Ford Mondeo - nové zkušenosti našeho redaktora
 
 
 
 
 
 

Ford Mondeo - nové zkušenosti našeho redaktora

již zítra na TipCars.com

Na co pozor u starší benzínové Hondy Accord?
nejčtenější články
1. Jaký je tříválec 1,2 HTP?
2. Volvo V40 nebo Ford Focus?
3. Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?
 
Třetí díl seriálu o provozování běžného zástupce střední třídy používaného jako ojetinu k soukromým účelům.
RECENZE UŽIVATELŮ, 29.05.13 | 00:00
hodnocení článku 4.8 b / 17x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Ford Mondeo

V minulém díle tohoto seriálu jsem se zabýval provozem svého Mondea během prvních 2 let jeho vlastnictví se zaměřením na závady, které by se daly s trochou nadsázky označit jako záruční. Tohle období skončilo květnem 2011 a začal „ostrý“ provoz, kde si všechny opravy musí většinou hradit z vlastní kapsy.

Rok třetí

jsem začínal výměnou manžety za konečných 1.700 Kč s varováním na fóru, že hadicová spona přikládaná k druhovýrobovému výrobku má sklony se na hnacím hřídeli uvolňovat. Proroctví se bohužel naplnila a už při prosincové výměně kol jsem si všiml, že opravdu lze s menším koncem po hnacím hřídeli axiálně pohybovat. Okolí bylo lehce umazané vazelínou, ale nebyla vlivem rotace nikde zásadně rozházená, takže jsem jen otřel „špínu“ a vyčkával do jara. Občasná kontrola ukázala, že stav není kritický a jarní výměna kol to potvrdila. K řešení jsem se dostal až s výměnou oleje a celkovou roční údržbou počátkem čtvrtého roku. Použil jsem 2 klasické šroubovací hadicové spony s malými „domečky“, které jsem namontoval na hřídelku proti sobě, abych eliminoval vibrace drobným nevývažkem (spíše pro dobrý pocit). Po důkladném dotažení a následné kontrole jsem konečně s výsledkem spokojen. Dále jsem vyřešil vlekoucí se a neustále se zhoršující problém s centrálním zamykáním. Po dlouhé úvaze a studování jsem nechal vyměnit kompletní zámek ve dveřích řidiče, což odstranilo všechno nežádoucí chování. Nebyla to věru levná záležitost, ale shodovala se s mými odhady a ochotou 4.000 Kč za tuhle opravu vydat. Dále mě začala rozčilovat nemožnost přehrávání mp3 na originálním 1 DINovém rádiu značky Becker, které dokonce disponovalo i navigací. Zakoupil jsem proto CDX GT550UI (bez blue toothu, který pro svůj provoz nepotřebuji) a nechal jsem to vyměnit autorizovaným servisem, protože jsem neměl packy na vytažení starého rádia. Udělali mi fakt dobrou cenu 236 Kč, takže jsem byl rád, že se s tím nemusím drbat sám. Přišel jsem o některé funkce, které mělo rádio originální:

1) Rádio se nevypíná s vypnutým zapalováním, je nezávisle zapojeno a je nutné jej ovládat výhradně rukama. Bylo možné i zapojení, že rádio fungovalo se zapnutým zapalováním.
2) Rádio nemá dynamickou změnu hlasitosti v závislosti na rychlosti.
3) Podsvětlení rádia není závislé na zapnutých světlech (nemění se).

Funkce rád oželím, neboť jsem získal výrazně lepší ozvučení, možnost přehrávat mp3, a to jak z CD, tak přes USB. Též krok k zesílení rádia je výrazně jemnější než mělo původní, což jsem vnímal jako obrovské plus, protože u předchozího rádia se velmi obtížně nastavovala přiměřená hlasitost. Rádio má všelijaké možnosti nastavení úpravy zvuku od sedmipásmového equalizéru přes zvýraznění vysokých frekvencí, posílení basů a výšek při nižší hlasitosti, až po možnost nastavení zadních reproduktorů v režimu subwoofer. Dále je možné nastavení asi čtyř různých míst poslechu v autě (pomocí levo/pravého a předo/zadního balancu). Ten rozdíl je skutečně propastný, a to jsem nechal původní repráky, o kterých jsem si myslel, že jsou za nekvalitní zvuk původního rádia zodpovědné.
Rádio má možnost podsvícení buď modrou, nebo zelenou barvou, přičemž zelená vypadá, jako kdyby to rádio tam patřilo. Jinak na denním svěle nepůsobí tak kompaktním dojmem jako původní, neboť je členitější. Ještě se našel zájemce o staré rádio, takže mě celá výměna, včetně montáže, stála přibližně 1.500 Kč. Zimu a jaro jsem jen jezdil, takže se veškeré náklady týkaly jen benzínu a vody do ostřikovače (+ povinné ručení a dálniční známka). Na jaře u mě dozrála myšlenka dotáhnout drobné opravy auta do konce tak, aby vše, co je v autě instalováno, bylo funkční. Proto jsem poptal opravu bederní opěrky a po sdělení ceny započal kroky k nápravě stavu.

Rok čtvrtý

začínal činnostmi kolem opravy bederní opěrky řidiče. Dodatečně jsem zjistil, že spolujezdcova je funkční, a tedy není nutné ji opravovat. Její zdvih totiž není závratný, ale to je bohužel vlastnost, a ne chyba. Tuhle skutečnost jsem objevil poté, co začala fungovat opěrka na straně řidiče. Cestování se zlepšilo a výdaj 1.800 Kč nepovažuji tudíž za zbytečný. Náhoda tomu chtěla, že v den, kdy jsem auto vezl na již objednanou výměnu, přestala chladit klimatizace, takže jsem řešil vše z jedné vody, včetně promazání sloupku řízení, jehož průvodní jevy popisuji v minulém díle (lupání při zatáčení). Klimatizace byla plná, což po osmi letech od posledního záznamu o plnění a revizi považuji za velmi pozitivní zprávu, avšak bylo třeba seřídit vůli elektromagnetické spojky, kde už jednotlivé kotouče na sebe „nedosáhly“. Tahle kratochvíle spolu s promazáním sloupku řízení spolkla 1.400 Kč. Nehodlám komentovat, ale řekl bych, že se naplňuje má zkušenost, že co se řeší rychle a bez rozmyslu, bývá obvykle drahé. Chtěl jsem si rovněž nechat spravit stropní přihrádku na brýle, ale po sdělení předběžné ceny opravy 2.600 Kč se o mě pokoušely mrákoty. Vyřešil jsem problém pomocí magnetů a plíšků. Otvírání je sice jiným mechanismem, ale přihrádka navenek nemá jiný design a svůj účel plní jako dříve. Náklady zanedbatelné. Poté následovala klasická roční údržba a prohlídka ve vlastní režii. Náklady na olej a olejový filtr byly 1.200 Kč. O měsíc později následovala nutnost navštívit STK a emise. Nebudu napínat. Prošel jsem bez záznamů do protokolu. Motorový prostor suchý, vůle na podvozku nenalezeny, výfuková trasa bez děr a zásadní koroze, vše brzdí, svítí a kouř je čistý tak, že by ropáci nemohli noc u výfuku přežít. Náklady 1.060 Kč.

V létě jsem se pokusil vyměnit stěrač před řidičem za stejný výrobek, ale bohužel jsem zjistil, že se stejné výrobky od stejného výrobce po dvou letech dost diametrálně liší, pravděpodobně díky momentálně všeobjímajícímu snižování nákladů, takže jsem vrátil starý stěrač a nahradil pouze gumičku, kterou jsem měl rezervní. Výsledek je velmi dobrý a nová zkušenost mě ochudila naštěstí jen o pouhých 60 Kč. Do budoucna mám jasno a kupuji pouze gumičky. Do stěračů jsem tedy během čtyř let investoval hříšných 240 Kč. Postupně se chystám na výměnu pastorku v sedadle řidiče. Už jsem našel v Polsku prodejce, ale ještě jsem se nedokopal k tomu, abych nákup uskutečnil. Bohužel jsem propásl příležitost nakoupit tuhle součástku u nás za příznivějších podmínek. Až kolečko vyměním, nebude na autě nic, co by nefungovalo.

Během zimy se „konečně“ začalo něco ozývat na podvozku. Moje prvotní odhady ukazují na uchycení stabilizátoru, což by byla asi nejlevnější možnost. Zatím vnímám jemné občasné ťukání, šířící se z pravé přední části, při přejetí ostřejší nerovnosti nebo při natáčení kol do rejdu při pomalém pohybu. Gumovější jízdní vlastnosti zatím nevnímám. To akutnější byla výměna ventilů na letních kolech za 320 Kč, ze kterých se neustále plíživě ztrácel vzduch a letos jsem přehodil přední a zadní kola, abych dostal na přední nápravu hlubší vzorek. Zadní kola lehce ucházela (0,2 -0,4 bar/ měsíc) a zjistil jsem, že jsou to ventilky, které nedobře těsnily v ráfku. Tak doufám, že už bude po problému a nebudu muset každý měsíc dofukovat. To zimní si drží tlak a co na podzim nafoukám, to tam je. Tlak se mění jen v závislosti na okolní teplotě.

Dalším zajímavým poznatkem je změna oleje z Valvoline Durablend FE na Castrol Mangnatec, rovněž vyhovující normě WSS M2C 913/A. Castrol byl za dobrou cenu, a tak mě zajímalo, zda poznám nějaký hmatatelný rozdíl… A poznal jsem! Kromě toho, že se Castrol z motoru ztrácí o 50 % rychleji než původní Valvoline, zaznamenal jsem při stavu nad polovinou rozsahu mezi ryskami při teplém motoru takové lehké 2-3Hz tikání, které s poklesem hladiny k dolní rysce zmizí. Také bych řekl, že je motor trochu hlučnější, zejména při razantnější akceleraci, nicméně na druhou stranu - za poslední rok jsem měl jen maximálně 2 měření spotřeby přes 9 litrů, a to jen pár desetin. Ovšem vracím se zpět k osvědčenému Valvoline, protože to častější dolévání a tikání mě otravuje. Už mám doma vše potřebné pro výměnu oleje a letos i vzduchový filtr za 1.630 Kč, včetně dovozu domů. Tikání (nejpřesnější popis zvuku), o kterém jsem se zapomněl zmínit v minulém díle, jsem poprvé zaznamenal po výměně tekoucího gufera, takže jsem to připisoval změně polohy některé z řemenic a z nákresu osazení plochého řemene jsem si spočítal jeho délku a vyšlo mi, že na volnoběh projde celý řemen mezi kladkami něco přes 2, což právě odpovídalo frekvenci tikání. Jenže tikání vždy postupně ustávalo a zase se objevovalo, až jsem přišel na to, že se odvíjí od výšky hladiny olejové náplně. Je to jakýsi ukazatel, že když tikání ustane, je třeba se kouknout na stav oleje, ale s Castrolem tikání ustávalo až velmi blízko spodní rysky. Mimochodem, to tikání je slyšet jen u teplého motoru, vně vozu z určité strany, nesmí být ruch na silnici a nesmí jet klimatizace nebo ventilátor chlazení motoru. Uvnitř není slyšet ani při sebevětším natahování uší, a to ani při staženém okénku na volné silnici. Jedině při stání vedle auta nebo stěny je slyšet ozvěna.

Během března se mi ještě podařilo stlačit náklady na povinné ručení na velmi zajímavých 3.376 Kč/rok s plněním 70/70 milionů, střetem se zvěří/zvířetem, poškozením stojícího vozidla hlodavcem a pojištění proti přírodním pohromám.

Vloni při cestě z dovolené jsem měl drobný incident, kterému jsem nevěnoval zvýšenou pozornost, a sice, že jsem v rychlosti 90 km/h zaslechl zvláštní pískání, které jsem ihned detekoval jako brzdu. Rychle jsem v nějaké dědině zastavil pod lípou ve stínu - a ano! Pravé zadní kolo bylo dost teplé, odhaduji 80 - 100° C. Za asistence manželky jsem zkontroloval vracení ručky, vše se hýbalo, takže jsme pomaleji pokračovali v cestě. Na pozdním obědě, asi o 30 km jinde, bylo pravé kolo sice teplejší než levé, ale už spíše vlažné. Na dálnici jsem se tedy nelimitoval a jel svou běžnou dálniční rychlostí. Doma kolo studené. Tomuto incidentu jsem již nevěnoval pozornost, až teď při přehazování kol jsem si opět všiml zahřátého kola a zjistil jsem, že se nevrací vahadlo ruční brzdy až na doraz a pro uvolnění destiček je mu třeba dopomoci rukou. Po hlubší analýze se ukázalo, že je zatuhlý mechanismus přímo na třmenu, jelikož lanko se v bowdenu pohybuje lehce. Zajímavé je, že ani destičky, ani kotouč nejsou výrazněji opotřebeny než na druhé straně, takže přibrzďování je asi jen lehké (zatím jsem se o ráfek vyloženě nespálil, což naznačuje i slušná hodnota spotřeby). Po vyčištění, promazání a rozhýbání mechanismu je problém dočasně vyřešen a podle periodicity problému zvolím konečné řešení. Naštěstí nejde o závadu, která by znemožnila cestu, jen je nutné ručně uvolnit mechanismus na třmenu a nouzově nepoužívat ruční brzdu. Ceny nového třmenu se pohybují mezi 3.000 – 4.000 Kč, což je nejdražší řešení, po kterém sáhnu při často se opakující závadě.

Dále jsem nechal kompletně vyčistit a vytepovat interiér za 800 Kč v rámci slevového kuponu. Výsledek byl vynikající, všechna zašlá špína ze světlých plastů a kůže je pryč, i čalounění podlahy se krásně vyčistilo, i když u řidiče jsou místa, kterým 12leté použití nikdo neodpáře.

Stručný popis momentálního stavu vozu:

Na tachometru od doby nákupu přesně po 4 letech přibylo přibližně 43 tisíc km (tacho: 170 000). 12leté auto je, troufám si říci, v nadprůměrné kondici. Motor s převodovkou, servořízením, klimatizací a chlazením je těsný. Spotřeba oleje je tedy skrz spalovací prostor, ale není závratná a nemá vliv na měření čistoty spalin. S olejem Castrol Magnatec stoupla opět na 1,5 litru/10 tkm, takže je lepší kontrolovat stav každé 2 - 3 tankování. Je vidět jednoznačný vliv použitého oleje. Průměrná spotřeba paliva klesla pod 8,9 litrů/100 km a přesnost palubního počítače je stále v řádu 0,1 l/100km a pokud proměřuje, je spíše pesimistický (hodnoty z ručního měření jsou nižší). V interiéru nic nehlučí, neklepe a nevrže. Podvozek je na velkých příčných nerovnostech už trochu hlučnější, ale stále hlučností výrazně neobtěžuje. Jízda je pohodlná díky relativně silnému motoru, stále slušně se chovajícímu podvozku a nově i se spravenou bederní opěrkou. S motorem dosud nebyly problémy. Koroze se nikde ve větším měřítku neobjevuje. Ani na některých již načnutých místech (od kamínků) se zásadně nešíří. Servisně jsem řešil jen drobnosti, které jízdu omezovaly minimálně a byly cenově přijatelné. Mandatorní servisní náklady rovněž považuji za nízké.

Opět zmíním i drobná negativa, která od minule nepominula: podivné tlumené vrčení při velké obsazenosti vozu, otáčkách motoru do 2 000 rpm, ostřejším zatáčení během stoupání (serpentiny; motor v záběru) je stále přítomno včetně podmínek, za kterých se tomuto zvuku dá předcházet. Lehké pocukávání studeného motoru v mírném záběru při teplotách nad 10° C. Díky letošní zimě jsem se pozorováním utvrdil, že tato vlastnost motoru má závislost na okolní teplotě, neboť během zimy se mi nestalo, že bych kdykoliv zaznamenal nevyrovnaný chod motoru. Z tohoto důvodu by se daly kabely vyloučit a dost možná je problém s nějakým čidlem teploty a je možná i vazba na dlouhé startování během teplých dnů, na jehož původ jsem dosud rovněž nepřišel. Další věcí, která se přidala, je degradace polykarbonátových krytů světlometů, které nechám na podzim zrenovovat.

Celkové náklady na 1 km klesly pod 7 Kč, přičemž minimálně 3 Kč jsou na palivo a zhruba 40 haléřů je na opravy poruch, popřípadě uvádění již porouchaných věcí do funkčního stavu. Druhá polovina je na provoz a pokles hodnoty vozu. Přiložený graf ukazuje reálný vývoj nákladů. O výměně stroje uvažuji ve 2 - 3letém horizontu v případě nalezení vhodného nástupce zejména po motorové stránce, což u vozidel z let výroby 2009 - 2012 nebude zrovna jednoduché.
Autor: David V

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
Pepe - 30.05.2013 16:38 
Fanda napsal:
Pepe napsal:
Pepe napsal:
Pavlik napsal:
Fanda napsal:
Pavlik napsal:
cz2891 napsal:
Konečně někdo napsal, že se musejí auta i udržovat/opravovat. Ze své praxe vidím, že mnoho lidí jezdi pokud auto nepadne, prodat co nejdráže a koupit nové v co nejlepším stavu za co nejméně a tak dokola. I starší auto se dá za rozumní peníze udržet mooc dlouho v rozumném stavu, ale je potřeba chtít.
Máš pradu. Problém je podle mého hlavně v české mentalitě a furiantství. Soused koupil "nové" auto, my musíme také a lepší......že na něj reálně "nemám", protože nemám peníze na běžnou údržbu je vedlejší. Hlavně když mi bude soused závidět. A díky výši českých platů tohle platí i pro relativně levná auta jako je davidovo mondeo - díly jsou sice relativně levné, ale i tak na ně musí výše uvedený majitel šetřit. Zvlášť pokud si na takovou "káru" musel půjčit nebo vzít leasing - nad finanční gramotností některých lidí by člověk zaplakal nebo, možná lépe, puknul smíchy .
Vyjímečně mohu souhlasit.Mentalita některých lidí je opravdu podivná.Ćasto si vymýšlí a ještě dokáží urážet,pokud jim to odmítáte uvěřit a dovolíte si jim odporovat.Tak jsem si v pondělí zavolal do Olomouce do Auta Hégr,jak jim tam údajně na dvorku mělo stát těch 16 Rapidů co je nikdo nechce.A ejhle, on je tam na všech třech prodejnách pouze jeden volnej Rapid.Bylo mi sděleno,že bohužel nejsou.Pokud by to náhodou někoho zajímalo,tak telefon na prodej nových aut je 585 758 321 .Omlovám se že jsem odbočil od tématu,ale Pavlík alias. Pepe bude vědět o co jde.
A co jsi čekal že ti řeknou? Ano pane, máme krámů plný dvorek....chcete slevu?? Ty jsi vážně český trouba k pohledání.
I když mě vyloženě se.e zabejvat se zbytečnýma věcma, tak tady je to v globále: Nejde sem vložit celej odkaz, ale je to seznam 294ks Rapidzázraků SKLADEM u dealerů - ó, jak nestandardní
Jak tě znám,tak to číslo je opět neověřené.,ale je to jedno.Původně jsme se dohadovali o tom,že jsi byl v Olomouci u prodejce Auto Hégr a tam naříkali,že někdy z podzima koupily 20 Rapidů a ty nemůžou prodat a zabírá jim to plac na dvorku,že jich tam 16 stále zbívá.Bylo mi divné že by vzali na jednu prodejnu dvacet skladovek,tak jsem si tam zavolal a paní mi řekla,že na všech třech prodejnách mají volného pouze jednoho,že nyní nejsou.Zrovna tak vu Volfa mi bylo řečeno,že všechny auta,co mají na vebu nejsou volný,že ho upřesňují jednou za týden.ˇže se něco mezitím odvezlo a něco je již zamluveno a nějaká auta mají co nejdříve přijít.A pokud by bylo skladem na prodejnách 300 Rapidů,tak s ohledem na to,že se jich prodá 400-500 ks měsíčně,tak to není vysoké číslo.Já vím,že ty neumíš říct spletl jsem se.To jsem si již ověřil,když jsi mi tu stále dokola dokazoval,že Śkoda Auto má 70% kmenových zaměstnanců a přitom jejich počet nepřekročil nikdy 10 %.V současné době je ještě nižší.A ještě na závěr,protože už mě to nebaví,vím,že jsou skladové vozy,ale prodejce si jich nedoveze dvacet na jednu prodejnu,protože ví,že by se toho špatně zbavoval.Hodně zákazníků si přeje vybrat barvu a auto vybavit podle svého výběru.A pokud se zákazník rozhodne si nechat auto zadat podle svého výběru do výroby,tak si prostě nějaký ten týden počká,bez ohledu kolik je kde skladových vozů a o tom původně ten článek byl.


Tak a naposled. Slušně. Naposled slušně, i když mi to dá práci se ovládat. Rozklikni si ten odkaz, nebo si najeď na skoda-auto.cz, těch rapidů je tam k dnešnímu odpoledni ne 300, jak tady máváš číslama, ale opravdu 294. A JÁ NIKDY NEMLUVIL O OLOMOUCI. Jsme fakt 3, ne jeden. Já mluvil o dealerovi ve městě, ne na vsi, což Olomouc je. Pa. Sbohem a šáteček
Pepe - 30.05.2013 16:42 
tomaskrtek napsal:
Fanda napsal:
Pepe napsal:
Pepe napsal:
Pavlik napsal:
Fanda napsal:
Pavlik napsal:
cz2891 napsal:
Konečně někdo napsal, že se musejí auta i udržovat/opravovat. Ze své praxe vidím, že mnoho lidí jezdi pokud auto nepadne, prodat co nejdráže a koupit nové v co nejlepším stavu za co nejméně a tak dokola. I starší auto se dá za rozumní peníze udržet mooc dlouho v rozumném stavu, ale je potřeba chtít.
Máš pradu. Problém je podle mého hlavně v české mentalitě a furiantství. Soused koupil "nové" auto, my musíme také a lepší......že na něj reálně "nemám", protože nemám peníze na běžnou údržbu je vedlejší. Hlavně když mi bude soused závidět. A díky výši českých platů tohle platí i pro relativně levná auta jako je davidovo mondeo - díly jsou sice relativně levné, ale i tak na ně musí výše uvedený majitel šetřit. Zvlášť pokud si na takovou "káru" musel půjčit nebo vzít leasing - nad finanční gramotností některých lidí by člověk zaplakal nebo, možná lépe, puknul smíchy .
Vyjímečně mohu souhlasit.Mentalita některých lidí je opravdu podivná.Ćasto si vymýšlí a ještě dokáží urážet,pokud jim to odmítáte uvěřit a dovolíte si jim odporovat.Tak jsem si v pondělí zavolal do Olomouce do Auta Hégr,jak jim tam údajně na dvorku mělo stát těch 16 Rapidů co je nikdo nechce.A ejhle, on je tam na všech třech prodejnách pouze jeden volnej Rapid.Bylo mi sděleno,že bohužel nejsou.Pokud by to náhodou někoho zajímalo,tak telefon na prodej nových aut je 585 758 321 .Omlovám se že jsem odbočil od tématu,ale Pavlík alias. Pepe bude vědět o co jde.
A co jsi čekal že ti řeknou? Ano pane, máme krámů plný dvorek....chcete slevu?? Ty jsi vážně český trouba k pohledání.
I když mě vyloženě se.e zabejvat se zbytečnýma věcma, tak tady je to v globáleNejde sem vložit celej odkaz, ale je to seznam 294ks Rapidzázraků SKLADEM u dealerů - ó, jak nestandardní
Jak tě znám,tak to číslo je opět neověřené.,ale je to jedno.Původně jsme se dohadovali o tom,že jsi byl v Olomouci u prodejce Auto Hégr a tam naříkali,že někdy z podzima koupily 20 Rapidů a ty nemůžou prodat a zabírá jim to plac na dvorku,že jich tam 16 stále zbívá.Bylo mi divné že by vzali na jednu prodejnu dvacet skladovek,tak jsem si tam zavolal a paní mi řekla,že na všech třech prodejnách mají volného pouze jednoho,že nyní nejsou.Zrovna tak vu Volfa mi bylo řečeno,že všechny auta,co mají na vebu nejsou volný,že ho upřesňují jednou za týden.ˇže se něco mezitím odvezlo a něco je již zamluveno a nějaká auta mají co nejdříve přijít.A pokud by bylo skladem na prodejnách 300 Rapidů,tak s ohledem na to,že se jich prodá 400-500 ks měsíčně,tak to není vysoké číslo.Já vím,že ty neumíš říct spletl jsem se.To jsem si již ověřil,když jsi mi tu stále dokola dokazoval,že Śkoda Auto má 70% kmenových zaměstnanců a přitom jejich počet nepřekročil nikdy 10 %.V současné době je ještě nižší.A ještě na závěr,protože už mě to nebaví,vím,že jsou skladové vozy,ale prodejce si jich nedoveze dvacet na jednu prodejnu,protože ví,že by se toho špatně zbavoval.Hodně zákazníků si přeje vybrat barvu a auto vybavit podle svého výběru.A pokud se zákazník rozhodne si nechat auto zadat podle svého výběru do výroby,tak si prostě nějaký ten týden počká,bez ohledu kolik je kde skladových vozů a o tom původně ten článek byl.
ty jsi fakt neskutečný demagog! tohle je číslo samotné Škodovky! prostě všechny aktuální skladové vozy u všech dealerů v ČR. co je na tom k nepochopení? a co jsi ochoten, či spíše schopen akceptovat, když už ne oficiální údaj???


