Zánovní Ford Fusion - co od něj čekat?

Ford Fusion má ve své katogorii na českém trhu solidní prodejní úspěch. Co však trápí jeho majitele? Opakovaná vlhkost v zadních sdružených svítilnách nebo zasekávající se zámek přední kapoty...
29.05.2008, recenze uživatelů

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
Značka:Ford
Model:Fusion
Typ:1,6
Bližší označení:Flair X
Karoserie:UAV
Obsah motoru:1596
Palivo:benzín
Rok výroby:2006
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:0
Najeto km nyní:16500
Koupen jako:nový
Jak dlouho vůz využívám:1,5 roka
Průměrná spotřeba:7,5
Poruchy:zaseknutý zámok prednej kapoty, voda v zadných svetlách
Předchozí vozidlo:Škoda Felicia 1,6, Octavia Combi 1,8T, Escort

Hľadal som po Felicii (9 rokov bez problémov) a služobnej Octavii (ktorú mi po 4 rokoch ukradli) auto - otroka, nie veľké, vhodné na každodennú premávku po meste, pritom vhodné aj na cestu po dialnici, s dobre prístupným kufrom veľkosti ako vo felicii, priestorné (meriam 190 cm), ale malé pre parkovanie na sídlisku (každá škvíra je dobrá na parkovanie), vyššie od zeme aby som nechytal kanály ako v oktávke. Váhal som medzi Suzuki SX4 a Fusionom. SX4 je priestornejšia, ale má podstatne menší kufor. Fabiu som zavrhol - malý kufor.

Vlastníte vůz značky Ford? Podělte se s ostatními o své zkušenosti ZDE!


Fusion splňa všetky moje požiadavky, je veľmi dobre vybavený (akciový model), veľmi oceňujem vyhrievanie predného okna v zime (elegantné rozmrazenie kým oškriabem bočné okná, rýchle odhmlenie vo vnútri), pohodlne sa sedí (nemal som problém po 8 hodinách cesty), žiadne spodné kryty motora - bežne u oktávky som o nich prišiel s prvým vyšším snehom, žiadne vyčnievajúce katalyzátory apod. Celý spodok je v jednej rovine.


Negatíva: zasekával sa zámok prednej kapoty - výmena v záruke, voda v zadných svetlách - výmena svetiel, ale vlhkosť je stále - zasa reklamovať. Tlumené búchanie zo zadnej časti pri propérovaní pravého zadného kolesa - nič sa nenašlo, ale búchanie je stále.


Motor ťahá perfektne, ožíva aj pri rýchlosti nad 130. Spotreba je od počiatku dosť vysoká (meranie cez palubný počítač), ale auto jazdí cca 75% denne len po meste s častým štartovaním. Na dlhých trasách je spotreba pri využívaní maximálnych rýchlostných limitov pod 6 litrov!


Perfektné manévrovanie pri parkovaní, nízko položená hrana kufra, je to veľmi vydarené auto pre mestskú premávku (do práce z práce, nákupy, víkendové cestovanie). Je vhodné aj pre športovejšiu jazdu, podvozok (podobný ako u fiesty) auto perfektne drží v zákrutách.


V zime som oceňoval bezproblémové parkovanie aj vo vyššom snehu, žiadny problém oproti iným autám s plastovými krytmi motora. Auto je o pár cm vyššie od zeme ako ostatné provnateľné autá a dobre sa do neho nastupuje a vystupuje. Na zadných sedadlách môžu sedieť aj vyššie osoby, majú aj pri vzpriamenom sedení rezervu vzdialenosti do stropu. Vpredu to je celkom bez problémov.


KladyZápory
Užitné vlastnosti Montáž dielcov
Spotreba  
Ovladatelnosť  
  
  

Spolehlivost
1
 
Provozní náklady
1
 
Cena náhradních dílů
3
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? asi ano

hodnocení
brzdy
5
design
5
dílenské zpracování
2
dynamika motoru
5
jízdní komfort
5
ovladatelnost
5
prostornost
5
pružnost motoru
5
řazení
4
řízení
5
sedadla
5
spotřeba
5
výhled z vozu
5
celkové hodnocení - průměr:
4.69
* hodnocení dle bodů od 1 do 5, kde 1 je nejhorší výsledek a 5 je nejlepší výsledek
autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
anonym, 12.06.2008 14:20
á pán je asi znalec že? Nebo spíš bl**c
anonym, 12.06.2008 14:20
á pán je asi znalec že? Nebo spíš bl**c
anonym, 01.07.2008 10:48
Nerozumím proč takové silácke rozhovory na toto téma? Spiš by jste si to měli vyříkat někde jinde, jen můj názor.

Každe auto ma sve chyby a výhody. Jsem majitelem Forda Fusiona 1.6 TDCI už 3 roky a zatim jsem měl jen jednu poruchu. Ta zmíňovana poruchovost a problemy se odviji o způsobu péče o to auto, jak s nim jezdite a jak kvalitni benzín do něj tankujete. Pokud se s nim zacházi jako s firemnim autem, tak to auto se stejnou notou odvděči. A to každe auto! A takové lidi s tim nebudo nikdy spokojene, byt za to auto nezaplatili ani korunu.
Ford se Škodovkou srovnávat nejde, ale ja osobně nevidim nic lepšiho na škodovce než u forda, a to jsem těch aut vystřidal.

U Fusiona oceňuji právě tu výšku, kde jse nebojite vydat vklidu na polni cestu bez toho aby jste nerozbili o prvni kámen vanu motoru, super rozhled, skvěle přístupný kufr, super podvozek s ohledem na konstrukci auta. Tvrdší musí být, aby to auto ustalo i mezni situace, daň za výšku. Holt to neni nizky sporťak, a nelze od něj očekavat stejne jizdni vlastnosti. Přesto užitna hodnota praktičnost jsou vice než potěšujicí. Je potřeba se zamyslet proč jsou určite věci řešene takhle a ne jako u škovky. Nezapomeňte, že schvlavovaci proces a výroba auta je vždy určitým kompromisem.

Přeji hodně km bez nehod !
anonym, 09.07.2008 07:58
Myslím, že při současné cenové a výrobní strategii Škodovky je Fusion cenově i užitnou hodnotou proti Fábii velmi slušné auto. Už sám název napovídá, že jde o auto, které by mělo vyhovět jak ve městě, tak i venku. A to se Fordu, při přiměřených požadavcích na auto, podle mého mínění,povedlo.
Vendys, 24.01.2009 10:36
Přesně tak, mám z něj úplně stejné dojmy. Na druhou stranu, kdybych byl důchodce, koupím si ho. Pro seniory je toto auto jako stvořené

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Co trápí ojetý Opel Ampera?

nejčtenější články

BMW M5 - jaké je jako ojetina?

S jakým dieselem koupit Mercedes W124?

Fiat Stilo - s jakým benzínem jej koupit?