Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Zvolit raději nové SUV, nebo starší kombík?

Poradna
František Mašek | 29.03.2022
foto: Škoda
Náš čtenář vybírá nové auto. Zvažuje zcela nové malé SUV v ceně kolem 500 tis. Kč, případně pak nějaké starší auto ve verzi kombi. Co bude lepší volbou z hlediska praktičnosti?
DOTAZ: Dobrý den, stojím teď před rozhodnutím, zda koupit nové malé SUV (zvažuji 2008, případně Captur nebo Aronu). Cenově bych se chtěl vejít do 500 tisíc korun. Auto si chci nechat delší dobu a důležitá je pro mne praktičnost, hlavně velký zavazadelník. Možností je pak i něco ušetřit a koupit levnější kombík, stačí mi něco ze třídy malých aut, avšak kombi. Pro jakou variantu byste se rozhodli vy? Děkuji, P. Konečný

ODPOVĚĎ: Dobrý den, děkuji za zajímavý dotaz. Bohužel trendem dnešní doby je ústup od malých kombíků směrem ke stylovějším malým SUV, které sice stojí na stejném podvozku, avšak jsou výrazně dražší a nabízejí také méně využitelného prostoru v interiéru. Příkladem může být Fabia kombi, která se ve verzi kombi nebude v další generaci vyrábět. Nahrazuje ji model Kamiq. Jenže za ten si musí zákazníci výrazně připlatit a velikost zavazadelníku při srovnání s Fabií kombi hovoří sama za sebe (530 litrů Fabia vs 400 litrů Kamiq). Malé auto velikosti Fabie má navíc vždy lepší jízdní vlastnosti. Podobný příběh vidíme i u dalších automobilek. Třeba u těch, které jste jmenoval. Peugeot 207 SW nahrazuje P 2008, Ibizu ST střídá Arona, Clio vyklízí pole pro Captur. Já osobně bych se tedy velmi pravděpodobně rozhodl pro nějaký hezký zachovalý kombík z druhé ruky. Bude výrazně levnější i mnohem praktičtější. Pokud nutně chcete nové auto, doporučuji mrknout právě na Fabii kombi, případně po Dacii Jogger.

Jako vždy doporučuji auto dobře vybírat, ideálně si k nákupu přizvat nezávislého odborníka - podívejte se na můj starší článek na toto téma.
Hodnocení článku
4.8 z 5 (96%)
Hodnoceno: 4x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů