Ford Mondeo 1.8 TDCI a zkušenosti majitele po dvou letech provozu
 
 
 
 
 
 

Ford Mondeo 1.8 TDCI a zkušenosti majitele po dvou letech provozu

již zítra na TipCars.com

Seat Arona 1.0 TSI - chování premianta
nejčtenější články
1. S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?
2. Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?
3. KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?
 
Co napsat? Dlouho jsem vybíral nástupce za svoji Xantii 2.1 TD combi, kterou jsem dával pryč, když měla najeto 452 00 km a stále v pohodě jezdila, ale na delší letní dovči už jsem chtěl něco novějšího.
RECENZE UŽIVATELŮ, 02.10.13 | 00:00
hodnocení článku 4.3 b / 9x
vaše hodnocení: 1 b.
z naší nabídky:
Ford Mondeo
Značka:Ford
Model:Mondeo
Typ:QYBA1G
Bližší označení:FORD MONDEO COMBI 1.8 TDCi TITANIUM
Karoserie:kombi
Objem motoru:1 753
Palivo:nafta
Rok výroby:2009
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:107 000
Najeto km nyní:140 000
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:2 roky
Průměrná spotřeba:6,5 l
Poruchy:nejsou
Předchozí vozidlo:Volkswagen Passat

Tak jsem si pořídil VW Passat 1.9 TDI Syncro, ale toho jsem záhy předal k užívání dceři. Po přečtení mnoha a mnoha rad, článků atd. padla volba jednoznačně na auto bez FAP filtru, protože denně jezdím příměstským provozem cca 40 - 50 km. Hlavně jsem se chtěl vyhnout všemu, co zažívají uživatelé zázraků lidového koncernu s ještě většími zázraky 2.0 TDi. Těch uživatelů je mi fakt líto. Hlavy, FAPy, turba, celé motory, opravy stíhají opravy - no jo, "long life" intervaly jsou krásně vymyšlená lákadla na "Čehůně". Olej za 650 Kč litr a v 80 - 100 000 km motor po smrti. Volba padla na S-Max 1.8 TDCI... pak přemýšlení, potřebuji ho? 3x za rok delší dovolená, jinak jen kolem města a po městě. Duch škudlivosti z obavy o vyšší spotřebu S-Maxe mi nařídil pořídit si Mondeo 1.8 TDCi. Radost byla tedy menší, ale dnes nelituji. Kolem města a po městě jezdím v kombinaci stále do 7 litrů nafty. Užívám si točivého momentu a rozhodně ne vždy jezdím devadesátkou. Při dodržování předpisů není problém jezdit za 6 - 6,2 l. A když se občas vyhecuji a jedu opravdu trošku hlavou, to jest nejedu brzda plyn, jedu opravdu do 100 km/hod, po vsích padesátkou, není problémem ani průměr 5,7 l/100 km. To samé dlouhá letní cesta na dovolenou po dálnici, stále rovně, zahřátý motor, pak Chorvatsko a zpět někdy 5,8 l, někdy 6,1 l. Asi podle provozu nebo podle nafty, nevím. Poruchy a opravy shrnu rychle. Poruchy vedoucí k odstavení a nepojízdnosti dosud žádné. Ufff! Poruchy jiné - dírka ve výfuku (opraveno přetažením kouskem plechu a zavařením) - vypadá to, že výfuky jsou stále horší a horší, a to myslím nejen u fordů; dále trošku škrtající zadní destičky o kotouče. Odstraněno seřízením ruční brzdy. Dále nic. Zatím.
Údržba: výměna rozvodů ve 135 000 km - pro jistotu - jinak výměna doporučena při 200 000 km. Stály 1.100 Kč od Contitechu - kvalita originálních dílů. Pozor - ani u fordů nejsou ceny dílů tak strašné, myslím rozvody 2.500 Kč. Když vezmu, kolik stojí např. rozvody na oktávky, passaty... jen se směji! Zpět k Mondeu. Řemen a kladka za 1.100 Kč. Spodek se nedělá, jakýsi plastový pás - řemen, co běží v oleji natrvalo (dle sdělení servisu). Výměna předních kotoučů a destiček. Kotouče Bosch, kus 1.100 Kč, destičky Bosch 1.180 Kč. Dále běžné výměny oleje, filtrů. Olej a filtry dělám podle doporučení starých fordistů po 10 000 km. Výrobce udává interval 20 000 km. Jelikož ale chci, aby byl motor nesmrtelný, dodržuji 10 000 km. Ono totiž při ceně originálního oleje Ford 5W30 FE, kde