Ford Focus - čím je způsobena zvýšená kouřivost motoru?

V poslední době mi auto významně kouří - černý kouř z výfuku při startu nebo řazení. Nedávno jsem měnil komplet spojku ovšem nikoliv v značkovém servisu ale u živnostníka a bylo to poměrně drahé. Myslím, že poruchu jsem zjistil právě po výměně této spojky. Napadlo mě jestli to může mít nějakou spojitost.
12.11.2009, technická poradna

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
Autor dotazu:Martin Pánek
Značka, model:Ford Ford Focus combi 1,8 TDCI 74 kW
Bližší označení:najeto cca 140 tis. km
Rok výroby:2002
Palivo:diesel
Výkon v kW:74
Kód motoru:549666
Popis závady:Dobrý den, v poslední době mi auto významně kouří - černý kouř z výfuku při startu nebo řazení.
Nedávno jsem měnil komplet spojku ovšem nikoliv v značkovém servisu ale u živnostníka a bylo to poměrně drahé (cca 22 000). Myslím, že poruchu jsem zjistil právě po výměně této spojky. Napadlo mě jestli to může mít nějakou spojitost. Protože mi přijde hodně divné, aby po poruše spojky, přišla ihned tato porucha.
Kód chyby určené na diagnostice: 
Typ diagnostického přístroje: 
Kroky učiněné pro odstranění chyby + následky: 


Odpověď: Když si čtu Váš dotaz, tak se mi ježí hrůzou vlasy na hlavě. Za výměnu spojky si někdo vzal takové peníze? Pokud byla vyměněna jen spojka a nedělal jste to ve značkovém servise, ale u živnostníka, tak ten si spojku určitě kupoval v nějaké druhovýrobě. Tuto spojku dělá několik výrobců. Jmenujme aspoň ty nejznámější a to je Luk, Valeo, Sachs. Pokud budeme brát jen tyto výrobce spojky na tento automobil, tak spojkový set stojí v rozmezí od 5400 Kč do 6550 Kč bez ložiska. Mělo by tam být hydraulické ložisko a to se někdy prodává zvlášť, a nebo firma Luk nabízí set i s ložiskem za 10 115 Kč. Z toho vyplývá, že pokud tam mechanik dal tu nejdražší spojku i s ložiskem, tak i tak za práci chtěl cca 12 000 Kč. No to je dost i na značkový servis. Soukromník si může vzít za výměnu spojky zhruba tak 2 500 až 3 000 Kč. Takže pokud Vám tam nedělal nic jiného a budeme se bavit jen o výměně spojky, tak je to docela dost drahé a divím se, že si tohle někdo může dovolit naúčtovat. Ale teď proč píšete. Na zvýšené kouřivosti motoru nemá spojka absolutně žádný vliv. To, že automobil více kouří je rozhodně něčím jiným. Třeba špatným palivem, špatnou lambda regulací, váhou vzduchu, nebo vstřikovačemi. Tohle všechno a ještě daleko víc může mít za následek zvýšenou kouřivost automobilu. Ale takhle od stolu Vám neřeknu přesně co to může být. Je zapotřebí zajet s tím do servisu (ovšem ne do toho, kde jste si měnil spojku) a vše důkladně proměřit a zkontrolovat. Tento vůz má vstřikování Common rail, které je celkem dost náchylné na kvalitu nafty a dobrou funkčnost těchto vstřikovačů hlídá několik snímačů a čidel. Proto si prosím zajeďte do servisu a svěřte své auto odborníkům. Se spojkou to určitě nemá co dělat.

autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Paul, 12.11.2009 17:40
Podle mě byl měněný se spojkou i setrvák, schválně by mě zajímalo, proč se vlastně při pouhých 140 000 měnila spojka... V tom případě jde o velmi dobrou cenu. Pokud jde o kouřivost začal bych, jak už někdo psal, vizuální kontrolou, výměnou palivového filtru, diagnostikou apod. Pak bych přešel na dražší věci. Ale dle mého názoru to skončí vadnými vstřiky, čerpadlem, atd. jako obvykle... P.S. autor příspěvku (nemyslím majitele focusu) by měl trochu zapracovat na svém pravopisu ;o)
Valnoha, 13.11.2009 09:36
Spojka se du zku....t i za mnohem menší kilometrický proběh než je 140tkm
jaykay, 13.11.2009 12:37
Jiz jsem to nevydrzel a musel jsem se zaregistrovat. Co to tady placate za bludy? Ad vymena spojky - co treba vymena spojky vc. setrvacniku? To autora clanku nenapadlo? Ad kour - snad kazdeho laika napadne EGR, navic kdyz se jedna o FORD TDCI. Kdyz tomu nerozumite, tak se na to vy.......................
Pepe, 13.11.2009 16:32
že ekonomická životnost aut je někde kolem 150 tkm. Pak to obvykle jde zepředu na konec a hned zase zpátky. Pán by se měl smířit s tím, že teď už bude jezdit do servisu častěji, než dřív. Samozřejmě, životnost spojky záleží hlavně na té věci mezi sedadlem a volantem... Každopádně doporučuju zapátrat po kvalitním servise, nicméně jestli byla opravdu měněna spojka i setrvačník, pak je cena odpovídající.
mufik.martin, 13.11.2009 18:25
Pokud jste z Prahy, muzu jen a jen doporucit autoservis 3H, ktery dela jen fordy. Maji vsechno co ma znackovy servis mit, ale je to nezavisly servis. Ceny prijatelne v ramci konkurence, ale hlavne jsou tam jen opravdu hodne dobri mechanici, nesnazi se jen meni za kazdou cenu, dodavaji v pripade potreby i druhovyrobu atd......sidli na Pankraci

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Koupit MB třídy G s nájezdem přes 300 tisíc km?

nejčtenější články

Jaké ojeté Subaru Forester za 350 tis. Kč?

Koupit VW Sharan II v benzínu?

Škoda Yeti 1,8 TSI 4x4 - zkušenosti po 135 000 kilometrech

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.