0

Nissan Micra - dojmy majitele po 45 tis. km

Češi jsou tradicionalisté a neotřelý vzhled Micry jim prostě nesednul. Já s tím problém nemám.
22.03.2010, recenze uživatelů

hodnocení článku: 4.3 z 5 (86%)
hodnoceno: 4x
vaše hodnocení: -
Značka:Nissan
Model:Micra
Typ:K12
Karoserie:Hatchback
Obsah motoru:1250
Palivo:benzín
Rok výroby:2007
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:0
Najeto km nyní:45000
Koupen jako:nový
Jak dlouho vůz využívám:2,5 roku
Průměrná spotřeba:6 - 7
Poruchy:dlouho nic
Předchozí vozidlo: 

Úroveň této Zkušenosti uživatele komentuje: Aleš Zich, Auto AZ Consulting

 
Velmi pěkně napsaná Zkušenost. Souhlasím, že Nissan Micra je vzhledem ke svým vlastnostem v ČR trochu nedoceněný model. Chybí mi zde informace o délce servisních intervalů a jejich ceně. Za zbytečnou výměnu přístrojového štítu by dle mého názoru měl v servisu někdo "letět na hodinu", ale to je věc každé jednotlivé opravny. Nakonec co, vždyť to stejně zaplatí fabrika, že..?

Než jsem si koupil Micru, vždy jsem využíval služební vozy k soukromému užití. Po změně zaměstnání jsem si musel obstarat nějaké přibližovadlo, bohužel vlastní. Koupil jsem Škodu Favorit na LPG a prožil s ní relativně šťastný rok sem tam proložený nějakou menší závadou. Postupně jsem se ale dopracoval k tomu, že Favorit je sice celkem fajn na denní dojíždění pár km do práce ale na delší trasy, které jezdím prakticky každý víkend, se už moc nehodí. Poslední kapkou, která převážila pomyslné jazýčky vah, byl fakt že moje přítelkyně začala také jezdit. Říkal jsem si, že jestli se má v nejnebezpečnější době po získání řidičáku v něčem rozbít, tak by to mělo být alespoň trochu bezpečné... Favorita jsem tedy poslal do věčných lovišť a začal vymýšlet co dál. Začal jsem se rozhlížet po ojetinách, ale v podstatě jsem se postupem času dostal ze 100 000 na 150 000 a to už jsem si říkal, že si můžu pomalu koupit nové auto za ty prachy. Padlo tedy definitivní rozhodnutí že půjdu do nového auta. Začal jsem tedy hledat v té 'nejnižší' (cenově i velikostně) třídě. Limit byl cca 200 - 240 tis. Priority byly následující: Motor ( i když malý, tak ralativně výkonný s charakterem), jízdní vlastnosti (jezdím celkem svižně, proto jsou pro mě věci jako jízdní stabilita, chuť k zatáčení a brždění rozhodující), ekonomika provozu. Nepodstatné věci jako vzhled a velikost zavazadelníku odsunuji do pozadí. Možnosti byly zhruba následující: Getz, Panda, Fabia, Colt, Swift, Punto, Aveo, 206, Clio a Micra. U Getze mi nesedl projev a interiér, Panda se mi zdála moc chudá, Fabia s rozumným motorem a výbavou moc drahá, Colta strhali ve všech testech, Swifta jsem chtěl nejvíc, hlavně kvůli motoru ale byl přes 300tis a Francouzi mě neberou obecně. Už jsem ztrácel naději, ale nakonec jsem objevil Micru. Nějakou dobu jsem žil v zahraničí a tam byla Micra oblíbeným a rozšířeným autem. U nás je celkem neprávem na pokraji zájmu. Jsem si téměř jistý, že jediný důvod který ji zabránil většímu úspěchu i u nás je vzhled. Češi jsou celkem tradicionalisté a neotřelý vzhled Micry jim prostě nesednul. Já s tím problém nemám, naopak oceňuji vyjímečnost. Našel jsem Micru, skladovku v akci - 5 dveří, aut. klima, 'sportovní' sedadla, centrál, posuvná zadní lavice... to vše za nějakých 230 tis. Netrvalo dlouho jel jsem si jí půjčit na vyzkoušení. Nebudu vám nic nalhávat, dostalala mě hned 1. den.
Motor: I když jde o nevelký objem 1250 ccm, nabízí celkem slušných 80 koní a díky variabilnímu časování ventilů i příjemnou pružnost. Ten motor táhne na svůj objem až neuvěřitelně a vždy si vychutnávám jeho ochotu se vytáčet. Spotřeba se mimo obec dá udržet pod 6 litrů, ve městě okolo 7. Průměr 6,5. Ani když jí 'držím pod krkem' a užívám si nějakou okresku tak se nad 8 nedostanu. Motor má ode mě 1 s *.
Podvozek: Tvrdší, vyladěný na německé silnice... a je dost hlučný. Víte o každé větší díře, ale agilita v ztáčkách mi to bohatě vrací. Na suché silnici prakticky nejde utrhnout a ani pod plynem v ostré zatáčce neujíždí - a to vše na standartních 165 mm 'širokých' gumách. Chová se jako motokára a rejd má tak malý, že se otočí na pětníku.
Interiér: Na pohled příjemný, tvrdší plasty, ale kvalitně zpracované a slícované. Velikánská odkládací schránka před spolujezdcem. Malé jsou však kapsy ve dveřích, kam se nevejde ani 0,5l PET lahev. Fantastická věc jsou posuvné zadní sedačky - je to naprosto jednoduché a nechápu že to není základní výbavou všech aut. Kufr se díky tomu i v takhle malém auťě může stát celkem velkým. Místa je vepředu dostatek, Fabia dost zaostává. Vadí mi pouze tenký věnec volantu a subtilní řadicí páka, kterou jsem nahradil pákou od výrobce Momo.
Nemůžu jen chválit, přišel i čas hanit. Největší výtka je směrem k prodejci a potažmo servisu. V Plzni je jediný autorizovaný dealer a servis. Jejich arogance a přístup k zákazníkovi je šílené. V záruční době jsem řešil drobnosti, ale o to víc mě dráždí jejich přístup. Pánům inženýrům trvalo asi 3 dny než zjistili, že příčinou hlučného větráku je hlučný větrák, pak ho týden objednávali a asi 4 týdny dostávali. Rok mi rezonoval nějaký stínící plech u výfuku. Při každé návštěvě jsem je na to upozorňoval a nic s tím neudělali. Nakonec přišli na to že tam rezonuje nějaký plech a utáhli ho.... Micra nemá teploměr motoru (vody). Má pouze kontrolky červenou a modrou. Modrá má svítit, dokud je motor studený a po zahřátí zhasnout. Mě však nesvítilo nic, napřed to zkoumali, čím to asi bude, nakonec usoudili, že nejlepší bude objednat celý nový přístrojový panel a vyměnit ho. Je to drahá sranda kvůli nefunkční kontrolce, ale auto je v záruce, tak ať si s tím poradí. Objednali, dostali, vyměnili a na můj dotaz proč to teda pořád při studeném motoru nesvítí odpověděli že ten typ už modře svítit nemá. Dál jsem neměl sílu pátrat jestli kecají, nebo mají pravdu. Největší paráda ovšem byla, když mi vykradli auto a buhužel to udělali tak nešikovně, že s rozbitým sklem poničili i dveře a bylo to na výměnu. Výměna dveří, skla a nějakého těsnění jim trvalo 20 dní po mých nekonečných urgencích, si mě přehazoval servis a dovozce do ČR jako horký brambor. Dovozce vykládal jak s servisem zatočí, že si tohle nemůžou dovolovat atd. Do dneška se mi nikdo ani neomluvil.
Závěrem mohu pouze říct, že Micra mě naprosto vyhovuje a je jedním z těch aut, na které se těšíte až je budete moct zase řídit. Je rychlá, bezpečná, nezáludná a zajímavá a mohu ji doporučit všem kteří hledají vůz za rozumné peníze a před velikostí zavazadelníku staví kvality motoru a podvozku. Můj dojem kazí pouze servis, ale to se liší město od města.

