Ford Modeo Combi a zkušenosti po 220 tis.km
 
 
 
 
 
 

Ford Modeo Combi a zkušenosti po 220 tis.km

již zítra na TipCars.com

Jaké ojeté Subaru Forester za 350 tis. Kč?
nejčtenější články
1. Jaký zvolit benzínový motor pro druhou generaci Hyundai i30?
2. Vybíráme benzínový motor pro Ford Focus III
3. Mazda 3 2.0 Skyactiv - a nespokojený majitel
 
Když se má Sierra dožila poloviny z milionu ujetých kilometrů, usoudil jsem že je ta správná doba na koupi o něco novějšího vozu.
RECENZE UŽIVATELŮ, 14.04.10 | 00:00
hodnocení článku 0.0 b / 0x
vaše hodnocení: 0 b.
z naší nabídky:
Ford Mondeo
Značka:Ford
Model:Modeo
Typ:BNP
Bližší označení:1.8 Zetec RKB
Karoserie:Kombi
Obsah motoru:1796
Palivo:LPG
Rok výroby:1997
Typ řazení:automat
Najeto km při koupi:187000
Najeto km nyní:220000
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:2 roky
Průměrná spotřeba:10l
Poruchy:Samovolně se zamyká
Předchozí vozidlo:Ford Sierra Kombi 2.0

Jelikož jsem měl k dispozici pouhých 100 tisíc korun a chtěl jsem něco podobných parametrů jako Sierra, pouze o něco mladší kousek - logické řešení bylo Mondeo Kombi druhé generace (lépe řečeno Modeo první generace s drobným faceliftem...). Jelikož všechna má dosavadní auta jezdila na LPG, tak jsem chtěl aby tomu tak bylo i u Mondea. Tím pádem jsem od dostupných 100 tisíc musel odečíst 30 tisíc na instalaci LPG systému. Dostal jsem se tedy na cenu okolo 70-ti tisíc za vozidlo samotné. To se ale ukázalo jako vcelku problematické, protože Mondeo pod 100 tisíc nebylo v mých očích to pravé (vzhledem k technickému stavu). Když jsem v jednom autobazaru narazil na kousek s automatickou převodovkou a nízkou pořizovací cenou, byla to jasná volba.
Po dvou letech musím Mondeo velmi pochválit vzhledem ke spolehlivosti. Ze Sierry jsem byl zvyklý na častější periodu návštěv autoservisu. Ono celkově asi hodně záleží na stavu pořizovaného vozidla - mé Mondeo bylo čisté, vše fungovalo jak mělo, tapecíruk na střeše jak nový (nevěřili byste, kolik se o přechozích majitelích dá poznat právě z tapecírunku... :-) ) Za dva roky jsem nezaznamenal zádné závady, které by mě vyřadily z provozu. Při koupi jsem poctivě vyměnil provozní kapaliny, rozvody, filtry, vystříkal dutiny... Jelikož si vedu záznamy o opravách, tak jsem si vytiskl 4 listy A4 - něco jako pokračování servisní knížky - a po dvou letech zjisťuji že mám popsaný zpola jeden list. Kromě pravidelné údržby jsem si zaznamenal 2x výměnu předního ložiska na levém kole (to bych asi přisoudil nějákému dřívějšímu bočnímu nárazu předního kola o obrubník, jelikož ložisko odešlo po 40-tisících kilometrech). Ve 220-ti tisících jsem pouze vyměnil klouby řízení (nebyla to katastrofa, ale rád problémům předcházím). Nyní mě trápí prasklé sběrné výfukové potrubí. Jak jsem zjistil, je to chronická závada u této motorizace. Na vrakovištích žádné použité nejsou, jelikož jsou všechny prasklé a nové stojí okolo sedmi tisíc a v replice prý nejsou. Docela mě to vadí a zatím nevím jak to budu řešit. Ale i toto bych zařadil do kategorie 'drobné závady' a nějak si s tím poradím. Doposud si s manželkou toto Mondeo velmi pochvalujeme, právě kvůli spolehlivosti - ať jsou třicítky vedra, nebo mínus pětadvacet - vždy stačilo otočit klíčem a jet - a samozřejmě také doplňovat pohpnné hmoty... Moje manželka se v autě za volantem cítí bezpečně a to zejména v zimě, nebojí se i hlubokého sněhu a marastu na silnicích (k dobrému chování při rozjezdu na sněhu jistě přispívá automatická převodovka, která přes hydrodynamickou spojku citlivě přenáší výkon na kola). Já si toto Mondeo také velmi chválím: přesné, avšak trochu tuhé řízení, brzdy dostatečné silné, jízdní vlastnosti hodnotím jako velmi dobré, komfort podvozku je velmi dobrý, ABS funguje bezchybně. Za špatných sněhových podmínek se chová velmi stabilně a předvídavě, nemá vůbec žádné problémy v marastu při přejíždění z pruhu do pruhu... Našel bych také nedostatky, které bych označil jako 'lehké': Ačkoliv automatická převodovka je bezchybná, myslím že by slušela k nějaké výkonější motorizaci. Je to docela lenoch. Nejsem nijak zatížen na automaty, dalo by se říci že mám rád oboje - automat i ruční řazení. Současně používám i služební Octavii TDI.
Klimatizace mi připadá velmi silná a v létě si na ní musím dávat pozor - (spíše bych řekl, že to je problém nevhodného proudění vzduchu - tudíž konstrukční problém vzduchotechniky). Taky klimatizace znatelně ubírá výkonu motoru, jak klimatizace střídavě zapíná a vypíná je to jako by vás někdo vzadu tahal za ocásek... A taky jedna rarita - v interiéru nenaleznete jedinou vodorovnou plochu, všechno je nakřivo, žádný okládací prostor pro kelímky s pitím. Aby to bylo správně pochopeno, vše je správně, vše je zaoblené, vše má ladné křivky, ale kafe si nikde nepoložíte, mobil vám vždy někam sklouzne...
Pokud vám někdy dojde baterie v dálkovém ovládání, které je integrované do klíče - máte na výměnu placaté baterky asi 10 vteřin, takže si ji předem připravte a pak se teprve do toho pusťte. Vše se dá stihnout v poklidu, i když vám jednou spadne na zem, bez paniky - mluvím o času kdy je ovládání bez energie. Se samotným zkompletováním klíče si klidně hrajte půl hodiny. Postup ve stylu - rozebrat klíč, vyjmout baterii, hezky v poklídku si ji proměřit, zajít si do skládečku pro novou, vložit baterii, složit klíč - vede k 'ouha, ono to nefunguje, vždyť baterka je dobrá?! Asi je to rozbité..' To vás v autoservisu raní šlak... Pak nezbývá než návštívit Ford servis a nechat si spárovat řídíci jednotku s klíčem, 350 Kč.
Zavazadlový prostor bych hodnotil jako dobrý a špatný zároveň. Plocha kufru je dobrá, když chci cokoli položit až dozadu do kufru (vlastně dopředu), nohy si musím opřit o nárazník, abych dozadu dosáhl... takže dostatečně prostorný. Když v zimě v kufru zapomenete sáňky, v létě vám vadit nebudou (nadsázka). Ale hloubka kufru mi připadá nedostatečná, je mělký, zejména pokud zatáhnete roletu v kufru.
Celkově bych Mondeo hodnotil ve srovnání s Octavií TDI velmi slušně, pouze s vyjímkou výkonu motoru a svižnosti vozidla. V tom Octavia jednoznačně vyhrává (ale to je dané automatickou převodovkou, s manuálem je srovnání o dost lepší - jel jsem i se shodným Mondeem s ručním řazením). Když vezmu v potaz, že mezi zmiňovanými vozidly je věkový rozdíl bezmála 13 let, pak klobouk dolů. Do mého Mondea sednu stejně ochotně jako do služební Octavie, a to bez nějakého pocitu méněcennosti. Myslím, že moje další auto bude zase Mondeo, jen o pár let novější (MKIII). A šel bych opět do automatické převodovky? Šel. Kdyby bylo po mém, chtěl bych manuál i automat současně - prostě podle nálady a potřeb. Asi bych už nešel do starých koncepcí s čtyřmi stupni a s dominujcí hydrodymamickou spojkou. Asi bych vybral nějakou DSG převodovku s možností ručního řazení a více převodovými stupni, minimálně pěti, lépe šestistupňovou (mluvím obecně, ne jen o Mondeu III). Ale kdyby se vyskytl nějaký ten kousek s manuálem za dobrou cenu, bral bych i ten. Řadit mi nevadí. Spíše preferuji dobrý technický stav.
A co se týče LPG pohonu: Nechal jsem si namontovat vícebodové přímé vstřikování LPG a tím jakékoliv nedostatky dřívějších LPG systémů zmizely. Motor má naprosto shodné chování jako při jízdě na benzín, žádné chcípání motoru, problémy s volnoběhem, kuckání atd... (ovšem za předpokladu, že benzinový systém je v pořádku, jelikož LPG počítač pouze přepočítává vstřikovací sekvence benzinového počítače). Ze zkušenosti bych řekl, že LPG pohon nikterak dramaticky nezhoršuje životnost motoru. Mé dvě škodovky 'uhynuly' po ujetí více než 300 tisíc km a dvě přechozí Sierry přežily půl milionu kilometrů, vždy zpola na LPG (250t km). Jen trochu více odcházejí výfuky (vzhledem k vyšší teplotě hoření propan-butanu). Motor na výkonu neztrácí (možná nějaké procento ano, ale vzhledem k poloviční ceně za pohonné hmoty se zase nebojím 'přilložit pod kotlem' - a tak si jízdu více užívám). Chod a tah motoru na LPG mi připadá měkčí a tudíž pohodlnější, ale na svižnosti nikterak neztrácí. Skoro mi (až kacířsky) připadá, že plyn motorům sluší více než benzín...

