Ford Mondeo 1.8 16V - jak řešit malou kopresi?
 
 
 
 
 
 

Ford Mondeo 1.8 16V - jak řešit malou kopresi?

již zítra na TipCars.com

S jakým motorem koupit Renault Clio II?
nejčtenější články
1. Jaký vybrat diesel pro Škodu Octavii III?
2. Toyota Previa - nejspolehlivější rodinná ojetina do 200 tis. Kč?
3. S jakým benzínem koupit Giuliettu?
 
Co dělat, když mám malou kopresi na prvním válci? Už jsem vyměnil EGR ventil, proběhlo následné měření komprese ve válcích.
TECHNICKÁ PORADNA, 06.09.12 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Ford Mondeo
Autor dotazu: 
Značka, model:Ford Mondeo
Bližší označení:B5Y liftback
Rok výroby:2000
Palivo:benzin
Výkon v kW:92
Kód motoru:CHBA
Popis závady:Vyměnění EGR ventilu, následné měření komprese ve válcích. Hodně slabá koprese v 1.válci. V servisu mi byl nabídnut přípravek SMT oil treatment. Na obalu výrobku ale píší, že se nesmí používat do syntetických olejů. Já používám originál formula 5w30 plně syntetický. Stane se něco když to tam nalejí? Děkuji
Kód chyby určené na diagnostice: 
Typ diagnostického přístroje: 
Kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: 


Odpověď:

Vážený pane,

pokud řešení problému děláte metodou pokus - omyl a jste připraven řešit i důsledky, které z takového jednání vyplývají, pak ano, poslechněte servis a nalijte přípravek do motoru. Já bych ovšem postupoval jinak.

Tak předně výměna EGR ventilu nijak nesouvisí s nutností měřit tlaky ve válcích, z čehož usuzuji, že počáteční problém byl úplně jiný. Bohužel zde není popsán, takže se zaměřím pouze na tlaky ve válcích.

Hodně slabá komprese (představuji si hodnotu nižší než 6 bar) ukazuje na něco patologického v motoru. Jelikož je jen na jednom válci, nepůjde o celkové opotřebení motoru nebo zapečení pístních kroužků, protože to by se pravděpodobně v nějaké míře mohlo projevit i na jiných válcích. Z tohoto důvodu bych ani nedoporučoval používat žádné zázračné přípravky pro „generálky za chodu“ na bázi chemie, ale soustředit se na problém mechanickou cestou. V podstatě to znamená motor otevřít a podívat se, zda na prvním válci:
1) nejsou podpálená sedla ventilů, jelikož nikdo nekontroloval ani neupravoval ventilové vůle (tento motor nemá hydraulická zdvihátka)
2) není porušené těsnění pod hlavou, které by se pravděpodobně projevovalo i jiným způsobem (kolísání teploty, tlakování hadic chlazení, spotřeba chladicí kapaliny)
3) jsou zapečené pístní kroužky
4) není prasklá hlava
5) motor nenasál plastové vířivé klapky, které poškodily stěnu válců

První 2 body jsou poměrně snadno řešitelné, neboť přebroušení sedel ventilů spolu s novými ventily nejsou vyloženě likvidační, stejně jako případná výměna těsnění pod hlavou. Výměna hlavy je pak už mnohem náročnější o cenu hlavy a výměna pístních kroužků o demontáž pístu. V případě, že je poškozena stěna válce, tak se obávám, že bude motor muset podstoupit něco jako generální opravu, což znamená minimálně nový výbrus válce (pokud hloubka rýh nebude příliš velká) + nový píst (větší aby těsnil). Při větším poškození radím se poohlédnout po jiném motoru, kterému necháte před koupí změřit kompresní tlaky, zkontrolujete vířivé klapky a ventilové vůle.

A poslední slovo k různým přípravkům. Existují asi 3 přípravky, které bych se nebál použít. Všechny se aplikují do paliva:

a) přípravek pro navázání vody vzniklé kondenzací vlhkosti v nádrži

b) přípravek na pročištění palivové/vstřikovací soustavy

c) přípravek pro zvýšení oktanového čísla (v místech, kde nelze koupit palivo s odpovídajícím OČ pro motor)

Ostatní přípravky do olejových náplní, převodovek a utěsňovací přípravky do chladicí soustavy považuji jen za plíživou smrt stroje. Krátkodobé zlepšení parametrů bych charakterizoval asi takto: Umírajícímu se obvykle těsně před smrtí uleví.
Autor: David V

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 11.09.2012 17:27 
anonym napsal:
Petr-Tipcars: Tahle kaše asi ještě tedy bohužel nevychladla...zase za ty peníze...nevím, jestli existuje nějaká tabulka, kde lze k jednotlivým částkám dohledat, za jak dlouho už člověka přestane vytáčet to, že je vydal...asi záleží na temperamentu člověka a na tom, jak moc velký balík to subjektivně zrovna je...
na mondeu z r.2004 byl problém s plastovýma klapkama dávno vyřešen. Od 10/2002 se montovaly klapky s přepracovaným uložením. Ty už se nevymlátili v a necvakaly jak stará singerka.Takže to jen tak plácá,kdoví jak s tím zacházelel,případně ten co to měl před ním.
- 11.09.2012 18:59 
olda napsal:
na mondeu z r.2004 byl problém s plastovýma klapkama dávno vyřešen. Od 10/2002 se montovaly klapky s přepracovaným uložením. Ty už se nevymlátili v a necvakaly jak stará singerka.Takže to jen tak plácá,kdoví jak s tím zacházelel,případně ten co to měl před ním.
Oldo, problemy s fordy nebudou nikdy vyreseny, dokud je lide budou kupovat.
- 12.09.2012 08:42 
anonim napsal:
Oldo, problemy s fordy nebudou nikdy vyreseny, dokud je lide budou kupovat.
Hele nezlob se na mě, ale tento příspěvek už je trochu diagnóza...stejně jako ten úplně první. Prostě jsi koupil špatný auto, protože Tě neěkdo napálil, jak je v těchto končinách dobrým zvykem.
- 15.09.2012 06:56 
Podpálený či netěsný ventil, zpravidla výfukový, musí poznat každý mechanik za chodu motoru u výfuku. To diagnostikuji poslechem u aut, když stojím na přechodu a auta se rozjíždí. Já bych vypustil olej z motoru, do válce nalil petrolej, a počkal do rána. Když bude petrolej vytékat z olejové vany, je příčina jasná. Jinak petrolej je stará osvědčená metoda pro uvolnění zakarbonovaných pístních kroužků. Když to nepomůže mohou být pístní kroužky popraskané.
- 20.09.2012 10:18 
http://www.tipcar.cz/ford-focus-c-max-a-spotreba-oleje-4664.html
Jen pro doplnění. Asi ještě rok jsem s vozem jezdil a dolíval a dolíval a dolíval olej, naštěstí ten předepsaný 5w-30 je celkem levný, až jednou v zimě se nepodařilo nastartovat, motor pekelně kuckal, vibroval a kouřil, přivolaný odtah s cigárem v držce suverénně pravil: "Jo, to je váha vzduchu, ale na ty TDCi nejsou drahý." Myslel, chudák, že jde o diesel. V servisu okolo toho chodili a tvářili se jako degustátoři projímadel, až na moje naléhání změřili kompresní tlaky, jeden válec skoro na nule, mě nabídnutá autorizovaná oprava by byla za skoro 100kKč. Přes známého sehnaný servisák od Forda nakonec opravu dělal v garáži, na tom jednom válci zlomený kroužek(nebo víc, nevím kolik jich tam je), takže výměna všech kroužků na všech válcích - výbrusu prý nebylo třeba, zabroušení ventilů a výměna gumiček, smontování s další nutnou bižuterií(napínák řetězu, těsnění, dál už nevím) celkem za 35kKč.
Motor se zázračně zlepšil, výborně táhl, tichounký...idylka, zvětšila se mi ale spotřeba, jak jsem začal víc využívat té krásy.
No, po čase začala jevit zn. opotřebení spojka, byl hlučnější kompresor klimatizace, neustále se s.ala elektronika, takže jsem nevydržel s nervama, auto dal s citelnou ztrátou do bazaru a maje něco našetřeno, pořídil jsem jiný vůz, tentokrát koncernový, ta největší hrůza pro spoustu zdejších přispěvatelů - 1,9TDi, PD, 77kW, dokonce s DFP. Zaplať pámbu, zatím dobrý...
Takže co závěrem? Duratec HE 1,8 nebrat, podloženo nejen mojí zkušeností, další problémy by se daly svést na výběr špatného kusu - před prodejem určitě utočeno spoustu kilometrů, ale v tom motoru je prostě něco špatně.
S přáním šťastné ruky při výběru J. Z.
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Octavia I - jak vyřešit problémy s klimatizací?

