BMW 320i a zkušenosti po osmi letech provozu

Napíši zde problémy nebo záležitosti, které jsem řešil. Auto používám spíše na delší vzdálenosti. První, co mi nevyhovovalo, byla absence přihrádky na odkládání nápojů.
07.04.2015, recenze uživatelů

hodnocení článku: 3.7 z 5 (74%)
hodnoceno: 6x
vaše hodnocení: -
Značka:BMW
Model:Řada 3
Typ:320i
Bližší označení:E46
Karoserie:sedan
Objem motoru:1998
Palivo:benzín
Rok výroby:1998
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:77 000
Najeto km nyní:214 000
Koupen jako:ojetý
Jak dlouho vůz využívám:8 let
Průměrná spotřeba:7,5
Poruchy:V současné době nic
Předchozí vozidlo:neudáno

Napíši zde problémy nebo záležitosti, které jsem řešil. Auto používám spíše na delší vzdálenosti. První, co mi nevyhovovalo, byla absence přihrádky na odkládání nápojů. Vyřešil jsem to výměnou panelu za originální v ceně 950 Kč v BMW a vyměnil jsem si to sám. Další změnou byla výměna rádia, protože originál nemá vstup USB. Také si to každý může vyměnit sám. Nejsou s tím těžkosti.

První problém jsem měl s kompresorem klimatizace, když se zadřel. Dost lidí mi řeklo, že jsem si to udělal sám, protože je nutné ho zapínat i v zimě, aby se mazal a toto auto je na to náchylné. Oprava kompresoru mě stála 6.000 Kč (v servisu - výměna a naplnění atd.). Poté jsem auto nechal předělat na plyn. Teď mě hodně lidí bude kamenovat, ale já jsem spokojen. Spotřeba byla 7,5 litru průměr (kola 205/55 16) a 9 litrů (letní 225/40R18) benzínu. Po předělání na plyn stále 10 litrů plynu. Další problém, při kterém mě ta potvora nechala na cestě - prasklá nádobka chladicí kapaliny. Nádobka stála neoriginál 1.050 Kč a výměna mi zabrala 2 hodiny. Ale nějaký zásadní problém s tím nebyl. Bohužel jsem se musel nechat odtáhnout, což vyšlo na 3.000 Kč.

Poté na STK zjistili na přední nápravě silentbloky. Pohodová výměna, neoriginál 700 Kč. A poslední problém, co nadešel, bylo při volnoběhu kolísání otáček, až to přešlo do brutálního cukání motoru za studena, ale po rozjezdu v pohodě. V servisu zjistili, že mám prasklé vedení sacího potrubí, a to v koleně sání, kde je ještě odbočka k ventilu volnoběhu. Gumové koleno 350 Kč (originál), které vymění opravdu každý. Jinak jsem za celou dobu provozu vozidla neměl jiné trable.

Olej měním po 20 000 km, svíčky po 50 000 km (možná jsem trochu prasátko, ale problémy to nedělá). Po 100 000 km olej v převodovce a diferáku. Takže s autem jsem opravdu maximálně spokojen. Ještě vlastně jedna poznámka. U mého modelu se nedají sklopit zadní sedačky, a to kvůli pevnosti karoserie. Když jsem jezdil sám každý rok na dovolenou, tak mi to stačilo. Ale protože jsme teď už čtyři, začaly komplikace s místem. Holčina si s sebou musí vzít 10 párů bot (masakr). Ale je to jednou za rok, tak jsem koupil příčníky na střechu a plácnu na ně 500litrovou rakev a je po problému. Auto je pohodlné, trochu líné při rozjezdu, ale jakmile se jednou rozjede, tak pohoda. Na závodění na semaforech to ale není. A když se mi na voze něco pokazilo, tak oprava zatím nebyla nějak extrémně drahá. Zatím samé maličkosti. S autem jsem maximálně spokojen a na plyn mám najeto už - možná teprve - 120 tis. km. A na to, že je 16,5 roku staré, tak je pořád krásné. Dvoulitrový atmosferický šestiválec se 150 koňmi mně také stačí. Zbavit se ho rozhodně nehodlám.

KladyZápory
spolehlivost nemožnost položení zadních sedaček
na to stáří pořád pěkný vzhled menší kufr (ale jde vyřešit rakví)
jízdní vlastnosti  
cena náhradních dílů  
  

Spolehlivost
1
 
Provozní náklady
2
 
Cena náhradních dílů
1
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? ano

hodnocení
brzdy
4
design
5
dílenské zpracování
5
dynamika motoru
3
jízdní komfort
5
ovladatelnost
5
prostornost
3
pružnost motoru
4
řazení
5
řízení
5
sedadla
5
spotřeba
4
výhled z vozu
5
celkové hodnocení - průměr:
4.46
* hodnocení dle bodů od 1 do 5, kde 1 je nejhorší výsledek a 5 je nejlepší výsledek
autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2018, všechna práva vyhrazena.