je 600 Kč za 5 litrů, je to srandička. V motoru je 6 litrů, takže výměna oleje včetně olejového filtru přijde do 1.000 Kč. Hubička. Naftový filtr jsem měnil při koupi a další výměna bude po 30 000 km. Vzduchový a kabinový měním spolu s olejem a filtry jsou v cenách kolem 250 Kč od Purfluxu. Preventivní výměna oleje v převodovce - pozor na normu! Nutno dodržet Ford: WSS-M2C200-D2, takže jsem dával Castrol Syntrans FE 75W, myslím 240 Kč litr. Jsou tam přesně 2 l, takže běžná údržba opravdu za ceny lidové... ne jako u lidového koncernu, kde "long life" olej si cení na 650 Kč za litr. Šílenci! Ještě jsem si vzpomněl na závadu - prasklá žárovka v brzdovém světle - 20 Kč.
Shrnuto - auto slouží dobře, jízdní vlastnosti - nádherně přesné, čitelné, absolutní kontrola a cit, co je pod koly. Ve 140 000 km bez vůlí. Spousta podvozkových dílů shodná s Volvem V70 (myslím), tak je to snad bytelné. Klasický hydraulický posilovač. 'Holt' nemám samoparkovací elektrické nesmysly, ale poznám, na čem jedu. Nejsem trdlo a umím zaparkovat sám. Nutností je, aby se v Mondeu potencionální zájemce projel, pak teprve ocení rozdíl, protože jízdně je to auto opravdu excelentní, přesné, ač je to rozměrově neskutečný hangár. Auto je dokonale prostorné, nechci tady nějak hanit jiné značky - prémiové, o třídu nebo o dvě třídy výše, ale rozměry interiéru a sedadel jsou takové, že Mondeo deklasuje (např. šíří interiéru) většinu konkurence typu řada 5, řada E, dokonce v některých parametrech řada 7, A8. No a konkurent stejné třídy - lidový vůz etalon třídy Passat - ten je na míle ve všech směrech horší, menší, méně prostorný. Nevýhoda - šíře a délka vozu, prostě celkové rozměry při parkování, kde u některých obchodních center mají parkovací místa rozměry pro Citigo. Přístrojová deska vynikající, bytelná, měkčená. Mám obyčejný Convers+ a rádio Ford. Takže nevýhoda - neumí MP3. Ale co, stejně poslouchám v 99 % rádio. Nejde bohužel seřizovat střední loketní opěrka. Ale zase je obrovsky prostorná. Zavazadlový prostor - postačuje. Myslím 550 litrů. Ve 140 000 km spotřeba řídkého 5W30 oleje na 10 000 km tak 2 dcl. Téměř na měrce neznatelné. Pneumatiky - též nevýhoda, v technickém průkazu jediný nejmenší rozměr 215/55-16. A ty nejsou zrovna levné. 205 v 16 jsou o 1.000 Kč na kusu levnější. Ale co, 215 vypadají lépe a zase se nemění každý rok.
To je asi vše, co mě napadlo. S klidným svědomím mohu tohle auto doporučit. Je uživatelsky příjemné, údržbově přívětivé. Chce to vybírat trošku lepší výbavu, aby to nějak vypadalo, trošku lepší sedadla, aby to nebyly ty "pláťáky" výbavy trend apod. Kombinace barev bílá, černá, antracitová se stříbrnými hagusy a doplňky v chromu vypadá o mnoho lépe než nějaká holátka. Ideál je asi Titanium. A vždy platí - kola dělají auto. Takže vybrat hezká alu a nebo mít originál Titanium. Motor 1.8 TDCi, 92 kW. Výkon dostačuje, krouticí moment také - 320 Nm, overboost 340. Mohlo by být více, není mnoho výkonové rezervy s naloženým autem na dálnici, ve 170 km a výše už se mu nechce moc zrychlovat. Ale co, není to GT ani supersport a hlavně, je to stará poctivá litina, blok i hlava, stará konstrukce, takže při lidském chování k autu nehrozí prasklá hlava, kroucení bloku apod. Ideální otáčky 1 700 - 2 400, to motor neuvěřitelně táhne. Co dokáže vytáhnout za kopce na pátý stupeň, to je působivé. Táhne a táhne, neúnavně. Šestý stupeň je rychlý, ten lze použít nejlépe od 100 km za hodinu výše. Ale dá se po rovině lehkou nohou i při 90 km.
Za mě osobně plná spokojenost - výborný sluha z bodu A do bodu B, pohodlný, prostorný, ovladatelný, příjemný.

KladyZápory
Jízdní vlastnosti  O málo vyšší spotřeba, než bych si představoval  
Prostornost  V určitém pásmu otáček projev motoru  
Ovladatelnost  Díky rozměrům horší manévrovatelnost na parkovišti  
Náklady na provoz    
Design    

Spolehlivost
1
 
Provozní náklady
1
 
Cena náhradních dílů
1
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? anohodnocení
brzdy
1
design
1
dílenské zpracování
2
dynamika motoru
2
jízdní komfort
1
ovladatelnost
1
prostornost
1
pružnost motoru
2
řazení
1
řízení
1
sedadla
1
spotřeba
3
výhled z vozu
1
celkové hodnocení - průměr:
1.38
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
David V - 08.10.2013 23:18 
Petr S napsal:
Benzínové motory klidně podtáčím pokud se to tak dá říct. Klidne ve městě ustálenou rychlostí po rovině točím 1500-2000 ot. při rychlosti 40-50 km/h. To vše při muší noze. Na tempomat bych takto nejel, protože tempomat nemá muší nohu. Nemyslím si, že to motoru škodí (možná se pletu). Auto nemá dvojhmotu, nezasírá se sazema, nemá turbo, tak mu nezatuhnou lopatky. Jel jsem s Aurisem co má nápovědu kdy řadit a překvapilo mě, že bez zátěže to radilo podřadit při 2000 na 1500, samozřemě při ustálené jízdě kdy se pedál jen lechtá. S chrochtem to možná tak bezproblémové nebude.


Dneska už je podtáčení něco trochu jiného, mluvíme-li o benzínu. Ne že by to již nešlo, ale motor management už na to většinou zareaguje a snaží se to eliminovat - slouží k tomu čidlo detonačního spalování. Principem podtáčení je právě přivodění stavu detonačního spalování, kdy se směs nekontrolovaně sama vznítí ještě před zážehem jiskry. Hoření, a tedy nárůst tlaku není rovnoměrný, ale vznikají pulzy, které rozkmitají pohybující se části (zvonivý zvuk motoru). Většinu už právě dokáže ECU rozpoznat a eliminovat (asi z větší části).
Nicméně mi rovněž nedělá problém lehkou nohou šimrat plyn a se zařazenou 4-kou se ploužit 40, pokud vidím, že nebudu muset prudce zrychlovat nebo v kolonách běžně zařadím 2-ku s nechám auto jet na volnoběh. I trojku mi takto motor na rovině utáhne a neprotestuje (necuká a nevibruje a nemá nepřirozený zvuk, ale plynule táhne).
U těch naftových motorů je u podtáčení i problém s 2-hmotou, která musí snášet daleko větší torzní kmity vlivem vysokého a nerovnoměrného točivého momentu a za druhé při nízkých otáčkách nemusí být ještě dost spalin na roztočení turbíny.
xtrox - 15.10.2013 11:39 
martin.svambergFB napsal:
Mam tento motor v Mondeu z posledniho mesice, kdy se vyrabelo s timto motorem a bez filtru PC, uz po faceliftu a v limitovane serii Ghia (12/2010), ktera koncila. Recenzi bych napsal podobne jako autor. Vuz jsem kupoval "novy" s par stokilometry z nemeckeho Ford autosalonu. Prvni vymenu oleje vuz absolvoval po roce a 900km(dlouho stal na sklade), druhou po dvou letech v 8tis km. Treti vymenu budu realizovat v 18tis km. Asi to znit jako neuveritelne, ale mam dlouhodobou spotrebu 4,7l/100km, jezdime bezne ve 2+novorozenec, rychlosti dle maxim 50/90/130. Nekolikrat jsem vyuzil i origininalni tazne a s vlekem Agados a nakladem cca 100kg jsem mel spotrebu 4,9/100km.Tento vikend jsem byl na Morave na vinobrani, 70% po dalnici 130km/hod, dost proti vetru, po 300km jsem mel spotrebu 5,2l. DO 1000otacek se motor moc neprojevuje,ale mezi 1700-2700 je to nezmar. Co se tyce nafty, autu dopravam Vervu od Benziny. Predchozi vuz jsme meli Octavii 2009 1,9 TDI, Octavie i Mondeo ma svoje vyhody/nevyhody,nyni jsem max. spokojen, ale na Oktavku vzpominam rad, i pres jeji chyby (spotreba oleje, drahy servis,zajem zlodeju....).


do 1.000 otáček se motor moc neprojevuje?!? tam by se neměl, pokud nemluvíme o volnoběhu, vůbec dostat! provozní otáčky moderních dieselů (kterými dlouhodobým používáním nepoškodíme motor) této třídy začínají na 1.500. bez ohledu na skutečnost, že vám palubní počítač píše "přeřaď, aby jsi splnil normu na co2 a dosáhl nízké spotřeby"!
nízkými otáčkami sice dosáhnete lepší spotřeby, ale vyššího opotřebení některých komponentů (setrvák, ložiska, klika, čepy, ojnice) motoru a převodovky (ozubená kola)
- 11.08.2014 22:18 
Má ho každý druhý nezávislý prodejce dílů, nebo olejů,a fakt stojí cca 130,- vč DPH
Duval - 14.02.2015 17:57 
Doplnění recenze uživatele co nekecá - nemám proč. Auto není pro mně prostředkem k ukazování prestiže, nejsem ten typ, který když má 4 kroužky pro teploušky, tak si myslí, že je mistr světa amoleta. Auto je pro mně jen auto, věc co slouží. Samozřejmě, kdyby byly velké love........jsou auta, všechno jsou jen auta, ale pak je jedna značka s koníkem z Maranella, to nejsou auta, to je sen. Mám úspěšně za sebou 170 000 km, tj. cca. 60 000 km od koupě. Doplnění údržby - výměna zadních brzdových destiček, cca. 1100 Kč myslím BOSCH. Dále opět výměna oleje orig. FORD vč. všech filtrů zn. Purflux. Vše kupuji od autodíly CAR DO Most - eshop, vše OK, ceny dobré. Jinak jen nafta (nyní jezdím VERVU, když stojí 30 Kč - mj. opravdu motor běží o poznání lépe, vliv na spotřebu 0, ale starty a kultura běhu a zátah od spodu o mnoho lepší a auto tolik nechrochtá) a olej. Pár km před výměnou oleje v motoru jsem dolil olej, aby byla hladina u horní risky, abych zjistil přibližnou spotřebu od výměny do výměny, dolito cca. 0,5 L, takže to odhaduji na spotřebu oleje max. 0,75 L na těch 15 000 KM. Směju se tomu, když někteří koncernoví onanisté nebo majitelé třícípé hvězdy, auta na celý život píší, že dolévají 1 litr oleje, ale na 1000 km , chudáci, kam ta kvalita spěje. To jsou mi etalony kvality. Tímto končím, nemám co více psát. Jo zapomněl jsem, ještě 140 Kč za myčku teď v zimě, od loňské letní dovolené jsem nebyl v myčce. Tak zase po 15000 km dám vědět co a jak.
Duval - 08.06.2015 23:14 
Tam auto má za sebou 180 000 km. Nemám co napsat, ufff, naštěstí. Takže běžná údržba, výměna zadních destiček a kotoučů, výměna naftového a kabinového filtru, oleje v motoru po 15 000 km, doplnění a desinfekce climy.. Dlouhodobá spotřeba stále kolem 6,5 litru příměstským provozem. Porucha - prasklá žárovka H7 (Osram - už nikdy nekoupím, výdrž krátká). Návrat k Philipsu. Takže banalita, ale hlásit se to muší. Takže........nechci to zakřiknout, jen tak dál. Přeji to samé majitelům lidových vozů od koncernu a dalších značek lidového koncernu.
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Peugeot 308 SW - další parťák na dlouhé cesty

14.listopadu 2017
Rozhodli jsme se pro auto úplně nové, které poskytne jakous takous záruku spolehlivosti na dlouhých cestách a poměrně dlouhý čas nebude vyžadovat žádné opravy vyjma pravidelného servisu.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 088) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Freemont 2.0 - nepotřebovali jsme ho, ale chtěli

7.listopadu 2017
Vůz jsem vybíral v době, kdy jsem jej akutně nepotřeboval, takže jsem měl dost času hledat informace. Chtěl jsem auto, co by vypadlo z konfekce, uvezlo 4člennou rodinu + občas prarodiče, bylo nové nebo alespoň zánovní.
hodnocení: 5.0 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 403) | komentářů (0) otevřít článek...

Volkswagen Caddy Maxi - jak jsme se seznámili

30.října 2017
Myslel jsem si, jak vyměním svého Yetiho za nového Caddyho Maxi a byl jsem tak trochu zklamán německou nedokončeností myšlenky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 517) | komentářů (3) otevřít článek...

Mazda 6 GY - jak slouží dvanáctiletý vůz s 250 000 km?

24.října 2017
Dovolte mi, abych představil své více jak 12leté přibližovadlo s téměř 250 000 km. Jedná se o Mazdu 6 první generace ve verzi kombi s benzínovým dvoulitrem o výkonu 104 kW (141 PS).
hodnocení: 3.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 080) | komentářů (2) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Toyota Avensis třetí generace

19.října 2017
Tahle Toyota umí být úsporná, spolehlivá a levná na provoz. Je ale třeba vybrat ten správný motor.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 116) | komentářů (4) otevřít článek...

Citroën C5 2,0 HDi - seznam poruch za 2 roky

17.října 2017
Před rokem jsem zde na stránkách zveřejnil recenzi na svůj automobil Citroen C5. Pokusím se utřídit stávající a doplnit aktuální údaje o provozu a opravách.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 893) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota Corolla E12 - 6 let a 150 tis. km na cestách

3.října 2017
Chcel by som sa podeliť so skúsenosťami s Toyotou Corollou kombi typ E12. Zdá sa mi, že toto auto nie je v tunajších končinách nijak výrazne rozšírené.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 562) | komentářů (3) otevřít článek...

Škoda Fabia I - co všechno se pokazilo

26.září 2017
Koupil jsem ji jako reexport z D od autosalonu Mazda v r. 2009, najeto 112 000 km, serviska- kompletní servis po výměně rozvodů.
hodnocení: 3.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 773) | komentářů (14) otevřít článek...

Chrysler Vision Eagle ESI 3.3 - zkušenosti po 5 letech

19.září 2017
Po prodeji Voyager 3.8 AWD 1996 jsem šel do limuzíny, děti už byly odrostlé.
hodnocení: 2.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 920) | komentářů (3) otevřít článek...

Volvo V50 D2 - zkušenosti po 30 000 km

12.září 2017
Auto je úžasně ovladatelné, čitelné, krásně sedí v zatáčkách i v přímce, řízení je přesné a poloměr zatáčení při parkování je fakt komfortní.
hodnocení: 5.0 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 275) | komentářů (4) otevřít článek...

Mazda 6 GJ - na motoru záleží

29.sprna 2017
Za prvé, Mazda je nádherné auto. Vypadá dobře z většiny úhlů....
hodnocení: 2.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 830) | komentářů (10) otevřít článek...

Opel Astra Caravan Classic 1,7 - poctivě postavený auto

22.sprna 2017
Auto bylo kupováno v roce 2009 jako dvouleté z operativního leasingu, ve stavu téměř nového (alespoň na interiéru nebyl provoz vůbec znát).
hodnocení: 2.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 545) | komentářů (0) otevřít článek...

Mitsubishi Colt 1.5 DI-D - nenáročný na servis

15.sprna 2017
Vozidlo koupeno před 4 roky z bazaru za 60 tis. Kč, dovoz ze Španělska, podvozek nedotčen solí.
hodnocení: 3.4 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 585) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Fabia 1,2 TSI II. generace - konečně jede

8.sprna 2017
Nebyl jsem moc nadšený, když jsem ji přebíral, ale po pár kilometrech mě auto uchvátilo. Konečně vás ze sedaček nebolí záda, konečně v noci vidíte na cestu a konečně jede.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 361) | komentářů (12) otevřít článek...

Alfa Romeo 159 SW - chilli paprička po 60 000 km

1.sprna 2017
Byla červená, krásná, se světlým interiérem v kůži. Najednou jsem se přistihl, že inzerát s jejími fotografiemi kontroluji snad každou hodinu.
hodnocení: 3.7 b. (6x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 921) | komentářů (40) otevřít článek...

Mitsubishi ASX 1.8 DiD 4WD - zkušenosti majitele po 120 000 kilometrech

25.července 2017
Kdo mě zná z Mitsubishi klubu, tak ví, že nejsem z těch kdo by ASX chválil do nebes, přesto s odstupem času mohu říct, že to auto je vcelku povedené a v globálu jsem spokojený.
hodnocení: 3.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 640) | komentářů (3) otevřít článek...

Nissan Evalia - recenze majitele po prvním roce

18.července 2017
Koupeno z druhé ruky ojeté, individ. dovoz Švýcarsko, při koupi najeto cca 50 000, za rok užívání dalších 17 000 km.
hodnocení: 2.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 928) | komentářů (0) otevřít článek...

Chrysler Voyager 2,4i - 15 let věrné služby

11.července 2017
Voyagera jsem koupil na aukci leasingové společnosti přes kamaráda bazaristu, první majitel byla vysoká škola. Auto mělo veškeré doklady a servisy, nehavarované, plně funkční.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 086) | komentářů (3) otevřít článek...

Nissan Terrano II - na silnici nebrat

4.července 2017
Přijel z Itálie na MT pneumatikách. Na 16 let stáří vozu v rozumném stavu.
hodnocení: 1.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 985) | komentářů (3) otevřít článek...

Fiat Bravo 1.6 Multijet - příběh pokračuje

27.června 2017
Psal jsem zde své zkušenosti po ujetí 180 tis. km, teď mám najeto 209 tis. km a jedna podstatná věc se od té doby udála...
hodnocení: 2.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 643) | komentářů (1) otevřít článek...

Mazda 3 - prvních 10 000 km bez poruchy

20.června 2017
Po devíti letech ježdění s mírně ojetými vozy jsem si koncem léta loňského roku pořídil Mazdu 3 sedan, dvoulitr benzin s automatickou převodovkou.
hodnocení: 2.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 082) | komentářů (0) otevřít článek...

Kia Ceed 1,6 CRDi - zkušenost po 20 000 km

13.června 2017
V listopadu 2015 jsem koupil Kiu Ceed 1,6 CRDi hatchback r.v. 2008 s najetými cca 116 000 km.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 166) | komentářů (6) otevřít článek...

Volvo V60 D5 - spokojenost se švédským komfortem

6.června 2017
Volvo V60 D5 r.v. 2011 jsem koupil jako ojeté. Je to dovoz z Itálie a sloužilo tam jako firemní vůz u právnické firmy.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 813) | komentářů (10) otevřít článek...

Ford Tourneo Courier - zkušenost po 1. roce ježdění

30.května 2017
Za cca 1 rok naprosto bez závad. Motor 1.0 ecoboost je pro běžného řidiče dostatečně silný, při jízdě tiše přede.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 134) | komentářů (8) otevřít článek...