3.října 2013
Koupil jsem minulý rok Octavii 1 s nefunkční manuální klimatizací (minulému majiteli fungovala a asi tam prý nebude chladivo). V létě jsem zajel do servisu na doplnění.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (10 578) | komentářů (2) otevřít článek...

Škoda Octavia 1.2 TSI - co znamená pára z výfuku?

4.června 2013
Zjistil jsem, že mi jde po nastartování pára z výfuku. Kapalinu mi trošičku dolili v servisu a od té doby neubývá. Jezdím v týdnu jen krátké trasy cca 4 km tam a zpátky, někdy nastartuji i čtyřikrát za tyto 4 kilometry.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (5 807) | komentářů (19) otevřít článek...

Fiat Punto - jak vyřešit kolísání otáček?

2.května 2013
Po nastartování někdy vyjedou otáčky až na 3 000. Když vyřadím, tak otáčky kolísají mezi 800 až 2 500. Dočetl jsem se, že to může být teplotní čidlo.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (9 188) | komentářů (10) otevřít článek...

Jak vyřešit vrzání přední nápravy u Fiatu Bravo?

26.února 2013
Poradíme s pazvuky ozývajícími se při rozjezdu při nízkých teplotách od přední nápravy.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (4 257) | komentářů (22) otevřít článek...

Renault Megane - kontrolka složení výfukových plynů

5.února 2013
Nahradil som nefunkčnú lambdasondu novou. Naďalej ale svieti na displaji kontrolka analýzy výfuk. plynov, aj kontrolka 'servis'.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (6 274) | komentářů (4) otevřít článek...

Renault Clio 1.5 dCi - jak řešit rány od přední nápravy?

20.prosince 2012
Doporučíme, jak řešit pazvuky od přední nápravy Renaultu Clio II. Půjdeme od nejjednodušších příčin k těm složitějším.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (5 787) | komentářů (3) otevřít článek...

Jak opravit zámky u dveří na Mondeu III?

28.listopadu 2012
Zámek řidiče v zimě sám zamyká. Stává se pouze v zimě. Na nalezenou radu jsem se pokusil zámek promazat WD40, ale nepomáhá.
hodnocení: 3.3 b. (3x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (9 141) | komentářů (3) otevřít článek...

Majitel Laguny má podezření na vibrující řemenici. Co poradíme?

21.listopadu 2012
Je možné, že i nová řemenice vibruje? Mám najeto 152tis. km a je to zatím moje první závada. Kromě brzd a tlumičů.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (2 867) | komentářů (2) otevřít článek...

Škoda Octavia 1.9 TDI - co dělat, když už nejede jako dřív?

7.listopadu 2012
Auto při určitých otačkách nějak ztrácí na výkonu, jakoby vynechávalo turbo, ale to bude asi v pořádku, tak nevím co s tím, možná filtr pevných částic nebo nevím. Auto má najeto 300000km.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (19 087) | komentářů (20) otevřít článek...

Ojetý VW Polo - jak často měnit rozvody?

23.října 2012
Vím o problémech rozvodů v mém Polu. Proto se chci zeptat, jak často je měnit - v jakém intervalu?
hodnocení: 3.0 b. (3x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (12 307) | komentářů (19) otevřít článek...

Škoda Octavia - jak si poradit s nespolupracujícím teplým motorem?

18.října 2012
Při startu vozidla za studena mi motor naskočí v pořádku a jede bez problému. Jakmile se ale zahřeje auto mi klidně za jízdy zhasne a při startování se motor třepe jako by měl vyskočit.
hodnocení: 3.0 b. (2x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (11 522) | komentářů (29) otevřít článek...

Peugeot 206 - řešíme vibrace při jízdě

16.října 2012
Poradíme, jak vyzrát na drnčení při brzdění motorem u Peugeotu 206.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (5 608) | komentářů (6) otevřít článek...

Renault Laguna 1.9 dCi - jak udržet v kondici motor s 200 tis. km?

25.září 2012
Rád bych věděl, jak přistoupit k mazání motoru s velkým počtem kilometrů. Slyšel jsem názory, že v takových motorech jsou už vůle opotřebením a předepsaný olej 5W30 by už mohl být příliš řídký.
hodnocení: 4.3 b. (4x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (17 207) | komentářů (26) otevřít článek...

Ford Mondeo 1.8 16V - jak řešit malou kopresi?

6.září 2012
Co dělat když mám malou kopresi na prvním válci? Už jsem vyměnil EGR ventil, proběhlo následné měření komprese ve válcích.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (6 640) | komentářů (22) otevřít článek...

Renault Laguna I - jak vyzrát na nepravidelný chod motoru 1.8i?

28.sprna 2012
Při zahřátí motoru auto cuká při přidávání plynu. Svíčky jsme měnili, palivový filtr také. Diagnostika mi na motoru nic neukázala.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (6 132) | komentářů (16) otevřít článek...

Mercedes-Benz CL 420 - poradíme, jak na sametový chod osmiválce

24.července 2012
Vůz netáhne tak, jak by měl. Jednoduše občas nejde na všechny válce. Prosím o radu, jak při odstranění této závady postupovat.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (4 670) | komentářů (6) otevřít článek...

Škoda Octavia I - radíme s nefunkční klimatizací

4.července 2012
Mám problém s klimatizací. Vůbec nechladí, když ji zapnu, motor vůbec 'nehoupne' a chladný vzduch taky nefouká. Ovšem sahary se roztočí, pojistka taky v pořádku. Můžete mi poradit?
hodnocení: 2.5 b. (4x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (25 613) | komentářů (3) otevřít článek...

Doporučíme použití protektorovaných pneumatik na Fordu Transit?

20.června 2012
Potřebuji poradit, jak se dají využít protektory u nákladních vozidel, jak vybrat správného dodavatele a na co bych si měl dávat zejména pozor.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (1 890) | komentářů (16) otevřít článek...

Škoda Octavia 1.9 TDi - řešíme únik chladicí kapaliny

12.června 2012
Jak postupovat při poměrně masivním úniku chladící kapaliny u třináct let staré dieselové Octavie?
hodnocení: 3.0 b. (3x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (31 089) | komentářů (6) otevřít článek...

BMW 318i: co je příčinou klepání motoru při nízkých otáčkách?

29.května 2012
Lze nějak zamezit jemnému klepání motoru při volnoběžných otáčkách?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (11 342) | komentářů (5) otevřít článek...

A zase ta spotřeba - Kia Rio 1,2 CRDi

24.května 2012
Trápí mne vysoká spotřeba nafty. Byla jsem v servisech KIA - prý to je běžná věc, že tyto vozy mají spotřebu 7-9 l/100 km, v zimě i víc. Je to pravda?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (5 169) | komentářů (16) otevřít článek...

Jak u Octavie řešit opotřebení brzd jen na jedné straně?

23.května 2012
Před rokem jsme na Octavii provedli kompletní generálku brzd, a to na všech 4 kolech. Po ujetí cca. 5 tis. km jsme jeli na novou technickou kontrolu, která objevila poškození jen na jedné straně.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (6 754) | komentářů (3) otevřít článek...

Škoda Fabia 1.4MPI: výměna těsnění vodní pumpy

22.května 2012
Dnešní poradna bude stručná a jasná, žádné chození kolem horké kaše, naopak: tah rovnou na...pumpu.
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (7 585) | komentářů (3) otevřít článek...

Seat Ibiza - jak řešit hučení v motoru a nadměrnou spotřebu oleje?

16.května 2012
Co může být příčinou hučení motoru v rychlostech od 50km/hod? Je běžná spotřeba oleje 0,4litru na 1000km?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (5 602) | komentářů (4) otevřít článek...

Škoda Fabia II 1.2HTP: jak často měnit rozvody?

26.dubna 2012
Jak často měnit řetězový rozvod u motoru 1.2HTP ve výkonové verzi 51kW?
hodnocení: 3.7 b. (13x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (59 857) | komentářů (42) otevřít článek...

Hyundai ix35: jak dosáhnout nižší spotřeby motoru 1.6 GDI?

24.dubna 2012
Majitel není spokojen se spotřebou 8,3 litru benzínu na 100km. Je jeho rozčarování namístě a pokud ano, co doporučíme pro snížení spotřeby?
hodnocení: 2.9 b. (8x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (19 290) | komentářů (84) otevřít článek...

Jak řešit vysokou spotřebu u Octavie 1.6i?

17.dubna 2012
Vozidlo vykazuje vysokou spotřebu - až 14 l na 100 km. Při jízdě ubývá znatelně na ukazateli stavu nádrže. Dignostika nenahlásila žádnou chybu. Prosím o radu.
hodnocení: 3.3 b. (4x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (21 406) | komentářů (23) otevřít článek...

Doporučíme čtyřválec 318i do řady E46?

10.dubna 2012
Lze do BMW řady E46 doporučit čtyřválec N42 a jaké jsou jeho charakteristiky?
hodnocení: 5.0 b. (5x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (26 217) | komentářů (19) otevřít článek...

BMW E46: jaké jsou varianty výměny ramen?

3.dubna 2012
Jaké jsou varianty výměny ramen a doporučíme jejich náhradu těmi z předchozí generace?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (7 110) | komentářů (14) otevřít článek...

Hyundai Lantra - proč není jiskra na svíčkách?

29.března 2012
Auto při jízdě náhle 'chcíplo' po zastavení nechtělo nastartovat. Po prozkoumání motoru zjištěno že svíčky nedávají jiskru. V autě bylo cítit cosi spáleného.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (2 157) | komentářů (8) otevřít článek...

Lze používat zimní pneumatiky i v létě?

27.března 2012
Je možné dojezdit zimní pneumatiky mimo zimní období? Je to bezpečné?
hodnocení: 2.7 b. (3x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (22 084) | komentářů (60) otevřít článek...

BMW 525d - jak na problém s řazením?

21.března 2012
Pár měsíců zpátky jsem si všimnul problému, který se týká řazení a chodu motoru. Po přeřazení auto přestává táhnout, je nutné úplně pustit plynový pedál. Co s tím?
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (4 096) | komentářů (6) otevřít článek...

Nechat si staré Mondeo nebo koupit nové auto?

10.března 2012
Čtenář se nemůže rozhodnout jestli má i nadále jezdit dobře vybaveným dvanáct let starým Monndeem, nebo má sáhnout po ojetině nebo zbrusu novém voze? Limitem je však finanční strop a obava z chudé výbavy u nového vozu.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (9 918) | komentářů (59) otevřít článek...

Škoda Octavia 1.6 FSI: jak postupovat po smíchání motorových olejů?

7.března 2012
Majitel omylem nalil do motoru, kde byla náplň 5W 30 půl litru oleje se specifikací 10W 40. Jaký doporučíme postup?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (11 557) | komentářů (13) otevřít článek...

Řešíme problém s motorem 1.8 Duratec od Fordu

28.února 2012
Začal jsem mít problém s motorem 1.8 Duratec HE, 81kW. Ztrácí se mi velké množství oleje. Při jízdě vydává motor chrastivý zvuk, jako by se tam něco sypalo. Co s tím?
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (11 990) | komentářů (37) otevřít článek...

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI - řešíme zlomenou klikovou hřídel

16.února 2012
Jsem první majitel, auto je servisováno ve značkovém servise a chovám se k němu lépe než k manželce. Přesto se mi po záruce, při najetých 104 000km rozlomila kliková hřídel.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (12 497) | komentářů (30) otevřít článek...

Je možné odstoupit od kupní smlouvy, pokud spotřeba neodpovídá oficiálním hodnotám?

14.února 2012
Majitele trápí vysoká spotřeba daného vozu, chce odstoupit od kupní smlouvy a vůz vrátit. Poradíme s postupem...
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (4 603) | komentářů (26) otevřít článek...

