ZKUŠENOSTI UŽIVATELE + PORADNA: Volkswagen Passat
 
 
 
 
 
 

ZKUŠENOSTI UŽIVATELE + PORADNA: Volkswagen Passat

již zítra na TipCars.com

Zima je tady. Připravte své auto na mrazy
nejčtenější články
1. Pick-up za 400 tisíc korun: Navara nebo Amarok?
2. Grandis nebo Galaxy? Vybíráme sedmimístné MPV za 160 tisíc korun
3. Jakou malou dodávku s dieselem?
 
Rozhodoval jsem se mezi auty ŠKODA Octavia combi a VW Passat combi, zvolil jsem naftu, a protože jsem nechtěl slabší motor, tak jsem zvolil 81kW variantu od VW.
RECENZE UŽIVATELŮ, 08.12.06 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Volkswagen Passat
Značka:Volkswagen
Model:Passat
Typ:Passat
Bližší označení:B5
Karoserie:kombi
Obsah motoru:1870 ccm
Palivo:nafta
Rok výroby:1998
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:86000
Najeto km nyní:138000
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:2,5 roku
Průměrná spotřeba:5,3
Poruchy:přední náprava rozsypaná a auto netáhne tak, jak když jsem ho kupoval, hlavně v rozmezí otáček okolo 2 200 - 3 000
Předchozí vozidlo:Seat Ibiza
Když jsem si chtěl koupit nové auto, tak jsem se rozhodoval nad tím, které si vyberu, hlavně podle toho, na co auto budu využívat a podle toho, že autem jezdím ne sice denně, ale celkem často. Rozhodoval jsem se mezi auty ŠKODA Octavia combi a VW Passat combi, zvolil jsem naftu, a protože jsem nechtěl slabší motor, tak jsem zvolil 81kW variantu od VW a ročník 98, dnes po pár desítkách tisíc kilometrech si troufnu říct jen toto: Rozhodnul jsem se tak, jak jsem se rozhodnul, dnes sice stojím a čekám na náhradní díly - kosti přední nápravy, ale zase je pravda, že až doposud jsem z tímto autem jen a pouze jezdil a lil do něj naftu a měnil olej a filtry, auto mi vyhovuje po stránce prostoru i techniky, je pravda, že dnes se mi zdá, že trochu trpí ještě další závadou, a to je buď vadná váha, nebo zatuhlá regulace, ale autíčko my přirostlo k srdci, jsem s ním spokojen a asi bych měnil jen za auto, které bych nemusel servisovat za vlastní peníze, ale to asi každý. Každé auto má něco, co se někdy pokazí, ale myslím si, že je to spíše odrazem toho, jak se který majitel o svoje auto stará, než tím, že by to které auto bylo špatně vyrobeno, není špatných aut, jen je špatných a nepořádných držitelů těchto aut, já jsem s Passatem spokojený a klidně bych ho doporučil komukoli, každé auto chce svoje.
KladyZápory
spotřeba zájem zlodějů
prostor vyšší ceny ND
bezpečnost složitá přední náprava, která je nákladná
relativní spolehlivost (kosti a váha) problémy s váhou vzduchu a regulací
  

Spolehlivost
1
 
Provozní náklady
1
 
Cena náhradních dílů
3
 
Dostupnost náhradních dílů
2
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? asi ano
Názor odborníka: Jan Kos - redaktor TipCars.com 

Volkswagen Passat 5. generace přišel na trh v roce 1996 a s modernizací v roce 2001 vydržel na trhu celých 9 let. Za tu dobu se stal velmi diskutabilním vozem. Jedni ho obdivují pro jeho skvělé motory, dílenské zpracování a asi i jistou prestiž a druzí ho zatracují pro jeho, někdy neobvyklá technická řešení, která se po letech ukazují jako problematická. Po pravdě řečeno, B5 není rozhodně špatným vozem. Oproti předchozí řadě narostla ve všech směrech, vnitřní prostor je přímo královský a rovněž materiály použité na palubní desku snesou velmi přísná měřítka. Některá technická řešení však mnoho důvodů k radosti nedávají. Řeč je například o složité přední lichoběžníkové nápravě, která se skládá celkem ze čtyř ramen. Ta jsou vyrobena z lehké slitiny a ta spodní uložena v pomocném rámu. Díky dvojici spodních čepů disponuje tato náprava skvělou kinematikou, kdy její poloměr rejdu není konstantní, ale zvětšuje se, při natočení kol do rejdu, což zvyšuje stabilitu při jízdě v zatáčce. Díky ní také řízení B5 pracuje na přední pohon nezvykle plynule, podobně jako u vozů s poháněnou zadní nápravou. I to je přínos lichoběžníkové konstrukce. Bohužel u většiny dnes prodávaných Passatů se tyto vlastnosti vytrácí a spíše se objevuje klepání a hlučnost při přejezdu nerovností, jakožto důsledek četných vůlí, které vznikají v jejích čepech a silentblokách.

Na rozdíl od silentbloků čepy nelze měnit samostatně, tudíž je nutné koupit celá ramena a ta jsou drahá. Někdo se snaží ušetřit, takže vymění jen to rameno, v kterém je vůle, avšak praxe ukazuje, že ve velmi krátké době se objeví další vůle v jiném rameni, takže nakonec stejně nezbyde, než to vyměnit celé. Při výměně všech ramen najednou ušetříte za práci, i za geometrii, která vždy automaticky následuje. Značkový servis si za výměnu, všech ramen a geometrii naúčtuje cca 65000,-Kč. Tato investice bývala nutná každých 60-80000 km. Výrobce si to uvědomil až v roce 2002 a začal prodávat vylepšená ramena, která i na českých silnicích absolvují skvělých 150-180000 km, což je slušné. Dnes už existují v síti VW pouze ta, avšak druhovýroba Vám za cenu cca 20000 Kč klidně prodá ještě ta stará, s mizernou životností. Zejména u prvních motorů TDI (81 kW), v menší míře i u pozdějších, se projevuje určitá spotřeba oleje, takže doporučuji olej pravidelně kontrolovat a dolévat. Verze s výkonem 85 kW trpí rychlým opotřebením pístů, z důvodu méně odolného materiálu, použitého na jejich plášť. Motor pak ztratí výkon a pomůže jen generální oprava. U všech TDI se občas zadře napínací kladka řemene pohonu příslušenství, což znamená okamžitou odstávku (motor nedobíjí). Po modernizaci velmi problematické váhy vzduchu zde u 81 kW verze vydrží podstatně více (klidně i přes 100000km), což šetří náklady.

Turbodmychadla VNT, přesněji jejich mechanismus nastavující lopatky statoru turbíny je i tady problematický a často je řešením až drahá výměna celého turba (cca 40000,-Kč). Opotřebení jejich ložisek zde ale není tak časté, jako na pozdějších motorech PDE, pravděpodobně z důvodu použití hustšího oleje, který snese vyšší tepelné zatížení, takže pak turbodmychadlo lépe maže a chladí. Zaměřme se teď na jízdu. Všechny TDI mají úderný zátah od cca 1900 ot/min, kdy vrcholí točivý moment. Člověk má pocit, jakoby dostal úder pěstí, jak je tlačen do sedadla. Ve 3000 ot/min však rozlet končí a motor se pak dál jen vytáčí, ale už netáhne. V zatáčkách je Passat stabilní a na limitu má tendence jít přídí ven ze zatáčky, což je u něj dále podpořeno podélně uloženým motorem, který má těžiště před nápravou. Při zatáčení tak máte pocit, jako když řídíte loď. Té také chvíli trvá, než zareaguje na pokyn kormidlem. Při klidné jízdě však tato vlastnost určitě nevadí. Ostatně, na klidnou jízdu byl Passat také hlavně zamýšlen. Je to přece rodinný vůz.

