Ford Mondeo 2.5 V6 - nové zkušenosti našeho čtenáře po šesti letech
 
 
 
 
 
 

Ford Mondeo 2.5 V6 - nové zkušenosti našeho čtenáře po šesti letech

již zítra na TipCars.com

Na co pozor u starší benzínové Hondy Accord?
nejčtenější články
1. Jaký je tříválec 1,2 HTP?
2. Volvo V40 nebo Ford Focus?
3. Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?
 
Čtvrtý díl seriálu o provozování běžného zástupce střední třídy používaného jako ojetina k soukromým účelům.
RECENZE UŽIVATELŮ, 31.03.15 | 00:00
hodnocení článku 3.0 b / 4x
vaše hodnocení: 2 b.
z naší nabídky:
Ford Mondeo

Opět se ozývám s 2letým odstupem, abych poinformoval o bolístkách, které mě potrápily. Na tachometru už chybí do 200 tisíc km necelých 10 tis. km, v květnu to bude 6 let, co s autem jezdím a najel jsem cca 65 tisíc km. Zatím se stále nestalo, že bych nedojel nebo neodjel, ale pojďme postupně:

Rok pátý:
Začal víceméně tradičně výměnou oleje. Návrat k původnímu Valvoline kýženou nápravu neznamenal a zvýšená spotřeba oleje bohužel zůstala. Pro upřesnění: momentálně je potřeba dolít cca 2 litry na 10 tis. km. Otravné, leč vzhledem k tomu ostatnímu, co motor zatím nabízí, akceptovatelné. Zvedání sedadla jsem doposud neopravil a vypadá to, že už k tomu nedojde. Pomocí imbusu (stačí odmontovat šnek od uchycení k sedadlu a nastavit sedadlo do požadované polohy; potom otáčením šneku – je tam šnekový převod – přizpůsobit vzdálenost, aby se šnek dal opět přišroubovat k sedadlu) lze během pár minut sedadlo nastavit a pokud se střídám s manželkou, tak v podélném směru funguje a předek se taky zvedá. Ještě by se daly prohodit pohony přední a zadní části sedáku, ale to až nebudu mít fakt jinou práci.
Ostatní věci mě přes léto a podzim netrápily, než jsem přišel na zlomené raménko snímače zatížení zadní nápravy pro automatickou nivelaci xenonů. Takže následovalo objednání dílu u Fordu a výměna. Z banální výměny vznikla trochu nepříjemnost, že krom zatuhlého raménka snímače (které odolalo), bylo potřeba nahradit zlomené plastové raménko uchycené ke stabilizátoru. Zatímco snímač zamontovaný do předního raménka podstatně většího stál nějakých 1.400 Kč za komplet, tak jen zadní raménko stálo 1.800 Kč bez snímače. Na to jsem reagoval, jestli se nezbláznili, a relativně snadno jsem jej z plechu vyrobil sám. Celé jsem to smontoval a u Fordu nechal udělat jen oživení a nastavení za cca 900 Kč. Diagnostika naštěstí nehlásila žádné DTC.
S prvními chladnými dny započal drobný neduh, který zatím ignoruji a ostatní obsluhu jsem o deviaci v chování poučil. Jde o to, že se v chladných dnech občasně stávalo, že se nezamkly dveře vpravo vzadu. Bylo nutné ještě jednou stisknout dálkový ovladač. Postupně se přidala nemožnost dveře otevřít a rovněž pomohlo otevřít dveře až dodatečným stisknutím dálky. Tenhle neduh přetrvává dodnes, avšak v praxi to znamená při zamykání trojklik a při odemykání dvojklik, takže zatím žádná těžká újma. A pak přišla změna času a venku se brzy stmívalo a jezdilo se potmě a já zjistil, že přestože mám xenonové světlomety, prakticky nic nevidím. Situaci jsem začal okamžitě řešit a shromažďoval informace, co udělat, aby se situace opravdu citelně zlepšila. V první fázi jsem nechal za 1.000 Kč vyleštit polykarbonátové plexy, jejichž povrch už byl dost mléčný. Výsledek se projevil, ale zásadní změna to nebyla. Pak mě jednoho dne vezl kamarád s 5 let starým superbem s xenony a bylo vidět, že ten rozdíl ve svítivosti je značný a tu ve mně za podpory Kolosse (tímto mu děkuji) uzrála myšlenka, že je třeba se smířit s výměnou výbojek. Přes internet jsem si tedy pod stromeček objednal 2 výbojky Osram Xenarc D2S s teplotou 4 300 K za cca 2.500 Kč a svépomocí je vyměnil. Je to snadné, stačí vymontovat světlo, mít po ruce torx a odmontovat zezadu patici, ani VN trafo se nemusí sundávat. První jízda s novými výbojkami mě doslova šokovala. Rozdíl ve svítivosti je doslova propastný. Silnice je krásně osvětlená až přes protisměr, protijedoucí auta mě neoslňují a dálková světla s trochou nadsázky jen jemně dokreslují kontury daleko před autem. Pokud máte xenony a zdá se vám, že nesvítí, vyměňte výbojky a úplně se vám v noci změní pohled na svět.
Teď se budu věnovat stavu zadních brzd. Nevracení ručky jsem vyřešil předpětím pružinek vložením šroubku pod očko tažné pružiny, a to pro jistotu na obou kolech. Ruční brzda se tedy vrací za cenu vyvinutí trochu větší tažné síly na páku ručky. Po nějaké době jsem si ale všiml, že se pro změnu levé kolo zahřívá, i když brzda nevázne, a naopak, pokud zabrzdím ručkou, tak se uvolní a nehřeje, dokud po trase nemusím někde ostřeji brzdit. Stav se postupně zhoršoval, až jsem si u Forda objednal kompletní výměnu brzd. Za 13.500 Kč jsem obdržel 2 páry kotoučů a 4 páry destiček včetně práce. Zatuhlý nevracející se třmen se nepotvrdil, zato se ukázalo, že původní destičky se zakously a seděly křivě a nevracely se. Po výměně je zatím všechno v pořádku, jen mi mechanici u Fordu tak dotáhli matice, že jsem jim dal několik alternativních jmen při následné podzimní výměně kol, ale nepředbíhejme.

Rok šestý:
Zajímavé je, že všechny problémy jsem odhalil leže na zádech pod autem. Při další výměně oleje tomu nebylo jinak. Když jsem si, povolujíce vypouštěcí šroub oleje, všiml zelené kapky na konzole kompresoru klimatizace, bylo jasné, že to zase bude stát peníze. Ford bohužel potvrdil, že teče přímo kompresor a že mi jej za 18.000 Kč vymění a systém znovu naplní. To jsem s díky odmítl a jal se hledat firmu, která dělá repase a přetěsnění klimatizačních systémů. Uspěl jsem a za příslibu ceny kolem 6.000 Kč mi bylo sděleno, že by to neměl být problém a za týden to stihnou – odjížděli jsme na dovolenou. Takže jsem přistavil auto a čekal na zavolání. Byla to taková garážovka, ale majitel do telefonu byl velmi seriózní a mě tlačil čas, takže jsem neměl moc na vybranou. Volali mi druhý den, že auto je zelené přes dveře a kdo tam nalil tolik fluorescenční látky (zdravím Carent) a je možné, že to mohlo být příčinou (bez komentáře) a že se hned do toho pustí. Jenže pak přišel za pár minut druhý telefonát, kdy mi bylo sděleno, že to zrepasovat umí, ale do soboty to nebude, protože se jedná o kompresor na V6 a těch je jak šafránu a set z Holandska nebo odkud dorazí pozdě. Tak co teď? Alternativou byl nový kompresor, prý originál za 13 tisíc a ten by došel včas, ale musí to ověřit a zavolají ráno. Už z toho, že volali a řešili se mnou vzniklé problémy, jsem byl v šoku. V šoku jsem zůstal i na druhý den, kdy mi skutečně volali a nabídli mi nový kompresor s naplněním za 11.500 Kč a protože mě čas dost tlačil, kývl jsem na to. Druhá nabídka byla taková, že to dají dohromady a pak to přivezu znovu a přetěsní to, ale to vzhledem k nutnosti klimy pro cestu na dovolenou nemělo smysl. Navíc „švihnutí“ kompresoru bez oleje a přepálení řemene jsem nechtěl riskovat. Přijel jsem si pro auto, sám majitel mi vše předvedl, ukázal nově vyměněné věci a nechtěl ani o korunu víc. Naprosto korektní přístup, přestože měl firmu asi přes 3 garáže. Na vše záruka. Ale utvrdil jsem se v tom, že levně se dá pořídit jen to, kde čas netlačí. Kde je času málo, bývá cena vysoká.


V mezičase mezi odhalením úniku chladiva, respektive maziva, z klimatizačního okruhu a jeho opravou, bylo nutné projít autem přes STK. Vědom si toho, že jde již o celkem letité auto, rozdělil jsem ji na 2 návštěvy s tím, že pokud nevyjdou emise, budu je ještě v rámci platné technické schopen vyřešit. Obavy byly zbytečné a výsledek měření předčil má očekávání. V protokolu byly za CO nuly (povolené 0,3) a HC mělo jednociferné hodnoty (povolená hodnota 100). Lambda rovna 1. Emise prakticky stav nového vozu, ale na tacho 180 tis. km. STK pak již proběhla v klidu, protože brzdy byly nové, světla seřízena a nové výbojky, výfukové potrubí neděravé a natřené stříbřenkou od motoru až dozadu – radost pohledět. No a nic víc se prakticky nekontroluje.
Zase jsem jen jezdil a jezdil a začal si všímat, že se motoru nad 4 000 rpm občas moc nechce a občas ano a někdy tah kolísá a vůbec, co se zase děje? Tak to konečně přišlo i na mě, to o čem jsem zatím jen psal, že může nastat. Intake Manifold Runner Control – IMRC nastoupil na svou poslední životní pouť. Ovšem štěstí přeje připraveným, tak jsem se několik měsíců před tím vybavil IMRC z bouračky za cca 1.000 Kč, jako bych to tušil. Naštěstí internet je mocná zbraň, takže člověk nejen najde obrázky, jak ten krám uvnitř vypadá a jak funguje, ale také co odejde a čím to nahradit. Tak primárně na IMRC odchází výkonový tranzistor 2N6045 za pár korun, takže kdo se nebojí, může IMRC rozdělat, tranzistor vyměnit, popřípadě nahradit typem BDW93C za 18 Kč. Kdo si šikovně zajistil náhradní IMRC, předělá jen celou elektročást jako já a druhou si nachystá na horší časy. Je to dražší, ale méně náročné na šikovnost s pájkou. Největší opruz je dostat pryč tu izolaci, ve které je to zalité, to trvalo nejdéle a je to náročné na trpělivost i šikovnost, aby si člověk nožem nic neufikl ani na ruce, ani na autě (vymontovat celý IMRC se mi zdálo dost pracné, takže jsem to dělal přímo na autě). Pak už je to naprosto triviální záležitost, které brání 4 šroubky. Jako náhradu izolace jsem použil silikon do 120 °C a koupil trošku termovodivé pasty pod tranzistor. Onen IMRC totiž přestává fungovat tím, že se přehřeje tranzistor a neroztočí se motorek, který otevírá klapky pro druhou sací větev. Typicky v letní den při puštěné klimě bylo pak jasné, že budou výpadky v činnosti. Opraveno, momentálně funkční a až nebudu mít do čeho píchnout, tak opravím ten druhý pajšl výměnou tranzistoru za výše uvedenou náhradu za dvacku.
Dalším krokem byla výměna zimních gum. Už se mi po 5 letech skutečně zdálo, že se s nimi na sněhu nemůžu domluvit. Přeměřil jsem vzorek a měl 7 mm, tak jsem se rozhodl, že pro moje účely bude stačit vyměnit pouze přední gumy. Zvolil jsem na doporučení kolegy vítěze testu Continental ContiWinterContact TS850 v rozměru 205/55R16 za 4.400 Kč i s přezutím a 2 staré Klebery ještě za 1.000 Kč prodal. S výsledkem za 3.400 Kč jsem momentálně velmi spokojen, protože jsem se zatím všude na horách ze sněhu vyhrabal i bez řetězů (kamarád s oktávkou III s 1.6 TDi s o generaci staršími gumami nebyl schopen popředu vůbec vyjet to, co já jsem vyjel bez zásadních problémů). Rozdílnost jiných gum na přední a zadní nápravě jsem nezpozoroval. Jen po přezutí z letních 17“ kol se stalo řízení trochu vláčnější, ovšem to je vlastnost.
Dále jsem si všiml, že se mi servo kapalina dostala na minimum a bylo nutné cca 1,5 deci dolít. Nechal jsem zkontrolovat těsnost celého systému. Dle vyjádření servisu únik není, jen lehce vlhne gufero pod řemenicí, ale to není na závadu, takže bilance 1,5 deci Dexronu III na 50 tis. km je uspokojivá.


Přes zimu mě potkalo občasné zakolísání volnoběhu. Vyčištění IAC ventilu dlouhodobý kýžený výsledek nepřineslo, takže s přicházejícím jarem vyčistím celou škrticí klapku, kterou někteří rovněž označují jako možného původce kolísání volnoběhu. Kolísání není drastické, protože motor mi ještě díky tomu nezhasl ani jednou; ECU na pád otáček stihne zareagovat, takže párkrát zaoscilují mezi 500 a 1 000 rpm, než se ustálí na 720 rpm.

