Ford Mondeo ST200 - první a poslední dojmy majitele
 
 
 
 
 
 

Ford Mondeo ST200 - první a poslední dojmy majitele

již zítra na TipCars.com

S jakým motorem koupit Renault Clio II?
nejčtenější články
1. Jaký vybrat diesel pro Škodu Octavii III?
2. Toyota Previa - nejspolehlivější rodinná ojetina do 200 tis. Kč?
3. S jakým benzínem koupit Giuliettu?
 
Po dlouhém zvažování jsem se i já rozhodl přispět svojí troškou do mlýna a napsat své krátké zkušenosti s Fordem Mondeo ST200.
RECENZE UŽIVATELŮ, 28.09.11 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Ford Mondeo
Značka:Ford
Model:Mondeo
Typ:ST200
Karoserie:kombi
Obsah motoru:2540
Palivo:benzin
Rok výroby:2000
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:200000
Najeto km nyní:210000
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:3měsíce
Průměrná spotřeba:10.5
Předchozí vozidlo:Ford Mondeo

Tento vůz jsem si po dlouhém (jeden rok) hledání zakoupil na jaře 2011 od svého známého, který ho měl celkem šest let. Ten ho koupil jako dovoz Německa a měl najeto 120 000 km.

Jak jsem kupoval ST220: Onen známý je fanda do značky Ford a hlavně do vozů sportovní divize ST. Vůz používal jako rodinný a jako svůj druhý. Vlastní i Ford Puma, který je jeho mazlíčkem. Po prodeji Mondea si zakoupil, stejně tak dlouho očekávaný, Focus ST. O svém prvním rychlém Mondeu jsem věděl že bylo bourané a že se potkalo s jelenem. Tudíž jsem mu odpustil pár kosmetických vad, které vzhledem k originální stříbrné ST barvě nebyly zase tak patrné. Dokonce jsem se těšil, že autu budu podle stavu peněženky opět vracet jeho už lety pobledlou krásu. Můj předešlý vůz byl koupě z nouze. Jednalo se o Mondeo kombi, ročník 1999, s motorem 1.8. TD. Ovšem po krátké době jsem musel přehodnotit rčení Fordem tam, vlakem zpět a začal se o značku jako takovou zajímat. Předešlé Mondeo mělo jednu a dosti podstatnou vadu a tou je onen naftový agregát, který je sice spolehlivý a úsporný ale stejně tak lenivý, nepružný, vlastně naprosto nevyhovující kvalitám podvozku velkého Forda. Má manželka dokonce odmítala tímto vozem jezdit, neb se ji zdál vzhledem k dýchavičnosti motoru, nebezpečný. Bohužel to vedlo i k její ne oblibě značky jako takové. Proto byla velmi zdrženlivá, při mém nadšení z nalezení ST200. Poté co jí přesvědčila cena a můj neustálý nátlak, mohli jsme auto zakoupit. Cestou domů jsem řídil já našeho důchodce a ona náš staronový přírůstek do rodiny. Po zhruba 30 km cesty jsme se sjeli na benzínové pumpě a já jsem zvědavě očekával její postřehy z jízdy. Předčili očekávání a to až tak, že se již po té krátké vzdálenosti začalo mezi mojí ženou a vozem budovat pouto, které po krátké době přerostlo až, k lásku. Tím se dostávám k meritu věci.

