 1.5 dCi - jak řešit rány od přední nápravy?

20.prosince 2012
Doporučíme, jak řešit pazvuky od přední nápravy Renaultu Clio II. Půjdeme od nejjednodušších příčin k těm složitějším.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (5 692) | komentářů (3) otevřít článek...

Jak opravit zámky u dveří na Mondeu III?

28.listopadu 2012
Zámek řidiče v zimě sám zamyká. Stává se pouze v zimě. Na nalezenou radu jsem se pokusil zámek promazat WD40, ale nepomáhá.
hodnocení: 3.3 b. (3x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (8 950) | komentářů (3) otevřít článek...

Majitel Laguny má podezření na vibrující řemenici. Co poradíme?

21.listopadu 2012
Je možné, že i nová řemenice vibruje? Mám najeto 152tis. km a je to zatím moje první závada. Kromě brzd a tlumičů.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (2 839) | komentářů (2) otevřít článek...

Škoda Octavia 1.9 TDI - co dělat, když už nejede jako dřív?

7.listopadu 2012
Auto při určitých otačkách nějak ztrácí na výkonu, jakoby vynechávalo turbo, ale to bude asi v pořádku, tak nevím co s tím, možná filtr pevných částic nebo nevím. Auto má najeto 300000km.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (18 803) | komentářů (20) otevřít článek...

Ojetý VW Polo - jak často měnit rozvody?

23.října 2012
Vím o problémech rozvodů v mém Polu. Proto se chci zeptat, jak často je měnit - v jakém intervalu?
hodnocení: 3.0 b. (3x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (12 133) | komentářů (19) otevřít článek...

Škoda Octavia - jak si poradit s nespolupracujícím teplým motorem?

18.října 2012
Při startu vozidla za studena mi motor naskočí v pořádku a jede bez problému. Jakmile se ale zahřeje auto mi klidně za jízdy zhasne a při startování se motor třepe jako by měl vyskočit.
hodnocení: 3.0 b. (2x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (11 327) | komentářů (29) otevřít článek...

Peugeot 206 - řešíme vibrace při jízdě

16.října 2012
Poradíme, jak vyzrát na drnčení při brzdění motorem u Peugeotu 206.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (5 544) | komentářů (6) otevřít článek...

Renault Laguna 1.9 dCi - jak udržet v kondici motor s 200 tis. km?

25.září 2012
Rád bych věděl, jak přistoupit k mazání motoru s velkým počtem kilometrů. Slyšel jsem názory, že v takových motorech jsou už vůle opotřebením a předepsaný olej 5W30 by už mohl být příliš řídký.
hodnocení: 4.3 b. (4x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (17 072) | komentářů (26) otevřít článek...

Ford Mondeo 1.8 16V - jak řešit malou kopresi?

6.září 2012
Co dělat když mám malou kopresi na prvním válci? Už jsem vyměnil EGR ventil, proběhlo následné měření komprese ve válcích.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (6 558) | komentářů (22) otevřít článek...

Renault Laguna I - jak vyzrát na nepravidelný chod motoru 1.8i?

28.sprna 2012
Při zahřátí motoru auto cuká při přidávání plynu. Svíčky jsme měnili, palivový filtr také. Diagnostika mi na motoru nic neukázala.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (6 057) | komentářů (16) otevřít článek...

Mercedes-Benz CL 420 - poradíme, jak na sametový chod osmiválce

24.července 2012
Vůz netáhne tak, jak by měl. Jednoduše občas nejde na všechny válce. Prosím o radu, jak při odstranění této závady postupovat.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (4 591) | komentářů (6) otevřít článek...

Škoda Octavia I - radíme s nefunkční klimatizací

4.července 2012
Mám problém s klimatizací. Vůbec nechladí, když ji zapnu, motor vůbec 'nehoupne' a chladný vzduch taky nefouká. Ovšem sahary se roztočí, pojistka taky v pořádku. Můžete mi poradit?
hodnocení: 2.5 b. (4x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (25 456) | komentářů (3) otevřít článek...

Doporučíme použití protektorovaných pneumatik na Fordu Transit?

20.června 2012
Potřebuji poradit, jak se dají využít protektory u nákladních vozidel, jak vybrat správného dodavatele a na co bych si měl dávat zejména pozor.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (1 866) | komentářů (16) otevřít článek...

Škoda Octavia 1.9 TDi - řešíme únik chladicí kapaliny

12.června 2012
Jak postupovat při poměrně masivním úniku chladící kapaliny u třináct let staré dieselové Octavie?
hodnocení: 3.0 b. (3x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (30 479) | komentářů (6) otevřít článek...

BMW 318i: co je příčinou klepání motoru při nízkých otáčkách?

29.května 2012
Lze nějak zamezit jemnému klepání motoru při volnoběžných otáčkách?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (11 165) | komentářů (5) otevřít článek...

