Porucha indikace teploty motoru u Citroenu C3
 
 
 
 
 
 

Porucha indikace teploty motoru u Citroenu C3

již zítra na TipCars.com

Historie Volkswagenu Polo GTI
nejčtenější články
1. Pick-up za 400 tisíc korun: Navara nebo Amarok?
2. Grandis nebo Galaxy? Vybíráme sedmimístné MPV za 160 tisíc korun
3. Koupit ojetý Jeep Grand Cherokee s dieselem?
 
Při jízdě (při jakékoli teplotě motoru) se na indikátoru teploty motoru rozsvítí všechna políčka s akustickým doprovodem a po několika sekundách se vrátí vše do nornálního režimu. Můžete poradit?
TECHNICKÁ PORADNA, 31.05.11 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
 
Autor dotazu:milan
Značka, model:citroen c3
Bližší označení:1,1I F
Rok výroby:2004
Palivo:ba
Výkon v kW:44
Kód motoru:neznám
Popis závady:nepravidelně se při jízdě na indikátoru teploty motoru (při jakékoliv teplotě motoru) rozsvítí všechny políčka s akustickým doprovodem a po několika sekundách se vrátí vše do normálního režimu (např. při jízdě se motor postupně ohřívá, až dosáhne signalizace teploty motoru tři políčka, což je provozní stav. Za několik vteřin se indikace vrátí do původního stavu). Tato závada se objevuje také při studeném motoru, kdy nesvítí žádné indikační políčko teploty motoru. Časový návrat do normálního režimu indikace teploty motoru je vždy krátký (přibližně několik sekund) a perioda opakování závady je nepravidelná (třeba 2x za hodinu jízdy).
Kód chyby určené na diagnostice:nezjišťováno
Typ diagnostického přístroje:-
Kroky učiněné pro odstranění chyby + následky:-vizuální prohlídka el. kabelů a čidel - nic nezjištěno,

-výměna termostatu - závada přetrvává,

-další v pořadí je plánováno výměna čidla teploty motoru a spínače nízké hladiny chladící kapaliny) - moc si ale od toho neslibuji (asi ještě nejdřív zkusim nahradit čidlo odporem a spínač přemostit).

Činím tak zatím pouze z informací v knížce "jak na to" vydavatelství koop, kde v elektrických schematech je málo informací.


Odpověď:

Dobrý den,

ve Vašem případě před jakýmkoli dalším zásahem (Vámi uváděná výměna čidla teploty motoru a spínače) doporučuji provést odbornou diagnostiku motoru (předem si ověřte, že poskytovatel disponuje zařízením, které je schopno spolupracovat s řídící jednotkou Vašeho vozu). Diagnostika stojí řádově stokoruny a měla by spolehlivě určit příčinu problému, nebo alespoň značně zúžit seznam potencionálních příčin.

Vámi navrhované nahrazení čidla odporem a přemostění bych rozhodně neprováděl.

Teoreticky nejpravděpodobněji přichází v úvahu Vámi zmiňované vadné čidlo teploty chladicí kapaliny, problém s těsněním pod hlavou nebo s vodní pumpou.

Pokud diagnostika opravdu ukáže na vadné čidlo teploty chladicí kapaliny, přichystejte si přibližně 600Kč na kvalitnější druhovýrobu. Výměna těsnění pod hlavou by byla nákladnější, jen na materiál by bylo potřeba zhruba 700Kč a významnou položkou je u této operace práce. Pro laika nelze doporučit tuto operaci provádět svépomocí, zejména kvůli správnému postupu dotahování šroubů hlavy. U vodní pumpy existují závady, které jde řešit její opravou. Pokud by to nešlo, pohybuje se cena vodní pumpy z druhovýroby maximálně kolem 1300-1500Kč.

Pokud nicméně chladicí kapalina neubývá ani nepřibývá, z výfuku nejde kouř neobvyklých barev, motor jede normálně i přes hlášku na přístrojové desce a diagnostika neukáže žádnou závadu, je na pováženou, zda preventivně měnit související díly jeden po druhém, nebo počkat, zda závada bude mít další doprovodné jevy. Zejména buďte pozorný ke hladině chladicí kapaliny v přetlakové nádržce, kterou kontrolujte skutečně často. Případný únik chladicí kapaliny do motoru je nutno podchytit okamžitě. Pokud by kapalina přibývala, jedná se také o situaci, kterou je nutno řešit neprodleně.

S pozdravem

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 03.06.2011 23:55 
David V napsal:
Tohle bych viděl, jako špatný kontakt nebo čidlo. Obvykle je teplotních čidel více a každé je napojeno na něco jiného. Tak například u mého předchozího auta bylo čidlo pro řízení motoru přímo v hlavě válců, ale čidlo pro vizualizaci teploty na přístrojovém štítu bylo na termostatu. Pokud je to tak i u tohoto Citroena, tak diagnostika, troufám si tvrdit, nic neukáže. Navíc charakter závady se skokovými změnami teplot spíše ukazuje na problém v elektrice, kdy se měření teploty realizuje termočlánk...
Hm, tak už vím, že i čerpadlo chladicí kapaliny může vykazovat závadu typu běží/neběží. Kupříkladu motor 1.2 TSi má odpojovatelné čerpadlo chladicí kapaliny, aby se (odhaduji o 1-2 minuty) dříve ohřál motor. Pro mě je to prvek nespolehlivosti, jehož selháním půjde motor do kytek. Proboha proč?
martin.hrubsa.5FB - 16.09.2014 18:52 
Dobrý den
Ptřeboval bych pomoc! Zablokoval se mi motor. Při couvání škrtla přítelkyně pravým předním blatníkem o jiné auto. Ani jedno auto nemělo vědší škodu, ale nám se zablokoval (zamčel) motor. Jedná se o Citroen C3, 1.1 L, benzín, r.v. 2006.
Slyšel jsem, že se motor dá odblokovat nějakym tlačítkem v motorové části, jen bych potřeboval vědět, KDE TOTO TLAČÍTKO NAJDU?!?!

Děkuji
Petr S - 16.09.2014 22:39 
martin.hrubsa.5FB napsal:
Dobrý denPtřeboval bych pomoc! Zablokoval se mi motor. Při couvání škrtla přítelkyně pravým předním blatníkem o jiné auto. Ani jedno auto nemělo vědší škodu, ale nám se zablokoval (zamčel) motor. Jedná se o Citroen C3, 1.1 L, benzín, r.v. 2006.Slyšel jsem, že se motor dá odblokovat nějakym tlačítkem v motorové části, jen bych potřeboval vědět, KDE TOTO TLAČÍTKO NAJDU?!?!Děkuji


Během parkování v pátek mi někdo na Ládví promáčknul levý přední blatník a štrejchnul i nárazník (nechám to opravit v autorizáku na pojišťovnu doufám výměnou obou dílů). Tak doufám že to nezpůsobila tvoje přítelkyně Pokud jo tak mi pošli číslo pojistky ať nemám zbytečný malus na havarijní pojistce... Díky. No mě jinak motor funguje :) To byla asi velká pecka pokud po drcnutí nefunguje motor ne? Nebo je kabeláž v Citroenu opravdu až tak chatrná? V tom případě to kouzelné tlačítko asi nevyřeší.
Pepe - 17.09.2014 07:25 
martin.hrubsa.5FB napsal:
Dobrý denPtřeboval bych pomoc! Zablokoval se mi motor. Při couvání škrtla přítelkyně pravým předním blatníkem o jiné auto. Ani jedno auto nemělo vědší škodu, ale nám se zablokoval (zamčel) motor. Jedná se o Citroen C3, 1.1 L, benzín, r.v. 2006.Slyšel jsem, že se motor dá odblokovat nějakym tlačítkem v motorové části, jen bych potřeboval vědět, KDE TOTO TLAČÍTKO NAJDU?!?!Děkuji


Mělo by snad být někde zespodu v blízkosti řídící jednotky, u 306 je to tuším mezi ní a tlumičem. Na tom kamarádce praskla pružina a způsobila to samé s motorem. Jelikož jde o stejný "koncern", hledal bych někde tam. Nebo si zavolat do servisu...
PetrT - 17.09.2014 10:17 
Nevim jestli to je stejné, ale Megane měl to tlačítko u pojistek v motorovém prostoru. Odpojilo to pumpu v nádrži po nárazu z bezpečnostních důvodů. U megana se to muselo startovat i při výměně baterky, bylo to strašný auto klteré mě spolu s lagunou a berlingem naprosto vyléčilo od nákupu farncouzkých aut.. Ne nadarmo jsou levná.
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Octavia I - jak vyřešit problémy s klimatizací?

3.října 2013
Koupil jsem minulý rok Octavii 1 s nefunkční manuální klimatizací (minulému majiteli fungovala a asi tam prý nebude chladivo). V létě jsem zajel do servisu na doplnění.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (10 496) | komentářů (2) otevřít článek...

Škoda Octavia 1.2 TSI - co znamená pára z výfuku?

4.června 2013
Zjistil jsem, že mi jde po nastartování pára z výfuku. Kapalinu mi trošičku dolili v servisu a od té doby neubývá. Jezdím v týdnu jen krátké trasy cca 4 km tam a zpátky, někdy nastartuji i čtyřikrát za tyto 4 kilometry.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (5 715) | komentářů (19) otevřít článek...

Fiat Punto - jak vyřešit kolísání otáček?

2.května 2013
Po nastartování někdy vyjedou otáčky až na 3 000. Když vyřadím, tak otáčky kolísají mezi 800 až 2 500. Dočetl jsem se, že to může být teplotní čidlo.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (9 074) | komentářů (10) otevřít článek...

Jak vyřešit vrzání přední nápravy u Fiatu Bravo?

26.února 2013
Poradíme s pazvuky ozývajícími se při rozjezdu při nízkých teplotách od přední nápravy.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (4 215) | komentářů (22) otevřít článek...

Renault Megane - kontrolka složení výfukových plynů

5.února 2013
Nahradil som nefunkčnú lambdasondu novou. Naďalej ale svieti na displaji kontrolka analýzy výfuk. plynov, aj kontrolka 'servis'.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (6 179) | komentářů (4) otevřít článek...

Renault Clio 1.5 dCi - jak řešit rány od přední nápravy?

20.prosince 2012
Doporučíme, jak řešit pazvuky od přední nápravy Renaultu Clio II. Půjdeme od nejjednodušších příčin k těm složitějším.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (5 740) | komentářů (3) otevřít článek...

Jak opravit zámky u dveří na Mondeu III?

28.listopadu 2012
Zámek řidiče v zimě sám zamyká. Stává se pouze v zimě. Na nalezenou radu jsem se pokusil zámek promazat WD40, ale nepomáhá.
hodnocení: 3.3 b. (3x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (9 023) | komentářů (3) otevřít článek...

Majitel Laguny má podezření na vibrující řemenici. Co poradíme?

21.listopadu 2012
Je možné, že i nová řemenice vibruje? Mám najeto 152tis. km a je to zatím moje první závada. Kromě brzd a tlumičů.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (2 847) | komentářů (2) otevřít článek...

Škoda Octavia 1.9 TDI - co dělat, když už nejede jako dřív?

7.listopadu 2012
Auto při určitých otačkách nějak ztrácí na výkonu, jakoby vynechávalo turbo, ale to bude asi v pořádku, tak nevím co s tím, možná filtr pevných částic nebo nevím. Auto má najeto 300000km.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (18 909) | komentářů (20) otevřít článek...

Ojetý VW Polo - jak často měnit rozvody?

23.října 2012
Vím o problémech rozvodů v mém Polu. Proto se chci zeptat, jak často je měnit - v jakém intervalu?
hodnocení: 3.0 b. (3x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (12 217) | komentářů (19) otevřít článek...

Škoda Octavia - jak si poradit s nespolupracujícím teplým motorem?

18.října 2012
Při startu vozidla za studena mi motor naskočí v pořádku a jede bez problému. Jakmile se ale zahřeje auto mi klidně za jízdy zhasne a při startování se motor třepe jako by měl vyskočit.
hodnocení: 3.0 b. (2x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (11 415) | komentářů (29) otevřít článek...

Peugeot 206 - řešíme vibrace při jízdě

16.října 2012
Poradíme, jak vyzrát na drnčení při brzdění motorem u Peugeotu 206.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (5 578) | komentářů (6) otevřít článek...

Renault Laguna 1.9 dCi - jak udržet v kondici motor s 200 tis. km?

25.září 2012
Rád bych věděl, jak přistoupit k mazání motoru s velkým počtem kilometrů. Slyšel jsem názory, že v takových motorech jsou už vůle opotřebením a předepsaný olej 5W30 by už mohl být příliš řídký.
hodnocení: 4.3 b. (4x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (17 119) | komentářů (26) otevřít článek...

Ford Mondeo 1.8 16V - jak řešit malou kopresi?

6.září 2012
Co dělat když mám malou kopresi na prvním válci? Už jsem vyměnil EGR ventil, proběhlo následné měření komprese ve válcích.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (6 602) | komentářů (22) otevřít článek...

Renault Laguna I - jak vyzrát na nepravidelný chod motoru 1.8i?

28.sprna 2012
Při zahřátí motoru auto cuká při přidávání plynu. Svíčky jsme měnili, palivový filtr také. Diagnostika mi na motoru nic neukázala.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (6 094) | komentářů (16) otevřít článek...

Mercedes-Benz CL 420 - poradíme, jak na sametový chod osmiválce

24.července 2012
Vůz netáhne tak, jak by měl. Jednoduše občas nejde na všechny válce. Prosím o radu, jak při odstranění této závady postupovat.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (4 625) | komentářů (6) otevřít článek...

Škoda Octavia I - radíme s nefunkční klimatizací

4.července 2012
Mám problém s klimatizací. Vůbec nechladí, když ji zapnu, motor vůbec 'nehoupne' a chladný vzduch taky nefouká. Ovšem sahary se roztočí, pojistka taky v pořádku. Můžete mi poradit?
hodnocení: 2.5 b. (4x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (25 526) | komentářů (3) otevřít článek...

Doporučíme použití protektorovaných pneumatik na Fordu Transit?

20.června 2012
Potřebuji poradit, jak se dají využít protektory u nákladních vozidel, jak vybrat správného dodavatele a na co bych si měl dávat zejména pozor.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (1 880) | komentářů (16) otevřít článek...

Škoda Octavia 1.9 TDi - řešíme únik chladicí kapaliny

12.června 2012
Jak postupovat při poměrně masivním úniku chladící kapaliny u třináct let staré dieselové Octavie?
hodnocení: 3.0 b. (3x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (30 770) | komentářů (6) otevřít článek...

BMW 318i: co je příčinou klepání motoru při nízkých otáčkách?

29.května 2012
Lze nějak zamezit jemnému klepání motoru při volnoběžných otáčkách?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (11 248) | komentářů (5) otevřít článek...

A zase ta spotřeba - Kia Rio 1,2 CRDi

24.května 2012
Trápí mne vysoká spotřeba nafty. Byla jsem v servisech KIA - prý to je běžná věc, že tyto vozy mají spotřebu 7-9 l/100 km, v zimě i víc. Je to pravda?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (5 144) | komentářů (16) otevřít článek...

Jak u Octavie řešit opotřebení brzd jen na jedné straně?

23.května 2012
Před rokem jsme na Octavii provedli kompletní generálku brzd, a to na všech 4 kolech. Po ujetí cca. 5 tis. km jsme jeli na novou technickou kontrolu, která objevila poškození jen na jedné straně.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (6 720) | komentářů (3) otevřít článek...

Škoda Fabia 1.4MPI: výměna těsnění vodní pumpy

22.května 2012
Dnešní poradna bude stručná a jasná, žádné chození kolem horké kaše, naopak: tah rovnou na...pumpu.
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (7 506) | komentářů (3) otevřít článek...

Seat Ibiza - jak řešit hučení v motoru a nadměrnou spotřebu oleje?

16.května 2012
Co může být příčinou hučení motoru v rychlostech od 50km/hod? Je běžná spotřeba oleje 0,4litru na 1000km?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (5 572) | komentářů (4) otevřít článek...

