Ford Mondeo MK3 - 120 tis. km a 200 nocí
 
 
 
 
 
 

Ford Mondeo MK3 - 120 tis. km a 200 nocí

již zítra na TipCars.com

Na co pozor u starší benzínové Hondy Accord?
nejčtenější články
1. Jaký je tříválec 1,2 HTP?
2. Volvo V40 nebo Ford Focus?
3. Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?
 
Letos jsem se rozhodl omladit svůj vozový park a staré Mondeo MK3 s motorem 2.0 TDCi, r.v. 2002 vyměnit za něco novějšího. S Fordem jsme strávili necelé 4 roky a najezdili spolu skoro 120 000 km.
RECENZE UŽIVATELŮ, 14.06.16 | 00:00
hodnocení článku 2.0 b / 1x
vaše hodnocení: 2 b.
z naší nabídky:
Ford Mondeo
Značka:Ford
Model:Mondeo
Typ:MK3
Karoserie:kombi
Objem motoru:1996
Palivo:nafta
Rok výroby:2002
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:160000
Najeto km nyní:277000
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:4 roky
Průměrná spotřeba:6.5
Předchozí vozidlo:Toyota Avensis

Letos jsem se rozhodl omladit svůj vozový park a staré Mondeo MK3 s motorem 2.0 TDCi, r.v. 2002 vyměnit za něco novějšího. S Fordem jsme strávili necelé 4 roky a najezdili spolu skoro 120 000 km. Není to sice nic extra, ale zdá se mi, že už je to dostatečná doba a vzdálenost na zhodnocení dlouhodobé spolehlivosti, o které u tohoto modelu mezi lidma kolují různé mýty a předsudky.

Nebudu zde vypisovat a opakovat to, co už napsalo x uživatelů a odborníků přede mnou. Jen ve stručnosti – obecně Mondeo platí za auto se skvělým podvozkem, přesným řazením a komunikativním řízením. Všechno můžu potvrdit. Řízení Mondea mě vždycky bavilo, ve srovnání s ostatními osobáky, které jsem měl (Avensis 2001 2.0 D-4D, Omega 1997 2.5 TD, Corsa 1993 1.4i) nebo se kterými jsem něco najezdil (Passat B5, Santa Fe 2007, Galaxy 2005), je podvozek a řazení perfektní.

Prostor. Ve své kategorii je Mondeo král. Uvnitř je spousta místa ve všech směrech, pro všechny pasažéry a samozřejmě i v kufru. Se ženou se věnujeme horolezectví a než se nám narodilo dítě, auto jsme využívali nejen jako dopravní prostředek, ale zároveň jako hotel. Po sklopení zadních sedaček vznikne rovná plocha cca 190 cm dlouhá, kde se dva lidi krásně vyspí. Za ty 4 roky, co Mondeo máme, jsme v něm prospali odhadem skoro 200 nocí. Všechny dovolené na skalách v autě, 3x ročně týden až dva v kuse, k tomu téměř každý víkend v ČR, na Slovensku nebo v Rakousku. Jedinou nevýhodou je přendávání zavazadel zepředu dozadu, ale člověk si na to celkem zvykne anebo se dá koupit rakev a mít všechno naházené tam. V tomto směru by byl ideální Transporter nebo Renault Traffic, které má většina mých kolegů-horolezců, ale jednak jsem na takové auto nikdy dříve neměl peníze a teď, když už ty peníze mám, jsem došel k názoru, že trápit přes týden dodávku ve městě ježděním na nákupy, do školky, do práce apod. bych stejně nechtěl. Velké kombi je rozumný kompromis. Navíc, teď když máme dítě, bude stejně v autě spát žena s klukem, kteří se tam v pohodě vlezou a mi nevadí být venku nebo ve stanu.

Motor 2.0 TDCi z prvních let výroby má snad nejhorší pověst ze všech naftových motorů na světě. Celkový výčet závad a oprav na autě uvedu níže, ale obecně musím říct, že navzdory své příšerné reputaci mi tenhle motor přijde jako velice povedený. Síla a výkon jsou na tak velké auto naprosto dostatečné (96 kW, 320 – 340 Nm), turbokopanec je okolo 1800 ot/min celkem výrazný a okolo 3000 ot/min točivý moment už strmě padá dolů, takže využitelné spektrum otáček je tak 1200, ale taková charakteristika podle mě nijak nevybočuje z průměru a ostatní turbodiesely ze začátku nového tisíciletí jsou na tom podobně. Dlouhodobou spotřebu mám okolo 6,5l a s lehkou nohou určitě nejezdím, rád tu sílu pod kapotou využívám, na dálnici se většinou držím kolem 150km/h. Velkou výhodou motoru je rozvodový řetěz, který už jde sice trochu slyšet, ale je to o starost míň.

Tak a teď k servisu a údržbě, tohle bude asi čtenáře zajímat nejvíce. Auto má teď dle tachometru najeto nějakých 277 000 km, kupoval jsem to jako 10-leté v roce 2012 a to bylo na tachometru něco přes 160 000 – celkem směšné číslo, vzhledem k tomu, že podle servisní knížky s posledním zápisem v roce 2006 mělo auto už po prvních 4 letech 100 000 km. Takže pak asi stálo dlouho v garáži nebo – obligátní hláška bazarníků – s ním jezdil nějaký důchodce jen na nákupy. Haha, s autem střední třídy v dieselu. To určitě. Takže takovým nějaký selským rozumem jsem došel k tomu, že nejspíše po 2. majiteli to někdo stočil o 50 000 – 80 000 km, možná více, reálně to teď může mít tak 350tis. U dieselu žádný problém. Kupoval jsem to od majitele autoservisu (nejspíše to stočil právě on), který to koupil s motorem před GO, zrepasoval čerpadlo a všechny vstřikovače a poslal dále do světa. Turbo by mělo být původní a pořád tlačí, jak má, známky opotřebení zatím nejeví žádné. Zde bych rád poznamenal, že se k motoru chovám opravdu ohleduplně a dopřávám mu řádný servis. NIKDY auto nevytáčím studené, po větší zátěži vždycky nechávám turbo dochladit na volnoběh, snažím se co nejvíce čepovat naftu bez biosložek. Když už na to šlapu, tak jedině, až je motor zahřátý a v rozumném spektru otáček, nedupu na plyn až na podlahu, když je na otáčkoměru 1200 ot/min, ani to zbytečně nevytáčím nad 3000, kde už to stejně moc nejede. Olej měním každých 15 tis., každou druhou výměnu měním palivový a vzduchový filtr.
Zde uvádím přehled všech závad a oprav, které se za ty 4 roky a 120 000 tis. vyskytly. U těch větších uvádím i krátký komentář. K autu si celou dobu vedou svoji vlastní „servisní knížku“, veškerý servis si zapisuju do sešitu – co, kdy, při kolika tis. km, kdo opravoval, někdy cena servisu. Mám tak krásně přehled, co už se měnilo a co ne, který díl jak dlouho vydrží, co servisák „ojebal“ a můžu mu to pak reklamovat apod. Všem doporučuji.

2012
- výměna LP ložiska
- asi po půl roce se z ničeho nic rozsvítila kontrolka airbagu. Od té doby svítí, neřeším.

2013
- při cca 200tis. tachometrových se měnily přední brzdové kotouče, všechny 4 brzdové třmeny a obložení + oprava ruční brzdy
- při cca 215tis. výměna předních světel – původně tam byly xenony, ale jeden neustále zhasínal a servisák ani elektrikář na příčinu nepřišli, tak jsem je po nějaké době vyměnil za obyčejné halogeny, a je klid. V rámci toho samého servisu se měnilo : řemenice klikového hřídele, PP ložisko, 3 kosti stabilizátoru, přední nárazník, u kterého jsem po najetí na nějaký plech na silnici urval spoiler. Toto byla celkově nejdražší oprava – celkem cca 16 000 Kč.
- na podzim jsme jeli na otočku do Vídně na koncert a po cestě zpět se začalo zpod kapoty kouřit a šla cítit nafta. Na benzince v Mikulově jsem si všiml, že z motoru dost výrazně „chčije“ palivo. Vzhledem k tomu, že bylo asi 2:00 v noci, jsem se rozhodl jet dál a prostě nějak dojet domů. Asistenční službu zaplacenou nemám. Až na příšerný smrad a brutální spotřebu (ručička palivoměru doslova padala před očima) jsme nakonec domů dojeli v pořádku. Jen občas problikla kontrolka „chyba motoru“ a motor samozřejmě neměl správný tah. Druhý den to bylo opravené – prasklá přepadová trubka z common-railu. Oprava něco málo přes 1000 Kč. Smrad se ale udržel ještě několik měsíců. Úplně stejná závada nedávno potkala kamaráda co má Focuse 1.6 TDCi r.v. 2010.