Stručný popis momentálního stavu vozu:
Na tachometru od doby nákupu přesně po necelých 6 letech přibylo přibližně 65 tisíc km (tacho: 190 000). 14leté auto je stále ve velmi dobrém stavu. Motor s převodovkou, servořízením, klimatizací a chlazením je těsný, úniky jsou marginální. Spotřeba oleje je tedy skrz spalovací prostor, trochu se zvětšila na současných litr/4-5 tis. km, avšak měření ukázalo, že nemá vliv na čistotu spalin. Průměrná spotřeba paliva klesla pod 8,8 litrů/100 km. V interiéru stále nic nehlučí, neklepe a nevrže. Podvozek je na velkých příčných nerovnostech už trochu hlučnější, ale stále hlučností výrazně neobtěžuje. S motorem jsem stále velmi spokojen. Koroze se nikde ve větším měřítku neobjevuje, i když spodky dveří jsou mírně chycené, stále jde o malé oblasti. Servisně jsem řešil brzdy a světla, kde je jednoznačně vidět přidaná hodnota. Cenově nepříjemnou opravou byla výměna kompresoru klimatizace.
Opět zmíním i drobná negativa, která od minule nepominula: Podivné tlumené vrčení při velké obsazenosti vozu, otáčkách motoru do 2 000 rpm, ostřejším zatáčení během stoupání (serpentiny; motor v záběru) je stále přítomno včetně podmínek, za kterých se tomuto zvuku dá předcházet. Studiem zahraničních webů jsem dospěl k názoru, že je to věc převodovky a pro V6 to není neobvyklé chování – zajímavé je, že na českých webech se o tom nikde nepíše. Lehké pocukávání studeného motoru v mírném záběru se teď v zimě neprojevuje.
Vzhledem k současné nabídce aut a trendu, kam se ubírají, zatím změnu neplánuji. Jiná věc je, že už teď mám na vůz předběžného kupce, nicméně bude muset ještě počkat, protože se mi s onou, dnes už popelnicí, fakt dobře jezdí.
Autor: David V

   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
Citroenak - 02.04.2015 12:27 
David V napsal:
Citroenak napsal:
Co sa tyka spotreby oleja, mozem vam dat par rad. Moju c5 som opat kupil s 'malou' skrytou vadou, a sice byvalemu majitelovy sa asi roztrhli rozvody, kedze na ne kaslal, tak motor opravil ako to islo najlacnejsie a poslal to dalej. Zvysok auta je ale ako novy, tak mu odpustam :)Na zaciatku auto zralo tak 2 litre na 15t km a zdalo sa mi to moc. Moje predchadzajuce auto nezralo nic. Preto som to zacal riesit. Z oleja total 5W 40 som presiel na 10W 40. Tento je este v papieroch napisany ako povoleny olej. To boli najlepsie casy, auto zralo trochu menej oleja, ale pocitovo islo lepsie. Zabudol som este povedat, ze su zle piestne kruzky, tlaky na valcoch okolo 8. Auto islo dobre, lenze moja blba povaha mi nedovolila to neriesit a nemysliet na to. Tak som sa zmieril s tym, ze tento motor budem menit, ale predtym sa s nim pobavim. Prva vec su oleje. Kedze ma cakala dovolenka a po dialnici olej 10W 40 odchadzal dost rychlo (toci skoro 4t otacok pri 160), tak som chcel dat total 10W 50. Lenze zohnat ho bol problem, a tak som zobral to, co bolo na sklade (valvoline 5W 50). Tento olej po dialnici skoro nemizol,lenze pri studenom motore po meste isiel 1/1 s benzinom. Navyse kedze som dal 50 na teply motor, vyzera to tak, ze vole v motore po tej dialnici sa zvysili, a teraz, ked tam mam opat 10W40, uz zerie aj ten celkom dost. Takze pozor na oleje, ak tam raz date hustejsi, na redsi to uz nikdy dobre nepojde. Teraz mi to zerie tak 4 litre na 15t km, ale na pocudovanie auto pekne startuje, drzi volnobezne otacky, a podla mna dovod nizkej spotreby benzinu su nizsie trenia v motore. Samozrejme katalyzator to uz pomaly vzdava, a sanie je cele od oleja. Mna este caka pokus s vodikom a potom pojde motor do traktora :)Inak pekna recenzia, zda sa ze mame velmi podobne povahy.
Já bych motor měnil nerad, protože jede velmi dobře. S olejem laborovat nehodlám hned z několika důvodů: 1) mám hydrostavy, pro které by viskórnější olej mohl být problém a riziko podpálení ventilů mi za to nestojí 2) mám hydraulický napínák řetězu a vizkóznější olej by prothoval dobu napnutí, nehledě k obecné vlastnosti řetězů (vytahování), nepůjdu přeskočení řetězu naproti 3) zmíněné zvětšené vůle po aplikaci viskóznějšího oleje by se mi také nelíbily 4) lehkoběžné oleje prostě ke ztrátám inklinují Olej 5W30 stojí cca 150 Kč/l, takže finanční hledisko je zanedbatelné (3 Kč/100 km). Ovšem to, že nebudu měnit specifikaci oleje, prošlo vývojem. Dříve jsem o záměně za vizkóznější olej také uvažoval, ale čtením různých problémů a názorů jsem se od tohoto řešení odchýlil. Navíc totiž nevím, zda se olej ztrácí spíše na studeném motoru, což by znamenalo přejít z 5W na 10W nebo na teplém motoru, což znamená z 30 na 40. Na studeném jsou relevantní body 1) a 2) a na teplém bod 3). A kat se zatím ukázal bez újmy. Jinak dík za ohlas.

