Ford Mondeo MK III 2.0 TDCI - jak jezdí po 360 tis. km?
 
 
 
 
 
 

Ford Mondeo MK III 2.0 TDCI - jak jezdí po 360 tis. km?

již zítra na TipCars.com

S jakým motorem koupit Renault Clio II?
nejčtenější články
1. Jaký vybrat diesel pro Škodu Octavii III?
2. Toyota Previa - nejspolehlivější rodinná ojetina do 200 tis. Kč?
3. S jakým benzínem koupit Giuliettu?
 
Rád bych se podělil o zkušenosti s mondeem. Už někdy dříve v diskuzním fóru se mě kdosi ptal na servis a problémy při takovém nájezdu (360 tis. km) a já odpovídám.
RECENZE UŽIVATELŮ, 22.01.14 | 00:00
hodnocení článku 4.8 b / 13x
vaše hodnocení: 4 b.
z naší nabídky:
Ford Mondeo
Značka:Ford
Model:Mondeo
Typ:MK III 2.0 TDCI
Karoserie:kombi
Objem motoru:1 999
Palivo:nafta
Rok výroby:2003
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:310 000
Najeto km nyní:365 000
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:4 roky
Průměrná spotřeba:6 l
Poruchy:uvedené v recenzi
Předchozí vozidlo:Daihatsu Grand Movie
Dobrý den. Rád bych se podělil o zkušenosti s mondeem. Už někdy dříve v diskuzním fóru se mě kdosi ptal na servis a problémy při takovém nájezdu (360 tis. km) a já odpovídám:
Tolik kilometrů má najeto daleko více aut, než si jejich řidiči myslí.

Jak jsem ho koupil:
Je to 5 let zpět, kdy jsem se rozhodoval, čím nahradit dosluhující Daihatsu.
Při hledání vhodného auta na časté a delší cesty, které bude i dost praktické, mě hned napadlo mondeo. Jelikož fordů máme v rodině několik, věděl jsem, do čeho jdu. Protože jsem mladší, líbilo se mi na mondeu to, že je za dobrou cenu a zároveň praktické a také si při jeho řízení užijete.
Po několika měsíčním hledání ve všech bazarech v Jihočeském kraji jsem pomalu přestával doufat.
Vždy jsem narazil buď na zanedbané kusy s obligátními 150 tis. km, nebo na auta špatně opravená po bouračce. Každopádně jsem se v autech trochu vyznal, a tak jsem "nikomu nesedl na lep".
Nakonec jsem objevil inzerát soukromého prodejce. Auto po prvním majiteli se servisní knížkou a kompletní historií.
A v kolonce najeto 310 tis. km. Hned jsem zajásal, protože mi bylo jasné, že tento údaj nelže a jde jen o to, v jakém bude auto stavu.
Mondeo bylo majitele firmy, který s ním jezdil po Evropě. Interiér minimálně opotřebený (kromě volantu), exteriér taky ušel. Po prozkoumání a zkušební jízdě bylo rozhodnuto. Mondeo putovalo za mnou. Musím vyzdvihnout to, že auto měl jako první majitel v České republice a servisní knížka byla nefalšovaná a vyplnění až do 300 tis. V součtu bylo tohle mondeo nejlepší ze všech, které jsem viděl.
Koupil jsem tedy: Mondeo kombi 2.0 tdci 85 kW ve speciální edici Europa, tj. sociál :-D (manuální klima a 2x airbag, přední el. okna, mlhovky, jinak minimální výbava).
Mondeo prodělalo před koupí jednu menší bouračku, která se ale po opravě ve značkovém servisu za použití originálních dílů na celku neprojevila.

Jelikož se tady o Mondeo MK III napsalo více než dost, budu hodnotit můj vůz.

Exteriér:
Dnes už notoricky známá silueta mondea asi nikoho nepřekvapí. Mně se stále líbí a když auto pořádně umyjete a trochu naleštíte, neuděláte nikde ostudu. Výhodu to má také v tom, že vám jej dnes už nikdo nezávidí. Co se týče projevu najetých kilometrů na zevnějšku? Překvapivě málo se podepsaly na kapotě (pár oprýskaných míst od kamínků), ale o to více na znaku Fordu, který se již postupně rozpadá. Jinak se vše celkem drží.
U zadního nárazníku došlo vlivem trojnásobného nabourání k odloupnutí barvy (nutno říct, že mě pokaždé někdo postrčil zezadu). Po přestříkání drží a není to vizuálně vidět. Plastové části jsou v dobré kondici, a to naproti tomu, že auto stojí 365 dní venku (nechávám jednou za rok kompletně vyčistit interiér a exteriér včetně ošetření plastů). Co se týče rzi, tak ta zasáhla jen klasická místa: spodky dveří, prahy za předními koly (oboje ošetřeno a opraveno). Vydrží tak dvě zimy a pak znovu.
Jinak byste nerozlišili mé mondeo a jiné, kterému svítí na přístrojové desce 180 tis.

