Audi A4 1.9TDI a stav po 200 tis. Km
 
 
 
 
 
 

Audi A4 1.9TDI a stav po 200 tis. Km

již zítra na TipCars.com

Hyundai i30, Megane, nebo Auris? Co koupit za 200 tisíc korun?
nejčtenější články
1. S jakým motorem koupit Nissan Qashqai první generace?
2. Koupit Peugeot 205 GTI jako investici?
3. KIA Sorento nebo Renault Koleos za 300 tisíc Kč?
 
Vzhledem k omezeným financím a pozitivním zkušenostem s VW Passat, kterého jsme měli ve firmě, jsem se rozhodl pro menší A4 v prakticky základním provedení.
RECENZE UŽIVATELŮ, 03.03.09 | 00:00
hodnocení článku 3.9 b / 8x
vaše hodnocení: 3 b.
z naší nabídky:
Audi A4
Značka:Audi
Model:A4
Typ:1.9TDI Avant
Karoserie:kombi
Obsah motoru:1896
Palivo:nafta
Rok výroby:2003
Typ řazení:manuální
Najeto km při koupi:0
Najeto km nyní:197000
Koupen jako:nový
Jak dlouho vůz využívám:necelých 6 let
Průměrná spotřeba:6.5 (o litr méně při předpisové jízdě mimo Prahu, o litr více na německé dálnici)
Poruchy:drobnosti - výdaje cca 10tis. za 6let a 200tis. km
Předchozí vozidlo:BMW Řada 3

Jako pravidelý čtenář (nejen) vašeho portálu a automobilový fanda, si již delší dobu slibuji, že také přispěji svojí troškou do mlýna. Chci se s Vámi podělit o cca šestiletou zkušenost s AUDI A4 Avant. Před tímto vozem jsem vlastnil několik aut. Od Fordu (Fiesta, Escort) jsem přešel na Opel (Astra, Vectra) a poté BMW řady 3.

Vlastníte vůz značky Audi? Podělte se zde s ostatními o své dojmy a zkušenosti.

"Navoněná oktávka", s tímto pocitem jsem si šel do nejmenovaného pražského autosalonu pro popisovanou A4. Žádná velká euforie, ale výsledek pragmatického přístupu. Chtěl jsem po roční zkušenosti s ojetým BMW 328 E46 nové auto a věděl, že to bude něco z prémiové německé trojky. Vzhledem k omezeným financím a pozitivním zkušenostem s VW Passat B6 1.9tdi (cca 150tis. km bez problémů i přes vcelku brutální přečipování), kterého jsme měli ve firmě, jsem se rozhodl pro menší A4 v prakticky základním provedení (1.9tdi 74kw; duální klima; ABS; ESP; čelní; boční, hlavové airbagy; kůže na volantu i řadící páce; el. přední okna i zrcátka). Proč tak podrobně rozepisuji výbavu? Když si dovybavíte oktávku podobně jako je základní A4, tak zjistíte, že ty ceny od sebe již nejsou tak daleko… Jediné marnotratné výstřelky, které jsem svému „žebrákovi“ dopřál, byla sada hliníkových doplňků (dřevo mi před důchodem do auta nesmí :-) a nesmyslně drahá, ostře červená metalíza Misano Rot z kolekce Quattro Gmbh.

Premium klasse:
Plasty jsou měkčené, hliník je opravdu hliník a ne nastříkaný plast, na sedačkách a kůži neni ani po 200tis. známka opotřebení, klimatizace je tichá s inteligentním nástupem chlazení, ESP zasahuje až je opravdu potřeba a funguje i bez brždění nebo přidávání plynu, kvalitní audio s anténou ve skle, osvětlení kontrolek pomocí LED diod, tvrdý lak...
Motor, jízdní vlastnosti:
Po přesedlání z řadového šestiválce by BMW, koncernové „pumpe duse“ nezní zrovna libozvučně. Rádio kvůli tomu abych poslouchal motor v Audi opravdu nevypínám :-) Lehké přečipování základní 1.9tdi (provedeno na 10 tis. km) vylepšilo zátah v nižších a středních otáčkách a snížilo spotřebu při vysokých rychlostech. Mimochodem motor už ve standardním nastavení měl o 20 koníků víc! (naměřeno na brzdě). A4 je oproti E46 kvalitněji zpracována v interiéru, hluk od kol a hnacího řetězce je menší a stačí menší ovládací síly na spojce a volantu. BMW bylo zase jednoznačně lepší motorově, podvozkově a na brzdách (stejně se k němu asi jednou vrátím – kdo jednou poznal nemůže jinak :-).