PLUSY

+ Velký vnitřní prostor

+ Perfektní antikorozní ochrana karoserie

+ Pohodlná sedadla

+ Přesné řazení

+ Řízení bez vlivu hnacího momentu pracuje plynule

+ Vysoká image

+ Malá ztráta hodnoty

MINUSY

- Extrémní zájem zlodějů

- Těžkopádné a nesportovní jízdní vlastnosti

- Drahé náhradní díly a některé opravy (výměna rozvodů cca 6h)

- Absence moderních prvků výbavy u pozdějších ročníků (chybí dvouzonová klimatizace-má ji například Fiat Panda (nová))

Nejčastější závady:

· Vůle v přední nápravě

· Předčasně opotřebené tlumiče pérování na zadní nápravě (do roku 1999)

· Zadřená napínací kladka řemene příslušenství motorů TDI

· Rychle opotřebené písty motoru TDI 85 kW

· Zkraje produkce vyšší spotřeba oleje u TDI

· Zatuhlá regulace lopatek Turbodmychadla VNT

· Škubání při akceleraci (motor TDI 81 kW do ledna 2000)-nápravou je nová řídící jednotka

· Opotřebené uložení zadní nápravy.

· Nefunkční otáčkoměr

· U verze 4 x 4 (4Motion) se rychle sjíždějí okraje zadních pneumatik-po cca 40000 km

· Vadné dálkové ovládání centrálního zamykání (problém u vozů s trvalým zaslepením zámků)

· Vůle v mechanismu předních sedadel

· Opotřebené madla a obložení dveří

· Hučící ložiska v kolech

 

Připojujeme zajímavé postřehy našeho čtenáře z diskuse pod tímto článkem:

Přidám tady pár svých zkušeností s tímto vozem tedy VW Passat TDi, 81 kW (čip na 96 kW) v max. výbavě (krom kůže). Auto jsem koupil 5 let staré od známého se servisní knížkou (pravidelný servis ve VW), které mělo najeto cca 92 tkm. Rozvody i přední náprava byly udělány ještě před koupí a to rozhodlo o mé volbě pro něj. Za necelé 3 roky provozu a najetých cca 60 tis.km mohu na toto auto jen v dobrém vzpomínat! Mé opravy (pokud se to dá tak nazvat) za celou dobu byli jen tyto : komplet 4 ks kotouče i destičky, oba klínové řemeny, 1 x čelní okno, palivový filtr (s tím jsem si užil své), čištění klimatizace a pravidelně co 15 tis. km olej 5 W40 + filtry (vzduchový a kabinový). Všechny opravy probíhaly v servisu VW. Buď to jsem měl štěstí na tento kus vozu nebo již zmiňovaný pravidelný servis před koupí rozhodl i o mých investicích. Co se týká jízdních vlastností tak jsem neměl sebemenší problém. Auto sedělo slušně i v zatáčkách drželo stopu a na dálnici bylo jen málo konkurentů i ve vyšších rychlostech. Dokonce i za deště při 160 km rychlosti na dálnici drželo pěkně a neplavalo (pneu P6000). Jen s tím pal. filtrem byl jednu zimu problém. Asi jsem natankoval nějakou špatnou naftu a auto cca po 2 km jízdy při -10 st. celsia přestalo táhnout, čmoudilo a nevím co ještě (ale jelo) a po dalších cca 3-4 km vše přestalo a jelo jako by nic!! To se opakovalo asi 3 dny. V servisu vyměnili pal. filtr. a auto až do prodeje (cca 1 rok) toto už nikdy neudělalo. S váhou ani s turbem problémy nebyli. V inetriétu ani po 8 letech provozu nic nevrzalo a opotřebení bylo zanedbatelné. Prostor v celém voze je královský (hlavně na zadních sedačkách). Kufr byl pro naše potřeby také dosti velký, ale jen do chvíle narození dalšího přírustku do rodiny, kdy nastal problém s kočárkem, který přes všechnu snahu do něj nešlo nasoukat přes malý otvor. To rozhodlo o jeho prodeji. Dnes jezdím cca 3 měs. v Octavii combi (místo pro kočárek vyřešen), 4 roky staré, najeto 130 tkm skoro stejná výbava jako VW i motor 81 kW (jen bez čipu) a první dojmy jsou asi takové, že Octavia je na svou kategorii dobré auto, ale při srovnání s VW je znát, že Passat je o třídu výše (celkově vnitřní prostor, použité materiály a zpracování). Zatím liju jen naftu (oleje a filtry byly udělány po koupi) a po více ujetých kilometrech můžu obě auta srovnávat co se týče investic a spolehlivosti. Po odrostení dcerky se asi opět poohlédnu po nějakém Passatovi. Tak mnoho zdaru při rozhodování o koupi vozidla.