Mé zkušenosti: Tento vůz si vás získá. Vzhledem k jeho stáří to nejspíše nebude láska na první pohled, ale po krátké době si začnete uvědomovat, že to auto máte opravdu rádi. Za vším stojí jeho naprosto skvostný motor, kterému sekunduje přesný podvozek, řízení a řazení. Odpustíte vozu jeho značné sklony ke květeně karoserie i ne zcela ideální ergonomii interiéru. Uvnitř hrají první housle výborné sedačky Reccaro, které vás neunaví ani po celém dni. Vůz disponuje šestiválcem, ve kterém se na vás chystá 205 koní a 235 Nm. Motor je tichý a kultivovaný. Zpočátku jsem byl až zaražený, neb jsem čekal z výfuků větší divadlo, ale opona se otevírá zhruba v 5000 tisících otáčkách a pak vám přijde, že máte stíhací letoun. Do té doby je všechno tak nějak v klidu a naprosto samozřejmé. Předjíždění na třetí rychlostní stupeň se vám stane drogou, neb ten zážitek vám začne roztahovat koutky úst. ST200 je oproti standartu přiblížen k zemi zhruba o centimetr a ve spojení se 17 palcovými koly se mi za celou dobu nepovedlo vůz utrhnout. Slabinou jsou brzdy, které se vzhledem k váze, která atakuje 1,5 tuny a výkonu motoru zdají být slabší. Celá přední náprava je jiná, pevnější. Ovšem i přesto se auto při prudkém brzdění ponořuje a při akceleraci zvedá. Světla se zdají být už trochu slabší a zadní svítilny jsou při snížené viditelnost opravdu mizerné. Převodová skříň je pěti stupňová a jak jsem zmínil přesná. Samozřejmě, že by vůz utáhl šestikvalt, ale pro sportovní jízdu se mi zdá, že je pět stupňů dost. Nemluvě o tom, že pětka je dostatečně dlouhá. A spotřeba? Dokážete jezdit i pod devět litrů, ale vydržíte to? Maximálně jsem se dostal na 12 litrů, ale to jsem opravdu využíval, dle mého, zhruba 80 procent potenciálu.

Bohužel jsem o vůz nedávno přišel vinnou protijedoucího řidiče, který za volantem usnul a čelně se semnou střetl. Poslední co tedy mohu říct je, že vůz mi při součtu rychlostí 120 km dovolil vylézt po svých s pár škrábanci. Což je dostatečná odpověď na jeho bezpečnost. Ano je to skvělý vůz a já mu tímto textem děkuji, že jsme spolu byli alespoň ty tři měsíce.

KladyZápory
cena Koroze
přužnost, výkon, stabilita dílenské zpracování
prostornost, bezpečnost ergonomie
dostupnost náhradních dílů  
vyjímečnost  

Spolehlivost
2
 
Provozní náklady
2
 
Cena náhradních dílů
2
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? anohodnocení
brzdy
2
design
2
dílenské zpracování
3
dynamika motoru
1
jízdní komfort
2
ovladatelnost
1
prostornost
1
pružnost motoru
1
řazení
1
řízení
1
sedadla
1
spotřeba
3
výhled z vozu
3
celkové hodnocení - průměr:
1.69
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 30.09.2011 12:38 
michalst napsal:
no to je zajímavá úvaha, modifikovat 2.5V6 v mondeu mkIII na výkon ST200, ale asi by se mu spíš vyplatilo si rovnou to ST200 pořídit, protože dávat ostřejší vačky, předělávat sání, výfukovej systém a spoustu dalších věcí co dává tomu motoru 151kw, by bylo určitě finančně nákladnější než pořízení zachovalého ST200 ;)
No, jestli Koloss spíš nemyslel přehodit celej engine, než mu kuchat střeva, který má ST200 skutečně jiná. Nicméně to legislativně nepůjde provést, protože kód 2,5V6 pro ročníky 2000-2007 je LCBD, zatímco ST200 má kód SGA.
- 30.09.2011 12:52 
David V napsal:
No, jestli Koloss spíš nemyslel přehodit celej engine, než mu kuchat střeva, který má ST200 skutečně jiná. Nicméně to legislativně nepůjde provést, protože kód 2,5V6 pro ročníky 2000-2007 je LCBD, zatímco ST200 má kód SGA.
no píše tak "provést úpravu" tak mi to vyznělo spíš, že by chtěl upravovat stávající engine. Každopádně není nad opravdový ST200, protože ve finále to není jen o motoru, ale o upraveném podvozku, vzhledu, no prostě srdcovka...
- 30.09.2011 15:15 
David V napsal:
No, jestli Koloss spíš nemyslel přehodit celej engine, než mu kuchat střeva, který má ST200 skutečně jiná. Nicméně to legislativně nepůjde provést, protože kód 2,5V6 pro ročníky 2000-2007 je LCBD, zatímco ST200 má kód SGA.
Já rovnou psal, že by to chtělo šikovného mechanika. Přiznám se, že moc netuším, v jakých detailech se liší běžný 2.5 V6 a ST200, ale očekávám minimálně blok motoru a kliku shodnou. Co se týká vaček, sání, řídící jednotky a možná svodů výfuku, tak to se přehodit teoreticky dá. Ale koupit si staré ST200 poté co znám Mk.III bych asi nechtěl (i když jsem Mk.I vlastnil). Podvozek mi na dobré ježdění stačí u Mk.III produkční, ten je dobrý už v základu, brzdová soustava je u ST220 sériová, takže ani tam by nebylo třeba nic měnit. O legislativu mi nešlo vůbec, pokud by zůstal blok, tak by se to nemuselo snad ani řešit, pokud by nebyl technik na STK nějak extra odborník a jako znalec a neznal rozdíly. Ale kdyby byl člověk puntičkář, tak by se to snad dalo i s papírama vyřešit jako přestavba.