Úpravy:
Dodělané xenony, tím vyřešené pravidelné 'uklepávaní' vláken žárovek (problém většiny chvějících se dieselů). Přepnutý servisní interval z proměnného na fixní po 15tis. (nevěřím, že olej vydrží vice než 20tis. km), provedené decentní přeprogramování řídící jednotky.

Spolehlivost - popis závad za cca 200tis. km:
První problém nastal lehce po 100tis. km, kdy se začala ozývat volnoběžka u alternátoru, oprava vyšla na cca 3tis. Kč.
Hned poté následoval spínač u spojkového pedálu (cca 2tis.Kč v autorizovaném servisu) a rozhýbání „zarostlých“ stěračů spolu s výměnou „drátěnky“ u výfuku (celé cca 2.5tis. Kč). Prý všechno známé závady z oktávek… A pak – NIC. Do dnešního dne jsem na autě mimo běžné údržby (pneu, olej, filtry, brzd. destičky, 1x kotouče, několik žárovek) neměnil nic, vše je původní. Původní baterka, původní tlumiče, původní díly podvozku o dílech motoru ani nemluvě … Olej mezi výměnami nedolévám.

Vím, že dnes koncernové vozy nemají zrovna dobrou reputaci, ale já si na svoji „navoněnou“ oktávku nemohu stěžovat. Výborná spolehlivost a minimální provozní opotřebení (že by opravdu AUDI mělo ty samé díly ve vyšší kvalitě než VW, Škoda nebo SEAT?), minimální náklady na udržbu (spotřební materiál shodný s oktávkou). Ale emoce u tohoto auta opravdu nehledejte.KladyZápory
kvalitní zpracování bez emocí
spolehlivost slabší brzdy
mechanická robustnost  
nízké provozní náklady  
  

