0

Nissan Primera P10

Vůz byl zakoupen po prvním majiteli v celkem zachovalém stavu s drobnými kosmetickými vadami. Ke koupi nás motivovala nízká spotřeba nafty, prostorný a komfortně vybavený interiér, obrovský cca 500 l velký zavazadelník...
31.01.2006, recenze uživatelů

hodnocení článku: 3.0 z 5 (60%)
hodnoceno: 1x
vaše hodnocení: -
+10
Vůz byl zakoupen po prvním majiteli v celkem zachovalém stavu s drobnými kosmetickými vadami. Ke koupi nás motivovala nízká spotřeba nafty, prostorný a komfortně vybavený interiér, obrovský cca 500 l velký zavazadelník...

Značka:Nissan
Model:Primera
Typ:P10
Bližší označení:2.0D SLX 55 kW
Karoserie:hatchback
Obsah motoru:1974
Palivo:nafta
Rok výroby:1992
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:111 000
Najeto km nyní:200 000
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:7 let
Průměrná spotřeba:5 l
Poruchy:bez poruch
Předchozí vozidlo:Mazda 323
Ke koupi nás motivovala nízká spotřeba nafty, prostorný a komfortně vybavený interiér, obrovský cca 500l velký zavazadelník s velmi dobrým přístupem a v neposlední řadě pěkná karoserie vozu, která dle mého názoru vypadá pěkně i dnes.
Vůz vyniká špičkovým ovládáním a je potěšěním ho řídit. Díky skvělému podvozku (nezávislé zavěšení zadních kol a dvojice ramen u každého předního kola) zvládá s naprostou jistotou průjezd zatáčkami, aniž by se nakláněl a je díky nízkému těžišti velmi stabilní. Tužší naladění podvozku na druhou stranu přenáší více rázy po přejezdech nerovností na nekvalitních cestách do kabiny. Atmosférický diesel vyniká nízkou spotřebou nafty a v případě mého vozu je i velmi tichý a kultivovaný. V létě se běžně spokojí s necelými 5 l nafty na 100 km, v zimním období nebo při sportovnější jízdě se spotřeba zvýší na 5,5 l. Nikdy však nepřesáhla tuto mez. Motor je velmi spolehlivý a vydrží najet obrovské množství kilometrů, ale je důležité pravidelně měnit olej a používat kvalitní naftu. Každých 90 tisíc kilometrů se také musí vyměnit rozvodové řemeny včetně kladek.
Interiér je dobře navržen, sedadla jsou velmi pohodlná a rozměrná a i cestující na zadních sedadlech mají dostatek prostoru ve všech směrech. Elektronické doplňky zvyšující komfort cestujících a řidiče bezproblémově fungují i po tolika létech provozu. Dělená opěradla zadních sedadel se dají snadno sklopit, takže je možné převážet i rozměrný náklad. Obrovský zavazadelník, který je možné otevírat i z místa řidiče, je díky výklopným dveřím a nízko posazené hraně dobře přístupný.
Je třeba dávat pozor na korozi, která se může objevit kolem lémů zadních kol a v zadní části prahů. Při pravidelné údržbě a správné péči se však nemusí vůbec projevit. Slabším místem Primer bývají horní ramena na pření nápravě, která vlivem nekvalitních cest dávají o sobě vědět klepáním a je třeba je vyměnit. S žádnými problémy jsem se za celou dobu používání nesetkala. Pouze běžný servis jako brzdové destičky, olej a filtry, jedno ložisko zadního kola, brzdové kotouče vydržely 175 000 km, výfuk se měnil po 12 letech provozu, tlumiče jsou ještě stále původní a v dobrém stavu. Je to velmi spolehlivý vůz, který nezklame.

KladyZápory
spolehlivost a kvalita provedení dostupnost autorizovaného servisu
stylisticky zdařilá karoserie ceny některých dílů
jízdní vlastnosti a ovládání  
spotřeba  
pohodlí  

Spolehlivost1
Provozní náklady2
Cena náhradních dílů3
Dostupnost náhradních dílů3
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? asi ano

hodnocení
brzdy
4
design
5
dílenské zpracování
5
dynamika motoru
3
jízdní komfort
4
ovladatelnost
5
prostornost
4
pružnost motoru
3
řazení
5
řízení
5
sedadla
5
spotřeba
5
výhled z vozu
4
zavazadelník
5
celkové hodnocení - průměr:
4.43
* hodnocení dle bodů od 1 do 5, kde 1 je nejhorší výsledek a 5 je nejlepší výsledek
autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
FANTOMAS, 02.02.2006 20:38
uf nemelo by u toho tel. byt predcisli 609 ?
cruise, 02.02.2006 21:00
jo jo Pepo, bez nadávek to jde vždycky, prostě byla ta tvoje hláška na mě jak červenej hadr na bejka :o)) Tak se měj a až budeš třeba chtít někdy změnit názor a svézt se nadupanou oktávkou, tak písni :o)) Do důchodu času daleko čau..:o)
Pepa, 03.02.2006 16:05
OK Tome,
hodně štěstí na cestách )
Time4Tea, 03.02.2006 23:44
BRAVO! Nádherná flamewar! Tleskám Pepovi a Tomovi. Dobře sem se bavil.
Tomas, 11.02.2006 20:45
Autorka alebo autor,to je uplne fuk kto ten clanok pisal(myslene v dobrom).Majitelovy clanku plne verim.Mam Opel Kadet rok vyr.1986,1,7D a ta spotreba.Max.6,0Litra a ak sa snazim jazdit ekonomicky a plynule,tak spotreba klesne pod 5litrov na 100km.

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.