Ford Mondeo 2.0 TDCi a zkušenosti zatím spokojeného uživatele
 
 
 
 
 
 

Ford Mondeo 2.0 TDCi a zkušenosti zatím spokojeného uživatele

již zítra na TipCars.com

Na co pozor u starší benzínové Hondy Accord?
nejčtenější články
1. Jaký je tříválec 1,2 HTP?
2. Volvo V40 nebo Ford Focus?
3. Fiat Bravo nebo Lancia Delta za 150 tis. Kč?
 
Obecné pravdy jsou dobré pro 99% případů. Pak jsou zvláštní výjimky, které potvrzují pravidlo. Jděte zlatou střední cestou, dbejte zkušeností ostatních a neuděláte chybu!
RECENZE UŽIVATELŮ, 24.01.13 | 00:00
hodnocení článku 4.3 b / 4x
vaše hodnocení: 4 b.
z naší nabídky:
Ford Mondeo


Značka: Ford
Model: Mondeo
Typ: Mk III
Bližší označení: TDCi 96 kW Euro IV
Karoserie: liftback
Objem motoru: 2000
Palivo:nafta
Rok výroby: 2004
Typ řazení: manuální
Najeto km při koupi: 78000
Najeto km nyní: 82500
Koupen jako: ojetý
Jak dlouho vůz využívám: 4 měsíce
Průměrná spotřeba: 5
Předchozí vozidlo: neudáno

Obecné pravdy jsou dobré pro 99% případů. Pak jsou zvláštní výjimky, které potvrzují pravidlo. Jděte zlatou střední cestou, dbejte zkušeností ostatních a neuděláte chybu! Chcete-li nalézt perlu mezi ojetými auty, musíte hledat v tom jednom procentu příležitostí. Rozhodl jsem se jít touto riskantní, avšak velmi lákavou cestou i za cenu, že se nakonec nepotvrdí mé předpoklady. Vybral jsem Ford Mondeo TDCi požehnaného roku výroby 2004. Přitom nejsem v balíku, ani automechanik, ani nenajedu velké množství kilometrů. Zatím si však myslím, že jsem nevybral špatně.
Mondeo MkIII je vůz dost rozšířený v českých zemích a zeširoka probraný i na tomto portálu. Zájemci o něj vědí, co mohou čekat, čím má vůz navrch a na co si dát při výběru pozor. Nebudu tedy psát o tom, jak dobře se auto řídí, zvlášť když majitel přestoupil z nižší kategorie. Zaměřím se zejména na jednu věc, která mnoho kupujících Mondea odrazuje a způsobuje, že ojetina se dá pořídit velmi levně. Mám na mysli dieselový motor TDCi 96 kW, Euro 4, který má auto pod kapotou. Aby to byla výhodná koupě, je třeba postupovat znale a vybírat opatrně. Naštěstí nabídka na trhu je co do množství téměř ohromující a člověk se nemusí unáhlit výběrem bez rozmyslu, když se objeví „výhodná nabídka“.
Proč jsem chtěl Mondeo 2,0 TDCi? Byl jsem spokojeným uživatelem naftové Elantry (viz můj příspěvek na jiném místě) a po deseti letech jízdy s ropákem jsem si tak na naftu zvykl, že ani poměrně nízký roční nájezd a možné technické problémy a závady mě neodradily. Naopak, nepřekonatelný poměr ceny a hodnoty vozu (chtěl jsem jít o třídu výš a na stará kolena si dopřát něčeho lepšího) mne přivedly právě k tomuto typu a motorizaci. Navíc jsem si chtěl použít forda jako prubířský kámen.
Téměř všechna doporučení odborníků radí zájemcům o Mondeo z let 2001 - 2007 se obloukem vyhnout dieselovému pohonu. Téměř všichni motoristé v Česku to vědí a hledají benzínové motory. Tudíž nabídka zážehových motorizací 1.8, 2.0, 2.5, 3.0 je poměrně malá, vozidla bývají v dosti žalostném stavu a jejich cena odpovídá poptávce – cenovky jsou o desítky tisíc korun vyšší, než u turbodieselu TDCi.
Chtěl jsem naftové auto, které mi vyhovuje spotřebou, svou charakteristikou motoru, navíc mi nesmrdí a netrhá uši. Po zkušenostech s provozem vznětového agregátu VM Motori v Hyundai Accent a Elanta jsem se leccos naučil a přišel mu na chuť. Rozhodl jsem se, že znalosti (načerpané od Martina Vaculíka, Martina Freie, redaktorů Tipcars a dalších) i vlastní praktické zkušenosti si ověřím na výběru příštího auta.
Výběr jsem začal pod heslem: Benzín může koupit každý, naftu jen ten, kdo ví! O nechvalně proslulých motorech TDCi to platí trojnásob.
Tento motor byl velkou nadějí značky Ford, ale zklamal na celé čáře. Výkonem i kultivovaností projevu sice byl ve své době na špici, ale jak se rychle ukázalo, vstřikovací zařízení Delphi trpělo na špatnou českou naftou, mělo krátkou životnost a po ujetí pár desítek tisíc kilometrů vykazovalo fatální závady. Opravy stály desítky tisíc korun a přiváděly vlastníky těchto vozů do ordinace docenta Chocholouška. Výrobce na to zareagoval tím, že začal používat odolnější materiál a postupně uvolnil náhradní díly, prováděl repase...
Dneska se stejná závada může odstranit v diesel servisech Delphi za zlomek původních nákladů. Motory od března 2003 už nevykazují fatální závady vysokotlakých čerpadel a vstřikovače mají téměř normální životnost, jako od jiných výrobců common-railů. Nicméně pověst motorů TDCi Ford byla jednou provždy nenapravitelně zničena a jak jsem předeslal, ví to už v Česku každý hospodský.
Rozhodl jsem se využít těchto slabých stránek Ford Mondeo ve svůj prospěch. Z nabídky stovek těchto aut na netu jsem chtěl vybrat tu nejlepší kombinaci stavu vozu a ceny. Vyfiltroval jsem ve vyhledavači všechny motory TDDi (starší systém s rotačním čerpadlem), TDCi v nižší výkonové verzi 85 kW, rok výroby před 3/2003 a počet najetých kilometrů nad 120 tisíc. Líbil by se mi motor 2.2 litru 114 kW, ale ten byl mimo můj rozpočet, nebo se auto nabízelo v nevyhovujícím stavu.
Přečetl jsem stovky inzerátů a snažil se číst „mezi řádky“, tedy jaké je auto nejen podle popisu, ale ve skutečnosti. A bylo mi jasné, že musím vyfiltrovat všechny autobazary, protože jsou buď nedůvěryhodné, nebo si připočítávají provizi kterou jsem neakceptoval. Navíc jsem chtěl mít kontakt s původním majitelem. Nejen proto, že mi řekne o autě informace, jež mne zajímají, ale chtěl jsem vědět, jaký je to člověk (podle rčení: "Jaký pán, takový krám".).
Nabídka se z několika set vozidel smrskla na cca 15 až 20 inzerátů a dalším vyřazováním, např. i podle místa prodejce, zůstaly tři až čtyři kusy. Trojici favoritů jsem nechal prověřit systémem Autotracer Cebia, čímž jsem získal přehled o údržbě a servisu. Zvolený vůz měl záznam pravidelný cca po 20 tisících km a udávanou hodnotou na tachometru 78 tisíc km. Pravděpodobnost, že není stočený, se tím zvýšila. Při pohovoru s majitelem jsem se dozvěděl, že vůz byl dotažený ze SRN, trefený na zadní dveře a v ČR odborně opravený. Posledních několik let sloužil jako druhé auto v rodině a protože byl málo využívaný, šel nakonec z domu.
S kamarádem, který se pár let živil výkupem vozidel v jednom nejmenovaném největším autobazaru, jsme vyhlídnuté vozidlo prohlédli. Nevykazovalo žádné zjevné závady, stav vozu odpovídal kilometrům. Auto jsme projeli ve všech režimech včetně vytočení k maximálním otáčkám (bez problému). Po usmlouvání povinné slevy bylo Mondeo TDCi r. v. 2004 moje.
Zatím koupě nelituji, protože vůz slouží bez výhrad a jezdit s ním je jedna radost. Pravda, najel jsem s ním čtyři tisíce kilometrů, a tak mluvit o spolehlivosti by bylo předčasné. Teprve budoucnost ukáže, zda-li se potvrdí mé předpoklady a správnost volby. Zatím jsem jen svépomocí opravil vypadlý kabel od čidla ABS a vyměnil H7 žárovku, preventivně dal nový vzduchový filtr. Brzy přijde ke slovu výměna mot. oleje viskozitní třídy 5W-40.
Ještě ke spotřebě. Ač jezdím poměrně svižně, spotřebu držím na pěti litrech nafty. Tajemství nízké spotřeby je podle mé zkušenosti toto: Motor má vysoký krouticí moment 350 Nm a vůz poměrně velkou hmotnost. Využívám naplno síly motoru při akceleraci a potom vyhodím rychlost, následně se snažím získanou kinetickou energii nejlépe zužitkovat (pochopitelně to nejde všude a vždycky, ale optimální je nebrzdit). Jsem překvapený, jak auto dokáže jet daleko, zvláště když tomu nahrávají i terénní podmínky (například když se vozovka mírně svažuje a drží přímý směr).
Snad mé poznatky mohou někomu posloužit. Nabyl jsem přesvědčení, že v našem českém bahně se sice dá schovat všelijaké svinstvo, kdo však hledá, najde i perly. Mondeo TDCi doporučuji, ale velmi, velmi podmíněně.

Klady  Zápory 
jízdní vlastnosti málo kvalitních ojetin
kvalita zpracování  
cena  

Spolehlivost2
Provozní náklady1
Cena náhradních dílů2
Dostupnost náhradních dílů2

Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? anohodnocení
brzdy
2
design
2
dílenské zpracování
2
dynamika motoru
1
jízdní komfort
2
ovladatelnost
1
prostornost
1
pružnost motoru
1
řazení
2
řízení
1
sedadla
3
spotřeba
2
výhled z vozu
2
celkové hodnocení - průměr:
1.69
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
solarj - 09.02.2013 00:29 
Mondeo 2.0TDCi 07/2004 - mám ho 4 roky, kupoval jsem z D se 115tkm, dnes má 240tkm. Opravy pouze spotřební - kotouče, destičky, 1x přední ramena (Praha :(), zadní tlumiče atd., na agregátu jenom spojka ve 200tkm, řemeny a napínáky (preventivně) + vyčištění el. serva na turbu (svépomocí cca hodina práce) - jinak turbo original, vstřiky original a motor zcela bez problémů, jen měním olej - vzhledem k režimu a km už radši po 15tkm místo 20. A jediný co dělam, že se snažím tankovat kvalitní naftu a přidávám VIF, jinak ho nijak nešetřím, jezdí denně v Praze, sjezdilo celou Evropu a nezřídka tahá i těžší vleky... Takže za mě naopak na dnešní poměry nadstandardně odolné auto...
solarj - 09.02.2013 00:36 
David V napsal:
Pepe napsal:
David V napsal:
donald napsal:
Někteří pochopili, co jsem se snažil popsat - jak využívat kinatickou energii těžkého a aerodymického vozu. Jen tam, kde tomu nebrání sil. provoz, pochopitelně. O tom, že to funguje, svědčí moje spotřeba 5 - 5,5 litru. Ještě mne napadá, že při tomto režimu se méně využívá recirkulace výf. plynů, což vede k vyšší účinnosti motoru.
Je pravda, že mě u Mondea překvapila poměrně velká setrvačnost, nicméně dobrých jízdních průměrů dosahuji spíše plynulou jízdou s ustálenou rychlostí, a to se nebojím si při předjíždění sáhnout pro výkon. Např v sobotu jsem absolvoval cestu na Blanensko a z5 s rodinkou a střešním boxem se spotřebou 8 ltr/100 a předesílám, že patřím k těm rychlejším (mírně přes limit). Mnoho řidičů jezdí pomalu a v poslední době nezřídka předjíždím více aut naráz, protože se po široké přehledné státní plouží 75-80 km/h jako vláček a nikdo si netroufne předjet. Společným jmenovatelem je pak auto patřící do skupiny "malé vozy", méně pak "nižší střední". I když v sobotu jsem předjížděl i BMW 7er staršího data výroby, kde jel řidič asi kochací jízdu. Nicméně mám za sebou i nedávnou cestu po dálnici se střešním boxem a plným využitím užitečné hmotnosti. Řekněme, že jízda +/- 130 km/h znamenala spotřebu cca 9 litrů. Neutrál dávám jen v místech, kde mě zařazená rychlost brzdí natolik, že musím mít nohu na plynu, a to atmosférický benzín není tak citlivý na zatuhnutí naklápění statorových lopatek, pokud se dlouhodobě jen lechtá. Na fóru jsem se setkal se spořílkem, který jezdil tak úsporně, že se mu výše popsané stalo a veškerá úspora přišla vnineč.
Jízda na neutrál je koneckonců přestupek proti vyhlášce o pravidlech silničního provozu... To jen na na okraj...
Nevím, jestli to neplatí až pro vozidla nad 3,5 tuny...


atmosférický benzín (tedy bez turba) na zatuhnutí lopatek skutečně náchylný není - žádné totiž nemá ;)
David V - 11.02.2013 20:47 
solarj napsal:
David V napsal:
Pepe napsal:
David V napsal:
donald napsal:
Někteří pochopili, co jsem se snažil popsat - jak využívat kinatickou energii těžkého a aerodymického vozu. Jen tam, kde tomu nebrání sil. provoz, pochopitelně. O tom, že to funguje, svědčí moje spotřeba 5 - 5,5 litru. Ještě mne napadá, že při tomto režimu se méně využívá recirkulace výf. plynů, což vede k vyšší účinnosti motoru.
Je pravda, že mě u Mondea překvapila poměrně velká setrvačnost, nicméně dobrých jízdních průměrů dosahuji spíše plynulou jízdou s ustálenou rychlostí, a to se nebojím si při předjíždění sáhnout pro výkon. Např v sobotu jsem absolvoval cestu na Blanensko a z5 s rodinkou a střešním boxem se spotřebou 8 ltr/100 a předesílám, že patřím k těm rychlejším (mírně přes limit). Mnoho řidičů jezdí pomalu a v poslední době nezřídka předjíždím více aut naráz, protože se po široké přehledné státní plouží 75-80 km/h jako vláček a nikdo si netroufne předjet. Společným jmenovatelem je pak auto patřící do skupiny "malé vozy", méně pak "nižší střední". I když v sobotu jsem předjížděl i BMW 7er staršího data výroby, kde jel řidič asi kochací jízdu. Nicméně mám za sebou i nedávnou cestu po dálnici se střešním boxem a plným využitím užitečné hmotnosti. Řekněme, že jízda +/- 130 km/h znamenala spotřebu cca 9 litrů. Neutrál dávám jen v místech, kde mě zařazená rychlost brzdí natolik, že musím mít nohu na plynu, a to atmosférický benzín není tak citlivý na zatuhnutí naklápění statorových lopatek, pokud se dlouhodobě jen lechtá. Na fóru jsem se setkal se spořílkem, který jezdil tak úsporně, že se mu výše popsané stalo a veškerá úspora přišla vnineč.
Jízda na neutrál je koneckonců přestupek proti vyhlášce o pravidlech silničního provozu... To jen na na okraj...
Nevím, jestli to neplatí až pro vozidla nad 3,5 tuny...
atmosférický benzín (tedy bez turba) na zatuhnutí lopatek skutečně náchylný není - žádné totiž nemá ;)


Vážně?
marthass - 11.03.2013 08:45 
Na takovou recenzi bych čekal najeto alespoň 50-60 tisíc km...ne 14....
richaf - 03.05.2013 10:01 
Takže to platí i když jedete s vlekem nejezdit z kopce na neutrál (instruktor).
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Citroën C5 2,0 HDi - seznam poruch za 2 roky

17.října 2017
Před rokem jsem zde na stránkách zveřejnil recenzi na svůj automobil Citroen C5. Pokusím se utřídit stávající a doplnit aktuální údaje o provozu a opravách.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (374) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota Corolla E12 - 6 let a 150 tis. km na cestách

3.října 2017
Chcel by som sa podeliť so skúsenosťami s Toyotou Corollou kombi typ E12. Zdá sa mi, že toto auto nie je v tunajších končinách nijak výrazne rozšírené.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 288) | komentářů (2) otevřít článek...

Škoda Fabia I - co všechno se pokazilo

26.září 2017
Koupil jsem ji jako reexport z D od autosalonu Mazda v r. 2009, najeto 112 000 km, serviska- kompletní servis po výměně rozvodů.
hodnocení: 3.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 328) | komentářů (14) otevřít článek...

Chrysler Vision Eagle ESI 3.3 - zkušenosti po 5 letech

19.září 2017
Po prodeji Voyager 3.8 AWD 1996 jsem šel do limuzíny, děti už byly odrostlé.
hodnocení: 2.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 775) | komentářů (3) otevřít článek...

Volvo V50 D2 - zkušenosti po 30 000 km

12.září 2017
Auto je úžasně ovladatelné, čitelné, krásně sedí v zatáčkách i v přímce, řízení je přesné a poloměr zatáčení při parkování je fakt komfortní.
hodnocení: 5.0 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 979) | komentářů (4) otevřít článek...

Mazda 6 GJ - na motoru záleží

29.sprna 2017
Za prvé, Mazda je nádherné auto. Vypadá dobře z většiny úhlů....
hodnocení: 3.0 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 500) | komentářů (10) otevřít článek...

Opel Astra Caravan Classic 1,7 - poctivě postavený auto

22.sprna 2017
Auto bylo kupováno v roce 2009 jako dvouleté z operativního leasingu, ve stavu téměř nového (alespoň na interiéru nebyl provoz vůbec znát).
hodnocení: 2.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 452) | komentářů (0) otevřít článek...

Mitsubishi Colt 1.5 DI-D - nenáročný na servis

15.sprna 2017
Vozidlo koupeno před 4 roky z bazaru za 60 tis. Kč, dovoz ze Španělska, podvozek nedotčen solí.
hodnocení: 3.4 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 494) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Fabia 1,2 TSI II. generace - konečně jede

8.sprna 2017
Nebyl jsem moc nadšený, když jsem ji přebíral, ale po pár kilometrech mě auto uchvátilo. Konečně vás ze sedaček nebolí záda, konečně v noci vidíte na cestu a konečně jede.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 057) | komentářů (12) otevřít článek...

Alfa Romeo 159 SW - chilli paprička po 60 000 km

1.sprna 2017
Byla červená, krásná, se světlým interiérem v kůži. Najednou jsem se přistihl, že inzerát s jejími fotografiemi kontroluji snad každou hodinu.
hodnocení: 3.0 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 648) | komentářů (40) otevřít článek...

Mitsubishi ASX 1.8 DiD 4WD - zkušenosti majitele po 120 000 kilometrech

25.července 2017
Kdo mě zná z Mitsubishi klubu, tak ví, že nejsem z těch kdo by ASX chválil do nebes, přesto s odstupem času mohu říct, že to auto je vcelku povedené a v globálu jsem spokojený.
hodnocení: 3.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 251) | komentářů (0) otevřít článek...

Nissan Evalia - recenze majitele po prvním roce

18.července 2017
Koupeno z druhé ruky ojeté, individ. dovoz Švýcarsko, při koupi najeto cca 50 000, za rok užívání dalších 17 000 km.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 764) | komentářů (0) otevřít článek...

Chrysler Voyager 2,4i - 15 let věrné služby

11.července 2017
Voyagera jsem koupil na aukci leasingové společnosti přes kamaráda bazaristu, první majitel byla vysoká škola. Auto mělo veškeré doklady a servisy, nehavarované, plně funkční.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 979) | komentářů (3) otevřít článek...

Nissan Terrano II - na silnici nebrat

4.července 2017
Přijel z Itálie na MT pneumatikách. Na 16 let stáří vozu v rozumném stavu.
hodnocení: 1.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 879) | komentářů (3) otevřít článek...

Fiat Bravo 1.6 Multijet - příběh pokračuje

27.června 2017
Psal jsem zde své zkušenosti po ujetí 180 tis. km, teď mám najeto 209 tis. km a jedna podstatná věc se od té doby udála...
hodnocení: 2.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 520) | komentářů (1) otevřít článek...

Mazda 3 - prvních 10 000 km bez poruchy

20.června 2017
Po devíti letech ježdění s mírně ojetými vozy jsem si koncem léta loňského roku pořídil Mazdu 3 sedan, dvoulitr benzin s automatickou převodovkou.
hodnocení: 2.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 950) | komentářů (0) otevřít článek...

Kia Ceed 1,6 CRDi - zkušenost po 20 000 km

13.června 2017
V listopadu 2015 jsem koupil Kiu Ceed 1,6 CRDi hatchback r.v. 2008 s najetými cca 116 000 km.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 889) | komentářů (6) otevřít článek...

Volvo V60 D5 - spokojenost se švédským komfortem

6.června 2017
Volvo V60 D5 r.v. 2011 jsem koupil jako ojeté. Je to dovoz z Itálie a sloužilo tam jako firemní vůz u právnické firmy.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 633) | komentářů (10) otevřít článek...

Ford Tourneo Courier - zkušenost po 1. roce ježdění

30.května 2017
Za cca 1 rok naprosto bez závad. Motor 1.0 ecoboost je pro běžného řidiče dostatečně silný, při jízdě tiše přede.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 818) | komentářů (8) otevřít článek...

Tata Xenon 2.2 - pole, louky, lesy

24.května 2017
Vůz jsem pořídil od zemědělské společnosti v ne zrovna nejlepším stavu. Kupoval jsem ho jako mladý vůz, ne moc najeto, v zimě neježděné a s tím, že kvalita laku není pro mě důležitá, čepy vyměním a pick-up využiji každým coulem.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 211) | komentářů (2) otevřít článek...

Peugeot 407 - co přineslo 20 000 kilometrů?

23.května 2017
Vozidlo jsem zakoupil, když jsem se dozvěděl, že nás bude víc. V úvaze byla i Mazda 6 1.gen. Peugeot vyhrál kvůli útulnějšímu interiéru, jasné české historii s malým nájezdem, mladšímu ročníku a popravdě mě zaujala i panoramatická střecha.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 331) | komentářů (3) otevřít článek...

Citroën Berlingo - moc se u mě neohřál

8.května 2017
Musím uznat, že Berlingo se mi líbilo nejen kvůli ceně, ale i jako auto samotné! Cena ve srovnání s koncernovým Caddym bezkonkurenční, o Touranu ani nemluvě, ale to už je jiná liga.
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 157) | komentářů (17) otevřít článek...

Fiat Brava - auto na vyblbnutí

4.května 2017
Mám Fiat Brava 1.6 16V, r.v. 12/96, cca pol roka a úplne dokonalé na vyblbnutie sa hlavne v meste na semaforoch :)
hodnocení: 1.7 b. (7x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 743) | komentářů (6) otevřít článek...

Mercedes-Benz CLK 200 Kompressor - zážitky s kabriem

6.dubna 2017
Matička Země se prej otepluje, tak jsem pojal myšlenku pořídit si kabrio. Proč? Protože proto :)
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 581) | komentářů (2) otevřít článek...

Toyota RAV4 - po 70 000 km

28.března 2017
V září loňského roku jsem psal recenzi po roce a cca 30 tis. km. Tak tedy co se událo od loňska.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 002) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Punto 188 - malý, rychlý, šikovný

14.března 2017
Během dvou dnů brouzdání netem a dohledávání technických parametrů pomyslných adeptů se vyprofiloval jediný adept: Fiat Punto MkII, a to benzínová 1.2.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 268) | komentářů (2) otevřít článek...

Peugeot Expert Tepee - jednoduše spokojenost

28.února 2017
Je to velmi dobré auto, prakticky bez poruch, najeto máme už 247 tis. km
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 457) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Citigo 1.0 55 kW aneb basista a pozounista na šňůře

23.února 2017
Před měsícem jsme se vypravili do Německa hrát s celou kapelou, a tak jsem do oktávky narval basu, kolegu pozounistu s nástrojem a dvě sportovní tašky s věcmi na 14 dní cestování a hraní.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 292) | komentářů (13) otevřít článek...

Lancia Delta III - výjimečný vůz

14.února 2017
Design je subjektivní věc, u tohoto auta je mimořádný, zvlášť jeho barokní záď. Není na první pohled atraktivní pro všechny, ale troufnu si říci, že design je dlouhodobě nadčasový.
hodnocení: 2.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 254) | komentářů (6) otevřít článek...

Škoda Octavia 1,2 TSI - kvalita koncernu stále kulhá

7.února 2017
Dlouho jsem váhal napsat tuto zkušenost, často čtu povídání o autech a někdy je znát nadšení pro značku někdy opak, ale každý má svůj pohled a nejlepší test vozu je jeho dlouhodobé používání.
hodnocení: 4.7 b. (10x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (8 139) | komentářů (43) otevřít článek...

Mercedes-Benz GLE 166 - malá ochutnávka

3.ledna 2017
Špičkové SUV s brutálním výkonem, krásným zvukovým projevem a slušným ložným prostorem.
hodnocení: 3.3 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 268) | komentářů (0) otevřít článek...

Range Rover Evoque - stručná pochvala

26.prosince 2016
RR Evoque se nám od začátku líbil a dodnes jsme s ním spokojeni.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 227) | komentářů (3) otevřít článek...

Fiat Grande Punto 1,4 - auto nejen pro manželku

20.prosince 2016
Auto jsem původně koupil pro manželku, ale nyní je už skoro dva roky používám jen já.
hodnocení: 3.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 794) | komentářů (7) otevřít článek...

Ford Mondeo - co nabízí 12letý kousek?

13.prosince 2016
Původem auto dovezené z Německa vypadalo velmi slušně, čistě a vcelku zachovale.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 157) | komentářů (5) otevřít článek...

Saab 9-3 - čerstvá láska

6.prosince 2016
Koupil jsem si před měsícem Saab 9-3 kabrio 2.0 rok 2000, najeto 230 000. Stál mě 65 000. Předchozí majitel vyměnil vodní pumpu, kapaliny a vše odladil.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 480) | komentářů (4) otevřít článek...

Citroën C8 - 5 let s francouzem

30.listopadu 2016
Mám Citroena C8 2.0 hdi 100 kW a chci vám napsat pár zkušeností s tímto vozem - mám ho 5 let.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 662) | komentářů (3) otevřít článek...

Volkswagen Phaeton - nedoceněná ojetina

16.listopadu 2016
Náhodou jsem mezi nabídkami narazil na VW Phaeton, a hned mě zaujal. Jak výbavou, designem, tak i zajímavou cenou.
hodnocení: 4.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (6 776) | komentářů (26) otevřít článek...

Škoda Felicia - jak jezdí sedmnáctiletá česká klasika?

1.listopadu 2016
U takového auta platí vždy fyzika a pokud ji nebudete respektovat, tak se může stát, že skončíte někde vybouraní. S vozem lze zažít jak nedotáčivý, tak i přetáčivý smyk.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 363) | komentářů (7) otevřít článek...

Mercedes-Benz třídy A - splněný sen?

25.října 2016
Celý život (dnes je mi 67 let) jsem snil buď o BMW, které bohužel i 10 let staré je pro mne, důchodce, cenově nedostupné, nebo o MB.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 105) | komentářů (4) otevřít článek...

Ford Focus 1.6 po 40 000 km

18.října 2016
Je to auto na klidnou a tichou jízdu s nízkou spotřebou, na dálniční přesuny s plným obsazením a taky velmi, velmi dobré auto na okresky....
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 156) | komentářů (2) otevřít článek...

Ford Escort RS - láska na první sešlápnutí pedálu

11.října 2016
Nikdy mě neomrzel jeho rally zvuk a taky to, když za sebou necháváte dost velkou většinu aut.
hodnocení: 3.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 708) | komentářů (5) otevřít článek...

Audi A8 4D2 - jak se s ním jezdí?

4.října 2016
K Audi jsem přišel jak slepý k houslím. Můj tehdejší Jaguar X-Type začal mít problém se zadním diferenciálem a oprava nebyla rentabilní. A navíc jsem chtěl změnu.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 124) | komentářů (5) otevřít článek...

Fiat Multipla 115 JTD - čerstvé dojmy majitele

28.září 2016
Dlouho jsem zvažoval, co si mám koupit, protože potřebuji ze zdravotních důvodů v rodině auto, do kterého se nastupuje výš.
hodnocení: 2.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 035) | komentářů (5) otevřít článek...

Škoda Superb druhé generace - jak se s ním jezdí?

7.září 2016
Ako spokojný a veľký fanúšik Superbu1 som sa rozhodol pre kúpu Superb 2. generácie po FL. 1.4 TSI 92 kW 200 Nm, vo výbave Elegance plus, dnes už Style.
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 005) | komentářů (8) otevřít článek...

Land Rover Defender a zážitky z JARu

6.září 2016
Do Afriky jsme odjížděli v půli května. U nás docela pěkné počasí, v Johannesburgu slota a smrad z hořícího oleje nebo pneumatik. První dojem Afrika nemohla udělat lepší ;-)
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 929) | komentářů (6) otevřít článek...

Citroën C5 Break - auto se sametovým chodem

30.sprna 2016
Protože tak nějak pluju proti proudu, rozhodl jsem se při koupi auta koukat na auta neokoukaná, Alfa 156 SW, Fiat Croma...
hodnocení: 3.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 464) | komentářů (16) otevřít článek...

Audi A6 2.7 TDI - kdo si koupí, neprohloupí

23.sprna 2016
Kdo váhá mezi AUDI A6-motory 3,0 TDI a 2,7 TDI- ať si vybere cokoliv - neprohloupí!!
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (6 252) | komentářů (17) otevřít článek...

Honda CR-V - doporučuji na 1000%

16.sprna 2016
Nejsem ten, kdo by se vyjadřoval k různým diskuzím a psal často recenze a nejsem odborník na auta, jsem prostě řidič, co hodně jezdí.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 594) | komentářů (21) otevřít článek...

Škoda Fabia combi III. generace - jedno velké ale?

9.sprna 2016
Dnes bych Vám zde chtěl představit další kousek z naší služební flotily, a to Fabii poslední generace ve verzi kombi.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (8 227) | komentářů (37) otevřít článek...

Kia Picanto TA - klidně mohu doporučit

2.sprna 2016
Toto vozidlo mám již 4 roky a musím říci, že až na výměnu bezp. pásu u řidiče bez problému.
hodnocení: 1.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 757) | komentářů (3) otevřít článek...
 
/ 25 (1230)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Ford Mondeo ...