Volkswagen Golf IV - doplněné zkušeností majitele po pěti letech
 
 
 
 
 
 

Volkswagen Golf IV - doplněné zkušeností majitele po pěti letech

již zítra na TipCars.com

Zima je tady. Připravte své auto na mrazy
nejčtenější články
1. Pick-up za 400 tisíc korun: Navara nebo Amarok?
2. Grandis nebo Galaxy? Vybíráme sedmimístné MPV za 160 tisíc korun
3. Jakou malou dodávku s dieselem?
 
Musím konstatovat, že Golf není špatné auto, i přes rok vzniku stále dobře vypadající, bytelně udělané, bezpečné a s dobrými jízdními vlastnostmi.
RECENZE UŽIVATELŮ, 11.10.12 | 00:00
hodnocení článku 5.0 b / 5x
vaše hodnocení: 5 b.
z naší nabídky:
Volkswagen Golf
Značka:Volkswagen
Model:Golf
Typ:Golf IV
Karoserie:hatchback
Objem motoru:1595
Palivo:benzin
Rok výroby:1998
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:130000
Najeto km nyní:190000
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:6 let
Průměrná spotřeba:8.2
Předchozí vozidlo:Volkswagen Golf
Dobrý den všem. Po pěti letech jsem si vzpomněl na svoji recenzi, kterou jsem zde psal v červenci 2007: http:////www.tipcars.com//#magazin-zkusenosti-uzivatele-volkswagen-golf-16-i-2714.html. Znovu jsem si přečetl i tehdejší reakce na tento článek. Nyní, po více jak šesti letech každodenního provozu bych rád poopravil můj tehdejší názor, že koupě tohoto auta nebyla úplně nejlepší volbou - myslím, že opak je pravdou...
Nejprve bych se ale vyjádřil k některým názorům v tehdejší diskuzi, že auto bylo totálně bourané a smontované z několika aut. Po tomto článku mi to nedalo a obrátil jsem se (mailem) jak na holandského prodejce, tak přímo na výrobce auta, což byl bratislavský závod VW. Obě strany mi ochotně obratem zaslaly odpověď - holandský dealer potvrdil datum prodeje (auto prodáno až po roce od výroby - leden 1999), ujeté km a bezproblémový servis do konce r. 2002. Veškeré další údaje (barvu, výbavu, číslo motoru apod.) jsem pak získal z Bratislavy. Vše souhlasí... Přes známého jsem nakonec získal z dopravky i kopii německého TP - v Německu mělo auto také jednoho majitele.
Rok 2006 a polovinu roku 2007 jsem popsal v minulé recenzi, takže nyní pokračování:
Až do konce r. 2007 auto jezdilo bez problémů. V lednu 2008 začal zlobit termostat, sehnal jsem si ho sám (zn. Wahler za 600,- Kč), výměna 300,- Kč (měnila se i chladicí kapalina). Další problém pak začal na jaře - po nastartování úplně studeného motoru se motor začal klepat, po prvním přidání plynu a pár stovkách metrů jízdy toto přestalo. V dubnu 2008, při 146 tis. km tak byly vyměněny svíčky (Denso), kabely a čidlo teploty chladicí kapaliny, cena 4.200,- Kč (v ceně je také nový olej a filtr). Závada se již neobjevila. V září 2008 jsem po internetu zakoupil za dobrou cenu přední tlumiče zn. Kayaba (cena za oba 2.100,- Kč), likvidovala se tehdy firma Auto Krásný s.r.o. a probíhal velký výprodej náhradních dílů. Když už jsem je sehnal, nechal jsem je na 151 tis. km vyměnit (měnilo se i uložení tlumičů, manžety a dorazy), cena 2.200,- Kč.
