Volkswagen Passat 1.9TDI - jak jezdí po 250 000 km?

Auto jsem koupil starší a původní majitel se o něj vzorně staral dle servisní knihy a osobního jednání. Auto nikdy nebylo myto na kartáčové myčce. Já se o vozidlo starám dle servisní knihy mimo výměny.
12.03.2013, recenze uživatelů

hodnocení článku: 3.3 z 5 (66%)
hodnoceno: 3x
vaše hodnocení: -
Značka:Volkswagen
Model:Passat
Typ: 
Karoserie:sedan
Objem motoru:1900
Palivo:nafta
Rok výroby:2004
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:165 000
Najeto km nyní:250 000
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:4 roky
Průměrná spotřeba:5.8
Předchozí vozidlo:Škoda Octavia

Auto jsem koupil starší a původní majitel se o něj vzorně staral dle servisní knihy a osobního jednání. Auto nikdy nebylo myto na kartáčové myčce. Já se o vozidlo starám dle servisní knihy mimo výměny olejů. Přešel jsem na výměnu po roce nebo kilometrech místo prodlouženého intervalu. Naftový filtr měním dvakrát ročně a při každém třetím tankování dávám aditivum do nafty. Jezdí bez jakýchkoliv problémů, nekouří a má spotřebu při jízdách do práce okolo 6 litrů. Za dobu, co auto mám, jsem měnil mimo rozvodů jen dorazy zadních tlumičů, výbojku předního světla a náklonové čidlo světel na zadní nápravě. V interiéru je poznat najetých 250 000 km jen podle prodřené manžety řazení. Jsem nadmíru spokojen a toto auto si nechám jako druhé auto do rodiny k novějšímu Passatu. Jediný problém VW jako takového vidím v tom, že značkové opravny a značkové díly jsou drahé, ale nevyplatí se na nich šetřit. Dávám autu to, co potřebuje, včetně kvalitní nafty, a auto funguje tak, jak má a jsem s ním nadmíru spokojený i při tolika najetých kilometrech.

  
  
  
  
  
  

Spolehlivost
1
 
Provozní náklady
2
 
Cena náhradních dílů
3
 
Dostupnost náhradních dílů
2
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? ano

hodnocení
brzdy
5
design
4
dílenské zpracování
5
dynamika motoru
5
jízdní komfort
4
ovladatelnost
4
prostornost
4
pružnost motoru
5
řazení
5
řízení
4
sedadla
5
spotřeba
5
výhled z vozu
5
celkové hodnocení - průměr:
4.62
* hodnocení dle bodů od 1 do 5, kde 1 je nejhorší výsledek a 5 je nejlepší výsledek
autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Fire, 12.03.2013 13:14
Děkuji za tuto podnětnou a cennou informaci Opravdu mě obohatila
Koloss, 12.03.2013 17:56
Když se budete o auto starat, tak bude jezdit. Tak by se dala shrnout tato recenze do jediné věty. A ještě lze pochválit přístup k výměně olejů, i když s ročním nájezdem více než 20 tisíc km by to chtělo asi častěji než jednou za rok.
gottak, 12.03.2013 18:32
He he, pri tolika najetych kilometrech? Pane tenhle motor byl jeste staveny na poctivych 1 milion, takze s nesizenym servisem zadny problem...At to nalitate bez nehod.
Rover623, 13.03.2013 10:03
asi tolik, že mám auto servisovat aby jezdilo a že nemám používat k mytí auta myčku. Já nevím jak autor, ale dobrá myčka vám auto umyje lépe než to kdy zvládnete ručně. Je tedy fakt, že ručně je to šetrnější, pokud tedy na namočení a opláchnutí používáte hadici a nikoli vapku . Ovšem praxe s ojetými auty mě naučila, že každou ojetinu je nutné tak 2-3x protáhnout myčkou, velmi rychle tak odhalíte kde co chtěl majitel na laku zakrýt, protože to smyje různé retušovací tužky, špatný lak se mírně oškrábe a tam kde jsou bubliny nebo to nedrží tak to odpadne úplně. Z krásné "leštěnky" tak může být po pár umytích vrak na přelakování.
Pepe, 14.03.2013 09:12


Taky bych to s tou myčkou tak nehrotil... Přeci jen auto už není rodinný klenot, navíc dnešní technika nevydrží to, co kdysi. Takže k čemu mi bude super lak, když to vevnitř bude komplet na GO? Ani ta GO se už dneska nevyplatí... Sice obal prodává, ale já dám radši přednost autu po nekuřákovi... A i mezi myčkama jsou rozdíly, někde jsou furt fronty, přitom to není kvůli ceně...

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.