Interiér:
Interiér hodnotím více než kladně. Z hlediska ergonomie mi vyhovuje, jen mě mrzí, že po první modernizaci se změnila řadicí páka a už nemůžete jako v původním interiéru tak komfortně řadit s opřeným loktem. Najeté kilometry se vzhledem k dobré údržbě projevily jen na volantu, který má ošoupané stříbrné prvky a také na pedálech. Jenže kdybych měl hodnotit podle nich, tak ostatní mondea mají tak 500 tis km. Koženka na řadičce původní a prakticky bez poškození atd. Sedadlo řidiče je mírně prosezené, ale to poznáte jen tehdy, když vyzkoušíte jeho tvrdost ve srovnání se spolujezdcovým.

Motor a převodovka
Motor 2.0 TDCI. Napsáno hodně, ale co z toho je pravda?
Motor mě překvapuje skromným apetitem a dobrým zátahem v rozmezí 2 000-3 500 ot. Začíná ožívat kolem 1 800. Ale jak se strefíte níže, je to docela bída. Moc se mu nechce. Předjíždění není problém a max rychlost taky přeleze 200 km/h. Takže vcelku ideální pohon, jen kdyby nebylo té mrtvé zóny do 1 800 ot. V létě při zapnuté klimatizaci a naloženém autě musíte tím pádem ve městě pořádně 'topit pod pedálem', jinak auto zhasíná na rozjezdech. Což se obecně u mondea řeší, ale je to vlastností programu na ochranu dvouhmoty.
Převodovka byla u nového vozu vynikající. Teď se hůř řadí druhý stupeň a páka má mírnou vůli, ale nic, s čím by se mohla rovnat Peugeotu.
Jen mě mrzí moc velký skok mezi druhým a třetím stupněm, kde k výše uvedené charakteristice motoru docela často spadnete do mrtvé zóny.

Co říci k obávané životnosti a nákladům na provoz?
Podle záznamů: po 366 tis. km jednou měněny vstřiky. Dvakrát přetěsnění čerpadla, jednou vodní pumpa a jednou klínové řemeny s napínáky, a to na obou stranách. Turbo původní. Spojka s dvouhmotou v 200 tis. km. Chladicí kapalina pravidelně po čtyřech letech a olej a kvalitní palivový filtr po 15 tis. km.
A dál to vypadá opět na vstřiky (ale dnes už to není žádná suma).
Podmínkou u tohoto motoru je tankovat každopádně kvalitní palivo (v České republice spíš snaha) a dodržovat údržbu, kterou mnoho majitelů nedodržuje.
Ono to jezdí, tak s tím nic nebudu dělat a až se to "po...", tak to dám spravit.

Podvozek:
Kvality podvozku jsou obecně známé. Najeté kilometry se na nich neprojevily. Podmínka jako všude: dobrá údržba.
Servisní záznamy na podvozku za 366 tis. km.
1x přední tlumiče po 240 tis. km, přední tyčky v 200 tis. a v 300 tis. km, tyčky zadní po 250 tis. a 350 tis. km, přední ramena v 250 tis. km, zadní ramena komplet v 240 tis. km.
Zadní tlumiče 2x komplet péra v 300 tis. km, levá poloosa vlivem nehody v 290 tis. km a pravá v 350 tis. km.
V současnosti je podvozek v dobrém stavu a žádná další výměna zatím není třeba.

Brzdy:
Byly u mondea kritizovány v porovnání s konkurencí. U mě ještě horší o to, že v "sociál" výbavě není ESA elektronická, ale jen mechanická. Takže na pedál bylo třeba vyvíjet větší sílu, než bych si představoval. Navíc občas se hřála zadní kola (častý jev zatuhnutí třmenů nebo lanovodů ruční brzdy).
Všechny problémy vyřešila kompletní výměna komplet za Brembo s repasí zadních třmenů. Teď je ovládací síla pedálu o dost nižší, a navíc se i zlepšila brzdná dráha. Kotouče se nekroutí (jak se často u neoriginálů děje) a zadní kola nehřejí ani nepřibržďují.
Záznamy po 366 tis. km.
Jedny kotouče po 200 tis. km, druhé v 340 tis. km, to samé u zadních. Výměna zadních brzdových hadiček. Pravdielná výměna brzdové kapaliny po 3 letech.
Jinak můj tip k problematickým zadním třmenům: nikdy nepomohlo u starších kotoučů a destiček třmeny kompletně vyčistit a rozhýbat.
Vše napraví až nový kotouč s destičkou a pečlivá oprava. Jinak se s tím pořád laboruje.

Servis a náklady:
Z výše zmíněných nákladů (ale asi to není vše) jsem kromě běžné údržby (kterou asi někdo nepovažuje za běžnou, i když je předepsána) dělal pravou poloosu a zadní brzdy. Jinak bych vše mohl zahrnout do běžné údržby.
Asi mi určitě někdo vyčte, proč jsem kupoval hodně ojetý diesel a potom toho moc nenajezdil. Omluvím to tím, že jsem záhy po koupi prodělal vážnou nemoc a dva roky jezdil jen opravdu málo.
Jinak běžný roční nájezd mám 25-30 tis. km.
Když to vezmu kolem a kolem, celkem mě vyšla údržba za dobu 5 let a 50 tis. km na cca 27 tis. Kč, kde největší částku činily brzdy a poloosa.