Další větší výdaje mě čekaly v následujícím roce. V březnu 2009 (156 tis. km) došlo na výměnu rozvodů. Rozvodový řemen (Continental), napínací kladku a vodní čerpadlo (obojí zn. SKF) jsem si sehnal opět po internetu, cena celkem 4.500,- Kč, na rozvodech jsem opravdu šetřit nechtěl... Za výměnu jsem zaplatil 2.700,- Kč (v ceně je ale opět také výměna oleje a filtru). Následovala koupě 4 ks nových letních pneu - rozhodl jsem se pro Pirelli P6 (195/65 R15), cena i s montáží 6.400,- Kč.
Provoz auta byl bezproblémový. Pouze v červnu mi začaly hůře stírat stěrače, poskakovaly po skle, výměna za nové (Champion Aerovantage za 870,- Kč) nepomohla. V září se mi stěrače nadobro zastavily uprostřed skla - projevila se tak jedna z typických závad těchto aut, zarezlý mechanismus stěračů. Oprava svépomocí - demontáž, rozebrání, promazání osiček. Práce titěrná, ale výsledek se dostavil... Stálo mě to jedno kafe pro mého strýce, který mi ve své dílně s prací pomáhal.
V lednu 2010 jsem si všiml, že mám již značně popraskaný klínový řemen, výměna za 490,- Kč (zn. Gates). Při výměně oleje v srpnu 2010 jsem nechal vyměnit i palivový filtr. Ten starý byl ještě původní z roku 1998, a dle mechanika nebyl nijak zanešený, zřejmě tedy jezdím k těm správným pumpám... Tato výměna oleje mě vyšla levněji, protože jsem tento rok přešel na polosyntetický olej (10W 40), do té doby jsem autu dopřával plnou syntetiku 5W 40 (LM, BP Visco).
Při první jízdě do zaměstnání po vánoční dovolené, v lednu 2011 mi po nastartování auto začalo pípat a blikala kontrolka brzd. Během cesty to přešlo, ale nedalo mi to a v práci jsem se šel podívat do motorového prostoru - nádobka s brzdovou kapalinou byla prázdná. Následovala rychlá cesta k nejbližšímu opraváři. Kapalina sákla u levého zadního kola, hadička byla v pořádku, měnila se pouze nějaká koncovka (nebo těsnění, sám nevím) za pár korun. V tomtéž měsíci mě potkala za jízdy další drobná nepříjemnost - přestal fungovat zadní stěrač, lépe řečeno občas setře, občas se ani nehne. Motorek jsem rozebral, vyzkoušel, funguje. Problém je tedy někde jinde v elektrice, přiznám se, že jsem ho dále neřešil... V dubnu se mi vrátila závada - klepání studeného motoru (viz. jaro 2008), tentokrát pomohlo seřízení škrtící klapky, od té doby opět vše v pohodě. V červnu (a potom ještě párkrát) se mi stalo, že auto za jízdy lehce jednou, dvakrát škublo. Na podzim se pak závada přestala projevovat, takže jsem na ni zapomněl. V červenci došlo znovu na rozebrání a promazání předních stěračů, konstruktéři se tady prostě 'sekli'. Oprava znovu svépomocí. V říjnu 2011 jsem ještě investoval do nových předních zimních pneu. Tady nastal velký problém je vůbec sehnat, v té době na trhu můj rozměr (175/80 R14) téměř neexistoval. Nakonec jsem na internetu sehnal značku Vredestein Snowtrac za 3.040,- Kč, při přezouvání v místním pneuservisu mi bylo řečeno, že se v dnešní době jedná o atypický rozměr, který se již téměř nevyrábí.
