Citroën Xsara Picasso XS
František HOMOLKA (59) nerozhoduje
-
01. 02. 2006
TipCars.com
Recenze uživatelů
Pohodlný vůz, ve své velikosti snad bez konkurence včetně nákupní ceny nového vozu, dobrá úroveň výbavy v provedení Exkluziv.
Pohodlný vůz, ve své velikosti snad bez konkurence včetně nákupní ceny nového vozu, dobrá úroveň výbavy v provedení Exkluziv.
| Značka: | Citroën |
| Model: | Xsara Picasso |
| Typ: | XS |
| Karoserie: | MPV |
| Obsah motoru: | 1800i 16V |
| Palivo: | benzín |
| Rok výroby: | 2003 |
| Typ řazení: | manuální |
| Najeto km při koupi: | 0 |
| Najeto km nyní: | 36 000 |
| Koupen jako: | nový |
| Jak dlouho vůz využívám: | 2,5 roku |
| Průměrná spotřeba: | 7,6, mimo město 6,5, ve městě 8,5 - 9 |
| Poruchy: | opravdu velmi často se při rozjezdu auto 'zadrhne' a přepne do nouzového provozu, max rychlost 30 km/h, ventilátory chlazení zapnou naplno, kontrolka havárie motoru svítí. Nutno auto na 2 min. odstavit do klidu, vše vypnout a pak jezdit se stále svítící kontrolkou, někdy den, někdy i déle. Servis to neumí odstranit. Další nepříjemností je časté pískání brzd. Jinak je to vozidlo v dané třídě pohodlné až nadprůměrné. |
| Předchozí vozidlo: | Opel Omega |
Shrnuto a podtrženo - PICCASO je dost muziky za méně peněz, trochu 'šlendrián' při výrobě, když všechno funguje jak má, pak je to dobrá volba, která konkurenci v cenové úrovni odsune daleko vzad.
| Klady | Zápory |
| vyšší posaz nad vozovkou | malý sklon sedáků druhé řady |
| výborné nastupování | u motoru 1800 cm3 neschpnost servisu odstranit závadu |
| velký zavazadelník | často se znečisťují brdové destičky a brdy pískají |
| dobře pracující ESP, ABS | |
| 3 samostatná sedadla druhé řady |
| Spolehlivost | 5 |
| Provozní náklady | 2 |
| Cena náhradních dílů | 3 |
| Dostupnost náhradních dílů | 3 |
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? asi ne