2014
- výměna ZL disku – unikal vzduch z pneu
- vyčištění váhy vzduchu
- nová olejová vana (na staré byl strhnutý závit)
- vyčištění klimatizace
- repas vstřikovače – rozsvítila se kontrolka motoru (cívka žhavení), auto se přeplo do nouzového režimu a začlo kouřit bílý dým. Nechal jsem to napíchnout na diagnostiku, která hlásila vadný vstřikovač. Oprava stála necelé 3000 Kč.
V létě 2014 nás potkala s Mondeem zatím největší závada – při cestě po dálnici se mi najednou splašily budíky, auto začlo zdechat, všechno se vyplo. Sjel jsem z dálnice, zastavil, vypl motor, a když jsem otočil klíčem zpátky, nerozsvítila se ani jedna kontrolka, nic. Dokonce ani výstražná světla nezačala po stisknutí knoflíku blikat. Vše naznačovalo tomu, že je baterka totálně K.O. Nechal jsem se odtáhnout a v servisu mi řekli, že někde v kabeláži vznikl zkrat, který spálil baterku, startér, komfortní jednotku na palubové desce, žárovky světel a řídicí jednotku ABS. Vše kromě posledního jmenovaného jsem nechal vyměnit nebo opravit – celková cena cca 10 000 Kč. Pak jsem začal shánět čerpadlo ABS – bezúspěšně. Aby fungovalo, musí se sériové číslo dílu přesně shodovat s tím původním, a to jsem prostě nesehnal. Takže od té doby jezdím bez ABS a na přístrojové desce permanentně svítí dvě žluté kontrolky ABS a ESP. Zatím mi tyhle dvě finesy nechyběly.
- v zimě 2014 jsem začal pociťovat při nízkých teplotách a při nízkých rychlostech škubání volantu, zejména při otáčení volantem na parkovišti něco z pod kapoty takzvaně „bečelo“. Servo řízení bylo před smrtí – repasovat jsem ho nechal ve firmě Elit za cca 3500 Kč. Pak jsem ještě nechal nějakou chemií vyčistit celý systém posilovače.
- výměna středního + koncového dílu výfuku (byl tam původní, takže životnost 12 let)
- výměna hadičky od nádobky ostřikovače předního skla

2015
- kosti stabilizátoru PP a PZ
- repas vstřikovače – stejný průběh jako minule, tentokrát oprava stála 4000 Kč.
- při víkendovém výletě do Rychlebek praskl řemen alternátoru a okamžitě se rozsvítila kontrolka dobíjení baterie. Na baterku jsme bez problémů dojeli domů cca 200 km – samozřejmě se zhasnutými světly, vypnutou klimou a rádiem. V rámci opravy jsem nechal rovnou vyměnit i řemen na druhé straně motoru, který pohání servo. V sešitu mám poznámku, že řemeny bude lepší preventivně měnit každé 4 roky.
- výměna pravé poloosy – auto začlo při akceleraci na 3. a 4. rychlost hodně vibrovat.

Z výše uvedeného vyplývá, že kecy typu „Fordem tam a vlakem zpátky“ jsou prostě blbost a že kromě 2x repasování vstřikovače – 2x cca 3500 Kč – se jednalo vesměs o spotřební materiál. Ať je to Ford, VW, Japonec, Francouz, … vždy záleží, jak se k autu řidič chová a jak ho servisuje. Pevně věřím, že tohle Mondeo bude po mně někomu dobře sloužit ještě dalších min. 5 let.
Je to rozhodně zatím nejlepší auto, které jsem měl. Když nepočítám starou Corsu, kterou jsem měl jako kluk na rozježdění a oťukání, tak Avensis byl sice super, ale mnohem méně prostoru uvnitř, slabší motor, nic moc řazení a hlavně – když se něco pokazilo, z ceny oprav a ND jsem měl vždycky tlak 180/120. Opel Omega byla podle mě ve své době jedno z nejlepších aut ve své třídě, prostorově ještě větší než Mondeo, velice pohodlné, dálniční koráb, jak má být. 2.5 TD byl motor celkem líný, dlouho mu trvalo, než se rozkutálel, ale když už se rozjel, tak pružné zrychlení nebylo špatné. Spotřeba min 8l/100 ve srovnání s moderními diesely hodně vtipná. Z důvodu velké provozní hmotnosti pořád něco odcházelo na podvozku, ale ceny ND nebyly nijak závratné. Nakonec ji sežrala koroze, totálně. V lemech okolo čelního skla byly takové díry, že už nebylo KAM nové okno přilepit.
Když to shrnu, tak Ford Mondeo MK3 2.0 TDCi 96 kW je skvělé velké (obrovské!) auto, se silným a úsporným motorem, má perfektní jízdní vlastnosti a jeho spolehlivost je naprosto průměrná, stejně tak cena ND. Ceny ojetin jsou naopak velice příznivé. Doporučuju!
KladyZápory
prostor  hodně jich má za sebou těžký život coby firemní vozy  
pohodlí    
silný a úsporný motor    
   
   

Spolehlivost
3
 
Provozní náklady
2
 
Cena náhradních dílů
2
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? anohodnocení
brzdy
2
design
1
dílenské zpracování
2
dynamika motoru
1
jízdní komfort
1
ovladatelnost
1
prostornost
1
pružnost motoru
1
řazení
1
řízení
1
sedadla
1
spotřeba
1
výhled z vozu
1
celkové hodnocení - průměr:
1.15
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
luky - 25.07.2016 02:05 
Autor článku má velký smysl pro humor. Jeho "spolehlivost je naprosto průměrná" podle mě ostře kontrastuje s výčtem vážných závad vozu. Obdivuji jeho trpělivost. Já bych to mondeo už neopravoval v polovině seznamu závad, asi proto že mám japonce.
gravestone - 25.07.2016 07:56 
luky napsal:
Autor článku má velký smysl pro humor. Jeho "spolehlivost je naprosto průměrná" podle mě ostře kontrastuje s výčtem vážných závad vozu. Obdivuji jeho trpělivost. Já bych to mondeo už neopravoval v polovině seznamu závad, asi proto že mám japonce.


Toho Japonce bych tady moc nechválil. Bratr měl Mitsubishi Lancer a stál mu přes rok na špalcích kvůli tomu že nikde v Evropě nebyl k sehnání potřebný náhradní díl do nápravy a dodnes říká: "Japonce nikdy více".

gravestone - 25.07.2016 07:56 
luky napsal:
Autor článku má velký smysl pro humor. Jeho "spolehlivost je naprosto průměrná" podle mě ostře kontrastuje s výčtem vážných závad vozu. Obdivuji jeho trpělivost. Já bych to mondeo už neopravoval v polovině seznamu závad, asi proto že mám japonce.


Toho Japonce bych tady moc nechválil. Bratr měl Mitsubishi Lancer a stál mu přes rok na špalcích kvůli tomu že nikde v Evropě nebyl k sehnání potřebný náhradní díl do nápravy a dodnes říká: "Japonce nikdy více".

PavelKeprt - 25.07.2016 10:39 
luky napsal:
Autor článku má velký smysl pro humor. Jeho "spolehlivost je naprosto průměrná" podle mě ostře kontrastuje s výčtem vážných závad vozu. Obdivuji jeho trpělivost. Já bych to mondeo už neopravoval v polovině seznamu závad, asi proto že mám japonce.


Jako věřím, že pokud máte benzínovou Corolu z roku 1997, tak to byly opravdu spolehlivé auta, na kterých se jednak nemá moc co pokazit a jednak japonská kvalita v té době ještě něco znamenala.