Letošní rok v dubnu mi začala nenápadně ubývat chladicí kapalina - vyřešeno výměnou plastové příruby na bloku motoru (cena 400,- Kč včetně výměny kapaliny). V červnu se mi vrátilo občasné cukání za jízdy, v červenci jsem byl před STK nucen konečně investovat do nových brzd a kotoučů (stav 186 tis. km), cena 6.300,-Kč (výměna na všech kolech). Na STK mi byly zjištěny prasklé zadní pružiny - zaváda byla průchodná, ale nechal jsem je přesto vyměnit (1.500,- Kč). Vypadá to, že STK přitvrzují, že zkoumají i takové věci, to by mě nenapadlo... V srpnu mi při návratu z práce auto začalo najednou cukat tak, že jsem v tu chvíli myslel, že domů nedojedu. Během okamžiku to přešlo, ale bylo mi jasné, že tuhle závadu musím konečně začít řešit. Takže po krátké době opět návštěva opraváře, diagnostika (již po několikáté) nic neukázala. Došlo tedy na výměnu zapalovací cívky (Febi), kabelů a svíček (NGK), celkem za 4.700,- Kč. Stará cívka mi byla vrácena, doma jsem si všiml, že je na spodní straně prasklá. Od té doby auto bez problémů, musím zaklepat...
Tolik tedy můj souhrn zkušeností se čtyřkovým golfem... I přes výše uvedené nedostatky jsem s autem spokojený, zatím jsem s ním vždycky dojel do cíle, nikdy jsem nemusel zůstat stát u krajnice. Snažím se s autem nezávodit hned po startu, šetřím ho. Jednou za 5 - 10 tis. km dávam do nádrže čistič vstřikování (STP), tankuji pouze u osvědčených benzinek (nejčatěji EuroOil, Benzina, Agip - dle ceny). Olej měním pravidelně každý rok, musím podotknout, že auto má minimální spotřebu oleje. Občas auto umyji (ručně, do myčky nikdy...) a navoskuji (tvrdým voskem, např. Sonax, na vyčištění od asfaltu je dobrý i autobalsam od Velvany za pár korun). Auto je celoročně garážované v nevytápěné garáži. Rád bych s ním, i přes jeho stáří ještě pár let jezdil. Do budoucna budu muset řešit výměnu pátých dveří, kolem okna jsou už značně zrezlé a dle vyjádření autoklempíře jsou zralé na výměnu (z vrakoviště, na internetu zachovalé od 1 do 2 tis. Kč). Jinak je auto zcela bez koroze. Dále mě určitě bude čekat výměna výfuku, zatím je ale v dobrém stavu, prý tak ještě na dvě zimy - podotýkám, že celý výfukový systém je na mém autě stále původní, originál z roku 1998! Původní jsou i zadní tlumiče, zatím netečou a fungují, před STK byly mechanikem vyměněny pouze potrhané molitanové dorazy za pár korun. Na závěr musím konstatovat (ať si odpůrci koncernu říkají, co chtějí), že toto není špatné auto, i přes rok vzniku stále dobře vypadající, bytelně udělané, bezpečné, s dobrými jízdními vlastnostmi (pro 'rýpaly' - samozřejmě focus sedí na silnici lépe...), prostě Golf...
KladyZápory
Stále hezký design Zatuhlý mechanismus stěračů - opakovaně
Robustnost, pocit bezpečí Méně místa vzadu (pro dospělé)
Dobré jízdní vlastnosti  
Trvanlivost některých dílů  
Kvalitní dílenské zpracování  

Spolehlivost
2
 
Provozní náklady
3
 
Cena náhradních dílů
3
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? anohodnocení
brzdy
1
design
1
dílenské zpracování
1
dynamika motoru
2
jízdní komfort
2
ovladatelnost
1
prostornost
2
pružnost motoru
2
řazení
1
řízení
1
sedadla
1
spotřeba
3
výhled z vozu
1
celkové hodnocení - průměr:
1.46
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 15.10.2012 01:19 
Rutt. napsal:
S tímto se dá souhlasit, pokud člověk nevidí rozdíl bezi spotřebičem autem, ledničkou a vysavačem. Na druhou stranu, dnešní automobilový průmysl je spotřební na pět let a na značce už dnes nezáleží, úkolem je zesměšnit levné značky aby se ten lepší krám prodal. Nejlepším příkladem toho je Mercedes Citan/Renault Kangoo a můžeme pokračovat dlouhým seznamem globalizace, fúzí, atd.

Koupě Dacie chápu i když jezdím v Audi.

Na druhou stranu kdo jezdí dálky, pro něj Dacia nepřipadá v úvahu... snad...
K tomu: <br>
Na druhou stranu, dnešní automobilový průmysl je spotřební na pět let a na značce už dnes nezáleží.<br>
Od kterého roku výroby toto tvrzení už platí?<br>
Rozpadne se mi už za rok Yaris koupený v roce 2008? Nebo se to týká až těch novějších? Mám pocit že tuhle větu, že dnešní auta stojí za nic (příp. nezáleží na značce) slýchám už minimálně 4 roky.
- 15.10.2012 06:59 
Dr.Xander napsal:
Je to zákon schválnosti, mě to začlo zlobit v zimě.. a jezdit se stěračemu zaseklýma uprostřed okna..
Já nejvíce bojoval se sundáním těch krytů pod oknem, měl jsem tam ještě ty starší, které byly na takové plastové šrouby, které se samozřejmě všelijak protáčely a tak podobně.. vím, že pomohla až hrubá síla.
Manželka má taky Golfa IV, motorizace 1,4i 55kW. A jediné pozitivum na něm shledávám nizkou spotřebu při poskakování po městě. Z hlediska spolehlivosti klíčových komponent je to dobré auto, ale velké množství drobných závad už mě vytáčí. Připadá mi, že Das Auto je spolehlivé asi jako Skoda Favorit, ten taky jezdil bez problému, ale furt jsem na něm musel řešit nějakou blbost. U Golfa je na první pohled dobré dílenské zpracování, ale dimenzace některých dílů je tak akorát na to, aby přežily záruku: stěrače (dokud jsem nedal komplet nový mechanizmus, tak se to furt sekalo), stahovačky oken, během 4 let odešly všechny, zámek pátých dvěří omolousaný tak, že centrál občas nezamkne, kosti a zadní silenblok ramene přední náravy vydrží tak max 2 roky, vymlácené uložení zadní nápravy ... Jediná výhoda je, že když je člověk trochu šikovný, tak si vše spraví sám, na VW fóru to totiž majitelé řeší furt dokola, takže je dost informací jak co opravit
- 15.10.2012 11:17 
gablenz napsal:
Jsi pod vlivem? (rohypnolu?)
Tenhle člověk s nickem "Rohypnol" určitě pod vlivem nějaké omamné látky je,pr debata s nim je naprostá ztráta času....má prostě svůj svět!!!
- 15.10.2012 12:49 
Pavlik napsal:
Vezmu to od zadu ať se mi to lépe píše:
- kulance (byť prodloužená) je krásná věc, ale také to znamená, že značnou část nákladů na opravu nese majitel vozu (není to bezplatná záruční oprava),
- dopravní nehoda je opravdu možná, proto s tím při výběru vozu počítám a beru "jen 5*" vozy a dokupuji maximum airbagů,
- je mi celkem jedno, jestli je něco nejprodávanější, protože to zdaleka neznamená že je to dobré nebo dokonce kvalitní. Odmítám se řídit názorem stáda. Na 1,8 TSI mám názor jasný, je...
Já jsem jenom čekal,až si tu mou diskuzi s Rohypnolem přečte někdo se zdravým rozumem a přidá taky svůj názor....Už jsem vzdal oponovat,pr pán stejně napíše,že koncern je skvělý,nejprodávanější a hlavně s uživatelsky špičkovými motory :))) Což každý kdo se zajímá trochu o auta a jejich techniku,tak prostě ví jak to doopravdy je.A říct o motorech,které mají problémy tak fatálního rázu,jako je přeskočení řetězu nebo prasklá hlava,že je uživatelský špičkový,to je už opravdu na pováženou.Co se 1.8 V-tec týče,tak to máš z vlastní zkušenosti,že je mrtvolný,nebo si to opravdu řídil??Rozdíl ve zrychlení mezi TSI a V-TEC je cca 1 sek ve prospěch TSI,takže rozdíl +20 ps v TSI by tomu i odpovídal,takže zase taková mrtvola jak říkáš,to nebude.Každý z motorů má jinou charakteristiku a svůj výkon podává jinak,ale jak říká Pavlík,raději oželím trochu toho výkonu ve středním pásmu,než abych řešil případné problémy s motorem,nedejbože výměnu,stím pocitem bych jezdit fakt nedokázal.Ještě na okraj,vrátím se k tvrzení,že poslední generace Acco jsou tzv. obludičky bez charakteru...tohle jen ukazuje,jak moc omezený jsi...právě poslední model,tedy 8.g je ta nej ze všech-elegantní a zároven sportovní s patřičnou dávkou jiskry!A mimochodem slovo charakter bych v kontextu s fau-vé vůbec nezminoval,pr tomu je naprosté cizí.
- 15.10.2012 18:47 
Rutt. napsal:
S tímto se dá souhlasit, pokud člověk nevidí rozdíl bezi spotřebičem autem, ledničkou a vysavačem. Na druhou stranu, dnešní automobilový průmysl je spotřební na pět let a na značce už dnes nezáleží, úkolem je zesměšnit levné značky aby se ten lepší krám prodal. Nejlepším příkladem toho je Mercedes Citan/Renault Kangoo a můžeme pokračovat dlouhým seznamem globalizace, fúzí, atd.

