KIA pro_cee´d - první dojmy majitele

Dvojčata Kia cee´d a pro_cee´d jsou hitem na našem trhu. Dojmy se sportovnějším pro_cee´dem shrnul jeho uživatel a zaměřil se hlavně na nedostatky, kterých našel překvapivě mnoho.
24.04.2008, recenze uživatelů

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
Značka:KIA
Model:Pro Ceed
Typ:Coupe
Karoserie:Coupe
Obsah motoru:1,6
Palivo:nafta
Rok výroby:2008
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:0
Najeto km nyní:650
Koupen jako:nový
Jak dlouho vůz využívám:3 týdny
Průměrná spotřeba:?
Poruchy:viz článek
Předchozí vozidlo:KIA Pro Ceed

Před nedávnem jsem se rozhodl pro koupi vozu KIA Pro_Ceed a rád bych se podělil o první dojmy z tohoto auta, jelikož informací od reálných uživatelů není mnoho. V první řadě bych chtěl říct, že nejsem dealer žádné konkurenční značky, na vůz jsem se velice těšil ale nemám důvod jakkoliv cokoliv zkreslovat. Chci pouze pomoct těm, kteří se chtějí dozvědět něco o zkušenostech nezávislého uživatele a nebudu se zabývat věcmi typu spotřeba, které bez problémů najdete všude.

Vlastníte vůz značky Kia? Podělte se s ostatními o své zkušenosti ZDE!


Auto má pěkný design a na první pohled vypadá dražší než je. Pro mě osobně to byl hlavní důvod, proč jsem si ho koupil bez toho, abych se s ním důkladně seznámil. Zmiňuji se o tom proto, abych vás připravil na fakt, že kvůli designu získáte omezenější výhled vzad, což komplikuje zejména parkování. Klad i zápor zároveň. Druhou lákavou věcí je cena, která je však možná vykoupena dvěma největšími zápory které bych nyní chtěl popsat.


Tím největším je asi automatická klimatizace. Nevím o jiném autě, které by tak dlouho přetápělo než teplotní senzor zareaguje. I přesto že na displeji nastavím druhý nejnižší stupeň vytápění (15,5 C), dobrých 15-20 minut fouká teplý vzduch a v interiéru je skutečně teplo. Jediná možnost jak toto vykompenzovat je střídavě zapínat maximální mrazení, nebo pouštět čistě neohřátý vzduch z venku (dnes 1 C). Pevně doufám v reklamovatelnost, nicméně po hovoru se servisním technikem a projížďce v KIA Ceed to vypadá spíše na „vlastnost“ těchto klimatizací. Za příplatek, oproti manuálu, jsem tedy pravděpodobně získal horší komfort, ale uvidíme po reklamaci.


Druhá věc, která mě na voze vcelku vadí, je slabší signál autorádia. Zvuk reproduktorů z CD je vcelku přijatelný, nicméně po přepnutí na FM jsou i některé brněnské stanice v Brně občas rušené a zvuk vlivem špatného signálu ztrácí na výškách. Rádio také s příplatkem, takže opět vyšší nabízený model.


Zbylé věci bych již pojal spíše stručněji, jelikož pro mě nejsou tak citelné, ale stále je považuji za nevýhody a v podstatě mě mrzí. Vzhledem ke stavu českých silnic je dle mého názoru podvozek dost tvrdý a řízení mi přijde také o něco tužší než co osobně považuji za pohodlné. Páčka od blinkru se sama vrací až po zbytečně velkém natočení volantu. V případě, že nejedete pouze dva ale pouštíte dozadu třetího, přední sedadlo musíte vždy znovu horizontálně nastavit! Rovněž by nebylo špatné, kdyby se sedadlo řidiče dalo posunout ještě o kousek níž a volant odtlačit od sebe. Nastavitelné to je ale... uznávám že toto je subjektivní a na zvyku. Přihrádka na brýle je vhodná akorát tak na „Lenonky“ a popelník nejen na popel chybí pro jistotu úplně. Ještě, že si u „Mekáče“ můžu koupit kelímek který dám do dveří, a do kterého budu binec házet :-) Úsměvně působí dle nabídky také „metalické“ vnitřní kliky dveří ze stříbrného plastu. Prahy jsou pro změnu překryté plastem světle béžovým, o jehož praktičnosti lze díky barvě také pochybovat. Na vnitřních madlech od dveřích zůstávají otisky od potu a ihned byli podřené od přítelkyniných prstýnků. Stejně tak plexisklo klimatizace které se přeleštilo. Po použití leštící pasty (na škrábanec) se rovněž mírně podřel lak na kapotě. S kufrem je třeba zapomenout na slitování, jinak hrozí nedovření a permanentní svícení v úložném prostoru.


Když už jsem se ale zmínil o „Mekáči“, nutno pochválit, že kelímky přesně zapadnou do otvorů pod loketní opěrkou a spolehlivě se nepřevrací. :-D Také motor (1,6 turbo – diesel) je celkem svižný. Zde jsem však zapomněl zmínit ještě jednu věc. Motor občas (v průměru tak 1x za dva dny) jakoby zaškytá v momentě kdy odlehčuji nohou z plynu. V podstatě mi to nevadí pokud to neškodí. Trvá to vždy pouze do 2 vteřin a četl jsem na jiném fóru, (klimatizace se tam také propírala) že snad stačí upgradovat software. Pouze je s podivem, že je li to skutečně tak, u nového vozu tenhle software ještě není?! O dokonalém odhlučnění vychvalovaném v některých testech také nemůže být řeč, nicméně zbytečně hlučný není. Potěšitelné je, že výrobce již ve verzi EX dodal tmavý podkres světlometů původně určený až pro nejvyšší výbavu.
Nechci, aby tahle má kritika auto odsoudila. Soustředil jsem se jen na nedostatky ale některé věci si zaslouží i chválu. Hlavně design, design, a zase design. Auto je hezké a nepotkáte ho na každé rovince. Je levné, má USB port, palubní počítač, sympatický interiér, pěkně táhne, dobře brzdí, (tuším) šest airbagů,... Nejlépe když si každý udělá názor sám.


Nicméně, můj předchozí vůz byl Ford Focus a zaschlé mouchy jsem z něho bez škrábanců seškrabával kartáčkem. Měl manuální klimatizací a ve věcech které měl společné jsem byl buď spokojenější, nebo byli pro mě na podobné úrovni. Je ale pravda že tady mám za menší peníze více výbavy a záruku až sedm let. To ovšem jak se zdá vždy není záruka vyšší kvality, nýbrž garantované výdrže.


A na závěr ještě jedno upozornění. Vozy se dodávají s více typy litých kol. U šestnáctek bych jednoznačně doporučil typ A, který vypadá skutečně dobře a nejvíc se podobá 17“ na prospektech. Můj prodejce mi je ochotně prohodil i když nemusel, ale doporučuji je objednat už předem, aby jste se nedivili. Do 17tek bych vzhledem k tvrdosti podvozku a velkému příplatku nešel.


Uvědomuji si že tato „recenze“ byla poněkud kritická. Opět zdůrazňuji že jsem se zaměřoval hlavně na zaznamenané nedostatky a mým záměrem nebylo odradit od koupi tohoto auta. V případě zájmu o výsledek mé reklamace, nebo dalších dotazů mě klidně kontaktujte na email.

KladyZápory
Motor Klimatizace
Výbava za solidní cenu Autorádio
 atd.
  
  Spolehlivost
3
 
Provozní náklady
3
 
Cena náhradních dílů
3
 
Dostupnost náhradních dílů
3
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? asi ano

hodnocení
brzdy
4
design
5
dílenské zpracování
3
dynamika motoru
4
jízdní komfort
2
ovladatelnost
2
prostornost
4
pružnost motoru
4
řazení
4
řízení
2
sedadla
3
spotřeba
3
výhled z vozu
3
celkové hodnocení - průměr:
3.31
* hodnocení dle bodů od 1 do 5, kde 1 je nejhorší výsledek a 5 je nejlepší výsledek
autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
nepřihlášen, 12.12.2011 02:16
The gneuis store called, they're running out of you.
nepřihlášen, 12.12.2011 03:57
This site is like a clsasroom, except I don't hate it. lol
nepřihlášen, 12.12.2011 04:03
At last, someone comes up with the "right" anwesr!
nepřihlášen, 12.12.2011 09:12
THX that's a great aenswr!
nepřihlášen, 12.12.2011 10:09
I'm shocked that I found this info so eisaly.

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Nejlepší evropské destinace pro dovolenou karavanem

nejčtenější články

Jaký vybrat benzínový šestiválec pro ojeté Audi A6?

S jakým dieselem koupit ojetý Volkswagen Phaeton?

Jaký benzínový motor pro Alfu Romeo Giulietta?