Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Hyundai i40 - zkušenost majitele po 35 000 km

Recenze uživatelů
Ivo (61) - | 04.12.2021
foto: Adam Špaček
Hyundai i40 v původním designu z r. 2011-15 je mým 20. vozidlem. Nejsem vyhraněný typ, ale do určitých značek TDi bych nešel...
Značka:Hyundai
Model:i40
Typ:
Bližší označení:AT
Karoserie:kombi
Objem motoru:
Palivo:nafta
Rok výroby:2015
Typ řazení:automatické
Najeto km při koupi:116000
Najeto km nyní:151000
Koupen jako:ojeté
Jak dlouho vůz využívám:2 roky
Průměrná spotřeba:5-6,5
Poruchy:Ne
Předchozí vozidlo:Renault Laguna


Hyundai i40 v původním designu z r. 2011-15 je mým 20. vozidlem. Nejsem vyhraněný typ, ale do určitých značek TDi bych nešel...

Vážení, po druhém roce provozu se ozývám s další recenzí vozidla hyundai i40 v 7st. automatu DCT. Od koupě najeto 35 000 km, celkem 151 000 km. Nedávno jsem absolvoval STK. Dopadla na výbornou, bez jakýchkoliv závad (a úplatků). Celková prohlídka vozu byla na jaře a jedinou opravou byla výměna zadních kotoučů, desek a kapaliny. Běžnou údržbu a výměnu oleje nepočítám.

Jezdím delší i zahraniční trasy, dávám své aditivum do paliva. Po výměně oleje v AT minulý rok se pružnost a výkon motoru zlepšily. Hyundai patří k vozům, kde si vyšší rychlost na dálnici ani neuvědomujete. Nic neklepe, nevibruje, nehučí ani nehulí. Jízda je pohodlná a nabízí využití tempomatu.

Co se mi přestává na vozidle líbit je design jeho přední části, absence xenonů a výhrady jsou k aktualizaci navigace.Teprve faceliftový model 2016 má možnost vyjmout kartu s daty ze slotu. Co se týká interiéru, je zajímavý, prostorný, dobře odhlučněný. Dojem kazí jen méně kvalitní textilní čalounění.
Přesto musím konstatovat, je to spolehlivá střední třída, kterou doporučuji.

PS: Nevšímejte si pomlouvačných reakcí na adresu Hyundaie. Je to závist rozčilených majitelů TDi, kteří nemohou pochopit pravdu zde napsanou. Bomba nakonec: Euro 6 plní tyto motory BEZ! zařízení Add Blue.


KladyZápory
ATstarší design
výbava střední třidynejsou xenony
prostornost
spolehlivost


Spolehlivost1
Provozní náklady1
Cena náhradních dílů1
Dostupnost náhradních dílů1


Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? - ano
Hodnocení
Brzdy
1
Design
2
Dílenské zpracování
1
Dynamika motoru
1
Jízdní komfort
1
Ovladatelnost
1
Prostornost
1
Pružnost motoru
1
Řazení
1
Řízení
1
Sedadla
1
Spotřeba
1
Výhled z vozu
1
Zavazadelník
1
Celkové hodnocení - průměr:
1.07
* Hodnocení dle známky od 1 do 5 jako ve škole, kde 5 je nejhorší výsledek a 1 je nejlepší výsledek
Hodnocení článku
3.4 z 5 (68%)
Hodnoceno: 14x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
anril, 04.12.2021 08:32
Byl jsem vždy velký fanda Fordu a měl jsem jich několik, zpočátku jsem také byl proti TDi tj. VW a Škodě, z mondea jsem přesedlal na Santafe a už nikdy Hyundai již nikdy více, bylo to 6 let staré auto a neustále jsem měl problémy s motorem a podvozkem, u SantFe jsem do něj narval snad 50 000,-. V práci jsem dostal služební TDi golf, pak Octavii, teď mám Karoqa ale TSi a maximální spokojenot. Octavii II TDi jsem si odkoupil, mám najeto již přes 500 000km a auto jezdi jak bez poruch.
Nemluvě o tom když mě na dalníci zavazí pomalá i40 s motorem který nemá ani 2 litry a auto vůbec nejede. Pro pana autora článku dám ještě poznámku že jsem s i40 jel, má ji kamarád jako firmení auto a neustále nadává na spotřebu která je na dálnici u i40 okolo 7 litrů. Vaše spotřeba je tedy asi někde z kopce :)
Pavlik, 05.12.2021 07:56


Na spotřebě 7 litrů na dálnici nevidím u auta střední třídy nic zvláštního. I ta vaše Octavia II ve dvoulitru TDI, která je mimochodem o třídu níž, reálně za méně než 6,5 litru po dálnici nejede pokud vám tedy opravdu překáží "pomalá" i40 (tedy běžných tachometrových 140-150). To že u starších (a často i u nových) koncernů lže palubní počítač ohledně průměrné spotřeby v rozsahu 0,5-1,0 litr je známý fakt. Stačí si to ověřit kontrolou spotřeby podle dotankování. Osobně bych si starší Hyundai také nekoupil, ale spíše kvůli vysoké ceně některých dílů, které nelze nahradit druhovýrobou.
PS: kolega si před lety také odkoupil "svou" OII a do pár měsíců do ní nasypal také kolem 50 tisíc - to je prostě tak, když se servis řeší přes operativní leasing a dělá se jen to nejdůležitější aby se to nerozpadlo hned na místě....
vstoupit do diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů