0

Seat Ibiza

Ibizu máme ako rodinný voz, kúpená nová, s motorom zo Škodovky - 47 kW HTP. Celkovo môžem povedať, že auto nemalo vážnejšiu poruchu - problémy boli s žiarovkou parkovacieho svetla a s akumulátorom.
09.02.2006, recenze uživatelů

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
Ibizu máme ako rodinný voz, kúpená nová, s motorom zo Škodovky - 47 kW HTP. Celkovo môžem povedať, že auto nemalo vážnejšiu poruchu - problémy boli s žiarovkou parkovacieho svetla a s akumulátorom.

Značka:Seat
Model:Ibiza
Typ: 
Karoserie:hatchback
Obsah motoru:1,2
Palivo:benzín
Rok výroby:2004
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:0
Najeto km nyní:25 000
Koupen jako:nový
Jak dlouho vůz využívám:2 roky
Průměrná spotřeba:6,7 l
Poruchy:vŕzganie palubnej dosky, batéria, žiarovky
Předchozí vozidlo: 
Problémy boli s žiarovkou parkovacieho svetla a s akumulátorom - strácal kapacitu a nedalo sa naštartovať už po cca 1 týždni státia. Všetko spravili v servise v rámci garancie. Čo zostalo, je občasné vŕzganie palubnej dosky, ale nie je to žiadna katastrofa. Hoci, za tie prechy by to podľa mňa robiť nemalo... Auto jazdí v pohode, musím vyzdvihnúť výborné jazdné vlastnosti a agilitu. Je vyslovene radosť ísť do zákrut a užívať si krútenie volantom... Svoj podiel majú aj 15 palcové kolesá, ktoré ale na druhej strane citeľne znižujú komfort na priečnych nerovnostiach. Cítiť každý kamienok. kúrenie aj klíma fungujú výborne, auto kúri už po cca 2 km. Sedačky sú vpredu veľmi pohodlné až na nedostatočne dimenzované opierky hlavy. Vzadu je miesta málo - vhodné max pre deti. Kufor postačuje, ale pozor, predstavte si, že osvetlenie kufra nie je v základnej výbave a keďže som si to pri kúpe nevšimol, dosť ma to potom vytočilo. Málo vhodných odkladacích priestorov. Vlastne, okrem miesta pred spolujazdcom a miest vo dverách, ktoré sú aj tak nepoužiteľné, tam nič nie je... Spotreba je priemerne 6,7 litra pri bežnom jazdení, ale pozor, ak vyjdem na diaľnicu, ľahko sa dostanem aj nad 8 litrov - dôvodom je asi kratučká prevodovka, čo znamená pohodovú jazdu do cca 100 km/h - viac to ale nejde. Čudné je tiež, že auto točí len nízke otáčky - max je 5500 a to je dosť málo na razantnejšiu jazdu. Celkovo môžem povedať, že sme spokojní, nízke prevádzkové náklady, výborná bezpečnosť a jazdné vlastnosti robia z Ibizy dobrú kúpu pre bežnú rodinu, ktorá nenajazdí viac ako 15 000 km ročne.
KladyZápory
ovládateľnosť slabý výkon
prevádzkové náklady málo miesta
kvalita vypracovania málo odkladacích priestorov
vzhľad slabá základná výbava
  

Spolehlivost2
Provozní náklady3
Cena náhradních dílů3
Dostupnost náhradních dílů1
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? určitě ano

hodnocení
brzdy
2
design
4
dílenské zpracování
4
dynamika motoru
2
jízdní komfort
3
ovladatelnost
5
prostornost
3
pružnost motoru
3
řazení
5
řízení
5
sedadla
4
spotřeba
2
výhled z vozu
3
zavazadelník
3
celkové hodnocení - průměr:
3.43
* hodnocení dle bodů od 1 do 5, kde 1 je nejhorší výsledek a 5 je nejlepší výsledek
autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.