Vlastníte vůz značky Ford? Podělte se zde s ostatními o své dojmy a zkušenosti.

KladyZápory
Robustní a bezpečné auto Lenost vozu kvůli automatické převodovce
Celkově spolehlivé auto vyšší spotřeba - 10l LPG
Pohodlí a vnitřní prostor křehké nárazníky
 odkládací prostory
  

Spolehlivost
2
 
Provozní náklady
2
 
Cena náhradních dílů
2
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? určitě anohodnocení
brzdy
2
design
4
dílenské zpracování
3
dynamika motoru
4
jízdní komfort
2
ovladatelnost
1
prostornost
2
pružnost motoru
3
řazení
2
řízení
1
sedadla
4
spotřeba
5
výhled z vozu
3
celkové hodnocení - průměr:
2.76
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 15.04.2010 02:00 
Michy007 napsal:
2 klíče jsou potřeba pro naprogramování imobilizéru 3. klíče. Pokud se vám rozhasí dálkové ovládání tak stačí 4x během 3 sekund otočit klíček v zapalování do polohy II, mělo by se ozvat pípnutí a pak do 20 sekund můžete naprogramovat klíče které potřebujete zmáčknutím libovolného tlačítka. Pak zapalování zase zapněte a vypněte a mělo by to být OK.
Naprosto správně s tím pípnutím je to ošemetná věc každopádně by měla probliknout kontrolka která je vedle hodin. Každopádně jak píšete toto je sparování rozladěného dálkového ovládání nikoliv programováni imobilizéru které opravdu po vybití baterie neni nutno dělati.
- 15.04.2010 11:51 
Koloss napsal:
Zkusím se mrknout.
Sorry, dnes mi to nevyšlo.
- 15.04.2010 21:11 
Tohle mondeo je skutečně držák. Loni jsem potřeboval rychlovku auto, ale zároveň větší a trochu i bezpečnější. Nakonec vyhrála Laguna - ale k Mondeu. Právě pro Lagunu mě vezl kamarád se svým Fordem Mondeo - 1.8 TD, nájezd více jak 300.000km, ročník snad 95 nebo 96...neví, prostě MK1. Auto jelo, bralo si snad necelých 6l/100 a podvozek (i u kombi) velmi dobrý a jistý. Laguna u mě zvítězila jednoznačně designem, komfortem, odhlučněním a výbavou (bral jsem nejvyšší TOP model Baccara - obdoba dnešního Titania u Forda, nebo L&K u škodovky, el.sedačky, el. vysouvací opěrky hlavy atd, hlasový asistent - ukecaná Německá paní :) atd...)...obě auta stojí okolo 30-40t....ikdyž na ní nedám dopustit a držela až do prodeje, přišla mi tou svojí přetechnizovaností - to není nadzázka - docela choulostivá. Ford měl snad jen ABS a Airbag. Vzadu bubny, okna na kličku bez tónovacího filtru (jako u Favorita)
- 16.04.2010 09:29 
Koloss napsal:
Zkusím se mrknout.
Dnes to byla čistá skleróza, úplně jsem na to zapomněl. Asi by bylo lepší ti udělat kopii a nějak ti to předat, mám dojem, že jsme oba z Brna.
- 18.04.2010 20:25 
Koloss napsal:
Dnes to byla čistá skleróza, úplně jsem na to zapomněl. Asi by bylo lepší ti udělat kopii a nějak ti to předat, mám dojem, že jsme oba z Brna.
Jsem z Brna. Napiš mi na "p.vrbkova(at)seznam.cz"
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Honda Civic 1.5 - auto s "motocyklovým" motorem

17.února 2018
Dnes již 20leté auto, stále však pro dvacetileté mladé lidi, co rádi vytočí motor k červenému poli.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 120) | komentářů (4) otevřít článek...

Mazda 3 2.0 Skyactiv - a nespokojený majitel

10.února 2018
Mazda má jen náskok v technice - ostatní si řádně zaplatíte. Maximálně nedoporučuji tyhle vozy.
hodnocení: 2.3 b. (12x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 713) | komentářů (9) otevřít článek...

Renault Fluence 1.6 - spokojenost s prvním dojmem

3.února 2018
Byl jsem příjemně překvapen, že spodek vozidla /4letého/ je celkem zachovalý a neprorezlý, i když vozidlo vzhledem k ujetým km muselo jezdit i v zimě.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 497) | komentářů (10) otevřít článek...

Mitsubishi ASX 1.6 - trable s korozí

27.ledna 2018
Ano, vozidlo je stále deklarováno v reklamě, ale rozhodně po uvedených zkušenostech bych tuto značku znovu nevolil.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 891) | komentářů (5) otevřít článek...

Fiat Tipo combi 1.4 - nebojte se pochválit

13.ledna 2018
Rozhodl jsem se napsat tuhle "recenzi", protože už mne fakt vytáčí to, co čtu o tomto voze. Většinou od lidí, kteří v tom sotva seděli, o to jasnější mají názor.
hodnocení: 5.0 b. (8x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 405) | komentářů (17) otevřít článek...

Hyundai Getz 1.5 CRDi - čím nás překvapil?

19.prosince 2017
Tohle malé ojeté auto jsem koupil svojí dceři na cesty do práce. Bylo dovezené z Německa a prodával je jeden vypečený pražský autobazar.
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 336) | komentářů (5) otevřít článek...

Ford Kuga 1.5 - stručná zkušenost po roce ježdění

12.prosince 2017
Za tu krátkou dobu, co ho vlastníme, tak po technické stránce jsme s ním velmi spokojeni a i spotřeba odpovídá našim představám a stylu jízdy.
hodnocení: 3.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 223) | komentářů (3) otevřít článek...

Mitsubishi Colt 1.3 - stručné zhodnocení po 5 letech

5.prosince 2017
Colt měl najeto 90 000 km a na karoserii měl několik škrábanců,takže cena šla dolů.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (504) | komentářů (0) otevřít článek...

Dodge Grand Caravan 3.6 Pentastar - zkušenosti majitele po roce a půl

28.listopadu 2017
Před rokem a půl jsem koupil do rodiny druhý dostavník - Dodge Grand Caravan 3.6 Pentastar. Rozrostla se nám rodina a bylo potřeba vozit celou rodinu naráz a ne dvěma autama ;-)
hodnocení: 5.0 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 382) | komentářů (0) otevřít článek...

Ford S-MAX 2.0 TDCi Titanium - zkušenosti se servisem

21.listopadu 2017
Vozidlo zatím funguje tak, jak má. Spotřeba kolem 6 litrů na 100 km je také celkem fajn.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 979) | komentářů (3) otevřít článek...

