Volvo V50 1,6D a zkušenost uživatele

Zakoupil jsem ho po skončení operativního leasingu v Belgii u autorizovaného dealera Volvo v ČR. Designově se mi líbilo, jízdní vlastnosti jsem znal z focuse, volba tedy byla jasná.
24.02.2015, recenze uživatelů

hodnocení článku: 4.5 z 5 (90%)
hodnoceno: 2x
vaše hodnocení: -
Značka:Volvo
Model:V50
Typ:Momentum
Bližší označení:1.6 D Start/Stop
Karoserie:kombi
Objem motoru:1 580
Palivo:nafta
Rok výroby:2010
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:159 100
Najeto km nyní:178 520
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:09/2014
Průměrná spotřeba:5,2
Poruchy:ne
Předchozí vozidlo:Ford Focus

Tak asi jako každý, jsem hledal vozidlo dle hesla "za málo peněz hodně muziky." Parametrů pro výběr auta bylo několik. Diesel pro dlouhé cesty s ekonomickým provozem, dobrou výbavou (tempomat, navigace, vyhřívaná sedadla...), do pěti let stáří, s projezdem max. 100 tis. km a limitem 250 tis. Kč. Po spokojenosti s předchozím vozidlem se mi do hledáčku dostalo toto vozidlo.

Zakoupil jsem ho po skončení operativního leasingu v Belgii u autorizovaného dealera Volvo v ČR. Designově se mi líbilo, jízdní vlastnosti jsem znal z focuse, volba tedy byla jasná. Motorizace je převzatá z koncernu PSA, 80 kW není zrovna hodně, ale na přemísťování po republice dostačuje. Spodní otáčky jsou mrtvé, hlavně při naloženém autě, což mě netrápí, protože z 90 % jezdím sám, ale když se otáčky udržují nad 2 000 ot./min, jede celkem svižně.

Převodovce by slušel 6kvalt, ale zpřevodovaná není úplně špatně, 4. a 5. stupeň je dlouhý. Asi i proto mě překvapila spotřeba. Dlouhodobý průměr mám okolo 5,2 l/100 km (70 % dálnice 130-140 km/h, 30 % okresky, město). Start/Stop vypínám, nějak tomuto systému nevěřím, přece jen po sjezdu z dálnice a zhasnutí motoru turbo musí trpět. Podvozek je naladěn trochu tvrději, ale ne tak, aby to otravovalo. Zatáčky jsou jedna radost. Vůz je velmi čitelný a poslouchá přesně. Řízení je téměř přesné taktéž, ale při opravdu silném bočním větru má vůz tendenci plavat (stupňují to 15palcová zimní kola). Cestování je velmi komfortní, což je dáno sedadly a jejich perfektním tvarováním. Na použité materiály si také nemohu stěžovat, kromě plastu na víku zavazadlového prostoru, které občas zavrže. Zavazadlový prostor je jeden z menších, na mé potřeby však víc než dostačující. Místa na nohy cestujících vzadu je také pomálu. Výhledu z vozidla zabraňuje silný sloupek. Cena dílů je mírně vyšší od Fordu, ale mnoho toho je cenově podobné či stejné. Nyní mám za sebou druhou servisní prohlídku (první byla při koupi). Vozidlo je bez závad vč. DPF, kterého jsem se trochu bál. Pokud má někdo podobné potřeby jako já, auto mohu doporučit.

KladyZápory
podvozek silný A-sloupek
sedadla  
výbava  
  
  

Spolehlivost
1
 
Provozní náklady
1
 
Cena náhradních dílů
2
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? ano

hodnocení
brzdy
4
design
5
dílenské zpracování
4
dynamika motoru
3
jízdní komfort
5
ovladatelnost
4
prostornost
4
pružnost motoru
4
řazení
4
řízení
5
sedadla
5
spotřeba
5
výhled z vozu
4
celkové hodnocení - průměr:
4.31
* hodnocení dle bodů od 1 do 5, kde 1 je nejhorší výsledek a 5 je nejlepší výsledek
autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Koloss, 24.02.2015 16:47
Při nájezdu 70% dálnice by DPF filtr snad zlobit nemusel.

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Vybíráme nejlepší diesel pro ojeté Audi A6

nejčtenější články

Jaký vybrat benzínový šestiválec pro ojeté Audi A6?

Vybíráme nejlepší benzínový motor pro ojetý VW Golf VII?

S jakým dieselem koupit ojetý Volkswagen Phaeton?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.