Tata Xenon 2.2 - pole, louky, lesy

24.května 2017
Vůz jsem pořídil od zemědělské společnosti v ne zrovna nejlepším stavu. Kupoval jsem ho jako mladý vůz, ne moc najeto, v zimě neježděné a s tím, že kvalita laku není pro mě důležitá, čepy vyměním a pick-up využiji každým coulem.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 312) | komentářů (2) otevřít článek...

Peugeot 407 - co přineslo 20 000 kilometrů?

23.května 2017
Vozidlo jsem zakoupil, když jsem se dozvěděl, že nás bude víc. V úvaze byla i Mazda 6 1.gen. Peugeot vyhrál kvůli útulnějšímu interiéru, jasné české historii s malým nájezdem, mladšímu ročníku a popravdě mě zaujala i panoramatická střecha.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 399) | komentářů (3) otevřít článek...

Citroën Berlingo - moc se u mě neohřál

8.května 2017
Musím uznat, že Berlingo se mi líbilo nejen kvůli ceně, ale i jako auto samotné! Cena ve srovnání s koncernovým Caddym bezkonkurenční, o Touranu ani nemluvě, ale to už je jiná liga.
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 492) | komentářů (17) otevřít článek...

Fiat Brava - auto na vyblbnutí

4.května 2017
Mám Fiat Brava 1.6 16V, r.v. 12/96, cca pol roka a úplne dokonalé na vyblbnutie sa hlavne v meste na semaforoch :)
hodnocení: 1.7 b. (7x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 786) | komentářů (6) otevřít článek...

Mercedes-Benz CLK 200 Kompressor - zážitky s kabriem

6.dubna 2017
Matička Země se prej otepluje, tak jsem pojal myšlenku pořídit si kabrio. Proč? Protože proto :)
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 674) | komentářů (2) otevřít článek...

Toyota RAV4 - po 70 000 km

28.března 2017
V září loňského roku jsem psal recenzi po roce a cca 30 tis. km. Tak tedy co se událo od loňska.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 210) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Punto 188 - malý, rychlý, šikovný

14.března 2017
Během dvou dnů brouzdání netem a dohledávání technických parametrů pomyslných adeptů se vyprofiloval jediný adept: Fiat Punto MkII, a to benzínová 1.2.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 374) | komentářů (2) otevřít článek...

Peugeot Expert Tepee - jednoduše spokojenost

28.února 2017
Je to velmi dobré auto, prakticky bez poruch, najeto máme už 247 tis. km
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 591) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Citigo 1.0 55 kW aneb basista a pozounista na šňůře

23.února 2017
Před měsícem jsme se vypravili do Německa hrát s celou kapelou, a tak jsem do oktávky narval basu, kolegu pozounistu s nástrojem a dvě sportovní tašky s věcmi na 14 dní cestování a hraní.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 425) | komentářů (13) otevřít článek...

Lancia Delta III - výjimečný vůz

14.února 2017
Design je subjektivní věc, u tohoto auta je mimořádný, zvlášť jeho barokní záď. Není na první pohled atraktivní pro všechny, ale troufnu si říci, že design je dlouhodobě nadčasový.
hodnocení: 3.2 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 385) | komentářů (6) otevřít článek...

Škoda Octavia 1,2 TSI - kvalita koncernu stále kulhá

7.února 2017
Dlouho jsem váhal napsat tuto zkušenost, často čtu povídání o autech a někdy je znát nadšení pro značku někdy opak, ale každý má svůj pohled a nejlepší test vozu je jeho dlouhodobé používání.
hodnocení: 4.7 b. (11x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (8 524) | komentářů (43) otevřít článek...

Mercedes-Benz GLE 166 - malá ochutnávka

3.ledna 2017
Špičkové SUV s brutálním výkonem, krásným zvukovým projevem a slušným ložným prostorem.
hodnocení: 3.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 353) | komentářů (0) otevřít článek...

Range Rover Evoque - stručná pochvala

26.prosince 2016
RR Evoque se nám od začátku líbil a dodnes jsme s ním spokojeni.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 337) | komentářů (3) otevřít článek...

Fiat Grande Punto 1,4 - auto nejen pro manželku

20.prosince 2016
Auto jsem původně koupil pro manželku, ale nyní je už skoro dva roky používám jen já.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 968) | komentářů (7) otevřít článek...

Ford Mondeo - co nabízí 12letý kousek?

13.prosince 2016
Původem auto dovezené z Německa vypadalo velmi slušně, čistě a vcelku zachovale.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 286) | komentářů (5) otevřít článek...

Saab 9-3 - čerstvá láska

6.prosince 2016
Koupil jsem si před měsícem Saab 9-3 kabrio 2.0 rok 2000, najeto 230 000. Stál mě 65 000. Předchozí majitel vyměnil vodní pumpu, kapaliny a vše odladil.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 638) | komentářů (4) otevřít článek...

Citroën C8 - 5 let s francouzem

30.listopadu 2016
Mám Citroena C8 2.0 hdi 100 kW a chci vám napsat pár zkušeností s tímto vozem - mám ho 5 let.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 150) | komentářů (3) otevřít článek...

Volkswagen Phaeton - nedoceněná ojetina

16.listopadu 2016
Náhodou jsem mezi nabídkami narazil na VW Phaeton, a hned mě zaujal. Jak výbavou, designem, tak i zajímavou cenou.
hodnocení: 4.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (6 998) | komentářů (26) otevřít článek...

Škoda Felicia - jak jezdí sedmnáctiletá česká klasika?

1.listopadu 2016
U takového auta platí vždy fyzika a pokud ji nebudete respektovat, tak se může stát, že skončíte někde vybouraní. S vozem lze zažít jak nedotáčivý, tak i přetáčivý smyk.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 481) | komentářů (7) otevřít článek...

Mercedes-Benz třídy A - splněný sen?

25.října 2016
Celý život (dnes je mi 67 let) jsem snil buď o BMW, které bohužel i 10 let staré je pro mne, důchodce, cenově nedostupné, nebo o MB.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 221) | komentářů (4) otevřít článek...

Ford Focus 1.6 po 40 000 km

18.října 2016
Je to auto na klidnou a tichou jízdu s nízkou spotřebou, na dálniční přesuny s plným obsazením a taky velmi, velmi dobré auto na okresky....
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 384) | komentářů (2) otevřít článek...

Ford Escort RS - láska na první sešlápnutí pedálu

11.října 2016
Nikdy mě neomrzel jeho rally zvuk a taky to, když za sebou necháváte dost velkou většinu aut.
hodnocení: 3.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 743) | komentářů (5) otevřít článek...

Audi A8 4D2 - jak se s ním jezdí?

4.října 2016
K Audi jsem přišel jak slepý k houslím. Můj tehdejší Jaguar X-Type začal mít problém se zadním diferenciálem a oprava nebyla rentabilní. A navíc jsem chtěl změnu.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 240) | komentářů (5) otevřít článek...

Fiat Multipla 115 JTD - čerstvé dojmy majitele

28.září 2016
Dlouho jsem zvažoval, co si mám koupit, protože potřebuji ze zdravotních důvodů v rodině auto, do kterého se nastupuje výš.
hodnocení: 2.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 077) | komentářů (5) otevřít článek...

Škoda Superb druhé generace - jak se s ním jezdí?

7.září 2016
Ako spokojný a veľký fanúšik Superbu1 som sa rozhodol pre kúpu Superb 2. generácie po FL. 1.4 TSI 92 kW 200 Nm, vo výbave Elegance plus, dnes už Style.
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 114) | komentářů (8) otevřít článek...

Land Rover Defender a zážitky z JARu

6.září 2016
Do Afriky jsme odjížděli v půli května. U nás docela pěkné počasí, v Johannesburgu slota a smrad z hořícího oleje nebo pneumatik. První dojem Afrika nemohla udělat lepší ;-)
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 991) | komentářů (6) otevřít článek...
 
/ 25 (1235)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Ford Mondeo ...