Ford Mondeo 2.2 TDCI a zkušenost uživatele po 275 tis. km.
 
 
 
 
 
 

Ford Mondeo 2.2 TDCI a zkušenost uživatele po 275 tis. km.

již zítra na TipCars.com

S jakým motorem koupit Renault Clio II?
nejčtenější články
1. Jaký vybrat diesel pro Škodu Octavii III?
2. Toyota Previa - nejspolehlivější rodinná ojetina do 200 tis. Kč?
3. S jakým benzínem koupit Giuliettu?
 
Po letitém provozu japonského motocyklu jsem přesedlal na usedlejší záležitost. Jaké je mondeo po 275 tis. km? Auto bylo koupeno při nájezdu cca 220 tis. km od rodinného příslušníka na podzim 2010.
RECENZE UŽIVATELŮ, 30.01.14 | 00:00
hodnocení článku 3.5 b / 4x
vaše hodnocení: 4 b.
z naší nabídky:
Ford Mondeo
Značka:Ford
Model:Mondeo
Typ:2.2 TDCI
Bližší označení:Ghia
Karoserie:liftback
Objem motoru:2 198
Palivo:nafta
Rok výroby:2004
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:220 000
Najeto km nyní:275 000
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:3 roky
Průměrná spotřeba:5,8 l
Poruchy:opravitelné
Předchozí vozidlo:neudáno

Po letitém provozu japonského motocyklu jsem přesedlal na usedlejší záležitost. Jaké je mondeo po 275 tis. km?

Auto bylo koupeno při nájezdu cca 220 tis. km od rodinného příslušníka na podzim 2010, jsem třetím majitelem. Vzhledem k tomu, že jsem auto znal od počátku (jel jsem ho vyzvednout společně s prvním majitelem do autosalonu) a měl ho na očích po celou dobu jeho života, nepřišlo mi jako špatná koupě. Prvních 200 tis. km bylo naježděno během tří let jako služebák, další tři roky sloužilo jako garážová fajnovka mé sestry a poslední tři roky a nějaký ten měsíc bylo rodinným dříčem v mém vlastnictví.
Je to mondeo 2.2 TDCI, 114 kW, pětidvířko, výbava Ghia, vyrobeno v září 2004. Jedná se o jedno z prvních 2.2, ještě s motorem řady Puma, euro 3.

Až na počáteční drobnosti sloužilo vozidlo bez závad. Ve 150 tis. km byl vyměněn motor (půlmotor), závada na vstřikovačích a propálený píst. Bohužel v servisu nějak zapomněli vyměnit jeden ze vstřiků, což se ukázalo jako poměrně drahá 'nedbalost'. Vše bylo naštěstí vyřešeno v rámci záruky.

Dalších 100 tis. km auto opět sloužilo bez větších závad a potíží. Nepočítám klasické opotřebování, 1x prasknutá přední pružina, ložiska, tlumiče, brzdy, filtry, oleje. Vše měněno dle intervalů doporučených výrobcem nebo když to prostě bylo potřeba.

Po 250 tis. km došlo k další drobné nedbalosti, tentokrát z mé strany. Auto dostalo menší ránu zespoda na podmotorový rám a motor musel být opět vyměněn za novější z Anglie. Stálo to docela dost peněz, ale za chyby se platí. Vzhledem k hodnotě auta by se oprava asi už nevyplatila, ale já do toho šel. Bohužel jsem si vybral 'bezva servis' a na co sáhli, to opravdu dokonale podělali.
Během opravy byly repasovány vstřiky, jinak vše původní pověsili na náhradní motor.

Při 255 tis. km dělán alternátor. Otázkou zůstává, jak se na poruše projevil servis při výměně motoru, špatně provedené ukostření a s tím spojená výměna řemenice na pohonu příslušenství.
Při 265 tis. km výměna baterie - byla stále původní, a to Motorcraft (9 let), prasklá hadice IC-EGR. Už jsem si myslel, že je turbo, vstřiky, čerpadlo a já nevím, co ještě v koncích. Člověk by nevěřil, co to všechno s autem dokáže provést. Hadice za pár stovek.

Dále pouze pravidelný servis a spotřební matroš.

Údajně karoserie trpí na větší korozi. Mohu potvrdit, že konkurence je na tom v ochraně drobátko lépe (VW). Já ale zatím problémy nemám.

Když to shrnu a pominu svoji blbost, tak mondeo s tímto motorem je dobrá koupě. Máte dobře udělané auto, které něco vydrží jako celek, náhradní díly jsou dostupné, pohon je spolehlivý, obrovský výběr ojetin a velice příznivá cena.

Než se budete pošklebovat nad 'spolehlivým pohonem'... Ano, je tam již třetí motor, ale nikdy to nebyla závada na konstrukci motoru jako takového. Ten je opravdu odolný. Vstřiky a čerpadlo? Díky problémům, co byly, je servis naprosto dostupný a cenově příznivý. Repase všech vstřiků mě vyšla na 13 tisíc korun. To před pár lety byla jiná písnička. Spojka je, přátelé, naprosto původní a bez problémů, dvouhmoťák totéž, turbo původní, převodovka bez chyb, podvozek vydrží také opravdu hodně. Interiér je pořád pěkný a na tolik km byste ho určitě nehádali.

Auto má určitě spousty chyb, je to holt už starý pekáč, ale za ty prachy je zlatý a pokud nesáhnete vyloženě vedle, nepřekvapí vás nic záludného, co by u podobné konkurence také nebylo, ba naopak. Je to konkurenceschopná ojetina, která ještě nadělá dosti parády, motor jede jako z praku a jako stěhováka už jsem ho také vyzkoušel.
Určitě doporučuji modelový rok 2003 a výše. Celkem dost toho vychytali a po poslední plastice v roce 2005 je to auto na jedničku s hvězdičkou.

Ale abych jen nechválil!
Kvalita zpracování a dotažení detailu je opravdu ve Fordu někde jinde. Do auta z důvodu odlepené izolace ve dveřích zatéká. Řešení je sice celkem jednoduché, ale úsměv na tváři to nevykouzlí. Občas něco v interiéru vrzne a podobně, chápu, že mám auto za babku, ale u pořizovací ceny vozu daleko za hranicí 800 tis. Kč to naštve. Němečtější konkurence tímto tedy netrpí. Brzdy by mohly být také lepší, auto se pro ženu moc nehodí. Na pedál se opravdu musí šlapat, spojka je také malinko tužší a musí se zacházet s citem (kvůli porci Nm to asi jinak nastavit ani nejde). Strmě naladěný plyn je senza pro blbnutí, v půlce chodu pedálu máte už plný. Není to ale dobré pro spotřebu a při předjíždění to může vést k zajímavému efektu sevřených půlek na sedadle řidiče. Je toho opravdu dost, ale jsou to jen prkotiny.

Jěště drobný postřeh. Ve výbavě mého auta není protiprokluz, stabilizace a podobné blbiny. Nemá se co pokazit, což je jenom dobře. Jenže když jedete na mokru do kopce a prostě spěcháte, hrábne si i na čtyřce - což je docela otravné a ve výsledku to má efekt jen v peněžence na gumách. Holt Nm nejsou všechno.

Se slušným zacházením vydrží opravdu dlouho a notorické potíže prvních modelů nemusí být vždy na škodu v podobě vychytaných postupů a specializované servisní sítě.

KladyZápory
Prostornost a pohodlí výbava trochu zaspala dobu
motor horší dílenské zpracování
dostupnost dílů a servisu  
cena a množství ojetin  
  

Spolehlivost
2
 
Provozní náklady
2
 
Cena náhradních dílů
2
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? anohodnocení
brzdy
3
design
2
dílenské zpracování
3
dynamika motoru
1
jízdní komfort
2
ovladatelnost
1
prostornost
2
pružnost motoru
2
řazení
1
řízení
1
sedadla
1
spotřeba
2
výhled z vozu
2
celkové hodnocení - průměr:
1.76
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
donald - 04.02.2014 09:34 
Asi by fakt bylo nejjednodušší prostě tu kontrolku na panelu zhasnout. Ale jezdit bez ABS a ESP se mi nechce, fakt to jsou dost důležité prvky aktivní bezpečnosti. A protože tohle je ojedinělá závada, autoservis si s tím moc neví rady. Takže platím za to, že se učí. Ono se snadno řekne, nezaplatit. Jenže když jsem auto v pátek odpoledne potřeboval, abych odjel na chalupu, zaplatit jsem musel. Auto v servisu mi je totiž taky na nic.
Teď to tam mají zase, aby závadu definitivně odstranili. Znají dvě chybové hlášky C1279 a C1278, na základě toho už vyměnili čidlo ESP. Sám jsem konzultoval s odborníkem (v rodině, v Rakousku), proč to dál nefunguje. Řekl mi, že čidla je nutné nakonfigurovat. V servisu jsem to oznámil jako možný tip, co dál s tíjm. Teď už druhý den čekám, co se jim povede nebo nepovede.
Fakt, servis tápe, učí se, neví si rady, ale zákazník platí, protože se platí odvedená práce. A to oni vždy mohou vykázat...
David V - 04.02.2014 09:51 
donald napsal:
Asi by fakt bylo nejjednodušší prostě tu kontrolku na panelu zhasnout. Ale jezdit bez ABS a ESP se mi nechce, fakt to jsou dost důležité prvky aktivní bezpečnosti. A protože tohle je ojedinělá závada, autoservis si s tím moc neví rady. Takže platím za to, že se učí. Ono se snadno řekne, nezaplatit. Jenže když jsem auto v pátek odpoledne potřeboval, abych odjel na chalupu, zaplatit jsem musel. Auto v servisu mi je totiž taky na nic.Teď to tam mají zase, aby závadu definitivně odstranili. Znají dvě chybové hlášky C1279 a C1278, na základě toho už vyměnili čidlo ESP. Sám jsem konzultoval s odborníkem (v rodině, v Rakousku), proč to dál nefunguje. Řekl mi, že čidla je nutné nakonfigurovat. V servisu jsem to oznámil jako možný tip, co dál s tíjm. Teď už druhý den čekám, co se jim povede nebo nepovede. Fakt, servis tápe, učí se, neví si rady, ale zákazník platí, protože se platí odvedená práce. A to oni vždy mohou vykázat...


Chybové hlášky sice odpovídají problému se snímačem natočení volantu, ale ta závada nemusí být v samotném snímači, ale třeba jen v kabeláži. Může být špatný kontakt v konektoru nebo někde zlomený (přerušený) nebo prodřený drát. Nevím, zda se u ESP dá udělat nějaká online diagnostika, že to ukazuje provozní hodnoty, jako jsou otáčky kol, natočení volantu apod. Z toho by se možná dalo vypozorovat, který parametr se:
a) nemění
b) mění nelogicky
donald - 04.02.2014 18:13 
David V
Taky jsem si myslel, že složité elektronické systémy v automobilu vyžadují perfektní diagnostiku. Jak ukazuje praxe, asi to zdaleka není dokonalé a nefuguje to. Nevím, co právě s autem dělají, ale kabeláž je jednou z hledaných chyb.
A nesvěřil jsem vůz Ferdovi mravencovi, práce všeho druhu, ale pražskému specialistovi na fordy.
x.IceMan.x - 11.02.2014 15:05 
Pěkná objektivní recenze. Jen si dovolim nesouhlasit s tou horší kvalitou zpracování. Sám píšete že na interiéru není poznat jeho věk a co už má za sebou. Já mám toto mondeo, dokonce před faceliftem (2001 )a kamoš má r.v.2005 a nemůžu teda kvalitě zpracovaní nic vytknout oproti třeba koncernu VW. Absolutně nic nám v mondeu nevrže, nedrnčí, neskřípe, všechno drží pevně, materiály c pohodě,měkčené..absolutně dostačující, vše funkční a opravdu interiér vypada na zánovní auto a ne na auto 12 let stary a skoro 300tis km najetý. Což nemůžu říct i o VW které máme v rodině (samozřejmě porovnávám ročníkově-generačne stejné vozy) Mám najeto dost v obou značkách a nemůžu říct že by VW byl kvalitněji zpracován! Podle mě jsou na tom uplně stejně a záleží jak se k tomu majitelé chovali od počátku. Velice mě třeba zklamala i Audi A3 s kvalitou interieru a použitými materiály! Ve VW a Audi v kterych jezdím je znatelné optřebení plastů, vrzání, odpadávaní .... A co se týče rezavění...já ani kámoš nemáme žádný problém, a i co se dívám na Mondea na parkovištích třeba tak teda nevidím že by s tím byl problém. Naopak se nestačím divit jak vidívám zrezivělé passaty a na jakych mistech. To samy vidím jak nám rezaví Golfy atd. To samy vidite na oktavkach a dokonce casto si vsimam pekne orezlých BMW (taky r.v. po 2001). To ja si teda na rez na mondeu nemuzu vubec stezovat.
patriot.007 - 17.02.2014 07:59 
x.IceMan.x napsal:
A co se týče rezavění...já ani kámoš nemáme žádný problém, a i co se dívám na Mondea na parkovištích třeba tak teda nevidím že by s tím byl problém. Naopak se nestačím divit jak vidívám zrezivělé passaty a na jakych mistech. To samy vidím jak nám rezaví Golfy atd. To samy vidite na oktavkach a dokonce casto si vsimam pekne orezlých BMW (taky r.v. po 2001). To ja si teda na rez na mondeu nemuzu vubec stezovat.

Myslím si, že ani Mondeo, ani BMW, Passaty, Golfy a Octavie nemají se rzí problém, který by stál za řeč. Pokud uvidíte na těchto autech rez, zejména jak píšete "a na jakých místech", tak je to prakticky stoprocentně práce autoservisů, které se živí dovozem ojetin.
Jezdím k jednomu šikovnému servisákovi a vždycky tam má nějaké dvojauta (dvě totálky, jedno auto modré, bouchlé zepředu, druhé auto červené, bouchlé zazadu). Když to člověk vidí, jak to pajtí, řeže, kroutí,svařuje a nakonec je z toho krasavec až oči přecházejí, v žádané stříbrné metalíze. Jenže ten pozink už po tom všem vyvařování, vybrušování, není.
Mondeo je skvělé auto, vzhledem ke své prodejní ceně, a ještě více vzhledem k ceně ojetiny. Ve firmě jsem s nima najedil hodně. Musím ale také říct, že jednou mne nechalo stát na JIžní spojce - porucha alternátoru. Takže jsem si připomněl staré známé, ověřené "Tam Fordem, zpátky vlakem". A nebyl jsem sám, koho Ford někde nechal na cestách ... Pro upřesnění na obranu Mondea ještě doplním, že to co nás někde nechalo, byla auta s najetýma 200-250 tkm. I když s takovým nájezdem by auto manažerské třídy mělo být schopno se vypořádat bez problémů. 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Fiat Tipo combi 1.4 - nebojte se pochválit

13.ledna 2018
Rozhodl jsem se napsat tuhle "recenzi", protože už mne fakt vytáčí to, co čtu o tomto voze. Většinou od lidí, kteří v tom sotva seděli, o to jasnější mají názor.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 859) | komentářů (14) otevřít článek...

Hyundai Getz 1.5 CRDi - čím nás překvapil?

19.prosince 2017
Tohle malé ojeté auto jsem koupil svojí dceři na cesty do práce. Bylo dovezené z Německa a prodával je jeden vypečený pražský autobazar.
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 147) | komentářů (5) otevřít článek...

Ford Kuga 1.5 - stručná zkušenost po roce ježdění

12.prosince 2017
Za tu krátkou dobu, co ho vlastníme, tak po technické stránce jsme s ním velmi spokojeni a i spotřeba odpovídá našim představám a stylu jízdy.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 825) | komentářů (3) otevřít článek...

Mitsubishi Colt 1.3 - stručné zhodnocení po 5 letech

5.prosince 2017
Colt měl najeto 90 000 km a na karoserii měl několik škrábanců,takže cena šla dolů.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (413) | komentářů (0) otevřít článek...

Dodge Grand Caravan 3.6 Pentastar - zkušenosti majitele po roce a půl

28.listopadu 2017
Před rokem a půl jsem koupil do rodiny druhý dostavník - Dodge Grand Caravan 3.6 Pentastar. Rozrostla se nám rodina a bylo potřeba vozit celou rodinu naráz a ne dvěma autama ;-)
hodnocení: 5.0 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 169) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford S-MAX 2.0 TDCi Titanium - zkušenosti se servisem

21.listopadu 2017
Vozidlo zatím funguje tak, jak má. Spotřeba kolem 6 litrů na 100 km je také celkem fajn.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 693) | komentářů (3) otevřít článek...

Peugeot 308 SW - další parťák na dlouhé cesty

14.listopadu 2017
Rozhodli jsme se pro auto úplně nové, které poskytne jakous takous záruku spolehlivosti na dlouhých cestách a poměrně dlouhý čas nebude vyžadovat žádné opravy vyjma pravidelného servisu.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 425) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Freemont 2.0 - nepotřebovali jsme ho, ale chtěli

7.listopadu 2017
Vůz jsem vybíral v době, kdy jsem jej akutně nepotřeboval, takže jsem měl dost času hledat informace. Chtěl jsem auto, co by vypadlo z konfekce, uvezlo 4člennou rodinu + občas prarodiče, bylo nové nebo alespoň zánovní.
hodnocení: 5.0 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 820) | komentářů (0) otevřít článek...

Volkswagen Caddy Maxi - jak jsme se seznámili

30.října 2017
Myslel jsem si, jak vyměním svého Yetiho za nového Caddyho Maxi a byl jsem tak trochu zklamán německou nedokončeností myšlenky.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 884) | komentářů (3) otevřít článek...

Mazda 6 GY - jak slouží dvanáctiletý vůz s 250 000 km?

24.října 2017
Dovolte mi, abych představil své více jak 12leté přibližovadlo s téměř 250 000 km. Jedná se o Mazdu 6 první generace ve verzi kombi s benzínovým dvoulitrem o výkonu 104 kW (141 PS).
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 405) | komentářů (2) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Toyota Avensis třetí generace

19.října 2017
Tahle Toyota umí být úsporná, spolehlivá a levná na provoz. Je ale třeba vybrat ten správný motor.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 554) | komentářů (4) otevřít článek...

Citroën C5 2,0 HDi - seznam poruch za 2 roky

17.října 2017
Před rokem jsem zde na stránkách zveřejnil recenzi na svůj automobil Citroen C5. Pokusím se utřídit stávající a doplnit aktuální údaje o provozu a opravách.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 139) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota Corolla E12 - 6 let a 150 tis. km na cestách

3.října 2017
Chcel by som sa podeliť so skúsenosťami s Toyotou Corollou kombi typ E12. Zdá sa mi, že toto auto nie je v tunajších končinách nijak výrazne rozšírené.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 748) | komentářů (3) otevřít článek...

Škoda Fabia I - co všechno se pokazilo

26.září 2017
Koupil jsem ji jako reexport z D od autosalonu Mazda v r. 2009, najeto 112 000 km, serviska- kompletní servis po výměně rozvodů.
hodnocení: 3.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 263) | komentářů (14) otevřít článek...

Chrysler Vision Eagle ESI 3.3 - zkušenosti po 5 letech

19.září 2017
Po prodeji Voyager 3.8 AWD 1996 jsem šel do limuzíny, děti už byly odrostlé.
hodnocení: 2.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 006) | komentářů (3) otevřít článek...

Volvo V50 D2 - zkušenosti po 30 000 km

12.září 2017
Auto je úžasně ovladatelné, čitelné, krásně sedí v zatáčkách i v přímce, řízení je přesné a poloměr zatáčení při parkování je fakt komfortní.
hodnocení: 5.0 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 511) | komentářů (4) otevřít článek...

Mazda 6 GJ - na motoru záleží

29.sprna 2017
Za prvé, Mazda je nádherné auto. Vypadá dobře z většiny úhlů....
hodnocení: 2.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 140) | komentářů (10) otevřít článek...

Opel Astra Caravan Classic 1,7 - poctivě postavený auto

22.sprna 2017
Auto bylo kupováno v roce 2009 jako dvouleté z operativního leasingu, ve stavu téměř nového (alespoň na interiéru nebyl provoz vůbec znát).
hodnocení: 2.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 627) | komentářů (0) otevřít článek...

Mitsubishi Colt 1.5 DI-D - nenáročný na servis

15.sprna 2017
Vozidlo koupeno před 4 roky z bazaru za 60 tis. Kč, dovoz ze Španělska, podvozek nedotčen solí.
hodnocení: 3.4 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 685) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Fabia 1,2 TSI II. generace - konečně jede

8.sprna 2017
Nebyl jsem moc nadšený, když jsem ji přebíral, ale po pár kilometrech mě auto uchvátilo. Konečně vás ze sedaček nebolí záda, konečně v noci vidíte na cestu a konečně jede.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 637) | komentářů (12) otevřít článek...

Alfa Romeo 159 SW - chilli paprička po 60 000 km

1.sprna 2017
Byla červená, krásná, se světlým interiérem v kůži. Najednou jsem se přistihl, že inzerát s jejími fotografiemi kontroluji snad každou hodinu.
hodnocení: 3.7 b. (6x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 148) | komentářů (40) otevřít článek...

Mitsubishi ASX 1.8 DiD 4WD - zkušenosti majitele po 120 000 kilometrech

25.července 2017
Kdo mě zná z Mitsubishi klubu, tak ví, že nejsem z těch kdo by ASX chválil do nebes, přesto s odstupem času mohu říct, že to auto je vcelku povedené a v globálu jsem spokojený.
hodnocení: 3.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 846) | komentářů (3) otevřít článek...

Nissan Evalia - recenze majitele po prvním roce

18.července 2017
Koupeno z druhé ruky ojeté, individ. dovoz Švýcarsko, při koupi najeto cca 50 000, za rok užívání dalších 17 000 km.
hodnocení: 3.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 131) | komentářů (0) otevřít článek...

Chrysler Voyager 2,4i - 15 let věrné služby

11.července 2017
Voyagera jsem koupil na aukci leasingové společnosti přes kamaráda bazaristu, první majitel byla vysoká škola. Auto mělo veškeré doklady a servisy, nehavarované, plně funkční.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 198) | komentářů (3) otevřít článek...

Nissan Terrano II - na silnici nebrat

4.července 2017
Přijel z Itálie na MT pneumatikách. Na 16 let stáří vozu v rozumném stavu.
hodnocení: 1.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 095) | komentářů (3) otevřít článek...

Fiat Bravo 1.6 Multijet - příběh pokračuje

27.června 2017
Psal jsem zde své zkušenosti po ujetí 180 tis. km, teď mám najeto 209 tis. km a jedna podstatná věc se od té doby udála...
hodnocení: 2.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 777) | komentářů (1) otevřít článek...

Mazda 3 - prvních 10 000 km bez poruchy

20.června 2017
Po devíti letech ježdění s mírně ojetými vozy jsem si koncem léta loňského roku pořídil Mazdu 3 sedan, dvoulitr benzin s automatickou převodovkou.
hodnocení: 2.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 215) | komentářů (0) otevřít článek...

Kia Ceed 1,6 CRDi - zkušenost po 20 000 km

13.června 2017
V listopadu 2015 jsem koupil Kiu Ceed 1,6 CRDi hatchback r.v. 2008 s najetými cca 116 000 km.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 423) | komentářů (6) otevřít článek...

Volvo V60 D5 - spokojenost se švédským komfortem

6.června 2017
Volvo V60 D5 r.v. 2011 jsem koupil jako ojeté. Je to dovoz z Itálie a sloužilo tam jako firemní vůz u právnické firmy.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 019) | komentářů (10) otevřít článek...

Ford Tourneo Courier - zkušenost po 1. roce ježdění

30.května 2017
Za cca 1 rok naprosto bez závad. Motor 1.0 ecoboost je pro běžného řidiče dostatečně silný, při jízdě tiše přede.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 512) | komentářů (8) otevřít článek...

Tata Xenon 2.2 - pole, louky, lesy

24.května 2017
Vůz jsem pořídil od zemědělské společnosti v ne zrovna nejlepším stavu. Kupoval jsem ho jako mladý vůz, ne moc najeto, v zimě neježděné a s tím, že kvalita laku není pro mě důležitá, čepy vyměním a pick-up využiji každým coulem.
hodnocení: 5.0 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 382) | komentářů (2) otevřít článek...

Peugeot 407 - co přineslo 20 000 kilometrů?

23.května 2017
Vozidlo jsem zakoupil, když jsem se dozvěděl, že nás bude víc. V úvaze byla i Mazda 6 1.gen. Peugeot vyhrál kvůli útulnějšímu interiéru, jasné české historii s malým nájezdem, mladšímu ročníku a popravdě mě zaujala i panoramatická střecha.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 465) | komentářů (3) otevřít článek...

Citroën Berlingo - moc se u mě neohřál

8.května 2017
Musím uznat, že Berlingo se mi líbilo nejen kvůli ceně, ale i jako auto samotné! Cena ve srovnání s koncernovým Caddym bezkonkurenční, o Touranu ani nemluvě, ale to už je jiná liga.
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 935) | komentářů (17) otevřít článek...

Fiat Brava - auto na vyblbnutí

4.května 2017
Mám Fiat Brava 1.6 16V, r.v. 12/96, cca pol roka a úplne dokonalé na vyblbnutie sa hlavne v meste na semaforoch :)
hodnocení: 1.7 b. (7x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 820) | komentářů (6) otevřít článek...

Mercedes-Benz CLK 200 Kompressor - zážitky s kabriem

6.dubna 2017
Matička Země se prej otepluje, tak jsem pojal myšlenku pořídit si kabrio. Proč? Protože proto :)
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 740) | komentářů (2) otevřít článek...

Toyota RAV4 - po 70 000 km

28.března 2017
V září loňského roku jsem psal recenzi po roce a cca 30 tis. km. Tak tedy co se událo od loňska.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 396) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Punto 188 - malý, rychlý, šikovný

14.března 2017
Během dvou dnů brouzdání netem a dohledávání technických parametrů pomyslných adeptů se vyprofiloval jediný adept: Fiat Punto MkII, a to benzínová 1.2.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 517) | komentářů (2) otevřít článek...

Peugeot Expert Tepee - jednoduše spokojenost

28.února 2017
Je to velmi dobré auto, prakticky bez poruch, najeto máme už 247 tis. km
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 751) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Citigo 1.0 55 kW aneb basista a pozounista na šňůře

23.února 2017
Před měsícem jsme se vypravili do Německa hrát s celou kapelou, a tak jsem do oktávky narval basu, kolegu pozounistu s nástrojem a dvě sportovní tašky s věcmi na 14 dní cestování a hraní.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 565) | komentářů (13) otevřít článek...

Lancia Delta III - výjimečný vůz

14.února 2017
Design je subjektivní věc, u tohoto auta je mimořádný, zvlášť jeho barokní záď. Není na první pohled atraktivní pro všechny, ale troufnu si říci, že design je dlouhodobě nadčasový.
hodnocení: 3.2 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 476) | komentářů (6) otevřít článek...

Škoda Octavia 1,2 TSI - kvalita koncernu stále kulhá

7.února 2017
Dlouho jsem váhal napsat tuto zkušenost, často čtu povídání o autech a někdy je znát nadšení pro značku někdy opak, ale každý má svůj pohled a nejlepší test vozu je jeho dlouhodobé používání.
hodnocení: 4.7 b. (11x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (8 877) | komentářů (43) otevřít článek...

Mercedes-Benz GLE 166 - malá ochutnávka

3.ledna 2017
Špičkové SUV s brutálním výkonem, krásným zvukovým projevem a slušným ložným prostorem.
hodnocení: 3.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 434) | komentářů (0) otevřít článek...

Range Rover Evoque - stručná pochvala

26.prosince 2016
RR Evoque se nám od začátku líbil a dodnes jsme s ním spokojeni.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 407) | komentářů (3) otevřít článek...

Fiat Grande Punto 1,4 - auto nejen pro manželku

20.prosince 2016
Auto jsem původně koupil pro manželku, ale nyní je už skoro dva roky používám jen já.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 114) | komentářů (7) otevřít článek...

Ford Mondeo - co nabízí 12letý kousek?

13.prosince 2016
Původem auto dovezené z Německa vypadalo velmi slušně, čistě a vcelku zachovale.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 411) | komentářů (5) otevřít článek...

Saab 9-3 - čerstvá láska

6.prosince 2016
Koupil jsem si před měsícem Saab 9-3 kabrio 2.0 rok 2000, najeto 230 000. Stál mě 65 000. Předchozí majitel vyměnil vodní pumpu, kapaliny a vše odladil.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 719) | komentářů (4) otevřít článek...

Citroën C8 - 5 let s francouzem

30.listopadu 2016
Mám Citroena C8 2.0 hdi 100 kW a chci vám napsat pár zkušeností s tímto vozem - mám ho 5 let.
hodnocení: 3.0 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 510) | komentářů (3) otevřít článek...

Volkswagen Phaeton - nedoceněná ojetina

16.listopadu 2016
Náhodou jsem mezi nabídkami narazil na VW Phaeton, a hned mě zaujal. Jak výbavou, designem, tak i zajímavou cenou.
hodnocení: 4.7 b. (6x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (7 336) | komentářů (26) otevřít článek...

Škoda Felicia - jak jezdí sedmnáctiletá česká klasika?

1.listopadu 2016
U takového auta platí vždy fyzika a pokud ji nebudete respektovat, tak se může stát, že skončíte někde vybouraní. S vozem lze zažít jak nedotáčivý, tak i přetáčivý smyk.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 594) | komentářů (7) otevřít článek...

Mercedes-Benz třídy A - splněný sen?

25.října 2016
Celý život (dnes je mi 67 let) jsem snil buď o BMW, které bohužel i 10 let staré je pro mne, důchodce, cenově nedostupné, nebo o MB.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 345) | komentářů (4) otevřít článek...
 
/ 25 (1241)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Ford Mondeo ...