Škoda Fabia II 1.2HTP: jak často měnit rozvody?

26.dubna 2012
Jak často měnit řetězový rozvod u motoru 1.2HTP ve výkonové verzi 51kW?
hodnocení: 3.7 b. (13x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (59 254) | komentářů (42) otevřít článek...

Hyundai ix35: jak dosáhnout nižší spotřeby motoru 1.6 GDI?

24.dubna 2012
Majitel není spokojen se spotřebou 8,3 litru benzínu na 100km. Je jeho rozčarování namístě a pokud ano, co doporučíme pro snížení spotřeby?
hodnocení: 2.9 b. (8x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (19 132) | komentářů (84) otevřít článek...

Jak řešit vysokou spotřebu u Octavie 1.6i?

17.dubna 2012
Vozidlo vykazuje vysokou spotřebu - až 14 l na 100 km. Při jízdě ubývá znatelně na ukazateli stavu nádrže. Dignostika nenahlásila žádnou chybu. Prosím o radu.
hodnocení: 3.3 b. (4x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (21 282) | komentářů (23) otevřít článek...

Doporučíme čtyřválec 318i do řady E46?

10.dubna 2012
Lze do BMW řady E46 doporučit čtyřválec N42 a jaké jsou jeho charakteristiky?
hodnocení: 5.0 b. (5x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (25 965) | komentářů (19) otevřít článek...

BMW E46: jaké jsou varianty výměny ramen?

3.dubna 2012
Jaké jsou varianty výměny ramen a doporučíme jejich náhradu těmi z předchozí generace?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (7 072) | komentářů (14) otevřít článek...

Hyundai Lantra - proč není jiskra na svíčkách?

29.března 2012
Auto při jízdě náhle 'chcíplo' po zastavení nechtělo nastartovat. Po prozkoumání motoru zjištěno že svíčky nedávají jiskru. V autě bylo cítit cosi spáleného.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (2 147) | komentářů (8) otevřít článek...

Lze používat zimní pneumatiky i v létě?

27.března 2012
Je možné dojezdit zimní pneumatiky mimo zimní období? Je to bezpečné?
hodnocení: 2.7 b. (3x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (22 005) | komentářů (60) otevřít článek...

BMW 525d - jak na problém s řazením?

21.března 2012
Pár měsíců zpátky jsem si všimnul problému, který se týká řazení a chodu motoru. Po přeřazení auto přestává táhnout, je nutné úplně pustit plynový pedál. Co s tím?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (4 081) | komentářů (6) otevřít článek...

Nechat si staré Mondeo nebo koupit nové auto?

10.března 2012
Čtenář se nemůže rozhodnout jestli má i nadále jezdit dobře vybaveným dvanáct let starým Monndeem, nebo má sáhnout po ojetině nebo zbrusu novém voze? Limitem je však finanční strop a obava z chudé výbavy u nového vozu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (9 900) | komentářů (59) otevřít článek...

Škoda Octavia 1.6 FSI: jak postupovat po smíchání motorových olejů?

7.března 2012
Majitel omylem nalil do motoru, kde byla náplň 5W 30 půl litru oleje se specifikací 10W 40. Jaký doporučíme postup?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (11 509) | komentářů (13) otevřít článek...

Řešíme problém s motorem 1.8 Duratec od Fordu

28.února 2012
Začal jsem mít problém s motorem 1.8 Duratec HE, 81kW. Ztrácí se mi velké množství oleje. Při jízdě vydává motor chrastivý zvuk, jako by se tam něco sypalo. Co s tím?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (11 909) | komentářů (37) otevřít článek...

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI - řešíme zlomenou klikovou hřídel

16.února 2012
Jsem první majitel, auto je servisováno ve značkovém servise a chovám se k němu lépe než k manželce. Přesto se mi po záruce, při najetých 104 000km rozlomila kliková hřídel.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (12 436) | komentářů (30) otevřít článek...

Je možné odstoupit od kupní smlouvy, pokud spotřeba neodpovídá oficiálním hodnotám?

14.února 2012
Majitele trápí vysoká spotřeba daného vozu, chce odstoupit od kupní smlouvy a vůz vrátit. Poradíme s postupem...
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (4 589) | komentářů (26) otevřít článek...

Seat Toledo 1,9 TDI - co způsobuje vibrace motoru při volnoběhu?

8.února 2012
Pomůže v tomto případě diagnostika? A jaké další části vozu mohou tento problém způsobovat?
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (10 995) | komentářů (12) otevřít článek...

Fiat Punto 1.2 16V: problém s udržením otáček volnoběhu

24.ledna 2012
Motor na volnoběh neudrží otáčky, zhasíná, škube. Zhasíná i při prudkém zabrždění. Výměna lambda sondy nepomohla.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (13 790) | komentářů (3) otevřít článek...

Škoda Fabia 1,4 MPI - jak bojovat se ztrátou chladicí kapaliny?

16.ledna 2012
Začala mi ubývat chladící kapalina. Již byla vyměněna nádržka - nepomohlo, byl vyměněn i O kroužek u chladiče - nepomohlo. Poradíte mi jak dál postupovat?
hodnocení: 3.2 b. (10x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (35 422) | komentářů (48) otevřít článek...

Škoda Octavia 1,9 TDI - jak na problémy s brzdami?

12.ledna 2012
Aby auto zabrzdilo, musí se vyvinout větší síla, než by byla normálně potřeba. Navíc se brzdový pedál často nevrací úplně až na konec polohy a tím zpomalí celé auto.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (13 513) | komentářů (27) otevřít článek...

Ford Focus 1,8 16V: poradíme nejpravděpodobnější příčiny vysoké spotřeby

9.ledna 2012
Na co se zaměřit u benzínového vozu, pokud má příliš vysokou spotřebu?
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (14 581) | komentářů (19) otevřít článek...

Dacia Duster: jaký doporučíme tlak v pneumatikách?

3.ledna 2012
Poradíme, jaký tlak je vhodný nahustit do zimního obutí pro Dacii Duster.
hodnocení: 1.5 b. (2x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (8 613) | komentářů (24) otevřít článek...

Peugeot 407SW: jak řešit závadu homokinetických kloubů?

22.prosince 2011
Poradíme, jak postupovat při řešení záruční reklamace Peugeotu 407SW.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (4 305) | komentářů (3) otevřít článek...

Opel Corsa - proč mi netopí?

20.prosince 2011
Jak vlastně funguje chladící a topná soustava? Poradíme také, jak problémy s topením vyřešit, což se může teď v zimě hodit...
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (8 632) | komentářů (11) otevřít článek...

Peugeot 206 - proč se nezahřívá motor?

14.prosince 2011
Při jízdě teplota nestoupne víc jak 70 stupňů. Na volnoběh až po cca půl hodině vyleze na 90. Sahara se nespustí. Je to normální stav?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (11 122) | komentářů (2) otevřít článek...

Škoda Octávia II 1,8TSI: jaké jsou servisní náklady?

8.prosince 2011
Stručně poradíme, jaké pravděpodobně budou náklady na první servis při koupi tohoto vozu a jaké jsou obecně jeho provozní náklady.
hodnocení: 3.3 b. (3x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (20 675) | komentářů (41) otevřít článek...

BMW 330xi: poradíme s příčinou pazvuků při volnoběhu

6.prosince 2011
Poradíme, jak vyhodnotit pazvuky motoru ve volběžných otáčkách a co následně podniknout pro jejich odstranění.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (4 940) | komentářů (7) otevřít článek...

Volvo S60 D: co poradíme majiteli, když 125koní už nestačí?

29.listopadu 2011
Opět se vrátíme k možnostem zvýšení výkonu u naftového agregátu, tentokrát je kandidátem na úpravy Volvo S60.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (3 911) | komentářů (15) otevřít článek...

Škoda Octavia 1,9 TDI: je vhodné měnit specifikaci oleje, pokud je mezi výměnami nutno dolévat?

24.listopadu 2011
Jaké zásady týkající se motorového oleje se vyplatí dodržovat? Doporučíme u ojeté Škody Octavia přejít na jinou specifikaci motorového oleje?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (15 501) | komentářů (13) otevřít článek...
 
/ 4 (161)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Porucha indi ...