0

Ford Mondeo

Dobrý den, chtěl bych se stručně zmínit o Fordu Mondeo, ješte staré generace. Prozatím jsem žádné větší výdaje neměl, pouze jsem musel vyměnit alternátor.
10.04.2006, recenze uživatelů

hodnocení článku: - z 5 (-%)
hodnoceno: 0x
vaše hodnocení: -
Značka:Ford
Model:Mondeo
Typ: 
Bližší označení:posledni
Karoserie:hatchback
Obsah motoru:1753
Palivo:nafta
Rok výroby:2000
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:85 000
Najeto km nyní:105 000
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:7 měsíců
Průměrná spotřeba:6 - 7 litrů
Poruchy:prozatím žádné zásadní, pouze proběhla výměna alternátoru
Předchozí vozidlo:Volkswagen Golf
Poté jsem bohužel ještě byl donucen vyměnit jednu vstřikovací trysku a nechat pročistit motor, protože manželka natankovala benzín.
Začal bych asi od podvozku, který je spíše komfortněji naladěn. Auto sedí poměrně dobře v zatáčkách, ale zbytečně moc se naklání. Nemá cenu závodit, protože motor nemá dostatečný výkon na tak těžké auto (90 koníků). Když na něj hodně šlapete, tak akorát spotřebovává o dva tři litry více a o moc víc teda nejede. Převody jsou kratší, při 120 km/h již točí 3000 otáček. Se spotřebou jsem velmi spokojen. V zimě jsem jezdil průměrně za šest litříků a v létě se zapnutou klimatizací se vyšplhá na sedm a půl. Co ale nemohu popsat, je startování pod bodem mrazu, protože žiju ve Španělsku. Ale když se ručička teploměru pohybovala okolo 5 stupňů, tak se několikrát protočil, než začal vrkat. Takže v Čechách bych si tohle auto určitě nekoupil!!! Volil bych jednoznačně benzín ať už by to bylo auto jakékoliv.
Vnitřek vozu je zachovalý, sedáky jsou mekčí, ale pohodlné. Palubovka jednoduchá a přehledná. Za jízdy nic neskřípe. Při vyjetí výtluku se ozve dunivá rána v porovnání s novými auty. Určitě se nedá přeslechnout, že je to diesel. Jeho dunění při otevřené kapotě mi připomína traktory, na kterých jsem se vozil za mého mládí. A vevnitř s odhlučněním nic moc. Taky ještě teď kroutím hlavou nad tím, že tam mohla manželka natankovat benzín. Místa vpředu je dostatečně a vzadu to pro jedno dítě stačí. Zavazadelník je obrovský, často se divím, co vše pojme. Auto má kotouče na všech kolech a brzdí dost slušně. Výbava je celkem normální: dva airbagy, abs, klima, přední okna v elektrice, elektr. zrcátka, centrál na dálk. ovládání. Co se týče servisu, tak všichni jsou velmi příjemní a dokonce to moc nestojí.

KladyZápory
výborné brzdy těžko se hledá místo na parkování
nízká spotřeba slabý motor
  
  
  

Spolehlivost
1
 
Provozní náklady
1
 
Cena náhradních dílů
1
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? asi ano

hodnocení
brzdy
5
design
4
dílenské zpracování
3
dynamika motoru
2
jízdní komfort
3
ovladatelnost
3
prostornost
3
pružnost motoru
2
řazení
3
řízení
3
sedadla
4
spotřeba
5
výhled z vozu
5
zavazadelník
5
celkové hodnocení - průměr:
3.57
* hodnocení dle bodů od 1 do 5, kde 1 je nejhorší výsledek a 5 je nejlepší výsledek
autor:
ukázka posledních příspěvků v diskuzním fóru
Bohuš, 10.04.2006 19:35
Stačí jednou ty prde
Riccardo, 11.04.2006 11:10
Jó v Česku .... jeden španěl se mně ptal, jestli prý u nás jezdí taxíky a jestli se dá někde slušně ubytovat. To jenom pro vysvětlenou, proč se autor recenze domnívá, že v čechách by některé auta nemusely startovat ...
Roman Janeček, 11.04.2006 11:15
Zřejmě to myslel tak, že při minimálních zímních teplotách ve Španělsku (5 C) má auto docela problém a v Čechách by to chytalo ještě hůř, protože tu bejvá mnohem větší zima. Už si to pochopil chytráku?
Roman Janeček, 11.04.2006 11:18
Já spíš moc nepochopil jak napsal do mínusů auta, že se špatně hledá místo k parkování. To je spíš mínus místa kde bydlíš, ne? S mondeem se fakt blbě couvá protože je dozadu prd vidět, tak bych to spíš napsal tak, že je omezený výhled při couvání, nebo tak nějak...
anonym, 11.04.2006 14:26
souhlas

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.