Koupě Dacie chápu i když jezdím v Audi.

Na druhou stranu kdo jezdí dálky, pro něj Dacia nepřipadá v úvahu... snad...
Dacia Lodgy jede 230???????????
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Ford Kuga 1.5 - stručná zkušenost po roce ježdění

12.prosince 2017
Za tu krátkou dobu, co ho vlastníme, tak po technické stránce jsme s ním velmi spokojeni a i spotřeba odpovídá našim představám a stylu jízdy.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 116) | komentářů (3) otevřít článek...

Mitsubishi Colt 1.3 - stručné zhodnocení po 5 letech

5.prosince 2017
Colt měl najeto 90 000 km a na karoserii měl několik škrábanců,takže cena šla dolů.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (256) | komentářů (0) otevřít článek...

Dodge Grand Caravan 3.6 Pentastar - zkušenosti majitele po roce a půl

28.listopadu 2017
Před rokem a půl jsem koupil do rodiny druhý dostavník - Dodge Grand Caravan 3.6 Pentastar. Rozrostla se nám rodina a bylo potřeba vozit celou rodinu naráz a ne dvěma autama ;-)
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (986) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford S-MAX 2.0 TDCi Titanium - zkušenosti se servisem

21.listopadu 2017
Vozidlo zatím funguje tak, jak má. Spotřeba kolem 6 litrů na 100 km je také celkem fajn.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 416) | komentářů (3) otevřít článek...

Peugeot 308 SW - další parťák na dlouhé cesty

14.listopadu 2017
Rozhodli jsme se pro auto úplně nové, které poskytne jakous takous záruku spolehlivosti na dlouhých cestách a poměrně dlouhý čas nebude vyžadovat žádné opravy vyjma pravidelného servisu.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 286) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Freemont 2.0 - nepotřebovali jsme ho, ale chtěli

7.listopadu 2017
Vůz jsem vybíral v době, kdy jsem jej akutně nepotřeboval, takže jsem měl dost času hledat informace. Chtěl jsem auto, co by vypadlo z konfekce, uvezlo 4člennou rodinu + občas prarodiče, bylo nové nebo alespoň zánovní.
hodnocení: 5.0 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 654) | komentářů (0) otevřít článek...

Volkswagen Caddy Maxi - jak jsme se seznámili

30.října 2017
Myslel jsem si, jak vyměním svého Yetiho za nového Caddyho Maxi a byl jsem tak trochu zklamán německou nedokončeností myšlenky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 695) | komentářů (3) otevřít článek...

Mazda 6 GY - jak slouží dvanáctiletý vůz s 250 000 km?

24.října 2017
Dovolte mi, abych představil své více jak 12leté přibližovadlo s téměř 250 000 km. Jedná se o Mazdu 6 první generace ve verzi kombi s benzínovým dvoulitrem o výkonu 104 kW (141 PS).
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 252) | komentářů (2) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Toyota Avensis třetí generace

19.října 2017
Tahle Toyota umí být úsporná, spolehlivá a levná na provoz. Je ale třeba vybrat ten správný motor.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 295) | komentářů (4) otevřít článek...

Citroën C5 2,0 HDi - seznam poruch za 2 roky

17.října 2017
Před rokem jsem zde na stránkách zveřejnil recenzi na svůj automobil Citroen C5. Pokusím se utřídit stávající a doplnit aktuální údaje o provozu a opravách.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 009) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota Corolla E12 - 6 let a 150 tis. km na cestách

3.října 2017
Chcel by som sa podeliť so skúsenosťami s Toyotou Corollou kombi typ E12. Zdá sa mi, že toto auto nie je v tunajších končinách nijak výrazne rozšírené.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 659) | komentářů (3) otevřít článek...

Škoda Fabia I - co všechno se pokazilo

26.září 2017
Koupil jsem ji jako reexport z D od autosalonu Mazda v r. 2009, najeto 112 000 km, serviska- kompletní servis po výměně rozvodů.
hodnocení: 3.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 007) | komentářů (14) otevřít článek...

Chrysler Vision Eagle ESI 3.3 - zkušenosti po 5 letech

19.září 2017
Po prodeji Voyager 3.8 AWD 1996 jsem šel do limuzíny, děti už byly odrostlé.
hodnocení: 2.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 968) | komentářů (3) otevřít článek...

Volvo V50 D2 - zkušenosti po 30 000 km

12.září 2017
Auto je úžasně ovladatelné, čitelné, krásně sedí v zatáčkách i v přímce, řízení je přesné a poloměr zatáčení při parkování je fakt komfortní.
hodnocení: 5.0 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 388) | komentářů (4) otevřít článek...

Mazda 6 GJ - na motoru záleží

29.sprna 2017
Za prvé, Mazda je nádherné auto. Vypadá dobře z většiny úhlů....
hodnocení: 2.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 971) | komentářů (10) otevřít článek...

Opel Astra Caravan Classic 1,7 - poctivě postavený auto

22.sprna 2017
Auto bylo kupováno v roce 2009 jako dvouleté z operativního leasingu, ve stavu téměř nového (alespoň na interiéru nebyl provoz vůbec znát).
hodnocení: 2.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 590) | komentářů (0) otevřít článek...

Mitsubishi Colt 1.5 DI-D - nenáročný na servis

15.sprna 2017
Vozidlo koupeno před 4 roky z bazaru za 60 tis. Kč, dovoz ze Španělska, podvozek nedotčen solí.
hodnocení: 3.4 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 627) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Fabia 1,2 TSI II. generace - konečně jede

8.sprna 2017
Nebyl jsem moc nadšený, když jsem ji přebíral, ale po pár kilometrech mě auto uchvátilo. Konečně vás ze sedaček nebolí záda, konečně v noci vidíte na cestu a konečně jede.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 477) | komentářů (12) otevřít článek...

Alfa Romeo 159 SW - chilli paprička po 60 000 km

1.sprna 2017
Byla červená, krásná, se světlým interiérem v kůži. Najednou jsem se přistihl, že inzerát s jejími fotografiemi kontroluji snad každou hodinu.
hodnocení: 3.7 b. (6x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 031) | komentářů (40) otevřít článek...

Mitsubishi ASX 1.8 DiD 4WD - zkušenosti majitele po 120 000 kilometrech

25.července 2017
Kdo mě zná z Mitsubishi klubu, tak ví, že nejsem z těch kdo by ASX chválil do nebes, přesto s odstupem času mohu říct, že to auto je vcelku povedené a v globálu jsem spokojený.
hodnocení: 3.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 740) | komentářů (3) otevřít článek...

Nissan Evalia - recenze majitele po prvním roce

18.července 2017
Koupeno z druhé ruky ojeté, individ. dovoz Švýcarsko, při koupi najeto cca 50 000, za rok užívání dalších 17 000 km.
hodnocení: 2.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 025) | komentářů (0) otevřít článek...

Chrysler Voyager 2,4i - 15 let věrné služby

11.července 2017
Voyagera jsem koupil na aukci leasingové společnosti přes kamaráda bazaristu, první majitel byla vysoká škola. Auto mělo veškeré doklady a servisy, nehavarované, plně funkční.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 146) | komentářů (3) otevřít článek...

Nissan Terrano II - na silnici nebrat

4.července 2017
Přijel z Itálie na MT pneumatikách. Na 16 let stáří vozu v rozumném stavu.
hodnocení: 1.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 038) | komentářů (3) otevřít článek...