Spolehlivost
1
 
Provozní náklady
1
 
Cena náhradních dílů
2
 
Dostupnost náhradních dílů
1
 
Koupili byste si automobil od stejné značky znovu? určitě anohodnocení
brzdy
3
design
2
dílenské zpracování
1
dynamika motoru
3
jízdní komfort
2
ovladatelnost
3
prostornost
3
pružnost motoru
1
řazení
2
řízení
2
sedadla
2
spotřeba
2
výhled z vozu
2
zavazadelník
2
celkové hodnocení - průměr:
2.14
Toto hodnocení je subjektivním dojmem autora testu, který hodnotí automobil s přihlédnutím k vozům srovanatelné třídy.
Uděluje se známka od 1 (výborné) do 5 (nedostatečné).
   Líbí se vám článek? Sdílejte ho, prosím.
diskuzní fórum
poslední příspěvky
- 04.03.2009 21:47 
EasyDriver napsal:
Důvodem, proč jsem neodpověděl na Vaši otázku, je přísně logická snaha nerozvíjet Vaše zastírací manévry, které jsem jasně v předchozím příspěvku pojmenoval. Vynucujete-li si i přesto zdůvodnění, odpovědí nechť Vám je samotná jazyková podstata onoho slovního spojení. Každý má svou pravdu. Bez ohledu na to, jak blízko té objektivně hodnocené je. Jenže ta, jak jsem již uvedl, nebyla ani v nejmenším obsahem mého sdělení. Přesto se tohoto tématu jako tonoucí stébla stále chytáte, stejně jako píšete ...
Naše LOGIKA (evidentně) NEkráčí stejným směrem ,-)
Dovolím si NAOPLÁTKU zmínit VAŠE "zastírací (a úhybné) manévry" a vás (a vaše "subjektivní" názory, které jste během JEDIN0HO dne o mě napsat zvládl) CITOVAT:
1) jste SVĚTAČKA (jakpak jste k TOMUto "došel"?)
2) vnucování SVÝCH pravd (já vím já vím, už jste ŘÍKAL, že NEodpovíte/NEvysvětlíte)
3) ve vašich ODBORNÝCH článcích (NErozumím?)
4) osoba VAŠEHO formátu (to zní jako "lichotka" - nic PROTI NEmám (ale s vámi/u vás si až tak jistá NEjsem) ...mimochodem VAŠE "kladení" slov naznačuje že toto označení BEZ problémů pasuje i na VÁS ,-)
5) jak tonoucí STÉBLA chytáte (já se tedy MOC ráda potápím a popravdě zrovna ŽÁDNÝ pocit "tonutí" NEzaznamenávám .-)
6) nabitý program automobilového odborníka par exellence (tady jste opravdu PŘEstřelil, ROZHODNĚ se NEcítím být /a NEjsem - v česku by toto třeba k jménu Martin Vaculík pasovalo/ "odborníkem" - autíčka jsou "zábavička" - a BEZ vymýšlení až ta č. 2 - o HUDBĚ, raději o té klasické ale "nejen", si kdykoliv MOC ráda popovídám)
7) reinkarnovala se do vás Xena (nu to je také celkem "milé" a přiznávám že "maličko" takové sklony již od školy mám, ale já si /tu/ spíše jako Doňa Quiota občas připadá(vá)m ,-)
8) nutkavá touha po zviditelňování (nu "maličko" - ale JEN v NĚČEM! - snad "exhibicionistka" i jsem, myslím však že jsou MNOHEM "výraznější/snazší a prověřené" cesty jak se "zviditelnit" - nebo? Ono takové ZVIDITELNĚNí - mezi anonymně diskutujícími na TipCars - z toho může být ... /to může přinést ... také vás NIC nenapadá? ,-)
PPS: Tak to mne tedy MRZí - že vy TAK "tajupně anonymní" se snažíte být (že ani TOTO ani TAKovou "drobnost" jako je "oblíbená HUDBA" prozradit o sobě NEchcete - v tom je tedy mezi českým a .... "zahraničním" podobným serverem věru OBROVSKÝ rozdíl!)
A jinak co JÁ posloUchám "Krkovička" SPRÁVNĚ "tipl/odhadl" ,-)
Pěkný den
- 04.03.2009 21:56 
RadekJ napsal:
Kylie. Teď jsem na RRI díval také. TDI s výkonem 77 kW tam je pod Caddy Life TDI DSG -06 (77 kW) .. naměřeno 78 kW. Vzhledem k tomu, že ještě máš mechanické ztráty z převodovky, tak je to slušný výsledek. Ale do 90 kW je to furt daleko.
Děkuji za "upozornění" - na Caddy jsem se NEdívala, ale poměr 77 - psáno; 78 - naměřeno je BEZ přehánění "VELMi dobrý až VÝBORNÝ"!
Pěkný den
- 04.03.2009 23:24 
Horst napsal:
Podívejte se prosím na tu fotku interiéru, jak vypadá auto s najetými 200 tisíci kilometry, a pak to srovnejte s nabídkami našich bazarů, kde mají auta libovolného dvouciferného stáří s víceméně konstatními 130 000 (+/- 20 000) km. A každý druhý kupující rád uvěří, že s tím jezdil německý důchodce akorát v neděli do kostela...
To je, milý Horst(e) VELMI DOBRÝ postřeh/připomínka!
PS: Shodou okolností to nedávno zažil jeden kamarád, který vůz s CERTIFIKÁTEM a prověřením a cca 125.000 km koupit chtěl. I tak si předvybraný automobil přes české zastoupení firmy ověřit nechal a DVOJNÁSOBNÝ počet kilometrů vůz při poslední prohlídce za sebou měl!
Místo "omluvy" či "vysvětlení" mu bylo jen: "A co ste čekal, to dělaj fšichni" řečeno a vůz DÁL s o 100.000 kilometrů podtočeným tachometrem nabízen byl ...
To je i moje zkušenost s MÝM vozem, že něco přes 150.000 km opravdu NEní problém a vůz stále "jako nový" působí, v českých bazarech však často zřejmě i na vozy s DVOJnásobným počtem km narazíte (a s VELMi "optimistickými" údaji na tachometru) a pak (logicky) již nějaké trable/poruchy přicházejí ... opakovaně jsem o česku četla jako o "smetišti evropy" a věru NEtěší mne to ..
Pěkný den (a alespoň TROCHU méně "podvodů" v oblasti "ojetin" - to bych si přála já)
- 04.03.2009 23:25 
EasyDriver napsal:
Ať to nazvete jakkoliv, nikterak tím neosvětlíte podivnost Vašeho počínání, o což Vám dle všeho jde. Vedení polemiky nad použitím jednoho výrazu pro mne nemohou být ani v nejmenším objasněním Vašich motivů pro zdejší působení. Možná se tomu záměrně vyhýbáte, možná jste to celé ze zřejmých důvodů tak trochu nepochopila...
P.S.: Nejde o to, že se zde v reakcích vyskytují nepřesná data (i když konec konců, jde přece o subjektivní hodnocení a vlastní názory čtenářů, proč by mělo být nutné mít vždy ...
2 EasyDriver & malcum: panove, ne, ze bych se chtel Kylie jakkoliv zastavat, ve spouste veci mate pravdu, ale ... myslim ze vam unikl jeden nepatrny, ale, svym vyznamem, dost podstatny "detail": toto je verejna diskuze. prispivat muze kdokoliv a jakkoliv (za splneni urcitych pravidel slusnosti). a nikdo nikoho nenuti ty prispevky cist. jinymi slovy .... kdyz se vam nelibi Kyliiny prispevky - nectete je. bo ted delate to same, co ona - snazite se jeden druheho umlatit "tou svoji pravdou".

2 Kylie: panove maji v leccem pravdu. ty piktogramy nemusi vsem byt po chuti (coz neni duvod k jejich zmene) a dost casto mate presprilis agresivni zpusob prosazovani "te vasi" pravdy. nechte brouka (jine nazorove proudy) zit .... ..... (pr.: to Audi ma divne ulozenej motor - no a co ? spouste lidi to nevadi a Audi jim slouzi dobre. jsou spokojeni. neberte jim to)
- 05.03.2009 06:57 
Key1 napsal:
2 EasyDriver & malcum: panove, ne, ze bych se chtel Kylie jakkoliv zastavat, ve spouste veci mate pravdu, ale ... myslim ze vam unikl jeden nepatrny, ale, svym vyznamem, dost podstatny "detail": toto je verejna diskuze. prispivat muze kdokoliv a jakkoliv (za splneni urcitych pravidel slusnosti). a nikdo nikoho nenuti ty prispevky cist. jinymi slovy .... kdyz se vam nelibi Kyliiny prispevky - nectete je. bo ted delate to same, co ona - snazite se jeden druheho umlatit "tou svoji pravdou".

2 Kyli...
Přesně tak poslední dobou dělám. Vždy zkusím přečíst třeba tři řádky a vzdávám. Připouštím, že občas se tím o něco možná ochudím, ale jinak to prostě nejde. Jak píšete, tohle je veřejné diskusní forum, proto jsem se do téhle chvile držel. Ale když už se do toho EasyDriver pustil, tak jsem mu chtěl vyjádřit podporu.
 
   
 
 
 
 
     
sledovat toto téma
 
 
home
 
nabídka vozidel
 
pronájmy
 
magazín
 
firmy
 
můj TipCars
 
informace
 
česky
 výběrový formulář 
 
hledaný text:
značka:
model:
sekce:
vyčistit
 
 
   
 

 
titulek
 
 
datum vystavení
 
 

Peugeot 308 SW - další parťák na dlouhé cesty

14.listopadu 2017
Rozhodli jsme se pro auto úplně nové, které poskytne jakous takous záruku spolehlivosti na dlouhých cestách a poměrně dlouhý čas nebude vyžadovat žádné opravy vyjma pravidelného servisu.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 126) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Freemont 2.0 - nepotřebovali jsme ho, ale chtěli

7.listopadu 2017
Vůz jsem vybíral v době, kdy jsem jej akutně nepotřeboval, takže jsem měl dost času hledat informace. Chtěl jsem auto, co by vypadlo z konfekce, uvezlo 4člennou rodinu + občas prarodiče, bylo nové nebo alespoň zánovní.
hodnocení: 5.0 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 420) | komentářů (0) otevřít článek...

Volkswagen Caddy Maxi - jak jsme se seznámili

30.října 2017
Myslel jsem si, jak vyměním svého Yetiho za nového Caddyho Maxi a byl jsem tak trochu zklamán německou nedokončeností myšlenky.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 530) | komentářů (3) otevřít článek...

Mazda 6 GY - jak slouží dvanáctiletý vůz s 250 000 km?

24.října 2017
Dovolte mi, abych představil své více jak 12leté přibližovadlo s téměř 250 000 km. Jedná se o Mazdu 6 první generace ve verzi kombi s benzínovým dvoulitrem o výkonu 104 kW (141 PS).
hodnocení: 3.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 095) | komentářů (2) otevřít článek...

RECENZE OJETIN: Toyota Avensis třetí generace

19.října 2017
Tahle Toyota umí být úsporná, spolehlivá a levná na provoz. Je ale třeba vybrat ten správný motor.
hodnocení: 3.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 128) | komentářů (4) otevřít článek...

Citroën C5 2,0 HDi - seznam poruch za 2 roky

17.října 2017
Před rokem jsem zde na stránkách zveřejnil recenzi na svůj automobil Citroen C5. Pokusím se utřídit stávající a doplnit aktuální údaje o provozu a opravách.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 911) | komentářů (0) otevřít článek...

Toyota Corolla E12 - 6 let a 150 tis. km na cestách

3.října 2017
Chcel by som sa podeliť so skúsenosťami s Toyotou Corollou kombi typ E12. Zdá sa mi, že toto auto nie je v tunajších končinách nijak výrazne rozšírené.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 573) | komentářů (3) otevřít článek...

Škoda Fabia I - co všechno se pokazilo

26.září 2017
Koupil jsem ji jako reexport z D od autosalonu Mazda v r. 2009, najeto 112 000 km, serviska- kompletní servis po výměně rozvodů.
hodnocení: 3.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 790) | komentářů (14) otevřít článek...

Chrysler Vision Eagle ESI 3.3 - zkušenosti po 5 letech

19.září 2017
Po prodeji Voyager 3.8 AWD 1996 jsem šel do limuzíny, děti už byly odrostlé.
hodnocení: 2.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 923) | komentářů (3) otevřít článek...

Volvo V50 D2 - zkušenosti po 30 000 km

12.září 2017
Auto je úžasně ovladatelné, čitelné, krásně sedí v zatáčkách i v přímce, řízení je přesné a poloměr zatáčení při parkování je fakt komfortní.
hodnocení: 5.0 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 285) | komentářů (4) otevřít článek...

Mazda 6 GJ - na motoru záleží

29.sprna 2017
Za prvé, Mazda je nádherné auto. Vypadá dobře z většiny úhlů....
hodnocení: 2.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 847) | komentářů (10) otevřít článek...

Opel Astra Caravan Classic 1,7 - poctivě postavený auto

22.sprna 2017
Auto bylo kupováno v roce 2009 jako dvouleté z operativního leasingu, ve stavu téměř nového (alespoň na interiéru nebyl provoz vůbec znát).
hodnocení: 2.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 549) | komentářů (0) otevřít článek...

Mitsubishi Colt 1.5 DI-D - nenáročný na servis

15.sprna 2017
Vozidlo koupeno před 4 roky z bazaru za 60 tis. Kč, dovoz ze Španělska, podvozek nedotčen solí.
hodnocení: 3.4 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 590) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Fabia 1,2 TSI II. generace - konečně jede

8.sprna 2017
Nebyl jsem moc nadšený, když jsem ji přebíral, ale po pár kilometrech mě auto uchvátilo. Konečně vás ze sedaček nebolí záda, konečně v noci vidíte na cestu a konečně jede.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 370) | komentářů (12) otevřít článek...