A zase ta spotřeba - Kia Rio 1,2 CRDi

24.května 2012
Trápí mne vysoká spotřeba nafty. Byla jsem v servisech KIA - prý to je běžná věc, že tyto vozy mají spotřebu 7-9 l/100 km, v zimě i víc. Je to pravda?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (5 115) | komentářů (16) otevřít článek...

Jak u Octavie řešit opotřebení brzd jen na jedné straně?

23.května 2012
Před rokem jsme na Octavii provedli kompletní generálku brzd, a to na všech 4 kolech. Po ujetí cca. 5 tis. km jsme jeli na novou technickou kontrolu, která objevila poškození jen na jedné straně.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (6 698) | komentářů (3) otevřít článek...

Škoda Fabia 1.4MPI: výměna těsnění vodní pumpy

22.května 2012
Dnešní poradna bude stručná a jasná, žádné chození kolem horké kaše, naopak: tah rovnou na...pumpu.
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (7 438) | komentářů (3) otevřít článek...

Seat Ibiza - jak řešit hučení v motoru a nadměrnou spotřebu oleje?

16.května 2012
Co může být příčinou hučení motoru v rychlostech od 50km/hod? Je běžná spotřeba oleje 0,4litru na 1000km?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (5 544) | komentářů (4) otevřít článek...

Škoda Fabia II 1.2HTP: jak často měnit rozvody?

26.dubna 2012
Jak často měnit řetězový rozvod u motoru 1.2HTP ve výkonové verzi 51kW?
hodnocení: 3.7 b. (13x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (58 766) | komentářů (42) otevřít článek...

Hyundai ix35: jak dosáhnout nižší spotřeby motoru 1.6 GDI?

24.dubna 2012
Majitel není spokojen se spotřebou 8,3 litru benzínu na 100km. Je jeho rozčarování namístě a pokud ano, co doporučíme pro snížení spotřeby?
hodnocení: 2.9 b. (8x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (19 031) | komentářů (84) otevřít článek...

Jak řešit vysokou spotřebu u Octavie 1.6i?

17.dubna 2012
Vozidlo vykazuje vysokou spotřebu - až 14 l na 100 km. Při jízdě ubývá znatelně na ukazateli stavu nádrže. Dignostika nenahlásila žádnou chybu. Prosím o radu.
hodnocení: 3.3 b. (4x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (21 168) | komentářů (23) otevřít článek...

Doporučíme čtyřválec 318i do řady E46?

10.dubna 2012
Lze do BMW řady E46 doporučit čtyřválec N42 a jaké jsou jeho charakteristiky?
hodnocení: 5.0 b. (5x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (25 798) | komentářů (19) otevřít článek...

BMW E46: jaké jsou varianty výměny ramen?

3.dubna 2012
Jaké jsou varianty výměny ramen a doporučíme jejich náhradu těmi z předchozí generace?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (7 054) | komentářů (14) otevřít článek...

Hyundai Lantra - proč není jiskra na svíčkách?

29.března 2012
Auto při jízdě náhle 'chcíplo' po zastavení nechtělo nastartovat. Po prozkoumání motoru zjištěno že svíčky nedávají jiskru. V autě bylo cítit cosi spáleného.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (2 140) | komentářů (8) otevřít článek...

Lze používat zimní pneumatiky i v létě?

27.března 2012
Je možné dojezdit zimní pneumatiky mimo zimní období? Je to bezpečné?
hodnocení: 2.7 b. (3x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (21 926) | komentářů (60) otevřít článek...

BMW 525d - jak na problém s řazením?

21.března 2012
Pár měsíců zpátky jsem si všimnul problému, který se týká řazení a chodu motoru. Po přeřazení auto přestává táhnout, je nutné úplně pustit plynový pedál. Co s tím?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (4 068) | komentářů (6) otevřít článek...

Nechat si staré Mondeo nebo koupit nové auto?

10.března 2012
Čtenář se nemůže rozhodnout jestli má i nadále jezdit dobře vybaveným dvanáct let starým Monndeem, nebo má sáhnout po ojetině nebo zbrusu novém voze? Limitem je však finanční strop a obava z chudé výbavy u nového vozu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (9 889) | komentářů (59) otevřít článek...

Škoda Octavia 1.6 FSI: jak postupovat po smíchání motorových olejů?

7.března 2012
Majitel omylem nalil do motoru, kde byla náplň 5W 30 půl litru oleje se specifikací 10W 40. Jaký doporučíme postup?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (11 481) | komentářů (13) otevřít článek...

Řešíme problém s motorem 1.8 Duratec od Fordu

28.února 2012
Začal jsem mít problém s motorem 1.8 Duratec HE, 81kW. Ztrácí se mi velké množství oleje. Při jízdě vydává motor chrastivý zvuk, jako by se tam něco sypalo. Co s tím?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (11 851) | komentářů (37) otevřít článek...

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI - řešíme zlomenou klikovou hřídel

16.února 2012
Jsem první majitel, auto je servisováno ve značkovém servise a chovám se k němu lépe než k manželce. Přesto se mi po záruce, při najetých 104 000km rozlomila kliková hřídel.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (12 372) | komentářů (30) otevřít článek...

Je možné odstoupit od kupní smlouvy, pokud spotřeba neodpovídá oficiálním hodnotám?

14.února 2012
Majitele trápí vysoká spotřeba daného vozu, chce odstoupit od kupní smlouvy a vůz vrátit. Poradíme s postupem...
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (4 577) | komentářů (26) otevřít článek...

Seat Toledo 1,9 TDI - co způsobuje vibrace motoru při volnoběhu?

8.února 2012
Pomůže v tomto případě diagnostika? A jaké další části vozu mohou tento problém způsobovat?
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (10 915) | komentářů (12) otevřít článek...

Fiat Punto 1.2 16V: problém s udržením otáček volnoběhu

24.ledna 2012
Motor na volnoběh neudrží otáčky, zhasíná, škube. Zhasíná i při prudkém zabrždění. Výměna lambda sondy nepomohla.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (13 692) | komentářů (3) otevřít článek...

Škoda Fabia 1,4 MPI - jak bojovat se ztrátou chladicí kapaliny?

16.ledna 2012
Začala mi ubývat chladící kapalina. Již byla vyměněna nádržka - nepomohlo, byl vyměněn i O kroužek u chladiče - nepomohlo. Poradíte mi jak dál postupovat?
hodnocení: 3.0 b. (9x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (35 137) | komentářů (48) otevřít článek...

Škoda Octavia 1,9 TDI - jak na problémy s brzdami?

12.ledna 2012
Aby auto zabrzdilo, musí se vyvinout větší síla, než by byla normálně potřeba. Navíc se brzdový pedál často nevrací úplně až na konec polohy a tím zpomalí celé auto.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (13 421) | komentářů (27) otevřít článek...

Ford Focus 1,8 16V: poradíme nejpravděpodobnější příčiny vysoké spotřeby

9.ledna 2012
Na co se zaměřit u benzínového vozu, pokud má příliš vysokou spotřebu?
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (14 520) | komentářů (19) otevřít článek...

Dacia Duster: jaký doporučíme tlak v pneumatikách?

3.ledna 2012
Poradíme, jaký tlak je vhodný nahustit do zimního obutí pro Dacii Duster.
hodnocení: 1.5 b. (2x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (8 584) | komentářů (24) otevřít článek...

Peugeot 407SW: jak řešit závadu homokinetických kloubů?

22.prosince 2011
Poradíme, jak postupovat při řešení záruční reklamace Peugeotu 407SW.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (4 290) | komentářů (3) otevřít článek...

Opel Corsa - proč mi netopí?

20.prosince 2011
Jak vlastně funguje chladící a topná soustava? Poradíme také, jak problémy s topením vyřešit, což se může teď v zimě hodit...
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (8 527) | komentářů (11) otevřít článek...

Peugeot 206 - proč se nezahřívá motor?

14.prosince 2011
Při jízdě teplota nestoupne víc jak 70 stupňů. Na volnoběh až po cca půl hodině vyleze na 90. Sahara se nespustí. Je to normální stav?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (11 039) | komentářů (2) otevřít článek...

Škoda Octávia II 1,8TSI: jaké jsou servisní náklady?

8.prosince 2011
Stručně poradíme, jaké pravděpodobně budou náklady na první servis při koupi tohoto vozu a jaké jsou obecně jeho provozní náklady.
hodnocení: 3.3 b. (3x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (20 567) | komentářů (41) otevřít článek...

BMW 330xi: poradíme s příčinou pazvuků při volnoběhu

6.prosince 2011
Poradíme, jak vyhodnotit pazvuky motoru ve volběžných otáčkách a co následně podniknout pro jejich odstranění.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (4 889) | komentářů (7) otevřít článek...

Volvo S60 D: co poradíme majiteli, když 125koní už nestačí?

29.listopadu 2011
Opět se vrátíme k možnostem zvýšení výkonu u naftového agregátu, tentokrát je kandidátem na úpravy Volvo S60.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (3 906) | komentářů (15) otevřít článek...

Škoda Octavia 1,9 TDI: je vhodné měnit specifikaci oleje, pokud je mezi výměnami nutno dolévat?

24.listopadu 2011
Jaké zásady týkající se motorového oleje se vyplatí dodržovat? Doporučíme u ojeté Škody Octavia přejít na jinou specifikaci motorového oleje?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (15 432) | komentářů (13) otevřít článek...
 
/ 4 (161)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Škoda Octavi ...