Ten člověk je neskutečnej!!! Takhle beznadějnej případ jsem už dlouho nepotkal. To se prostě nedá
gottak - 30.05.2013 18:15 
tomaskrtek napsal:
gottak napsal:
Attila napsal:
Zdravim, malinko uhnu z topicu Modeo k nakladum na auto. Dodelal jsem kompletni statistiku nakladu na provoz starsiho auta Astra F 1.7TDS 60kW rv.1996. Koupil jsem auto na jare v roce 2003 a provozoval do podzimu roku 2012, tedy necelych 10 let. Udrzba rozhodne nebyla pecliva, jako to dela David, auto mam spise na presun... Za tu dobu najeto 264tkm. Vse vedeno v spritmonitoru zdemozna mi tam sem tam neco maleho z nakladu chybi tak bych rekl max do 20tkctaky tam neni nafta za prvnich 10tkma Auto jsem daroval mladsim, na nauceni se. Je uz dost porezle, a spotrebovane, taky jsem s nim opravil barak :), ale stale motor ok (olej mezi vymenama ubyde asi o 3dcl), rizeni a brzdy ok, nosne casti auta ok. Ted k cislum: celkem 706tkc za komplet provoznakup 160tkcvymena oleje: 17.8kcopravy komplet 107tkcpojisteni 44.5tkcvymena gum 24.4tkcnafta: 347.7tkcA co zajimaveho rika statistika?-prvnich 200tkm temer nulove naklady na opravy-ani jedna oprava se netykala motoru, vstrikovacu, cerpadla atd (krome 1x zhavici svicka)-mesicni naklady na auto 6.2tkc/mesic-naklady na naftu tvori polovinu castkystejne vykonne benzinove auto by si vyzadalo dle spritmonitoru cca 30% vyssi spotrebu (4.8 moje vesus 6.25 teoreticky benzin) 100tkc v palivu navic (pocitam stejnou cenu nafty a benzinu, joo a to pred 10lety stala nafta 18kc :( )Tos tak chlapi, a chrochtakum zdar!
Jenom malou poznamku: nafta rozhodne nestala v roce 2003 18 Kc/litr, kdyz benzin byl za 27 Kc/litr Takze si to moc neidealizuj.....
MF ČR stanovilo pokynem D-257 průměrné ceny pohonných hmot pro rok 2003 takto: Benzin Speciál BA 91 ... 24,14 Kč Benzin Normál BA 91 ... 24,64 Kč Benzin Natural BA 95 ... 24,59 Kč Benzin Super Plus BA 98 ... 28,59 Kč Nafta motorová ... 21,70 Kč Bionafta ... 17,91 Kč


Ba ba, to jsem jeste jezdil na Super zigulwagenem
Pavlik - 30.05.2013 18:42 
Fanda napsal:
Pepe napsal:
Pepe napsal:
Pavlik napsal:
Fanda napsal:
Pavlik napsal:
cz2891 napsal:
Konečně někdo napsal, že se musejí auta i udržovat/opravovat. Ze své praxe vidím, že mnoho lidí jezdi pokud auto nepadne, prodat co nejdráže a koupit nové v co nejlepším stavu za co nejméně a tak dokola. I starší auto se dá za rozumní peníze udržet mooc dlouho v rozumném stavu, ale je potřeba chtít.
Máš pradu. Problém je podle mého hlavně v české mentalitě a furiantství. Soused koupil "nové" auto, my musíme také a lepší......že na něj reálně "nemám", protože nemám peníze na běžnou údržbu je vedlejší. Hlavně když mi bude soused závidět. A díky výši českých platů tohle platí i pro relativně levná auta jako je davidovo mondeo - díly jsou sice relativně levné, ale i tak na ně musí výše uvedený majitel šetřit. Zvlášť pokud si na takovou "káru" musel půjčit nebo vzít leasing - nad finanční gramotností některých lidí by člověk zaplakal nebo, možná lépe, puknul smíchy .
Vyjímečně mohu souhlasit.Mentalita některých lidí je opravdu podivná.Ćasto si vymýšlí a ještě dokáží urážet,pokud jim to odmítáte uvěřit a dovolíte si jim odporovat.Tak jsem si v pondělí zavolal do Olomouce do Auta Hégr,jak jim tam údajně na dvorku mělo stát těch 16 Rapidů co je nikdo nechce.A ejhle, on je tam na všech třech prodejnách pouze jeden volnej Rapid.Bylo mi sděleno,že bohužel nejsou.Pokud by to náhodou někoho zajímalo,tak telefon na prodej nových aut je 585 758 321 .Omlovám se že jsem odbočil od tématu,ale Pavlík alias. Pepe bude vědět o co jde.
A co jsi čekal že ti řeknou? Ano pane, máme krámů plný dvorek....chcete slevu?? Ty jsi vážně český trouba k pohledání.
I když mě vyloženě se.e zabejvat se zbytečnýma věcma Nejde sem vložit celej odkaz, ale je to seznam 294ks Rapidzázraků SKLADEM u dealerů - ó, jak nestandardní
Jak tě znám,tak to číslo je opět neověřené.,ale je to jedno.Původně jsme se dohadovali o tom,že jsi byl v Olomouci u prodejce Auto Hégr a tam naříkali,že někdy z podzima koupily 20 Rapidů a ty nemůžou prodat a zabírá jim to plac na dvorku,že jich tam 16 stále zbívá.Bylo mi divné že by vzali na jednu prodejnu dvacet skladovek,tak jsem si tam zavolal a paní mi řekla,že na všech třech prodejnách mají volného pouze jednoho,že nyní nejsou.Zrovna tak vu Volfa mi bylo řečeno,že všechny auta,co mají na vebu nejsou volný,že ho upřesňují jednou za týden.ˇže se něco mezitím odvezlo a něco je již zamluveno a nějaká auta mají co nejdříve přijít.A pokud by bylo skladem na prodejnách 300 Rapidů,tak s ohledem na to,že se jich prodá 400-500 ks měsíčně,tak to není vysoké číslo.Já vím,že ty neumíš říct spletl jsem se.To jsem si již ověřil,když jsi mi tu stále dokola dokazoval,že Śkoda Auto má 70% kmenových zaměstnanců a přitom jejich počet nepřekročil nikdy 10 %.V současné době je ještě nižší.A ještě na závěr,protože už mě to nebaví,vím,že jsou skladové vozy,ale prodejce si jich nedoveze dvacet na jednu prodejnu,protože ví,že by se toho špatně zbavoval.Hodně zákazníků si přeje vybrat barvu a auto vybavit podle svého výběru.A pokud se zákazník rozhodne si nechat auto zadat podle svého výběru do výroby,tak si prostě nějaký ten týden počká,bez ohledu kolik je kde skladových vozů a o tom původně ten článek byl.


Ty jsi ale moula šmoula, vždyť ty si ani nepamatuješ s kým jsi se kdy hádal (totiž diskutoval) . By mě zajímalo, kdo takový "materiál" jako jsi ty může zaměstnávat .

PS: Davide promiň zaplevelení diskuse, ale moula Fanda přišel nezván z jiné diskuse, kde jsme se s ním už odmítali bavit.
Petr S - 30.05.2013 21:36 
Koloss napsal:
Problémy s ruční brzdou jsou jedním z mála problémů tohoto Mondea. Jednak zatuhává mechanismus na zadním brzdiči, jednak se vyžvejkává mechanismus u páky ruční brzdy, takže pak mají brzdy slabý účinek, což časem začne vadit na STK. Brzdiče mi zatuhly oba, postupně jsme je rozhejbali (nikoli rozje*ali) a můj mechanik udělal úpravu, která by to měla řešit. Takže Davide, pokud nechceš brzdiče měnit, tak to s ním zkus zkonzultovat.


Stejný problém jsem měl na M6. Nejdřív zatuhl jeden brzdič, pak i druhý (u 9 letého auta). První brzdič vyměnil místní garážista za repasovaný za 5000 (moje blbost, že jsem nezjišťoval alternativy). Druhý jsem se rozhodl řešit v autorizáku během garančky. Tam se jim ho podařilo rozhýbat a do dnes bez problémů.

Jinak jsem měl taky bowden v pořádku, ale páčka co hýbe s brzdou byla zatuhlá. Nouzově se to dalo řešit nepoužíváním ruční brzdy. Když jsem za ni omylem zatáhl, tak jsem musel lehnout pod auto a tu páčku vrátit zpět.
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Citroën C5 2,0 HDi - seznam poruch za 2 roky

17.října 2017
Před rokem jsem zde na stránkách zveřejnil recenzi na svůj automobil Citroen C5. Pokusím se utřídit stávající a doplnit aktuální údaje o provozu a opravách.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (374) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota Corolla E12 - 6 let a 150 tis. km na cestách

3.října 2017
Chcel by som sa podeliť so skúsenosťami s Toyotou Corollou kombi typ E12. Zdá sa mi, že toto auto nie je v tunajších končinách nijak výrazne rozšírené.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 288) | komentářů (2) otevřít článek...

Škoda Fabia I - co všechno se pokazilo

26.září 2017
Koupil jsem ji jako reexport z D od autosalonu Mazda v r. 2009, najeto 112 000 km, serviska- kompletní servis po výměně rozvodů.
hodnocení: 3.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 328) | komentářů (14) otevřít článek...

Chrysler Vision Eagle ESI 3.3 - zkušenosti po 5 letech

19.září 2017
Po prodeji Voyager 3.8 AWD 1996 jsem šel do limuzíny, děti už byly odrostlé.
hodnocení: 2.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 775) | komentářů (3) otevřít článek...

Volvo V50 D2 - zkušenosti po 30 000 km

12.září 2017
Auto je úžasně ovladatelné, čitelné, krásně sedí v zatáčkách i v přímce, řízení je přesné a poloměr zatáčení při parkování je fakt komfortní.
hodnocení: 5.0 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 979) | komentářů (4) otevřít článek...

Mazda 6 GJ - na motoru záleží

29.sprna 2017
Za prvé, Mazda je nádherné auto. Vypadá dobře z většiny úhlů....
hodnocení: 3.0 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 500) | komentářů (10) otevřít článek...

Opel Astra Caravan Classic 1,7 - poctivě postavený auto

22.sprna 2017
Auto bylo kupováno v roce 2009 jako dvouleté z operativního leasingu, ve stavu téměř nového (alespoň na interiéru nebyl provoz vůbec znát).
hodnocení: 2.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 452) | komentářů (0) otevřít článek...

Mitsubishi Colt 1.5 DI-D - nenáročný na servis

15.sprna 2017
Vozidlo koupeno před 4 roky z bazaru za 60 tis. Kč, dovoz ze Španělska, podvozek nedotčen solí.
hodnocení: 3.4 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 494) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Fabia 1,2 TSI II. generace - konečně jede

8.sprna 2017
Nebyl jsem moc nadšený, když jsem ji přebíral, ale po pár kilometrech mě auto uchvátilo. Konečně vás ze sedaček nebolí záda, konečně v noci vidíte na cestu a konečně jede.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 057) | komentářů (12) otevřít článek...

