0
zpět

Vybíráme naftový motor pro ojetý VW Golf VII

Ojetý Golf sedmé generace dnes koupíte už od 240 tis. Kč. Jenže který z dieselových motorů je nejlepší volbou? Poradíme v dnešní poradně.
02.11.2018, poradna

hodnocení článku: 1.7 z 5 (34%)
hodnoceno: 25x
vaše hodnocení: -
DOTAZ: Dobrý den, prosím o radu. Plánuji koupi staršího Golfu kombi kolem 250 tisíc korun. Váhám ale mezi 1,6 TDI a 2,0 TDI. Poradíte mi prosím? Děkuji Marek

Motorizace 2.0 TDI by byla naší volbou
ODPOVĚĎ: Dobrý den Marku, měl jsem to štěstí, že jsem se s oběma motory mohl v sedmičkovém Golfu svézt. Určitě bych volil silnější 2.0 TDI o výkonu 110 kW. Jeho největší výhodou v porovnání s šestnáctistovkou je zástavba šestistupňové manuální převodovky, samozřejmě vyšší výkon i "krouťák" a motor se mi zdál také pocitově o dost tišší. A navíc na spotřebě rozdíl skoro nepoznáte. Dvoulitr má také lepší nezávislé zavěšení zadní nápravy (1,6 TDI jen vlečnou nápravu), což v praxi kromě lepších jízdních vlastností znamená i možnost obout větší kola bez zvýšení hluku v interiéru. Pokud natrefíte na kousek s automatickou převodovkou, nebojte se jí. Jde o šestistupňové DSG s mokrými spojkami, které řadí o dost plynuleji než sedmistupňové DSG v šestnáctistovce. Při pravidelných výměnách olejové náplně je také tato převodovka spolehlivá. Také výměr na trhu je dostatečný, i když bych si ve vašem případě ještě pár desítek tisíc korun připlatil, ať se Vám malinko rozšíří výběr.

"S ojetými Golfy 7 jsme se již v minulosti při našich prověrkách mnohokrát setkali a dokonce jsme měli možnost přímo porovnat verze 1.6 a 2.0 TDI po sobě. Rozdíl je nesrovnatelný. Motorizace 1.6 TDI se nastavením podvozku blíží spíše ke staršímu golfu 6 a úspora paliva cca 0.2-0.4 litru je zanedbatelná. Vůz s motorem 2.0 TDI je podvozkově úplně jiné auto. Překvapením může být i nová generace motorů, kde je nárůst výkonu ze 103 kW na 110 kW opravdu znát. Takové motory mají sice trošku hrubší chod než starší verze, ale jejich chuť jít za plynem je velice příjemná. Automobilové nadšence může potěšit i přepracovaná palubní deska a natočení středového panelu modelu Golf 7 směrem k řidiči. Za nás doporučujeme připlatit za verzi 2.0 TDI." Matěj Horňák, Auto AZ Consulting.

A nyní ještě něco k motoru 1,6 TDI (77 nebo 81 kW). Z předchozích řádků to vypadá na samá negativa. Do velké míry za to může politika prodejce, který se snaží kupující motivovat k nákupu silnějšího dvoulitru (pětistupňovým manuálem, jiným automatem, odlišnou zadní nápravou,...). Samotný motor je ale vcelku spolehlivý a hlavně opravdu úsporný. Já bych si ho ale nevybral. Pokud dvoulitr nechcete, zamyslete se nad možností benzínové motorizace 1,2 TSI o které jsem psal zde v poradně už v minulosti.
autor:
u článku není zatím žádná diskuze

vložit příspěvek do této diskuze
vstoupit do diskuze
Copyright © EBM system s.r.o., 2005 – 2019, všechna práva vyhrazena.