Fiat Bravo 1.6 Multijet - příběh pokračuje

27.června 2017
Psal jsem zde své zkušenosti po ujetí 180 tis. km, teď mám najeto 209 tis. km a jedna podstatná věc se od té doby udála...
hodnocení: 2.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 708) | komentářů (1) otevřít článek...

Mazda 3 - prvních 10 000 km bez poruchy

20.června 2017
Po devíti letech ježdění s mírně ojetými vozy jsem si koncem léta loňského roku pořídil Mazdu 3 sedan, dvoulitr benzin s automatickou převodovkou.
hodnocení: 2.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 135) | komentářů (0) otevřít článek...

Kia Ceed 1,6 CRDi - zkušenost po 20 000 km

13.června 2017
V listopadu 2015 jsem koupil Kiu Ceed 1,6 CRDi hatchback r.v. 2008 s najetými cca 116 000 km.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 282) | komentářů (6) otevřít článek...

Volvo V60 D5 - spokojenost se švédským komfortem

6.června 2017
Volvo V60 D5 r.v. 2011 jsem koupil jako ojeté. Je to dovoz z Itálie a sloužilo tam jako firemní vůz u právnické firmy.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 910) | komentářů (10) otevřít článek...

Ford Tourneo Courier - zkušenost po 1. roce ježdění

30.května 2017
Za cca 1 rok naprosto bez závad. Motor 1.0 ecoboost je pro běžného řidiče dostatečně silný, při jízdě tiše přede.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 319) | komentářů (8) otevřít článek...

Tata Xenon 2.2 - pole, louky, lesy

24.května 2017
Vůz jsem pořídil od zemědělské společnosti v ne zrovna nejlepším stavu. Kupoval jsem ho jako mladý vůz, ne moc najeto, v zimě neježděné a s tím, že kvalita laku není pro mě důležitá, čepy vyměním a pick-up využiji každým coulem.
hodnocení: 5.0 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 347) | komentářů (2) otevřít článek...

Peugeot 407 - co přineslo 20 000 kilometrů?

23.května 2017
Vozidlo jsem zakoupil, když jsem se dozvěděl, že nás bude víc. V úvaze byla i Mazda 6 1.gen. Peugeot vyhrál kvůli útulnějšímu interiéru, jasné české historii s malým nájezdem, mladšímu ročníku a popravdě mě zaujala i panoramatická střecha.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 430) | komentářů (3) otevřít článek...

Citroën Berlingo - moc se u mě neohřál

8.května 2017
Musím uznat, že Berlingo se mi líbilo nejen kvůli ceně, ale i jako auto samotné! Cena ve srovnání s koncernovým Caddym bezkonkurenční, o Touranu ani nemluvě, ale to už je jiná liga.
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 703) | komentářů (17) otevřít článek...

Fiat Brava - auto na vyblbnutí

4.května 2017
Mám Fiat Brava 1.6 16V, r.v. 12/96, cca pol roka a úplne dokonalé na vyblbnutie sa hlavne v meste na semaforoch :)
hodnocení: 1.7 b. (7x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 811) | komentářů (6) otevřít článek...

Mercedes-Benz CLK 200 Kompressor - zážitky s kabriem

6.dubna 2017
Matička Země se prej otepluje, tak jsem pojal myšlenku pořídit si kabrio. Proč? Protože proto :)
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 709) | komentářů (2) otevřít článek...

Toyota RAV4 - po 70 000 km

28.března 2017
V září loňského roku jsem psal recenzi po roce a cca 30 tis. km. Tak tedy co se událo od loňska.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 306) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Punto 188 - malý, rychlý, šikovný

14.března 2017
Během dvou dnů brouzdání netem a dohledávání technických parametrů pomyslných adeptů se vyprofiloval jediný adept: Fiat Punto MkII, a to benzínová 1.2.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 431) | komentářů (2) otevřít článek...

Peugeot Expert Tepee - jednoduše spokojenost

28.února 2017
Je to velmi dobré auto, prakticky bez poruch, najeto máme už 247 tis. km
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 664) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Citigo 1.0 55 kW aneb basista a pozounista na šňůře

23.února 2017
Před měsícem jsme se vypravili do Německa hrát s celou kapelou, a tak jsem do oktávky narval basu, kolegu pozounistu s nástrojem a dvě sportovní tašky s věcmi na 14 dní cestování a hraní.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 495) | komentářů (13) otevřít článek...

Lancia Delta III - výjimečný vůz

14.února 2017
Design je subjektivní věc, u tohoto auta je mimořádný, zvlášť jeho barokní záď. Není na první pohled atraktivní pro všechny, ale troufnu si říci, že design je dlouhodobě nadčasový.
hodnocení: 3.2 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 427) | komentářů (6) otevřít článek...

Škoda Octavia 1,2 TSI - kvalita koncernu stále kulhá

7.února 2017
Dlouho jsem váhal napsat tuto zkušenost, často čtu povídání o autech a někdy je znát nadšení pro značku někdy opak, ale každý má svůj pohled a nejlepší test vozu je jeho dlouhodobé používání.
hodnocení: 4.7 b. (11x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (8 688) | komentářů (43) otevřít článek...

Mercedes-Benz GLE 166 - malá ochutnávka

3.ledna 2017
Špičkové SUV s brutálním výkonem, krásným zvukovým projevem a slušným ložným prostorem.
hodnocení: 3.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 388) | komentářů (0) otevřít článek...

Range Rover Evoque - stručná pochvala

26.prosince 2016
RR Evoque se nám od začátku líbil a dodnes jsme s ním spokojeni.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 369) | komentářů (3) otevřít článek...

Fiat Grande Punto 1,4 - auto nejen pro manželku

20.prosince 2016
Auto jsem původně koupil pro manželku, ale nyní je už skoro dva roky používám jen já.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 027) | komentářů (7) otevřít článek...

Ford Mondeo - co nabízí 12letý kousek?

13.prosince 2016
Původem auto dovezené z Německa vypadalo velmi slušně, čistě a vcelku zachovale.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 343) | komentářů (5) otevřít článek...

Saab 9-3 - čerstvá láska

6.prosince 2016
Koupil jsem si před měsícem Saab 9-3 kabrio 2.0 rok 2000, najeto 230 000. Stál mě 65 000. Předchozí majitel vyměnil vodní pumpu, kapaliny a vše odladil.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 682) | komentářů (4) otevřít článek...

Citroën C8 - 5 let s francouzem

30.listopadu 2016
Mám Citroena C8 2.0 hdi 100 kW a chci vám napsat pár zkušeností s tímto vozem - mám ho 5 let.
hodnocení: 2.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 310) | komentářů (3) otevřít článek...

Volkswagen Phaeton - nedoceněná ojetina

16.listopadu 2016
Náhodou jsem mezi nabídkami narazil na VW Phaeton, a hned mě zaujal. Jak výbavou, designem, tak i zajímavou cenou.
hodnocení: 4.7 b. (6x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (7 161) | komentářů (26) otevřít článek...

Škoda Felicia - jak jezdí sedmnáctiletá česká klasika?

1.listopadu 2016
U takového auta platí vždy fyzika a pokud ji nebudete respektovat, tak se může stát, že skončíte někde vybouraní. S vozem lze zažít jak nedotáčivý, tak i přetáčivý smyk.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 534) | komentářů (7) otevřít článek...

Mercedes-Benz třídy A - splněný sen?

25.října 2016
Celý život (dnes je mi 67 let) jsem snil buď o BMW, které bohužel i 10 let staré je pro mne, důchodce, cenově nedostupné, nebo o MB.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 277) | komentářů (4) otevřít článek...

Ford Focus 1.6 po 40 000 km

18.října 2016
Je to auto na klidnou a tichou jízdu s nízkou spotřebou, na dálniční přesuny s plným obsazením a taky velmi, velmi dobré auto na okresky....
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 471) | komentářů (2) otevřít článek...

Ford Escort RS - láska na první sešlápnutí pedálu

11.října 2016
Nikdy mě neomrzel jeho rally zvuk a taky to, když za sebou necháváte dost velkou většinu aut.
hodnocení: 3.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 759) | komentářů (5) otevřít článek...
 
/ 25 (1239)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Volkswagen G ...