Jardahodnocení
brzdy
2
design
2
dílenské zpracování
2
dynamika motoru
3
jízdní komfort
2
ovladatelnost
2
prostornost
2
pružnost motoru
3
řazení
3
řízení
3
sedadla
2
spotřeba
1
výhled z vozu
1
zavazadelník
1
celkové hodnocení - průměr:
2.07
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 11.12.2006 18:31 
Krkovicka napsal:
Franto, Franto..Jde videt, ze s cipovanim nemas moc zkusenosti, jinak byses tu do hasice tak nenavazel.1.9 SDI se da nacipovat az na 320kW (vim to, protoze jsem tenhle cip mel a shodou okolnosti rovnez od "Prima dvojky") Predpokladem je ovsem kvalitni soft/firma a bezesporu i kvalitni repka.
Kdyz mas repku opylovanou cmelaky, tak z toho dostanes vic nez s normalni vceli repky. Ve Svycarsku pestujou specialni odrudu primo na SDIcka ale u nas se zatim neprodava. Skoda, protoze takhle zustanem jeno...
No nevím, ale dobře jsem se pobavil!!! Doufám, že je to jen sranda s těmi 300kW!!!! No mám už něco naježděno i si přečtu dost o autech, ale toto jsem ještě neslyšel!!! Pak by lidi nekupovali TDi ale jen SDi!!! Nebo mě vyveď z omylu a dej tu nějaký odkaz na neta a já si o tom rád počtu a přiučím se!!! Zrovna dneska jsem jezdil s VW Golfem SDi, ale žádná sláva to není!! Do města úplně postačující - jinak ztrácí dech!!!! Kdyby jste místo toho urážení se tady přidali nějakou zkušenost - je jedno s jakým vozem - a ti co něco potřebují zjistit se aspoň něco nového dozvěděli, bylo by lépe!!! Já to tady pročítám pravidelně (teď poprvé jsem tu něco napsal) a v některých recenzích ty odpovědi stojí za to!!! Samé urážky a k věci vůbec nic. Stránky jsou tu hlavně pro nás co auta kupujem a prodáváme, ať víme čeho se vyvarovat na určitém modelu, je jedno jestli je to Opel, VW, Francouz či Japonec....... je na každém z nás co se mu líbí a jak hluboko má do kapsy!!!! Měl jsem z Evropských aut hodně značek (japonce žádného - zatím mne nenadchly jejich interiéry) a každý výrobce má své klady i zápory!!
- 11.12.2006 18:48 
Jarda napsal:
No nevím, ale dobře jsem se pobavil!!! Doufám, že je to jen sranda s těmi 300kW!!!! No mám už něco naježděno i si přečtu dost o autech, ale toto jsem ještě neslyšel!!! Pak by lidi nekupovali TDi ale jen SDi!!! Nebo mě vyveď z omylu a dej tu nějaký odkaz na neta a já si o tom rád počtu a přiučím se!!! Zrovna dneska jsem jezdil s VW Golfem SDi, ale žádná sláva to není!! Do města úplně postačující - jinak ztrácí dech!!!! Kdyby jste místo toho urážení se tady přidali nějakou zkušenost - je jedno s j...
SDI nachipujes na mnohem vetsi vykon, protoze ma obrovsky vykonovy rezervy diky robustni konstrukci (zadny turbo, poctiva kovarska prace)
Zkus www.chipanddale.com nebo www.fabia408hp.de
Golfa chipnes max o 30%, protoze ma slaby ojnice a nevydrzel by to. Takze kdyz uz nekdo chce takhle brutalni vykon, tak jedine s ceskou oceli ve Fabii. Golden Czech Haende.
- 11.12.2006 19:29 
Ten první odkaz je nějaký špatný a druhý nejde vůbec.
- 20.03.2007 07:36 
Zdravim.. nevie niekto,ako sa rozobera na B5 r.v.98 stredovy vyduch na palubnej doske? Nefunguje na jednej strane podsvietenie. Ani podla knizky "Jak na to?" som k tomu nedospel.
- 10.02.2008 00:20 
zigi je ocas teplej,
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Ford Kuga 1.5 - stručná zkušenost po roce ježdění