Vlastníte vůz značky Nissan? Podělte se zde s ostatními o své dojmy a zkušenosti.

KladyZápory
motor hlučný podvozek
podvozek, jízdní vlastnosti otřesný servis v ROTO
brzdy  
velikost ineriéru i kufru  
cena  

Spolehlivost
2
 
Provozní náklady
3
 
Cena náhradních dílů
3
 
Dostupnost náhradních dílů
4
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? asi ano

hodnocení
brzdy
5
design
5
dílenské zpracování
4
dynamika motoru
5
jízdní komfort
3
ovladatelnost
5
prostornost
4
pružnost motoru
5
řazení
4
řízení
4
sedadla
4
spotřeba
4
výhled z vozu
5
celkové hodnocení - průměr:
4.38
* hodnocení dle bodů od 1 do 5, kde 1 je nejhorší výsledek a 5 je nejlepší výsledek
autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Petr S, 22.03.2010 13:55
Za tu cenu super auto. Taky jsme řešili 2. malé auto do rodiny. Vybírali jsme mezi Mazdou 2 a Yarisem (obě snad spolehlivé a 5* crash test).
Hlavně kvůli děleným a posuvným zadním sedadlům vyhrál nakonec Yaris, který může zvětšit kufr až na 370L, takže se tam v případě nouze vejde bez problémů i velký kočárek.
caknakis, 22.03.2010 15:02
Dobrý den, děkuji za pěknou recenzi. Neberte to prosím nějak ve zlém, je to pouze má zvědavost....ale co se z takového auta dá ukrást? Vzali Vám rádio? Měl jste origo z fabriky, nebo nějáké uni. Že se kradou navigace z Octávií je známe, ale těchto aut zase tolik nejezdí, aby rádio z výroby bylo natolik zajímavé... Díky!
tomaskrtek, 22.03.2010 20:06
pokud si dobře pamatuji tak rádio je v Mikře řešené standartním způsobem, tedy klasická 1DIN bez externích ovládacích a zobrazovacích prvků s připojením na ISO, je tedy možné ho použít v jakémkoliv voze. jinak obvykle se zloděj do auta vloupe i kvůli prázdné igelitce-co kdyby v ní byl milión?!
anonim, 23.03.2010 00:58
Pockejte, to ze zadny 420 gl neprodali prece neznamena, ze jej nemohli opravovat. Dokonce v zaruce si ho muzu servisovat v jakemkoli autorizovanem servise na svete. A stav ceskych servisu zname vsichni, druhovyroba, ND z vrakace, odborne proskoleny personal s bumazkou na vsechno, neochota a hlavne neochota myslet nad diagnozou atd. Servis tak jedine Nemecky, Rakusaci nas nemaji radi.
kára na cihlách, 02.01.2019 12:05
je od modelu 1992 ovlivněn podobou Mini Morris. Nissan jakožto první automobilka, kterou do Británie ze zahraničí premiérka Margaret Thatcherová přilákala (a tak zachránila britský autoprůmysl), se modelem Micra 1992 snažila zalíbit britským kupujícím. Vytvořila si tak i modelový vzor, na který v dalších generacích úpravami jeho designu reaguje.

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.