Přihlášení
Uživatelské jméno / e-mail
Heslo
Registrace
Napsat recenzi na můj vůz  +Vložit inzerát

Vybíráme MINI Cooper s benzínovým motorem do 200 tisíc Kč.

Poradna
František Mašek | 23.03.2021
foto: km77.com
Zdeňka by ráda koupila zachovalý MINI Cooper druhé generace do 200 tisíc korun. Podíváme se na nabídku benzínových motorizací.
DOTAZ: Ahoj, chci Mini Cooper do 200000,- do města. Kamarád doporučuje benzínový motor. Zeptám se tedy, zda umí být spolehlivé a jak jsou na tom se spotřebou. Děkuji, Zdeňka.

ODPOVĚĎ: Dobrý den Zdeňko, ve Vámi definované cenové kategorii dnes nejčastěji narazíte na auta roku výroby 2007-2010 s nájezdy od cca 100 do 170 tis. km. A opravdu jde převážně o kousky s benzínovou šestnáctistovkou o výkonu 88 kW. V MINI One a kabriu se objevuje motor s výkony 55 a 85 kW.

Jak se tyto výkonové varianty liší? Nijak zvlášť. Vždy jde o šestnáctiventilový čtyřválec označovaný jako N12. Tento motor se začal nabízet ihned po uvedení auta do prodeje, tedy už v roce 2006. Existuje i jako čtrnáctistovka o výkonu 55 nebo 70 kW. Jednotku mají všechny kousky vyrobené do roku 2010, kdy byl nahrazen modernizovaným motorem o stejném objemu, který se označuje jako N16. Takové vozy jsou už ale nad Vaší cenovou hranicí a nevidím zde mnoho důvodů si za něj připlácet.

Doporučil bych Vám hledat zachovalý kousek s 1,6i 88 kW do r.v. 2010. Auto nakupujte ideálně s odborníkem, který dokáže při startu studeného motoru rozpoznat zvuk chrastícího nataženého rozvodového řetězu. Ten má životnost kolem 150 tis. km, což může být u řady ojetin aktuální případ. Prověřte i stav podvozku, který rád rezne a na přední nápravě trpí rychlým opotřebením silentbloky a čepy předních ramen.

Obecně je nákup ojetého MINI Cooper poměrně složitou operací. Vyplatí se být trpělivý, protože kousků v nabídce není mnoho a řada z nich není v odpovídajícím technickém stavu. Každopádně si pro jistotu vyhraďte cca třetinu z ceny vozu na prvotní servis po koupi a případné další opravy. Pokud se Vám podaří koupit hezký kousek, můžete se těšit z hezkého stylového auta, které se jen tak neokouká.

Jako vždy doporučuji auto dobře vybírat, ideálně si k nákupu přizvat nezávislého odborníka - podívejte se na můj starší článek na toto téma.
Hodnocení článku
4.2 z 5 (84%)
Hodnoceno: 5x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Diskuze
u článku není zatím žádná diskuze
vložit příspěvek do této diskuze
Nejčtenější články předchozích 7 dnů