Seat Toledo 1,9 TDI - co způsobuje vibrace motoru při volnoběhu?

8.února 2012
Pomůže v tomto případě diagnostika? A jaké další části vozu mohou tento problém způsobovat?
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (11 075) | komentářů (12) otevřít článek...

Fiat Punto 1.2 16V: problém s udržením otáček volnoběhu

24.ledna 2012
Motor na volnoběh neudrží otáčky, zhasíná, škube. Zhasíná i při prudkém zabrždění. Výměna lambda sondy nepomohla.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (13 888) | komentářů (3) otevřít článek...

Škoda Fabia 1,4 MPI - jak bojovat se ztrátou chladicí kapaliny?

16.ledna 2012
Začala mi ubývat chladící kapalina. Již byla vyměněna nádržka - nepomohlo, byl vyměněn i O kroužek u chladiče - nepomohlo. Poradíte mi jak dál postupovat?
hodnocení: 3.2 b. (10x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (35 731) | komentářů (48) otevřít článek...

Škoda Octavia 1,9 TDI - jak na problémy s brzdami?

12.ledna 2012
Aby auto zabrzdilo, musí se vyvinout větší síla, než by byla normálně potřeba. Navíc se brzdový pedál často nevrací úplně až na konec polohy a tím zpomalí celé auto.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (13 621) | komentářů (27) otevřít článek...

Ford Focus 1,8 16V: poradíme nejpravděpodobnější příčiny vysoké spotřeby

9.ledna 2012
Na co se zaměřit u benzínového vozu, pokud má příliš vysokou spotřebu?
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (14 641) | komentářů (19) otevřít článek...

Dacia Duster: jaký doporučíme tlak v pneumatikách?

3.ledna 2012
Poradíme, jaký tlak je vhodný nahustit do zimního obutí pro Dacii Duster.
hodnocení: 1.5 b. (2x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (8 644) | komentářů (24) otevřít článek...

Peugeot 407SW: jak řešit závadu homokinetických kloubů?

22.prosince 2011
Poradíme, jak postupovat při řešení záruční reklamace Peugeotu 407SW.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (4 319) | komentářů (3) otevřít článek...

Opel Corsa - proč mi netopí?

20.prosince 2011
Jak vlastně funguje chladící a topná soustava? Poradíme také, jak problémy s topením vyřešit, což se může teď v zimě hodit...
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (8 723) | komentářů (11) otevřít článek...

Peugeot 206 - proč se nezahřívá motor?

14.prosince 2011
Při jízdě teplota nestoupne víc jak 70 stupňů. Na volnoběh až po cca půl hodině vyleze na 90. Sahara se nespustí. Je to normální stav?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (11 203) | komentářů (2) otevřít článek...

Škoda Octávia II 1,8TSI: jaké jsou servisní náklady?

8.prosince 2011
Stručně poradíme, jaké pravděpodobně budou náklady na první servis při koupi tohoto vozu a jaké jsou obecně jeho provozní náklady.
hodnocení: 3.5 b. (4x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (20 827) | komentářů (41) otevřít článek...

BMW 330xi: poradíme s příčinou pazvuků při volnoběhu

6.prosince 2011
Poradíme, jak vyhodnotit pazvuky motoru ve volběžných otáčkách a co následně podniknout pro jejich odstranění.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (5 016) | komentářů (7) otevřít článek...

Volvo S60 D: co poradíme majiteli, když 125koní už nestačí?

29.listopadu 2011
Opět se vrátíme k možnostem zvýšení výkonu u naftového agregátu, tentokrát je kandidátem na úpravy Volvo S60.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (3 922) | komentářů (15) otevřít článek...

Škoda Octavia 1,9 TDI: je vhodné měnit specifikaci oleje, pokud je mezi výměnami nutno dolévat?

24.listopadu 2011
Jaké zásady týkající se motorového oleje se vyplatí dodržovat? Doporučíme u ojeté Škody Octavia přejít na jinou specifikaci motorového oleje?
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: technická poradna | počet přečtení (15 595) | komentářů (13) otevřít článek...
 
/ 4 (161)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Ford Mondeo ...