Já jsem měl před Mondeem taky japonce, Toyotu Avensis r.v. 2001 v dieselu, a co se týče spolehlivosti, tak byla s tím Fordem naprosto srovnatelná, závad možná trochu méně, zato 3x vyšší cena za opravy.
slevos - 18.12.2016 13:07 
Ono podle me je uplne jedno jaky auto kdo ma vse je jen podle toho jak se onej stara ja mam mondeo 2001 2,0 tddi najeto 400 tisíc jedina oprava která byla delana je dvouhmota zacala klepat ve 370tis mam nejaky znamy takze i s praci 15 tis jinak cerpadlo vstřiky original porad ale jedno je jasne tankuji jen na benzine vervu auto je od novoty.samozrejme byly delany i tlumice a brzdy kotouce a desticky.Momentalne by se mely vymenit všechny silenbloky na zadni naprave cena priblizne cele sady 7tis coz na auto co se prodávalo za 800 tis není nic.Bohuzel mi auto po me chybe chciplo u baraku a uz neslo nastartovat na 90 procent nestihl dopnout retez napinak a ten preskocil. Oprava gen motoru se vstrikama a čerpadlem se nevleze ani do 70 tis a jiny motor se mi uz nechce shanet takze uz dosloužilo jinak to bylo hodne dobry a spolehlivy auto
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Citroën C5 2,0 HDi - seznam poruch za 2 roky

17.října 2017
Před rokem jsem zde na stránkách zveřejnil recenzi na svůj automobil Citroen C5. Pokusím se utřídit stávající a doplnit aktuální údaje o provozu a opravách.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (374) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota Corolla E12 - 6 let a 150 tis. km na cestách

3.října 2017
Chcel by som sa podeliť so skúsenosťami s Toyotou Corollou kombi typ E12. Zdá sa mi, že toto auto nie je v tunajších končinách nijak výrazne rozšírené.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 288) | komentářů (2) otevřít článek...

Škoda Fabia I - co všechno se pokazilo

26.září 2017
Koupil jsem ji jako reexport z D od autosalonu Mazda v r. 2009, najeto 112 000 km, serviska- kompletní servis po výměně rozvodů.
hodnocení: 3.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 328) | komentářů (14) otevřít článek...

Chrysler Vision Eagle ESI 3.3 - zkušenosti po 5 letech

19.září 2017
Po prodeji Voyager 3.8 AWD 1996 jsem šel do limuzíny, děti už byly odrostlé.
hodnocení: 2.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 775) | komentářů (3) otevřít článek...

Volvo V50 D2 - zkušenosti po 30 000 km

12.září 2017
Auto je úžasně ovladatelné, čitelné, krásně sedí v zatáčkách i v přímce, řízení je přesné a poloměr zatáčení při parkování je fakt komfortní.
hodnocení: 5.0 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 979) | komentářů (4) otevřít článek...

Mazda 6 GJ - na motoru záleží

29.sprna 2017
Za prvé, Mazda je nádherné auto. Vypadá dobře z většiny úhlů....
hodnocení: 3.0 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 500) | komentářů (10) otevřít článek...

Opel Astra Caravan Classic 1,7 - poctivě postavený auto

22.sprna 2017
Auto bylo kupováno v roce 2009 jako dvouleté z operativního leasingu, ve stavu téměř nového (alespoň na interiéru nebyl provoz vůbec znát).
hodnocení: 2.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 452) | komentářů (0) otevřít článek...

Mitsubishi Colt 1.5 DI-D - nenáročný na servis

15.sprna 2017
Vozidlo koupeno před 4 roky z bazaru za 60 tis. Kč, dovoz ze Španělska, podvozek nedotčen solí.
hodnocení: 3.4 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 494) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Fabia 1,2 TSI II. generace - konečně jede

8.sprna 2017
Nebyl jsem moc nadšený, když jsem ji přebíral, ale po pár kilometrech mě auto uchvátilo. Konečně vás ze sedaček nebolí záda, konečně v noci vidíte na cestu a konečně jede.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 057) | komentářů (12) otevřít článek...