Jasně, že to jsou jen takové sny, ale mám rád vlky v rouchu beránčím a s tím šestikvaltem by ani spotřeba nemusela být nějak nepříjemná.
- 30.09.2011 21:42 
Koloss napsal:
Já rovnou psal, že by to chtělo šikovného mechanika. Přiznám se, že moc netuším, v jakých detailech se liší běžný 2.5 V6 a ST200, ale očekávám minimálně blok motoru a kliku shodnou. Co se týká vaček, sání, řídící jednotky a možná svodů výfuku, tak to se přehodit teoreticky dá. Ale koupit si staré ST200 poté co znám Mk.III bych asi nechtěl (i když jsem Mk.I vlastnil). Podvozek mi na dobré ježdění stačí u Mk.III produkční, ten je dobrý už v základu, brzdová soustava je u ST220 sériová, takže ani t...
na tohle míval jeden známej sirku cosworth od wolfa, 300 kobyl ve čtyřkolce, a na zadku ceduli 1.8D. neskutečný dělo.
- 05.10.2011 15:50 
olda napsal:
...cukr nebo sůl to je fuk,hlavně že je to bílý, sere pes
Oldo: Tvá poznámka a reakce je opravdu věcná, poučná a chystrá, škoda jen, že kdyby se o rozdílu nezmínil michalst. nemáš ani o čem psát. Bohužel Tobě podobných je tady víc.
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Fiat Tipo combi 1.4 - nebojte se pochválit

13.ledna 2018
Rozhodl jsem se napsat tuhle "recenzi", protože už mne fakt vytáčí to, co čtu o tomto voze. Většinou od lidí, kteří v tom sotva seděli, o to jasnější mají názor.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 859) | komentářů (14) otevřít článek...

Hyundai Getz 1.5 CRDi - čím nás překvapil?

19.prosince 2017
Tohle malé ojeté auto jsem koupil svojí dceři na cesty do práce. Bylo dovezené z Německa a prodával je jeden vypečený pražský autobazar.
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 147) | komentářů (5) otevřít článek...

Ford Kuga 1.5 - stručná zkušenost po roce ježdění

12.prosince 2017
Za tu krátkou dobu, co ho vlastníme, tak po technické stránce jsme s ním velmi spokojeni a i spotřeba odpovídá našim představám a stylu jízdy.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 825) | komentářů (3) otevřít článek...

Mitsubishi Colt 1.3 - stručné zhodnocení po 5 letech

5.prosince 2017
Colt měl najeto 90 000 km a na karoserii měl několik škrábanců,takže cena šla dolů.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (413) | komentářů (0) otevřít článek...

Dodge Grand Caravan 3.6 Pentastar - zkušenosti majitele po roce a půl

28.listopadu 2017
Před rokem a půl jsem koupil do rodiny druhý dostavník - Dodge Grand Caravan 3.6 Pentastar. Rozrostla se nám rodina a bylo potřeba vozit celou rodinu naráz a ne dvěma autama ;-)
hodnocení: 5.0 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 169) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford S-MAX 2.0 TDCi Titanium - zkušenosti se servisem

21.listopadu 2017
Vozidlo zatím funguje tak, jak má. Spotřeba kolem 6 litrů na 100 km je také celkem fajn.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 693) | komentářů (3) otevřít článek...

Peugeot 308 SW - další parťák na dlouhé cesty

14.listopadu 2017
Rozhodli jsme se pro auto úplně nové, které poskytne jakous takous záruku spolehlivosti na dlouhých cestách a poměrně dlouhý čas nebude vyžadovat žádné opravy vyjma pravidelného servisu.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 425) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Freemont 2.0 - nepotřebovali jsme ho, ale chtěli

7.listopadu 2017
Vůz jsem vybíral v době, kdy jsem jej akutně nepotřeboval, takže jsem měl dost času hledat informace. Chtěl jsem auto, co by vypadlo z konfekce, uvezlo 4člennou rodinu + občas prarodiče, bylo nové nebo alespoň zánovní.
hodnocení: 5.0 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 820) | komentářů (0) otevřít článek...