12.prosince 2017
Za tu krátkou dobu, co ho vlastníme, tak po technické stránce jsme s ním velmi spokojeni a i spotřeba odpovídá našim představám a stylu jízdy.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 116) | komentářů (3) otevřít článek...

Mitsubishi Colt 1.3 - stručné zhodnocení po 5 letech

5.prosince 2017
Colt měl najeto 90 000 km a na karoserii měl několik škrábanců,takže cena šla dolů.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (256) | komentářů (0) otevřít článek...

Dodge Grand Caravan 3.6 Pentastar - zkušenosti majitele po roce a půl

28.listopadu 2017
Před rokem a půl jsem koupil do rodiny druhý dostavník - Dodge Grand Caravan 3.6 Pentastar. Rozrostla se nám rodina a bylo potřeba vozit celou rodinu naráz a ne dvěma autama ;-)
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (986) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford S-MAX 2.0 TDCi Titanium - zkušenosti se servisem

21.listopadu 2017
Vozidlo zatím funguje tak, jak má. Spotřeba kolem 6 litrů na 100 km je také celkem fajn.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 416) | komentářů (3) otevřít článek...

Peugeot 308 SW - další parťák na dlouhé cesty

14.listopadu 2017
Rozhodli jsme se pro auto úplně nové, které poskytne jakous takous záruku spolehlivosti na dlouhých cestách a poměrně dlouhý čas nebude vyžadovat žádné opravy vyjma pravidelného servisu.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 286) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Freemont 2.0 - nepotřebovali jsme ho, ale chtěli

7.listopadu 2017
Vůz jsem vybíral v době, kdy jsem jej akutně nepotřeboval, takže jsem měl dost času hledat informace. Chtěl jsem auto, co by vypadlo z konfekce, uvezlo 4člennou rodinu + občas prarodiče, bylo nové nebo alespoň zánovní.
hodnocení: 5.0 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 654) | komentářů (0) otevřít článek...

Volkswagen Caddy Maxi - jak jsme se seznámili

30.října 2017
Myslel jsem si, jak vyměním svého Yetiho za nového Caddyho Maxi a byl jsem tak trochu zklamán německou nedokončeností myšlenky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 695) | komentářů (3) otevřít článek...

Mazda 6 GY - jak slouží dvanáctiletý vůz s 250 000 km?

24.října 2017
Dovolte mi, abych představil své více jak 12leté přibližovadlo s téměř 250 000 km. Jedná se o Mazdu 6 první generace ve verzi kombi s benzínovým dvoulitrem o výkonu 104 kW (141 PS).
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 252) | komentářů (2) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Toyota Avensis třetí generace

19.října 2017
Tahle Toyota umí být úsporná, spolehlivá a levná na provoz. Je ale třeba vybrat ten správný motor.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 295) | komentářů (4) otevřít článek...

Citroën C5 2,0 HDi - seznam poruch za 2 roky

17.října 2017
Před rokem jsem zde na stránkách zveřejnil recenzi na svůj automobil Citroen C5. Pokusím se utřídit stávající a doplnit aktuální údaje o provozu a opravách.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 009) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota Corolla E12 - 6 let a 150 tis. km na cestách

3.října 2017
Chcel by som sa podeliť so skúsenosťami s Toyotou Corollou kombi typ E12. Zdá sa mi, že toto auto nie je v tunajších končinách nijak výrazne rozšírené.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 659) | komentářů (3) otevřít článek...

Škoda Fabia I - co všechno se pokazilo

26.září 2017
Koupil jsem ji jako reexport z D od autosalonu Mazda v r. 2009, najeto 112 000 km, serviska- kompletní servis po výměně rozvodů.
hodnocení: 3.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 007) | komentářů (14) otevřít článek...

Chrysler Vision Eagle ESI 3.3 - zkušenosti po 5 letech

19.září 2017
Po prodeji Voyager 3.8 AWD 1996 jsem šel do limuzíny, děti už byly odrostlé.
hodnocení: 2.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 968) | komentářů (3) otevřít článek...

Volvo V50 D2 - zkušenosti po 30 000 km

12.září 2017
Auto je úžasně ovladatelné, čitelné, krásně sedí v zatáčkách i v přímce, řízení je přesné a poloměr zatáčení při parkování je fakt komfortní.
hodnocení: 5.0 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 388) | komentářů (4) otevřít článek...

Mazda 6 GJ - na motoru záleží

29.sprna 2017
Za prvé, Mazda je nádherné auto. Vypadá dobře z většiny úhlů....
hodnocení: 2.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 971) | komentářů (10) otevřít článek...

Opel Astra Caravan Classic 1,7 - poctivě postavený auto

22.sprna 2017
Auto bylo kupováno v roce 2009 jako dvouleté z operativního leasingu, ve stavu téměř nového (alespoň na interiéru nebyl provoz vůbec znát).
hodnocení: 2.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 590) | komentářů (0) otevřít článek...

Mitsubishi Colt 1.5 DI-D - nenáročný na servis

15.sprna 2017
Vozidlo koupeno před 4 roky z bazaru za 60 tis. Kč, dovoz ze Španělska, podvozek nedotčen solí.
hodnocení: 3.4 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 627) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Fabia 1,2 TSI II. generace - konečně jede

8.sprna 2017
Nebyl jsem moc nadšený, když jsem ji přebíral, ale po pár kilometrech mě auto uchvátilo. Konečně vás ze sedaček nebolí záda, konečně v noci vidíte na cestu a konečně jede.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 477) | komentářů (12) otevřít článek...

Alfa Romeo 159 SW - chilli paprička po 60 000 km

1.sprna 2017
Byla červená, krásná, se světlým interiérem v kůži. Najednou jsem se přistihl, že inzerát s jejími fotografiemi kontroluji snad každou hodinu.
hodnocení: 3.7 b. (6x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 031) | komentářů (40) otevřít článek...

Mitsubishi ASX 1.8 DiD 4WD - zkušenosti majitele po 120 000 kilometrech

25.července 2017
Kdo mě zná z Mitsubishi klubu, tak ví, že nejsem z těch kdo by ASX chválil do nebes, přesto s odstupem času mohu říct, že to auto je vcelku povedené a v globálu jsem spokojený.
hodnocení: 3.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 740) | komentářů (3) otevřít článek...

Nissan Evalia - recenze majitele po prvním roce

18.července 2017
Koupeno z druhé ruky ojeté, individ. dovoz Švýcarsko, při koupi najeto cca 50 000, za rok užívání dalších 17 000 km.
hodnocení: 2.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 025) | komentářů (0) otevřít článek...

Chrysler Voyager 2,4i - 15 let věrné služby

11.července 2017
Voyagera jsem koupil na aukci leasingové společnosti přes kamaráda bazaristu, první majitel byla vysoká škola. Auto mělo veškeré doklady a servisy, nehavarované, plně funkční.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 146) | komentářů (3) otevřít článek...

Nissan Terrano II - na silnici nebrat

4.července 2017
Přijel z Itálie na MT pneumatikách. Na 16 let stáří vozu v rozumném stavu.
hodnocení: 1.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 038) | komentářů (3) otevřít článek...

Fiat Bravo 1.6 Multijet - příběh pokračuje

27.června 2017
Psal jsem zde své zkušenosti po ujetí 180 tis. km, teď mám najeto 209 tis. km a jedna podstatná věc se od té doby udála...
hodnocení: 2.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 708) | komentářů (1) otevřít článek...

Mazda 3 - prvních 10 000 km bez poruchy

20.června 2017
Po devíti letech ježdění s mírně ojetými vozy jsem si koncem léta loňského roku pořídil Mazdu 3 sedan, dvoulitr benzin s automatickou převodovkou.
hodnocení: 2.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 135) | komentářů (0) otevřít článek...

Kia Ceed 1,6 CRDi - zkušenost po 20 000 km

13.června 2017
V listopadu 2015 jsem koupil Kiu Ceed 1,6 CRDi hatchback r.v. 2008 s najetými cca 116 000 km.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 282) | komentářů (6) otevřít článek...

Volvo V60 D5 - spokojenost se švédským komfortem

6.června 2017
Volvo V60 D5 r.v. 2011 jsem koupil jako ojeté. Je to dovoz z Itálie a sloužilo tam jako firemní vůz u právnické firmy.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 910) | komentářů (10) otevřít článek...

Ford Tourneo Courier - zkušenost po 1. roce ježdění

30.května 2017
Za cca 1 rok naprosto bez závad. Motor 1.0 ecoboost je pro běžného řidiče dostatečně silný, při jízdě tiše přede.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 319) | komentářů (8) otevřít článek...

Tata Xenon 2.2 - pole, louky, lesy

24.května 2017
Vůz jsem pořídil od zemědělské společnosti v ne zrovna nejlepším stavu. Kupoval jsem ho jako mladý vůz, ne moc najeto, v zimě neježděné a s tím, že kvalita laku není pro mě důležitá, čepy vyměním a pick-up využiji každým coulem.
hodnocení: 5.0 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 347) | komentářů (2) otevřít článek...

Peugeot 407 - co přineslo 20 000 kilometrů?

23.května 2017
Vozidlo jsem zakoupil, když jsem se dozvěděl, že nás bude víc. V úvaze byla i Mazda 6 1.gen. Peugeot vyhrál kvůli útulnějšímu interiéru, jasné české historii s malým nájezdem, mladšímu ročníku a popravdě mě zaujala i panoramatická střecha.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 430) | komentářů (3) otevřít článek...

Citroën Berlingo - moc se u mě neohřál

8.května 2017
Musím uznat, že Berlingo se mi líbilo nejen kvůli ceně, ale i jako auto samotné! Cena ve srovnání s koncernovým Caddym bezkonkurenční, o Touranu ani nemluvě, ale to už je jiná liga.
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 703) | komentářů (17) otevřít článek...

Fiat Brava - auto na vyblbnutí

4.května 2017
Mám Fiat Brava 1.6 16V, r.v. 12/96, cca pol roka a úplne dokonalé na vyblbnutie sa hlavne v meste na semaforoch :)
hodnocení: 1.7 b. (7x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 811) | komentářů (6) otevřít článek...

Mercedes-Benz CLK 200 Kompressor - zážitky s kabriem

6.dubna 2017
Matička Země se prej otepluje, tak jsem pojal myšlenku pořídit si kabrio. Proč? Protože proto :)
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 709) | komentářů (2) otevřít článek...

Toyota RAV4 - po 70 000 km

28.března 2017
V září loňského roku jsem psal recenzi po roce a cca 30 tis. km. Tak tedy co se událo od loňska.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 306) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Punto 188 - malý, rychlý, šikovný

14.března 2017
Během dvou dnů brouzdání netem a dohledávání technických parametrů pomyslných adeptů se vyprofiloval jediný adept: Fiat Punto MkII, a to benzínová 1.2.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 431) | komentářů (2) otevřít článek...

Peugeot Expert Tepee - jednoduše spokojenost

28.února 2017
Je to velmi dobré auto, prakticky bez poruch, najeto máme už 247 tis. km
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 664) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Citigo 1.0 55 kW aneb basista a pozounista na šňůře

23.února 2017
Před měsícem jsme se vypravili do Německa hrát s celou kapelou, a tak jsem do oktávky narval basu, kolegu pozounistu s nástrojem a dvě sportovní tašky s věcmi na 14 dní cestování a hraní.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 495) | komentářů (13) otevřít článek...