Alfa Romeo 159 SW - chilli paprička po 60 000 km

1.sprna 2017
Byla červená, krásná, se světlým interiérem v kůži. Najednou jsem se přistihl, že inzerát s jejími fotografiemi kontroluji snad každou hodinu.
hodnocení: 3.0 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 648) | komentářů (40) otevřít článek...

Mitsubishi ASX 1.8 DiD 4WD - zkušenosti majitele po 120 000 kilometrech

25.července 2017
Kdo mě zná z Mitsubishi klubu, tak ví, že nejsem z těch kdo by ASX chválil do nebes, přesto s odstupem času mohu říct, že to auto je vcelku povedené a v globálu jsem spokojený.
hodnocení: 3.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 251) | komentářů (0) otevřít článek...

Nissan Evalia - recenze majitele po prvním roce

18.července 2017
Koupeno z druhé ruky ojeté, individ. dovoz Švýcarsko, při koupi najeto cca 50 000, za rok užívání dalších 17 000 km.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 764) | komentářů (0) otevřít článek...

Chrysler Voyager 2,4i - 15 let věrné služby

11.července 2017
Voyagera jsem koupil na aukci leasingové společnosti přes kamaráda bazaristu, první majitel byla vysoká škola. Auto mělo veškeré doklady a servisy, nehavarované, plně funkční.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 979) | komentářů (3) otevřít článek...

Nissan Terrano II - na silnici nebrat

4.července 2017
Přijel z Itálie na MT pneumatikách. Na 16 let stáří vozu v rozumném stavu.
hodnocení: 1.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 879) | komentářů (3) otevřít článek...

Fiat Bravo 1.6 Multijet - příběh pokračuje

27.června 2017
Psal jsem zde své zkušenosti po ujetí 180 tis. km, teď mám najeto 209 tis. km a jedna podstatná věc se od té doby udála...
hodnocení: 2.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 520) | komentářů (1) otevřít článek...

Mazda 3 - prvních 10 000 km bez poruchy

20.června 2017
Po devíti letech ježdění s mírně ojetými vozy jsem si koncem léta loňského roku pořídil Mazdu 3 sedan, dvoulitr benzin s automatickou převodovkou.
hodnocení: 2.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 950) | komentářů (0) otevřít článek...

Kia Ceed 1,6 CRDi - zkušenost po 20 000 km

13.června 2017
V listopadu 2015 jsem koupil Kiu Ceed 1,6 CRDi hatchback r.v. 2008 s najetými cca 116 000 km.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 889) | komentářů (6) otevřít článek...

Volvo V60 D5 - spokojenost se švédským komfortem

6.června 2017
Volvo V60 D5 r.v. 2011 jsem koupil jako ojeté. Je to dovoz z Itálie a sloužilo tam jako firemní vůz u právnické firmy.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 633) | komentářů (10) otevřít článek...

Ford Tourneo Courier - zkušenost po 1. roce ježdění

30.května 2017
Za cca 1 rok naprosto bez závad. Motor 1.0 ecoboost je pro běžného řidiče dostatečně silný, při jízdě tiše přede.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 818) | komentářů (8) otevřít článek...

Tata Xenon 2.2 - pole, louky, lesy

24.května 2017
Vůz jsem pořídil od zemědělské společnosti v ne zrovna nejlepším stavu. Kupoval jsem ho jako mladý vůz, ne moc najeto, v zimě neježděné a s tím, že kvalita laku není pro mě důležitá, čepy vyměním a pick-up využiji každým coulem.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 211) | komentářů (2) otevřít článek...

Peugeot 407 - co přineslo 20 000 kilometrů?

23.května 2017
Vozidlo jsem zakoupil, když jsem se dozvěděl, že nás bude víc. V úvaze byla i Mazda 6 1.gen. Peugeot vyhrál kvůli útulnějšímu interiéru, jasné české historii s malým nájezdem, mladšímu ročníku a popravdě mě zaujala i panoramatická střecha.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 331) | komentářů (3) otevřít článek...

Citroën Berlingo - moc se u mě neohřál

8.května 2017
Musím uznat, že Berlingo se mi líbilo nejen kvůli ceně, ale i jako auto samotné! Cena ve srovnání s koncernovým Caddym bezkonkurenční, o Touranu ani nemluvě, ale to už je jiná liga.
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 157) | komentářů (17) otevřít článek...