Závěrem:
S autem jsem spokojený. Je na něj spolehnutí. Servis a náklady nejsou strašné a dobře se mi s ním jezdí.
Mondeo podobného stáří a zřejmě i kilometrů bych doporučil pro někoho, kdo ví, jak se o auto starat a najede dost kilometrů.
Když se toto propojí s chutí řídit a mít i něco praktického, tak z toho může vyjít jen mondeo.


KladyZápory
Ovladatelnost Brzdy
Prostor jak v kufru, tak pro cestující Pružnost motoru
Příznivé náklady na provoz (když máte štěstí) Antikorozní odolnost
Poměr cena/výbava  
Dostupnost a cena náhradních dílů  

Spolehlivost
3
 
Provozní náklady
2
 
Cena náhradních dílů
1
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? anohodnocení
brzdy
2
design
2
dílenské zpracování
2
dynamika motoru
3
jízdní komfort
2
ovladatelnost
1
prostornost
1
pružnost motoru
4
řazení
3
řízení
2
sedadla
2
spotřeba
1
výhled z vozu
1
celkové hodnocení - průměr:
2
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
Zdeny60 - 24.01.2014 12:11 
Reaguji na předchozí příspěvek o Oktávce TDI. 300tkm nájezd - je to moc a nebo málo? Jak kdy. V současném zamstnání máme Oktávku 1,9TDI 66kW a ke včerejšku, co jsem s ní přijel ze SC, má najeto 447.000km. Zvenku je obouchaná a otlučená, jako montážní auto. Ovšem, u nás dostává pravidelný servis olejů a filtrů a jak se zdá, na perfektní funkčnosti se u tohoto auta neprojevuje ani to,že se s ní jezdí kde kdo, na trasy od 0,5km po 4000km/1 cesta, pochybuji, že někdo kdy chladil turbo po jízdě, to opravdu silně pochybuji a o tom, jak se řadí, radši nemluvím. Plyn zná dvě pozice full down a nic, mezi tím jiná poloha není. Spotřeba oleje se neměří a nepamatuji, že by se mi rozsvítila kontrolka oleje na sebedelší cestě a spotřeba nafty je při opravdu drsné jízdě vysoce nad povolenými limity 5,9/100km.
Měřítkem či etalonem toho, kolik má auto najeto, je podle mě, opotřebení volantu a prosezení sedaček. Argumenty typu, že z/do auta se často nastupuje a proto ve 150.000km je sedačka na šrot a volant vyleštěný jak úhoř, nemají šanci obstát. Auto, u kterého je zdeformované boční vedení a volant má poškozený povrch, má najeto minimálně 250-300.000km. Máme v práci 3 vozy s tímo nájezdem a je to u všech stejné.
Čili, potvrzuji, že pokud má auto dobrý servis, opravdu neošizený a jezdí s tím lidí a ne bezmozci, není třeba se obávat vysokých nájezdů. je třeba zhodnoti celkový stav. Pokud je slušná kastle, není shnilá, tak vše se dá opravit, jako třeba spojka, či díly podvozku. Ale aspoň motor a převodové ústrojí musí být v cajku, bez hluku, vůlí a bez nadměrné spotřeby či úniku olejů.
Znám majitele Hondy Legend s těžko uvěřitelným nájezdem velice přes 800.000km (benzín) a auto jezdí bez problémů, nežere olej a to všech bez jakékoliv opravy motoru či automatické převodovky. takže to jde.
A náklaďáky to jen potvrzují, tahače mívají kolik milionů km...
gottak - 24.01.2014 14:13 
Zdeny60 napsal:
Reaguji na předchozí příspěvek o Oktávce TDI. 300tkm nájezd - je to moc a nebo málo? Jak kdy. V současném zamstnání máme Oktávku 1,9TDI 66kW a ke včerejšku, co jsem s ní přijel ze SC, má najeto 447.000km. Zvenku je obouchaná a otlučená, jako montážní auto. Ovšem, u nás dostává pravidelný servis olejů a filtrů a jak se zdá, na perfektní funkčnosti se u tohoto auta neprojevuje ani to,že se s ní jezdí kde kdo, na trasy od 0,5km po 4000km/1 cesta, pochybuji, že někdo kdy chladil turbo po jízdě, to opravdu silně pochybuji a o tom, jak se řadí, radši nemluvím. Plyn zná dvě pozice full down a nic, mezi tím jiná poloha není. Spotřeba oleje se neměří a nepamatuji, že by se mi rozsvítila kontrolka oleje na sebedelší cestě a spotřeba nafty je při opravdu drsné jízdě vysoce nad povolenými limity 5,9/100km. Měřítkem či etalonem toho, kolik má auto najeto, je podle mě, opotřebení volantu a prosezení sedaček. Argumenty typu, že z/do auta se často nastupuje a proto ve 150.000km je sedačka na šrot a volant vyleštěný jak úhoř, nemají šanci obstát. Auto, u kterého je zdeformované boční vedení a volant má poškozený povrch, má najeto minimálně 250-300.000km. Máme v práci 3 vozy s tímo nájezdem a je to u všech stejné. Čili, potvrzuji, že pokud má auto dobrý servis, opravdu neošizený a jezdí s tím lidí a ne bezmozci, není třeba se obávat vysokých nájezdů. je třeba zhodnoti celkový stav. Pokud je slušná kastle, není shnilá, tak vše se dá opravit, jako třeba spojka, či díly podvozku. Ale aspoň motor a převodové ústrojí musí být v cajku, bez hluku, vůlí a bez nadměrné spotřeby či úniku olejů. Znám majitele Hondy Legend s těžko uvěřitelným nájezdem velice přes 800.000km (benzín) a auto jezdí bez problémů, nežere olej a to všech bez jakékoliv opravy motoru či automatické převodovky. takže to jde. A náklaďáky to jen potvrzují, tahače mívají kolik milionů km...


hlavně ty tahače mě pobavily....ty bývají obvykle zajeté po 200-300 tkm a dimenzované na desetinásobek....takže neplést hrušky a jablka...
donald - 27.01.2014 11:59 
Jak známo, po mechanické stránce je tento diesel TDCi robustní a odolný, vstřikování je citlivější na naftu a způsob provozování. Osvědčilo se mi přidávání aditivu VIF. Nyní tankuji DieselTech (AGIP) a po započtení extravýhody O2 je to nejlevnější palivo. K tomu poloviční dávku VIF (1:1000) a motor skoro neslyším.
Pokud jde o tah v nižších otáčkách (motor 96 kW 6. kvalt, Euro IV), dá se s ním jezdit v pohodě v obci na čtyřku a pak plynule zrychlovat.
To auto není dokonalé, ale nabídne se malé peníze (dobře vybraná ojetina) soustu práce i zábavy.
Paul - 27.01.2014 13:05 
Zdeny60 napsal:
Reaguji na předchozí příspěvek o Oktávce TDI. 300tkm nájezd - je to moc a nebo málo? Jak kdy. V současném zamstnání máme Oktávku 1,9TDI 66kW a ke včerejšku, co jsem s ní přijel ze SC, má najeto 447.000km. Zvenku je obouchaná a otlučená, jako montážní auto. Ovšem, u nás dostává pravidelný servis olejů a filtrů a jak se zdá, na perfektní funkčnosti se u tohoto auta neprojevuje ani to,že se s ní jezdí kde kdo, na trasy od 0,5km po 4000km/1 cesta, pochybuji, že někdo kdy chladil turbo po jízdě, to opravdu silně pochybuji a o tom, jak se řadí, radši nemluvím. Plyn zná dvě pozice full down a nic, mezi tím jiná poloha není. Spotřeba oleje se neměří a nepamatuji, že by se mi rozsvítila kontrolka oleje na sebedelší cestě a spotřeba nafty je při opravdu drsné jízdě vysoce nad povolenými limity 5,9/100km.Měřítkem či etalonem toho, kolik má auto najeto, je podle mě, opotřebení volantu a prosezení sedaček. Argumenty typu, že z/do auta se často nastupuje a proto ve 150.000km je sedačka na šrot a volant vyleštěný jak úhoř, nemají šanci obstát. Auto, u kterého je zdeformované boční vedení a volant má poškozený povrch, má najeto minimálně 250-300.000km. Máme v práci 3 vozy s tímo nájezdem a je to u všech stejné.Čili, potvrzuji, že pokud má auto dobrý servis, opravdu neošizený a jezdí s tím lidí a ne bezmozci, není třeba se obávat vysokých nájezdů. je třeba zhodnoti celkový stav. Pokud je slušná kastle, není shnilá, tak vše se dá opravit, jako třeba spojka, či díly podvozku. Ale aspoň motor a převodové ústrojí musí být v cajku, bez hluku, vůlí a bez nadměrné spotřeby či úniku olejů.Znám majitele Hondy Legend s těžko uvěřitelným nájezdem velice přes 800.000km (benzín) a auto jezdí bez problémů, nežere olej a to všech bez jakékoliv opravy motoru či automatické převodovky. takže to jde.A náklaďáky to jen potvrzují, tahače mívají kolik milionů km...


U 66 kW před faceliftem (pak je to jen seškrcená 81 co jede jak 66) je obyč (pevné) turbo, které je celkově odolnější a většinou vydrží víc. Ještě bych dodal k tomu opotřebení interiéru po 300 000 - volant se překvapivě nedrolí, možná po souvisí i s agresivitou potu. Je jen oleštěný. Stejně tak řadící páka, ale schéma řazení je pořád dost výrazné. Sedačka řidiče je prosezená jen mírně (řidič max 85 kg), ostatní sedačky bez prosezení. Čalounění bez poškození (nějaké potahy se nikdy nepoužívaly). Jediné co je poškozené je loketní opěrka vpředu, kde se polámaly různé plastové úchyty a čalounění je už dost jeté. Na pedálech a podlaze bych km odhadoval hodně těžko (koberce jsou už v autě třetí látkové).
xtrox - 28.01.2014 09:18 
Zdeny60 napsal:
Reaguji na předchozí příspěvek o Oktávce TDI. 300tkm nájezd - je to moc a nebo málo? Jak kdy. V současném zamstnání máme Oktávku 1,9TDI 66kW a ke včerejšku, co jsem s ní přijel ze SC, má najeto 447.000km. Zvenku je obouchaná a otlučená, jako montážní auto. Ovšem, u nás dostává pravidelný servis olejů a filtrů a jak se zdá, na perfektní funkčnosti se u tohoto auta neprojevuje ani to,že se s ní jezdí kde kdo, na trasy od 0,5km po 4000km/1 cesta, pochybuji, že někdo kdy chladil turbo po jízdě, to opravdu silně pochybuji a o tom, jak se řadí, radši nemluvím. Plyn zná dvě pozice full down a nic, mezi tím jiná poloha není. Spotřeba oleje se neměří a nepamatuji, že by se mi rozsvítila kontrolka oleje na sebedelší cestě a spotřeba nafty je při opravdu drsné jízdě vysoce nad povolenými limity 5,9/100km.Měřítkem či etalonem toho, kolik má auto najeto, je podle mě, opotřebení volantu a prosezení sedaček. Argumenty typu, že z/do auta se často nastupuje a proto ve 150.000km je sedačka na šrot a volant vyleštěný jak úhoř, nemají šanci obstát. Auto, u kterého je zdeformované boční vedení a volant má poškozený povrch, má najeto minimálně 250-300.000km. Máme v práci 3 vozy s tímo nájezdem a je to u všech stejné.Čili, potvrzuji, že pokud má auto dobrý servis, opravdu neošizený a jezdí s tím lidí a ne bezmozci, není třeba se obávat vysokých nájezdů. je třeba zhodnoti celkový stav. Pokud je slušná kastle, není shnilá, tak vše se dá opravit, jako třeba spojka, či díly podvozku. Ale aspoň motor a převodové ústrojí musí být v cajku, bez hluku, vůlí a bez nadměrné spotřeby či úniku olejů.Znám majitele Hondy Legend s těžko uvěřitelným nájezdem velice přes 800.000km (benzín) a auto jezdí bez problémů, nežere olej a to všech bez jakékoliv opravy motoru či automatické převodovky. takže to jde.A náklaďáky to jen potvrzují, tahače mívají kolik milionů km...


off topic 1
oleštění volantu a řadící páky souvisí se sluncem, potem a prsteny.
dělal jsem pro firmu půjčující auta na full servis a pár set octavií (povětšinou dvojkových) mi rukama prošlo. některé volanty a řadičky byly po 150 tkm na výměnu, jiné ve 250 vypadaly jen lehce oleštěně. sedačky byly prosezené jen u extra hmotných řidičů.
ale je fakt, že se většina aut prodávala s nájezdem pod 200 tkm, ke 300 se blížila jen auta pro taxislužby

off topic 2
náklaďáky (tahače na dálkovou dopravu) konstrukčně z 90. let vydržely často ke dvou milionům km, ale po 1,5 milionu už si žádaly investice. současné náklaďáky (od modelu actros, tga, stralis, atp.) jsou konstruovány na co nejnižší emise a nejmenší servisní náklady pro prvního kupujícího. díky emisím se konstruují motory zbytečně složité a plné elektroniky - což má vliv jak na životnost, tak na případný servis. díky snaze o co nejnižší servisní náklady se auta prvních párset tisíc km chovají "úsporně", aby byly s 1,5 milionem km na vyhození (ale to už stejně nejsou v eu, neboť se tu nevyplatí provozovat díky silniční dani, mýtu, etc)
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Fiat Tipo combi 1.4 - nebojte se pochválit

13.ledna 2018
Rozhodl jsem se napsat tuhle "recenzi", protože už mne fakt vytáčí to, co čtu o tomto voze. Většinou od lidí, kteří v tom sotva seděli, o to jasnější mají názor.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 859) | komentářů (14) otevřít článek...

Hyundai Getz 1.5 CRDi - čím nás překvapil?

19.prosince 2017
Tohle malé ojeté auto jsem koupil svojí dceři na cesty do práce. Bylo dovezené z Německa a prodával je jeden vypečený pražský autobazar.
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 147) | komentářů (5) otevřít článek...