Lancia Delta III - výjimečný vůz

14.února 2017
Design je subjektivní věc, u tohoto auta je mimořádný, zvlášť jeho barokní záď. Není na první pohled atraktivní pro všechny, ale troufnu si říci, že design je dlouhodobě nadčasový.
hodnocení: 3.2 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 427) | komentářů (6) otevřít článek...

Škoda Octavia 1,2 TSI - kvalita koncernu stále kulhá

7.února 2017
Dlouho jsem váhal napsat tuto zkušenost, často čtu povídání o autech a někdy je znát nadšení pro značku někdy opak, ale každý má svůj pohled a nejlepší test vozu je jeho dlouhodobé používání.
hodnocení: 4.7 b. (11x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (8 688) | komentářů (43) otevřít článek...

Mercedes-Benz GLE 166 - malá ochutnávka

3.ledna 2017
Špičkové SUV s brutálním výkonem, krásným zvukovým projevem a slušným ložným prostorem.
hodnocení: 3.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 388) | komentářů (0) otevřít článek...

Range Rover Evoque - stručná pochvala

26.prosince 2016
RR Evoque se nám od začátku líbil a dodnes jsme s ním spokojeni.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 369) | komentářů (3) otevřít článek...

Fiat Grande Punto 1,4 - auto nejen pro manželku

20.prosince 2016
Auto jsem původně koupil pro manželku, ale nyní je už skoro dva roky používám jen já.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 027) | komentářů (7) otevřít článek...

Ford Mondeo - co nabízí 12letý kousek?

13.prosince 2016
Původem auto dovezené z Německa vypadalo velmi slušně, čistě a vcelku zachovale.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 343) | komentářů (5) otevřít článek...

Saab 9-3 - čerstvá láska

6.prosince 2016
Koupil jsem si před měsícem Saab 9-3 kabrio 2.0 rok 2000, najeto 230 000. Stál mě 65 000. Předchozí majitel vyměnil vodní pumpu, kapaliny a vše odladil.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 682) | komentářů (4) otevřít článek...

Citroën C8 - 5 let s francouzem

30.listopadu 2016
Mám Citroena C8 2.0 hdi 100 kW a chci vám napsat pár zkušeností s tímto vozem - mám ho 5 let.
hodnocení: 2.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 310) | komentářů (3) otevřít článek...

Volkswagen Phaeton - nedoceněná ojetina

16.listopadu 2016
Náhodou jsem mezi nabídkami narazil na VW Phaeton, a hned mě zaujal. Jak výbavou, designem, tak i zajímavou cenou.
hodnocení: 4.7 b. (6x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (7 161) | komentářů (26) otevřít článek...

Škoda Felicia - jak jezdí sedmnáctiletá česká klasika?

1.listopadu 2016
U takového auta platí vždy fyzika a pokud ji nebudete respektovat, tak se může stát, že skončíte někde vybouraní. S vozem lze zažít jak nedotáčivý, tak i přetáčivý smyk.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 534) | komentářů (7) otevřít článek...

Mercedes-Benz třídy A - splněný sen?

25.října 2016
Celý život (dnes je mi 67 let) jsem snil buď o BMW, které bohužel i 10 let staré je pro mne, důchodce, cenově nedostupné, nebo o MB.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 277) | komentářů (4) otevřít článek...

Ford Focus 1.6 po 40 000 km

18.října 2016
Je to auto na klidnou a tichou jízdu s nízkou spotřebou, na dálniční přesuny s plným obsazením a taky velmi, velmi dobré auto na okresky....
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 471) | komentářů (2) otevřít článek...

Ford Escort RS - láska na první sešlápnutí pedálu

11.října 2016
Nikdy mě neomrzel jeho rally zvuk a taky to, když za sebou necháváte dost velkou většinu aut.
hodnocení: 3.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 759) | komentářů (5) otevřít článek...
 
/ 25 (1239)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
ZKUŠENOSTI U ...