Volkswagen Caddy Maxi - jak jsme se seznámili

30.října 2017
Myslel jsem si, jak vyměním svého Yetiho za nového Caddyho Maxi a byl jsem tak trochu zklamán německou nedokončeností myšlenky.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 884) | komentářů (3) otevřít článek...

Mazda 6 GY - jak slouží dvanáctiletý vůz s 250 000 km?

24.října 2017
Dovolte mi, abych představil své více jak 12leté přibližovadlo s téměř 250 000 km. Jedná se o Mazdu 6 první generace ve verzi kombi s benzínovým dvoulitrem o výkonu 104 kW (141 PS).
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 405) | komentářů (2) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Toyota Avensis třetí generace

19.října 2017
Tahle Toyota umí být úsporná, spolehlivá a levná na provoz. Je ale třeba vybrat ten správný motor.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 554) | komentářů (4) otevřít článek...

Citroën C5 2,0 HDi - seznam poruch za 2 roky

17.října 2017
Před rokem jsem zde na stránkách zveřejnil recenzi na svůj automobil Citroen C5. Pokusím se utřídit stávající a doplnit aktuální údaje o provozu a opravách.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 139) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota Corolla E12 - 6 let a 150 tis. km na cestách

3.října 2017
Chcel by som sa podeliť so skúsenosťami s Toyotou Corollou kombi typ E12. Zdá sa mi, že toto auto nie je v tunajších končinách nijak výrazne rozšírené.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 748) | komentářů (3) otevřít článek...

Škoda Fabia I - co všechno se pokazilo

26.září 2017
Koupil jsem ji jako reexport z D od autosalonu Mazda v r. 2009, najeto 112 000 km, serviska- kompletní servis po výměně rozvodů.
hodnocení: 3.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 263) | komentářů (14) otevřít článek...

Chrysler Vision Eagle ESI 3.3 - zkušenosti po 5 letech

19.září 2017
Po prodeji Voyager 3.8 AWD 1996 jsem šel do limuzíny, děti už byly odrostlé.
hodnocení: 2.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 006) | komentářů (3) otevřít článek...

Volvo V50 D2 - zkušenosti po 30 000 km

12.září 2017
Auto je úžasně ovladatelné, čitelné, krásně sedí v zatáčkách i v přímce, řízení je přesné a poloměr zatáčení při parkování je fakt komfortní.
hodnocení: 5.0 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 511) | komentářů (4) otevřít článek...

Mazda 6 GJ - na motoru záleží

29.sprna 2017
Za prvé, Mazda je nádherné auto. Vypadá dobře z většiny úhlů....
hodnocení: 2.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 140) | komentářů (10) otevřít článek...

Opel Astra Caravan Classic 1,7 - poctivě postavený auto

22.sprna 2017
Auto bylo kupováno v roce 2009 jako dvouleté z operativního leasingu, ve stavu téměř nového (alespoň na interiéru nebyl provoz vůbec znát).
hodnocení: 2.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 627) | komentářů (0) otevřít článek...

Mitsubishi Colt 1.5 DI-D - nenáročný na servis

15.sprna 2017
Vozidlo koupeno před 4 roky z bazaru za 60 tis. Kč, dovoz ze Španělska, podvozek nedotčen solí.
hodnocení: 3.4 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 685) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Fabia 1,2 TSI II. generace - konečně jede

8.sprna 2017
Nebyl jsem moc nadšený, když jsem ji přebíral, ale po pár kilometrech mě auto uchvátilo. Konečně vás ze sedaček nebolí záda, konečně v noci vidíte na cestu a konečně jede.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 637) | komentářů (12) otevřít článek...

Alfa Romeo 159 SW - chilli paprička po 60 000 km

1.sprna 2017
Byla červená, krásná, se světlým interiérem v kůži. Najednou jsem se přistihl, že inzerát s jejími fotografiemi kontroluji snad každou hodinu.
hodnocení: 3.7 b. (6x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 148) | komentářů (40) otevřít článek...

Mitsubishi ASX 1.8 DiD 4WD - zkušenosti majitele po 120 000 kilometrech

25.července 2017
Kdo mě zná z Mitsubishi klubu, tak ví, že nejsem z těch kdo by ASX chválil do nebes, přesto s odstupem času mohu říct, že to auto je vcelku povedené a v globálu jsem spokojený.
hodnocení: 3.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 846) | komentářů (3) otevřít článek...

