Škoda Fabia - proč nelze dostat motor do otáček?

Nelze překonat hranici 3000 otáček. Pak motor začne ztrácet výkon, rychlost se ustálí a škube při jakémkoli zařazeném rychlostním stupni.
13.08.2009, technická poradna

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
Autor dotazu:Mira
Značka, model:škoda fabia combi
Bližší označení: 
Rok výroby:2003
Palivo:nafta
Výkon v kW:47
Kód motoru:sdi1,9
Popis závady:nelze překonat 3000 otáček kolem této hranice motor začne ztrácet výkon rychlost se ustálí, škube při jakékoliv zařazeném rychlostním stupni
Kód chyby určené na diagnostice: 
Typ diagnostického přístroje: 
Kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: 

Odpověď: při tomto problému je určitě nutné dát automobil do servisu a jako první krok udělat diagnostiku řídící jednotky motoru. Až uděláme tento první krok, tak můžeme postupovat dále. Diagnostika vám určitě načte nějakou chybovou hlášku. Potom můžeme začít jednat. Ale určitě vám teď nenapíšu co by to mohlo být, protože důvodů co by to mohlo způsobovat je více. Pokud by to bylo TDi tak bych se přikláněl k závadě na turbodmychadle, protože pokud se turbo tzv. "přefoukne", tak automobil skočí do nouzového režimu a nemá žádný výkon. To se většinou stane nekvalitním chiptuningem a nebo zaneseným turbem. Jenže tady se bavíme o SDi což je docela jednoduchý motor, který v sobě ani nemá moc elektroniky. Proto bych změřil a zdiagnostikoval vstřikování, všechny akční členy a snímače. Pokud je nějaký snímač špatný, tak by nám to diagnostika vyhodila jako chybu a vyměněním snímače a smazáním chyby by byl problém vyřešen. Jednou jsem se setkal s tím, že automobil šel špatně do otáček, měl malý výkon a diagnostika nic neřekla. Po dlouhém bádání jsme přepsali řídící jednotku originál softwarem, který tam měl být (ne chip) a problém byl vyřešen. Zjistilo se, že software v řídící jednotce byl nějak poškozen a automobil sice jezdil, ale dost špatně. Co se týče přepsání softwaru, tak bych tento problém řadil až na konec a jako první bych se věnoval daleko pravděpodobnějším věcem, které jsem již zmínil. Jen jsem chtěl říct, že i takové problémy mohou nastat a musí se s nimi počítat. Je možné, že automechanik přijde pomocí diagnostiky ještě na nějaké problémy, ale to už je to co jsem říkal, že od stolu se hůř radí. Každopádně diagnostika je první krok, bez toho se nehnete.
autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
okřídlený šíp, 13.08.2009 11:43
Motory SDI jsou konstrukčně jednoduché a velmi spolehlivé motory. Jak Vám radí v článku udělejte jako první věc, načtení vozu diagnostikou Škoda (VAG, VAS). Pokud nic neukáže, měly jsme na servisu pár aut se zanesenými katalyzátory. Jednalo se o auta s najetými cca. 200000 km.
Koloss, 14.08.2009 13:18
Je otázkou, jak bylo vozidlo servisováno, ale já bych určitě jako první vyměnil palivový a případně i vzduchový filtr. Pokud je některý z filtrů zanesený, tak při požadavku většího výkonu přes něj neprojde dost vzduchu/paliva a motor nemůže podávat vyšší výkon.

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Karavanem do Rakouska. Praktické rady a zkušenosti

nejčtenější články

Jaký vybrat benzínový šestiválec pro ojeté Audi A6?

Vybíráme nejlepší benzínový motor pro ojetý VW Golf VII?

S jakým dieselem koupit ojetý Volkswagen Phaeton?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.