Fiat Brava - auto na vyblbnutí

4.května 2017
Mám Fiat Brava 1.6 16V, r.v. 12/96, cca pol roka a úplne dokonalé na vyblbnutie sa hlavne v meste na semaforoch :)
hodnocení: 1.7 b. (7x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 743) | komentářů (6) otevřít článek...

Mercedes-Benz CLK 200 Kompressor - zážitky s kabriem

6.dubna 2017
Matička Země se prej otepluje, tak jsem pojal myšlenku pořídit si kabrio. Proč? Protože proto :)
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 581) | komentářů (2) otevřít článek...

Toyota RAV4 - po 70 000 km

28.března 2017
V září loňského roku jsem psal recenzi po roce a cca 30 tis. km. Tak tedy co se událo od loňska.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 002) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Punto 188 - malý, rychlý, šikovný

14.března 2017
Během dvou dnů brouzdání netem a dohledávání technických parametrů pomyslných adeptů se vyprofiloval jediný adept: Fiat Punto MkII, a to benzínová 1.2.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 268) | komentářů (2) otevřít článek...

Peugeot Expert Tepee - jednoduše spokojenost

28.února 2017
Je to velmi dobré auto, prakticky bez poruch, najeto máme už 247 tis. km
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 457) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Citigo 1.0 55 kW aneb basista a pozounista na šňůře

23.února 2017
Před měsícem jsme se vypravili do Německa hrát s celou kapelou, a tak jsem do oktávky narval basu, kolegu pozounistu s nástrojem a dvě sportovní tašky s věcmi na 14 dní cestování a hraní.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 292) | komentářů (13) otevřít článek...

Lancia Delta III - výjimečný vůz

14.února 2017
Design je subjektivní věc, u tohoto auta je mimořádný, zvlášť jeho barokní záď. Není na první pohled atraktivní pro všechny, ale troufnu si říci, že design je dlouhodobě nadčasový.
hodnocení: 2.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 254) | komentářů (6) otevřít článek...

Škoda Octavia 1,2 TSI - kvalita koncernu stále kulhá

7.února 2017
Dlouho jsem váhal napsat tuto zkušenost, často čtu povídání o autech a někdy je znát nadšení pro značku někdy opak, ale každý má svůj pohled a nejlepší test vozu je jeho dlouhodobé používání.
hodnocení: 4.7 b. (10x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (8 139) | komentářů (43) otevřít článek...

Mercedes-Benz GLE 166 - malá ochutnávka

3.ledna 2017
Špičkové SUV s brutálním výkonem, krásným zvukovým projevem a slušným ložným prostorem.
hodnocení: 3.3 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 268) | komentářů (0) otevřít článek...

Range Rover Evoque - stručná pochvala

26.prosince 2016
RR Evoque se nám od začátku líbil a dodnes jsme s ním spokojeni.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 227) | komentářů (3) otevřít článek...

Fiat Grande Punto 1,4 - auto nejen pro manželku

20.prosince 2016
Auto jsem původně koupil pro manželku, ale nyní je už skoro dva roky používám jen já.
hodnocení: 3.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 794) | komentářů (7) otevřít článek...

Ford Mondeo - co nabízí 12letý kousek?

13.prosince 2016
Původem auto dovezené z Německa vypadalo velmi slušně, čistě a vcelku zachovale.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 157) | komentářů (5) otevřít článek...

Saab 9-3 - čerstvá láska

6.prosince 2016
Koupil jsem si před měsícem Saab 9-3 kabrio 2.0 rok 2000, najeto 230 000. Stál mě 65 000. Předchozí majitel vyměnil vodní pumpu, kapaliny a vše odladil.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 480) | komentářů (4) otevřít článek...

Citroën C8 - 5 let s francouzem

30.listopadu 2016
Mám Citroena C8 2.0 hdi 100 kW a chci vám napsat pár zkušeností s tímto vozem - mám ho 5 let.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 662) | komentářů (3) otevřít článek...

Volkswagen Phaeton - nedoceněná ojetina

16.listopadu 2016
Náhodou jsem mezi nabídkami narazil na VW Phaeton, a hned mě zaujal. Jak výbavou, designem, tak i zajímavou cenou.
hodnocení: 4.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (6 776) | komentářů (26) otevřít článek...