Tu ani tak nejde o to zistit, kedy to zerie viac a zvysit to cislo. Ked napr. zvysis viskozitu na jazdu so zohriatym motorom, potom ak to prezenies, postupne ti zacne zrat viac aj so studenym motorom. Je to dost divna vec. Zaklad je sa s tym nehrat a neriesit to, kym auto ide. Moj motor ide tiez vyborne, len zerie dost oleja. Aj ked neviem, ako isiel ked bol novy, teraz ma urcite nizsi vykon...

HannaHanna - 21.06.2015 21:07 
Ahoj, nevím jak se vkládají samostatné vlákna, tak se zeptám tady:
Máte nějaké zkušenosti s Carent.cz? Mám ráda Ford, a i když mají omezenou ponuku, jedno Mondeo jsem si vybrala (http://www.carent.cz/podrobnosti-ojetych-vozu-u-carent-brno.aspx?vid=1053224
Koloss - 22.06.2015 17:53 
HannaHanna napsal:
Ahoj, nevím jak se vkládají samostatné vlákna, tak se zeptám tady:Máte nějaké zkušenosti s Carent.cz? Mám ráda Ford, a i když mají omezenou ponuku, jedno Mondeo jsem si vybrala (http://www.carent.cz/podrobnosti-ojetych-vozu-u-carent-brno.aspx?vid=1053224


Tak značkový prodejce je rozhodně lepší než auto v bazaru mezi kopřivama. Je docela pravděpodobné, že je vozidlo, které bylo přímo u nich koupené a servisované, a vykoupené protihodnotou k novému. Takže y měli být schopní vám sdělit kompletní historii, což je rozhodně plus. V každém případě bych se zajímal o to, kdo je současným vlastníkem a s kým případně řešit skryté vady (jako třeba vymlácený DPF filtr a podobně).
ps.slon - 22.06.2015 21:06 
Koloss napsal:
HannaHanna napsal:
Ahoj, nevím jak se vkládají samostatné vlákna, tak se zeptám tady:Máte nějaké zkušenosti s Carent.cz? Mám ráda Ford, a i když mají omezenou ponuku, jedno Mondeo jsem si vybrala (http://www.carent.cz/podrobnosti-ojetych-vozu-u-carent-brno.aspx?vid=1053224
Tak značkový prodejce je rozhodně lepší než auto v bazaru mezi kopřivama. Je docela pravděpodobné, že je vozidlo, které bylo přímo u nich koupené a servisované, a vykoupené protihodnotou k novému. Takže y měli být schopní vám sdělit kompletní historii, což je rozhodně plus. V každém případě bych se zajímal o to, kdo je současným vlastníkem a s kým případně řešit skryté vady (jako třeba vymlácený DPF filtr a podobně).


Dobrý den, s Carentem mám jen dobré zkušenosti. Jenom opravdu řádně prověřit historii auta ve smyslu komu patřilo, kde bylo koupeno a servisováno. Pokud v Carentu, auto bych klidně koupil. Jestli ale Carent slouží jen jako prostředník prodeje od třetí osoby, byl bych opatrný. Dostala by jste sice půlroční záruku, ale pořád kupujete "zajíce v pytli".
- 01.12.2015 11:38 
Touto dobou už nejspíše nové auto máte, ale přidávám pozitivní referenci na Carent, kupoval jsem od nich dva vozy a v komunikaci ani samotném autě nebyl problém.
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Citroën C5 2,0 HDi - seznam poruch za 2 roky

17.října 2017
Před rokem jsem zde na stránkách zveřejnil recenzi na svůj automobil Citroen C5. Pokusím se utřídit stávající a doplnit aktuální údaje o provozu a opravách.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (374) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota Corolla E12 - 6 let a 150 tis. km na cestách

3.října 2017
Chcel by som sa podeliť so skúsenosťami s Toyotou Corollou kombi typ E12. Zdá sa mi, že toto auto nie je v tunajších končinách nijak výrazne rozšírené.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 288) | komentářů (2) otevřít článek...

Škoda Fabia I - co všechno se pokazilo

26.září 2017
Koupil jsem ji jako reexport z D od autosalonu Mazda v r. 2009, najeto 112 000 km, serviska- kompletní servis po výměně rozvodů.
hodnocení: 3.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 328) | komentářů (14) otevřít článek...

Chrysler Vision Eagle ESI 3.3 - zkušenosti po 5 letech

19.září 2017
Po prodeji Voyager 3.8 AWD 1996 jsem šel do limuzíny, děti už byly odrostlé.
hodnocení: 2.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 775) | komentářů (3) otevřít článek...

Volvo V50 D2 - zkušenosti po 30 000 km

12.září 2017
Auto je úžasně ovladatelné, čitelné, krásně sedí v zatáčkách i v přímce, řízení je přesné a poloměr zatáčení při parkování je fakt komfortní.
hodnocení: 5.0 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 979) | komentářů (4) otevřít článek...

Mazda 6 GJ - na motoru záleží

29.sprna 2017
Za prvé, Mazda je nádherné auto. Vypadá dobře z většiny úhlů....
hodnocení: 3.0 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 500) | komentářů (10) otevřít článek...

Opel Astra Caravan Classic 1,7 - poctivě postavený auto

22.sprna 2017
Auto bylo kupováno v roce 2009 jako dvouleté z operativního leasingu, ve stavu téměř nového (alespoň na interiéru nebyl provoz vůbec znát).
hodnocení: 2.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 452) | komentářů (0) otevřít článek...

Mitsubishi Colt 1.5 DI-D - nenáročný na servis

15.sprna 2017
Vozidlo koupeno před 4 roky z bazaru za 60 tis. Kč, dovoz ze Španělska, podvozek nedotčen solí.
hodnocení: 3.4 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 494) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Fabia 1,2 TSI II. generace - konečně jede

8.sprna 2017
Nebyl jsem moc nadšený, když jsem ji přebíral, ale po pár kilometrech mě auto uchvátilo. Konečně vás ze sedaček nebolí záda, konečně v noci vidíte na cestu a konečně jede.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 057) | komentářů (12) otevřít článek...

Alfa Romeo 159 SW - chilli paprička po 60 000 km

1.sprna 2017
Byla červená, krásná, se světlým interiérem v kůži. Najednou jsem se přistihl, že inzerát s jejími fotografiemi kontroluji snad každou hodinu.
hodnocení: 3.0 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 648) | komentářů (40) otevřít článek...

Mitsubishi ASX 1.8 DiD 4WD - zkušenosti majitele po 120 000 kilometrech

25.července 2017
Kdo mě zná z Mitsubishi klubu, tak ví, že nejsem z těch kdo by ASX chválil do nebes, přesto s odstupem času mohu říct, že to auto je vcelku povedené a v globálu jsem spokojený.
hodnocení: 3.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 251) | komentářů (0) otevřít článek...

Nissan Evalia - recenze majitele po prvním roce

18.července 2017
Koupeno z druhé ruky ojeté, individ. dovoz Švýcarsko, při koupi najeto cca 50 000, za rok užívání dalších 17 000 km.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 764) | komentářů (0) otevřít článek...

Chrysler Voyager 2,4i - 15 let věrné služby

11.července 2017
Voyagera jsem koupil na aukci leasingové společnosti přes kamaráda bazaristu, první majitel byla vysoká škola. Auto mělo veškeré doklady a servisy, nehavarované, plně funkční.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 979) | komentářů (3) otevřít článek...

Nissan Terrano II - na silnici nebrat

4.července 2017
Přijel z Itálie na MT pneumatikách. Na 16 let stáří vozu v rozumném stavu.
hodnocení: 1.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 879) | komentářů (3) otevřít článek...

Fiat Bravo 1.6 Multijet - příběh pokračuje

27.června 2017
Psal jsem zde své zkušenosti po ujetí 180 tis. km, teď mám najeto 209 tis. km a jedna podstatná věc se od té doby udála...
hodnocení: 2.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 520) | komentářů (1) otevřít článek...

Mazda 3 - prvních 10 000 km bez poruchy

20.června 2017
Po devíti letech ježdění s mírně ojetými vozy jsem si koncem léta loňského roku pořídil Mazdu 3 sedan, dvoulitr benzin s automatickou převodovkou.
hodnocení: 2.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 950) | komentářů (0) otevřít článek...

Kia Ceed 1,6 CRDi - zkušenost po 20 000 km

13.června 2017
V listopadu 2015 jsem koupil Kiu Ceed 1,6 CRDi hatchback r.v. 2008 s najetými cca 116 000 km.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 889) | komentářů (6) otevřít článek...

Volvo V60 D5 - spokojenost se švédským komfortem

6.června 2017
Volvo V60 D5 r.v. 2011 jsem koupil jako ojeté. Je to dovoz z Itálie a sloužilo tam jako firemní vůz u právnické firmy.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 633) | komentářů (10) otevřít článek...

Ford Tourneo Courier - zkušenost po 1. roce ježdění

30.května 2017
Za cca 1 rok naprosto bez závad. Motor 1.0 ecoboost je pro běžného řidiče dostatečně silný, při jízdě tiše přede.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 818) | komentářů (8) otevřít článek...

Tata Xenon 2.2 - pole, louky, lesy

24.května 2017
Vůz jsem pořídil od zemědělské společnosti v ne zrovna nejlepším stavu. Kupoval jsem ho jako mladý vůz, ne moc najeto, v zimě neježděné a s tím, že kvalita laku není pro mě důležitá, čepy vyměním a pick-up využiji každým coulem.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 211) | komentářů (2) otevřít článek...

Peugeot 407 - co přineslo 20 000 kilometrů?

23.května 2017
Vozidlo jsem zakoupil, když jsem se dozvěděl, že nás bude víc. V úvaze byla i Mazda 6 1.gen. Peugeot vyhrál kvůli útulnějšímu interiéru, jasné české historii s malým nájezdem, mladšímu ročníku a popravdě mě zaujala i panoramatická střecha.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 331) | komentářů (3) otevřít článek...

Citroën Berlingo - moc se u mě neohřál

8.května 2017
Musím uznat, že Berlingo se mi líbilo nejen kvůli ceně, ale i jako auto samotné! Cena ve srovnání s koncernovým Caddym bezkonkurenční, o Touranu ani nemluvě, ale to už je jiná liga.
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 157) | komentářů (17) otevřít článek...

Fiat Brava - auto na vyblbnutí

4.května 2017
Mám Fiat Brava 1.6 16V, r.v. 12/96, cca pol roka a úplne dokonalé na vyblbnutie sa hlavne v meste na semaforoch :)
hodnocení: 1.7 b. (7x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 743) | komentářů (6) otevřít článek...

Mercedes-Benz CLK 200 Kompressor - zážitky s kabriem

6.dubna 2017
Matička Země se prej otepluje, tak jsem pojal myšlenku pořídit si kabrio. Proč? Protože proto :)
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 581) | komentářů (2) otevřít článek...

Toyota RAV4 - po 70 000 km

28.března 2017
V září loňského roku jsem psal recenzi po roce a cca 30 tis. km. Tak tedy co se událo od loňska.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 002) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Punto 188 - malý, rychlý, šikovný

14.března 2017
Během dvou dnů brouzdání netem a dohledávání technických parametrů pomyslných adeptů se vyprofiloval jediný adept: Fiat Punto MkII, a to benzínová 1.2.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 268) | komentářů (2) otevřít článek...

Peugeot Expert Tepee - jednoduše spokojenost

28.února 2017
Je to velmi dobré auto, prakticky bez poruch, najeto máme už 247 tis. km
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 457) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Citigo 1.0 55 kW aneb basista a pozounista na šňůře

23.února 2017
Před měsícem jsme se vypravili do Německa hrát s celou kapelou, a tak jsem do oktávky narval basu, kolegu pozounistu s nástrojem a dvě sportovní tašky s věcmi na 14 dní cestování a hraní.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 292) | komentářů (13) otevřít článek...

Lancia Delta III - výjimečný vůz

14.února 2017
Design je subjektivní věc, u tohoto auta je mimořádný, zvlášť jeho barokní záď. Není na první pohled atraktivní pro všechny, ale troufnu si říci, že design je dlouhodobě nadčasový.
hodnocení: 2.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 254) | komentářů (6) otevřít článek...

Škoda Octavia 1,2 TSI - kvalita koncernu stále kulhá

7.února 2017
Dlouho jsem váhal napsat tuto zkušenost, často čtu povídání o autech a někdy je znát nadšení pro značku někdy opak, ale každý má svůj pohled a nejlepší test vozu je jeho dlouhodobé používání.
hodnocení: 4.7 b. (10x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (8 139) | komentářů (43) otevřít článek...

Mercedes-Benz GLE 166 - malá ochutnávka

3.ledna 2017
Špičkové SUV s brutálním výkonem, krásným zvukovým projevem a slušným ložným prostorem.
hodnocení: 3.3 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 268) | komentářů (0) otevřít článek...

Range Rover Evoque - stručná pochvala

26.prosince 2016
RR Evoque se nám od začátku líbil a dodnes jsme s ním spokojeni.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 227) | komentářů (3) otevřít článek...

Fiat Grande Punto 1,4 - auto nejen pro manželku

20.prosince 2016
Auto jsem původně koupil pro manželku, ale nyní je už skoro dva roky používám jen já.
hodnocení: 3.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 794) | komentářů (7) otevřít článek...

Ford Mondeo - co nabízí 12letý kousek?

13.prosince 2016
Původem auto dovezené z Německa vypadalo velmi slušně, čistě a vcelku zachovale.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 157) | komentářů (5) otevřít článek...

Saab 9-3 - čerstvá láska

6.prosince 2016
Koupil jsem si před měsícem Saab 9-3 kabrio 2.0 rok 2000, najeto 230 000. Stál mě 65 000. Předchozí majitel vyměnil vodní pumpu, kapaliny a vše odladil.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 480) | komentářů (4) otevřít článek...

Citroën C8 - 5 let s francouzem

30.listopadu 2016
Mám Citroena C8 2.0 hdi 100 kW a chci vám napsat pár zkušeností s tímto vozem - mám ho 5 let.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 662) | komentářů (3) otevřít článek...

Volkswagen Phaeton - nedoceněná ojetina

16.listopadu 2016
Náhodou jsem mezi nabídkami narazil na VW Phaeton, a hned mě zaujal. Jak výbavou, designem, tak i zajímavou cenou.
hodnocení: 4.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (6 776) | komentářů (26) otevřít článek...

Škoda Felicia - jak jezdí sedmnáctiletá česká klasika?

1.listopadu 2016
U takového auta platí vždy fyzika a pokud ji nebudete respektovat, tak se může stát, že skončíte někde vybouraní. S vozem lze zažít jak nedotáčivý, tak i přetáčivý smyk.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 363) | komentářů (7) otevřít článek...

Mercedes-Benz třídy A - splněný sen?

25.října 2016
Celý život (dnes je mi 67 let) jsem snil buď o BMW, které bohužel i 10 let staré je pro mne, důchodce, cenově nedostupné, nebo o MB.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 105) | komentářů (4) otevřít článek...

Ford Focus 1.6 po 40 000 km

18.října 2016
Je to auto na klidnou a tichou jízdu s nízkou spotřebou, na dálniční přesuny s plným obsazením a taky velmi, velmi dobré auto na okresky....
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 156) | komentářů (2) otevřít článek...

Ford Escort RS - láska na první sešlápnutí pedálu

11.října 2016
Nikdy mě neomrzel jeho rally zvuk a taky to, když za sebou necháváte dost velkou většinu aut.
hodnocení: 3.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 708) | komentářů (5) otevřít článek...

Audi A8 4D2 - jak se s ním jezdí?

4.října 2016
K Audi jsem přišel jak slepý k houslím. Můj tehdejší Jaguar X-Type začal mít problém se zadním diferenciálem a oprava nebyla rentabilní. A navíc jsem chtěl změnu.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 124) | komentářů (5) otevřít článek...

Fiat Multipla 115 JTD - čerstvé dojmy majitele

28.září 2016
Dlouho jsem zvažoval, co si mám koupit, protože potřebuji ze zdravotních důvodů v rodině auto, do kterého se nastupuje výš.
hodnocení: 2.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 035) | komentářů (5) otevřít článek...

Škoda Superb druhé generace - jak se s ním jezdí?

7.září 2016
Ako spokojný a veľký fanúšik Superbu1 som sa rozhodol pre kúpu Superb 2. generácie po FL. 1.4 TSI 92 kW 200 Nm, vo výbave Elegance plus, dnes už Style.
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 005) | komentářů (8) otevřít článek...

Land Rover Defender a zážitky z JARu

6.září 2016
Do Afriky jsme odjížděli v půli května. U nás docela pěkné počasí, v Johannesburgu slota a smrad z hořícího oleje nebo pneumatik. První dojem Afrika nemohla udělat lepší ;-)
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 929) | komentářů (6) otevřít článek...

Citroën C5 Break - auto se sametovým chodem

30.sprna 2016
Protože tak nějak pluju proti proudu, rozhodl jsem se při koupi auta koukat na auta neokoukaná, Alfa 156 SW, Fiat Croma...
hodnocení: 3.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 464) | komentářů (16) otevřít článek...

Audi A6 2.7 TDI - kdo si koupí, neprohloupí

23.sprna 2016
Kdo váhá mezi AUDI A6-motory 3,0 TDI a 2,7 TDI- ať si vybere cokoliv - neprohloupí!!
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (6 252) | komentářů (17) otevřít článek...

Honda CR-V - doporučuji na 1000%

16.sprna 2016
Nejsem ten, kdo by se vyjadřoval k různým diskuzím a psal často recenze a nejsem odborník na auta, jsem prostě řidič, co hodně jezdí.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 594) | komentářů (21) otevřít článek...

Škoda Fabia combi III. generace - jedno velké ale?

9.sprna 2016
Dnes bych Vám zde chtěl představit další kousek z naší služební flotily, a to Fabii poslední generace ve verzi kombi.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (8 227) | komentářů (37) otevřít článek...

Kia Picanto TA - klidně mohu doporučit

2.sprna 2016
Toto vozidlo mám již 4 roky a musím říci, že až na výměnu bezp. pásu u řidiče bez problému.
hodnocení: 1.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 757) | komentářů (3) otevřít článek...
 
/ 25 (1230)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Ford Mondeo ...