Peugeot 308 SW - další parťák na dlouhé cesty

14.listopadu 2017
Rozhodli jsme se pro auto úplně nové, které poskytne jakous takous záruku spolehlivosti na dlouhých cestách a poměrně dlouhý čas nebude vyžadovat žádné opravy vyjma pravidelného servisu.
hodnocení: 4.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 627) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Freemont 2.0 - nepotřebovali jsme ho, ale chtěli

7.listopadu 2017
Vůz jsem vybíral v době, kdy jsem jej akutně nepotřeboval, takže jsem měl dost času hledat informace. Chtěl jsem auto, co by vypadlo z konfekce, uvezlo 4člennou rodinu + občas prarodiče, bylo nové nebo alespoň zánovní.
hodnocení: 5.0 b. (6x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 130) | komentářů (0) otevřít článek...

Volkswagen Caddy Maxi - jak jsme se seznámili

30.října 2017
Myslel jsem si, jak vyměním svého Yetiho za nového Caddyho Maxi a byl jsem tak trochu zklamán německou nedokončeností myšlenky.
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 101) | komentářů (3) otevřít článek...

Mazda 6 GY - jak slouží dvanáctiletý vůz s 250 000 km?

24.října 2017
Dovolte mi, abych představil své více jak 12leté přibližovadlo s téměř 250 000 km. Jedná se o Mazdu 6 první generace ve verzi kombi s benzínovým dvoulitrem o výkonu 104 kW (141 PS).
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 571) | komentářů (2) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Toyota Avensis třetí generace

19.října 2017
Tahle Toyota umí být úsporná, spolehlivá a levná na provoz. Je ale třeba vybrat ten správný motor.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 886) | komentářů (4) otevřít článek...

Citroën C5 2,0 HDi - seznam poruch za 2 roky

17.října 2017
Před rokem jsem zde na stránkách zveřejnil recenzi na svůj automobil Citroen C5. Pokusím se utřídit stávající a doplnit aktuální údaje o provozu a opravách.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 295) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota Corolla E12 - 6 let a 150 tis. km na cestách

3.října 2017
Chcel by som sa podeliť so skúsenosťami s Toyotou Corollou kombi typ E12. Zdá sa mi, že toto auto nie je v tunajších končinách nijak výrazne rozšírené.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 871) | komentářů (3) otevřít článek...

Škoda Fabia I - co všechno se pokazilo

26.září 2017
Koupil jsem ji jako reexport z D od autosalonu Mazda v r. 2009, najeto 112 000 km, serviska- kompletní servis po výměně rozvodů.
hodnocení: 3.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 609) | komentářů (14) otevřít článek...

Chrysler Vision Eagle ESI 3.3 - zkušenosti po 5 letech

19.září 2017
Po prodeji Voyager 3.8 AWD 1996 jsem šel do limuzíny, děti už byly odrostlé.
hodnocení: 2.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 048) | komentářů (3) otevřít článek...

Volvo V50 D2 - zkušenosti po 30 000 km

12.září 2017
Auto je úžasně ovladatelné, čitelné, krásně sedí v zatáčkách i v přímce, řízení je přesné a poloměr zatáčení při parkování je fakt komfortní.
hodnocení: 5.0 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 680) | komentářů (4) otevřít článek...

Mazda 6 GJ - na motoru záleží

29.sprna 2017
Za prvé, Mazda je nádherné auto. Vypadá dobře z většiny úhlů....
hodnocení: 2.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 401) | komentářů (10) otevřít článek...

Opel Astra Caravan Classic 1,7 - poctivě postavený auto

22.sprna 2017
Auto bylo kupováno v roce 2009 jako dvouleté z operativního leasingu, ve stavu téměř nového (alespoň na interiéru nebyl provoz vůbec znát).
hodnocení: 2.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 717) | komentářů (0) otevřít článek...

Mitsubishi Colt 1.5 DI-D - nenáročný na servis

15.sprna 2017
Vozidlo koupeno před 4 roky z bazaru za 60 tis. Kč, dovoz ze Španělska, podvozek nedotčen solí.
hodnocení: 3.4 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 765) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Fabia 1,2 TSI II. generace - konečně jede

8.sprna 2017
Nebyl jsem moc nadšený, když jsem ji přebíral, ale po pár kilometrech mě auto uchvátilo. Konečně vás ze sedaček nebolí záda, konečně v noci vidíte na cestu a konečně jede.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 833) | komentářů (12) otevřít článek...

Alfa Romeo 159 SW - chilli paprička po 60 000 km

1.sprna 2017
Byla červená, krásná, se světlým interiérem v kůži. Najednou jsem se přistihl, že inzerát s jejími fotografiemi kontroluji snad každou hodinu.
hodnocení: 3.3 b. (7x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 305) | komentářů (40) otevřít článek...

Mitsubishi ASX 1.8 DiD 4WD - zkušenosti majitele po 120 000 kilometrech

25.července 2017
Kdo mě zná z Mitsubishi klubu, tak ví, že nejsem z těch kdo by ASX chválil do nebes, přesto s odstupem času mohu říct, že to auto je vcelku povedené a v globálu jsem spokojený.
hodnocení: 3.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 042) | komentářů (3) otevřít článek...

Nissan Evalia - recenze majitele po prvním roce

18.července 2017
Koupeno z druhé ruky ojeté, individ. dovoz Švýcarsko, při koupi najeto cca 50 000, za rok užívání dalších 17 000 km.
hodnocení: 3.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 310) | komentářů (0) otevřít článek...

Chrysler Voyager 2,4i - 15 let věrné služby

11.července 2017
Voyagera jsem koupil na aukci leasingové společnosti přes kamaráda bazaristu, první majitel byla vysoká škola. Auto mělo veškeré doklady a servisy, nehavarované, plně funkční.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 248) | komentářů (3) otevřít článek...

Nissan Terrano II - na silnici nebrat

4.července 2017
Přijel z Itálie na MT pneumatikách. Na 16 let stáří vozu v rozumném stavu.
hodnocení: 1.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 152) | komentářů (3) otevřít článek...

Fiat Bravo 1.6 Multijet - příběh pokračuje

27.června 2017
Psal jsem zde své zkušenosti po ujetí 180 tis. km, teď mám najeto 209 tis. km a jedna podstatná věc se od té doby udála...
hodnocení: 2.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 837) | komentářů (1) otevřít článek...

Mazda 3 - prvních 10 000 km bez poruchy

20.června 2017
Po devíti letech ježdění s mírně ojetými vozy jsem si koncem léta loňského roku pořídil Mazdu 3 sedan, dvoulitr benzin s automatickou převodovkou.
hodnocení: 2.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 334) | komentářů (0) otevřít článek...

Kia Ceed 1,6 CRDi - zkušenost po 20 000 km

13.června 2017
V listopadu 2015 jsem koupil Kiu Ceed 1,6 CRDi hatchback r.v. 2008 s najetými cca 116 000 km.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 612) | komentářů (6) otevřít článek...

Volvo V60 D5 - spokojenost se švédským komfortem

6.června 2017
Volvo V60 D5 r.v. 2011 jsem koupil jako ojeté. Je to dovoz z Itálie a sloužilo tam jako firemní vůz u právnické firmy.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 158) | komentářů (10) otevřít článek...

Ford Tourneo Courier - zkušenost po 1. roce ježdění

30.května 2017
Za cca 1 rok naprosto bez závad. Motor 1.0 ecoboost je pro běžného řidiče dostatečně silný, při jízdě tiše přede.
hodnocení: 4.0 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 860) | komentářů (8) otevřít článek...

Tata Xenon 2.2 - pole, louky, lesy

24.května 2017
Vůz jsem pořídil od zemědělské společnosti v ne zrovna nejlepším stavu. Kupoval jsem ho jako mladý vůz, ne moc najeto, v zimě neježděné a s tím, že kvalita laku není pro mě důležitá, čepy vyměním a pick-up využiji každým coulem.
hodnocení: 4.4 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 476) | komentářů (2) otevřít článek...

Peugeot 407 - co přineslo 20 000 kilometrů?

23.května 2017
Vozidlo jsem zakoupil, když jsem se dozvěděl, že nás bude víc. V úvaze byla i Mazda 6 1.gen. Peugeot vyhrál kvůli útulnějšímu interiéru, jasné české historii s malým nájezdem, mladšímu ročníku a popravdě mě zaujala i panoramatická střecha.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 512) | komentářů (3) otevřít článek...

Citroën Berlingo - moc se u mě neohřál

8.května 2017
Musím uznat, že Berlingo se mi líbilo nejen kvůli ceně, ale i jako auto samotné! Cena ve srovnání s koncernovým Caddym bezkonkurenční, o Touranu ani nemluvě, ale to už je jiná liga.
hodnocení: 2.8 b. (6x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 267) | komentářů (17) otevřít článek...

Fiat Brava - auto na vyblbnutí

4.května 2017
Mám Fiat Brava 1.6 16V, r.v. 12/96, cca pol roka a úplne dokonalé na vyblbnutie sa hlavne v meste na semaforoch :)
hodnocení: 1.7 b. (7x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 849) | komentářů (6) otevřít článek...

Mercedes-Benz CLK 200 Kompressor - zážitky s kabriem

6.dubna 2017
Matička Země se prej otepluje, tak jsem pojal myšlenku pořídit si kabrio. Proč? Protože proto :)
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 781) | komentářů (2) otevřít článek...

Toyota RAV4 - po 70 000 km

28.března 2017
V září loňského roku jsem psal recenzi po roce a cca 30 tis. km. Tak tedy co se událo od loňska.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 595) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Punto 188 - malý, rychlý, šikovný

14.března 2017
Během dvou dnů brouzdání netem a dohledávání technických parametrů pomyslných adeptů se vyprofiloval jediný adept: Fiat Punto MkII, a to benzínová 1.2.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 595) | komentářů (2) otevřít článek...

Peugeot Expert Tepee - jednoduše spokojenost

28.února 2017
Je to velmi dobré auto, prakticky bez poruch, najeto máme už 247 tis. km
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 848) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Citigo 1.0 55 kW aneb basista a pozounista na šňůře

23.února 2017
Před měsícem jsme se vypravili do Německa hrát s celou kapelou, a tak jsem do oktávky narval basu, kolegu pozounistu s nástrojem a dvě sportovní tašky s věcmi na 14 dní cestování a hraní.
hodnocení: 3.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 642) | komentářů (13) otevřít článek...

Lancia Delta III - výjimečný vůz

14.února 2017
Design je subjektivní věc, u tohoto auta je mimořádný, zvlášť jeho barokní záď. Není na první pohled atraktivní pro všechny, ale troufnu si říci, že design je dlouhodobě nadčasový.
hodnocení: 3.2 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 541) | komentářů (6) otevřít článek...

Škoda Octavia 1,2 TSI - kvalita koncernu stále kulhá

7.února 2017
Dlouho jsem váhal napsat tuto zkušenost, často čtu povídání o autech a někdy je znát nadšení pro značku někdy opak, ale každý má svůj pohled a nejlepší test vozu je jeho dlouhodobé používání.
hodnocení: 4.8 b. (12x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (9 125) | komentářů (43) otevřít článek...

Mercedes-Benz GLE 166 - malá ochutnávka

3.ledna 2017
Špičkové SUV s brutálním výkonem, krásným zvukovým projevem a slušným ložným prostorem.
hodnocení: 3.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 480) | komentářů (0) otevřít článek...

Range Rover Evoque - stručná pochvala

26.prosince 2016
RR Evoque se nám od začátku líbil a dodnes jsme s ním spokojeni.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 456) | komentářů (3) otevřít článek...

Fiat Grande Punto 1,4 - auto nejen pro manželku

20.prosince 2016
Auto jsem původně koupil pro manželku, ale nyní je už skoro dva roky používám jen já.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 211) | komentářů (7) otevřít článek...

Ford Mondeo - co nabízí 12letý kousek?

13.prosince 2016
Původem auto dovezené z Německa vypadalo velmi slušně, čistě a vcelku zachovale.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 502) | komentářů (5) otevřít článek...

Saab 9-3 - čerstvá láska

6.prosince 2016
Koupil jsem si před měsícem Saab 9-3 kabrio 2.0 rok 2000, najeto 230 000. Stál mě 65 000. Předchozí majitel vyměnil vodní pumpu, kapaliny a vše odladil.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 782) | komentářů (4) otevřít článek...
 
/ 25 (1245)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Ford Modeo C ...