Ford Mondeo 2,5 V6 a servisní zásahy během hypotetické záruční doby
 
 
 
 
 
 

Ford Mondeo 2,5 V6 a servisní zásahy během hypotetické záruční doby

již zítra na TipCars.com

S jakým motorem koupit Renault Clio II?
nejčtenější články
1. Jaký vybrat diesel pro Škodu Octavii III?
2. Toyota Previa - nejspolehlivější rodinná ojetina do 200 tis. Kč?
3. S jakým benzínem koupit Giuliettu?
 
V minulé recenzi jsem popisoval použitou techniku a chování vozidla či uživatelskou přívětivost. Nyní hodlám popsat, čím mě stroj pozlobil a co bych v případě nového auta reklamoval a kolik mě co stálo.
RECENZE UŽIVATELŮ, 22.08.11 | 00:00
hodnocení článku 5.0 b / 2x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Ford Mondeo
Značka:Ford
Model:Mondeo
Typ:MkII
Bližší označení:2.5 V6
Karoserie:liftback
Obsah motoru:2495
Palivo:benzin
Rok výroby:2001
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:126000
Najeto km nyní:151000
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:2,25
Průměrná spotřeba:9
Předchozí vozidlo:Opel Vectra


Rok se s rokem sešel a uplynuly více než dvě léta od pořízení mého dříve recenzovaného vozu Ford Mondeo 2,5 V6 z roku 2001.

Rok první:
Začnu rovnou od koupě, aby byl obraz ucelený. První investicí po zakoupení stroje za 145000 Kč, pokud nebudu počítat různé správní poplatky za úřednického šimla, byly nové gumy. Pneumatiky Good Year Excellance o rozměru 205/50R17 V zrovna levné nebyly, a to díky rozměru 17“. Zaplatil jsem za ně přes 12000 Kč i s přezutím. Baterie Motorcraft při startováních dost váhala, takže abych se vyhnul nečekanému překvapení, tak jsem ji nahradil Vartou a ve stejném podniku nechal i seřídit geometrii náprav. Koupené auto bylo po defektu a táhlo na stranu. Nové gumy to sice zdánlivě vyřešily, ale raději jsem to nechal zkontrolovat. Korekce byla nutná a suma za tyto servisní zásahy byla ve výši necelých 3000 Kč. Následovala výměna oleje s filtrem, vzduchový filtr a výměna brzdovky. Nakoupeno na netu za bratru 1400 Kč a vyměněno svépomocí. Použitý olej Valvoline Durablend FE 5W30 splňující specifikaci Ford. Dále provedena výměna svíček Motorcraft, palivového filtru a oleje v převodovce za velmi slušnou cenu v autorizovaném servise 3500 Kč. Tohle všechno se odehrálo během jednoho měsíce po nákupu a tím de-facto skončil mnou definovaný ponákupní servis. Pokud bych zahrnul nákup pneumatik do pořizovací ceny, tak se ponákupní servis smrskl na nějakých necelých 8000 Kč.
Během výměny oleje a brzdové kapaliny jsem si všiml, že by si nové zadní kotouče zasloužily i nové destičky. Ne že by byly úplně zralé na výměnu, ale pro klid v duši a jistější záběr ruční brzdy jsem investoval 1200 Kč a destičky značky NK opět vlastnoručně vyměnil. Během prvního léta jsem ošetřil spodek Rezistinem Car a vizuálně zkontroloval celý podvozek a výfukovou soustavu. Výfuk je zatím pořád originál z výroby a je napaden pouze povrchovou korozí. Drátěný kartáč a syntetická vypalovací stříbřenka do vysokých teplot z něj na nějakou dobu udělaly chloubu vozu spolu s novým od Rezistinu černým spodkem. Auto krásně vonělo aromatickým parafinem za necelých 600 Kč a užil jsem si pěkný víkend pod autem.
V mezičase jsem neustále laboroval s dlouhým startováním teplého motoru a dosud jsem na nic kloudného nepřišel. Jediné co pomáhalo a bylo pohodlné, bylo 2x zapínat zapalování. Postupem času jsem zjistil i určitou souvislost se zapnutým topením, respektive klimatizací. Když jsem je před vypnutím motoru nevypnul, tak se startér točil ještě déle. Pomáhalo i otevření víčka nádrže bezprostředně po vypnutí motoru. Nikdy se však nestalo, že bych musel startovat na několikrát nebo, že by již nastartovaný motor chcípl. Otáčky na volnoběh drží jak přikované, auto se nechvěje. Ovšem dvacetikorunu jsem na sání na hranu nestavěl. Studené auto od 20°C startuje zcela normálně, stejně jako horký motor. Třeba v zimním období tento problém vůbec neřeším. Jestli je špatné nějaké čidlo teploty nasávaného vzduchu nebo motoru, kdo ví, kontrolka motoru mlčí. Je to trochu piha na kráse, ale dá se s tím žít. Momentálně to mám vyřešeno tak, že kolem těsnění nádrže mám omotaný tenký drátek, který umožňuje vyrovnání tlaku, abych nemusel víčko povolovat, tenký je z důvodu přisávání falešného vzduchu přes odvětrání nádrže do sání. Vrtání dírky jsem zavrhl, protože v případě odhalení příčiny je to nevratný proces. Momentálně startuji napoprvé, časy se zkrátily a spotřeba nestoupla. Stále věřím, že přijde den, kdy na to přijdu.
Prvním důvodem k reklamaci by byla polámaná přihrádka na brýle. Odmítala se nechat zavřít a zavření větší silou bylo doprovázeno vypadnutím z čepů a vyskočením pérka. Teď je zavřená a drží silou vůle. Ještě jsem nenašel čas, trpělivost a odvahu tam neposedné pérko vrátit zpátky. To se stalo v jednom parném dni při cestě na dovolenou. Není to nic fatálního, ale ta přihrádka mi chybí. Vytahovat brýle za jízdy z kastlíku pod loketní opěrkou není nic moc a do dveří se mi dávat nechtějí.
S nadcházejícím prvním podzimem jsem nechal provést plánovanou výměnu gufera na klikové hřídeli spolu s řemenem a napínací kladkou pro pohon alternátoru, kompresoru a servočerpadla. Protože mi soustavně ucházela kola a při mytí jsem zjistil, že jsou na vině ventily, měnily se i ventily na kolech. Vydaná částka 5500 Kč. Nákup zimních celých kol v akci přímo u dealera Ford za pěkných 12500 Kč v rozměru 205/55R16. Někde v mezičase nákup příčníků za 1700 Kč. Podzim se blížil pomalu k zimě a teplota padala a auto líp startovalo a já byl spokojený až jednoho dne se mi nepodařilo dálkovým ovládáním auto zamknout. Klíčem v zámku to šlo a pak ještě domáčknout na dálce „závoru“ taky. Otevírání bylo bez problémů, ale zamčít studené auto kolem nuly bylo dálkou nemožné. Takže napřed klíč do zámku a pak ještě dálka. To bych určitě reklamoval, bylo-li by to nové auto. Některé indicie pod mým prvním článkem a obsáhlé články na fóru na toto téma daly tušit, že mě postihla běžná závada těchto Fordů, jež má souvislost se špatným odvodněním dveří, které má za následek i korozi jejich spodních hran. V reálu to taková tragédie nakonec nebyla. Vymrzlé auto nešlo zavřít, ale pokud člověk někam jel a auto se prohřálo, tak se chovalo mravně. Navíc mě napadla spásná myšlenka, podívat se, kde je umístěn motor zámku a kontakty, a protože byly přímo u zámku, tak jsem vzal WD spray a několika otvory tam nastříkal. Zlepšení nastalo téměř okamžitě a mělo trvání cca 14 dní, pak zase stačilo stříknou WD-čko. Trochu vopruz, ale náhradní řešení to bylo. Autorizovaný servis chtěl za vyčištění všech zámků asi 3500 Kč, což mi v tu chvíli bylo líto. Bohužel mě to nemine, protože dnes už centrál trylkuje ještě dalšími způsoby, a to už nehodlám tolerovat. Teď se s klesající teplotou v kombinaci s deštěm autu neotvírá s centrálem kufr. Musí se otevřít klíčem, tedy použitím DO s ikonou kufru. V tomto „módu“ je centrál nestabilní a už se mi i stalo, že se auto samo zase zamklo. To by bylo dost protivné, zejména, kdyby uvnitř byly klíče. To se stalo letos v létě, když byly ty deště a teplota kolem 12°C. V zimě už mě to taky trápilo, ale to třeba kufr nešel otevřít ani pomocí DO, muselo se chvilku počkat, než se to prohřeje. No zkrátka, to bych reklamoval a budu do toho muset investovat. Není to sice zase fatální, ale tohle už je otravné dost. Zimní měsíce ukázaly i nutnost vyřešit problém se stíracími lištami, které sice vypadají „cool“, ale pokud bylo skutečně zima, vynechávaly oblast velkou jako otisk měkkého volejbalového míče a zrovna přímo před řidičem. Pamětliv obdobných problémů na předchozím autě jsem zamířil a hypermarketu a hledal stěrače podle konstrukce a ne podle značky – to se v minulosti neosvědčilo. Koupil jsem low-cost stěrače Viper, celokovové s dvěma kovovými lištami, které se vsazují z boku do stírací gumy. Výsledek byl naprosto vynikající. Byl jsem připraven je za 120 Kč jednou ročně vyměnit. Zatím jsem jenom vyměnil následující zimu gumičku u řidiče.
Další věc, která mě dráždila bylo neustálé neodstranitelné povrzávání vlevo vzadu. Tak dlouho jsem to hledal a řešil, až jsem určil uložení pravého zadního tlumiče. Následovala výměna za 2300 Kč s nepříjemnou zprávou, že jsou vytrhané silentbloky zadní nápravy, další typická závada těchto Mondeí a mám si nachystat 8 tisíc, uf. Silentbloky mi nakonec udělali za 6500 Kč i s geometrií, ale nadvakrát. Poprvé se netrefili s volantem a když jsem jel rovně, volant byl vychýlený mírně asi doleva, už nevím. Podruhé to spravili. Dělal to autorizovaný servis. Tohle bych asi nevyreklamoval, klasické opotřebení. Ovšem radost z tichého provozu netrvala dlouho. Ujel jsem několik stovek km a vrzání bylo zpátky. Zuřil jsem, protože jsem to určil blbě a zbytečně vyhodil prachy za horní uložení, což nebyla úplně pravda, ale k tomu se dostanu.

Rok druhý:
Pak se jednoho dne stala hrozivá věc. De-facto přesně po roce se rozsvítila oranžová kontrolka motoru. Na jeho chodu se nic nezměnilo, ale mrcha svítila. Autorizovaný servis určil jako závadu lambda sondu. Ukázalo se, že hlodavec vnikl do motorového prostoru a dostal chuť na dráty vyhřívání lambda sondy (ať žije EURO4) zadní řady válců. Diagnostika, nová lambda a výměna mě u Ford dealera přišla na hezkých 9000 Kč. Starou lambdu jsem si nechal vrátit a dráty si v případě nouze napojím, tohle už nechci platit podruhé v takovém rozsahu. Poté, co se tohle vyřešilo, následovala roční prohlídka spojená s výměnou oleje a filtru a taká výměna hydraulické kapaliny v okruhu posilovače řízení. Náklady 2000 Kč, provedeno svépomocí. Technická kontrola s přítomností vozidla bez postranního toku peněz dopadla dobře. Žádné zaváhání. Čas dovolených tedy mohl začít a s ním i dozrála moje myšlenka za vydatné podpory mé ženy, že tenhle podvozek je k zlosti a musí pryč. Auto se sníženým podvozkem bylo na naše cesty jednak nepohodlné a jednak nepraktické. Všudypřítomné skákání a neustálý strach, že to někde „vorvu“ ubíral ze zážitků z jinak velmi příjemné jízdy. A tak jsem opět zamířil do autorizovaného servisu, že chci vyměnit snížené pružiny za standard. Nastalo přemlouvání, ať vyměním i tlumiče a kdesi cosi. Neříkám, že to nemělo logiku, ale bylo mi dost žinantní za to vypláznout ke 30-ti tisícům. Říkám ne, tlumiče jsou dobré, chci nová péra. Tady jsou ofocené typové štítky tlumičů a zkontrolujte, jestli tlumiče Motorcraft Sachs typ: xyz, jsou určené pro standardní péro. Ve svých databázích ho nenašli a do rajchu prý volat nebudou. To mě nadzdvihlo, ale říkám dobře, až přijdou pružiny, tak si to oměřte, a když to tam nepásne, dáme nové i tlumiče. A tak se i stalo, oměřili to, pasovalo to, takže šly vyměnit pouze pružiny. Na tlumiče mě přestali uvrtávat, když si sami bez mojí intervence udělali test a ten vyšel, světe div se, dobře. Ovšem, tak jednoduché to nebylo, protože byla vytlučená všechna uložení tlumičů, takže výměna všech uložení, krom levého zadního, který byl starý ½ roku (takže to tehdy zbytečně vyhozený prachy nebyly). Sakum pikum za výměnu pružin, horního uložení tlumičů, geometrii a seřízení světel mi autorizovaný servis naúčtoval něco lehce nad 18000 Kč. Dodnes nelituji ani jediné koruny za toto rozhodnutí. Auto díky původnímu vytlučenému uložení neztratilo nově nic se svých jízdních dovedností, ale zato je výrazně pohodlnější a nevadí mi, když musím jet někde kousek po nezpevněné cestě, že utrhnu výfuk nebo utrhám brzdové či benzínové vedení. Dokonce i lépe vypadá a jako bonus mi odstranili to nepříjemné povrzávání, které prý dělala kůže na zadním sedadle. Stačilo ji prý namazat. Prosté, já to místo nenašel.
Od loňského podzimu se nic závratného neudálo. Jedna vzpěra za 370 Kč (Ford za 1500 Kč) v kufru zakukala, centrál v zimě zlobil, startování v teple dlouho trvá. Rozpadla se mi klička u kastlíku spolujezdce (důvod reklamace). Zlomila se plastová packa, která unáší střelku. Nabídka Fordu 800 Kč mě neoslovila a nabídka vrakoviště za 500 Kč za černou (mám světlý interiér) také ne. Tak jsem to zadarmo opravil z dílů, které jsem si nechal, že by se mohly hodit. Vzhledem k tomu, že mantáci neumí parkovat, tak neustále přelešťuji tempo pastou levý zadní nárazník a taky mi někdo šikovně nacouval koulí do předního nárazníku, až mi odskočila krytka ostřikovače xenonu. Nabídka 850 Kč od Fordu za krytku v barvě mi přišla vyloženě vtipná, tak jsem ji koupil bez povrchové úpravy (šedá) za 350 Kč (origo díl), koupil si metalický spray od Motipu téměř identické barvy (na té krytce to není poznat, ale pokud bych někde něco lokálně stříkal na velké ploše, tak to asi vidět bude) a stříkl si to sám. Výsledek perfektní, bohužel nakonec náklad na krytku, spray a lak 814 Kč mi trochu zkazil den. Nicméně mám barvu na další krytku, která už je taky nemocná (ulomila se a po opravě úplně nedoléhá na nárazník) nebo na zrcátka, až se najde nějaký „šikula“.
Tohle všechno mě potkalo během doby, po kterou většině nových aut plyne záruka. Takže pokud to shrnu, tak by se za záruční opravy daly počítat následující záležitosti:
- polámaná přihrádka na brýle (zatím neopraveno, výhled 0 Kč)
- polámaná klička přihrádky před spolujezdcem (0 Kč)
- v zimě nefungující centrál (zatím neopraveno, výhled 3000 - 4000 Kč)

Rok třetí:
Nedořešené věci, se kterými zatím žiji, ale do budoucna na ně myslím. Nefungující převodovka zvedání zadní části sedáku a ztržené obě bederní opěrky (s tím jsem auto koupil). A zatím posledním počinem byla výměna pravé přední vnější manžety, jejíž prasklinu jsem odhalil při letošní pravidelné údržbě spojené s výměnou oleje+filtru, vzduchového filtru, konečně pylového filtru (ten byl tedy katastrofální), dezinfekce klimatizace a výměnou brzdové kapaliny. Tohle vše za 2500 Kč a manžeta 420 Kč (neorigo, protože za originál chce Ford neuvěřitelných 2200 Kč) + 1300 Kč práce v autorizovaném servisu.

Stručný popis momentálního stavu vozu:
S vozidlem jsem najel bez mála 25000 km. 10-ti leté auto je ve velmi dobré kondici. Nikde z něj nic nekape, hladiny kapalin neklesají. Spotřeba oleje klesla z 1,5 l/10 tisíc km na 1 l/10 tisíc km, což nevyžaduje tak častou kontrolu. Neřekl bych, že tomu přispěla výměna gufera (první rok i s novým guferem byla nejvyšší), ale spíše častější výměna oleje a mírná zátěž motoru. Průměrná spotřeba klesla těsně pod 9 litrů/100 km a palubní počítač ukazuje stabilně čísla s rozptylem do 0,1 l/100km, čili s vysokou přesností. V interiéru nic nehlučí, neklepe a konečně nevrže. Podvozek je nyní komfortní, ale velmi jistý. Jízda je opravdu velmi příjemná. Motor běží potichu vyrovnaně (při výrazné akceleraci do vozu hluk proniká a možná by se mi líbilo, kdyby to bylo i méně, ale těžko říct, jestli je na vině vyžraná izolace od hlodavců), při ustálené jízdě téměř nelze postřehnout. Koroze hran dveří je minimální, ani na podvozku a výfuku nic zásadního rezavého není. V tomto ohledu jsem velmi spokojen. Lehlé ťukance zakápnu barvou od Forda za 256 Kč.
Auto má i drobné neduhy: Pokud zmokne, tak je při natáčení kol cítit takové lehké ťukání ve volantu, ovšem ne vždy, jen při malých rychlostech a velkých rejdech. Nevím, co to způsobuje, jestli se někam dostane voda… Když jsem měnil servokapalinu, tak jsem necítil žádný odpor při otáčení volantem s nadzdvihnutými koly. Nezhoršuje se to a servokapalinu nedolévám, tak to akutně neřeším. Dalším zvláštním neduhem je podivné tlumené vrčení při velké obsazenosti vozu, otáčkách motoru do 2000 rpm, ostřejším zatáčení během stoupání (serpentiny; motor v záběru). Nad tyto otáčky zvuk utichá, stejně jako při odlehčení motoru nebo srovnání kol do přímého směru. Dělá to na rychlostní stupeň 2 a 3. Na 4-ku už to nedělá a stejně tak, pokud jedu v autě sám, zvuk se neobjeví. Monitoruji to od první dovolené s plným autem. Je to konstantní, nezhoršuje se to. Hledal jsem na fóru a našel jsem, že to může být nějaká krabička tlakového převodníku, která je prý po čase hlučnější, ale na její fci to nemá vliv. Je mi uniká souvislost s natočením kol. Napadlo mě, že to mohou dělat satelity diferenciálu, ale zas mi není jasné, proč to s vyššími otáčkami ustane. Může to být i čerpadlo řízení, které má větší práci kvůli vyšší váze nebo přepouštěcí ventil v servořízení, prostě cokoliv. Poslední drobností je lehké pocukávání studeného motoru v mírném záběru. Větší záběr je čistý a když se motor ohřeje, je také klid. Podezřívám kabely, ale 3000 Kč za Motorcrafty (jiné se na fóru kvůli problémům ani nedoporučují) se mi zatím vydat nechce.
Přes to všechno jsem s vozidlem spokojen a náklady na jeho provoz jsou pro mě únosné. Ušetřil jsem spoustu peněz při jeho pořízení, takže mi není zatěžko vozit jej do autorizovaného servisu. Tento servis ve znalostech přejímacích techniků v mých očích poněkud pokulhává. Řeším to specifikováním požadavků na papír, který se pak dostane do dílny. S kvalitou provedených prací jsem následně spokojen. Nicméně úplně slepě to není, vždy hledám alternativy, jak to pořídit levněji v ještě přijatelné kvalitě. Žádná ze závad nevyžadovala asistenční službu nebo odtah. Jen kvůli svítící kontrolce motoru jsem omezil provoz. Za dvouletý provoz, co by běžela záruka, jsem se dopočítal částky necelých 200 tisíc na pořízení auta střední třídy ve slušné výbavě a uvedení do bezvadného technického stavu. Pokud odečtu 25 tisíc, které jsem utržil za předchozí vůz, dostávám se na přesnou částku 173,3 tisíce Kč, které bylo nutné vydat přímo z peněženky. Čili 200 tisíc je ekvivalentní částka k případu, že bych koupil nový vůz a 2 roky jeho závady neplatil. Běžná údržba (olej a filtry) a zimní gumy nejsou započteny, neboť se platí i u nového auta. Jsem si samozřejmě vědom toho, že životnost komponent ojetého a nového stroje se liší, tudíž přesné hodnocení respektive porovnání lze bohužel udělat, až když se vůz prodá.
Toto byl reálný soupis nákladů za dvou a čtvrt roční provoz ojetého vozu, který byl koupen po 2. majiteli jako 8-mi letý se servisní knihou, dovezený ze SRN a je provozován soukromě s nájezdem cca 10 tkm/rok.

KladyZápory
dostatečně silný motor s příjemným projevem nedělený zadní sedák
dobrá ovladatelnost a trakce absence ski-boxu
robustní konstrukce  
cenově dostupná údržba  
velký prostor  Spolehlivost
2
 
Provozní náklady
1
 
Cena náhradních dílů
2
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 

Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? určitě ano


hodnocení
brzdy
1
design
1
dílenské zpracování
1
dynamika motoru
1
jízdní komfort
1
ovladatelnost
1
prostornost
1
pružnost motoru
1
řazení
1
řízení
1
sedadla
1
spotřeba
1
výhled z vozu
1
celkové hodnocení - průměr:
1
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 23.08.2011 17:33 
David V napsal:
Původně jsem B-čko chtěl s motorem 2,6 V6, ale žádná nebyla, nicméně motor má horší reference než Duratec VE. Jde o to, čemu říkáš závady. Ztržená převodovka je o ozubeném kolečku za 500 Kč, bederní opěrka je o ztrženém lanku , to jsou závady, za kteými stojí asi větší hmotnost předchozího majitele. Jsou řešitelné v řádu stokorun byť částečnou svépomocí. Vytlučené uložení způsobil snížený podvozek a 20 tkm na našich cestách a jediná opravdu drahá věc byly silentbloky zadní nápravy. Kdyby nesáklo...
viz výše, ať neodpovídám na dvou místech
- 23.08.2011 17:39 
David V napsal:
Já to říkám pořád, ojeté auto je jednak o umění vybrat správné a pak hlavně o štěstí trefit dobrý exemplář. I přes to si myslím, že moje Mondeo krok vedle nebyl, i když schlamstlo investice, se kterými jsem úplně nepočítal (ten podvozek a kuna jsou vlastně finanční majorita ponákupních nákladů, jednomu se péčí zabránit nedalo a pro druhé jsem se svobodně rozhodl). Co finančně, kolik stála ta Vectra před 6-ti lety?
Aha, už jsem to napsal, před šesti lety, byla rok 97, stála 150t., (což nebylo málo, ale to jsem si uvědomil až mě přešlo omámení "novým" vozem). Najeto bylo tehdy 112t., sice byla přiložená správně vyplňovaná a německýma servisama razítkovaná serviska, ale později jsem si říkal, že ten proleštěný volant....... no ale to je fuk, hlavně, že všechno fungovalo, jak jsem psal výše. A hlavně - mně se tvary VB tak líbily.... Je to 1,8i, takže rozvody asi fakt stály těch cca 7t., už je to dlouho, tak přesně nevím.
- 23.08.2011 18:26 
Je to úplně offtopic, ale kde je focená zimní fotka s boxem na střeše? je tam hezky
- 23.08.2011 19:47 
roth21cz napsal:
Je to úplně offtopic, ale kde je focená zimní fotka s boxem na střeše? je tam hezky
Dolní Morava, masiv Králický Sněžník, nicméně to parkoviště už neexistuje...
Moje žena a švagrová tam lyžařsky vyrostly. Měli jsme to tam rádi, ale teď se to dost komercializuje. Roste tam středisko a už to nemá ten řekněme komorní ráz.
- 02.09.2011 23:32 
Alkantpan napsal:
Který to byl ten Skoda servis se kterym jste byl spokojeny?
www.hadtr.cz
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Fiat Tipo combi 1.4 - nebojte se pochválit

13.ledna 2018
Rozhodl jsem se napsat tuhle "recenzi", protože už mne fakt vytáčí to, co čtu o tomto voze. Většinou od lidí, kteří v tom sotva seděli, o to jasnější mají názor.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 859) | komentářů (14) otevřít článek...

Hyundai Getz 1.5 CRDi - čím nás překvapil?

19.prosince 2017
Tohle malé ojeté auto jsem koupil svojí dceři na cesty do práce. Bylo dovezené z Německa a prodával je jeden vypečený pražský autobazar.
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 147) | komentářů (5) otevřít článek...

Ford Kuga 1.5 - stručná zkušenost po roce ježdění

12.prosince 2017
Za tu krátkou dobu, co ho vlastníme, tak po technické stránce jsme s ním velmi spokojeni a i spotřeba odpovídá našim představám a stylu jízdy.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 825) | komentářů (3) otevřít článek...

Mitsubishi Colt 1.3 - stručné zhodnocení po 5 letech

5.prosince 2017
Colt měl najeto 90 000 km a na karoserii měl několik škrábanců,takže cena šla dolů.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (413) | komentářů (0) otevřít článek...

Dodge Grand Caravan 3.6 Pentastar - zkušenosti majitele po roce a půl

28.listopadu 2017
Před rokem a půl jsem koupil do rodiny druhý dostavník - Dodge Grand Caravan 3.6 Pentastar. Rozrostla se nám rodina a bylo potřeba vozit celou rodinu naráz a ne dvěma autama ;-)
hodnocení: 5.0 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 169) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford S-MAX 2.0 TDCi Titanium - zkušenosti se servisem

21.listopadu 2017
Vozidlo zatím funguje tak, jak má. Spotřeba kolem 6 litrů na 100 km je také celkem fajn.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 693) | komentářů (3) otevřít článek...

Peugeot 308 SW - další parťák na dlouhé cesty

14.listopadu 2017
Rozhodli jsme se pro auto úplně nové, které poskytne jakous takous záruku spolehlivosti na dlouhých cestách a poměrně dlouhý čas nebude vyžadovat žádné opravy vyjma pravidelného servisu.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 425) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Freemont 2.0 - nepotřebovali jsme ho, ale chtěli

7.listopadu 2017
Vůz jsem vybíral v době, kdy jsem jej akutně nepotřeboval, takže jsem měl dost času hledat informace. Chtěl jsem auto, co by vypadlo z konfekce, uvezlo 4člennou rodinu + občas prarodiče, bylo nové nebo alespoň zánovní.
hodnocení: 5.0 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 820) | komentářů (0) otevřít článek...

Volkswagen Caddy Maxi - jak jsme se seznámili

30.října 2017
Myslel jsem si, jak vyměním svého Yetiho za nového Caddyho Maxi a byl jsem tak trochu zklamán německou nedokončeností myšlenky.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 884) | komentářů (3) otevřít článek...

Mazda 6 GY - jak slouží dvanáctiletý vůz s 250 000 km?

24.října 2017
Dovolte mi, abych představil své více jak 12leté přibližovadlo s téměř 250 000 km. Jedná se o Mazdu 6 první generace ve verzi kombi s benzínovým dvoulitrem o výkonu 104 kW (141 PS).
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 405) | komentářů (2) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Toyota Avensis třetí generace

19.října 2017
Tahle Toyota umí být úsporná, spolehlivá a levná na provoz. Je ale třeba vybrat ten správný motor.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 554) | komentářů (4) otevřít článek...

Citroën C5 2,0 HDi - seznam poruch za 2 roky

17.října 2017
Před rokem jsem zde na stránkách zveřejnil recenzi na svůj automobil Citroen C5. Pokusím se utřídit stávající a doplnit aktuální údaje o provozu a opravách.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 139) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota Corolla E12 - 6 let a 150 tis. km na cestách

3.října 2017
Chcel by som sa podeliť so skúsenosťami s Toyotou Corollou kombi typ E12. Zdá sa mi, že toto auto nie je v tunajších končinách nijak výrazne rozšírené.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 748) | komentářů (3) otevřít článek...

Škoda Fabia I - co všechno se pokazilo

26.září 2017
Koupil jsem ji jako reexport z D od autosalonu Mazda v r. 2009, najeto 112 000 km, serviska- kompletní servis po výměně rozvodů.
hodnocení: 3.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 263) | komentářů (14) otevřít článek...

Chrysler Vision Eagle ESI 3.3 - zkušenosti po 5 letech

19.září 2017
Po prodeji Voyager 3.8 AWD 1996 jsem šel do limuzíny, děti už byly odrostlé.
hodnocení: 2.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 006) | komentářů (3) otevřít článek...

Volvo V50 D2 - zkušenosti po 30 000 km

12.září 2017
Auto je úžasně ovladatelné, čitelné, krásně sedí v zatáčkách i v přímce, řízení je přesné a poloměr zatáčení při parkování je fakt komfortní.
hodnocení: 5.0 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 511) | komentářů (4) otevřít článek...

Mazda 6 GJ - na motoru záleží

29.sprna 2017
Za prvé, Mazda je nádherné auto. Vypadá dobře z většiny úhlů....
hodnocení: 2.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 140) | komentářů (10) otevřít článek...

Opel Astra Caravan Classic 1,7 - poctivě postavený auto

22.sprna 2017
Auto bylo kupováno v roce 2009 jako dvouleté z operativního leasingu, ve stavu téměř nového (alespoň na interiéru nebyl provoz vůbec znát).
hodnocení: 2.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 627) | komentářů (0) otevřít článek...

Mitsubishi Colt 1.5 DI-D - nenáročný na servis

15.sprna 2017
Vozidlo koupeno před 4 roky z bazaru za 60 tis. Kč, dovoz ze Španělska, podvozek nedotčen solí.
hodnocení: 3.4 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 685) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Fabia 1,2 TSI II. generace - konečně jede

8.sprna 2017
Nebyl jsem moc nadšený, když jsem ji přebíral, ale po pár kilometrech mě auto uchvátilo. Konečně vás ze sedaček nebolí záda, konečně v noci vidíte na cestu a konečně jede.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 637) | komentářů (12) otevřít článek...

Alfa Romeo 159 SW - chilli paprička po 60 000 km

1.sprna 2017
Byla červená, krásná, se světlým interiérem v kůži. Najednou jsem se přistihl, že inzerát s jejími fotografiemi kontroluji snad každou hodinu.
hodnocení: 3.7 b. (6x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 148) | komentářů (40) otevřít článek...

Mitsubishi ASX 1.8 DiD 4WD - zkušenosti majitele po 120 000 kilometrech

25.července 2017
Kdo mě zná z Mitsubishi klubu, tak ví, že nejsem z těch kdo by ASX chválil do nebes, přesto s odstupem času mohu říct, že to auto je vcelku povedené a v globálu jsem spokojený.
hodnocení: 3.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 846) | komentářů (3) otevřít článek...

Nissan Evalia - recenze majitele po prvním roce

18.července 2017
Koupeno z druhé ruky ojeté, individ. dovoz Švýcarsko, při koupi najeto cca 50 000, za rok užívání dalších 17 000 km.
hodnocení: 3.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 131) | komentářů (0) otevřít článek...

Chrysler Voyager 2,4i - 15 let věrné služby

11.července 2017
Voyagera jsem koupil na aukci leasingové společnosti přes kamaráda bazaristu, první majitel byla vysoká škola. Auto mělo veškeré doklady a servisy, nehavarované, plně funkční.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 198) | komentářů (3) otevřít článek...

Nissan Terrano II - na silnici nebrat

4.července 2017
Přijel z Itálie na MT pneumatikách. Na 16 let stáří vozu v rozumném stavu.
hodnocení: 1.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 095) | komentářů (3) otevřít článek...

Fiat Bravo 1.6 Multijet - příběh pokračuje

27.června 2017
Psal jsem zde své zkušenosti po ujetí 180 tis. km, teď mám najeto 209 tis. km a jedna podstatná věc se od té doby udála...
hodnocení: 2.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 777) | komentářů (1) otevřít článek...

Mazda 3 - prvních 10 000 km bez poruchy

20.června 2017
Po devíti letech ježdění s mírně ojetými vozy jsem si koncem léta loňského roku pořídil Mazdu 3 sedan, dvoulitr benzin s automatickou převodovkou.
hodnocení: 2.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 215) | komentářů (0) otevřít článek...

Kia Ceed 1,6 CRDi - zkušenost po 20 000 km

13.června 2017
V listopadu 2015 jsem koupil Kiu Ceed 1,6 CRDi hatchback r.v. 2008 s najetými cca 116 000 km.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 423) | komentářů (6) otevřít článek...

Volvo V60 D5 - spokojenost se švédským komfortem

6.června 2017
Volvo V60 D5 r.v. 2011 jsem koupil jako ojeté. Je to dovoz z Itálie a sloužilo tam jako firemní vůz u právnické firmy.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 019) | komentářů (10) otevřít článek...

Ford Tourneo Courier - zkušenost po 1. roce ježdění

30.května 2017
Za cca 1 rok naprosto bez závad. Motor 1.0 ecoboost je pro běžného řidiče dostatečně silný, při jízdě tiše přede.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 512) | komentářů (8) otevřít článek...

Tata Xenon 2.2 - pole, louky, lesy

24.května 2017
Vůz jsem pořídil od zemědělské společnosti v ne zrovna nejlepším stavu. Kupoval jsem ho jako mladý vůz, ne moc najeto, v zimě neježděné a s tím, že kvalita laku není pro mě důležitá, čepy vyměním a pick-up využiji každým coulem.
hodnocení: 5.0 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 382) | komentářů (2) otevřít článek...

Peugeot 407 - co přineslo 20 000 kilometrů?

23.května 2017
Vozidlo jsem zakoupil, když jsem se dozvěděl, že nás bude víc. V úvaze byla i Mazda 6 1.gen. Peugeot vyhrál kvůli útulnějšímu interiéru, jasné české historii s malým nájezdem, mladšímu ročníku a popravdě mě zaujala i panoramatická střecha.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 465) | komentářů (3) otevřít článek...

Citroën Berlingo - moc se u mě neohřál

8.května 2017
Musím uznat, že Berlingo se mi líbilo nejen kvůli ceně, ale i jako auto samotné! Cena ve srovnání s koncernovým Caddym bezkonkurenční, o Touranu ani nemluvě, ale to už je jiná liga.
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 935) | komentářů (17) otevřít článek...

Fiat Brava - auto na vyblbnutí

4.května 2017
Mám Fiat Brava 1.6 16V, r.v. 12/96, cca pol roka a úplne dokonalé na vyblbnutie sa hlavne v meste na semaforoch :)
hodnocení: 1.7 b. (7x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 820) | komentářů (6) otevřít článek...

Mercedes-Benz CLK 200 Kompressor - zážitky s kabriem

6.dubna 2017
Matička Země se prej otepluje, tak jsem pojal myšlenku pořídit si kabrio. Proč? Protože proto :)
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 740) | komentářů (2) otevřít článek...

Toyota RAV4 - po 70 000 km

28.března 2017
V září loňského roku jsem psal recenzi po roce a cca 30 tis. km. Tak tedy co se událo od loňska.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 396) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Punto 188 - malý, rychlý, šikovný

14.března 2017
Během dvou dnů brouzdání netem a dohledávání technických parametrů pomyslných adeptů se vyprofiloval jediný adept: Fiat Punto MkII, a to benzínová 1.2.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 517) | komentářů (2) otevřít článek...

Peugeot Expert Tepee - jednoduše spokojenost

28.února 2017
Je to velmi dobré auto, prakticky bez poruch, najeto máme už 247 tis. km
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 751) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Citigo 1.0 55 kW aneb basista a pozounista na šňůře

23.února 2017
Před měsícem jsme se vypravili do Německa hrát s celou kapelou, a tak jsem do oktávky narval basu, kolegu pozounistu s nástrojem a dvě sportovní tašky s věcmi na 14 dní cestování a hraní.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 565) | komentářů (13) otevřít článek...

Lancia Delta III - výjimečný vůz

14.února 2017
Design je subjektivní věc, u tohoto auta je mimořádný, zvlášť jeho barokní záď. Není na první pohled atraktivní pro všechny, ale troufnu si říci, že design je dlouhodobě nadčasový.
hodnocení: 3.2 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 476) | komentářů (6) otevřít článek...

Škoda Octavia 1,2 TSI - kvalita koncernu stále kulhá

7.února 2017
Dlouho jsem váhal napsat tuto zkušenost, často čtu povídání o autech a někdy je znát nadšení pro značku někdy opak, ale každý má svůj pohled a nejlepší test vozu je jeho dlouhodobé používání.
hodnocení: 4.7 b. (11x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (8 877) | komentářů (43) otevřít článek...

Mercedes-Benz GLE 166 - malá ochutnávka

3.ledna 2017
Špičkové SUV s brutálním výkonem, krásným zvukovým projevem a slušným ložným prostorem.
hodnocení: 3.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 434) | komentářů (0) otevřít článek...

Range Rover Evoque - stručná pochvala

26.prosince 2016
RR Evoque se nám od začátku líbil a dodnes jsme s ním spokojeni.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 407) | komentářů (3) otevřít článek...

Fiat Grande Punto 1,4 - auto nejen pro manželku

20.prosince 2016
Auto jsem původně koupil pro manželku, ale nyní je už skoro dva roky používám jen já.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 114) | komentářů (7) otevřít článek...

Ford Mondeo - co nabízí 12letý kousek?

13.prosince 2016
Původem auto dovezené z Německa vypadalo velmi slušně, čistě a vcelku zachovale.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 411) | komentářů (5) otevřít článek...

Saab 9-3 - čerstvá láska

6.prosince 2016
Koupil jsem si před měsícem Saab 9-3 kabrio 2.0 rok 2000, najeto 230 000. Stál mě 65 000. Předchozí majitel vyměnil vodní pumpu, kapaliny a vše odladil.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 719) | komentářů (4) otevřít článek...

Citroën C8 - 5 let s francouzem

30.listopadu 2016
Mám Citroena C8 2.0 hdi 100 kW a chci vám napsat pár zkušeností s tímto vozem - mám ho 5 let.
hodnocení: 3.0 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 510) | komentářů (3) otevřít článek...

Volkswagen Phaeton - nedoceněná ojetina

16.listopadu 2016
Náhodou jsem mezi nabídkami narazil na VW Phaeton, a hned mě zaujal. Jak výbavou, designem, tak i zajímavou cenou.
hodnocení: 4.7 b. (6x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (7 336) | komentářů (26) otevřít článek...

Škoda Felicia - jak jezdí sedmnáctiletá česká klasika?

1.listopadu 2016
U takového auta platí vždy fyzika a pokud ji nebudete respektovat, tak se může stát, že skončíte někde vybouraní. S vozem lze zažít jak nedotáčivý, tak i přetáčivý smyk.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 594) | komentářů (7) otevřít článek...

Mercedes-Benz třídy A - splněný sen?

25.října 2016
Celý život (dnes je mi 67 let) jsem snil buď o BMW, které bohužel i 10 let staré je pro mne, důchodce, cenově nedostupné, nebo o MB.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 345) | komentářů (4) otevřít článek...
 
/ 25 (1241)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Ford Mondeo ...