Alfa Romeo 159 SW - chilli paprička po 60 000 km

1.sprna 2017
Byla červená, krásná, se světlým interiérem v kůži. Najednou jsem se přistihl, že inzerát s jejími fotografiemi kontroluji snad každou hodinu.
hodnocení: 3.7 b. (6x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 924) | komentářů (40) otevřít článek...

Mitsubishi ASX 1.8 DiD 4WD - zkušenosti majitele po 120 000 kilometrech

25.července 2017
Kdo mě zná z Mitsubishi klubu, tak ví, že nejsem z těch kdo by ASX chválil do nebes, přesto s odstupem času mohu říct, že to auto je vcelku povedené a v globálu jsem spokojený.
hodnocení: 3.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 642) | komentářů (3) otevřít článek...

Nissan Evalia - recenze majitele po prvním roce

18.července 2017
Koupeno z druhé ruky ojeté, individ. dovoz Švýcarsko, při koupi najeto cca 50 000, za rok užívání dalších 17 000 km.
hodnocení: 2.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 936) | komentářů (0) otevřít článek...

Chrysler Voyager 2,4i - 15 let věrné služby

11.července 2017
Voyagera jsem koupil na aukci leasingové společnosti přes kamaráda bazaristu, první majitel byla vysoká škola. Auto mělo veškeré doklady a servisy, nehavarované, plně funkční.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 088) | komentářů (3) otevřít článek...

Nissan Terrano II - na silnici nebrat

4.července 2017
Přijel z Itálie na MT pneumatikách. Na 16 let stáří vozu v rozumném stavu.
hodnocení: 1.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 993) | komentářů (3) otevřít článek...

Fiat Bravo 1.6 Multijet - příběh pokračuje

27.června 2017
Psal jsem zde své zkušenosti po ujetí 180 tis. km, teď mám najeto 209 tis. km a jedna podstatná věc se od té doby udála...
hodnocení: 2.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 645) | komentářů (1) otevřít článek...

Mazda 3 - prvních 10 000 km bez poruchy

20.června 2017
Po devíti letech ježdění s mírně ojetými vozy jsem si koncem léta loňského roku pořídil Mazdu 3 sedan, dvoulitr benzin s automatickou převodovkou.
hodnocení: 2.8 b. (4x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 085) | komentářů (0) otevřít článek...

Kia Ceed 1,6 CRDi - zkušenost po 20 000 km

13.června 2017
V listopadu 2015 jsem koupil Kiu Ceed 1,6 CRDi hatchback r.v. 2008 s najetými cca 116 000 km.
hodnocení: 4.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 174) | komentářů (6) otevřít článek...

Volvo V60 D5 - spokojenost se švédským komfortem

6.června 2017
Volvo V60 D5 r.v. 2011 jsem koupil jako ojeté. Je to dovoz z Itálie a sloužilo tam jako firemní vůz u právnické firmy.
hodnocení: 4.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 828) | komentářů (10) otevřít článek...

Ford Tourneo Courier - zkušenost po 1. roce ježdění

30.května 2017
Za cca 1 rok naprosto bez závad. Motor 1.0 ecoboost je pro běžného řidiče dostatečně silný, při jízdě tiše přede.
hodnocení: 5.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 157) | komentářů (8) otevřít článek...

Tata Xenon 2.2 - pole, louky, lesy

24.května 2017
Vůz jsem pořídil od zemědělské společnosti v ne zrovna nejlepším stavu. Kupoval jsem ho jako mladý vůz, ne moc najeto, v zimě neježděné a s tím, že kvalita laku není pro mě důležitá, čepy vyměním a pick-up využiji každým coulem.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 313) | komentářů (2) otevřít článek...

Peugeot 407 - co přineslo 20 000 kilometrů?

23.května 2017
Vozidlo jsem zakoupil, když jsem se dozvěděl, že nás bude víc. V úvaze byla i Mazda 6 1.gen. Peugeot vyhrál kvůli útulnějšímu interiéru, jasné české historii s malým nájezdem, mladšímu ročníku a popravdě mě zaujala i panoramatická střecha.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 400) | komentářů (3) otevřít článek...

Citroën Berlingo - moc se u mě neohřál

8.května 2017
Musím uznat, že Berlingo se mi líbilo nejen kvůli ceně, ale i jako auto samotné! Cena ve srovnání s koncernovým Caddym bezkonkurenční, o Touranu ani nemluvě, ale to už je jiná liga.
hodnocení: 3.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 504) | komentářů (17) otevřít článek...

Fiat Brava - auto na vyblbnutí

4.května 2017
Mám Fiat Brava 1.6 16V, r.v. 12/96, cca pol roka a úplne dokonalé na vyblbnutie sa hlavne v meste na semaforoch :)
hodnocení: 1.7 b. (7x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 791) | komentářů (6) otevřít článek...

Mercedes-Benz CLK 200 Kompressor - zážitky s kabriem

6.dubna 2017
Matička Země se prej otepluje, tak jsem pojal myšlenku pořídit si kabrio. Proč? Protože proto :)
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 676) | komentářů (2) otevřít článek...

Toyota RAV4 - po 70 000 km

28.března 2017
V září loňského roku jsem psal recenzi po roce a cca 30 tis. km. Tak tedy co se událo od loňska.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 218) | komentářů (0) otevřít článek...

Fiat Punto 188 - malý, rychlý, šikovný

14.března 2017
Během dvou dnů brouzdání netem a dohledávání technických parametrů pomyslných adeptů se vyprofiloval jediný adept: Fiat Punto MkII, a to benzínová 1.2.
hodnocení: 2.5 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 381) | komentářů (2) otevřít článek...

Peugeot Expert Tepee - jednoduše spokojenost

28.února 2017
Je to velmi dobré auto, prakticky bez poruch, najeto máme už 247 tis. km
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 600) | komentářů (0) otevřít článek...

Škoda Citigo 1.0 55 kW aneb basista a pozounista na šňůře

23.února 2017
Před měsícem jsme se vypravili do Německa hrát s celou kapelou, a tak jsem do oktávky narval basu, kolegu pozounistu s nástrojem a dvě sportovní tašky s věcmi na 14 dní cestování a hraní.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 429) | komentářů (13) otevřít článek...

Lancia Delta III - výjimečný vůz

14.února 2017
Design je subjektivní věc, u tohoto auta je mimořádný, zvlášť jeho barokní záď. Není na první pohled atraktivní pro všechny, ale troufnu si říci, že design je dlouhodobě nadčasový.
hodnocení: 3.2 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 386) | komentářů (6) otevřít článek...

Škoda Octavia 1,2 TSI - kvalita koncernu stále kulhá

7.února 2017
Dlouho jsem váhal napsat tuto zkušenost, často čtu povídání o autech a někdy je znát nadšení pro značku někdy opak, ale každý má svůj pohled a nejlepší test vozu je jeho dlouhodobé používání.
hodnocení: 4.7 b. (11x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (8 534) | komentářů (43) otevřít článek...

Mercedes-Benz GLE 166 - malá ochutnávka

3.ledna 2017
Špičkové SUV s brutálním výkonem, krásným zvukovým projevem a slušným ložným prostorem.
hodnocení: 3.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 356) | komentářů (0) otevřít článek...

Range Rover Evoque - stručná pochvala

26.prosince 2016
RR Evoque se nám od začátku líbil a dodnes jsme s ním spokojeni.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 339) | komentářů (3) otevřít článek...

Fiat Grande Punto 1,4 - auto nejen pro manželku

20.prosince 2016
Auto jsem původně koupil pro manželku, ale nyní je už skoro dva roky používám jen já.
hodnocení: 3.7 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 969) | komentářů (7) otevřít článek...

Ford Mondeo - co nabízí 12letý kousek?

13.prosince 2016
Původem auto dovezené z Německa vypadalo velmi slušně, čistě a vcelku zachovale.
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 289) | komentářů (5) otevřít článek...

Saab 9-3 - čerstvá láska

6.prosince 2016
Koupil jsem si před měsícem Saab 9-3 kabrio 2.0 rok 2000, najeto 230 000. Stál mě 65 000. Předchozí majitel vyměnil vodní pumpu, kapaliny a vše odladil.
hodnocení: 5.0 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 639) | komentářů (4) otevřít článek...

Citroën C8 - 5 let s francouzem

30.listopadu 2016
Mám Citroena C8 2.0 hdi 100 kW a chci vám napsat pár zkušeností s tímto vozem - mám ho 5 let.
hodnocení: 2.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 168) | komentářů (3) otevřít článek...

Volkswagen Phaeton - nedoceněná ojetina

16.listopadu 2016
Náhodou jsem mezi nabídkami narazil na VW Phaeton, a hned mě zaujal. Jak výbavou, designem, tak i zajímavou cenou.
hodnocení: 4.6 b. (5x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (7 003) | komentářů (26) otevřít článek...

Škoda Felicia - jak jezdí sedmnáctiletá česká klasika?

1.listopadu 2016
U takového auta platí vždy fyzika a pokud ji nebudete respektovat, tak se může stát, že skončíte někde vybouraní. S vozem lze zažít jak nedotáčivý, tak i přetáčivý smyk.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 483) | komentářů (7) otevřít článek...

Mercedes-Benz třídy A - splněný sen?

25.října 2016
Celý život (dnes je mi 67 let) jsem snil buď o BMW, které bohužel i 10 let staré je pro mne, důchodce, cenově nedostupné, nebo o MB.
hodnocení: 5.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 226) | komentářů (4) otevřít článek...

Ford Focus 1.6 po 40 000 km

18.října 2016
Je to auto na klidnou a tichou jízdu s nízkou spotřebou, na dálniční přesuny s plným obsazením a taky velmi, velmi dobré auto na okresky....
hodnocení: 1.0 b. (1x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (5 396) | komentářů (2) otevřít článek...

Ford Escort RS - láska na první sešlápnutí pedálu

11.října 2016
Nikdy mě neomrzel jeho rally zvuk a taky to, když za sebou necháváte dost velkou většinu aut.
hodnocení: 3.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 744) | komentářů (5) otevřít článek...

Audi A8 4D2 - jak se s ním jezdí?

4.října 2016
K Audi jsem přišel jak slepý k houslím. Můj tehdejší Jaguar X-Type začal mít problém se zadním diferenciálem a oprava nebyla rentabilní. A navíc jsem chtěl změnu.
hodnocení: 4.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (3 242) | komentářů (5) otevřít článek...

Fiat Multipla 115 JTD - čerstvé dojmy majitele

28.září 2016
Dlouho jsem zvažoval, co si mám koupit, protože potřebuji ze zdravotních důvodů v rodině auto, do kterého se nastupuje výš.
hodnocení: 2.0 b. (2x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (2 080) | komentářů (5) otevřít článek...

Škoda Superb druhé generace - jak se s ním jezdí?

7.září 2016
Ako spokojný a veľký fanúšik Superbu1 som sa rozhodol pre kúpu Superb 2. generácie po FL. 1.4 TSI 92 kW 200 Nm, vo výbave Elegance plus, dnes už Style.
hodnocení: 4.3 b. (3x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (4 117) | komentářů (8) otevřít článek...

Land Rover Defender a zážitky z JARu

6.září 2016
Do Afriky jsme odjížděli v půli května. U nás docela pěkné počasí, v Johannesburgu slota a smrad z hořícího oleje nebo pneumatik. První dojem Afrika nemohla udělat lepší ;-)
hodnocení: 0.0 b. (0x) | sekce: recenze uživatelů | počet přečtení (1 993) | komentářů (6) otevřít článek...
 
/ 25 (1235)
zobrazovat po záznamech
 
 
   
 
Audi A4 1.9T ...