Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

BMW 320i - roční zkušenost se služebním vozem

Recenze uživatelů
() - | 01.08.2020
ZKUŠENOSTI UŽIVATELE: 320i
Auto jsem měl jako služební cca rok, než jsem ho vyměnil za škodu Superb. Sloužilo většinou k dálničním přesunům z německa do ČR a zpět.
Značka:
Model:
Typ:320i
Karoserie:
Objem motoru:
Palivo:
Rok výroby:2017
Typ řazení:
Najeto km při koupi:6000
Najeto km nyní:85000
Koupen jako:
Jak dlouho vůz využívám:2
Průměrná spotřeba:7,5
Předchozí vozidlo:


Auto jsem měl jako služební cca rok, než jsem ho vyměnil za škodu Superb. Sloužilo většinou k dálničním přesunům z německa do ČR a zpět. Když jsem auto přebíral, byl jsem jako fanda značky dost natěšený. V mládí jsem měl BMW 320i E36 a benzínový šestiválec byl prostě úchvatný a proto jsem byl trochu zklamaný, že v této kubatuře už je to přeplňovaný 4válec.

Motor mě ale velmi mile překvapil. Velmi kultivovaný chod, krásný zátah díky technologii twin turbo a při klidné jízdě velmi dobrá spotřeba. Dynamika motoru byla jistě dána i 8stupňovým automatem, který fungoval víceméně dobře až na některé jízdní režimy, ale k tomu později.

Auto nemělo problém plynule zrychlovat i při rychlostech okolo 200 km/h (plynule, ale už ne moc svižně). Po usednutí za volant mě překvapila výborná ergonomie a zpracování materiálů. Vím, že tohle je věc velmi subjektivní, ale hned mi tak nějak všechno padlo do ruky a bylo tam, kde bych to čekal.

Trochu problém byl při seřízení sedačky. Chvíli mi trvalo, než jsem přišel na to, jak páky fungují a z mého pohledu to bylo značně nelogické. Například pokud jste chtěli sedačku dát výš, museli jste se na ní trochu nadzvednout (asi jako na kancelářské židli, pokud ji chcete zvednout), protože sedačka je uložena na pružině. Takhle napsané se to zdá jako malichernost, ale pokud sedíte v autě, nohy máte natažené a nemáte se za co chytit, abyste se odlehčili a sedačka vyjela nahoru, tak se můžete slušně zapotit, než trefíte tu správnou polohu, která Vám bude vyhovovat.

Jinak Vás interiér tak nějak obklopí a já jsem se v něm cítil velmi dobře. Zejména bych ocenil ovládání tempomatu, které je na volantu. Občas se mi totiž stávalo, že jsem kolenem zavadil o páčku tempomatu (jak u Toyoty, tak teď u Superba). Tato nepříjemnost tedy odpadla. Výborné je také rozložení středového panelu s ovládáním jízdních režimů a klasickým ovládacím kolečkem pro navigaci, rádio atd... Změny jízdních režimů jsou znatelné.

V režimu ECO je auto neskutečně neochotné zrychlovat, ale na spotřebě je to znát, klidnou jízdou v režimu ECO se dá dostat na spotřebu okolo 5,5l/100km. Zlatý střed je režim Comfort. Auto příjemně žehlí nerovnosti a dynamika motoru je dostačující. Je to takový klidný dálniční režim. Režim Sport je dvoustupňový. Při standartním režimu Sport ztuhne řízení a podvozek a motor se točí do vyšších otáček. Při režimu Sport+ je navíc ještě omezena kontrola trakce a auto vás nechá i trochu zadriftovat.

Nevím, jestli to byl jen pocit, ale i zvuk auta se změnil. V režimu Sport je auto krásně vyvážené a projíždět klikaté okresky je doslova radost. V kombinaci se sekvenčním řazením si užijete dost zábavy. Kontrola trakce jde vypnout úplně a s manuální ruční brzdou užijete v zimě dost srandy. Ruční brzda byla trochu slabina. Nebrzdila moc dobře, a tak jsem byl rád za parking tlačítko automatické převodovky.

Co se týče prostoru ve vozidle, tak nečekejte zázraky. Někde jsem viděl recenzi kde auto prostorově porovnávali s Octavií. Možná je stejně dlouhé ale vnitřní prostor je o dost menší. Řidič a spolujezdec mají pohodlí dost, na zadních sedadlech 2 cestující průměrné výšky taky, ale pro 3 lidi vzadu je to hodně velká nouzovka.

Zavazadlový prostor je dost malý, a tak jsem byl rád že už nevozím třeba kočárek, protože byl problém vše tam dát. Na druhou stranu pro rodinu s jedním větším dítětem (bez kočárku) bude dostačující. Občas byl problém s elektrickým otevíráním/zavíráním zavazadlového prostoru. Dveře se občas zastavily uprostřed pohybu. Nevypozoroval jsem, proč se to děje a za ten rok se to stalo asi 4x.

V BMW zaslouží velkou pochvalu za Bi-LED světlomety. Svítí opravdu parádně za každých okolností a jejich design je prostě krásný. Jednu vadu ale mají. Pokud pojedete při hustějším sněžení v noci, na světlech se usazuje sníh a led a za pár kilometrů se svítivost dost zhorší. Je to zřejmě jednak tvarem světlometů a jednak tím, že LED světlomety neprodukují žádné teplo jako třeba halogeny a led tedy neodtává. Ale to jsou jen malé vady na kráse této "trojky". Jinak jsem byl s autem maximálně spokojený a žádná závada se neprojevila.KladyZápory
krásné svezenímalý zavazadlový prostor
ovladatelnostmálo prostoru pro cestující na zadních sedadlech
málo odkládacích přihrádek


Spolehlivost2
Provozní náklady2
Cena náhradních dílů3
Dostupnost náhradních dílů2


Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? -
Hodnocení
Brzdy
2
Design
2
Dílenské zpracování
2
Dynamika motoru
2
Jízdní komfort
2
Ovladatelnost
1
Prostornost
4
Pružnost motoru
3
Řazení
2
Řízení
2
Sedadla
2
Spotřeba
3
Výhled z vozu
3
Zavazadelník
4
Celkové hodnocení - průměr:
2.43
* Hodnocení dle známky od 1 do 5 jako ve škole, kde 5 je nejhorší výsledek a 1 je nejlepší výsledek
Hodnocení článku
3.3 z 5 (66%)
Hodnoceno: 11x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů