Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Vybrat starší Octavii nebo Škodu Yeti? Porovnáme praktičnost obou ojetin

Poradna
František Mašek | 01.05.2019
foto: Jaromír Herna
Náš čtenář nás poprosil o srovnání Octavie II a Škody Yeti. Kdy a kterou variantu zvolit v případě nákupu desetileté ojetiny?
DOTAZ: Dobrý den, plánuji koupit Škodu Octavia kombi rok 2010 asi s motorem TDI a oproti tomu mi známý doporučuje Yeti, který je stejně starý. My ale často vozíme vnoučata s hodně věcmi. Mám obavu, aby se nám do Yetiho vše vešlo. Můžete prosím tato dvě auta porovnat z hlediska praktičnosti? Kincl

ODPOVĚĎ: Dobrý den pane Kincle, Octavia kombi má rozhodně větší zavazadelník (605 litrů) než Yeti (416 litrů). Také spodní hrana kufru je u Octavie o celých 11 cm níže než u Yetiho. Výhodou octavie je i průvlak na delší předměty.

Škodovácké SUV má však na rozdíl od Octavie posuvné sedačky ve druhé řadě, takže pokud potřebujete naložit něco většího, můžete zadní sedačky jednoduše posunout. Navíc ta prostřední se dá z Yetiho zcela vyjmout (ve třech dospělých se v Yetim moc daleko nesvezete, prostřední místo je prostě jen nouzovka), nebo sklopit a máte z ní loketní opěrku s odkládacím prostorem. Vyjmutí prostředního sedadla ze Škody Yeti využijete hlavně při instalaci dvou dětských sedaček. Navíc bude umisťování autosedačky do Škody Yeti jednodušší díky vyšší karoserii. A to platí i pro komfortnější nastupování. Pokud se podrobněji podíváme na komfort sezení vzadu, tak v Octavii budete mít více místa na kolena. Také rozměry sedáku jsou u Octavie o něco větší, což prospívá komfortu při delších cestách. Při porovnání místa nad hlavou ale bude vyhrávat naopak Škoda Yeti.
Výsledné rozhodnutí tak bude záviset hlavně na počtu přepravovaných osob a nákladu i na délce trasy, kterou jezdíte. Oba vozy si doporučuji u prodejce vyzkoušet. To vždy hodně napoví. Přeji hodně štěstí při správném výběru.
Hodnocení článku
3.9 z 5 (78%)
Hodnoceno: 10x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
Tycoon, 05.05.2019 18:35
Pozor na to, že u Yetiho je velikost kufru závislá na tom, zda má rezervu nebo lepicí sadu. Uváděných 410 litrů je pro Yetiho rezervy a se základním nastavením zadních sedaček. Pokud má rezervu, tak je kufr o dost menší, protože na dně kufru není dostatečná prohlubeň pro kolo a je to vyřešené zvednutím podlážky kufru. Posunutím sedaček jde kufr o něco zvětšit.
Marien, 22.05.2019 23:25
Yetinu máme 6 let jako služební. Na tento účel je velmi pohodlná. Tím její klady končí. Na vše ostatní, tedy pro rodinu, na velké nákupy, dlouhé cestování a obecně celkově ladnější design jednoznačně Octavii kombajn.
BobanHTP, 23.05.2019 15:28
Po zkušenostech mého kamaráda a také jednoho kolegy co měl Octávii II jako firemní vozy, bych doporučil daleko kvalitněji udělaný kombík VW Golf Variant VI 1.9 TDI. Nepůsobí tak stísněně jako Octávie, má daleko lepší antikorozní ochranu a dle mého i kvalitnější díly.

Jinak dětí se cítí nejlépe v MPV, protože sedí výše a tak se mohou s přehledem dívat dopředu ale na stranu přes velká okna. Starší lidé zase ocení vyšší posed vpředu pro lepší nastupování a vystupování. Už obyčejný Ford C-MAX(je i verze Grand) je vstupenkou do expressu místo lokálky
vstoupit do diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů