Fiat Brava 1.6V a hodnocení majitele po sedmi letech provozu

Motor výborný a bez úniků kapalin.Spotřeba na dálku kolem 5 litrů,na dojíždění do zaměstnání na vzdálenost 17 km v zimě do 7 litrů, v létě tak kolem 6 litrů. Karoserie v pozinku.
02.09.2015, recenze uživatelů

hodnocení článku: 4.0 z 5 (80%)
hodnoceno: 2x
vaše hodnocení: -
Značka:Fiat
Model:Brava
Typ:1.6V
Bližší označení:103 HP
Karoserie:hatchback
Objem motoru:1 600
Palivo:nerozhoduje
Rok výroby:2000
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:68 000
Najeto km nyní:130 000
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:7 let
Průměrná spotřeba:6,5
Poruchy:snímač otáček, vinou opotřebení - ramena, brzdy, tlumiče apod. Ložiska zadních kol - vinou nekvalitní vazelíny od výrobce
Předchozí vozidlo:Fiat Punto

Motor hodnotím jako výborný, zatím bez úniků kapalin. Spotřebu mám na dálku kolem 5 litrů, při dojíždění do zaměstnání na vzdálenost 17 km v zimě si auto vezme do 7 litrů, v létě mám spotřebu tak kolem 6 litrů. Karoserie je v pozinku, ale některé díly karoserie u motorového prostoru přesto rezaví. Podvozek doporučuji pravidelně kontrolovat, zvláště po zimě. A podle potřeby opatřit ochraným nátěrem zejména okolo prahů. Doporučuji také namontovat přední zástěrky. Ochráníte tím výrazně svůj podvozek od kamínků, soli apod.

PORUCHY: Snímač otáček u motoru, cena nového cca 500 Kč, práce tak na 15 min. Pozor na zadní ložiska v kolech - vlivem špatné vazelíny od výrobce časem odchází. Doporučuji včas promazat kvalitní vazelínou. Jinak samozřejmě proběhla výměna spotřebních dílů podléhajících opotřebení: přední ramena, tlumiče, brzdy apod. Výhodou u Fiatů je velmi nízká cena náhradních dílů. Např. nový přední světlomet mě i s poštovným vyšel na 920Kč.

DOPORUČENÍ: Dbejte na pravidelnou výměnu náplní a filtrů. Hlavně pozor na motorový olej. Já osobně používám oleje buď 10W40, a nebo 10W30-Castrol, Mogul. Pokud ale jezdíte na Selénii, raději neměňte za jiný, protože Selénie neobsahuje adetiva pro rozpouštění karbonu v motoru, a tudíž byste mohli použitím kvalitnějšího oleje zadřít motor. Nedolévejte olej nad rysku uvedenou na měrce. Kamarád takto odrovnal motor. Ještě doporučuji jednou za čas (např. po 3 - 4 letech) zkontrolovat klimatizaci a nechat ji odborně vyčistit v servisu.

Jinak tento vůz je spolehlivý, jezdím s ním denně, párkrát jsem s ním byl i na dovolené a neměl jsem s ním žádný problém. Jde spíš o to, od koho ojetinu koupíte a jak se k ní budete chovat. Myslím si, že v poměru cena+cena dílů+výkon a pohodlí nemá tento vůz konkurenci. U ostatních automobilů vás celkové náklady na 1 km vyjdou nesrovnatelně dráž.

KladyZápory
nízké náklady  sedadlo řidiče  
pohodlí a prostornost  některé díly u motoru nejsou v pozinku  
poměr cena výkon    
výborný motor    
   

Spolehlivost
2
 
Provozní náklady
1
 
Cena náhradních dílů
1
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? ano

hodnocení
brzdy
4
design
5
dílenské zpracování
4
dynamika motoru
5
jízdní komfort
4
ovladatelnost
4
prostornost
5
pružnost motoru
5
řazení
3
řízení
5
sedadla
2
spotřeba
4
výhled z vozu
4
celkové hodnocení - průměr:
4.15
* hodnocení dle bodů od 1 do 5, kde 1 je nejhorší výsledek a 5 je nejlepší výsledek
autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
článek na zítřek

Co trápí ojetý Opel Ampera?

nejčtenější články

BMW M5 - jaké je jako ojetina?

S jakým dieselem koupit Mercedes W124?

Fiat Stilo - s jakým benzínem jej koupit?

Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.