Alfa Romeo 159 SW - chilli paprička po 60 000 km

1.sprna 2017
Byla červená, krásná, se světlým interiérem v kůži. Najednou jsem se přistihl, že inzerát s jejími fotografiemi kontroluji snad každou hodinu.
hodnocení: 3.0 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 648) | komentářů (40) otevřít článek...

Mitsubishi ASX 1.8 DiD 4WD - zkušenosti majitele po 120 000 kilometrech

25.července 2017
Kdo mě zná z Mitsubishi klubu, tak ví, že nejsem z těch kdo by ASX chválil do nebes, přesto s odstupem času mohu říct, že to auto je vcelku povedené a v globálu jsem spokojený.
hodnocení: 3.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 251) | komentářů (0) otevřít článek...

Nissan Evalia - recenze majitele po prvním roce

18.července 2017
Koupeno z druhé ruky ojeté, individ. dovoz Švýcarsko, při koupi najeto cca 50 000, za rok užívání dalších 17 000 km.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 764) | komentářů (0) otevřít článek...

Chrysler Voyager 2,4i - 15 let věrné služby

11.července 2017
Voyagera jsem koupil na aukci leasingové společnosti přes kamaráda bazaristu, první majitel byla vysoká škola. Auto mělo veškeré doklady a servisy, nehavarované, plně funkční.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 979) | komentářů (3) otevřít článek...

Nissan Terrano II - na silnici nebrat

4.července 2017
Přijel z Itálie na MT pneumatikách. Na 16 let stáří vozu v rozumném stavu.
hodnocení: 1.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 879) | komentářů (3) otevřít článek...

Fiat Bravo 1.6 Multijet - příběh pokračuje

27.června 2017
Psal jsem zde své zkušenosti po ujetí 180 tis. km, teď mám najeto 209 tis. km a jedna podstatná věc se od té doby udála...
hodnocení: 2.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 520) | komentářů (1) otevřít článek...

Mazda 3 - prvních 10 000 km bez poruchy

20.června 2017
Po devíti letech ježdění s mírně ojetými vozy jsem si koncem léta loňského roku pořídil Mazdu 3 sedan, dvoulitr benzin s automatickou převodovkou.
hodnocení: 2.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 950) | komentářů (0) otevřít článek...

Kia Ceed 1,6 CRDi - zkušenost po 20 000 km

13.června 2017
V listopadu 2015 jsem koupil Kiu Ceed 1,6 CRDi hatchback r.v. 2008 s najetými cca 116 000 km.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 889) | komentářů (6) otevřít článek...

Volvo V60 D5 - spokojenost se švédským komfortem

6.června 2017
Volvo V60 D5 r.v. 2011 jsem koupil jako ojeté. Je to dovoz z Itálie a sloužilo tam jako firemní vůz u právnické firmy.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 633) | komentářů (10) otevřít článek...

Ford Tourneo Courier - zkušenost po 1. roce ježdění

30.května 2017
Za cca 1 rok naprosto bez závad. Motor 1.0 ecoboost je pro běžného řidiče dostatečně silný, při jízdě tiše přede.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 818) | komentářů (8) otevřít článek...

Tata Xenon 2.2 - pole, louky, lesy

24.května 2017
Vůz jsem pořídil od zemědělské společnosti v ne zrovna nejlepším stavu. Kupoval jsem ho jako mladý vůz, ne moc najeto, v zimě neježděné a s tím, že kvalita laku není pro mě důležitá, čepy vyměním a pick-up využiji každým coulem.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 211) | komentářů (2) otevřít článek...

Peugeot 407 - co přineslo 20 000 kilometrů?

23.května 2017
Vozidlo jsem zakoupil, když jsem se dozvěděl, že nás bude víc. V úvaze byla i Mazda 6 1.gen. Peugeot vyhrál kvůli útulnějšímu interiéru, jasné české historii s malým nájezdem, mladšímu ročníku a popravdě mě zaujala i panoramatická střecha.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 331) | komentářů (3) otevřít článek...

Citroën Berlingo - moc se u mě neohřál

8.května 2017
Musím uznat, že Berlingo se mi líbilo nejen kvůli ceně, ale i jako auto samotné! Cena ve srovnání s koncernovým Caddym bezkonkurenční, o Touranu ani nemluvě, ale to už je jiná liga.
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 157) | komentářů (17) otevřít článek...

Fiat Brava - auto na vyblbnutí

4.května 2017
Mám Fiat Brava 1.6 16V, r.v. 12/96, cca pol roka a úplne dokonalé na vyblbnutie sa hlavne v meste na semaforoch :)
hodnocení: 1.7 b. (7x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 743) | komentářů (6) otevřít článek...

Mercedes-Benz CLK 200 Kompressor - zážitky s kabriem

6.dubna 2017
Matička Země se prej otepluje, tak jsem pojal myšlenku pořídit si kabrio. Proč? Protože proto :)
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 581) | komentářů (2) otevřít článek...

Toyota RAV4 - po 70 000 km

28.března 2017
V září loňského roku jsem psal recenzi po roce a cca 30 tis. km. Tak tedy co se událo od loňska.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 002) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Punto 188 - malý, rychlý, šikovný

14.března 2017
Během dvou dnů brouzdání netem a dohledávání technických parametrů pomyslných adeptů se vyprofiloval jediný adept: Fiat Punto MkII, a to benzínová 1.2.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 268) | komentářů (2) otevřít článek...

Peugeot Expert Tepee - jednoduše spokojenost

28.února 2017
Je to velmi dobré auto, prakticky bez poruch, najeto máme už 247 tis. km
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 457) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Citigo 1.0 55 kW aneb basista a pozounista na šňůře

23.února 2017
Před měsícem jsme se vypravili do Německa hrát s celou kapelou, a tak jsem do oktávky narval basu, kolegu pozounistu s nástrojem a dvě sportovní tašky s věcmi na 14 dní cestování a hraní.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 292) | komentářů (13) otevřít článek...

Lancia Delta III - výjimečný vůz

14.února 2017
Design je subjektivní věc, u tohoto auta je mimořádný, zvlášť jeho barokní záď. Není na první pohled atraktivní pro všechny, ale troufnu si říci, že design je dlouhodobě nadčasový.
hodnocení: 2.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 254) | komentářů (6) otevřít článek...

Škoda Octavia 1,2 TSI - kvalita koncernu stále kulhá

7.února 2017
Dlouho jsem váhal napsat tuto zkušenost, často čtu povídání o autech a někdy je znát nadšení pro značku někdy opak, ale každý má svůj pohled a nejlepší test vozu je jeho dlouhodobé používání.
hodnocení: 4.7 b. (10x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (8 139) | komentářů (43) otevřít článek...

Mercedes-Benz GLE 166 - malá ochutnávka

3.ledna 2017
Špičkové SUV s brutálním výkonem, krásným zvukovým projevem a slušným ložným prostorem.
hodnocení: 3.3 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 268) | komentářů (0) otevřít článek...

Range Rover Evoque - stručná pochvala

26.prosince 2016
RR Evoque se nám od začátku líbil a dodnes jsme s ním spokojeni.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 227) | komentářů (3) otevřít článek...

Fiat Grande Punto 1,4 - auto nejen pro manželku

20.prosince 2016
Auto jsem původně koupil pro manželku, ale nyní je už skoro dva roky používám jen já.
hodnocení: 3.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 794) | komentářů (7) otevřít článek...

Ford Mondeo - co nabízí 12letý kousek?

13.prosince 2016
Původem auto dovezené z Německa vypadalo velmi slušně, čistě a vcelku zachovale.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 157) | komentářů (5) otevřít článek...

Saab 9-3 - čerstvá láska

6.prosince 2016
Koupil jsem si před měsícem Saab 9-3 kabrio 2.0 rok 2000, najeto 230 000. Stál mě 65 000. Předchozí majitel vyměnil vodní pumpu, kapaliny a vše odladil.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 480) | komentářů (4) otevřít článek...

Citroën C8 - 5 let s francouzem

30.listopadu 2016
Mám Citroena C8 2.0 hdi 100 kW a chci vám napsat pár zkušeností s tímto vozem - mám ho 5 let.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 662) | komentářů (3) otevřít článek...

Volkswagen Phaeton - nedoceněná ojetina

16.listopadu 2016
Náhodou jsem mezi nabídkami narazil na VW Phaeton, a hned mě zaujal. Jak výbavou, designem, tak i zajímavou cenou.
hodnocení: 4.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (6 776) | komentářů (26) otevřít článek...

Škoda Felicia - jak jezdí sedmnáctiletá česká klasika?

1.listopadu 2016
U takového auta platí vždy fyzika a pokud ji nebudete respektovat, tak se může stát, že skončíte někde vybouraní. S vozem lze zažít jak nedotáčivý, tak i přetáčivý smyk.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 363) | komentářů (7) otevřít článek...

Mercedes-Benz třídy A - splněný sen?

25.října 2016
Celý život (dnes je mi 67 let) jsem snil buď o BMW, které bohužel i 10 let staré je pro mne, důchodce, cenově nedostupné, nebo o MB.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 105) | komentářů (4) otevřít článek...

Ford Focus 1.6 po 40 000 km

18.října 2016
Je to auto na klidnou a tichou jízdu s nízkou spotřebou, na dálniční přesuny s plným obsazením a taky velmi, velmi dobré auto na okresky....
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 156) | komentářů (2) otevřít článek...

Ford Escort RS - láska na první sešlápnutí pedálu

11.října 2016
Nikdy mě neomrzel jeho rally zvuk a taky to, když za sebou necháváte dost velkou většinu aut.
hodnocení: 3.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 708) | komentářů (5) otevřít článek...

Audi A8 4D2 - jak se s ním jezdí?

4.října 2016
K Audi jsem přišel jak slepý k houslím. Můj tehdejší Jaguar X-Type začal mít problém se zadním diferenciálem a oprava nebyla rentabilní. A navíc jsem chtěl změnu.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 124) | komentářů (5) otevřít článek...

Fiat Multipla 115 JTD - čerstvé dojmy majitele

28.září 2016
Dlouho jsem zvažoval, co si mám koupit, protože potřebuji ze zdravotních důvodů v rodině auto, do kterého se nastupuje výš.
hodnocení: 2.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 035) | komentářů (5) otevřít článek...

Škoda Superb druhé generace - jak se s ním jezdí?

7.září 2016
Ako spokojný a veľký fanúšik Superbu1 som sa rozhodol pre kúpu Superb 2. generácie po FL. 1.4 TSI 92 kW 200 Nm, vo výbave Elegance plus, dnes už Style.
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 005) | komentářů (8) otevřít článek...

Land Rover Defender a zážitky z JARu

6.září 2016
Do Afriky jsme odjížděli v půli května. U nás docela pěkné počasí, v Johannesburgu slota a smrad z hořícího oleje nebo pneumatik. První dojem Afrika nemohla udělat lepší ;-)
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 929) | komentářů (6) otevřít článek...

Citroën C5 Break - auto se sametovým chodem

30.sprna 2016
Protože tak nějak pluju proti proudu, rozhodl jsem se při koupi auta koukat na auta neokoukaná, Alfa 156 SW, Fiat Croma...
hodnocení: 3.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 464) | komentářů (16) otevřít článek...

Audi A6 2.7 TDI - kdo si koupí, neprohloupí

23.sprna 2016
Kdo váhá mezi AUDI A6-motory 3,0 TDI a 2,7 TDI- ať si vybere cokoliv - neprohloupí!!
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (6 252) | komentářů (17) otevřít článek...

Honda CR-V - doporučuji na 1000%

16.sprna 2016
Nejsem ten, kdo by se vyjadřoval k různým diskuzím a psal často recenze a nejsem odborník na auta, jsem prostě řidič, co hodně jezdí.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 594) | komentářů (21) otevřít článek...

Škoda Fabia combi III. generace - jedno velké ale?

9.sprna 2016
Dnes bych Vám zde chtěl představit další kousek z naší služební flotily, a to Fabii poslední generace ve verzi kombi.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (8 227) | komentářů (37) otevřít článek...

Kia Picanto TA - klidně mohu doporučit

2.sprna 2016
Toto vozidlo mám již 4 roky a musím říci, že až na výměnu bezp. pásu u řidiče bez problému.
hodnocení: 1.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 757) | komentářů (3) otevřít článek...
 
/ 25 (1230)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Ford Mondeo ...