Nissan Evalia - recenze majitele po prvním roce

18.července 2017
Koupeno z druhé ruky ojeté, individ. dovoz Švýcarsko, při koupi najeto cca 50 000, za rok užívání dalších 17 000 km.
hodnocení: 3.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 131) | komentářů (0) otevřít článek...

Chrysler Voyager 2,4i - 15 let věrné služby

11.července 2017
Voyagera jsem koupil na aukci leasingové společnosti přes kamaráda bazaristu, první majitel byla vysoká škola. Auto mělo veškeré doklady a servisy, nehavarované, plně funkční.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 198) | komentářů (3) otevřít článek...

Nissan Terrano II - na silnici nebrat

4.července 2017
Přijel z Itálie na MT pneumatikách. Na 16 let stáří vozu v rozumném stavu.
hodnocení: 1.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 095) | komentářů (3) otevřít článek...

Fiat Bravo 1.6 Multijet - příběh pokračuje

27.června 2017
Psal jsem zde své zkušenosti po ujetí 180 tis. km, teď mám najeto 209 tis. km a jedna podstatná věc se od té doby udála...
hodnocení: 2.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 777) | komentářů (1) otevřít článek...

Mazda 3 - prvních 10 000 km bez poruchy

20.června 2017
Po devíti letech ježdění s mírně ojetými vozy jsem si koncem léta loňského roku pořídil Mazdu 3 sedan, dvoulitr benzin s automatickou převodovkou.
hodnocení: 2.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 215) | komentářů (0) otevřít článek...

Kia Ceed 1,6 CRDi - zkušenost po 20 000 km

13.června 2017
V listopadu 2015 jsem koupil Kiu Ceed 1,6 CRDi hatchback r.v. 2008 s najetými cca 116 000 km.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 423) | komentářů (6) otevřít článek...

Volvo V60 D5 - spokojenost se švédským komfortem

6.června 2017
Volvo V60 D5 r.v. 2011 jsem koupil jako ojeté. Je to dovoz z Itálie a sloužilo tam jako firemní vůz u právnické firmy.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 019) | komentářů (10) otevřít článek...

Ford Tourneo Courier - zkušenost po 1. roce ježdění

30.května 2017
Za cca 1 rok naprosto bez závad. Motor 1.0 ecoboost je pro běžného řidiče dostatečně silný, při jízdě tiše přede.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 512) | komentářů (8) otevřít článek...

Tata Xenon 2.2 - pole, louky, lesy

24.května 2017
Vůz jsem pořídil od zemědělské společnosti v ne zrovna nejlepším stavu. Kupoval jsem ho jako mladý vůz, ne moc najeto, v zimě neježděné a s tím, že kvalita laku není pro mě důležitá, čepy vyměním a pick-up využiji každým coulem.
hodnocení: 5.0 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 382) | komentářů (2) otevřít článek...

Peugeot 407 - co přineslo 20 000 kilometrů?

23.května 2017
Vozidlo jsem zakoupil, když jsem se dozvěděl, že nás bude víc. V úvaze byla i Mazda 6 1.gen. Peugeot vyhrál kvůli útulnějšímu interiéru, jasné české historii s malým nájezdem, mladšímu ročníku a popravdě mě zaujala i panoramatická střecha.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 465) | komentářů (3) otevřít článek...

Citroën Berlingo - moc se u mě neohřál

8.května 2017
Musím uznat, že Berlingo se mi líbilo nejen kvůli ceně, ale i jako auto samotné! Cena ve srovnání s koncernovým Caddym bezkonkurenční, o Touranu ani nemluvě, ale to už je jiná liga.
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 935) | komentářů (17) otevřít článek...

Fiat Brava - auto na vyblbnutí

4.května 2017
Mám Fiat Brava 1.6 16V, r.v. 12/96, cca pol roka a úplne dokonalé na vyblbnutie sa hlavne v meste na semaforoch :)
hodnocení: 1.7 b. (7x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 820) | komentářů (6) otevřít článek...

Mercedes-Benz CLK 200 Kompressor - zážitky s kabriem

6.dubna 2017
Matička Země se prej otepluje, tak jsem pojal myšlenku pořídit si kabrio. Proč? Protože proto :)
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 740) | komentářů (2) otevřít článek...

Toyota RAV4 - po 70 000 km

28.března 2017
V září loňského roku jsem psal recenzi po roce a cca 30 tis. km. Tak tedy co se událo od loňska.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 396) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Punto 188 - malý, rychlý, šikovný

14.března 2017
Během dvou dnů brouzdání netem a dohledávání technických parametrů pomyslných adeptů se vyprofiloval jediný adept: Fiat Punto MkII, a to benzínová 1.2.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 517) | komentářů (2) otevřít článek...

Peugeot Expert Tepee - jednoduše spokojenost

28.února 2017
Je to velmi dobré auto, prakticky bez poruch, najeto máme už 247 tis. km
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 751) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Citigo 1.0 55 kW aneb basista a pozounista na šňůře

23.února 2017
Před měsícem jsme se vypravili do Německa hrát s celou kapelou, a tak jsem do oktávky narval basu, kolegu pozounistu s nástrojem a dvě sportovní tašky s věcmi na 14 dní cestování a hraní.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 565) | komentářů (13) otevřít článek...

Lancia Delta III - výjimečný vůz

14.února 2017
Design je subjektivní věc, u tohoto auta je mimořádný, zvlášť jeho barokní záď. Není na první pohled atraktivní pro všechny, ale troufnu si říci, že design je dlouhodobě nadčasový.
hodnocení: 3.2 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 476) | komentářů (6) otevřít článek...

Škoda Octavia 1,2 TSI - kvalita koncernu stále kulhá

7.února 2017
Dlouho jsem váhal napsat tuto zkušenost, často čtu povídání o autech a někdy je znát nadšení pro značku někdy opak, ale každý má svůj pohled a nejlepší test vozu je jeho dlouhodobé používání.
hodnocení: 4.7 b. (11x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (8 877) | komentářů (43) otevřít článek...

Mercedes-Benz GLE 166 - malá ochutnávka

3.ledna 2017
Špičkové SUV s brutálním výkonem, krásným zvukovým projevem a slušným ložným prostorem.
hodnocení: 3.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 434) | komentářů (0) otevřít článek...

Range Rover Evoque - stručná pochvala

26.prosince 2016
RR Evoque se nám od začátku líbil a dodnes jsme s ním spokojeni.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 407) | komentářů (3) otevřít článek...

Fiat Grande Punto 1,4 - auto nejen pro manželku

20.prosince 2016
Auto jsem původně koupil pro manželku, ale nyní je už skoro dva roky používám jen já.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 114) | komentářů (7) otevřít článek...

Ford Mondeo - co nabízí 12letý kousek?

13.prosince 2016
Původem auto dovezené z Německa vypadalo velmi slušně, čistě a vcelku zachovale.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 411) | komentářů (5) otevřít článek...

Saab 9-3 - čerstvá láska

6.prosince 2016
Koupil jsem si před měsícem Saab 9-3 kabrio 2.0 rok 2000, najeto 230 000. Stál mě 65 000. Předchozí majitel vyměnil vodní pumpu, kapaliny a vše odladil.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 719) | komentářů (4) otevřít článek...

Citroën C8 - 5 let s francouzem

30.listopadu 2016
Mám Citroena C8 2.0 hdi 100 kW a chci vám napsat pár zkušeností s tímto vozem - mám ho 5 let.
hodnocení: 3.0 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 510) | komentářů (3) otevřít článek...

Volkswagen Phaeton - nedoceněná ojetina

16.listopadu 2016
Náhodou jsem mezi nabídkami narazil na VW Phaeton, a hned mě zaujal. Jak výbavou, designem, tak i zajímavou cenou.
hodnocení: 4.7 b. (6x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (7 336) | komentářů (26) otevřít článek...

Škoda Felicia - jak jezdí sedmnáctiletá česká klasika?

1.listopadu 2016
U takového auta platí vždy fyzika a pokud ji nebudete respektovat, tak se může stát, že skončíte někde vybouraní. S vozem lze zažít jak nedotáčivý, tak i přetáčivý smyk.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 594) | komentářů (7) otevřít článek...

Mercedes-Benz třídy A - splněný sen?

25.října 2016
Celý život (dnes je mi 67 let) jsem snil buď o BMW, které bohužel i 10 let staré je pro mne, důchodce, cenově nedostupné, nebo o MB.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 345) | komentářů (4) otevřít článek...
 
/ 25 (1241)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Ford Mondeo ...