0

Jak na vybíjení baterie u Fabie?

Na Škodě Fabia se mi neustále vybíjí baterie. Po dobití se znovu vybije cca po 6ti dnech. Baterie byla vyměněna za novou a vůz byl zkontrolován, přesto se vybíjení neustále opakuje.
15.12.2009, technická poradna

hodnocení článku: 3.3 z 5 (66%)
hodnoceno: 4x
vaše hodnocení: -
Autor dotazu:Zdenka Endlerová
Značka, model:Škoda Fabia 1.2 Typ 6Y, Varianta SCBMDXO1, Verze NFM513S
Bližší označení:Typ BMD
Rok výroby:2007
Palivo:BA 95 B
Výkon v kW:40.O/4 750
Kód motoru:TMBPW46YX74172850
Popis závady:Během 6 týdnů jsem měla 5 x v opravně auto. Byla vybitá baterie. Po dobití baterie a přeměření, kdy mi byl dán doklad s tím, že baterie je ve výrorném stavu se po 10 dnech opět baterie vybila. Koupila jsem tedy novou, ale problém se opakoval opě a tak se děje dodnes. Doba vybití už je jen 6 dní. 3 x jsem měla auto v OKIMU, a 2 x u speialisty na elektroinstalaci. Nikdy nebyla nalezena závada. Říkají mi, že musím jezdit alespoň 50 km denně. Ale co když nemusím denně jezdit? Na letišti jsem měla auto 14 dní na parkovišti a nastartovala jsem bez problémů. Máme celý život auta a tak víme, že v zimě se méně jezdí a nikdy jsme tento problém neměli.

Auto má najeto za dva roky 15 000 km.

Prosím poraďte, nevíme už co dělat. Jelikož už je mi 70 let, auto pro nemoc potřebuji, a to byl také důvod, proč jsem si z posledních úspor koupila nové, aby nebyly problémy. A přece mám starosti.

Děkuji mockrát za radu.

 
Kód chyby určené na diagnostice: 
Typ diagnostického přístroje: 
Kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: 


Odpověď:

V první řadě bych doporučil využít záruku mobility, kterou má každý majitel vozu Škoda k dispozici pokud vůz pravidelně servisuje ve značkovém servisu. Pokud není Váš servis schopen závadu odstranit, tak je nutné, dát jim najevo, že si to nenecháte líbit a důsledně reklamujte každou opravu, která se evidentně nevydařila. Když zůstane Váš vůz nepojízdný, tak máte nárok na příjezd servisního technika, který musí zajisti opravu na místě nebo odvoz do servisu. Není možné aby se baterie vybila takto rychle i při malém nájezdu kilometrů. Nejpravděpodobnější příčinou by mohl být vadný regulátor dobíjení, který je umístěn přímo v alternátoru. Proměřit dobíjení zvládne v podstatě každý, takže bych doporučil toto provést a pokud bude dobíjení v pořádku, měla by naměřená hodnota být cca 14,2V. Někdy se stává, že regulátor je vadný, ale přesto se nerozsvítí kontrolka dobíjení, v tom případě naměřená hodnota bývá pod 14V. Alternátor potom nestíhá baterii dobíjet a provozem dochází k postupnému vybíjení. Dalo by se to také vysledovat podle ujetých kilometrů (čím více tím rychlejší vybití). Také jsem se setkal s tím, že v zavazadlovém prostoru zůstává i při zavření víka svítit osvětlení. Odběr proudu není tak velký, aby se baterie vybila přes noc a pokud najezdíte přes den málo kilometrů, tak se nestíhá dobít a po několika dnech již nenastartuje. Tato závada vzniká špatným dovřením víka zavazadlového prostoru. Každopádně máte vůz ještě v záruční době a Váš servis Škoda by se měl postarat o řádné odstranění závady, pokud nejsou schopni závadu odstranit, tak se obraťte na zákaznickou linku Škoda.

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
conti, 16.12.2009 15:29
Ta pani má plnou pravdu, mám naprosto stejný problém na nové Fabii, jak týden stojí nenastartuju!!!Baterku už měnili a je to pořád stejné!!!
Honza
conti, 16.12.2009 15:29
Ta pani má plnou pravdu, mám naprosto stejný problém na nové Fabii, jak týden stojí nenastartuju!!!Baterku už měnili a je to pořád stejné!!!
Honza
Zdeny60, 16.12.2009 19:02
Jasný příklad šlendriánu!!!
Nakopat serviskáka zepž´ředu i zezadu a baterku mu nechat zaplatit!!! Ty doby, co baterie byly nekvalitní a odcházely po měsící života, tak to je už pradávná historie. Toto je vyloženě systíémový chyba, kteoru pán v serviso vyřešil "po svém" a vy jste zaplatil 1,5litru za nový AKB.

Všechno má svou příčinu anevěřím, že ta vaše by se nedala najít. Jenže to by se muselo chtít a věnovat se tomu. A to je ta potíž - to je práce na déle než 5 minut jako u výměny AKB a to se servisu nerentuje. Mechanik se musí otáčet a auta pod rukama mu musí svištět. Jak jde o prachy, tak žerty stranou a ne se nimrat s nějakou Fabií, co se jí vybíjí baterie. A´t si pán koupí novou je od něj pokoj.

KLASIKA !!!!

Řešení, jak na to, je nahoře....
skoda rs, 21.12.2009 01:55
Nejsem expert, ale říkal mi kamarád, který dělá vedoucího servisu, že tenhle problém způsobuje relé, které se nekontrolovaně probudí a vpodstatě připojí auto k odběru jako je před jeho usnutím a tím se baterie vybije. Odborný servis by měl tuhle závadu znát a relé vyměnit za nové, které tímto už netrpí. Obraťte se na servis Porsche Plzeň Lochotín.
her131, 23.04.2017 13:47
Řeším stejný problém s vybíjením baterie ve fabia HTP ročník 2005. Auto funguje přes rok normálně. Jezdí se s ním denně do práce a zpět (jedna cesta max 15 km s přestávkou ve školce). Jakmile se ochladí (teploty spadnou k nule a níže) auto špatně startuje a v pondělí (po dvou denním stání) se už téměř nechytá. Nejdříve jsem vyměnil baterii, pak jsem pochopil, že baterka byla následek ne příčina. V neautorizovaném servise mi přeměřili dobíjení (bylo ok) a řekli mi, že to je řídící jednotka komf. funkcí a že se mám na to vykašlat, že to je běžný problém těchto aut a řešit to odpojováním baterie... Tak jsem šel do škodovky, tam mi potvrdili, že ve vypnutém stavu mám zvýšený odběr a že problém je řídící jednotka komfortních funkcí (nová 7tis.). Nechal jsem si napsat číslo dílu a za 500 ji koupil z vrakoviště. Zlepšení však bylo dočasné. S další zimou a prvními mrazy se problém opakoval. Nechal jsem vyměnit startér, protože ten byl opravdu ve špatném stavu. Tipuji vinou dlouhodobým neřešením problému s napětím. Opět přišlo krátkodobé zlepšení. Problémy se startováním s mrazy se opakují, přestože auto je přeměřené a v klidu (zamknuté) nemá nadměrný odběr, má novou baterku, funkční alternátor, nový startér. Zjistil jsem, že v motorovém prostoru se v různých intervalech (5-10 minut), nepravidelně cosi spíná. Zvuk jsem nahrál a pověsil na youtube. Odkaz níže. Nevíte někdo co by to mohlo být. Tipuji, že to bude nějaká prkotina za pár korun.
https://www.youtube.com/watch?v=PgSqjihvnOg

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.