Ford Kuga 1.5 - stručná zkušenost po roce ježdění

12.prosince 2017
Za tu krátkou dobu, co ho vlastníme, tak po technické stránce jsme s ním velmi spokojeni a i spotřeba odpovídá našim představám a stylu jízdy.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 825) | komentářů (3) otevřít článek...

Mitsubishi Colt 1.3 - stručné zhodnocení po 5 letech

5.prosince 2017
Colt měl najeto 90 000 km a na karoserii měl několik škrábanců,takže cena šla dolů.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (413) | komentářů (0) otevřít článek...

Dodge Grand Caravan 3.6 Pentastar - zkušenosti majitele po roce a půl

28.listopadu 2017
Před rokem a půl jsem koupil do rodiny druhý dostavník - Dodge Grand Caravan 3.6 Pentastar. Rozrostla se nám rodina a bylo potřeba vozit celou rodinu naráz a ne dvěma autama ;-)
hodnocení: 5.0 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 169) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford S-MAX 2.0 TDCi Titanium - zkušenosti se servisem

21.listopadu 2017
Vozidlo zatím funguje tak, jak má. Spotřeba kolem 6 litrů na 100 km je také celkem fajn.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 693) | komentářů (3) otevřít článek...

Peugeot 308 SW - další parťák na dlouhé cesty

14.listopadu 2017
Rozhodli jsme se pro auto úplně nové, které poskytne jakous takous záruku spolehlivosti na dlouhých cestách a poměrně dlouhý čas nebude vyžadovat žádné opravy vyjma pravidelného servisu.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 425) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Freemont 2.0 - nepotřebovali jsme ho, ale chtěli

7.listopadu 2017
Vůz jsem vybíral v době, kdy jsem jej akutně nepotřeboval, takže jsem měl dost času hledat informace. Chtěl jsem auto, co by vypadlo z konfekce, uvezlo 4člennou rodinu + občas prarodiče, bylo nové nebo alespoň zánovní.
hodnocení: 5.0 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 820) | komentářů (0) otevřít článek...

Volkswagen Caddy Maxi - jak jsme se seznámili

30.října 2017
Myslel jsem si, jak vyměním svého Yetiho za nového Caddyho Maxi a byl jsem tak trochu zklamán německou nedokončeností myšlenky.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 884) | komentářů (3) otevřít článek...

Mazda 6 GY - jak slouží dvanáctiletý vůz s 250 000 km?

24.října 2017
Dovolte mi, abych představil své více jak 12leté přibližovadlo s téměř 250 000 km. Jedná se o Mazdu 6 první generace ve verzi kombi s benzínovým dvoulitrem o výkonu 104 kW (141 PS).
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 405) | komentářů (2) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Toyota Avensis třetí generace

19.října 2017
Tahle Toyota umí být úsporná, spolehlivá a levná na provoz. Je ale třeba vybrat ten správný motor.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 554) | komentářů (4) otevřít článek...

Citroën C5 2,0 HDi - seznam poruch za 2 roky

17.října 2017
Před rokem jsem zde na stránkách zveřejnil recenzi na svůj automobil Citroen C5. Pokusím se utřídit stávající a doplnit aktuální údaje o provozu a opravách.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 139) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota Corolla E12 - 6 let a 150 tis. km na cestách

3.října 2017
Chcel by som sa podeliť so skúsenosťami s Toyotou Corollou kombi typ E12. Zdá sa mi, že toto auto nie je v tunajších končinách nijak výrazne rozšírené.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 748) | komentářů (3) otevřít článek...

Škoda Fabia I - co všechno se pokazilo

26.září 2017
Koupil jsem ji jako reexport z D od autosalonu Mazda v r. 2009, najeto 112 000 km, serviska- kompletní servis po výměně rozvodů.
hodnocení: 3.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 263) | komentářů (14) otevřít článek...

Chrysler Vision Eagle ESI 3.3 - zkušenosti po 5 letech

19.září 2017
Po prodeji Voyager 3.8 AWD 1996 jsem šel do limuzíny, děti už byly odrostlé.
hodnocení: 2.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 006) | komentářů (3) otevřít článek...

Volvo V50 D2 - zkušenosti po 30 000 km

12.září 2017
Auto je úžasně ovladatelné, čitelné, krásně sedí v zatáčkách i v přímce, řízení je přesné a poloměr zatáčení při parkování je fakt komfortní.
hodnocení: 5.0 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 511) | komentářů (4) otevřít článek...

Mazda 6 GJ - na motoru záleží

29.sprna 2017
Za prvé, Mazda je nádherné auto. Vypadá dobře z většiny úhlů....
hodnocení: 2.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 140) | komentářů (10) otevřít článek...

Opel Astra Caravan Classic 1,7 - poctivě postavený auto

22.sprna 2017
Auto bylo kupováno v roce 2009 jako dvouleté z operativního leasingu, ve stavu téměř nového (alespoň na interiéru nebyl provoz vůbec znát).
hodnocení: 2.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 627) | komentářů (0) otevřít článek...

Mitsubishi Colt 1.5 DI-D - nenáročný na servis

15.sprna 2017
Vozidlo koupeno před 4 roky z bazaru za 60 tis. Kč, dovoz ze Španělska, podvozek nedotčen solí.
hodnocení: 3.4 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 685) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Fabia 1,2 TSI II. generace - konečně jede

8.sprna 2017
Nebyl jsem moc nadšený, když jsem ji přebíral, ale po pár kilometrech mě auto uchvátilo. Konečně vás ze sedaček nebolí záda, konečně v noci vidíte na cestu a konečně jede.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 637) | komentářů (12) otevřít článek...

Alfa Romeo 159 SW - chilli paprička po 60 000 km

1.sprna 2017
Byla červená, krásná, se světlým interiérem v kůži. Najednou jsem se přistihl, že inzerát s jejími fotografiemi kontroluji snad každou hodinu.
hodnocení: 3.7 b. (6x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 148) | komentářů (40) otevřít článek...

Mitsubishi ASX 1.8 DiD 4WD - zkušenosti majitele po 120 000 kilometrech

25.července 2017
Kdo mě zná z Mitsubishi klubu, tak ví, že nejsem z těch kdo by ASX chválil do nebes, přesto s odstupem času mohu říct, že to auto je vcelku povedené a v globálu jsem spokojený.
hodnocení: 3.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 846) | komentářů (3) otevřít článek...

Nissan Evalia - recenze majitele po prvním roce

18.července 2017
Koupeno z druhé ruky ojeté, individ. dovoz Švýcarsko, při koupi najeto cca 50 000, za rok užívání dalších 17 000 km.
hodnocení: 3.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 131) | komentářů (0) otevřít článek...

Chrysler Voyager 2,4i - 15 let věrné služby

11.července 2017
Voyagera jsem koupil na aukci leasingové společnosti přes kamaráda bazaristu, první majitel byla vysoká škola. Auto mělo veškeré doklady a servisy, nehavarované, plně funkční.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 198) | komentářů (3) otevřít článek...

Nissan Terrano II - na silnici nebrat

4.července 2017
Přijel z Itálie na MT pneumatikách. Na 16 let stáří vozu v rozumném stavu.
hodnocení: 1.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 095) | komentářů (3) otevřít článek...

Fiat Bravo 1.6 Multijet - příběh pokračuje

27.června 2017
Psal jsem zde své zkušenosti po ujetí 180 tis. km, teď mám najeto 209 tis. km a jedna podstatná věc se od té doby udála...
hodnocení: 2.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 777) | komentářů (1) otevřít článek...

Mazda 3 - prvních 10 000 km bez poruchy

20.června 2017
Po devíti letech ježdění s mírně ojetými vozy jsem si koncem léta loňského roku pořídil Mazdu 3 sedan, dvoulitr benzin s automatickou převodovkou.
hodnocení: 2.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 215) | komentářů (0) otevřít článek...

Kia Ceed 1,6 CRDi - zkušenost po 20 000 km

13.června 2017
V listopadu 2015 jsem koupil Kiu Ceed 1,6 CRDi hatchback r.v. 2008 s najetými cca 116 000 km.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 423) | komentářů (6) otevřít článek...

Volvo V60 D5 - spokojenost se švédským komfortem

6.června 2017
Volvo V60 D5 r.v. 2011 jsem koupil jako ojeté. Je to dovoz z Itálie a sloužilo tam jako firemní vůz u právnické firmy.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 019) | komentářů (10) otevřít článek...

Ford Tourneo Courier - zkušenost po 1. roce ježdění

30.května 2017
Za cca 1 rok naprosto bez závad. Motor 1.0 ecoboost je pro běžného řidiče dostatečně silný, při jízdě tiše přede.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 512) | komentářů (8) otevřít článek...

Tata Xenon 2.2 - pole, louky, lesy

24.května 2017
Vůz jsem pořídil od zemědělské společnosti v ne zrovna nejlepším stavu. Kupoval jsem ho jako mladý vůz, ne moc najeto, v zimě neježděné a s tím, že kvalita laku není pro mě důležitá, čepy vyměním a pick-up využiji každým coulem.
hodnocení: 5.0 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 382) | komentářů (2) otevřít článek...

Peugeot 407 - co přineslo 20 000 kilometrů?

23.května 2017
Vozidlo jsem zakoupil, když jsem se dozvěděl, že nás bude víc. V úvaze byla i Mazda 6 1.gen. Peugeot vyhrál kvůli útulnějšímu interiéru, jasné české historii s malým nájezdem, mladšímu ročníku a popravdě mě zaujala i panoramatická střecha.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 465) | komentářů (3) otevřít článek...

Citroën Berlingo - moc se u mě neohřál

8.května 2017
Musím uznat, že Berlingo se mi líbilo nejen kvůli ceně, ale i jako auto samotné! Cena ve srovnání s koncernovým Caddym bezkonkurenční, o Touranu ani nemluvě, ale to už je jiná liga.
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 935) | komentářů (17) otevřít článek...

Fiat Brava - auto na vyblbnutí

4.května 2017
Mám Fiat Brava 1.6 16V, r.v. 12/96, cca pol roka a úplne dokonalé na vyblbnutie sa hlavne v meste na semaforoch :)
hodnocení: 1.7 b. (7x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 820) | komentářů (6) otevřít článek...

Mercedes-Benz CLK 200 Kompressor - zážitky s kabriem

6.dubna 2017
Matička Země se prej otepluje, tak jsem pojal myšlenku pořídit si kabrio. Proč? Protože proto :)
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 740) | komentářů (2) otevřít článek...

Toyota RAV4 - po 70 000 km

28.března 2017
V září loňského roku jsem psal recenzi po roce a cca 30 tis. km. Tak tedy co se událo od loňska.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 396) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Punto 188 - malý, rychlý, šikovný

14.března 2017
Během dvou dnů brouzdání netem a dohledávání technických parametrů pomyslných adeptů se vyprofiloval jediný adept: Fiat Punto MkII, a to benzínová 1.2.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 517) | komentářů (2) otevřít článek...

Peugeot Expert Tepee - jednoduše spokojenost

28.února 2017
Je to velmi dobré auto, prakticky bez poruch, najeto máme už 247 tis. km
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 751) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Citigo 1.0 55 kW aneb basista a pozounista na šňůře

23.února 2017
Před měsícem jsme se vypravili do Německa hrát s celou kapelou, a tak jsem do oktávky narval basu, kolegu pozounistu s nástrojem a dvě sportovní tašky s věcmi na 14 dní cestování a hraní.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 565) | komentářů (13) otevřít článek...

Lancia Delta III - výjimečný vůz

14.února 2017
Design je subjektivní věc, u tohoto auta je mimořádný, zvlášť jeho barokní záď. Není na první pohled atraktivní pro všechny, ale troufnu si říci, že design je dlouhodobě nadčasový.
hodnocení: 3.2 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 476) | komentářů (6) otevřít článek...

Škoda Octavia 1,2 TSI - kvalita koncernu stále kulhá

7.února 2017
Dlouho jsem váhal napsat tuto zkušenost, často čtu povídání o autech a někdy je znát nadšení pro značku někdy opak, ale každý má svůj pohled a nejlepší test vozu je jeho dlouhodobé používání.
hodnocení: 4.7 b. (11x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (8 877) | komentářů (43) otevřít článek...

Mercedes-Benz GLE 166 - malá ochutnávka

3.ledna 2017
Špičkové SUV s brutálním výkonem, krásným zvukovým projevem a slušným ložným prostorem.
hodnocení: 3.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 434) | komentářů (0) otevřít článek...

Range Rover Evoque - stručná pochvala

26.prosince 2016
RR Evoque se nám od začátku líbil a dodnes jsme s ním spokojeni.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 407) | komentářů (3) otevřít článek...

Fiat Grande Punto 1,4 - auto nejen pro manželku

20.prosince 2016
Auto jsem původně koupil pro manželku, ale nyní je už skoro dva roky používám jen já.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 114) | komentářů (7) otevřít článek...

Ford Mondeo - co nabízí 12letý kousek?

13.prosince 2016
Původem auto dovezené z Německa vypadalo velmi slušně, čistě a vcelku zachovale.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 411) | komentářů (5) otevřít článek...

Saab 9-3 - čerstvá láska

6.prosince 2016
Koupil jsem si před měsícem Saab 9-3 kabrio 2.0 rok 2000, najeto 230 000. Stál mě 65 000. Předchozí majitel vyměnil vodní pumpu, kapaliny a vše odladil.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 719) | komentářů (4) otevřít článek...

Citroën C8 - 5 let s francouzem

30.listopadu 2016
Mám Citroena C8 2.0 hdi 100 kW a chci vám napsat pár zkušeností s tímto vozem - mám ho 5 let.
hodnocení: 3.0 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 510) | komentářů (3) otevřít článek...

Volkswagen Phaeton - nedoceněná ojetina

16.listopadu 2016
Náhodou jsem mezi nabídkami narazil na VW Phaeton, a hned mě zaujal. Jak výbavou, designem, tak i zajímavou cenou.
hodnocení: 4.7 b. (6x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (7 336) | komentářů (26) otevřít článek...

Škoda Felicia - jak jezdí sedmnáctiletá česká klasika?

1.listopadu 2016
U takového auta platí vždy fyzika a pokud ji nebudete respektovat, tak se může stát, že skončíte někde vybouraní. S vozem lze zažít jak nedotáčivý, tak i přetáčivý smyk.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 594) | komentářů (7) otevřít článek...

Mercedes-Benz třídy A - splněný sen?

25.října 2016
Celý život (dnes je mi 67 let) jsem snil buď o BMW, které bohužel i 10 let staré je pro mne, důchodce, cenově nedostupné, nebo o MB.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 345) | komentářů (4) otevřít článek...
 
/ 25 (1241)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Ford Mondeo ...