Škoda Felicia - jak jezdí sedmnáctiletá česká klasika?

1.listopadu 2016
U takového auta platí vždy fyzika a pokud ji nebudete respektovat, tak se může stát, že skončíte někde vybouraní. S vozem lze zažít jak nedotáčivý, tak i přetáčivý smyk.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 363) | komentářů (7) otevřít článek...

Mercedes-Benz třídy A - splněný sen?

25.října 2016
Celý život (dnes je mi 67 let) jsem snil buď o BMW, které bohužel i 10 let staré je pro mne, důchodce, cenově nedostupné, nebo o MB.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 105) | komentářů (4) otevřít článek...

Ford Focus 1.6 po 40 000 km

18.října 2016
Je to auto na klidnou a tichou jízdu s nízkou spotřebou, na dálniční přesuny s plným obsazením a taky velmi, velmi dobré auto na okresky....
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 156) | komentářů (2) otevřít článek...

Ford Escort RS - láska na první sešlápnutí pedálu

11.října 2016
Nikdy mě neomrzel jeho rally zvuk a taky to, když za sebou necháváte dost velkou většinu aut.
hodnocení: 3.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 708) | komentářů (5) otevřít článek...

Audi A8 4D2 - jak se s ním jezdí?

4.října 2016
K Audi jsem přišel jak slepý k houslím. Můj tehdejší Jaguar X-Type začal mít problém se zadním diferenciálem a oprava nebyla rentabilní. A navíc jsem chtěl změnu.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 124) | komentářů (5) otevřít článek...

Fiat Multipla 115 JTD - čerstvé dojmy majitele

28.září 2016
Dlouho jsem zvažoval, co si mám koupit, protože potřebuji ze zdravotních důvodů v rodině auto, do kterého se nastupuje výš.
hodnocení: 2.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 035) | komentářů (5) otevřít článek...

Škoda Superb druhé generace - jak se s ním jezdí?

7.září 2016
Ako spokojný a veľký fanúšik Superbu1 som sa rozhodol pre kúpu Superb 2. generácie po FL. 1.4 TSI 92 kW 200 Nm, vo výbave Elegance plus, dnes už Style.
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 005) | komentářů (8) otevřít článek...

Land Rover Defender a zážitky z JARu

6.září 2016
Do Afriky jsme odjížděli v půli května. U nás docela pěkné počasí, v Johannesburgu slota a smrad z hořícího oleje nebo pneumatik. První dojem Afrika nemohla udělat lepší ;-)
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 929) | komentářů (6) otevřít článek...

Citroën C5 Break - auto se sametovým chodem

30.sprna 2016
Protože tak nějak pluju proti proudu, rozhodl jsem se při koupi auta koukat na auta neokoukaná, Alfa 156 SW, Fiat Croma...
hodnocení: 3.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 464) | komentářů (16) otevřít článek...

Audi A6 2.7 TDI - kdo si koupí, neprohloupí

23.sprna 2016
Kdo váhá mezi AUDI A6-motory 3,0 TDI a 2,7 TDI- ať si vybere cokoliv - neprohloupí!!
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (6 252) | komentářů (17) otevřít článek...

Honda CR-V - doporučuji na 1000%

16.sprna 2016
Nejsem ten, kdo by se vyjadřoval k různým diskuzím a psal často recenze a nejsem odborník na auta, jsem prostě řidič, co hodně jezdí.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 594) | komentářů (21) otevřít článek...

Škoda Fabia combi III. generace - jedno velké ale?

9.sprna 2016
Dnes bych Vám zde chtěl představit další kousek z naší služební flotily, a to Fabii poslední generace ve verzi kombi.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (8 227) | komentářů (37) otevřít článek...

Kia Picanto TA - klidně mohu doporučit

2.sprna 2016
Toto vozidlo mám již 4 roky a musím říci, že až na výměnu bezp. pásu u řidiče bez problému.
hodnocení: 1.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 757) | komentářů (3) otevřít článek...
 
/ 25 (1230)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Ford Mondeo ...